Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Zoltn


Zoltn
senior tag

Sok kommentben olvasok a figyasztasrol. 20w kulombseg tudhatok mennyire jon ki? En csak a fogyasztast nem nezem, nem erdekel hw vasarlaskor. Melegebb? Es? Hangosabb? Talan.
Amugy a teszt jo, kéne tobb ilyen. Es hajra AMD! (Intelem van)

"Music is your only friend. Until the end!"

(#102) TechN7ne válasza Zicokuka (#98) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nem értem mit erőltetitek az 1155-ös cuccokat mikor 1151 es lapja volt a tagnak.
Egy erős i7 et rakott volna bele aztán annyi ,semmi szerelgetés ,válogatás ,olvasgatás ,majmolódás.
Főleg ,hogy egy alsó kategóriás AMD cpu t szerzet be ,mint hogy a régi gépébe belerakott volna egy csúcskategóriát.

Szakértelemmel viszonyítva teljesen értelmetlen volt ez az egész procedúra.

[ Szerkesztve ]

(#103) Doki42


Doki42
őstag

Jó a cikk élvezettel olvastam, köszi...
Már pár éve nem építek gépeket, szép emlékek jutottak eszembe olvasás közben ✌️😎

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#104) snake1977 válasza Gyuri27 (#100) üzenetére


snake1977
őstag

Az AMD lapokból is megvolt a high-end, a márka és a minőség erősen élettartam befolyásoló tényező, nem mindegy hogy kínai kondik vannak rajta vagy japán elkoval van szerelve, a vrm-nél sem mindegy milyen a minősége, hűtése, és ofc a táp a lelke a konfignak, és sokan azt hiszik mert valami chieftec vagy cooler master, akkor az már mindenképp jó és atomstabil lesz, pedig rengeteg táp van márkás név alatt hulladék belsővel szerelve. Nagyon sok amd-s lap járt nálam ami hibás volt, volt egy ami teszt közben ki is gyulladt. :D
Intelből jóval kevesebb döglött lappal találkoztam.
Egyébként is a témánál maradva, 100 szónak is egy a vége, arányaiban megéri a ryzen, még ha egy két év mulva procit is cserélsz, a többi alkatrész marad, kis buktával lehet fejleszteni komolyabb szintre is.

[ Szerkesztve ]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#105) fRooStzzZ válasza Zoltn (#101) üzenetére


fRooStzzZ
senior tag

Mondjuk ezek sokszor érdekeltek engem is, mikor annak idején a jó öreg Prescott vagy Northwood procik is azt hiszem 140W körül voltak, vagy a jó öreg kis 8800gt, vagy a 4870x2, gtx 480 / 680 és tsi sem fogyasztottak kevesebbet, de mégis mindig mindenki megvette. Azóta változott valami? Vagy annyival drágább lett az áram hogy 20 w földhöz vágja az embereket?
Én mindig is úgy vásároltam, amire épp nekem kellett a gép. Most hogy az 500w-ot kért enni vagy 930-at nem érdekelt sosem. De ha azt nézi az ember, hogy a gép egy adott feladatot 3 óra alatt csinál meg 400w fogyasztással vagy 50 perc alatt, 900w-ot beszipkázva. nem mindegy?
Arról nem is beszélve hogy ne kelljen már kompromisszumokat kössek egy egy alkatrész "kispórólása" végett.

(#106) Gyuri27 válasza snake1977 (#104) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nézd meg a lapom.
És normális forton táp volt alatta mindig bsII, hexa szóval még nem is a pna, pnf szériák.

Amd - Radeon - Ryzen

(#107) envagyok válasza Gyuri27 (#106) üzenetére


envagyok
veterán

Én eddig ramot megdögleni csak szar lapban láttam, ami valamiért automatikusan túlfeszeli, vagy a gyári feszültség helyett mégse azt ad, mert szar a tápáramkör.
Mondom ezt úgy, hogy jópárszáz GB ment már át a kezeim között.
Márkás ramok nem véletlenül kapnak élettartam garit.
A proci degradálódás tuning nélkül szintén hibás működésre vezethető vissza.
Jelenleg is van kb 40-50 proci a gyűjteményemben, mindegyik köszöni jól van, és egyik sem fiatalabb 10 évnél :D

Az a baj, most 70k körül legalja lappal procival rammal tudod csak összerakni a félkonfigot, aminél szintén lehet remegni a gari lejárta után, hogy mikor szarja össze magát, ha meg biztos ami biztos alapon a gari lejárta előtt eladnád majd lecserélem címszóval, akkor viszont pont mivel nem minőségi cuccosról van szó igencsak ár alatt bírsz majd tőle megválni.

