Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) -Skylake-


-Skylake-
addikt

Egy IT/Tech oldalon a szavazas allasa, hogy 99,3% szerint ket even belul eltunnek a tabletek ? Az igen. Fogyatekkal eltek vagy mi ?

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#102) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

A szavazati arány is vicc. Miért szüne meg a tablet?

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#103) ripla válasza himpike (#96) üzenetére


ripla
őstag

(#104) Atlantis válasza direwolf (#5) üzenetére


Atlantis
veterán

+1, ennyi.

Asszony nálunk csak az iPad mini-t használja, laptop macera lenne, az asztali géphez meg havonta egyszer ha leül. Megjegyzem, utóbbit már én is rég kukáztam volna, ha melóhoz nem kéne.

Alig várjuk, hogy az Apple végre kihozzon egy új mini-t. :)

Egyébként nagyon meglepő nekem az eddigi állása a szavazásnak.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#105) nubreed


nubreed
veterán

Totálisan meglepődtem most a szavazás eredményén, 99% mondta azt, hogy "A tableteknek harangoztak! Két év múlva arra sem emlékszünk már, mi az a táblagép".

Ahhoz képest, hogy pár éve, mikor elkezdték a piacra bevezetni őket nagy számban, kb. PC gyilkosnak voltak titulálva. Aztán a pc-k/notik csak nem akarnak kihalni, az egy dolog, hogy zsugorodik a piacuk, (bár az e-sport egyre inkább népszerűbb mívolta miatt, egy bizonyos szegmens folyamatosan növekedni fog) de az nem a tábla gépek miatt van, hanem inkább azért, mert senki nem fog évente új gépet venni, mikor elértünk oda, hogy akár egy 2. generációs core i3 - i5 egy átlagos felhasználónak tökéletesen elég.

A táblagépek nem fognak eltűnni, mindig lesznek olyanok akik egy note helyett inkább már azt vesznek, de marginalizálódni fog a szerepük.

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#106) #20691712


#20691712
törölt tag

Szerintem meg pont a notik fognak eltunni hamarosan.
Semmi ertelmuk sincs.
Arra amire egy atlag noti jo arra jo egy jobb tabi is.
Az 500000+-os notik meg egy szuk retegnek valok.
Sokan itt tepik az arcukat, hogy nincs fejlodes, de egy ilyen lapos 2 ev utan igy is ocskavas.
Gaming laptop egy 200-es asztali gep erejevel. Meddig gaming az a gaming?
Ha gyorsabb lenne a fejlodes akkor az utja kb. ez lenne: megveszed, hazaviszed, kibontod, majd kukazod.
A tabi hurcika cuccnak sokkal jobb.
Foleg a transformer fele oszverek.
2 eve nyustol a csalad egy 3775-ost.
A 2 giga ramja pont eleg arra amire kitalaltak.
Van rajta hdmi az fhd nem akad meg a torkan.
Es windowson ugye a masodlagos kijelzon nem a beepitett kijelzo felbontasat latjuk felscalezve.
Es a belso lekapcsolhato olyankor ami az androidrol nem mondhato el.
Koszoni jol van.
Csak az ms, updateknek alcazott kezifek gyujtemenyeit kell mellozni.
A tabik kipusztulasa nem egyenlo az android tabik kuhalasaval.
Mert az be fog kovetkezni.

[ Szerkesztve ]

(#107) cinemazealot válasza -Skylake- (#101) üzenetére


cinemazealot
addikt

Öööö... az eleje óta olvasom a hozzászólásokat, de a szavazás állását csak most néztem vissza. :Y Szerintem ezt valaki meghekkelte. :D

[ Szerkesztve ]

(#108) ityam


ityam
senior tag

Melohelyre beérés közben a tableten a legjobb játszani. vagy ha filmet akar nézni az ember buszon vonaton.melóhelyen is ha ki van rakva az asztalra és néha benyomunk valamit egy órai juti felszedéshez az sem tragikus. Én napi 6-8 órát tabletezek tehát én biztos vásárló leszek később is.

