Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sinesol


Sinesol
veterán

Na a szokasos click&flame bait cikk by elefant. :))

Ha mar itt van, nem sokat lehet tenni, de azert most megis..mik ezek a valaszlehetősegek? Még ezek is irànyítottak...

Jelenleg a piac telítődött, otthon legtöbb haztartasban megvannak a tablagepek, valtasra nincs igeny, ezert nincs tul sok eladas jelenleg, de ettől függetlenül sokan hasznalnak tableteket.

Na persze erre termeszetesen nincs valaszlehetőseg, isten ments, hogy ertelmes valaszlehetőseg is legyen egy PH! szavazason

[ Szerkesztve ]

(#2) Robert07


Robert07
aktív tag

Szerintem nem feltetlenul kellene egy kategoriaba venni mondjuk a kinai androidos csodakat, es a windowsos Intel Core processzoros tableteket. Teljesen mas a celkozonseguk.

(#3) nyunyu


nyunyu
félisten

Eddig sem vágtam, mire jók a tapiképernyős netbookok.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#4) Dr. 444Hertz


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

2in1 megoldásként meg fognak maradni egy ideig, az biztos.

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#5) direwolf


direwolf
őstag

Szerintem kéne még egy opció:
4. Megmaradnak abban a szegmensben ahol eddig is erősek voltak, azaz az ad-hoc otthoni tartalomfogyasztás.
Lehetetlen jobbat kitalálni arra, hogy egy ipad fekszik az asztalon készenlétben, bármikor felkapható és gyorsan megnézhető vmi, vagy egy receptet megfőzni a konyhában stb. Ezekre egy laptop is ok, de sokkal kényelmesebb a tablet, főleg, ha a készenléti ideje hetekben mérhető 10 órás üzemidő mellett!

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#6) sh4d0w válasza direwolf (#5) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

+1

https://www.coreinfinity.tech

(#7) sb válasza direwolf (#5) üzenetére


sb
veterán

Erről van szó.
Már a kérdésből is látszik, hogy kb. senki nem tudja hova és mire valók a tabletek.

(#8) MrPetya19 válasza Robert07 (#2) üzenetére


MrPetya19
addikt

Szerintem se, meg a 2in1-okat se.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#9) Műszakis


Műszakis
tag

Üdv! van egy lassan 4 éves lg gpad 8.1 -em kérdezem én minek cserélném le ? mi indokolja? 4 évesen is 2 gb ram van benne full hd kijelzővel!! ami még a mostanikba se mindbe van , 1,2 funkcióba ha többet tud másba nem .ha valaki vesz ilyen gépeket az kb akksi haláláig nem igen cseréli le és ez a réteg van többségében

(#10) Dr. 444Hertz válasza sb (#7) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Én, ha recept kell, telefont használok, így ez sose jutott eszembe... :)

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#11) Raymond válasza direwolf (#5) üzenetére


Raymond
félisten

Pontosan. Ugyanez megy itthon is. Az van eppen bongeszesre vagy nagyon ritkan valami jatekra hasznalva ami eppen keznel van es fel is van toltve. Ez legtobbszor az Amazon Fire HDX 7" mert a tobbi mar hasznalhatatlanul lassu (Asus TF300T) vagy nemigen van hasznalva (HP Stream 7).

(#9) Műszakis:
Igen ez van a Fire HDX-el is. 109EUR-ert vettem - Snapdragon 800 van benne 2GB/16GB, a felbontasa 1920x1200 es normalis minosegi erzes - azota az ujak csak gagyi muanyag alacsony felbontassal es spec-el. Mondjuk egy 8.9-es anno jobb lett volna mert hosszu ido utan a kulombozo termekekkel azt hiszem a 8-9" az idealis meret ezekre.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#12) 8th válasza Sinesol (#1) üzenetére


8th
addikt

+1

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#13) Alex91 válasza direwolf (#5) üzenetére


Alex91
félisten

+1

Nalam a nagygep mar be sincs napokig kapcsolva. Lassan mar szinte mindent az iPadrol vegzem. Bongeszes, forumozas, e-mail, de mag a torrentet, meg a nas-t is innen intezem, vagy akar a router konfigot, Apple TV taviranyitast. Nezhetem TV-t rajta, a Youtube-ot, filmeket. De akar nyomtatni is tudok, vagy ezen kommunikalni.