Szumma szummárum, a post írója a legjobban egy proci cserével járt volna, de ez sem rossz megoldás amit összerakott, de én biztos nem most csináltam volna meg a cserét. Az intel és a ddr4 árak a hegyekben (A ram már javul), emiatt az amd is kicsit magasabb áron van. Videókártyát sem a vga láz tavaly év elején tetőző árainál vettem meg. Inkább eladtam a GTX 1060 3gb karimat 125-ért használtan. Most 40 volt 2 hete egy, amit vettem.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#108) gbors válasza envagyok (#95) üzenetére


gbors
nagyúr

De, a 100 USD a lényeg, meg a konkrétum. Melyik CPU-ról beszélünk?

(#102) TechN7ne: még egyszer - minek raktam volna bele erős i7-et, amikor nem a sebesség volt a lényeg? Osztod itt az észt, de olvasni / értelmezni úgy tűnik luxus.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#109) proci985 válasza Gyuri27 (#60) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

i7-3820t erre lattam talan 10 euroert is, az megiscsak egy 3770K / kb egy 1200(x) teljesitmenyben.

ja, hogy nincs ala lap 150 euro alatt, a szilikon meg hiaba birja a 4.5ot ha oda mar hutes is kene. ja a lapokon nem lesz eleg sata port (a Marvel vezerlo haklis), nem lesz eleg USB3, M2t atalakitozni kell (50 eur), tetejeben nem kapja meg az utolso spectre/meltdown patcheket mert tul regi.

1366 detto mint a 2011, bedoglik a lap es a proci meg kb kulcstartonak lesz jo. 10kert lehet arulni, csak a kutya nem fogja megvenni.

---

a hasznalt s775es konfigok meg nagyon remelem csak viccbol lettek megemlitve. egy (ultra ritka) qx9650 megy alapbol 3.0at, huzva 3.8-4.0 korul, de utobbihoz sok sikert talalni meg lapot ami ezt meg igy 10 ev magassagabol birna. DDR2es lapok max 8GB memoriat birnak, DDR3masok kozul talan X48on volt par amibe bement 16GB is. nincs sata3, korai lapok pciE1.1esek amik jelen pillanatban mar sulyosan limitaloak egy kozepkategorias videokartyaval is, de kesobbi lapok is max pciE2.0at tudnak. nincs usb3. SSDkkel problemak lehetnek ha jol emlekszem.

a tuninglapok jo esetben birtak 4 evet kimelos tuninggal is. igen, csaladban van egy DFI P35 blood iron / q6600 / 8GB ram kombo ami 10+ evesen most lett cserelve osszel, de a sajat p35ds4 r2.0am meg 2012 januarjaban, 4 evesen mar az orok bootlock mezokre tavozott. de annak a DFInek negy fazisos volt a VRMje, szoval kb a tuningot a q6600al ugy lehetett elfelejteni, hogy a HX650v2 es a Thermalright MUX Black boven eleg lett volna a feladatra. ja igen, az a HX650 anno az idealis ajanlott tap volt tuning ala, a MUX meg kb a minimum tuningra, ezt nezve maris nem annyira olcso az a hasznalt konfig.

szoval ne, ne vicceljunk mar, s775 jelenleg max netezos gepnek jo es minden nap ajandek, annak viszont eleg brutalis a fogyasztasa.

---

igy nezve en nem ertem, hogy miert venne barki is ryzen helyett egy hasznalt intelt magasabb fogyasztassal es regebbi technologiaval.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#110) gyalogos1 válasza envagyok (#73) üzenetére


gyalogos1
csendes tag

ugyan ki vesz 2019-ben használt,kb 10 éves 775-ös lapot?el nem tudom képzelni hogy van olyan felhasználó aki fantáziát lát benne.

