Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pickit3

    aktív tag

    Köszönjük a tesztet! Nekünk a sima 1.6os gl+ van közel egy éve és nagyon meg vagyunk vele elégedve. Amit nehezen szoktunk meg az az, hogy már 1500as fordulaton váltani kell. Amikor a szülők mennek akkor 6.1L a fogyasztás, amikor én akkor 5.5L (földút, főút, falu). Nem rugatom, de tojás sincs a pedál alatt. A legkevesebb fogyasztás amit eddig kihoztam 4falun keresztül az 4.9L. Városban 7.5L-rel megelégszik a forgalom tempóját felvéve. Szóval a cikkben levő fogyasztási adatok abszolúte hihetőek. Mivel kedvezményes áron az 1.6os vitara best buy ezért népautó lesz. Dízelt pedig ne vegyetek, meg amúgy is a dízel csak a puhányoknak való. ;]

  • Pickit3

    aktív tag

    válasz vodkaboy22 #191 üzenetére

    Simán felrakhatsz a gyárihoz hasonló 16-17" felnit csak a fidesz fog sírni a műszerfaladon. Ha veszel a felnikre mérős/jeladós(?) szelepeket aminek darabja 12k akkor megy mint a gyári.

    Ez nem Suzuki fícsör. A tpms minden új kocsiban jelen van.

  • Pickit3

    aktív tag

    válasz ak76 #208 üzenetére

    Azért nem száz méternként állítja le a kocsi főleg ha komfortra nyomkodod a műszerfalban akkor elég ritkán állítja le. Bár a start-stop létével eggyet kell értsek ugyanis fél perc alatt alapjáraton járó motorral nem fogja smogba fojtani a várost.
    A műanyagokat átlagosak mondanám, de ha drótkefével kaparod le a műszerfalról a felköpködött tökmag héját akkor persze hogy karcolódik és koszos lesz.
    Szélzaj most perpill tényleg van, de ehhez elég beleülni egy álló vitarába és nézni a repülő háztetőket. Ha nagy széllel szembe vezetsz akkor persze, hogy van szélzaj, az összes kocsinál előfordul.
    Gondolom amit még ennyi pénzért hiányolsz az a szekvenciális váltó, hidraulikus felfügesztés, végtelen üzemanyag....

  • Pickit3

    aktív tag

    válasz ak76 #214 üzenetére

    Hagyományos szennyeződés.... Az országban mi voltunk a hatodik boldog vitara tulajok és lassan egy én után valahogy kitapasztaltuk már a kocsit. Ha hétköznapi ruhába vagy öltönybe ülök be a kocsiba akkor se leszek koszos, miért? Mert vigyázok a kocsi tisztaságára, pl néha napján kiporszívózom és letörlöm a port, de ez nem azt jelenti, hogy takarítás alkalmával lapátolom belőle a homokot. Ha a Te kocsid be "hagyományos szennyeződik" akkor már bocs, de az a takarítás hiányára utal.
    Műanyagok... Nem recseg nem zörög nem fogdossuk, jól össze van rakva és kész. Fölösleges dolgokon rugózol. Mivel tökéletes kocsi nincs fogalmazzunk úgy, hogy sok kicsi hiba van ami még mindig jobb mint a kevés nagy hiba. Nagy hiba pl hogy a szomszéd duster egy szegedi szalonból kigurulva hazafele majdnem elhagyta az önindítóját ami csak a kábelen figyegett. Nagy hiba pl hogy a C-elysée-be olyan kis motor terveztek ,hogy az 5.-dik sebességet nem bírja el. Ha én elhagynám az önindítót akkor biztos nem az foglalkoztatna, hogy milyen krokodil bőrrel bélelték ki a kocsit. Remélem lejött bár én már több vitába nem megyek ezzel kapcsolatban.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés