Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) franc0


franc0
őstag

Az itt a problem a laptopfikázós uraknál, hogy sosem volt még normális laptopjuk. A 15,6 colos borzalmak százötvenért az lófasz, nem laptop.
Egy 12 colos üzleti gép, vagy egy 11,6-os ultrabook, na az igen. Akinek ilyenje van, nem bohóckodik tabletekkel.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#52) bambano válasza franc0 (#51) üzenetére


bambano
titán

a 11,5 collos ultrabook meg nem laptop, csak a hülye köznyelvből nem lehet kiverni ezt.
de ha már belevágtunk, meséld el, miért jobb egy 11,5 collos ultrabook, mint egy 10,6 collos tablet?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#53) dy_nmq válasza franc0 (#51) üzenetére


dy_nmq
aktív tag

nekem nem kellene laptop bármilyen jo is legyen, a munkám miatt mindenképp asztali kell, a többi dolog meg játék amire ott a tökéletes eszköz, a tablet.

https://www.artstation.com/artist/dy217

(#54) mrhitoshi válasza bambano (#52) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Max annyival, hogy nem ARM-os SoC hajtja meg őket. Abban már nem vagyok biztos, hogy üzemideileg többet bír egy Ultrabook, mint egy Tablet. :F
Bár az Ultrabookok egy fokkal jobbak olyan szempontból, hogy azokkal nem csak "tartalmat lehet fogyasztani". De olyan magas árért, csak divattermékek. :U

PS4

(#55) madgie válasza franc0 (#51) üzenetére


madgie
titán

Az itt a problem a tabletfikázós uraknál, hogy sosem volt még normális tabletük. A 7 colos Androidos borzalmak harmincezerért az lófasz, nem laptop.

Csak hogy konkrétan a szavad járásával mondjam el, mi is a büdös helyzet :D

mrhitoshi: nem csak tartalmat lehet fogyasztani. Főleg azt, de gond nélkül írok egy zenét az ott összerakott slideshow alá, vagy összelökök egy webgalériát a képekből annyi idő alatt, amennyi idő alatt bebootol az asztali gépem, meg odaülök elé.

[ Szerkesztve ]

(#56) ityam


ityam
senior tag

Cikkírónak:
Én azért vettem táblagépet hogy tudjak filmezni vagy játszani amikor buszozok,villamosozok. Illetve ha előfordul olyan hogy nem akarok táskát hozni magammal a városba akkor ez a 7" os tablet elfér a zakóm zsebében. Így ha van wifi akkor rá tudok nézni a travianra tudok filmezni vagy játszani és nem kell egy baszott nagy táskát magammal hurcolászni.

Persze sajna melóhoz kell a laptop szal akkor már úgyis hordok táskát, de ez a kis tablet nem a táskába kerül hanem kézközelibb helyre. 10" os tablet már nem lett volna jó pont ezért nekem.

(#57) madgie válasza madgie (#55) üzenetére


madgie
titán

Elkúrtam :(( :DDD

Az itt a problem a tabletfikázós uraknál, hogy sosem volt még normális tabletük. A 7 colos Androidos borzalmak harmincezerért az lófasz, nem tablet.

Ígymájó.

(#58) franc0 válasza madgie (#57) üzenetére


franc0
őstag

Ájpedkettő az elég jónak számít? De volt xTAB70-em is, azt eltaláltad.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#59) pazirezz válasza madgie (#57) üzenetére


pazirezz
tag

Az előző kijelentésedből kiindulva, feltételezem van tapasztalatod a "harmincezerért az lófasz" kategóriában található kütyükről :DDD

.. és ezért kérdezném tőled ( vagy bárkitől ), hogy az alábbi linkeken található tabletek tényleg semmire valók?! (gondolkodom vásárlásban, ennyit még adnék is értük .. de ha xarok, akkor minek .. hátha valakinek van / volt tapasztalata ilyenekkel)

[link]

[link2]

[link3]

[link4]

köszönettel :R

https://m.facebook.com/paZirez

(#60) bambano válasza mrhitoshi (#54) üzenetére


bambano
titán

Az egész (#51) franc0-hsz-szel az a baj, hogy egy kalap alá vesz mindenkit és nem fogadja el, hogy másoknak esetleg más elvárásaik vannak. Ami nyilvánvalóan téves felfogás.

A piac és a használati lehetőségek szegmentáltak, optimális esetben mindenkinek lenne minden szegmensbe való eszköze. mivel ez anyagilag nem járható út, mindenki a saját preferenciái szerint vonja össze a felhasználási módokat és csökkenti az eszközei (pontosabban a kiadásai) mennyiségét.

Egy ultrabookot, pláne egy notebookot nem lehet csak úgy fél kézbe kapva használni. Egy combosabb notebook inkább a 3 kilóhoz van közelebb, mint ahhoz a 800 grammhoz, amennyi egy tablet. Akinek nem superman volt az apja, az nem tart kézben notebookot egy filmnézés idejére sem.

