Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Psychopeti


Psychopeti
senior tag

Öröm lesz nézni rajta a felskálázott nóta tévét ;]

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#2) nbg


nbg
senior tag

Ez ratyi, török Sharp, vagy rendes, japán modell?

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#3) Locutus válasza nbg (#2) üzenetére


Locutus
veterán

Igazából mindegy, nemtom minek 1000 ugyanolyan ratyi LCD-t használó TV mellé még egy 1001-edik is.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#4) jedis


jedis
senior tag

Ugyan ezzel a mérettel, és felbontással van már LG, igaz abban nincs 10000watt-os hangrendszer. :)

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#5) elefant válasza nbg (#2) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

Japán! visszavették a bizniszt (lehet, hogy a szlovák UMC gyártja majd bele a panelt, mert övék a régi Sharp tv gyár, de ez csak technikai kérdés)

(#6) Lacok


Lacok
őstag

Kíváncsi leszek itthon mennyiért fogják vesztegetni.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#7) DjFlanker


DjFlanker
aktív tag

A 200e alatti/közeli árú 55"-s tévék idejében a 60"-t én már nem nevezném nagynak. Önmagában az, de semmivel se emelkedik ki méretben a kínálatból. Szerintem

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#8) nbg válasza Locutus (#3) üzenetére


nbg
senior tag

Értem én, de nincs mindenkinek pénze OLED-re...
Még amúgy pont nem mindegy, volt annó rendes, még japán Sharpom, utána a török verzió is, és hát a különbség... teológia és geológia.

[ Szerkesztve ]

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#9) Piftuka válasza nbg (#8) üzenetére


Piftuka
veterán

Valójában a tévé soha nem volt török (Vestel) gyártás. Ők a háztartási elektronikai részleget vásárolták fel. A televízió gyárat és "know how"-t a UMC vásárolta meg, amely egy szlovák cég.

A "csavar" a történetben, hogy nemrég a Foxconn felvásárolta a teljes SHARP vállalatot, valamint nem sokkal később a szlovák UMC-t is. Így visszakerültek a televízióval kapcsolatos jogok, üzemek és minden eszköz a vállalat tulajdonába.

Ezen a felvételen beszél Bob Ishida (többek között a SHARP Európai Részlegének vezetője) arról, milyen nagy terveik vannak a jövőre vonatkozóan, és hogy ismét a saját kezükbe veszik a tévé gyártást.

Remélhetőleg a SHARP televíziók erősen "megkopott fényük" ellenére, hamarosan újra "csillogni fognak"! :)

Én örülnék neki, ha még a Mitsubishi kapcsán is olvashatnánk hasonló, "nagy visszatérésről"! ;)

Egyébként a jelen cikkben szereplő SHARP televízió kifejezetten szép, ráadásul, ha a talpa középső részén látható "dudor" azt jelenti, hogy forgatható, akkor azért külön egy nagy piros pont jár a gyártónak! :K

"Aquila non captat muscas."

(#10) Graphics válasza elefant (#5) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Tévedés, nem japán, mivel a Foxconn vette meg, így a japán kijelentés erős :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#11) bteebi válasza Piftuka (#9) üzenetére


bteebi
veterán

Na ez még mindig jobb, mintha török/szlovák lenne...

Ebben amúgy ugyanolyan, 4 szubpixelből felépülő panel van, amilyeneket korábban használtak? (Ha jól tudom, akkor az AQUOS-ok olyanok.)

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#12) Piftuka válasza bteebi (#11) üzenetére


Piftuka
veterán

Elméletileg igen, csak azóta továbbfejlesztették a technológiát. Majd a gyakorlati tesztek megmutatják, hogy mennyire hatékony a valóságban.

Ezen az oldalon viszonylag részletesen át lehet olvasni a cég televíziókban alkalmazott technológiai innovációit, azok lényegét.

"Aquila non captat muscas."

(#13) bteebi válasza Piftuka (#12) üzenetére


bteebi
veterán

Köszi :R. Örülök, hogy megmaradtak akkor a spéci pixelstruktúránál. Én mondjuk szerintem még nem láttam AQUOS-os panelt (vagy csak nem tudok róla :DDD), de annak idején alapvetően elismerően beszéltek róla. Leginkább - ha jól tudom - a bőrtónusokon javított, amiben az LCD-k ma se nagyon kiválók, bár biztosan jobbak, mint mondjuk 10 éve :).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#14) nbg válasza bteebi (#11) üzenetére


nbg
senior tag

Az AQUOS nagyreszt a TV vonal neve volt, amire gondolsz, az a Quattron.

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.