Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-01-01 14:46:24

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) asvald


asvald
senior tag

Nálam amúgy nem hozta azt a szintet amit vártam .. :(
Amúgy boldog újévet mindenkinek

[ Szerkesztve ]

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#2) Dr.Anonymus


Dr.Anonymus
addikt

Buék viszont ;)

Nálam is csalódás a film.
Pedig nem vártam sokat, csak egy élvezhető, látványos sci-fi-t.
Ehhez képest egy-az-egyben copy-pasteltek mindent, a történettől, a karaktereken át a bolygókig, de még az űrjárművek is kb. mind a régiek voltak.
Nagyon untam magam a film alatt.

Szépen volt fényképezve a film, de igazából egy tényleg jól összerakott kard párbaj, vagy csata sem volt amire úgy emlékezni lehetne.

"Egyetlen dolog nem világos: hogy ha Luke éveken keresztül edzette, hogy a francba nem tud arról, hogy Vader a végén a jó oldalon "harcolva" halt meg, és végső soron egyensúlyt hozott az erőbe azzal, hogy megölte Palpatine-t."
- lehet hogy Kylo Ren nem is áll igazán a sötét oldalon:
http://blog.premierek.hu/2015/12/30/egy-elmelet-amitol-egeszen-maskepp-nezel-kylo-renre-es-a-hetedik-reszre-star-wars/

[ Szerkesztve ]

(#3) asvald válasza Dr.Anonymus (#2) üzenetére


asvald
senior tag

A linknél le vannak írva azok elég érdekes feltevések ,éés még érdekes is lehet a film ha valamelyik feltevés alapján történne !
De ez a Luke és Ren "pullba összefogós"történet ez igen korrekt lenne ,az biztos hogy dobna a következő részen , viszont aligha ezt következően sütnék el a dolgot, majd úgy a 9-10 résznél már mikor nem lesz nagy bevétel belőle :F

[ Szerkesztve ]

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#4) JoeCockBill


JoeCockBill
senior tag

Szvsz legalább annak mindenképp örülnie kéne mindenkinek, hogy visszarángatták a Lucas féle előzmény trilógia által a béka segge alá taszított Star Wars hangulatot. Sokan ott csesznek ki magukkal hogy a világ legjobb filmjét várták, de nem fogták fel mennyi feladata volt ennek a bevezető résznek. Mert hogy ez az, egy Star Wars hű kiindulási pont, jobbnál jobb Star Wars filmek reményével. Nyilván nem véletlenül kerültek bele a már említett párhuzamok, ezzel emlékeztették a nézőket az eredeti Star Wars-ra, nekem ez felért egy "nyugi srácok, ez nem a Lucas féle előzmény trilógiás szar lesz" üzenettel. Miközben a feladatát tökéletesen ellátta. Lefektette egy új saga alapjait, megismertetett, sőt megszerettetett velünk új karaktereket, a régi karaktereket relevánsan szerepeltette, Han-nak beteljesítette a sorsát (amit a puhány Lucas nem mert megtenni). Persze, karakterek terén is van párhuzam bőven, de szerintem a leglényegesebb pontban hatalmasat újított a film, és itt Kylo Ren-re gondolok. Élvezettel néztem minden képkockát amiben szerepelt. Szóval ennek is köszönhetően nekem bőven hozta az újdonság faktort, miközben klasszikus Star Warst idéző elemek nosztalgikus könnyeket csaltak a szemembe.
Szóval szerintem nincs itt gáz, ezzel a filmmel letudtuk a kötelező köröket. Meggyőződésem, hogy Az ébredő Erő által lefektetett alapokról egyenes az út felfelé

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#5) #65675776 válasza Dr.Anonymus (#2) üzenetére


#65675776
törölt tag

Érdekes az a cikk, csak az a probléma, hogy egy Fan Theory, ami több korábbi Fan Theory-ra épül.

Persze lehet tovább építeni. [link] És ha már úgyis a zene a legfőbb érvük az azonosság mellett, nos, mikor a Grand Inquisitor kihallgatja Kanan-t, akkor felettébb hasonló zene szól.

Dehát elmélet arra is van, hogy Jar Jar valójában egy sith.

Jól összerakott kardpárbaj, meg úgy általánosságban bármi az Ep IV-ben sem volt. Sőt, az abban levő párbaj inkább csak komikus volt.

Egyébként OK, tegyük fel, hogy Kylo Ren nem áll a sötét oldalon. Viszont ha a gyártott elmélet igaz, miszerint csak elterelés céljából mészároltak le egy halom padawan-t és youngling-et, akor bizony Luke meg nagyon messze van a világos oldaltól. Pedig Ő maga állította, hogy soha nem fog áttérni a sötét oldalra.

(#6) kenand válasza JoeCockBill (#4) üzenetére


kenand
veterán

"Nyilván nem véletlenül kerültek bele a már említett párhuzamok, ezzel emlékeztették a nézőket az eredeti Star Wars-ra, nekem ez felért egy "nyugi srácok, ez nem a Lucas féle előzmény trilógiás szar lesz" üzenettel."

Sajnos ez a film még az előzmény trilógiánál is jóval gyengébb, története 0. Egyáltalán nem tudtam beleélni magam. Tele van marhaságokkal.
Azokak akik nem csak a 6 flmet látták, hanem elolvasták az star wars képregényeket/könyvetek ez a film nagyon-nagy cslódás. Látványos ugra-bugra, sajnos semmi több. Ez az időszak is szépen ki volt dolgozva és az mind félre lett dobva..ráadásul nem ez az időszak az SW legjobb része....

A sokat szidott előzmény trilógia világa nagyon jól ki van dolgozva, nagyion sok karakter és történeti szál van. Magyarul is megjelent sok könyv erről, és nagyon jó a Dark Horse Republic 83 képregénye (abból alig lett kadva magyarul). De erről szól a Clone wars rajzfilmsorozat is, amit a Disney miatt félredobtak (pedig az is sokkal jobb, mint a Rebels. Sajnos már az is elővetítette, hogy a Disney SW nem lesz a legjobb)

Ha mást nem is a Darth Plaguesis (Szuikits) könyvet érdemes elolvasni, mint könyv nem túl jó, de köztársaság elbukásána gyorstalpalója, rengetegdolgot elmagyaráz.

