Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Turion


Turion
csendes tag

Mit mondhatnék? :D
Zseniális! Minden elismerésem! :R

~ Önjelölt hobbifotós ~

(#2) domi007


domi007
őstag

Gratula, érdekes volt!

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#3) joecontra


joecontra
addikt

Hali!

Még nem olvastam el csak átfutottam, de respect a tudásodnak és a belefektetett munkádnak! :R

Üdv,
J

(#4) Tybee000


Tybee000
aktív tag

Miért nem a BME-re jöttél? :D

[ Szerkesztve ]

(#5) rep3at


rep3at
őstag

Nem kis tudás áll a cikk mögött, gratulálok hozzá!

Forward thinking. كرر

(#6) plömplöm


plömplöm
őstag

jók a könyvek :)

és maximális tisztelet :K

[ Szerkesztve ]

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#7) SpZ


SpZ
senior tag

Grat a Gamf -nak nagyon zárkózik, jómagam is oda jártam :R

(#8) olbaidhun


olbaidhun
őstag

Grat!

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#9) DemonDani


DemonDani
addikt

Nagyon ügyes! Grat a cucchoz :K

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#10) Straw


Straw
senior tag

Ne haragudj meg, de szerintem te beteg vagy a szó legpozitívabb értelmében. Ez egyszerűen zseniális.
Gratula és hatalmas respekt :R

42

(#11) DriderG


DriderG
tag

Nagyon jó kis írás! :C
Én NXT-vel szeretnék hasonlót, úgy, hogy két ugyanolyan típusú, kamerás mobilt rakok be neki szemnek, és abból számol hasonló mód mélységi térképet. Nem is gondoltam volna, hogy ilyen egyszerű algoritmussal lehet szűrni az elmozdulásokból a mélységet (persze a kalibráció elengedhetetlen). Azért az látszik (főleg a hajszárítós doboznál), hogy a képtömörítés és az egyéb kontrasztbeli pontatlanságok miatt sok pixel kimarad, aminek nem tudja követni az elmozdulását (világos doboz egy megvilágított térben). Az OpenCV meg jó kis függvénykönyvtár, én is próbáltam, kamerakezelésre ideális.

(#12) Pug


Pug
veterán

:R

(#13) grc999 válasza Tybee000 (#4) üzenetére


grc999
tag

Mert gondolom ő tudja (ellenben a bme-sekkel), hogy ha egy tollat elengedünk a holdon, leesik, és nem lebeg.

"Sometimes it is hard to decide which side of the fence to be on. But to straddle it will just make your balls hurt."

(#14) lapa


lapa
veterán

pár évtized alatt sikerült beszereznem az elérhető legnagyobb lego kerekeket (15 centis átmérő jeee), mire nyugdíjba vonulok meglesz nekem is a látóhallókacsintó műanyag háziállatom.

(#15) DMG


DMG
senior tag

Zseniális, gratulálok. Én is szívesen foglalkoztam volna annak idején ilyenekkel, de egy csöppet elkanyarodtam, most már max hobbiból kitanulom egyszer, felírom a listára. :)

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#16) cer


cer
tag

Én is tisztelgek :R
Viszont lenne egy kérdésem: Egy szemmel ezek szerint akkor még nem képes a távolság megbecslésére?

(#17) daninet


daninet
veterán

Sok GAMF-ost ismerek, de a legtöbb csak piálni tud :D nem semmi amit összehoztál, maxiriszpekt :R

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#18) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Elrood megtiszteltetés volt együtt államvizsgázni :D, jó a cikk

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#19) dave666


dave666
aktív tag

Köszi a leírást :R
Nagyon pofás kis robot nagy tudással :K
Azért arra kíváncsi vagyok mennyi az előállítása :F

Dave666

(#20) Flashback


Flashback
addikt

Ha egy harmadik kamerát raknál a két kamera síkja mögé mondjuk 10cm-el, pontosabb adatokat lehetne kapni, bár az már más algoritmus.
Grat, nem kis meló van ebben a gépben.

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#21) Matthu


Matthu
aktív tag

Hát ez szenzációs! Nagyon cuki, ahogy körbenéz a robot :D

(#22) Alexios válasza grc999 (#13) üzenetére


Alexios
veterán

mert ezt aztán a bme-n senki nem tudja ám. abból hogy van néhány hülye(ami mellesleg mindenhol van) nem kell messzemenő következtetéseket levonni.