(#111) envagyok válasza gyalogos1 (#110) üzenetére


envagyok
veterán

A gyűjtők.
Persze nem egy 2 ram foglalatos g31-es lapot.
Pl egy EVGA Nforce 790i SLI FTW 20k-ért kb azonnal gazdára lel még itthon is, főleg ha dobozos.
Vagy egy ASUS Striker Extreme.
QX9770 procik is 30k körül mennek, itthon is eladod 20k-ért 2 perc alatt.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#112) proci985 válasza envagyok (#111) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ja, de azt senki nem fogja main gepnek venni, meg eleve ezekbol par darab volt osszesen a forumon.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#113) envagyok válasza proci985 (#109) üzenetére


envagyok
veterán

Nekem jelenleg is 4 komplett konfigom van 1366-ra, köszönik a lapok, jól vannak.
DFI lanparty jr x58-t3h6
ASUS Rampage II Extreme
ASUS P6T
EVGA X58 SLI
6/12 magos procikkal, amik 10k-tól indulnak bármelyik lap bármelyik procival kb 3 perc állítgatás után megy 12*4GHz-en semmi extra léghűtéssel (Még a gyári Intel hűtésekkel is)
És CPU-z Multicore benchmark simán megvan 2600 pont.
Ryzen 3 1200 kb 1500 pont
Ryzen 5 1600 kb 2000 pont
Ennyi

Az előző hsz-ra reagálva: Pont ezért kell normális cuccokat venni, még ha használtak is. Nem esik az áruk tovább.
Mellesleg a 775-ös Nforce 790i SLI FTW lapomban a 4GHz-re húzott párezer forintos E5450 Xeon is megy 1400 CPU-Z pont körül, ami egy 2. genes i5-nek, illetve a ryzen 3-nak felel meg számítási teljesítményben.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#114) Sanchez638 válasza envagyok (#113) üzenetére


Sanchez638
addikt

Mekkora fogyi és hőtermelés mellet?

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#115) TechN7ne válasza gbors (#108) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Igaz ,nem nagyon értelek...

Az ember minek rak össze új gépet ,hogy erősebb legyen az előzőnél ,vagy csak unatkozik? :U

Én általában az erősebb gépekre szoktam váltani ,ez az általános sztem mindenkinél ,unaloműzésnek vannak más programjaim.

(#116) envagyok válasza Sanchez638 (#114) üzenetére


envagyok
veterán

C6-al, ha lekapcsolnak a magok terhelés nélkül, nem eszik sokat.
Teljes terhelésen kb 150-200W VGA nélkül lappal rammal.
Az egyik lapon van 775-ös hűtő foglalat is, a rézmagos intel gyári 775-ös hűtő elég neki.

Komolyan mondom, néha röhögőgörcs fog el, mikor lemúzeumozzák ezeket a régi vasakat.
Persze egy core2duo e6600 nem egy erőgép valami szar lappal defaulton, de bőven van tartalék ezekben a cuccokban.
Most meg már úgy ki van hegyezve minden, hogy 10% tuning sem fér el szinte.
Múltkor is koppant egy srácnak az álla, hogy nálam folyékonyan megy ultrán a bf1 multi 60 felett fullhd-ban.
Én is azért adtam el az i6 6600k-t (4.5GHz-en használva), mert azzal belaggolt.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#117) proci985 válasza envagyok (#113) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

apro, kb annyiba kerul hasznaltan sok-sok evesen ezek barmelyike, mint egy vadiuj ryzen3.

És CPU-z Multicore benchmark simán megvan 2600 pont.
Nem akarlak elkeseriteni, de a ryzen 3 multicoreban 7-8000 pontokat kap, ha single corera gondoltal ott is 2000 pont korul vannak.

Eltelt 10 ev, az elso gen HEDT is elavult, es akkor meg a featureokrol (sata3?usb3?pcie3.0?) nem is beszeltunk. Sajnos ez van, en harmadik generaciorol valtottam egy eve, VR alatt egesz egyszeruen latszott, hogy megoregedett a rendszer.

Ja es ha prosumer felhasznalast nezve ahol az i7-3820am kifulladt ott az 1800X meg boven birja a tempot (osszehasonlitaskepp az multicore 20000 kornyeken van). Persze, nosztalgiazni jok, meg egy 10 eves felkonfigkent nezve remekul tartja magat a 790i es az 1366, csak eppen ott a 2600 es egy 100 euros B450 lap, es mindjart nem tunik annyira jo vetelnek a regebbi technologia.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#118) Gyuri27 válasza proci985 (#109) üzenetére


Gyuri27
félisten

Azért annyi a lap mert nem döglenek meg.
Ja várj....
A ha-n is látszik. Alig találsz lapot.
Ha találsz is az általad leirt hátrányokkal rendelkeznek.
És még mindig ott tartunk, hogy öreg lap bizony beadhatja a kulcsot nagy eséllyel.
Meg aztán ugye upgrade lehetőség 0.
Ezekkel mind mind nem lenne gond ha gombokért mennének.
De nem annyiért mennek. Hanem új vagy majdnem új pl rizsa árban.
A kolléga is ezért választotta a cserét.

