Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-01-01 14:46:24

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) Dilikutya válasza nextman (#997) üzenetére


Dilikutya
félisten

Lehet, de Észak-Koreát akkor sem lehet komolyan venni. 25 millió észak-koreain kívül senki másra nem veszélyes az az ország.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#1002) ZavaBalazs válasza Syl (#1000) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

de ha a végén visszatér a jó oldalra, akkor a végén levő állapota az utolsó jó állapota, nem? :P

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#1003) Bad Pritt válasza ZavaBalazs (#1002) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Sorry, félreolvastam. :D

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#1004) Dilikutya válasza Syl (#1000) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ez még akkora baromság, hogy csak na, már ne is haragudj, akár ez volt Lucas elgondolása, akár nem. Egyáltalán nem normális, hogy egy színészt másikra cserélnek.
Még jó, hogy Yodát nem cserélték le valami CGI förmedvényre, ahogy tették a Baljós árnyakban. Felújítás nélkül is nagyon jól néz ki a régi trilógia, fölösleges olcsó CGI-vel elrontani. Nekem a CGI Jabba sem hiányzik az EP4-ből.

De az se baj, hogy az eredeti jelenet is hiányzik a filmből. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#1005) Syl válasza ZavaBalazs (#1002) üzenetére


Syl
nagyúr

Követem a HISHE-t :K

(#1004) Dilikutya

Ez még akkora baromság, hogy csak na, már ne is haragudj

Nem haragszom, de attól még nekem ez a véleményem. :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1006) Dilikutya válasza Syl (#1005) üzenetére


Dilikutya
félisten

Akkor jó, nincs harag. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#1007) Syl válasza Dilikutya (#1006) üzenetére


Syl
nagyúr

Én nem szoktam haragudni (nem vagyok én Kylo ;] ).
Csak simán asszimilálok :DDD

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1008) aszamóca válasza sixpak (#999) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Én vagy tízszer láttam, és bármikor újranézném, szerintem nagyon jó film, csak a folytatások ennél sem sikerültek.

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#1009) whitezo88 válasza Dilikutya (#1004) üzenetére


whitezo88
nagyúr

én csak épp a múltkor olvastam, hogy bele akarták tenni a 77-esbe ezt, persze nem ez a tag, hanem stop-motion lett volna Jabba, aztán végül inkább kihagyták.

(#1010) Dilikutya válasza whitezo88 (#1009) üzenetére


Dilikutya
félisten

Úgy jó lett volna, az utólagos CGI-t nem szeretem.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#1011) sixpak válasza aszamóca (#1008) üzenetére


sixpak
nagyúr

Persze, én is megvettem, amint kiadták.

A többi részről nem tudok nyilatkozni, pedig belefutottam valahol a folytatásokba is...az egyik csajnak valami elképesztően pompás csöcse van, ennyi maradt meg bennem. :D

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#1012) Blyan válasza sixpak (#999) üzenetére


Blyan
félisten

Nekem is bejött. :) Jó kis film. Rico rosszcsontjai.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#1013) sixpak válasza Blyan (#1012) üzenetére


sixpak
nagyúr

Hooah!! :D

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#1014) nextman válasza Dilikutya (#1001) üzenetére


nextman
aktív tag

Nagy Vezer teged kuldeni sziberiai tovabbkepzo taborba, kuldeni erted ballisztikus raketa. :))

(#1015) Xaels válasza ZavaBalazs (#1002) üzenetére


Xaels
félisten

Ez sem jó, mert nem maradt szemöldöke sem a lávás mártózás után. ;]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#1016) citrom904 válasza Blyan (#1012) üzenetére


citrom904
tag

Huuaaaa!!

Lepd meg a májad : Igyál VIZET!!!

(#1017) Agostino válasza Dilikutya (#1004) üzenetére


Agostino
addikt

hahh, erről a felújított jut eszembe, amikor han levitál jabba farka felett : )) istenem, nekem kellemetlen az a jelenet.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#1018) Blyan válasza Agostino (#1017) üzenetére


Blyan
félisten

Nem levitál, megtapossa. Nem?