Szerintem meg pont az armos soc az, ami előnye a tableteknek. Főleg, mióta a tabletekben elég izmos videogyorsítók vannak. Hiába mondhatjuk, hogy egyes felhasználási módokra az arm harmatos az i7 2770k-hoz képest, ha nincs szükség a lóerőkre azokban a felhasználásokban. Meg tudom nézni az emailemet tableten? meg. filmet? tudok. tecső megy. pdf-et látom. hogy a superpi csak három hónap alatt futna le rajta, az kit érdekel? Nem akarok se superpit futtatni rajta, se fullos ms office-t, se teljes c# fejlesztői környezetet.

Ez a folyamatos tabletfikázás kb. az a szint, mint amikor valaki azt mondja, hogy szar a ferrrari, mert nem tud vele cementet hordani az épülő nyaralójához. Hogy normális ember nem ferrarival hordana cementet, nem üti meg az elvtárs ingerküszöbét. Ezer darabra van szegmentálva a piac, mindenki választhat magának olyan terméket, amilyen a pénzének meg a preferenciáinak legjobban megfelel. És ez sokkal jobb, mintha lenne egy egyennotebook favágástól kezdve világháborús vezérlőszoftver fejlesztéséig bezárólag minden feladatra.

Mondom mindezt úgy, hogy notebookból is, tablet és tablet jellegű cuccokból is (umpc, stb) volt nálam tartós használatban sokféle. A korai umpc-k, amik a tablet ősének tekinthetők bizonyos szempontból, médiafogyasztási céllal használva epic fail kategória.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#61) aram01 válasza pazirezz (#59) üzenetére


aram01
nagyúr

az egyes linken lévő,nekem is tetszik.

madgie!!!! várnám a véleményed/infót róla :R

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#62) madgie válasza aram01 (#61) üzenetére


madgie
titán

Nemtom, pont olyan nem volt a kezemben. De azt tudom, hogy telefonnál is sz*r az olcsó Android, tabletnél miért ne lenne így? Egyébként tabletnél abszolút almapárti vagyok, max a Win tabletek jöhetnek majd nálam szóba (de addig azok sem, míg nincs rájuk GarageBand szintű zenecucc, vagy iPhoto illetve iMovie tudású kép/videószerkesztő)

szerk: valahogy ezek az olcsó tabletek (számomra) olyanok, mint az iPhone klón kínai izék, meg az olcsó kínai mp3 (mp4 :D) lejátszók. Megveszed olcsón, hitegeted magad, hogy jóa', meg az áráért nem rossz, aztán két hét múlva a hardveraprón landol.

mrhitoshi: megértem én, sőt. Ha neked kell az Office, akkor neked valamilyen noti kell, ennyi :) Nekem ha komoly meló van, bekapcsolom az asztalit, ha viszont nem muszáj, akkor sokkal inkább elszórakozom egy olyan kis eszközzel ,amit csak 4-5 naponta kell tölteni, kéznél van, tud olyat is, amit az asztali nem (zene-szórakozás, játék nekem nem kell), szóval nekem olyan telitalálat a tablet ,hogy az egyik noti bedöglött, meg sem javíttattam, a másikat (az netbook volt) meg eladtuk, mert a kutya nem használta

[ Szerkesztve ]

(#63) mrhitoshi válasza bambano (#60) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Egyetértek veled. Nekem egyáltalán nincs szükségem semmilyen hordozható eszközre, ott a telefonom, mindent megtudok csinálni vele, amire persze szükségem van. Ilyen szempontból, jó a WP7, mert teljes Office támogatás adott, szóval amire használom az Office-t, arra még ez is megteszi.
Nem feltétlenül baj, hogy hódit az ARM, mert így legalább mindenki számára lesz lehetőség - ahogy írtad is-, mivel megfizethetőbb, mint egy i7-es processzorral szerelt Laptop, vagy legalább is, teljesen ki lesz használva.
De annak fényében, hogy volt tapasztalatom egy Androidos tablettel, azt kell mondjam, van bőven még hova fejlődni, mert ez még nagyon kezdetleges, és nagyon drága, és ezért is várom a W8-at, mert lehet előrelépés lesz az Androiddal szemben.