Amd - Radeon - Ryzen

(#119) proci985 válasza Gyuri27 (#118) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

:R pontosan, teljesen egyetertek

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#120) envagyok válasza proci985 (#117) üzenetére


envagyok
veterán

PCIe 3.0-ról annyit, hogy soha nem veszed észre :D
USB3 szokott lenni ezeken a lapokon, de amin nincs, abba rakok egy PCIe USB3 kártyát
SATA3 szintén nem hoz valódi érzékelhető előnyt, de abból is van PCIe-es, sőt nvme is van.
VAlóban nem olcsó, de ezek igényes márkás vasak, míg ahogy a cikkíró is írta, ryzennél az alap alaplap nem túl acélos, ki tudja meddig bírja.
A lnkelt pontszámoknak szerintem nem ugyanaz a cpu-z verzió adta a pontot.
Ez valószínűbb:
[link]
Az i7 6700K-m 4.5GHz-en 2500 pont frissen most:

Ugye te sem mondod komolyan, hogy a ryzen 3 3-szor erősebb :D

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#121) envagyok válasza Gyuri27 (#118) üzenetére


envagyok
veterán

Azért nincs lap, mert kevesen engedhették meg maguknak, főleg itthon.
Azért nem 10-20k-s lapok voltak ezek.
600usd volt a legolcsóbb i7 970 6/12-es CPU
1000 usd volt a 990x extreme edition

2009-2010-ben még bőven elég volt gamelgetni egy core quad proci P45 lappal

De ha már itt tartunk. Nekem kb 10 1366 lapom volt eddig, egy sem halt meg.
Sőt 2 jutott hozzám hibásnak mondva gombokért, aztán csak kiderült, hogy user error, mert tökéletesen mentek.
Neked mennyi, kíváncsi vagyok a tapasztalaidra ?

Nekem nincs bajom a ryzennel, de a konfigjaimnál csak egy ryzen 5-7-el tudnék előrébb lépni, és lapból is azért x370-et x470-et vennék, mert ott kezdődik a jó fogalma, úgy viszont már horror lenne természetesen.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#122) #00137984


#00137984
törölt tag

Több elhangzott vélemény alapján szerintem mindkét lehetőség elérhető. :) Ha régebbi és nagyon jó konfigod van játékra, akkor kitolható a használata még hosszú évekre. Mindenki személyes döntést hozhat, hogy mennyit költ a jelenlegi konfig üzemidejének meghosszabitására. Ha valakinek nem éri meg használt PC-re többet kiadni, akkor vehet újat... A hardverek szerint a procit, az alaplapot vagy a videókártyát fejleszti még tovább vagy már most elégedett az adott hardvere teljesitményével. Igy a teljes platform csere Ryzen-re nem is jőhet szóba, amig a jelenlegi konfig játékra vagy munkára megteszi. Személyes véleményem szerint az alaplap meghibásodása a leggyakoribb tényező, ami miatt platformcserét és anyagi áldozatokat kell hozni. Ezért tartalék alaplapot még időben beszerezve még egy jó ideig nem kell többet kiadni PC-re. Másik véglet szerint a proci és alaplap választása miatt a proci elévült a játékokban, miközben az alaplap és a gép már csak vánszorog... Ha még elindul a játék vagy az egész PC (ki tudja még meddig). Ilyenkor azért már érdemes lehet egyet matekozni, hogy megéri ide egy gyorsabb proci és egy másik alaplap a proci alá (használtan), vagy ennyi pénzért új konfigban milyen PC-t lehet összerakni. Ha a frissebb Ryzen konfigban ez a teljesitmény nem drágább és a játékélményt nem rontja a váltás, akkor természetesen a jó döntést könnyebb meghozni. Ha ezt a teljesitményt drágábban lehet a Ryzen konfigból kihozni, akkor döntési helyzet van. Ráköltekezel többet, mert a garanciaidő miatt már megéri, vagy a régebbi konfigot hozod használható szintre. Csak pénzmegtakaritási célból a gyengébb Ryzen 3-nak és videókártyáknak én már nem látom értelmét, mert játékban hamarabb elérni vele a korlátokat, mintha a régi konfigot ráncba szedték volna.