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#1019) Bad Pritt válasza Blyan (#1018) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Megtapossa, de eredetileg a kövér csávó volt ott és nem taposott meg semmit, szóval Lukácsék csak feljebb rakták pár centivel a képen Hant és ezért tűnik úgy, mintha lebegne egyet. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#1020) Blyan válasza Bad Pritt (#1019) üzenetére


Blyan
félisten

De ezek olyan apróságok, amin felesleges fennakadni.

Kb pont ezért rühellem a fanatikus SW fanokat. ;]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#1021) Bad Pritt válasza Blyan (#1020) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Engem két változtatás zavar csak, az Anakin csere meg Greedo lövése. A többi leginkább kozmetika, vagy olyan változatot érint, ami nekem nincs meg, például Vader no felkiáltása, mikor ledobja Palpatine-t az aknába. Arról most nem rég hallottam először, nem is tudtam, hogy ilyet is raktak bele.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#1022) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Amugy az eredetikbol is jo sokat kivagtak, a legtobbet hala az egnek, nemelyik borzaszto gagyi. Pl ESB wampa jelenetek. :)

(#1023) Blyan válasza Bad Pritt (#1021) üzenetére


Blyan
félisten

Az említett kettő valóban marhaság, ezt aláírom, de ezek olyan változtatások amik az összeképen nem változtatnak, viszont bosszantóan kicsinyesnek tűnik. De a hozzáadott vagy bővített jelenetek nekem tetszenek.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#1024) Dilikutya válasza Agostino (#1017) üzenetére


Dilikutya
félisten

Vannak még benne gagyi változtatások... gyakorlatilag minden utólagos CGI béna.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#1025) Blyan válasza Dilikutya (#1024) üzenetére


Blyan
félisten

Szerintem meg túl vannak lihegve. Kb akármit is csinált Lucas, akkor is a kurva annyát esete. :D

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#1026) Dilikutya válasza Blyan (#1025) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nekem jobban tetszik a moziverzió, azt nézem. Van hozzá legelső magyar szinkronom is, tökéletes. Stohl Buckalakót amúgy is rühellem.
Elismerem, a Jedi első szinkronja tényleg nem túl jó, de a másik két rész eredeti magyar hangja sokkal jobb az újaknál.

Lucasnak hozzá sem lett volna szabad nyúlnia. Mos Eisley-ban is hülyén néz ki a sok CGI lény, a kantinban is kicserélt prárat. Apróságok, de tele van a film ilyenekkel, rontja az összképet. És itthon csak ezt a nyomorék felújítottat adják ki, a régire esély sincs, pláne szinkronnal, ha csak az újakat meg nem vágják. Pedig olyan jó lenne, ha meglehetne eredetiben végre a régi trilógia, de így én nem veszem meg, soha nem tenném a lejátszóba úgysem.
Rengeteg kedvencem közül jóformán már csak a régi trilógia, meg az itthon meg nem jelentek hiányoznak.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#1027) Blyan válasza Dilikutya (#1026) üzenetére


Blyan
félisten

Lucasnak hozzá sem lett volna szabad nyúlnia

Látod, a gondok itt vannak. ;) Mindegyik vérfan ősfan azt hiszi az övé a SW és hogy merészel rajta bármit változtatni akárki is, Lucas meg aztán hő, meg hű. Hát haló, Lucasé volt az egész hóbelevanc, ha valakinek szabad volt bármibe is belenyúlnia az pont ő volt.

Nem értek egyet minden változtatással, de azt meg lásd be Te, hogy azért mert szereted a SW-t az még nem jogosít fel arra, hogy megmondd mi és hogyan kellett volna vagy mit NEM lett volna szabad csinálni vele - főleg amíg azt maga a kitalálója követte el.
Annyit tudsz tenni amit végül is teszel, nem nézed meg újra és vérig sértve leszarod a változtatásokat. :)

A Disney már más tészte - nem mintha az ellene is lehetne bármit tenni.