Az mas kerdes, hogy egy notebook araban van, es hogy a mobil is tudja ezt, bar nekem mar kicsi a mobil kepernyoje.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#14) O_L_I válasza direwolf (#5) üzenetére


O_L_I
őstag

Szerintem is, a legjobb online tartalom fogyasztásra a tablet.
Mióta megvan sztem tized annyit kapcsolom be a gépem.

(#15) cinemazealot


cinemazealot
addikt

Vannak területek, amik igénylik az okostelefonnál nagyobb érintés érzékeny képernyővel rendelkező készülékeket (pl. rajz- és interaktív táblák/asztalok), így ezek az eszközök méretben vélhetően tovább fognak majd nőni, így már nem is "tablet", hanem inkább "table" néven lesznek illethetőek. De pontosan ezért nem is jelentenek majd veszélyt a laptopokra. Hardverben azonban erősödniük kell, főleg ha a méret növekedésével pixelsűrűségben sem akarnak elmaradni. És ha már a mérete miatt elveszti a mobilitását, nem is egybegépekként fognak megjelenni, hanem szimplán érintésérzékeny képernyőkként, amik mögé olyan gépet tesz az ember, amilyet csak akar... vagy akár egy okostelefont, így univerzálissá téve a PadPhone, a Samsung DeX vagy a Microsoft Continuum koncepcióját.

(#16) Dr. 444Hertz válasza cinemazealot (#15) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Ez az irány mondjuk nem hülyeség.

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#17) Angel1981


Angel1981
veterán

"Az azért biztosnak látszik, hogy a tabletek nem tudják befutni azt a karriert, amelyet sokan jósoltak nekik: nem váltak nélkülözhetetlen eszközzé, arról pedig már szó sincs, hogy bármikor is kiszorítanák a hagyományos számítógépeket.

És aki anno, úgy jó 5 éve ilyesmiket írt, azt szinte eretneknek nyilvánították - még itt fórumon is. :P :U

(#18) kromatika


kromatika
veterán

Szerintem meg maradnak. :K

(#19) elefant válasza direwolf (#5) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

hát szerintem ezt lefedi a 2. válasz

(#20) MZperX75


MZperX75
addikt

Én asztali Pc-t használok,második helyen okos telefon áll,a 2.5 éves lányom 8"tablet és okos telefonomat nyomkodja,feleségem Laptoppot használ office word,dokumentumok iskolai feladatok nyomtatására levelezés,hanganyagok hallgatására,matek angol tanításra .Utazásra van egy jobb laptop kis multimédiás képességgel wifin vagy telefonról megosztott mobil nettel . 6-8 órát bír a14" asus vivo-m.

A tablet nem tűnik el,oda kerül ahová való,gyerekszobába.
Munkára,multimédiára asztali gép,laptop.
Mozgásra telefon,nyaralásra laptop persze kis rádiós billentyűzettel egérrel.

Persze hozzateszem én

[ Szerkesztve ]

(#21) ripla


ripla
őstag

Kényelmi szempontból használok egy retinás Ipad 2-t, mert nem lehet mindig az asztali gép előtt görnyedni, nem is egészséges. Ilyenkor elfekszem az ágyon és a tableten netezek. Olvasni is ezen szoktam, ebook-ot pl., de digitálisan megvett képregények olvasására is tökéletes választás. Skype is sokszor ezen keresztül megy. Illetve utazás közben a GPS is kellemesebb látvány rajta, mint a jóval kisebb mobiltelón. Én szeretem a tableteket. :)

[ Szerkesztve ]

(#22) vlevi


vlevi
nagyúr

Nekem is az a véleményem, hogy nem áldozott le a tableteknek, de nagyjából már mindenkinek megvan az a táblagépe, aminél már nem kell jobb (meg igazából nincs is), az nem fog újat venni.
Nálam is az a helyzet, hogy napokig nincs bekapcsolva a PC, mert fórumozgatni, youtubeozni, és hasonlókra kényelmesebb a táblagép. Nekem egy 10"-os Lenovo Yoga2-esem van, ha tönkremenne, ebben az árkategóriában nem tudnék mit választani helyette.