(#7) #65675776 válasza kenand (#6) üzenetére


#65675776
törölt tag

A The Clone Wars továbbra is része a kánonnak. Egyébként meg nem volt egy nagy eresztés, a készítői láthatóan nem igazán tudták, hogy mit is kellene elmondaniuk. Mundjuk ez kb igaz volt az utóbbi két évtized LucasArts/Film termékeire kivétel nélkül. Azokból lett bármi értelmes, amit kiadtak külső stúdióknak.

(#8) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

BUÉK

Nekem tetszett, de nem is vártam sokat. Nagyon bejön, hogy a régi részek hangulatát és látványát hozta. Kifejezetten ez tetszett. Az hogy Ford-ot kiírták, az annyira nem. Illetve a fiának a karaktere se nagyon szimpi, valami Thor filmbe való inkább.
Az nekem si feltünt, hogy újabb halálcsillag szerű, hasonló kiiktatással, lévő főfegyvert tettek bele, de üsse kő. Az "új" első három résznél ezerszer jobb volt az tuti. Legalábbis nálam.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#9) psylocke


psylocke
tag

Nem volt rossz ez az új rész, csak amikor kijöttem a filmről, vissza akartam kérni a pénzemet. De nem adták... :( Aztán közel kerültem hozzá, hogy átrángassam a pult fölött szegény alkalmazottat, mint a marvel filmeknél meg egyéb idióta, bugyuta, debil debileknek szóló filmeknél... :)

Pedig szerettem a starwarst, de ennek se eleje se vége nem volt, az egész filmet berakhatták volna egy 4 perces trailernek vagy átvezető videónak a következő filmhez. Szóval nagyot csalódtam. Ez egy semmi volt.

(#10) V.Stryker válasza psylocke (#9) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

MInden bizonnyal a jegypénztáros a helyi moziban sokat tehet a film minőségéről... :W

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#11) Mattyokar


Mattyokar
tag

Miután megnéztem, nekem is az jutott eszembe, hogy ez rosszabb, mint az előzménytrilógia (de biztos csak rosszul emlékszem azokra).
Se Star Warsnak, se történetnek, se filmnek nem volt jó szerintem (pl a végén az az aránytalanul elnyújtott jelenet fájdalmas volt).
Engem nem zavar az, amit mondanak sokan, hogy az Episode IV copy-paste-je ez, inkább pár egyéb dolog:
- azt fel tudtam fogni, hogy a First Order a régi Birodalom romjaiból összeeszkábált berendezkedés, és feltételezem, hogy Yakku az ő fennhatóságuk alá tartozik. Van ugye az Új Köztársaság, amire azt hihetné az ember, hogy az lett az erősebb. Akkor minek ide megint Ellenállás? Ezt sztem nem magyarázzák meg. Se azt, hogy ki az a setét gyurmafigura, honnan lett, bár az még oké, hogy őt későbbre tartogatják.
- Finn. Bizonyára egész életében arra képezték ki, hogy wc-t pucoljon. Lemennek a faluba (értsd: sátortáborka), melózni egy kis szebpénzért, és döbbenten áll, hogy ő most mégse wc-pucoló, hanem őőőnie kell. Hátnemerrővótszó. Értsd: ez az egész "ráébredekhogymivagyunkagonoszokmertölünkésakkormostinkább azokatmészárolomleegytőlegyigakikkelfelnőttem" nagyon nincs megalapozva, csak elénk tesznek valamit, mi meg fogadjuk el.
- aztán. Ha valamit keresel a földön, mondjuk elejtettél a kertedben egy húszezrest, akkor nem úgy próbálod megkeresni, hogy felgyújtod a kertet. Meg akarjuk találni a droidot meg az embereket. Ezért légicsapással a földdel tesszük egyenlővé a települést (sátortábort). Minden. Egyes. Alkalommal.
- Rey. Tökéletes sminkkel, elejétől a végéig. Fejből tudja nemcsak azt, hogy az ezernyi kapcsoló, kar és bicbac közül mikor melyeket kell meghúzni, de még azt is tudja, mi veszi ki a vízbül az oxigént. A nagy böszöm Falconnal meg olyan manővereket végez, amiket az évekig képzett pilóták a kisebb és mozgékonyabb hajóikkal se képesek megtenni. Erő ide-vagy-da, azért ez túlzás. Rey szinte már mindenható, képezni se kell (ja, van neki az a pöfögő roncstelepi járgánya, aminél nem is kell a motornak bekapcsolva lennie, hogy az antigravitációt fenntartsa. Megy az anyagnak magától. Vagy az Erőtől)
- Millenium Falcon. Év(tized?)ek óta ott hever a ponyva alatt, csak úgy. És még egyben van. Egy sivatagi sátortábor szélén, amelyik abból él, hogy űrhajókat szed szét. Simán fel is lehet menni rá, egy ponyva kivételével semmi nem zárja el a külvilágtól, illetéktelenektől. Amúgy Hanék meg ééépp akkor járnak az űrben, mikor a két szerencsecsomag elakad, illetve a Falconból is kifogy az adrenalin, és rájön, hogy mégiscsak fáj a lába. Utána mondjuk vígan odaverik megint mindenhez, oszt kutya baja. Legalább a hülye kitalált alkatrész-nevek még mindig megvannak :D
- az ezer éves hernyóhölgy palotája (amelyik eccercsak eltűnik a föld színéről, mer' airstrike).
x+1 alkalommal tapasztalták a szereplők, hogy a focirobotot keresi a fél galaxis, de azért továbbra is mutogatják mindenfelé. A dörzsölt és nagytudású társaság... Értem én, hogy Han megöregedett, de ennyire?
- fénykard-gátló tonfa? Meglepetés volt, de... egye manó, elmegy.
- Halálcsillag III. Mert az kell. Szebb, jobb, nagyobb. Kár, hogy az ellenkező hatást érték el nálam. Szóval ez az új birodalom elég zsozsót harácsolt össze ahhoz, hogy összerakjon egy ilyet titokban. Aminek megint van egy gyenge pontja, de legalább már nem annyira egyszerű azt kiütni.
(emlékeim szerint beszélnek arról, hogy kiküldtek egy felderítőt, de azt már csak a működésbe állítása után, és az csak igazolta azt, amit a wc-tisztítással megbízott szakértőnk mondott. Illetve ez a takarítóbácsi lerajzolta a teljes bolygót, mert be kellett magolniuk az iskolában a teljes tervrajzot. Előzőleg legalább R2D2 volt az, aki belemászott a Halálcsillag komputális anyabázisába, az sokkal hihetőbb. Az egész taktikai megbeszélés annyi volt, mintha egy középiskolás rögbimeccs előtt lett volna. Semmi súlya ennek a jelenetnek se.
Amúgy milyen jó, hogy ez egy bolygó, de mindenki épp ott van az energiaszabályzós épületkomplexumban vagy környékén. Amit addig lövünk vadászokkal (nem bombázókkal) amíg tudunk. Vagy csak ez a 10 X-Wing maradt az egész seregből?