Szerk:

Amúgy mondok valamit. Légy hálás, hogy Lucas nem tudta leforgatni anno az egészet úgy és olyan módon, ahogyan valóban akarta. Az EP1-3-at figyelembe véve próbáld meg elképzelni milyen lett volna az eredeti trilógia, ha képes lett volna mindent megvalósítani '77-83 között amit a mai technika megenged neki. :)

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#1028) ZavaBalazs válasza Dilikutya (#1026) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

ha már Luke régi szinkron: ebben az epizódban az eredeti szinkronhang adja Luke hangját, jól sejtem?

szerk. jóvan, a fox azt mondta, hogy blokkónám, és blokkóta is. :DDD

[ Szerkesztve ]

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#1029) Agostino válasza Blyan (#1027) üzenetére


Agostino
addikt

Lucasnak hozzá sem lett volna szabad nyúlnia

a jabba jelentél maradva. nincsen azzal gond részemről, ha hozzányul, de akkor tegye normálisan. nem igaz nem lett volna senki az ilm-nél aki valósághűen képes vissza adni egy felfelé haladó test mozgását...

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#1030) Blyan válasza ZavaBalazs (#1028) üzenetére


Blyan
félisten

Igen, Kassai Károly

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#1031) Dilikutya válasza ZavaBalazs (#1028) üzenetére


Dilikutya
félisten

Kassai Károly, szerintem ő az.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#1032) Ragnar_ válasza Dilikutya (#1026) üzenetére


Ragnar_
addikt

Nem olyan vészesek az utólagos CGI-k szerintem. Csak ugye Lucasnak volt egy látvány cége is az Industrial light and magic, amivel CGI-t szállított különböző filmekhez, meg nyert díjakat is vele. (Pl. The Abyss vízlény / Terminator2 T1000 / Jurassic park dínók stb..) Gondolom úgy volt vele, ha már ott a cég, újrakiadásra tesz a filmekbe néhány CGI cuccot amit az eredeti film készítésekor még nem lehetett megoldani. (látom közben más is megemlítette az ILM-et)

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#1033) doooo válasza Ragnar_ (#1032) üzenetére


doooo
veterán

'97-ben jónak számítottak azok. Mondjuk Jabba elég fura lett, de aztán 2004-ben azt is kijavították, amikor még egyszer átmentek mindenen.

(#1034) Dilikutya válasza Ragnar_ (#1032) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az ILM-nek ez a teljesítmény méltatlan, amit itt elkövettek. Rosszabbak, mint az analóg trükkök.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#1035) Ragnar_ válasza Dilikutya (#1034) üzenetére


Ragnar_
addikt

Én konkrétan nem nagyon analizálgattam az utólagos CGI-t. Volt benne azt kész. A robbanásokat azért jobbra megcsinálták.

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#1036) Ragnar_ válasza doooo (#1033) üzenetére


Ragnar_
addikt

Persze, hogy jók voltak akkoriban, de újrakiadásra javítottak rajtuk, ahol lehetett. Mint ahogy most is lehetne javítani a 2011-es verzión is.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#1037) dolfikavik


dolfikavik
csendes tag

Jeee, három nap alatt végigolvastam a teljes topikot. Nem percerzióból, egyszerűen csak szórakoztatott, és tökéletes napindító volt munka előtt :) Szummázva:
1. Ez a film egy rakás szar, nekem sem tetszett, nekem sem.
2. Megjelennek a fanboyok és elkezdik szétszedni a fanyalgók megjegyzéseit.
3. Előkerül a globális SW univerzum, minden összefüggésével és összefüggéstelenségével.
4. Akkoris szar a film.
5. A fanboydom visszavág: de a régiek is tele voltak logikátlanságokkal.
6. Akkoris szar a film.
7. Melyik SW film verzió miért volt szar.