(#23) Ispy válasza direwolf (#5) üzenetére


Ispy
veterán

+1

Erre való egy tablet. A másik, hogy ahogyan már előttem mondták, mindenki megvette már magának, aki akarta, cserélni meg nem fognak csak 2-3 évente.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#24) #02683648


#02683648
törölt tag

Soha nem értettem a PH lapcsaládon (a fórumban nem a cikkek között) főárammá vált tabletellenes hangulatot, ahogyan az Apple és más gyártók "the end of the PC" marketingjét sem. Egyik sem igaz, vagy helytálló.

Apple vonalon a fő problémát az jelenti, hogy kényelmetlen az ios-t desktop kiváltására használni, mert nem lehet ugyanazokhoz a fájlokhoz minden appból hozzáférni, csak ha mondjuk mindent felteszek dropboxra és az appokból onnan nyitom meg. Sokan írták, hogy kellene egy "Documents" vagy hasonló app, még apple fan oldalakon is.
Én sokáig ipadet használtam, de ez volt a fő ok ami miatt nem vettem újat
A Surface és hasonló 2in1-eket pedig ugyanannyira lehet érintőkijelzős laptopnak tekinteni mint tabletnek, a Pro-kat mindig is billel láttam máshol használni, mondjuk azok 12"-osok.

(#25) danee91


danee91
senior tag

5,5"-os telefon, aztán meg notebook.

Ha igazán netezni akarok, akkor nálam gyorsaságban, kényelemben semmi sem váltja fel a hagyományos billentyűzet + egér kombinációt ;] Tablet nincs, ha lenne esetleg filmre használnám, meg ritkán netezni.

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#26) dei


dei
csendes tag

A tablet-ek „ár/kapott érték” kulcsa a mobilokhoz és notebookhoz képest kicsi. Ez a piaci értékükön és az árazásukon is látszik.

(#27) dementor


dementor
senior tag

+1

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#28) Mike88


Mike88
senior tag

Tök jó ez a 3 válaszlehetőség. Egyiket sem tartom valószínűnek.
Az, hogy főnixként támadnának föl, már-már gúnyolódás, túlzás. Az, hogy szűk réteg fogja csak használni, az sem valószínű, hisz iszonyatosan sok mennyiség lett eddig eladva. Az, hogy eltűnik, szintén nem tartom valószínűnek.
Szóval nem lehet, hogy azért torpant csak meg az eladások száma, mert már mindenkinek, akinek igénye van rá, annak van egy a tulajdonában, egy olyan, amivel elégedett?
A legtöbbünk egy tabletet olyan célra használja, ami nem követeli meg az erős hardvert, így kvázi (ha a főnix nyomán én is erős túlzásokba eshetek, akkor) nincs igénye a 120 csillió ramra az 500 magos processzorra meg a 200 TB tárhelyre. Ennek okán akinek igénye van magára a tabletre, az a legtöbb esetben ugyanazt a tabletet használja ma, amit akár 4 évvel ezelőtt vásárolt. Szóval a viszonylag minimális elvárások miatt (ami az egyszerű feladatokra való használatnak köszönhető) nem egy túlzottan hamar elavuló műszaki cikk.
Én pl. rendszeresen használok egy kínai tabletet (Chuwi Vi8) 2.5 éve vettem, most is megfelelő számomra. Lesza... milyen a processzor teljesítménye, a ram mennyisége stb. addig, amíg gördülékenyen fut rajta a windows és az android egyaránt. Nem érdekel mekkora a tárhely, mert a 32GB-on kényelmesen elfér mindkét rendszer, és nem használom játékra, így appok elférnek, telepített programok pedig win alatt kártyára is telepíthetőek. Miért kéne vegyek egy újat, addig amíg ez működik? Én pl. ezt a nagyon pörgő mobiltelefon piacot nem értem.

(#29) fattyu válasza MrPetya19 (#8) üzenetére


fattyu
veterán

x230 tabletet ( is használok )

imádom mert ERŐS ( ssd i7 16gb ram ) ott van benne a lóerő ha kell, normlis teljes klavi. ha meg nem kell vagy csak fél kezem van vagy állva kell akkor képernyő fordít és van touch is.

ennek ÍGY látom értelmét. üzemidőben kompromisszumos mert a tabletnek ugye csak 6 cellás az akkuja, míg a simának lehet 9 cellása. de per pill ez a fícsör nekem ad annyit hogy megéri. pl tömegközlekedésen normális teljesítmény mellett tudok ha kell fórumozni játszogatni vpnen melózni. vagy ha nem tudok ülni akkor fordít és tartalomfogyaszt. nem mondom mindig előveszem de időnként főleg ha hosszabb utazás van nagyon jól jön. fél órát ülve már jobb mint egy telefont nézni.
tabletet viszont soha nem vennék.

szerintem

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#30) Moleman


Moleman
addikt

Ahogy itt látom, sok embenek bevált, azok továbbra is használni fogják.