Most már abbahagyom, sok ez így is. Lényeg: semmi súlya/megalapozottsága sem volt a jeleneteknek, csak amolyan előregyártott részletek követték egymást. Még Han halálánál se éreztem - bár azért gratula, hogy meg merték lépni.
Kylo Ren színészének arcával is ki vagyok békülve, Darth Emónak elmegy.
...
Szóval, ha kisebb, emberibb léptékű történetet faragtak volna, nem akarnak egy csillagrendszereket egy gombnyomásra elpusztító instantwin cuccot is beletenni, akkor több lett volna.
Ja igen. Ha meghal az a cucc, aminek segítségével bent tudják tartani a felgyülemlett energiát, akkor vajon ménem lehet az a megoldás, hogy kieresztik azt az energiát? Valami fan biztos kitalál ehhez is valami magyarázatot, bár lehet, hogy nem kellene ilyet keresnem, hanem elfogadnom, hogy mercsak.

[ Szerkesztve ]

Nincs okostelefonom, ezért nem tudok azonnal válaszolni --- The Dude abides (lelkes újonc 10+ éve)

(#12) HPAA


HPAA
őstag

az itteni rajongói topikban már boncolgattuk a témát,így itt bővebben nem fejteném ki , de összességében egy irtózatos nagy csalódás volt számomra
főszereplőt nem nyírunk ki szabályhoz hozzájön a NAGYON langyos "történet" ,már ha lehet annak nevezni ezt a szinte egy az egyben másolást, és még az a számtalan logikai baki , amit inkább blődségnek mondanék ...
szvsz több folytatást biztos hogy nem nézek ,legalábbis moziba nem , majd otthon /annyit hozzátennék , hogy az eredeti elsőt /4.epizód/ 74x láttam moziban anno , és ennek a fele volt kb a digitálisan felújított , szóval én sem ma kezdtem...
ahogy átkerült a disney kezébe az aranytojást tojó szárnyas , erre lehet számítani a következőkben , sok bőrt lehúzva róla ,profitvadásznak amíg lehet.
nem is lehet ezen meglepődni a mai világban , csak ezzel egy időben nem kellene a régi sorozat rajongóit hülyére venni
:o

************* censored

(#13) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Köszi az írást, de ezt miért kellett még egyszer megírni? [link]

Ok egyik címlapos, másik saját bejegyzés, de kb. így felesleges szerintem.

Live-Die-Respawn

(#14) section9


section9
őstag

Mindig meglep amikor pozitív kritikákat olvasok erről a borzadájról. Röviden: egyszerű copy-paste sztori, hatalmas plot hole-ok, ellenszenves főszereplők és főgonoszok. Ami nekem igazán elrontotta az a kiszámítható hollywoodi rendezési stílus és az egész filmre ráhúzott politikailag korrekt bullshit volt, de ez már ízlés kérdése.

(#15) asvald


asvald
senior tag

Ja ! a ren szinkron meg nagyon gagyi !!
Amikor meghallottam ,majdnem sírva fakadtam ,de még a fejszerkezete se tetszett , olyan semmit mondó karakteren , ide Én spec egy Edward Norton tudtam volna elképzelni :C

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#16) Sondi1986


Sondi1986
addikt

Rey, szerintem senkinek se a lánya, hanem csak úgy megszállta az erő mint anno Anakint, annak se volta apja.

Anakin skywalkerben mind a kettő erő létezett, emiatt a leszármazottjai könnyeben esnek a sötét oldal fogságába.

[ Szerkesztve ]

(#17) Syl


Syl
nagyúr

Értékeléshez:
+ Új karakterek személyiségének építése
Öööö, én nem láttam semmi fejlődést a karakterekben.
+ Érzelmi töltet
Volt benne érzelem?
+ Új történet
Új történet???
Te, mi ugyanazt a filmet láttuk? :U
Ez oly annyira kopipészt, hogy például az első Millenium Falcon vs Tie Fighter fogócska vágásai, beszólásai, minden másodperce ugyanaz, mint az Episode IV-ben. Csak ott nem ex-rohamosztagos örül a tie kilövésnek, hanem egy sivatagi parasztgyerek.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#18) allus