Amúgy én is rajongó vagyok, de nekem sem tetszett, pedig az elsők között rohantam a moziba megnézni. A logikátlanságokat már ezerszer leírtátok, csak egy dologra térnék vissza. A fanyalgók jönnek azzal, hogy tudta lekardozni a blacktrooper meg a kiscsaj EmoRent. Erre a fanboy válasz, hogy mert Csubi oldalbapukkantotta a rohamosztagosröptető bowcasterrel. Namármost ha a bowcaster rohamosztagosokat röptet, akkor miért nem ütött rajta kéttenyérnyi lyukat, instant halált okozva? Oké, ő erőhasználó, de ha már simán oldalba tudták küldeni, anélkül hogy bármit tett volna ellene, akkor miért nem halt meg csak úgy egyszerűen, mint egy átlagrohamosztagos? Persze a válasz logikus, mert ő az egyik főgeci, és még életben kell tartani legalább két részig. De lécci, ha már görcsösen magyarázunk valamit, akkor járjuk körbe a témát.
Amúgy én is gyerekként láttam először az Új reményt, amikor a királyi magyar tévé először adta, karácsonykor. Gyakorlatilag ezen nőttem fel, imádtam. És tudom, hogy az én hibám, de én is azt vártam, hogy megismétlődjön a varázslat, ami persze nem jött. Ez a film - ahogy valaki korábban okosan megjegyezte - egy biztonsági játék. A Disney nem azért vette meg a jogokat, hogy a rajongókat kielégítse, hanem hogy rátegye a kezét az aranytojást tojó tyúkra. Így aztán biztosra mentek. Anno Lucas független filmesként mert nagyot álmodni, és filmre vinni az elképzeléseit, ezzel kockáztatva szinte mindent. Ezt egy Disney már nem teheti meg, ha már súlyos pénzeket adott érte. Emiatt lett a film fantáziátlan, mindenféle újítást nélkülöző konzumtermék. Nem lehet őket ezért hibáztatni. Abrams meg nem tehetséges, de hoz egy stabil színvonalat, ide meg az kellett.
Szóval lehet fikázni (én is azt teszem), de a helyén kell kezelni. Én amúgy kb a Sithek bosszúja szintjére helyezem egy olyan listán, ahol a csúcs a Birodalom visszavág, a legalja a Baljós árnyak (ami egyébként minden negatívuma ellenére is tud egy csomó olyan dolgot felmutatni, amit az Ep 7 nem... pl újdonságot).

Ami a különböző SW film verziókat illeti, megvan mind. Kezdve az első szinkronos moziverziótól a legutolsó csilivili díszdobozos BD kiadásig. Mindegyik verzió jó valamiben, és szar valamiben. Nekem egyébként a legutolsó is tetszik. Pl a 7.-re ráhangolódásként megnéztük a párommal az összes részt BD-n. Mivel ő még nem látta egészben az egészet, ezért a machete ordert választottam, és tök jól kikerekedett a sztori neki is. És azt kell mondjam, azzal, hogy a Jedi végén kicserélték Sebastian Shaw-t a Hayden gyerekre, bezárták a kört, és kerekebb lett. Bár a NoooooVader-t nem tudtam megemészteni.

(#1038) Dilikutya válasza Ragnar_ (#1035) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem kellett analizálni, mert szembetűnő. Újévkor néztem végig az eredeti moziverziókat újra, ezúttal tűéles képpel, annyira szép volt minden, a festett hátterek, a makettek, egyszerűen ezen csak ront az utólag belepakolt CGI.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#1039) nextman válasza dolfikavik (#1037) üzenetére


nextman
aktív tag

Az ep1 lehet a legaljan van, de Darth Maullal vivott csata a vegen epic. Azert a 10 percert megerte a tobbit vegigszenvedni. Az uj reszben sajnos en nem talaltam ilyen kiemelkedo reszt.