[ Szerkesztve ]

(#123) snake1977 válasza envagyok (#120) üzenetére


snake1977
őstag

Csak összehasonlításképp, cpu-z 1.86-al készült, mellé tettem az előzőleg linkelt képed is. :)

Gyuri27:Megfáradt, elhasználódott, simán benne van hogy az alaplap nyírta a komponenseket, egy gyengébb kondi vagy egyéb alkatrész végett.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#124) Baltazár123 válasza envagyok (#111) üzenetére


Baltazár123
senior tag

"A gyűjtők." Ami kevés fogalmam van a gyűjtőkről mert csak párat ismerek, de náluk alapvető dolog, hogy újonnan vett és lezsírozott, dobozos cuccokat vesznek elsősorban és nem utólag sok évvel, hanem tipikusan a megjelenés utáni pár évben, amikor még kapható új, de már mérsékeltebb áron. Ilyen széthajtott 10-12 éves cuccot nem gyűjtők vesznek, hanem olyanok, akiknek csak az az egy komponens hiányzik és nem akarnak komplett rendszert cserélni.
Nekem is van egy i52400 gépem és nem akarom lecserélni a nagy részét, úgyhogy esetleg vennék bele egy i72600 procit (a lapom egy szutyok, tuningra felejtős), mert dobna a rendszer teljesítményén. A helyzet viszont az, hogy amire használom, bőven elég az i5, úgyhogy én valószínűleg soha nem veszek i7-t bele, de el tudom képzelni, hogy van olyan, akinél ez reális ügylet lenne.
Egyszer szaladtam bele a késbe, amikor ajándék gépben meghalt a ram és olyan jó időzítéssel, amikor a ddr2 árak meg az egekben voltak. A gép ért 25-28e pénz és ha jól emlékszem 7e forintért kellett bele vegyek memóriát, mert egyszerűen muszáj volt.

(#125) envagyok válasza snake1977 (#123) üzenetére


envagyok
veterán

Oké, de egy ryzen 5 2600 normális lappal, jó rammal kb 150k, amit meg én linkeltem 1366-ot, kihozható 50k-ból.
Meg is írtam előzőleg, hogy nekem már előrelépés lenne a ryzen5, csak normális lappal drága lenne

DFI lap+i9 970+16GB ram 50K

Na ez helyett nem vennék rizsa3-ast lappal 16gb rammal mennyiért is?

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#126) snake1977 válasza envagyok (#125) üzenetére


snake1977
őstag

Lap 34k, cpu 52k, a ramok voltak húzósabbak 36,5k 2x8gb G.Skill Aegis 3ghz CL16, nem volt ez olyan vészes.
Cserébe modern, és az azonos teljesitményű intelektől jóval olcsóbb.
Szerk.:
Ez komoly? DFI lapot procival 16gb rammal 50K-ért? Szerintem csak a lap érhet 50-et ha találok...

Szerk2.: a Ryzen 3 ballépés volt lényegében, minimális többlet befektetéssel 1600X lehetett volna 24k vs 43k , de a cikkírónak nem volt rá szüksége.

[ Szerkesztve ]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#127) Sanchez638 válasza envagyok (#125) üzenetére


Sanchez638
addikt

DFI lap+i9*7 970+16GB ram 50K Komolyan ez egy kommersz cucc? Amit bárki megvehet? És ennyiért?

Attól, hogy te kifogod le alkudod és elhozod még más nem tudja megcsinálni.. Csak a lap 40-50k értékbe elmehet, persze ha találsz eladót.

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#128) Jon Mathias


Jon Mathias
senior tag

Én fx4300ról váltanék 1300x-re nekem előrelépés. persze csak használtan. rx460hoz elég.

AMD&Hardstyle 4 ever! A dízel turbó nélkül halott! by bélabá.