(#109) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Nálunk egy Asus TF300T (2012) Tegra3 4+1mag, 1GB ram stb van. Nem tervezem több tablet vásárlását, főleg a gyerekeim nyúzzák, ha tönkremegy inkább veszek egy új telefont a régit meg megkapják had játszanak.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#110) djculture válasza -Skylake- (#101) üzenetére


djculture
félisten

Benne van a pakliban amúgy mert a gyártók szerint nincs rajtuk már profit... Nem egy szakmai lap olvasói határozzák meg a tendenciát hogy telitett a piac emiatt már egyre kevesebben vesznek új készüléket. A gyártók meg nem a régen eladottból élnek.. Nem fognak rá költeni ha nincs rajtuk bevétel hanem kivezetik szépen lassan a piacról.

[ Szerkesztve ]

(#111) emvy válasza #20691712 (#106) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem tudomanyos igenyu felmeres, de a kornyezetemben levo laptop-hasznalok kozul senkinek nem lenne jo egy tablet a laptop helyett. Lenyegeben senkinek, aki sokat ir a gepen (akar programozasrol, akar dokumentumokrol vagy tablazatokrol van szo).

while (!sleep) sheep++;

(#112) idegen lény válasza ityam (#108) üzenetére


idegen lény
őstag

Mi az a "juti"?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#113) Dr. 444Hertz


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Zenész kollégáim között sokan vannak, akik előszeretettel használnak tabletet kotta gyanánt.
Szóval elég hasznos, ugyanakkor egyre többen vannak, akik a 2in1 megoldásokra tértek át.

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#114) ityam válasza idegen lény (#112) üzenetére


ityam
senior tag

Sok online játékoknál szokott lenni valami jutalom ha mondjuk dél és 2 között bejelentkezel.vagy 6 és 8 között meg ilyenek.

(#115) .DLL


.DLL
veterán

Az első kettő válasz közé biggyeszteném a szavazatom. Szerintem sem lesz szó feltámadásról, egy szintig lassan csökkenni fog az egész, de nem mondanám, hogy egy szűk réteg fogja csak használni, többeket is ismerek, akik otthoni számítógép helyett tabletet használnak inkább. Aki eddig is szerette, szerintem ezután is használni fogja, max nem cserélik le olyan hamar, mint pl. a telefonokat szokás.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#116) idegen lény válasza ityam (#114) üzenetére


idegen lény
őstag

És az egy óra hosszáig tart? Jó munkahely lehet.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#117) xtro válasza -=MrLF=- (#109) üzenetére


xtro
aktív tag

+1

(#118) ityam válasza idegen lény (#116) üzenetére


ityam
senior tag

egy egy órai juti felszedése csak 1-2 perc amíg betöltődik a játék és rányomok hogy kérem az ajándékot. Az még meló közben is belefér az időmbe.

(#119) WhiteEagle77 válasza direwolf (#5) üzenetére


WhiteEagle77
csendes tag

Nalunk ket tablet is van, es gyakorlatilag csak az alabbi egy-egy dologra hasznaljuk oket:
1) En tabletem: Lenovo 8": Edzoteremben kardio edzes (futopad, ellipszis trainer, lepcsozogep, szobabicikli stb.) kozben azon olvasgatok konyveket vagy nezek sorozatok/filmeket.
2) Felesegem tabletje: Samsung 10": Digitalis ujsagokat, kiadvanyokat olvasgat rajta kanapen ucsorogve, agyban fekve.
Nagyjabol ennyi... Minden masra vagy desktop/laptop PC vagy telefon.

(#120) Robert07 válasza MrPetya19 (#45) üzenetére


Robert07
aktív tag

Nekem is, es en is egyetemen hasznalom. :DDD
Arra pont eleg, es billentyuzettel majdnem olyan, mint egy noti. Nelkule pedig jo tartalomfogyasztasra.

Mondjuk az is igaz, hogy ez mar nem az atlagos tablet arkategoria, de lenyegeben nem is egy atlagos tabletet kapunk a penzunkert, elvegre teljeserteku notebookkent is hasznalhato. Es eleg gyors is hozza.

(#121) sad_Vamp válasza Sinesol (#1) üzenetére


sad_Vamp
őstag

rettentő nagy +1!!!! nem kicsit szomorú ez. :(

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#122) h-yle


h-yle
addikt

A tablet egy elég furcsa eszköz.
Igazából nincs valós helye a piacon, hiszen egy okostelefon+notebook kombóval az igények 90%-át le lehet fedni.
Én egy ideje munka miatt használok egy iPad-mini-t (egy specifikus alkalmazás miatt), és be kell valljam nagyon kényelmes youtube videók, néha sorozatok nézésére, netezésre, és alkalmi játékra.