allus
csendes tag

Számomra is csalódás volt a film. Sokkal többet vártam, ahogyan előttem is írták, több logikai bukfenc avagy jelenet kidolgozatlanság is akadt benne. Kylo Ren egy puha p.cs Darth Vederhez képest. Nem is értem mit akartak konkrétan ezzel a karakterrel. Az sem lepett volna meg, ha meghúzzák a jó oldalra történő átállását, persze végül nem ez lett belőle. Solot én is sajnáltam, hogy kiírták, így minden bizonnyal több szerepet kap a következő részben Leila és Luke. Az új szerpelők közül Ray nem rossz, de kissé logikátlan szerepet kellett eljátszania. Az erő ösztönös észlelése és mestereket megszégyenítő használata enyhén túlzás, még akkor is, ha később kiderül, hogy egyszer már gyakorolta gyermekkorában. Finnel szépen egymás mellé tették őket és kb. ennyi. Ez a páros színtelen szagtalan. Kedvencem mikor Finn bevallja, hogy rohamosztagos volt. Ezt a bejelentést a csaj finoman szólva sem reagálta le. Áll ott mint szamár a hegyen, aztán terelődik a téma. Másik kedvencem mikor az ellenállás megtámadja a 3. halálcsillagot. Szépen jönnek az X-wingek, természetesen ezt lereagálja az első rend, kiküldik Tie gépeket, elkezdik leszedni a X-wingeket, aztán jelenet vált, látjuk, hogy mi történik Soloékkal, végül mikor kirobban a létesítmény oldala, akkor meglátják ezt az űrben várakozni látszó X-wingek és odarepülnek. Itt van egy nagy hiányérzetem, hogy lehetnek meg nagyjából létszámban, mikor szépen megtámadták őket a bolygóhoz érkezésükor. Ha pedig bajban voltak, már pedig abban, akkor hogy hogy nem jött segítségükre egy másik hajóhad, vagy valami, vagy esetleg vakmerő manővereket hogy hogy nem láttunk, hogy ebből ők kikeveredjenek. Magyarul megtámadták a bolygót, az első rend visszatámadt, de mindezek ellenére kényelmesen meg lehetett várni az űrben, amíg kirobban a létesítmény oldala. A berepülési jelenet is elnagyolt volt és persze egy gyenge copy paste az előző részekből. Még annyit így a végére, hogy a poénok nem ültek úgy, mint az előző részekben. Ebben a tekintetben is csak Solo karaktere hozott némi fényt az éjszakába.

(#19) Mattyokar válasza allus (#18) üzenetére


Mattyokar
tag

"a poénok nem ültek úgy, mint az előző részekben"
- továbbmegyek: egészen fájdalmas volt némelyik, pl C3PO-tól minden. Egyszerűen értetlenül álltam/ültem ez előtt is.
Az egyetlen poén emlékeim szerint, amit értékelni tudtam, az volt, amikor Han visszakérdezett, kb így:
"Csubi, épp te mondod, hogy fázol?"

[ Szerkesztve ]

Nincs okostelefonom, ezért nem tudok azonnal válaszolni --- The Dude abides (lelkes újonc 10+ éve)

(#20) #72042496


#72042496
törölt tag

Nekem tetszett a film, jó kikapcsolódást nyújtott, és a hangulata is rendben volt. A történetet szerintem totál fölösleges volt itt leírni, akit érdekel a Wikipediáról is elolvashatja. :)

Ahogy nézem, rendszeresen New Ordert írsz a cikkben, de én határozottan úgy emlékszem, hogy az First Order volt. Rákeresve a Google is az utóbbit adja ki.

(#21) h3lios válasza Syl (#17) üzenetére


h3lios
addikt

Karakterfejlődésről annyit, hogy az elején Kylo Ren -ről csak annyit tudunk hogy 1 maszkos faszi, aki a sötét oldalon áll. A végére kiderül, hogy mi motiválja mi ellen küzd és a következő részre valszeg a fater halálával teljesen sikerült is a sötét oldalon maradni.
Rey 1 sivatagi roncsvadászból lesz erőhasználó, akinek a múltjáról sok dolgot nem tudunk, ezt sem nevezném álló víznek. :)

A story -ról annyit, hogy a szuperfegyver elpusztítós rész nagyjából állandó, de ha belegondolsz ezt a legtöbb filmre igaz nem csak SW viszonylatban. És a halálcsillag helyére azt helyettesítesz be amit csak akarsz. Más filmeknél egy reaktort, szupervírust, Alien anyahajót, kiskutya fülét. :D Minden filmben kell 1 nagy fenyegetés, amit aztán a jók legyőznek.

Itt a SW esetében kicsit magyarázatot fűznék hozzá, mert sokan a kommentekben sem értik a First Order és az Új köztársaság szerepét.
Az új köztársaság a Galaxis közepén székel, gyakorlatilag a a Coruscant továbbra is a központja, mint az előzmény trilógiában. Ezek a helyszínek amik a 7. részben szerepelnek a Galaxis peremén helyezkednek el és ezért nem tudja megakadályozni a First Order megalakulását és erősödését a köztársaság. 3x láttam a filmet és 3. alkalommal figyeltem fel a főcímben 1 lényeges mondatra: az Új köztársaság által támogatott ellenállás harcol a First Order ellen. Tehát gyakorlatilag azért számítanak ismét "lázadóknak", mert azon a területen ismét ők kerültek alárendelt helyzetbe. Ettől függetlenül valahol távol az új köztársaság erősebb gazdasági és hatalmi helyzetben van mint itt az első rend.

És SW keretek között ilyen szuperfegyver nélkül mivel lenne nagyhatalmi helyzetben a First Order ? Valami kell, amivel sakkban tarthatják az ellenfeleiket. Flottájuk nincs akkora, hogy felvegyék a harcot a köztársasággal. Egy erőérzékeny kamasz aki még a szárnyait bontogatja pedig édes kevés ahhoz, hogy 1 galaxis félelemben tartsanak.

És akkor amik újdonságnak számítanak SW-os viszonylatban (szigorúan nem a történetet nézve)

First Order – > Új szervezet, egy birodalomból épülő valami, ami most gyakorlatilag a starkiller base pusztulásával nullázódott.
Ren lovagrend -> NEM Sith -ek és nem Jedik, tehát a SW univerzumon belül egy tök új szervezet, amiről egyelőre nem lehet tudni, hogy milyen eszméket képviselnek
Snoke ->Az egyik legérdekesebb karakter és fosásig van vele a youtube, hogy valóban Darth Plagueis -e vagy sem. Ha igen az gyakorlatilag új szemszögbe helyezi az eddigi összes filmet.
Kylo Ren -> A sötét oldalon ismerjük meg és a “fény” ellen harcol. Ilyen sem volt még..
Rey -> Női főszereplő, aki erőérzékeny. Szintén nem volt még a 6 részen belül ilyen.