Nekem sose volt, sose lesz tabletem, egy vagy két laptopot használok párhuzamosan, ennyi mobilitás nekem már elég (kisszéken be tudom vinni a WC-re akár mindkettőt is). Cserébe itt a teljes billentyűzet, a terás tárhely (plusz külső rackekben még 8+ tera) és az erő, ha esetleg játszani akarok (5 éves gép, de a GTA5 még éppen elmegy minimumon).

(#29) fattyu
Igen, ebben a formában látom az értelmét én is, csak ez már kevésbé pénztárcabarát megoldás. :)

[ Szerkesztve ]

(#31) inferno88 válasza Sinesol (#1) üzenetére


inferno88
őstag

Ennyi, ilyen egyszerű.
Ugyanaz, mint mikor havonta sírnak, hogy kipusztul a PC műfaj.

Semper fi!

(#32) ASdS válasza direwolf (#5) üzenetére


ASdS
csendes tag

+1

Én is hiányoltam vmi ilyesmi választási lehetőséget...így nem is klikkeltem.

(#1) Sinesol Jogos, ez így teljesen értelmetlen, lehet is törölni az egészet... :((

[ Szerkesztve ]

(#33) fattyu válasza Moleman (#30) üzenetére


fattyu
veterán

én is két lapost használok, meg egy asztalit.

x230t w530 z620 :D Nekem ez elég, tud mindnent amire vágyok.

pénztárcabarátság: hát egy ipadhez képest....

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#34) R3plica70 válasza Sinesol (#1) üzenetére


R3plica70
aktív tag

és (#9) Műszakis
Tökéletesen leírtátok a lényeget.

Az hogy telítődött a piac (és kereskedőként ezt látom), és apró újításokkal nem tudják lenyomni az emberek torkán azt hogy váltsanak, az nem jelenti azt, hogy temetni kell a Tablet vonalat. Egyszerűen akinek van és elégedett vele, miért vegyen újat , mert a PR azt akarja ?

Nálam asszonynak és a gyereknek is van 1-1 Ipad Air-je, ki sem lehet venni a kezükből. Volt egy közös notebookjuk, de miután fél évig be sem kapcsolták rákérdeztem, kell ez nektek ? A válasz: a Tablet tökéletes mindenre amire használjuk. El is adtam a notebookot.
Ja és nem érzek ingerenciát hogy újabbra váltsak, csak mert jelent meg újabb...

[ Szerkesztve ]

(#35) klepto


klepto
addikt

A Tablet igenis jó dolog, és ahogy azt már előttem is megírták, van amire kifejezetten alkalmas, és praktikus.
Ilyen a böngészés, a szórakozás (játék), a filmnézés, főzés közbeni receptolvasás, stb.
Az, hogy nem fogy elég gyorsan, annak az okát össze kéne hasonlítani a laptopok, nettopok, és asztali alkatrészek, vagy komplett gépek fogyásával, és ahhoz kellene mérni a piaci mozgását a Tableteknek.
Szerintem a téma nem halt meg, és fel fog támadni; mert bizonyos felhasználásokra sokkal jobb, mint a laptop, és még egy gyerek is eljátszhat vele (ha el nem töri).

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#36) fairi


fairi
addikt

Én egyet nem értek miért kell bármiféle ternéknél végtelen növekedési potenciálét feltételezni, pedig a Föld köztudottan véges rendszer.
Mindenki akinek kell vagy sem megvette már a tabletet, és tabletek 1 évnél tovább mükődnek jó esetben, sőt még használtpiac is létezik.
Új tabletek semmi olyan nem nyújtanak sokszor mint a régebbiek. Kb minden termékcsalád előbb utóbb eléri a telítettséget. Utána eladások lassan csökkenek.
Mobilpiacnál is látszik hogy eladások nem növekednek, igaz itt a harmamdik világ ad egy kis potenciát, hogy nincs veszve minden.