De ha mobilitásról van szó, akkor ott a telefon, ha meg komolyabb munkáról játékról akkor pedig a PC.
PC nélkül mozdulni se tudnék, a telefon elhagyása pedig komoly kompromisszumokkal járna. A tablet max egy kicsit kellemetlen, mert kisebb méretben (vagy notebookon) kell néznem a fail videókat az ágyban reggel...

Nekem a tablet esetében 2 dolog igazán korlátozó, az OS, és a billentyűzet (hiánya).
Az iOS nekem túl limitált. Főleg az ablak kezelés, file kezelés (hiánya) és a software billentyűzetek magyar nyelvi hiányossága a zavaró. Az ablakkezelés szokható, a file kezelés is, bár nagyon spártai. Ami a billentyűzetet illeti nem találkoztam még olyan software-es megoldással ami rendesen kezeli a magyar nyelv sajátosságait, és olyan az autocorrect amit nem kell minden 2. szónál javítani. Külső billentyűzettel meg notebookot csináltam a gépből, csak kicsit szarabbat.

Szóval a tablet megmarad játékszernek, amit az vesz aki megengedheti magának, vagy esetleg van valami specifikus felhasználás, amihez sokkal jobb.

Amiben látok fantáziát, az a 2in1, de azok jelenleg vagy nagyon silányak, vagy drágák.

@ #1 hozzászólás: Igen ezt már én is sokszor megfigyeltem. Rossz, direkt flamelő válaszok vannak csak. Hol is láttam mostanában hasonló rosszul feltett kérdésekre adható rossz válaszokat...

[ Szerkesztve ]

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#123) BatchMan


BatchMan
senior tag

Fel se merült bennem, hogy a tablet kihalhat. Én a Note4 mellett cipelek egy Note10.1-et is. Tudok doksit szerkszteni vele, állítva értelmes méretű billentyűzete van (igen, tapi), minden fájl, ami melóhoz kell elfér rajta, gyors, hatékony, és csak 597g a súlya. És évek óta használom. Nekem a harmadik 10" tabletem (két asus nem vált be), családban van még kettő, mert folyton kicsavarták a kezemből.
Nagyon megkönnyezném, ha csak lapos kinyitható batárokat lehetne kapni e kecses jószágok helyett.

(#124) csendes válasza 7Heads Drago (#102) üzenetére


csendes
őstag

Ezen én is meglepődtem. Speciális felhasználási területeken sem lesznek tabletek?

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#125) Raymond válasza csendes (#124) üzenetére


Raymond
félisten

A szavazas "meg lett hekkelve" ahogy a TV-ben mondanak. Termeszetesen a masodik valasz (mint legertelmesebb meg ha nem is idealis) vezetett folenyesen (80%+) egesz addig amig valaki el nem hatarozta hogy belerondit a ventilatorba.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#126) kovsol


kovsol
titán

Biztos azért fogy kevés belőle, mert már pár éve elértük azt a teljesítmény szintet amin kényelmesen lehet tartalmat fogyasztani. Innentől kezdve max akkor cserél a felhasználó gépet, ha az előző már tönkrement.

May the Force be with you!

(#127) Depression válasza kovsol (#126) üzenetére


Depression
veterán

Mesze vagyunk a kényelmestől, csak a kényelmesnek már olyan felára van, amit nem hajlandó az átlag ember megfizetni.
Évek óta semmi fejlesztés nem volt tablet piacon. jelenleg a samu 60k-es tabletben is csak 1,5GB RAM van.