Tehát igen is sok újdonság van a filmben, csak sokan leakadtak ott, hogy bakker megint halálcsillag.. Viszont sokkal jobban nem tudták volna felvenni JJ-ék a fonalat. 1 rohadt jó lezárt story-t kellett folytatni, amit elképzelésem sincs, hogyan oldottak volna meg a Starkiller base nélkül. A gonoszokat kis jelentéktelen lázadóknak nem lehet beállítani, mint a 4. részben Luke-ékat. Mert akkor aztán tényleg súlytalan lenne a főgonosz és az emberei.

Amire most leginkább kíváncsi leszek az, hogy Snoke-al mit kezdenek. Ha valóban ő Plagueis akkor gyakorlatilag az eddig 6 film értékelődik át. És kapunk 1 nagyobb "bábmestert" Sidious helyett, aki az első rész óta irányítja a szálakat.

Előző kommentre reagálva pedig: Anakint valószínűleg Plagueis teremtette a midi chlorianok segítségével. És éppen ezért volt benne ekkora az erő. Ezzel gyakotlatilag Plagueis lenne a fals prófécia megteremtője és a Jedirend elpusztítása is közvetlen hozzá kapcsolódna. És összességében 1 sokkal rafináltabb / gonoszabb ellenfél lenne, mint Sidious volt.

Az már más kérdés, hogy szerintem ennyire nem megfontoltak a film készítői és csak 1 random új főgonoszt kaptunk Snoke személyében. :(

(#18) allus
Kylo Ren-t nem is állíthatják be Darth Vaderi gonosznak, mivel teljesen más volt a motivációja. Ő a jó oldalon harcolt és attól félt, hogy átáll a sötét oldalra. Ez persze később bekövetkezett, de itt más a helyzet.
Ren a nagyapját akarja követni a sötét oldalon, viszont ő még a régi emlékek és a családtagok kísértik vissza a jó oldalra. Ő pedig ez ellen harcol.
Az pedig, hogy puhány és kamasz azért van mert valóban az. 1 fiatal sötét Jedi aki küzd a múltja ellen és mindenképp a sötét oldalon akar maradni. Még ő sem tudja, hogy mi a helyes és mi a nem. Pl. az alkalmazottait nem sorra folytja meg, hanem csak kaszabolja a berendezést...

Ha visszagondolsz Anakin is ugyan ilyen hisztis p.csa volt a 2-3. részben. De őt 1 Sith mester tanította végülis Palpatine személyében.
Kylo-t Luke kezdte el tanítani és aztán Snoke áttérítette a sötét oldalra. Nem tudjuk, hogy neki milyen eszközei voltak ebben.

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#22) h3lios válasza #72042496 (#20) üzenetére


h3lios
addikt

Köszi, közben javítottam. :D A cikk még akkor írodott, amikor haza értem 18-án a moziból. :D Azóta kicsit többször láttam és sok mindent olvastam a neten a témában.

B-tag: H3lios#2825

(#23) Sondi1986


Sondi1986
addikt

A filmben nem tudom hogy észre vettétek, hogy mikor visszaérnek a bázisra solo halálánál Leila kihez megy elsőnek oda Rey-hez miközben Csubakka egész éllétét Solo mellett töltötte, Rey meg pár órája ismeri.
Ez a rész baromira el lett írva!

(#24) lugosi válasza Syl (#17) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ugye ötletszerűen, a teljesség igénye nélkül gyorsan elkezdtem összeírni a hasonlóságokat (mit hasonlóságokat, azonosságokat, nyúlásokat) a korábbi SW filmekhez:

- sivatagos bolygón keresgélés
- a kis robot után
- ami fontos infókat hordoz, ez a film nyitójelenete.
- egymással szemben áll a birodalom és a lázadók (még arra sem vesszük a fáradságot, hogy köztársaság és birodalom áll szemben, mert bár van köztársaság, de ilyen lázadók akkor is vannak persze, külön)
- a lázadók jelvénye ugyanaz
- 30 év alatt nem sokat fejlődött a technika, x-szárnyú van meg tie fighter
- van halálcsillag, ami el tud pusztítani egy bolygót
- aminek van egy gyenge pontja, amit egy kis beszivárgó egység aláaknáz (mellesleg részben személy szerint is ugyanazok az emberek)
- van benne egy apa-fiú konfliktus, ami szintén egy feneketlen mélység fölötti HÍDON csúcsosodik ki (itt éreztem azt, hogy hányni fogok)
- a főgonosznak lézerkardozás közben levágják a kezét
- egy kis űrhajó berepül és le-tecsung-tecsungozza a halálcsillag fontos részegységét, miközben a kísérőit lelövik
- ugyanúgy 15 perc van hátra a lázadók bolygójának kilövéséig
- a birodalmi főtiszt ugyanúgy a helyén marad hogy hátha el tudja sütni a cuccot, igazá már omlik össze minden
- van kantinos jelenet és kantinos zenekar
- a kantinban ugyanúgy fel lehet bérelni űrhajósokat, hogy elvigyenek valahova, akik ugyanúgy ketten vannak, és közülük az egyik ugyanúgy egy furcsa idegen
- Han Solo tartozik valakiknek akik ezért üldözik és meg akarják ölni
- valaki azt gondolta magáról, hogy jó jedi mester, felnevelt egy tanítványt, aki utána átállt a sötét oldalra
- aki utána egy maszkos faszi lett
- a maszkos faszi vívódik hogy van benne jó még
- egy eltorzult fejű vén szatyor az emperor
- a millenium falconon a padló alatti rekeszekben bújnak el
- a kiszabaduláshoz egyszer bevetik az elmetrükköt
- a megmaradt jedi mester egy elhagyatott bolgyón van, és felkeresi a leendő tanítványa (épp csak nem süllyedt a mocsárba az űrhajója)
- Ben nevű főszereplő... ehhez is sokat gondolkoztak...
- megjelenik ugyanaz a holosakk a millenium falconon
- a lázadók bázisán a térképek ugyanazok, az álló plexire zöld alkoholos filccel rajzolt körök