(#129) envagyok válasza Sanchez638 (#127) üzenetére


envagyok
veterán

Hardveraprón vettem a lapot.
26k lap, proci 14 ram 10 (Ezt beszámítottam)
Persze nem bírtam magammal, és beledobtam egy 30k-s házba :D Thermaltake Level 20VT [link]

Most "retrózok" vele egy GTX690
-el, de ha elmegy az i7 6700K-s konfigom, akkor beledobok egy Gtx1070-et vagy RTX2070-et, és ez lesz a napi gépem, a 15k-ért HA-n pár napja vett ASUS RAMPAGE II EXTREME meg beköltözik egy CM HAF-ba a Gtx690-el.Abban W3680-as proci van.

Persze tény, hogy ez nem bemegyek a boltba oszt megveszem konfig, de én imádom ezeket a régi vasakat, ez a perverzióm :)

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#130) Daelion válasza snake1977 (#123) üzenetére


Daelion
őstag

Nálam ez 1600x-el,jobbra raktam az enyémet:

Ez a lap+proci+2x8 3200 Ram volt 2018 májusba 3 év 100% bolti garival 153k HuF proci hűtővel együtt.

Alapon van minden.

Ha csak azt a kijelentést nézem,hogy mennyire gyengébb az 1 szálas AMD-n hát az a 20 pont nem oszt nem szoroz ha egy optimalizálatlan nyamvadt játékról van szó ami csak 1 szálat használ.
Ezt tudom mert 7 évig játszottam egy ilyen csodával és végig jártam mindent,hogy jobban fusson de a végén feladtam. :(((

A régi xeonokat meg inkább ne keverjük ide,teszik a dolgukat persze de milyen fogyasztással ha OC-n vannak és alap órajelen meg nem annyira jó.

[ Szerkesztve ]

(#131) gbors válasza TechN7ne (#115) üzenetére


gbors
nagyúr

Leírtam már többször - garancia. A házon kívül nekem minden folyamatosan garanciális a gépben - anyagilag is jól jön ki hosszú távon, meg a komfortérzet is így van meg.
És valóban a többség teljesítmény miatt cserél, ami nem jelenti azt, hogy más szempont nem létezik.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#132) envagyok válasza Daelion (#130) üzenetére


envagyok
veterán

Nekem is megvan az új konfig álmom, én egy 8086k-t vennék, de csak használtan, és csak ha visszamennek az Intel árai. Nem most van az új vagy fiatal cpu-k vételi ideje. Elszálltak mint anno az ssd-k meg a ramok.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#133) proci985 válasza envagyok (#120) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

X4 csatlakozos pciE-M2 bovitonel egy Samsung 960nal mar siman limitalo lesz a pciE2.0. 1070 kornyeketol a GPUnal is limitalo lehet.

normalis 4 csatlakozos USB3.0 vezerlo 50 euronal kezdodik (Innatek), a negyvezerlos pl kulso USB vinyoknak vagy egyben elvinni egy Rift okoszisztemat 100+ euro.

gyakorlatilag mind a negy SSD a gepben kihasznalja a Sata3 extra savszelet, szoval ebben nem vagyok biztos. persze, van bovito, de az M2 bovitok 50 euro korul indulnak megintcsak.

lehet mondani, hogy retegigeny, de a prosumer piacon a featureok is szamitanak, a HEDT pedig oda van pozicionalva. nekem pl ket extra dedikalt USB vezerlo van a gepben.

raneztem ryzennel (nem teljesen tiszta helyzetben), az 1800x 410 / 4420at tud alaporajelen 17.01.64rl, az 1300X az kb ennek a fele.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#134) envagyok válasza gbors (#131) üzenetére


envagyok
veterán

Én utoljára 12 éve vettem új cuccot, pont mert csalódtam a garanciában.
Többször megszivattak, mondvacsinált okokkal megtagadták a garanciális cserét.
Inkább megveszem olcsóbban, nem baj ha van rajta kis gari még, de ismerem magamat, ráadásul komoly szünetmentes alatt futnak a gépek,és az elmúlt 35 számteches év megtanított arra, hogy nem a garancia a lényeg, hanem hogy jó cuccokat vegyél, akár használtan. Milyen kondik vannak a lapon? Ki a gyártó? Mi az emberek, szervizesek véleménye, stb stb.
@proci985
Hozzám USB3 vezérlők gombokért jöttek, persze lehet szerencsém volt, alin is pár dollár volt az új.
Lehet benchmarkok mutatnak különbséget sata2-3-m2-nvme között különbséget, de nekem a Z270-es lapban futó nvme 512GB ssd-s rendszerem és a sata2 ssd-s 1366 rendszerem között nem érzékelek különbséget napi használat játék mellett. Lehet egy töltés az egyiken 16, a másikon 18 másodperc, ebben igazad van.
Valahol volt egy PCIe sávszél teszt Gtx1080-al, fps-en belüli eredmények születtek.
Meg is van:
[link]