Továbbá még azt sem láttam sehol, hogy ezekben a felmérésekben benne vannak-e a kínai tabletek.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#128) TBMC


TBMC
addikt

szvsz. záros határidőn belül végük lesz, ha nem lesz vmi bármiféle forradalmian új változás. de ez az én véleményem.

markbellus.hu 

(#129) Alex91 válasza TBMC (#128) üzenetére


Alex91
félisten

Inkabb csak beall egy szintre az eladas. Ez most nem jott be az Applenek, mint az iPhone...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#130) TBMC válasza Alex91 (#129) üzenetére


TBMC
addikt

szerintem evrol evre hanyatlik majd.
nem csak az Applenel, barmely mas gyartonal is.

markbellus.hu 

(#131) joey04 válasza -Skylake- (#101) üzenetére


joey04
titán

Nem csoda, az emberekre alapvetően jellemző, a geek közösségben meg pláne, hogy szavazásoknál nem a valós véleményüknek adnak hangot, hanem a vágyálmaiknak. hasonlóan, mint a ki lesz a bajnok szavazásoknál a sportban, ahol egy fradista akkor sem szavazna az újpestre, ha utóbbi 10 ponttal vezetné a bajnokságot 3 meccsel a vége előtt. ehhez még hozzájön, hogy a negatív hangok mindig hangosabbak és erőteljesebbek, így a tablet halálát várók és/vagy vizionálók nagy része szavazott, addig a másik oldalt képviselők közül jóval kevesebben. Így aztán nem csoda azt eredmény.

(#132) Auratech


Auratech
őstag

Szerintem a piaci szegmens mérete nem indikátora, hogy valami fejlődőképes, vagy sem. A telefon előfizetések számát sem lehet a lakosság számán felül korlátlanul növelni.. Kinek adjuk el?
Az, hogy a tablet anno a notik leváltását "célozta" nem teljesedett be, ha célként emlegették is.
Az egyre nagyobb képű telefonok a kisebb tabik területére átfednek, kiegészítve, hogy lehet velük telefonálni és a kamerájuk is sokkal jobb, árukhoz arányítva. 6" vs 7.8" nem nagy a különbség.. Főleg ha kicsi a teló kávája, az sokkal kompaktabb..
Más részről megjelentek a desktop procival, oprendszerrel szerelt tabik, amikbe már nem kell léghűtés, elég a hőcső. Amikor a teljesítmény átlagos desktop szintre stabilan elér átlagos áron, mondjuk 200e környékén egy i5-8G-ram 128ssd-vel összemérhető teljesítménnyel, nem lesz az olyan nagy baj..
De akár egy létező Xiaomi MiPad 3 (8GB 256GB Intel M3-7Y30 Windows 10 Tablet) se szar 400$ körül.
Ha általános lesz, hogy vízálló a burkolat, dokkolható és laptopként használható, mivel lesz rosszabb egy megfizethető notinál, amit nem lehet csak úgy betenni a könyv mellé a hátizsákba és elővenni bármikor, bárhol kocsiban túrán...?
Az iPad Air2 tabletem 2014 decembere óta jól szolgál. Hiába van 5.5" telóm, azon nem olvasok végig szívesen egy hosszabb cikket, filmet se nézek végig. Átváltok a tabira, ha úgy esik, azonnal.
A tabi az ágyam mellett van letámasztva, vagy az asztalon. Reggel lefordítva tálca, rá tudom tenni a kávém.. Notira nem..
Nagyjából az, hogy a tablet egy intelligens kézi képernyő minden funkcióját hozza, olyan terület, amit más eszköz nem tölt be maradéktalanul. Akkora mint egy kisebb könyv csak vékonyabb. Ez pedig pont az a méret, ami könyvként pár évszázadon keresztül a megszokott kompakt információkordozó volt.
Nem minikönyv. Nem kódex. Kézikönyv, ami épp a kellő merevséget ad a tatyómnak, fölösleges súly nélkül...
Ergonómiailag ideális a súlyát, megjelenítési jellemzőit tekintve, főként a jobb IPS, oledes megoldásoké. Ha üzemideje eléri a mai e-bookok több hetes rendelkezésre állását, teljesítménye meg akár nő is, interfészei elég gyorsak lesznek vezeték nélküli képernyőként bármikor bevetni, miért kéne temetni?
Az asztali gépem fHD monitora is 6-7 éves.. Nem találok okot, hogy azonmód lecseréljem..
A kanalat sem dobom ki, az is jó akár 20 évig is..
Ha a weboldalakat leraboló hülye rekámanimációkat megzabolázzuk, bőven használható a tablet..
A win10 tabletes megjelenése és szerintem nem csökkenő népszerűsége mellet régóta várom, hogy a mobil oprendszerek is átvegyenek hasznos elemeket a többi desktop rendszerről, Linux, OSX... Fiókok, desktopok, program eszköztárak, testreszabhatóság...
Erre Androidnál jelek vannak. Ujjnyomatos alternatív desktop/felhasználó "bebootlás".
Hüvejkujjam, meló. Mutatóujjam szórakozás. Kislányka ujjacskája - játékok oktató progik, mesék, saját böngésző testreszabottan..
Ez de jó lenne IOS-re is, mert például egy tablet nagyon gyakran nem egygazdás eszköz, hiába indult annak, olyan, mint egy labrador.. Családi felhasználású. Mindenkié, ha egy "valódi" gazdája is van...