(#23) grc999 válasza Alexios (#22) üzenetére


grc999
tag

Oké.

"Sometimes it is hard to decide which side of the fence to be on. But to straddle it will just make your balls hurt."

(#24) Gude


Gude
senior tag

Nagyon jó írás lett.Minden tiszteletem a tiéd! :U :R

Ha leöltétek az utólsó vadat,ha kivágtátok az utólsó fát,ha megmérgeztétek az utolsó folyót,majd rájöttök,hogy a pénzt nem lehet megenni. -indián mondás-

(#25) DMG válasza Flashback (#20) üzenetére


DMG
senior tag

Az lenne az a bizonyos 3. szem? :DDD

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#26) Elrood válasza Tybee000 (#4) üzenetére


Elrood
őstag

Oh, csak most veszem észre, hogy kikerült az írás :), állásinterjúról jövök:D.

Thx. a pozitív visszajelzéseket.
Ahhoz képest a videót elég kevesen néztétek meg.

Jártam a BME-re is, hosszú történet :).

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#27) grc999 válasza Elrood (#26) üzenetére


grc999
tag

Állásinterjú? Hogy sikerült? :D

"Sometimes it is hard to decide which side of the fence to be on. But to straddle it will just make your balls hurt."

(#28) Elrood válasza grc999 (#27) üzenetére


Elrood
őstag

Jól, majd egyszer megírom :).

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#29) Djuree


Djuree
félisten

mekkora! grat :R :R :R én a kandóra jártam, robotos csoporttársaim is csináltak ilyesmit...

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#30) Elrood válasza Graphics (#18) üzenetére


Elrood
őstag

Oh helló :DD

(#20) Flashback
Ha a videót megnézed, akkor látod, hogy valamennyire kötött a robot, tehát nem nagyon tudtam volna még egy kamerát odarakni, főleg, hogy még képet is küldjön.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#31) DaStorm


DaStorm
csendes tag

Düne könyvekkel kirakott út üt. :D

(#32) Elrood válasza DaStorm (#31) üzenetére


Elrood
őstag

Asimov fel se tűnt?:D

(#11) DriderG
Nem egy hiperszuper optikai szenzorok vannak a roboton. 640x480-nél nagyon látszik.

MOD: a legtöbb csatolt kép mesterséges fénynél, egy viszonylag bevilágítatlan helységben készült, ezért látszik annyi ponthiba, az erős fényt (legyen mesterséges vagy napfény) azt kifejezetten szereti.

(#15) DMG
Nekem is jó hosszú a lista:). Ezen kívül köztük van a Kinect (lásd mai hír) és OpenCL/Cuda.
Ötlettel teli van a padlás :).

(#16) cer
1 szemmel képtelen. Sima 1db kameraképből nagyon nehéz 3D-t csinálni, távolságot meg pláne.

1 lehetőség van. Ebből a robotból van 1 szemű is (SRV), azokon van lézeres távmérő (egymás mellett két db), csak nagyon pontatlan, de ha csak ha kibocsátja a lézert, akkor a két lézerpötty távolságából lehet következtetni a tényleges távolságra 1 kamerával is.

[ Szerkesztve ]

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#33) salival


salival
aktív tag

Szia! Grat a munkádhoz. Írtad az elején hogy mindstorms-szal is foglalkoztál. Abból milyen jellegű munkák születtek?
Én már pár éve foglalkozok vele, a közeljövőben majd szeretnék tovább lépni komolyabb robotok fele.

YNWA

(#34) moha21 válasza grc999 (#13) üzenetére


moha21
addikt

Azért marhára nem így van ez, mint a videón, lehet van olyan ember aki nem tudja, de valószínű kiszűrték a sulikból a jó képességű egyéneket. Nem egy embert ismerek a BME-ről kicsit nagyobb problémákat is átlátnak.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#35) Elrood válasza salival (#33) üzenetére


Elrood
őstag

A címe: NXT robotok kommunikációja nagyméretű Bluetooth hálózat segítségével

Azért nagyméretű, mert a LegoNXT-knél egy hálózatban csak 4 egység lehet, ezt bővítettük ki jóval többre.

Majd azt is meg akarom írni ide cikknek, csak tovább lett küldve OTDK-ra is, ezért nem nyilvános még.