És ugye pár random hülyeség:
Artu 30 évre sleep módba teszi magát (biztos defragmentál közben :D), hogy megnehezítse Lüke előkerítését. Lükének terminátorkeze van, holott már 197x-ben emberszerű műkeze volt. Thripiónak piros keze van.
Egyáltalán mi az, hogy győzött a köztársaság, és akkor a lázadók még mindig egy ilyen kis maroknyi banda? Ezek kívülállók maradtak? Ha Leiát tábornoknak hívják, akkor miért ezt a 100 fős társaságot irányítja, miért nem a köztársaság több milliós flottáját? Vagy ezek ilyen örök lázadók, most a köztársaság ellen is lázadnak? Ilyen hippik? Van 10 vadászgépük, és heló?
És igen, a birodalom amit legyőztek, annak sokkal erősebb a hadereje, mint a lázadóké (mert persze ők mint fentebb írtam, most is ilyen törvényen kívüliek, nem a győzelmük okán a köztársaság oldalán állók). Ja és persze se a köztársaságnak, se a vele szimpatizáló (?), de lázadó csapatnak nem tűnt fel, hogy a birodalom 30 év alatt épített egy második halálcsillagot, ami annak ellenére, hogy vesztettek, így nincsenek erőforrásaik, 20x akkora mint az előző, egy bolygót átalakítottak érte. És a nap, amiből veszik az energiát, és el-sö-té-tül olyankor... Utána a nap visszatöltődik? Vagy mi a vétéeff??? Advanced napelemes halálcsillag! A halálcsillag zöld energiát használ!
És fénysebességgel mennek át a bolygópajzson, bent a felszínen lépnek ki a hiperűrből... Ezt a módszert a Jedi visszatérben még nem ismerték, így kénytelenek voltak az Endoron harcolni. Ez most a film játékidejébe már nem fért bele, meg valószínű a forgatókönyvíró másoló is égőnek tartotta már az átfedéseket, így inkább megoldotta kb 5 másodperc alatt a pajzson való átjutást. Persze felmerül a kérdés innentől fogva, hogy mi a náthás ormánynak kellenek innentől a bolygópajzsok. Azok innentől fogva csak ilyen alternatív díszek lesznek?

És mi lesz a második rész: a csaj (bocs, nem igazán jegyeztem meg a szereplők nevét) kiképzése a Dagobán új bolygón, mint a Birodalom visszavágban. Azaz a tanítvány ugyanúgy felkereste az elhagyott bolygón elbújt mestert, és majd kap kiképzést. Borítékolható az is, hogy felkészületlenül elrohan? Ja és Lüke azt fogja neki mondani, hogy az az ultimate küldetése, hogy szálljon szembe a picsogós feketemaszkos főellenféllel? ("Nagyapa hívogat a jó oldal, segííííts...")

Ez amellett, hogy egy ordas nagy nyúlás, még megvalósítás szintjén is rossz. A látvány jó, de ennyit egy ekkora költségvetésű filmtől el is lehet várni azért manapság.
Biztos valami gyorsítót szedettek a szereplőkkel, hogy 1 perc alatt megtanulták a fénykard használatát!

Az abszolút mélypont számomra, amikor két szereplő éppen azon van, hogy megölje egymást, körülöttük elkeseredett harc folyik, és az egyik, 15 centire a másik arcától, egyszer csak benyögi: "LESZEK A TANÁROD".

És persze az eredeti trilógiában van hasonló, de nagyon nem ilyen béna, röhejes módon.

Szánalmas egy kreálmány ez az egész. 1000x-esen visszasírja az ember Jar Jar Binkset.

[ Szerkesztve ]

(#25) Mattyokar válasza h3lios (#21) üzenetére


Mattyokar
tag

Fenyegetést mondjuk úgy alakítasz ki, hogy egyrészt ábrázolod, hogy a látszat szerint minden rendben van aztán bemutatod a jeleit annak, hogy talán mégsem. Esetleg ábrázolod azt is, hogy sokan nem hisznek annak a karakternek, aki a veszélyről beszél, miközben megtartod a háttérben levő erőt titokzatosnak (ok, Snoke-ról nem tudjuk kiféle-miféle, de tudjuk egészen hamar, hogy van).
És ha ez egy trilógia első része, akkor lehetett volna a filmben később leleplezni a Starkillert vagy Snoke-ot, a fokozatosság miatt (és Snoke-ból is kevesebbet mutatni. Valahogy ez a figura így előadva nem olyan félelmetes, mint Palpatine aszott öregemberként, akitől még Vader is tartott. Bár lehet, hogy Snoke karakterével nem is ez volt a cél).
De mivel nem tudjuk, hogy mit tartogatnak még, így egye manó, a halálcsillag, mint bossfight elmegy.
De szerintem nem kell egy ilyen szintű fenyegetés egy filmbe ahhoz, hogy jó legyen, és még a gyerekek is megértsék/szeressék.
Amúgy köszi a magyarázatokat. Ha csak pár sort betettek volna még a sárga betűs részbe, hogy tudjuk, ki hol van, mi a politikai felállás, már jobb lett volna.
Ez, ami Snoke-ról mondasz, szintén egy érdekes dolog, és azt bizonyítja, hogy nagyon jó sztorikat ki lehetne találni simán.

[ Szerkesztve ]

Nincs okostelefonom, ezért nem tudok azonnal válaszolni --- The Dude abides (lelkes újonc 10+ éve)

(#26) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Nem értem, hogy képzelték azt, hogy lemásolják az EP IV-et, majd egy generációval későbbi folytatásként leadják. A nosztalgiafaktorhoz bőven elég lett volna a régi szereplők előszedése. A karakterek egydimenziósak, a motivációjuk sokszor érthetetlen. A színészi játékba már bele se mennék. Nekem egyáltalán nem tetszett. Persze a grafika jó, de kb ennyi pozitívumot tudok elmondani.

x gon' give it to ya

(#27) h3lios válasza lugosi (#24) üzenetére


h3lios
addikt

Senkinek nem vágják le a kezét, Rennek csak a köpenyéből szakadtak le a darabok. :D Első nézésre valóban olyan. Második, harmadik alkalommal direkt figyeltem, de csak az arcát kaszabolták össze.