(#55) madgie: Nekem szükségem van az Office-ra (tanulás, és ez az egyetlen olyan programcsokor, ami teljes mértékben ki tud szolgálni), és gondolom megérted, ha előnyben részesítem az x86-os gépeket. :))

[ Szerkesztve ]

PS4

(#64) aram01 válasza madgie (#62) üzenetére


aram01
nagyúr

nekünk csak szörfözni kéne egy semmi másra,ezért lenne jó minnél olcsóbb

[ Szerkesztve ]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#65) bambano válasza aram01 (#64) üzenetére


bambano
titán

arra konkrétan pont a 7 collos 800x480-as (értsd: alacsony) felbontású tablet nem alkalmas szerintem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#66) madgie válasza aram01 (#64) üzenetére


madgie
titán

Nemtom, ki kéne próbálni. Lehet mondjuk téged zavarna, hogy az iPad nem tud flash-t, ezek meg igen. Egyébként van eladó iPad 1-em :D

(#67) GeryFlash


GeryFlash
veterán

divat

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#68) aram01 válasza madgie (#66) üzenetére


aram01
nagyúr

25k körül adod már jöhet is :D

bambano: ezt mire érted?

[ Szerkesztve ]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#69) Tigerclaw válasza GeryFlash (#67) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Végül is a PC is divat, a TV nézés is divat, az auto vagy motorvezetés, a mobiltelefonálás is divat, legalábbis így kezdődött. Valaki vett egyet a városban, faluban, az utcában, aztán vett a szomszéd is. A civilizáció mai kellékeinek többsége nélkül semmi bajunk nem lenne, sőt...de visszatérve a tabletre, ez egy nagyon innovatív és hasznos újragondolása a személyi számitógépeknek, ráadásul nagyon környezettudatos, mert pár wattal megoldja azt amit egy átlag PC 2-300 wattal tesz.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#70) bambano válasza aram01 (#68) üzenetére


bambano
titán

azt írtad, neked szörfözni kellene tablet, áttételes válaszul arra a hsz-re, amiben fel volt sorolva pár. azok, amik fel voltak sorolva, szerintem erre nem alkalmasak. mondom: szerintem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#71) aram01 válasza bambano (#70) üzenetére


aram01
nagyúr

hiszek neked laikus vagyok,csak a miértjét nem értem

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#72) GeryFlash válasza Tigerclaw (#69) üzenetére


GeryFlash
veterán

mert egy lap-top 2-300-ot eszik....

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#73) pazirezz válasza bambano (#70) üzenetére


pazirezz
tag

igen, ezzel én is így vagyok .. a miértjét nem tudom hova tenni, hogy miért nem lenne alkalmas pl. netezni - "szörfözni"?! .. mert lassú lenne, esetleg 7"-on a 840x480 .. annyira pixeles, hogy rossz lenne ránézni?! :DD

egyéb indok?

köszi a választ .. :R

[ Szerkesztve ]

https://m.facebook.com/paZirez

(#74) bambano válasza aram01 (#71) üzenetére


bambano
titán

a legtöbb weblapot 1024-es szélességre tervezik. A 480-as képernyőn semmit nem látsz belőle, vagy lekicsinyíti negyedére, vagy tologatni kell. marad az a verzió, hogy lefekteted a tabletet, akkor meg egy keskeny sávot látsz csak a képből.

ezért, szerintem, legalább 1024-es vagy nagyobb képernyő kell.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#75) aram01 válasza bambano (#74) üzenetére


aram01
nagyúr

végül is akkor a felbontson kívül minden klappol?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#76) bambano válasza aram01 (#75) üzenetére


bambano
titán

mondom, szerintem. nekem kicsi, én nem szeretek úgy weblapot olvasni, hogy tologatni kell.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#77) pazirezz válasza aram01 (#75) üzenetére


pazirezz
tag

illetve a 4. linken található masina 1024x600-as felbontással rendelkezik, ha lehet hinni nekik
(ám telóm kijelzője is 480x800 felbontású ... igaz tényleg húzkodni kell ide-oda .. de még a használható kategórián belül van bőven, hisz fürge a gyári, és az Opera böngészője is .. .)

https://m.facebook.com/paZirez

(#78) GeryFlash válasza Tigerclaw (#69) üzenetére


GeryFlash
veterán

amúgy az is egy erős érv, hogy összehasonlítod a pc-vel... a tablet evidens hogy az okos telefonok és a laptop közt van.... Ez egy köztes megoldás, mivel komolyabban játszani soha nem lehet vele, míg egy okos telefonhoz képest túl nagy.... És hardverileg nem is sokkal jobb, illetve amennyivel jobb, azt pár év múlva már az összes telefon tudni fogja.... Igazából lássuk be, hogy 4tabletessből 3 IPad-del rendelkezik, és az meg már tényleg csak a divat, és ,, na mennyit érek" mutogatása.... Maradisággal vádolni engem, ezt inkább fel se veszem :))

Amúgy abban látom esetleg értelmét, hogy ha esetleg a linux elterjedését segítené (nem vagyok linux fan boy).... Az a program mennyiség, ami linuxra van, tökéletesen elég lenne egy tablethez....

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#82) GeryFlash válasza madgie (#81) üzenetére


GeryFlash
veterán

az volt az egyetlen érvem.... mondd meg, mire jó a táblagép, amire egy laptop és egy okos telefon együtt nem alkalmas? amúgy bocs, ha meg sértettelek az apple-s mondatommal, nekem is volt i phoneom, nem jött be.... és tényleg sokan csak azért vesznek, mert ez a trend, ettől függetlenül nem mondom hogy rossz termék lenne....