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#135) snake1977 válasza Daelion (#130) üzenetére


snake1977
őstag

Nálam is alapon, pontszerűsítve:

Én annó ezért mentem át amd-ről még 775-re, aztán core i-re de kezdett kifulladni a 6500-as 1-1 játék alatt, illetve idejét éreztem a váltásnak, most 3-4-(5) évig hozzá sem nyúlok.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#136) Daelion válasza envagyok (#132) üzenetére


Daelion
őstag

Én most ezzel remélhetőleg letudtam a dolgot 3-5 évre amire nekem kell,ha el is fogy az ereje akkor meg belerakok egy gen 3 Ryzent Bios update után a B350 lapomba azt annyi.
Már ha a lap életben lesz még de talán ez a lap nem annyira szar 'elvileg'. :DDD + 6 venti van a házamba tehát kap levegőt a rendszer illetve tápot is most tervezem cserélni egy normálisabbra.

i 3 is kibírta nálam 3+ évig teljesítmény szinten,kétlem hogy ez a proci ne bírná pláne hogy nem érdekelnek a 'trendi' multis játékok.

Engem is vonzanak egy bizonyos pontig a használt/retro hardverek de a fő minden napi gépemnek nem raknék olyat össze.

Szerk:

@ '135' snake1977

Köszi a képet,kíváncsi voltam a 2600 egy szálas pontra 450 lapba. :R
Nem rossz,szerencsére akkor nem buktam akkorát rajta,hogy nem vártam 1-2 hónapot a 2600 miatt.

És igen,én sem tervezem egy hamar a cserét.

[ Szerkesztve ]

(#137) paprobert válasza Zoltn (#101) üzenetére


paprobert
senior tag

Hogy mit jelent a 20W?

Nálam relatíve sokat mennek a gépek, a 20W idle különbség 37Ft/KWh-val számolva idáig ~13 000 Ft különbséget jelentett. Ez a konfig csak most tart a tervezett életciklusa kétharmadánál, és ebbe a matekba nincs beleszámolva az aktív időszak.

Szóval vannak olyanok, akiknek ezt is érdemes beleszámolni a TCO-be.

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#138) Kolbi_30 válasza gbors (#28) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Nekem van egy Sapphire Nitro+ 580 a gépemben, az Overlay szerint AC odissyben 120 watt amit kér maximum.persze ez lehet pontatlan, de azért 100 w tévedés tuti nincs benne(1411/2000 MHz)

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#139) Daelion válasza Kolbi_30 (#138) üzenetére


Daelion
őstag

Nála szerintem az teljes rendszer fogyasztás volt.

MSI Afterburner overlay szerint az undervoltolt 570 fogyaszt nálam 100% terhelés alatt ~97 wattot.
Teszteltem egy Aorus Xtreme RX 580-at '1425MHz' az megevett kb 143 wattot Witcher 3 alatt de ez teljesen gyárilag futott,nem piszkáltam.

[ Szerkesztve ]

(#140) snake1977 válasza Daelion (#136) üzenetére


snake1977
őstag

Minimális tuninggal még jobban húzna, de egyelőre alapjáraton is mindenre elég egy 1600 is. :K
Idővel ha kevés lesz a teljesitmény 4-4.1ghz-re fixen belövöm és +1év vagy 2. :U

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#141) Zicokuka válasza envagyok (#113) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Ha atomrakétát kötsz is rá egy 775 Xeon az életben nem fog be egy I5-st,ezek a benchmarkok elég megtévesztők,ennél a játékok jobb támpontot adnak.Innen ered amikor a Pistike azt hiszi elég neki egy szarig húzott 775 Xeon mert hát a YT-n is azt látja a Géza azzal tolta a GTA5-t.Tény használhatóak kompromiszumokkal ezek a procik a mai napig,de egy 775 Xeon,Sandy I5/I7 valós "tesztekben" még 1000000 Ghz-en se ér el egy mai I5 vagy Ryxzen teljesítményét.Tisztelem hogy szereted ezeket a platformokat,nekem is van egy 775 Xeon gépem,de ne vezessük félre azokat akik annyira nincsenek képben.Az hogy cpu-z stb mennyi pontot ér el,kb semmit se jelent,ezek az öregedő procikkal az a baj a featureok hiánya miatt max izomerőből tolják amíg bírják.Videó konvertálás,tömörítés stb ezek jobban tükrözik a valóságot mert kihasználják amit kell.