(#1040) emmm válasza dolfikavik (#1037) üzenetére


emmm
senior tag

Jól összefoglaltad, kb. mindennel egyet is értek. A filmek rangsorban nálam is ugyanazok.

Nekem összességében nem durrant akkorát, mint vártam, illetve ahogy beharangozták, kicsit emiatt fészkelődtem is a moziban (a végső párbaj miatt). De emiatt. Összességében nekem is egy Sithek bosszúja minőség a film.

(#1041) [CS]Blade2 válasza nextman (#1039) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Csak az volt ott a gáz, hogy semmit nem mondanak a csávóról, annyit tudunk, hogy az uralkodó parancsra odaküldi, hogy nyírja ki a Jediket.
Úgy esnek egymásnak, hogy f.t sem tudnak a másikról, hogy az mégis kicsoda, miért akarják kinyírni egymást. A másik, hogy mikor megjelenik, a néző már tudja, hogy Qui-Gon egy kiirtásra váró karakter, mert Obi-Wan már mindent tud, hogy taníthassa Anit.

Grievous-el is ez a probléma, valamint Dooku-val. Alig tudunk meg valamit róluk a filmben, egyszerűen vannak és harcolni kell ellenük. Jobb lett volna inkább a 3 helyett 1 maximum 2 karakter, akit vagy akiket meg is ismerhetünk, és adtak volna nekik valami célt.
A rohamosztagosok csak ölni és parádézni tudnak, nem tudnak budit szerelni. Az előzmény trilógiában ez igaz a Sith tanítványokra is.
Mellé az uralkodó viszont Palpatine-ként is jól kivan dolgozva és Sidious-ként is. Palpatineként is lejön a csávóról, hogy egy igazi szemét g.i, még akkor is, amikor vigyorog.

A 7. részben Kylo-ról viszont az Űrgolyhók-ból a gonosz Lord Kobak ugrik be. :DDD Szerencsétlen gonoszka nem tudom, mit keres a sötét oldalon. Ezt a csávót a nagyfaterja 12x megfojtotta volna az eredeti trilógiában.

(#1042) nextman válasza [CS]Blade2 (#1041) üzenetére


nextman
aktív tag

Az utolso mondatot nagyon adom, Lord Vader kb. a 2. felsules utan vegzett volna vele. Apology accepted.
Hat igen, Dooku tortenete engem is jobban erdekelne, valamint hogy ki volt Sifodius mester, vele mi tortent, ezt szivesen megneznem egy sorozatban, animacios rajzfiilmben is akar.

Valamint, ami erdekes lenne meg, az a regi koztarsasag korabol egy sith-jedi viszaly feldolgozasa.
Az, hogy mi lesz Rey-el meg gonoszkaval, kevesbbe erdekes, de persze megnezem majd, mert nem lesz mas:) Csak halalcsillag ne legyen tobb.

(#1043) Syl válasza nextman (#1042) üzenetére


Syl
nagyúr

Mint már itt valaki találgatott, a következő részben még hidegebb Hoth bolygó jön, még nagyobb lépegetőkkel ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1044) doooo válasza nextman (#1042) üzenetére


doooo
veterán

Sifo-Dyas-ról egy kicsivel többet lehet megtudni a CW egyik befejező epizódjában. Dookuról sokat lehet megtudni, szintén ugyanabból a sorozatból.