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#83) Tigerclaw válasza GeryFlash (#72) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Egy laptop nem, ezért az is egy ilyen hasznos lépcsőfok, de mondhatjuk azt, hogy a tablet annál is energiatakarékosabb.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#84) z0d1AK válasza GeryFlash (#82) üzenetére


z0d1AK
veterán

En most 3,8"-rol irok, de nem a legkebyelmesebb. Tabletrol kenyelmesebb lenne, ha nalam volna. Notebook meg minden volna, csak nem kenyelmes egy buszon.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#85) Syl válasza GeryFlash (#82) üzenetére


Syl
nagyúr

mire jó a táblagép, amire egy laptop és egy okos telefon együtt nem alkalmas?

Mondjuk klotyón ülve olvasni? Nem vicc. A telefon kijelzője nagyon pici, a laptopot meg kényelmetlen tartani. Plusz nehéz is.
Egyébként én szinte mindenhová magammal viszem a táblagépet és ha valahol várni kell, már szedem is elő. És nem azért hogy mutogassam!
E-mailezek, chatelek, fórumozok, könyveket, PDF-eket, képregényeket olvasok rajta. De volt már rá példa, hogy éjjel autóban várnom kellett egy-két órát és addig tévésorozatokat néztem rajta.

A táblagépnek, ahogyan az okos telefonnak és a laptopnak is megvan a maga szerepe, csak akinek nincs ilyenje, az értetlenkedik. Vagy nem telik rá és ezért fikázza.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#86) Tigerclaw válasza GeryFlash (#78) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Én 98%-ban itthon használom a tabletet, asztali gép helyett. Itt kinek mutogassam az iPadot? Egyébként ennyi erővel az összes tepsi méretű okostelefon is divat és csak mutogatni veszik az emberek. Nekem például okostelefonom nincs, mert nincs rá szükségem. A te szóhasználataddal élve az okostelefon is csak egy köztes megoldás, mert a kicsi kijelzője nagyon limitálja a használatát. Hardveresen akár lehet jobb is mint a tablet, de túl kicsi. Kényszerből azt is lehet használni sokmindenre, mint ahogy kaviccsal is lehet focizni, de azért jobb egy labda.

Egyébként azért is hasonlítom az asztali gépekhez a tabletet, mert a legtöbb ember informatikai igényeit maximálisan ki lehetne elégíteni egy tablettel. Internetezni, levelezni, videotelefonálni, fórumozni, vàsárolni webáruházban, jegyet foglani, venni hotelbe, repülőre, koncertre, képetek, videókat nézni, zenét hallgatni, ezeket megvásárolni, rádiókat hallgatni, tévécsatornákat nézni szerte a világból, egyszerűbb játékokkal játszani, nyelvet tanulni, szótárazni, újságot, magazinokat olvasni, térképeket nézni, útvonalat tervezni mind mind lehet gyakorlatilag kompromisszumok nélkül a tableten. A legtöbbet rá lehet kötni akár HD tévére, ha mozizni akarsz. Rámásolhatod a fényképezőgépedről is a képeket, videókat, de a beépített kamerája is egész jó némelyiknek. A legtöbb ember nem használ ettől több funkciót az asztali számítógépjén.

Mielőtt még beírnád, igen ezek többségét mind lehet okostelefonon is, de azoknak a kijelzője túl kicsi a kényelmes használathoz.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#87) GeryFlash válasza Syl (#85) üzenetére


GeryFlash
veterán

Egy rövid ideig ( 2hét) nekem is volt, de nem tudtam beleszeretni.... nekem vhogy nem kényelmetlen okos telóval netezni.... mondjuk ha másnak igen, akkor tényleg lehet létjogosultsága, nekem nem lesz rá szükségem, amíg a telefonnal ugyanazt meg tudom vele csinálni.... Azért a netbook is a kezdeti nagy népszerűség után csúnyán kihalt

Tigerclaw: akkor ez valóban személyenként változó cucc, mert engem nem zavar a kis kijelző (anno Sony ericsson k510zel+opera minivel toltam, az 2colos kijelző azt hiszem.... ezek után egy 3,2" meg 3,6" már maga a luxus :D)

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#88) franc0 válasza Syl (#85) üzenetére


franc0
őstag

"laptopot meg kényelmetlen tartani. Plusz nehéz is."

Igen, mert te is lóbaszó laptopokat használsz. Egy 1,3 kilós subnoti aztán hűdenehéz...
Nem akartam megosztani, de konkrétan tegnap ezt a topikot olvastam szarás közben az X200-amon... és van benne 3G is, microSIM-es bohóckodás nélkül.
Keresni, gondolkodni nehéz, megvenni amit az arcba tolnak, könnyű. Ja és kevesebbe volt SSD-vel együtt, mint a legolcsóbb iPad (igaz nem újonnan vettem, de gyári garival).
Nem kérdés számomra, melyik a jobb választás, ha választani KELL.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#89) madgie


madgie
titán

Mikor fogjátok már fel, hogy a tablet és a noti nem hasonlítható össze és nem, nem kell linux, win7, os x alapokra épülnie egy tabletnek, mert baromira nem használhatóak vele a desktop programok. Öt (tíz) darab pici ujjra épül a használata, nem egérre, nem billentyűzetre, ujjakra (és normálisan használhatod a multitouch-ot egy normális méretű tableten, ellentétben a 4" körüli mobilokkal). Nem a plázában kell öt percig nyomogatni egy iPad-et, normális programokkal kell kipróbálni (iPhoto, iMovie, GarageBand, stb)

(#90) opeter87 válasza franc0 (#88) üzenetére


opeter87
senior tag

Nem lehet összehasonlítani egy subnotit egy tablettel (nekem is volt dell XPS laptopom 13 colos 2 kg-nál könnyebb, stb.) de nem lehet összehasonlítani az iPaddel, mert teljesen más a kettő.
WCre eszembe nem jutott laptopot még magammal vinni, de az iPad egészen más.
Most egy 15,6 colos ProBookom van és ezzel már lehet dolgozni is, mert "nagy" kijelzője van, nem pedig egy 11-13 colos, mint egy subnotinak.
Súlyra ez sem több és ha már vinni kell, nem látok különbséget 1,5 kg és 2,5 kg között.

(#89) madgie
+1

Személyes tapasztalatom, hogy én csalódtam az iMovieban, mert szerintem pont videó szerkesztéshez kell az egér (igaz évek óta használom az Avid és az Edius nevzetű vágószoftvereket napi szinten asztali gépen két 22 colos monitoron)

(#91) opeter87 válasza bambano (#48) üzenetére


opeter87
senior tag

Naponta több órát ülök én is a gép előtt. (videó vágás)
Én vettem egy ülőpárnát innen (alulról a 4.) ugyan nem olcsó, de azóta minden megoldódott.

(#92) Syl válasza franc0 (#88) üzenetére


Syl
nagyúr

te is lóbaszó laptopokat használsz.

Nem használok laptopot. Az az van egy HP laptopom, de asztali gépként használom, billentyűzet, egér, monitor, usb-vinyó rákötve.

Egy 1,3 kilós subnoti aztán hűdenehéz...

Éppen háromszor nehezebb, mint a 8.9-es Galaxy Tab-om. (450 g)

Keresni, gondolkodni nehéz, megvenni amit az arcba tolnak, könnyű.

Teljesen felesleges másokat értelmi fogyatékosnak titulálni! Én sem tettem!
Mellesleg gondolkodtam vásárlás előtt. És mivel van t-mobile előfizetésem valamint teljes t-home szolgáltatásom (telefon, tévé, internet), a táblagép szinte fillérekbe került.

igaz nem újonnan vettem

Én például semmit nem veszek használtan, kéz alól. Még ha gyári gari van rá, akkor sem.

ha választani KELL

Pisztolyt tartanak a fejedhez? Ki mondta, hogy választani kell???
Neked jó a laptop (vagy mi lehet az az X200 - nem tudom, nem is érdekel :DDD ), éljen, használd egészséggel!
Nekem nagyon megfelel a táblagép. És nem járok be a laptopos topicokba észt osztani. :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#93) Tigerclaw válasza franc0 (#88) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Igen a subnotebook, ultrabook is egy jó irány. A döntés főleg azon a vonalon dől el ami elválasztja a tartalomfogyasztókat azoktól akik már inkább munkára használják a gépet, vagyis dokumentumokat állítanak elő, programoznak, szerkesztenek. Nekem személyi számitógépnek inkább a tablet, munkára pedig egy könnyű és kicsi notebook ideális.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#94) Tigerclaw válasza opeter87 (#91) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Én fittballt használok. Gerincsérvem lett a sok és rossz ülés miatt, majdnem lebénultam, de műtét előtt utolsó mentsvárként kipróbáltam a fitt ballt, amit sokan ajánlottak és teljesen rendbetett. Erősen ajánlom mindenkinek aki sokat ül számitógép előtt akár munkában, akár otthon..."életmentő" lehet.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#95) madgie válasza opeter87 (#90) üzenetére


madgie
titán

Én is főleg slideshow készítésre használom, arra első osztályú cucc ,sokkal hamarabb megvagyok vele, mint mondjuk a Vegas-ban PC-n.