@Mindenki:
Módosítottam a cikk főoldalát a videóval, hátha kedvet kapnak néhányan a cikk végigolvasására a videó megtekintése után :).
Kijavítottam a 2. oldalon lévő "bold" hibát.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#36) Boxi88


Boxi88
őstag

Minden elismerésem, nagyon ügyes! Bár ha a géped világuralomra tör, remélem kitudod majd iktatni... ne kelljen fegyvert ragadnom mint John Connor-nak! :DDD :R

(#37) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

És igen, végre egy olyan cikk, ami ide való, és valódi hozzáértésről tesz tanulságot!

Gratula :) :C :R

Annak idején hasonlót fejlesztettem én is a PTE egyik bugyrában, csak sokkalta szerényebb eszközökkel, és természetesen nem jutottunk ilyen messzire sem. (Mondjuk sarokból azért simán kitalált a robot, bár nem "látott" :) )
De pont ezért jó látni, hogy van, aki sokkal magasabb szinten megvalósította.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#38) KeNTaGoN


KeNTaGoN
tag

Huh, nem semmi agyad van.
Remelem nem sertelek meg, de este bealudtam a cikkeden. Amugy nagyon rossz alvo vagyok, szal koszonet erte.
Lehet, hogy bennem van a hiba, de kb. 30-40%-at nem ertettem. Pedig eddig azt hittem, nem vagyok egy muszaki analfabéla. Kepzelem, milyen lehet az eredeti anyag, ha ez a kozertheto verzio.
Egyebkent nagyon irigyellek, barcsak nekem lenne ekkora tudasom, kitartasom, szorgalmam. (Foleg szorgalom teren szarul allok.)
A cikk egyebkent atlagon feluli igesseggel van megszerkesztve, hihetetlen, hogy ebbe is ennyi idot fektettel. (Nallad egy nap 28 orabol all? :) )
Biztos, hogy nem lesz akkora sikere mint egy "Nezzetek, itt a vadonatuj dzsiforsz videokartyam" tipusu cikknek, de aki elolvassa, melyen meghajol a tudasod elott.
Egyebkent a robot hardware-et modosithattad?
En pl biztos dobtam volna ra valami ledes reflektort. Minden kamera szereti a sok fenyt.

www.partyfoto.tk Fülhallgatók és egyéb kütyük javítása, építése itt: ►► http://hirdeteseim.tk/ ◄◄ → http://bit.ly/fulhallgatok_javitasa ← Privát üzit írj, hamarabb észre veszem!

(#39) Cathfaern válasza Elrood (#32) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"Sima 1db kameraképből nagyon nehéz 3D-t csinálni, távolságot meg pláne."
Lehet távolságot is egyetlen kamera képéből, én azzal foglalkoztam diploma címen :)

Feldolgozás sebességével kapcsolatban: milyen CPU-n futott a dolog? Az OpenCV gyökerei az Intelhez vezetnek vissza, ezért Intel processzorokon optimalizációknak köszönhetően gyorsabban fut.

(#40) Gyula84


Gyula84
veterán

Hát ez nagyon állat :R

A OpenCV-s link nem jó.

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#41) Elrood válasza Gyula84 (#40) üzenetére


Elrood
őstag

Kösz, javítva

(#39) Cathfaern
Jó, de csak kell valami referencia pont/adat, hogy meghatározd.
Erre hoztam fel példaként, hogy két lézerpötty, abból már lehet okoskodni.

MOD: Kisatíroztam a terméklogót a képről.

A másik két példa amit láttam
1. indításkor megnézte, hogy az előtte lévő papírlap mekkora és tartotta a távolságot tőle, ha előre-hátra mozgatták.
2. egy fekete-fehér csíkos pohárral megcsinálta ugyanezt, csak itt nem indításkor nézte meg, hanem a program tudta a csíkok adatait.

(#38) KeNTaGoN
Szakdolgozat volt, kb. 2010. augusztus elején kezdtem, a kommunikációs .dll kb. megvolt 1 hét alatt, a grafikus program is még augusztusban megvolt, és a 3D játékhoz kellett sok idő. A videó október 27-én készült, utána már csak javítgatások voltak: pl. a számolt és fizikai távolság az elején nem stimmeltek, erre pl. január elején sikerült megoldást találni (igaz a szakdolgozat leadás és a megoldás közt volt egy záróvizsga, arra kellett készülni).
A "bővítés" pedig a KÉPAF konferencián jutott eszünkbe.