(#1045) Blyan válasza nextman (#1042) üzenetére


Blyan
félisten

Sifo Dyas karaktere nem igazán érdekes, valójában csak egy nagyon kis gépezet. Dooku barátja volt, egy korábbi találkozón, amikor Palpatine még csak nagykövet volt, ott volt egy összejövetel - Darth Plagueis is részt vett rajta, mint Hego Damask igazgató (a galaxis így ismerte őt). Ezen hangzott el, hogy kellene a köztársaságnak egy hadsereg. Aztán később, már (szenátor volt Palpatine)egy újabb találkozójuk Sifo Dyas mesterrel, ahol Damask rávette, hogy titokban - mivel a köztársaság sose adna rá engedélyt - a kaminóiakkal találkozva rendeljen meg egy klón hadsereget, a Jedik nevében. Amivel egy háború esetén megvédhetnék a Köztársaságot. Damask/Plagueis - aki kibebaszott gazdag fickó volt, anyagilag támogatta a dolog, mivel ugyebár nem kevés pénzről van szó. És persze titokban, mivel - mint mondtam - a köztársasági szenátus nem adná beleegyezését a dologba.
Kb ennyi a sztori. Mondjuk úgy, hogy befolyásolt báb volt.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#1046) nextman válasza doooo (#1044) üzenetére


nextman
aktív tag

Igen, bocs, ezeket lattam persze. En arra gondoltam, hogy egy olyan sorozat, ami az o tortenetuket dolgozza fel. Tehat pre episode 1. Akar ifju Palpatine is benne lehetne. Bar sorozat lehet nem jonne ki belole, mert ugye sok Jedi-Sith konfliktusra meg nincs lehetoseg.

[ Szerkesztve ]

(#1047) Blyan válasza nextman (#1046) üzenetére


Blyan
félisten

Ki mondja,hogy egy Star Wars sorozat/történet csak akkor lehet érdekes, ha Jedik és Sithek is vannak benne?

Az előző válaszomhoz még megjegyzés: Sajnálatosan amit leírtam már nem a kánon része, így akár új történetet is kitalálhatnak hozzá.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#1048) Dilikutya válasza nextman (#1042) üzenetére


Dilikutya
félisten

Gondolom, Snoke nem bővelkedik feláldozható Sith-tanoncokban, így a kudarcait is elnézi. Vader sem ölte volna meg, sőt Sidious sem. Szerintem Vader-nek is voltak kudarcai tanuló korában, és Luke is meglépett előle az Ezeréves Sólyom fedélzetén az EP5 végén.

Kylo-t sokadszorra se érti senki, hogy fiatal, érzi, és használja is az Erőt, de még csak tanulja. Viaskodik önmagával, akar a sötét oldalhoz, de valami kételyek közt tartotta, és mindenáron akkora Sith akar lenni, mint Darth Vader, ez pedig minden kisebb-nagyobb kudarcnál csak még jobban frusztrálja. Most, hogy megölte Han-t, valószínűleg helyrekerülnek dolgok a fejében. A tekintélyért még küzdenie kell, mert fiatal még, és vetélytársa is akad, aki valószínűleg nincs tisztában Kylo erejével.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#1049) Dilikutya válasza dolfikavik (#1037) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem mindegy, hova kapod a lövést. Kylo-t az oldalán érte a lövés, harc közben viszont látványosan mellkasi találatai voltak Chewie-nak és Hannak is. Egy mellkasi lövés valószínűleg végzett volna vele, viszont akkor nem lehet a vagdalkozó fiatal tanoncból erős Sith-et nevelni.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#1050) nextman válasza Blyan (#1047) üzenetére


nextman
aktív tag

Hat, ha ujat talalnanak ki, akkor lehetne tobb is, mint egy bab. Lehetne egy meg nem ertett zseni, aki elore latja, mi fog tortenni, de meg idejeben elhalgattatjak. Jot csatazhatna a korabbi baratjaval, Dookuval.

@Dilikutya

Az a baj, hogy megfelelo elokeszites nelkul jonnek ezek a karakterek, ez pl. mind nem derul ki Kylorol. Utolag lehet ilyen magyarazatot tenni, de a film elejen nagyon taposnak tunik, utana meg meredeken ivel lefele. Ezesetben ez a forgatokonyv hibaja, hogy nem arnyalja megfeleloen a karaktereket, nincs hattersztori, csak megjelennek a semmibol,es mindig egy meglepo, logikatlannak tuno iranyba megy a karakterfejlodes. Szerintem legalabbis:)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.