Ja, más: sokan azt mondják, a tablet egy nagyra nőtt mobil. Az, 4-5x készenléti idővel (na ez a nem mindegy, nem kell naponta töltőre tenni!), normális használhatósággal. Én eladtam a szifont annak idején ,egy olcsó Blade-em van, arra bőven elég, hogy csipogjon, ha e-mail-em jött, meg elérjenek telefonon. Minden másra ott a Mastercard... izé iPad. Mármint otthon. Mert munkahelyen van munkahelyi gép, a 20 perces bringázás közben nincs ingerenciám mobilozni, otthon meg csak akkor kapcsolom be a PC-t, ha munka van/játszanék.

(#96) opeter87 válasza madgie (#95) üzenetére


opeter87
senior tag

Egyszerűbb feladatokra jó az iMovie, de pl egy Vegas-hoz képest számomra nehezen használható, pont az érintőkijelző és az egér hiánya miatt.
(szerintem nagyobb a füstje mint a lángja, és hozzáteszem az első Apple app, amiben "csalódtam")

Igen az iPad üzemideje nagyon durva (nekem nap 1-3 óra netezéssel kb. 1 hete megy el) ez még mindig hihetetlen számomra, pedig megvan már egy ideje :))

(#97) opeter87 válasza Tigerclaw (#94) üzenetére


opeter87
senior tag

Igen bármilyen óriás gimnasztikai labda is kiváló.
Számomra az ülő párna azért praktikusabb, mert
1, többen dolgozunk egy helyen (útban lenne mások számára a "labdám"
2, könnyebben viszem el egyik szobából a másikba az irodában
3, könnyebben viszem haza ha úgy van kedvem (egy zacskó és kész)

(#98) twine


twine
addikt

+1 Vélemény:
Apám lecserélte a Laptop-ját(amit egyébként csak és kizárólag otthon használt) "valami" Tablet-re....(A típusát sem tudom fejből hál' istennek)
Tökéletesen kiváltotta a Laptopot a készülék, mivel az öreg csak és kizárólag netezésre valamint kapcsolattartásra(e-mail/facebook) használta a gépet!
Én folyton szívtam a lapossal, mert nekem kellet rendbe szedni a gépet amikor az öreg, vagy/és a vírusok "hazavágták" a lapost!
Mostanában egy szót sem szól fater...(már egy ideje Androidot használ telefonon is, úgyhogy tudja használni a "rendszert")
Minden működik neki flottul, vírusok, lassulás, HDD kerregtetés nincs,,,kényelmesen hátradőlve használja,,,és amennyit ő gépel a képernyőbill. is tökéletesen megfelel....

Mindenki örül,,,fater azért mert mindent meg tud tenni, amit eddig is megtett a laposon, csak most kényelmesebben! Ráadásul nem kell engem b@sztatnia pár havonta, hogy menjek át és rakjam rendbe a gépét(mert két gombnyomás, és gyári állapotban van a masina, ha mégis "összezavarodna") én meg azért mert nem kell b@sztatnom a gépét.... :B :DDD
Pedig hozzáteszem, amíg csak tőlem informálódott hogy eladná a lapost, és venne egy Tabletet, mit szólnék hozzá, én remegve mondtam neki mindig, hogy nem tudja a kettő kiváltani egymást!
Tévedtem:minden csak a felhasználói szokásokon múlik!

[ Szerkesztve ]

(#99) bambano válasza franc0 (#88) üzenetére


bambano
titán

a szaráshoz vagy az olvasáshoz volt szükséged billentyűzetre? szerintem az elsőhöz a papír még mindig jobb... :P

(#91) opeter87: az ülőpárna nem oldja meg azt a problémát, hogy függőleges a gerinced és tartania kell a tested felső részét. ezt csak a fekvés oldja meg vagy az, ha gyakran változtathatod a testhelyzeted (pl. ülsz - elrohansz valahova - megint ülsz).

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#100) opeter87 válasza bambano (#99) üzenetére


opeter87
senior tag

Az ülőpárna elvileg (gyakorlatilag is tapasztalat) ugyanúgy tehermentesíti a gerincet és mivel természetes tartásra ösztönöz, így erősíti a hátizomzatot, melytől folyamatosan egyre több időn keresztül képes az tartani az ember a saját felső testét.
De abban egyetértünk, hogy van egy bizonyos szint (sajnos), ahol már nem segít se a párna, se a labda. Csak az, hogy nem terheljük a gerincünket. Pl. fekszünk, vagy megtámasztjuk a hátunkat vagy amit mondtál, hogy nem ülünk statikusan órákig egy helyben.
Én viszonylag fiatalon felismertem, hogy jobb megelőzni a bajt, így vettem egy ilyen párnát és ez nekem tökéletes.