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#133) Narxis


Narxis
nagyúr

Ezt a szavazást le kéne venni mert egyértelműen meg lett hekkelve. :W

Thanos was right.

(#134) Alex91 válasza Auratech (#132) üzenetére


Alex91
félisten

Igen, az iOS lehetne mar tobb felhasznalos...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#135) Auratech válasza Alex91 (#134) üzenetére


Auratech
őstag

A legtöbb esetben az apuka által megvett tablet "leértékelődik", mert az egyetlen felhasználónak rizikós mondjuk a bekönyvjelzőzött sportfogadás oldalt bennhagyva átadni másnak, vagy a fizetést automatizálni..
. Ha kézbevételkor saját biztonságosnak mondható környezetemben találom magam, az természetes használatra buzdít.
Míg a túrós hátú közös "lovon" a levelezés és üzik se instant on jelennek meg. Mindenhol jelszó account, ujjnyom..
A teló ezzel szemben privátszéra máig. Azt nem adogatjuk oda alapból, nem tesszük kinyitva a nappaliba le.
Ha ez szoftveresen megoldásra kerül, a tabletek is magától értetőbben kerülnek használatba kisközösségileg..
Egy iskolai környezetben is a fő elem, hogy a diák saját környezetében találja magát és onnét az rá testreszabott.. Pedig a gépet minden órán más-más használja..

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#136) moleculez


moleculez
veterán

Amikor volt, akkor nem használtam, a szekrényben állt. (Tab S 8.4). Most, hogy nincs, meg hiányzik. Snapseedre meg PhotoMate R3-hoz kéne egy, mert mobilos fotókhoz nincs kedvem, és időm a gép mögött ülni.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#137) #20691712 válasza emvy (#111) üzenetére


#20691712
törölt tag

Azert irtam oszvert.
Peldanak meg a transformert.

(#138) W.Wilson


W.Wilson
aktív tag

Én 2 órát utazok naponta vonattal. Ide tökéletes sorozatot vagy filmet nézni és könyvet olvasni. Nekem mondjuk okostelefonom nincs, így annak a funkcióit is kiváltja egy bizonyos mértékig. De ha közelebb laknék a munkahelyhez, akkor nem vettem volna. Otthon max akkor használom, ha elmegy az áram. :)

%-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, Mhz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel

(#139) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Szavaztam, de nem találtam igazán ide illő választ. Szerintem sem eltűnni, de feltámadni nem fog. Egyszerűen csak lesz egy jelentős tabletszegmens és kész. A mobil szegmensben komoly szerepe van és lesz, arról nem beszélve hogy a notebookok egyik legkomolyabb evolúciós harcát láthatjuk, hiszen mindenki az ideális 2 in 1 gépen dolgozik. A buta vészmadarak csak azt nézik, hogy nem növekednek az eladások.

A mobiltelefonokkal felesleges összehasonlítani a tableteket, mert az azok csak a facebook generáció alacsonyabb igényeit szolgálják ki.

Amiben én főnix-szerű feltámadást várok az az érintőképernyő és egyéb modernebb interface-ek használata. Sajnos a korai AiO érintős gépek hihetetlenül bután lettek megtervezve, és emiatt arra nem is voltak vevők az emberek. Most vagy egy Microsoft Surface Studio a prémium szegmensbe és az alatt semmi használható... Abból kellene egy megfizethető verzió, vagy kiadni nem AiO megoldásban csak monitorként.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#140) tlala


tlala
addikt

Amikor megjelentek a tabletek, vitték mint a cukrot - most betelt a piaci rés, persze hogy megállt a növekedés. De pont ugyanezt a "válságos" rinyálást hallom a PC-ről meg a notebook piacról is.