"Egyáltalán mi az, hogy győzött a köztársaság, és akkor a lázadók még mindig egy ilyen kis maroknyi banda? "

Ezt az előbbi hosszú kommentemben leírtam, olvasd vissza. Az ellenállásnak (mert NEM lázadók a nevük) van flottája, csak épp a szétlőtt bolygónál állomásozott. Ezért csak 1-2 X-wing-el mennek támadni.

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#28) lugosi válasza fordfairlane (#26) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Teljesen egyetértek.

Helios: azért nem hiszem el amit írsz, mert szerintem nincs élő ember, aki ezt 3x megnézte volna :DDD

(#29) h3lios válasza lugosi (#28) üzenetére


h3lios
addikt

Pedig én 3x láttam. :DDD

B-tag: H3lios#2825

(#30) kisza25 válasza Sondi1986 (#23) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog (1)

Csubi barát Ray unokahug, vagy a lánya, de arról tudna:P
Nekem az nem tiszta, hogy Kylo túlélte-e, mert erről semmi nem volt, de gondolom Leia a fia halálát is megérezte volna nem csak Han-ét

[ Szerkesztve ]

Amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten.

(#31) lugosi válasza h3lios (#29) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Önként? :o

"Ezt az előbbi hosszú kommentemben leírtam, olvasd vissza. Az ellenállásnak (mert NEM lázadók a nevük) van flottája, csak épp a szétlőtt bolygónál állomásozott. Ezért csak 1-2 X-wing-el mennek támadni."

Hú, nem lázadók? Akkor ez már egy tök más film :DDD
Amúgy nyilván tudom, hogy Ohm volt a nevük, de a fennmaradó 9200 hasonlóság miatt ezen az egy eltérésen átsiklok.

Az egész flotta egy bolygónál állomásozott? És ez kiderül a filmből? Lehet hogy ott már blokkolta az agyam a képeket önvédelemből? Én ilyenre nem emlékszem, persze attól még 1. lehet, 2. megint mekkora hülyeség már.

[ Szerkesztve ]

(#32) h3lios válasza kisza25 (#30) üzenetére


h3lios
addikt

Elvileg Hux menti meg, más kérdés hogy a rövid idő miatt nem lehetett ideje megtalálni az erdőben meg elhozni a bolygóról. Nyilván a későbbi folytatásban láthatjuk mindkét szereplőt. Itt kicsit túlpörög a film és időt sem hagynak a mentőakcióra (reális keretek között).

(#31) lugosi
Igen. :D És mind a 3 alkalommal tetszett a film. Sokan fennakadnak azon, hogy sok dolog előkerül a filmben. De ha ugyan azon az univerzumon belül játszódik a film nem tudom miért kell kiakadni olyan dolgokon, hogy valaki pl. elmetrükköt használ.

Az előzmény trilógiában is elővették ott még sem zavart senkit... :D
Itt még mindig azt nem értik az emberek, hogy nem egy önálló filmként kell értékelni, hanem mint felvezetést / alapot a későbbi filmekhez. Annak pedig nagyon jó és az előzmény trilógia bármelyik részénél magasan jobb.

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#33) fordfairlane válasza h3lios (#32) üzenetére


fordfairlane
veterán

Itt kicsit túlpörög a film és időt sem hagynak a mentőakcióra (reális keretek között).

Semmire sem hagynak időt. Már az első jelenetbe bele van zsúfolva az arcenemy, a megingó rohamosztagos, a térkép elrejtés, az öreg lekaszabolása, a falukiirtás, a lázadó pilóta elfogása, a gonosz megérzi, hogy a rohamosztagossal valami nem stimmel stb, stb, stb... Pedig ez mind fontos a történet szempontjából, de mégis lezavarják az első 5 percben.

Dramaturgiailag overload az is, hogy szinte egyszerre bukkan fel a Millenium Falcon, majd rá két percre már a csaj már szinte tökéletesen vezeti, majd rá 2 percre véletlenül belefutnak Han Solo-ba? ( na ez igazi WTF? volt, milyen kicsi a világűr).

Olyan, mint egy shoot-em-up, nem mint egy kidolgozott történet. Azért az EP IV sztoriján kicsit többet dolgozott Lucas. Persze tovább is tartott.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#34) lugosi válasza h3lios (#32) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"Sokan fennakadnak azon, hogy sok dolog előkerül a filmben."

Nem előkerül, hanem azonos. Másolás. Nincs új ötlet gyakorlatilag a filmben.

(#35) lugosi válasza h3lios (#21) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én másképp gondolom:

First Order – > Új szervezet, egy birodalomból épülő valami, ami most gyakorlatilag a starkiller base pusztulásával nullázódott. Birodalom politikai kisebbségben, új néven
Ren lovagrend -> NEM Sith -ek és nem Jedik, tehát a SW univerzumon belül egy tök új szervezet, amiről egyelőre nem lehet tudni, hogy milyen eszméket képviselnek Sithek új néven
Snoke ->Az egyik legérdekesebb karakter és fosásig van vele a youtube, hogy valóban Darth Plagueis -e vagy sem. Ha igen az gyakorlatilag új szemszögbe helyezi az eddigi összes filmet. Palpatine új néven (nem lepődnék meg, ha kiderülne hogy nem halt meg és ez maradt belőle - "méltó" lenne a Copypaste Wars-hoz)
Kylo Ren -> A sötét oldalon ismerjük meg és a “fény” ellen harcol. Ilyen sem volt még.. Inkább nyűglődik mint harcol, de egy az egyben Darth Vader koppintás (még van benne jó stb.)
Rey -> Női főszereplő, aki erőérzékeny. Szintén nem volt még a 6 részen belül ilyen. Nos az hogy nő, valóban új.
Tehát igen is sok újdonság van a filmben csak nem ebben a filmben. Igen sok legalábbis biztos nincs. De ha ez az 5 dolog még újdonság lenne, akkor is kissé erős lenne, hogy "igen sok újdonság".