(#101) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Én speciel kétlaki vagyok, ezért asztali gépem már jó rég óta nincs és soha többet nem is lesz. Van egy 17-es full hd-s notim, amit asztali gépként használok mindenre. Ha a két pecó közt ingázok, bebaszom a tatyójába, oszt viszem a kocsival, hetente többször. Ezt ugye asztali géppel nehéz lenne kivitelezni. A melóhelyemen (a lakástól 5 centire) van wifi (saját). De azért macera állandóan a notit kicipelnem, mivel hely az nem nagyon van rá, h az esetleges kíváncsiskodók elől eldugjam. Itt jött be nálam az okosteló (az aláírásomban szereplő Galaxy W). Volt már előtte 2 tabletem, de az plusz eszköz volt. A telómon mindent pik-pakk meg tudok nézni. Könnyű rajta netezni, emailezni, fórumozni, stb. Jól belaktam és egy kis tapizással minden szükséges infót pillanatok alatt elérek. És a telóval megspóroltam egy eszközt (tablet). Ezt legalább mindenhova magammal tudom vinni. Azért akár egy 7-es tabletet nem lenne egyszerű nyáron, rövidgatyában magammal cipelni. 3,7-es kijelzője van a telónak, de nekem mégis teljesen jó a mindennapi használathoz, amire pölö a tabletet tervezték. Az tény, h Gta-zni jobb a notin, mint a telón (érintő miatt). Megy rajta frankón a dosbox (old games rulezzz!), Gameboy Advance emulátor (plusz egy eszköz megtakarítás). Úgyh én megállapodtam a noti+okosteló kombónál és nem is áll szándékomban változtatni.

(#102) bambano válasza SkyLine3000 (#101) üzenetére


bambano
titán

dögivel vannak olyan kistáskák a piacon, amibe pont elfér egy 7-es tablet és mellé tudod még rakni a pár fontos igazolványodat. vagy egy jobban kiválasztott autóstáskába is elfér.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#103) SkyLine3000 válasza bambano (#102) üzenetére


SkyLine3000
addikt

De addig, amíg a telómat zsebben mindenhova magammal tudom vinni, úgyh szinte nem jelent plusz súlyt és nem kell kézben tapogatni, addig egy tabletet kézben kell cipelni táskában. Az irataimat zsével együtt meg övtáskában hordom. Mivel volt már két táblám is, van tapasztalatom benne.
Autóstáskát meg utoljára apám használt úgy 25 éve... Akkor elvesztette (szokásos "kocsi tetején maradt" flash) és azóta neki sincs:DDD
Úgyh én már egyáltalán nem vágyom tápla pc-re. Már elmúlt az a varázsa, amit akkor okozott, amikor az elsőt megvettem.

(#104) mr_ricsi válasza Kalandor (#22) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Kalandor és xlife11(#41):
Köszi, elolvastam a cikket, és rájöttem, hogy nekem semmi szükségem tabletre.

Marad az 5"-os GPS.

[ Szerkesztve ]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#105) bakter24 válasza SkyLine3000 (#103) üzenetére


bakter24
őstag

Viszont az is szempont, hogy ha egy eszközt használsz mindenre (okosteló = navigáció, telefonálás, netezés, videó, játék) akkor kb fél nap alatt lemerül, vagy hamarabb (Tudom hogy a GPS=kocsi=szivargyujtó, de most az elvre figyeljetek) ha viszont kétfelé bontjuk a tevékenységeket (mindegy, hogyan, sokféleképp meg lehet oldani) akkor több akku-üzemidő marad.

Hogy konkrét példát is hozzak: 3éve a telefonomról ment a zene a munkahelyemen, le is merült délutánra, ha többen hívtak, még előbb is. Ezt megoldottam egy 1-3eft-os mp3 lejátszóval. Most, hogy van egy (nem almás :Y ) táblám, az mp3 funkció ment vissza a telefonra, de a netezés-játék-videó ment át a táblára. Így megint egész jó az össz akkukapacitás. Innen is lehet nézni a tábla-dolgot. Kicsit ilyen "cipőt a cipőboltból" effekt.

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#106) SkyLine3000 válasza bakter24 (#105) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Mivel nem lógok állandóan a wifin, nem cseszegetem a telót, csak ha szükséges, 3-4 napot bír a telóm. Zenét meg nem hallgatok rajta. Úgy a tapasztalataim alapján semmi szükségem tábla pc-re.

(#107) bakter24 válasza SkyLine3000 (#106) üzenetére


bakter24
őstag

Ebben az esetben neked valóban nincs. Ilyen is van. Pontosan erről van szó.

A hozzászólásomat a témához is címeztem. Azt szerettem volna érzékeltetni, hogy a "A tablet csak divatcikk, haszontalan kütyü" és a "Vegyen mindenki azonnal tabletet, mert a világ legnagyobb királysága" között ott van a "Nekem valóban nincs rá szükségem, de ettől még másoknak lehet" álláspont is. Csak ezt sokan hajlamosak figyelmen kívül hagyni.