(#37) Raymond válasza elefant (#19) üzenetére


Raymond
félisten

Hat ezzel nemigen ertek egyet. Ez a valasz"

"Nem tűnnek el teljesen, de marginális szerepük lesz, egy viszonylag szűk réteg használja majd őket"

Az ami a #5-ben van pedig nem marginalis egy viszonylag szuk retegnel.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#38) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Énszerintem megfognak maradni, max a kialakításuk, és fő felhasználási területük fog változni, mint eddig.
A 2000-es években voltak ugye a mai szóval 2-in-1-nak nevezet tabletté alakítható gépek, meg a PDA méretű, internetre kihegyezett internet tabletek, majd jött az iPad, és abba az irányba mentek a többiek is, Motorola Xoom pl. majd jöttek újból a Win tabletek, de immáron Win 8-cal, 10" méretben, majd jött a Win8.1-es, 8" tablet dömping, majd az lecsengett, most meg vannak a 7-8" olcsó droidok, az iPad, meg a Win10-es 2-in-1-ok.
A 2-in-1-ok szinte biztos, hogy maradni fognak, főleg ha egyre többen váltják le a korosodó laptopjaikat, mert sokaknak egy ilyen gép ereje is simán elegendő mindenre. Az olcsó tabok tuti maradni fognak, amíg lesznek fillérb*szók, az iPad meg iPad, bár az meg amiatt csökken, mert sokan beérik egy iPhone-nal is, vagy ha az kevés, akkor már inkább 2-in-1, esetleg Macbook, ha nagyon ki van a töke a Windows-zal az illetőnek. :D

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#39) troviko


troviko
senior tag

Az jól látszik mára - amit régóta mondok - hogy egy tablet nem képes kiváltani egy PC-t. Egy komoly 2 in 1 esetleg egy notebook-ot. Azt is kompromisszumokkal.
Jó a tablet, tartalomfogyasztásra (én pl képregényeket olvasok rajta, amit egy telefonon nem tudok megtenni, asztali PC-n meg kényelmetlen), de csak ezért nem fognak megmaradni, mint kategória.
Mostanra az emberek nagy része rájött, hogy a tablet lényegében csak tartalom fogyasztásra jó, gyártásra nagyon kényelmetlen, használhatatlan. Olcsó tablet jó gyereknek játszani, de azok meg lassúak, megbízhatatlanok, stb.

Ott van ugye a Surface, ami az érem másik oldala, azok már inkább tekinthetők laptopnak, mint tabletnek, és pont azért is népszerűek. A Surface felhasználók 99%-a a desktopot használja, a modern felületet le se pottyantja.

Mára jól látszik, hogy az egyetlen értelmes kategória a 2 in 1, ugyanis az még kiválthat egy notit, több mindenre jó, mint egy tablet, univerzálisabb, kevésbé van "pénzkidobás" jellegük.
Persze ez is csak akkor igaz, ha a gyártók fejlesztenek, és minőségi, megbízható, használható termékeket tesznek el az asztalra. Ha nem ölnek bele munkát, akkor nem fogja ezeket senki venni, és tényleg megszűnik, marginalizálódik a tablet piac.
Az elmúlt 2-3 évben nagyon nem fejlődött ez a szegmens, a Nexus 7 óta nincs a középkategóriában élet, komoly előrelépés. A csúcs kategóriában van, de egyre kevesebben hajlandóak a "semmiért" 150+ ezret kiadni, még külföldön is, ahol ez arányaiban sokkal kisebb tehet, mint itthon.

Én úgy gondolom, hogy megmaradnak majd a tabletek is, de csak mint rétegtermék, a 2in1 termékek piaca viszont bővülni fog, méghozzá nem is kis mértékben.
Én úgy gondolom, hogy ha a gyártók korrekt és ár/érték arányban is korrekt modelleket tesznek le, ez a szegmens komolyan beleharaphat a notebook-ok piacába is. Nagyon komolyan.
De ehhez tényleg munka kell és sok fejlesztés. Meg jó ultra mobil procik.
Persze a notikat sem kell félteni, a teljesítményorientált modellek megmaradnak, még nagyon-nagyon hosszú ideig.

https://www.oldtech.hu/

(#40) Depression


Depression
veterán

Sok-sok éve vettem egyet 40k környékén, azóta felmerült párszor, hogy le kellene cserélni, de a mostani választékot látva még mindig semmi előrelépés. Most 40-ért még az enyémnél is rosszabbat kapni.
Ha pedig egy komplett TV árát elkérnek egy ilyenért, akkor nagyon ne csodálkozzanak, ha nincs rá kereslet.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#41) g@bo válasza Depression (#40) üzenetére


g@bo
nagyúr

hát ja.