(#142) Zicokuka válasza envagyok (#125) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Ebben igazad is van,árban más liga,de azt se mond hogy bármikor ezek megfogják a mai I5 vagy Ryzsákat :D

(#143) Sanchez638 válasza Zicokuka (#141) üzenetére


Sanchez638
addikt

De szépen leírtad. :)

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#144) paprobert válasza envagyok (#134) üzenetére


paprobert
senior tag

Egy processzornak modern játékoknál elég maggal ÉS elég erős magokkal IS kell rendelkeznie.* Így nézünk ki jelen pillanatban:

-775 már csak korának megfelelő játékokkal, irodába elég.
-Sandy Bridge már húzva is kevés a legújabb címekhez, egy szálas tempó és maghiány miatt is.
-Ivy Bridge-ek húzva most vannak a határon, és ez már csak rosszabb lesz. A lockolt chipek már mutatják a gyengeség jeleit, a húzottaknál a maghiány fogja beütni a szöget a koporsóba.
-1st gen Ryzenek csak egy lehelletnyivel vannak az Ivyk előtt, a 4 magosok alatt már rezeg a léc, a 6-8 magosok még rendben vannak, de ők lesznek a soron a következő 2-3 évben az egyszálas tempó hiánya miatt.

*kivéve excesszíven implementált low level API esetén

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#145) Zicokuka válasza paprobert (#144) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Mondjuk reméljük már ez az egyszállas tempó nem annyira fog számítani,elvégre már mióta vannak több magvas procik/szálas és még mindig vannak pocsékul optimalizált programok vagy játékok.Ezt a mikor meddig elég nehéz megjósolni,de valóban valahogy így áll össze a képlet.Az első Ryzeneket azért jobb sorsra taksálom,ennyire nem borús a jövő,igazából nem érdeke senkinek hogy hirtelen csak az új platformok legyenek használhatóak.A játékok világában se jellemző azért ,persze ha az igények magasak (1234K,ultra++ graf azt régen is meg kellet fizetni).

(#146) Banano


Banano
tag

i5 2500k-rol semmi ertelmet nem latom a valtasnak..

* Random életbölcsesség ctrl+c ctrl+v *

(#147) b.


b.
félisten

jó kis írás gbors, szokásos magas színvonal, még ha csak ilyen gyorsba összehozott akkor is. Reális, pártatlan, öröm olvasni ilyet manapság a PH hasábjain.
Szerintem jó cserét csináltál,ha ennyi pénzből ( 10 K?) ez összejött. Már csak az új garis cuccok miatt is megérte volna, ha ez mellé még hozzávesszük azt is, hogy nyertél azért 30-40 % teljesítményt akkor meg különösen.
Nagyon örülök én is a gsyncnek, pedig télen vettem egy Gsynces monitort, de már jön rá vevő, marad az LG 21:9 ami eredetileg Freesynces,de most már használhatom Nvidiával is, remekül működik. :K
Jó dolog szerintem is!

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#148) Sanchez638 válasza Banano (#146) üzenetére


Sanchez638
addikt

Vegyél erősebb kártyát... RX480-am van és nem elég alá a 4,5ghz-n járatott 2500K

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#149) paprobert válasza Zicokuka (#145) üzenetére


paprobert
senior tag

Legtöbbször modern motoroknál is marad egyetlen vaskos thread, aminek bele KELL férnie egy mag teljesítmény-ablakába. Ott van még 5-11 másik, mellékes, a scheduler számára kényére-kedvére tologatható apróbb thread is, de azok ebből a szempontból nem számítanak, mert bárhol elférnek a maradék magokon.

De ha ez az egy thread nem fér bele az egy mag által szolgáltatott teljesítménybe, borul a játékélmény.

Persze ez leginkább max grafikás, open world/multiplayer-orientált játékokra vonatkozik. Kisebb igényekkel el lehet lavírozni régebbi platformon úgy-ahogy.

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#150) Zoltn válasza paprobert (#137) üzenetére


Zoltn
senior tag

Ez a 13000 cirka 2 ev nem?

"Music is your only friend. Until the end!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.