Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28) yash válasza WonderCSabo (#27) üzenetére


yash
senior tag

Ha lesz premier :) Egyébként sok érdekes dolog létezik régóta, pl: kilométerekről lézersugárral adattovábbitás (pontos találat), lehallgatás: adott egy ház, benne két lehallgatni kivánt személy. Megfelelően finom technikával a házfalat megcélozva lézersugárral annak visszacsatolt és módosult hullámhossza kitünöen képes a fal mögötti hangok azonositására és lejátszására... stb. Hallottam érdekes emberektől érdekes meséket, ezeket persze nem fogod tudni elolvasni az index.hu-n :) szóval, van még mit a filmeseknek vászonra vinni, csak nem tehetik meg, mert az már komoly katonai titoktartási kötelezettségeket sértene. A kedvencem az egyik olyan távcsöves "puska", ami olyan erős, hogy átüti a betonfalat. ez önmagában nem nagy móka, de van hozzá olyan távcső, ami az emberi testhő által leadott, betonfalon átsugárzott hőt képes érzékelni, tehát megjelenik a falon át a fal előtt elsétáló ember hőtérképe (igaz homályosan és szellemképesen, mivel sugározza a test a hőt elhaladáskor). Elvileg tehát ott járunk, hogy falon át le tudjuk szedni a gonosz bankrablót, szerintem ez említésre méltó. A másik kedvenc puskám a golyó nélküli hangrobbanásos verzió, ami két nagyon egyszerű fizikai elvet használ: piezoelektromos krirtályok és rezonancia. Lényege: a puska csövében egymástól egyenló távolságokra apró piezokristályokat helyezünk el, amik elektromosság hatására alakot váltanak, ezáltal hangot bocsátanak ki magukból (pl régi mikrofonok is igy müködnek, csak forditott irányban). Na most, ha ezeket az apró hangokat azonos fázisban és azonos frekvenciával bocsátjuk lineráisan egymásra a puskacsőben, akkor a sok kicsi sokra megy elvén, mire a levegő elhagyja a puskacsőt, egy igyen komoly hangbombanyalábot bocsát ki magából... a többit mindenki elképzelheti magának, rátok bizom :) És ezek még csak a kezdet, vannak még finomságok... na meg vagy elégedve Wonder? Lesz még itt cucc hálivúdnak, csak engedély kell :)

Amit én itt leírtam is valóság, csak ez házilag legalább ki is vitelezhető :) 007

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.