40k ért vetetm 3 éve az asus memopad hd7 et. lehet most nagyobbat kapni /8-10"/, de ugyanolyan mediatek mocsokkal, 1 gb rammal.

haladás az van.

(#42) jacint78 válasza direwolf (#5) üzenetére


jacint78
addikt

Csak ne felejts el tartót vinni mellé, ha esetleg nem fektetni akarod...

type your text here..

(#43) hroberto


hroberto
veterán

Nekem nagyjából ki is váltotta a laptopot a tablet. Core M processzorral, 8 GByte RAM-al SSD-vel, 12.5"-on.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#44) joey04


joey04
titán

Remélem nem tűnnek el, mert beépült a mindennapjaimba. Nem nélkülözhetetlen, de rengeteg élethelyzetben nagyon hasznos és jóval praktikusabb mint egy laptop.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#45) MrPetya19 válasza fattyu (#29) üzenetére


MrPetya19
addikt

Nekem Surface Pro 3-am van, i5, 4gb ram.
Én imádom, hogy minden nap viszem egyetemre, és kb meg se érzem a táskámban, az üzemidő elég egész napra,mikor hazaérek lekapcsolom a billentyűzetet és tökéletes videonézésre stb.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#46) fattyu válasza MrPetya19 (#45) üzenetére


fattyu
veterán

Kinek mi. nincs ezzel semmi baj.

én 8 giga ram alatt csak telefont fogadok el. egyszerűen az én felhasználói szokásaimra kevés.
az egyik notimban 16 ram. a másikban 32.
az asztalimat hagyjuk :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#47) djculture


djculture
félisten

Tablet az egy szitokszó lett köszönhetően a sok szar pár tízezres gyártmánynak. Azokkal csak a kínlódás van..
Hasonló lesz velük mint a netbook-al, eltűnni nem fognak de az árukat nem érik meg így a gyártók alig tesznek bele fejlesztési forrást. Így egyre inkább csak a drágább darabok maradnak meg aranyáron.

[ Szerkesztve ]

(#48) féldekás


féldekás
senior tag

Teljesen biztos nem tűnnek el. Néha játszok a gondolattal, hogy kéne egy, de nem létszükséglet.

(#49) #41133696


#41133696
törölt tag

Érdekes dolog ez. Több mint 4 éve vannak táblagépeim. Laptop nem kell, ha úton vagyok.

Még a Nexus 7 I-gyel kezdtem, aztán jött a II, most pedig: Huawei MediaPad M3 8.4" 4 GB RAM/64 GB ROM 4G/LTE

Játszani nem szoktam. Minden másra úton tökéletes egy jó minőségű táblagép. Gagyit sosem vettem (az első generációs N7 is jó volt a maga korában, az 5.0.1-es Android, meg a nem túl acélos Flash chipek tették be neki a kaput). Az új táblagép egyben a telefonom is. Így két készülék helyett egyet használok, sőt ha hozzáteszem, hogy van mobilinternetem is, akkor három helyett használok 1-et, mert korábban a Nexusokból nekem WiFi only volt csak, és hát kellett hozzá egy Huawei E5776 Mobilehotspot is.

Ja, egyébként az elsőre szavaztam. Notebook + ember úton kb a 2000-es évek eleje....

[ Szerkesztve ]

(#50) Bohus


Bohus
aktív tag

A múltkor meg a notebook-okat temették itt a PH!-n. Nem volt szükségem Eee PC-re, elvagyok tablet nélkül, ha tönkremegy a subnotim akkor ismét egy 12"-osat veszek majd. Persze aláírom, van amikor jól jönne a telefon és a notebook méret között valami, de ez olyan ritka, hogy komolyan sosem vettem fontolóra a tabletvásárlást.

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.