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#108) baliii


baliii
senior tag

Amikor megláttam a cikkek között az írást, ezen kívül még 6 látszott a képernyőn, ebből 3 tablet bemutató volt, szóval egy kis trend mindenképpen van a dologban... :)

(#109) tyaty1


tyaty1
tag

Mire jó a táblagép?

Pont arra, amire egy nagy képernyős pda. Kész.

(#110) D.Va


D.Va
senior tag

Rühellem, gyűlölöm az összes táblagépet, az összes okostelefonnal együtt.
Nemtom mér.
Pedig imádom a hájtek cuccokat. De azt se bánnám ha még mindíg C64 lenne a csúcs. Vagy a GameBoy Color. :U

Ja és hogy mire jó a táblagép?: Tök jó érzés lábbal "nyomkodni"! ;]

[ Szerkesztve ]

(#111) mr_ricsi válasza D.Va (#110) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Rühellem, gyűlölöm az összes táblagépet, az összes okostelefonnal együtt.
Nemtom mér."

Mer' öregszel...

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#112) excsajom


excsajom
újonc

én vettem mókából egy iPad 2-t
eleinte alig használtam, egy kis idő elteltével már annyira sem. épp elakartam adni amikor bekövetkezett egy kissebb változás. elhagyott a nőm akivel már több mint 4 éve együtt voltunk.

innentől kezdve komoly szerepet tölt be az életemben. nem olyan macerás mint egy noti de nem olyan kicsi mint a galaxy s2-m. szóval jelenleg ő a csajom és bárhol a segítségemre siet. az irodában a wc-ben az ágyban a nappalifotelben. ezért is nagyon fontos szerintem hogy jók legyenek egy tablet bettekintési szögei. a napokban rendeltem hozzá egy vízhatlan tokot is mert szeretem a kádban is. remélem mihamarább megérkezik. (utána szmötyis kézzel is tudok e-mailezni szóval )

szóval ne mondja nekem enki hogy haszontalan. és az dobja rám az első követ aki ... XD

na banojjá

(#113) tyaty1


tyaty1
tag

Nálam is, amire pda-t használok, arra egy 5-7 colos tablet talán egy kicsit jobb lenne.
Egy 10 colosnál viszont ezerszer hasznosabb egy TABLET PC pl, hp 2760p.

(#114) franc0 válasza excsajom (#112) üzenetére


franc0
őstag

Tehát pornónézésre kiváló?

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#115) D.Va válasza mr_ricsi (#111) üzenetére


D.Va
senior tag

Sztem nem azért van, mert pl a PS Vita ellen nincs semmi kifogásom, sőt venni is fogok... :))

(#116) excsajom válasza franc0 (#114) üzenetére


excsajom
újonc

jah. királyos rá. pl van az amikor felülről mutatják a csajt qhogy éppen orálisan munkálkodik. olyankor csak a csípődhöz teszed az iPad-et és tisztára olyan mintha elötted térdelne. ügyesen lehet játszani a látószöggel hogy méretarányosak legyenek a dolgok.

na banojjá

(#117) twine válasza excsajom (#116) üzenetére


twine
addikt

Lassan kezd kicsit több lenni az infó, mint amire kíváncsi volnék :P ;] Már már látom hogy miért kell neked "víz"álló tok....nem sok köze lehet a fürdéshez :P p*si szex is játszik táblagépen? ;] :P

(#118) motoflug


motoflug
őstag

Személy szerint hasonló a véleményem :)

(#119) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

Vettem egy táblagépet, de kis idő alatt megváltozott az eredeti felhasználási célja, most ezen szeletelem a szalámit és a paradicsomot. ;]

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#120) Cynicelectro


Cynicelectro
aktív tag

Egy hete használom gyári 4.0.4 ICS-el. Tecsoban vettem. Akkor még 3. akármi volt rajta, gondoltam, h. a gyári szofttal(OTA) frissítem, és fel is rakta magának az ICS-t. Nagyon meg vagyok elégedve vele. Idáig 7" tabot használtam, de szerintem kell a 10". Internetböngészés még agyári programmal is kitűnő. Az asztali gépet már be sem kapcsolom... Jó lenne egy fórumot indítani a kütyünek, bár én biztos nem fogom buherálni, mert jó a gyári rendszer. Akkor van csak létjogosultsága, ha látsz benne fantáziát, ha például otthon netezel a telóddal, felugrassz a fészre, meg még eszedbe jut egy két dolog, na akkor már van létjogosultsága, de természetesen pénz kérdése is. A Samsung Netbook-omat meg megörökölte az asszony, de tegnap már úgy kellett rászólni, h. ne az én kütyümet nyomkodja!:D

[ Szerkesztve ]

(#121) Cynicelectro válasza excsajom (#116) üzenetére


Cynicelectro
aktív tag

Átértékeltem a felhasználási területeket. Nagyon jó ötlet! Honnan rendelted a vízálló tokot? Csak az asszony meg ne tudja... (m.bravoerotica.com) :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.