MOD:
Nem módosíthattam a HW-t, nem szereltem fel rá semmit. Az ötlet viszont nem rossz :).

[ Szerkesztve ]

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#42) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Teljesen homogen háttér esetén próbáltad már a megbízhatóságot? Csak érdekesség képpen.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#43) Elrood válasza Jim Tonic (#42) üzenetére


Elrood
őstag

Ott sajnos nem tud párosítást találni.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#44) hcl válasza Cathfaern (#39) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mozgattad a kamerát? :)
Nekünk is ez volt a bajunk, azaz ott még kamera sem volt, csak fényérzékelő :D
Bár mondjuk iszonyú érzékeny volt, de az aztán semmilyen mdszerrel nem adott távolságot :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#45) Jim Tonic válasza Elrood (#43) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ja, ezt gondoltam. Igazából pont emiatt dőlt meg nem olyan rég az emberek távolságérzékeléséről alkotott elmélet. Azt gondolták, hogy csak sztereotíp látással lehet a távolságot rendesen érzékelni (ami pont így működik, mint a programod), de kiderült, hogy az egyszemű emberek is elég pontosan érzékelik a távolságot, amit a szemmozgásra vezetnek vissza.

Még egy érdekes tesztet levezethetnél, ha van kedved, amivel a térlátást szokták vizsgálni. Egy hangvillát tesznek a személytől 3-4m (nálad kevesebb is elég) távolságra, elfordítják, és meg kell mondani, melyik ága van közelebb. Az sztereotíp látás nélküli emberek ezt már általában elvétik.

Robotoknál egyébként valószínűbb, hogy megmarad az ultrahangos/lézeres távolságérzékelés a gyakorlatban, pont emiatt, és elég nekik egy kamera a látáshoz,de a munkád egyébként nagyon jó, gratulálok hozzá.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#46) hcl válasza Jim Tonic (#45) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na igen, ultrahanggal könnyebb távmérni, de pl. vákuumban marad valami fény alapú (mondjuk ott meg azért jobb a lézer, mert nem kell neki külső fényforrás...)

Mutogatni való hater díszpinty

(#47) Elrood válasza Jim Tonic (#45) üzenetére


Elrood
őstag

Belegondolva igazad van, hiszen ami nagyobbat mozdult el két kép között, az közelebb van.

Hangvillát nem tudom honnan szerezzek, de felkeltette az érdeklődésemet.

Valószínűleg ezt már nem a robottal fogom kitesztelni, hanem veszek két webkamerát, lerögzítem valamilyen lécre és kicsit átalakítom a programot.

MOD

Robotoknál egyébként valószínűbb, hogy megmarad az ultrahangos/lézeres távolságérzékelés a gyakorlatban

Biztos megmarad. Pl. lásd Kinecttel milyen jó mélységtérképet lehet csinálni: [link]. Ezért is szeretnék majd beszerezni egyet.

[ Szerkesztve ]

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#48) Day 'n' Nite válasza Elrood (#47) üzenetére


Day 'n' Nite
aktív tag

Hangvillát szerintem hangszerboltban biztos kapsz, bár nem tudom, miféle kell. Vagy valami tanszervoltban, ahol fizikához/kémiához árulnak cuccokat (no most olvastam, hogy milyen kell, vagyis csak hogy két ága legyen :DD :DD ).
A cikkhez: minden elismerésem, (bár még nem jártam a végére, de majd ha lesz időm), riszpekt! :C :R :R :R

“Nem akkor alkottál tökéleteset, ha már nem tudsz mit hozzátenni, hanem ha már nem tudsz mit elvenni belőle.” /Antoine de Saint-Exupéry/

(#49) Cathfaern válasza Elrood (#41) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nem kell referencia pont sem, viszont hcl-nek igaza van, azt elfelejtettem hozzátenni, hogy a kamera mozgott, tehát nem egyetlen kép alapján lett meghatározva a távolság, hanem mozgókép alapján. De végülis ha ütközést akarunk vizsgálni, akkor mindenképp kell mozognunk :)

Kinect: milyen módszerrel végzi a távolságmérést?

[ Szerkesztve ]

(#50) matyi012345


matyi012345
őstag

hát ez durva! gratulálok hozzá !!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.