Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) hcl válasza Day 'n' Nite (#48) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hangszerbolt tutibb.

@Cathfaern : Pont erre gondoltam :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#52) Balákka


Balákka
tag

gratulálok a szerkezethez!
én jövőre mechatronikai szakra megyek tovább, esetleg a későbbiekben tudom hogy hozzád fordulhatok :D

Tanuló apuka, mérnök, couchgamer, souls fan

(#53) Novo


Novo
csendes tag

állatjó!:D engem nagyon érdekelnek az ilyen cuccok köszi az egyszerűsített írást:D

Bocs ha hülyeségeket kérdezek, de majd 100%-os órajelnövekedés mellett hogy-hogy néhol még lassabb volt a számítási teljesítmény? //értem én, hogy már rég nem a gigahertzek kora van de akkoris :P// vagy a kamera modulon található chip volt a szűk keresztmetszet?

[ Szerkesztve ]

-A 13 éves újonc ;)-

(#54) buzasibg


buzasibg
csendes tag

Gratulálok!

Jó volt ezeket a BME-n élőben is látni, na meg persze jó sok munkátok van benne.
Gratula!

Welcome

(#55) Elrood


Elrood
őstag

Na jó régen írtam, bocsi, közben munkát kaptam és időm teljesen elfogyott :).

A hangvillás tesztet nem tudtam még megcsinálni, bocsi érte.

Egy újabb tesztelési lehetőség jutott eszembe: Két HD (1280x720) webkamerával megnézni, azokkal mire képes nagy távolságra. Persze időm nem túl sok van egy héten :).
(Szemközti panel távolságát próbálom majd meghatározni vele :) )

Néhány válasz régi kommentekre:

@Novo:
A sebességkülönbség valószínűleg abból adódott, hogy a 1,6 GHz-s gépen a wifi vezérlő CardBusba illeszkedett (cardbus-cardbus vezérlő-pci busz-déli híd), míg 3,1 GHz-s gépen USB-s wifi vezérlőt használtam.
Lehetséges, hogy USB nagyobb késleltetéssel rendelkezik, mint a CardBus. Persze az is lehet, hogy a két különböző wifi vezérlőnek volt ez a késleltetése.

@buzasibg
BME-nek is vannak ilyen robotjai? Ezt eddig két helyen mutattam be, egyik az Robotnap2010 (ELTE-n), a másik meg KÉPAF (Szeged). Tehát pont ezt BME-n nem láthattad :).

Egy bizonyos Miklós küldött nekem mailt ezzel kapcsolatban. Levelet megkaptam, válaszoltam, ha nem érkezett volna meg (és látod ezt a hozzászólást), szólj és küldöm másik mailről a választ.

[ Szerkesztve ]

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#56) MrTurner


MrTurner
csendes tag

Üdvözletem!
Kíváló munka. Az volna a kérdésem, hogy hogyan tudnék egy surveyor robothoz olcsón, akár használtan hozzájutni? Nekem is ilyen kéne a szakdolgozatomhoz! Kérlek írjatok fontos lenne!

(#57) Elrood válasza MrTurner (#56) üzenetére


Elrood
őstag

Nem tudom, hogy lehet-e használtan venni, főleg, hogy itthon lehet-e.

A cikkben szereplő robotok a gyártótól voltak rendelve.

Gyorsan végignézve pár oldalt, nem nagyon találtam.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.