A tabletek köszönik szépen jól vannak, megtalálták a helyüket egy létező piaci résben, és azóta is jól megvannak ott - a hétköznapi tartalomgyártás és tartalom fogyasztás látványosan szétvált, már ahol az emberek megengedhetik maguknak. Persze nem lesz újabb tablet boom, ahogy nem lesz PC-ben vagy telefonban sem.
Nálunk van asztali gép is, amit tartalomgyártásra (jellemzően hosszabb begépelt anyagok), Photoshopra meg hasonlókra használunk közösen, amihez tényleg kell a billentyűzet és az egér.
De a napközbeni kizárólagosan tartalom fogyasztásra kihegyezett feladatokra (emailezés, facebook, chat, youtubozás, PH fórumozás, stb.) tökéletes egy Air 2-es tablet, és sokkal kényelmesebb, mint a telefonomon egerészni. Még az ágyba is szívesebben viszem egy esti-reggeli hírolvasásra, mint a 1,5 kg-os notebookot.
A 17 éves fiam meg gyakorlatilag csak tableten él, meg a telefonján - a PC-n max. dogákat ír meg nyomtat.

[ Szerkesztve ]

(#141) Alex91 válasza tlala (#140) üzenetére


Alex91
félisten

Igen, valoszinuleg a mai gyerekek inkabb fogjak ezt hasznalni, ok mar ebbe szuletnek bele...

(Az enyem is a tabletet nyomogatja, de meg asztali ele nem ult.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#142) elefant


elefant
HÁZIGAZDA

aki itt mókázgatott a szavazással, megtenné, hogy ír nekem egy privit? köszi!

(#143) jacint78 válasza elefant (#142) üzenetére


jacint78
addikt

:DD Most látom, hogy valakinek sikerült megbolondítani, bár lehet benne valami. :DD

type your text here..

(#144) Ispy


Ispy
veterán

Van itthon PC, HTPC, laptop, xbox és persze tablet is. Volt régebben egy wines 2-1-ben gép is, az is nagyon jó kis cucc volt, de aztán eladtam, mert tabletnek nagy volt, laptopnak meg kicsi. De a tabot szeretem, nálam megvan a helye, netezéshez tökéletes, és bőven elég a 8.4 col. A lényeg, hogy nem szabad spórolni az árral, sajnos a 80k felettiek használhatóak csak számomra.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#145) Raymond válasza Ispy (#144) üzenetére


Raymond
félisten

A masik dolog meg amikor nem kell a cucc. Peldaul az asszonynak hiaba van itt (a tobbi mellett) 10" Win-es 2-in-1 amit hasznalhatna tabletkent es laptopkent is (mast nem csinal rajta csak mail es itt-ott valami nyomtatvany dolog), egyszeruen nem erdekli. Marad az ezereves Vista-s Samsung Q30-nal mert azt szokta meg vagy a kis LG telefonnal ha epp nem akar az asztalnal uldogelni.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#146) madd dogg


madd dogg
senior tag

Ezekkel a válaszlehetőségekkel az egész cikk egy f@szság!

(#147) #44630784 válasza tlala (#140) üzenetére


#44630784
törölt tag

A "válságos" rinyálás csak szándék kérdése:
- nem nő a piac -> válság
- ha nő, akkor a növekedés üteme csökken -> válság
- ha az sem csökken, akkor növekedés ütemének üteme csökken ...
és így tovább.
Ezek a "szakértői" elemzések általában tőzsdemanipulációs kísérletek: a piaci előrejelzéseket szándékosan túl optimistára alakítják, aztán lehet "válságozni" ha a valóság nem felel meg az extrém elvárásoknak. Az árfolyam hullámon meg lehet keresni.
Ami számomra érthetetlen, hogy miért veszi át ennyi technikai oldal ezeknek az ezerszer lejáratódott elemző cégeknek az előrejelzéseit.

(#148) #72042496 válasza #44630784 (#147) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ez is olyan, hogy az a hír, amikor félremennek az előrejelzések. Amikor stimmelnek (és a legtöbbször ez a helyzet), az nem hír.

(#149) emvy válasza #72042496 (#148) üzenetére


emvy
nagyúr

Igy van.

while (!sleep) sheep++;

(#150) Auratech válasza #44630784 (#147) üzenetére


Auratech
őstag

+1

Auratech Field Recording

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.