(#36) kenand válasza #65675776 (#7) üzenetére


kenand
veterán

Természetesen a Clone Wars rajzfilm továbbra is része az SW világnak, csak a Disney miatt dobták, a 6. évad befejezetlen lett. Helyette még gagyibb Rebels lett.
Szegény Obi-wan-t, szívatták rendesen a rajzfilmben, mintha egy béna ügyetlen alak lett volna, de összességében nem volt rossz. A derékba vágott Darth Maul feltámasztása is egy kicsit erőltetett volt, sőt aztán még képregény is lett belőle....
De a 2D-s CN Clone Wars talán még jobb volt, abba még mi magyarok is szerepeltünk, ha nem hiszitek nézzétek meg angolul :)

[ Szerkesztve ]

(#37) Syl válasza h3lios (#32) üzenetére


Syl
nagyúr

A film legnagyobb problémája, hogy a te magyarázataid alapján nem elég megnézni az alap hat részt, el kell olvasni 60 könyvet, végig kell játszani 20 játékot, hogy megértsük.
Én nem nagyonnagyon nem ismerem a bővített univerzumot. A Thrawn trilógiát kb 20 éve olvastam, de már szinte semmire nem emlékszem belőle. Az alap hat filmet láttam, sokszor. Az Episode IV-et bő 30 éve!
Nos, ilyen előélettel nekem az Episode VII egy-az-egyben ugyanaz, mint a IV.
Vagyis nem az a bajom, hogy itt is van halálcsillag, de bakker, valami új ötlet nincs?
Nem az a baj, hogy bevetik az elmetrükköt, az a baj, hogy azt egy óvodás szintű kezdő teszi.
Persze lehet feltételezgetni, hogy a lányt a Dagoba mocsárból fingotta ki midiklorian isten vagy hogy majd az Episode IX-ben kiderül, hogy ő egy női Starkiller (nem a halálcsillag, hanem Vader tanítványa) és valaki elmetörlést végzett rajta, stb. De ez akkor is nagyon gáz.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#38) Xaels


Xaels
félisten

"Poe-t, miután kihallgatták, börtönbe akarták zárni, viszont a feladatra nem épp a legmegfelelőbb rohamosztagost választották. Finn ekkor találkozott először Poe-val és rögtön össze is haverkodtak. Nem volt ínyére a New Orderben való tevékenykedés, ugyanis tudni kell, hogy a szervezet fiatal korukban elszakítja családjaiktól a katonáikat, majd kíméletlen és könyörtelen kiképzés után válnak igazi harcosokká. Finn nem akarta ezt az életet élni, ezért felajánlotta Poe-nak, hogy megszökteti a bázisról, ha segít neki is kijutni." - Ez nemigazán így volt, szimplán csak megszökteti mert kell neki egy pilóta mivel ő nem tud semmilyen repülőt vezetni... Az azonosító szám FN-2187 ami az Új Reményben Leia cellájának a száma is volt.

"Kénytelen volt az egyik helyi vadállat itatójából inni," - az az állat nem éppen vad. :DDD

"A lány hajójával akarnak elmenekülni, viszont azt pont szétlövi egy TIE fighter. Ekkor a film rengeteg poénjának egyike következik, ami a következő: "Akkor menjünk azzal a hajóval, ami ott parkol" "De hiszen az egy RONCS!" Majd vált a kép, és a szemünk elé tárul az Ezeréves sólyom. :)" - A lánynak nincs hajója, különben nem azzal töltené az idejét, hogy a Jakkun szemetetgyűjt és nem egy kibelezett AT-AT lenne az "otthona". A történet meg úgy van, hogy Finn először a MF-ra mutat amire az a válasz, hogy az egy roncs és futnak tovább a modernebb csili-vili hajó felé amit szétlőnek mielőtt odaérnének amire Rey azzal válaszol, hogy akkor jó lesz az a roncs is...

"A bolygót elhagyva útjukat terveznék a fiatalok, azonban egy erőtér ejti fogságába a sólymot." - vonónyaláb. ;]

"A szórakozóhelyen azonban nem csak barátságos idegenek voltak, többek köpték, hogy a csapat megérkezett. Ezt meghallva Kylóék el is indultak a bolygóra, hogy elfogják a droidot és Solóékat." - ezt kicsit olvasd át újra.

"Eközben Rey a hely alagsorában kóborolva megtalált egy régi termet, ahol egy öreg dobozban nem mást talált, mint Luke régi fénykardját, amit még anno Anakintól örökölt meg." - gyakorlatilag a kard hívja, nem szimplán kóborol.

"Na mindegy, tegyük magunkat túl ezen. Hanék elindultak a Sólyommal, ahol egy speciális manőverrel be tudtak kerülni a bolygó légterébe. Ugyanis fénysebességgel léptek be a légtérbe, nagyon neccesen kiszámolva a landolást." a speciális manőver annyit tesz, hogy fénysebességgel haladó tárgyakat nem tud megállítani a pajzs ezért kell majdhogynem fénysebességgel landolniuk amit még senki sem próbált, de Han tökös, a Sólyom meg elpusztíthatatlan. Ez volt inkább az egyik leginkább septében kitalált dolog ami nehezen emészthető.

"Ekkor veszi le először a maszkot, de bár ne tette volna, hiszen egy átlagos tinisrác arcát láthattuk meg." - ez a felszínesség. DV sem azért hordta a maszkot mert tetszett neki, hanem mert az élete függött tőle és mert szarrá égett amikor Obivan legyőzte.

"Egy rohadt nagy idegent képzeljetek el, aki egy Sidious-hoz hasonló szerepet tölt be." - számomra Snoke volt az a karakter aki a leginkább nem illett a filmbe. Egyébként nem tudjuk mekkora is valójában hisz csak egy hatalmasra kivetített Hologram képében tűnik fel. Lehet ő sem nagyobb valójában mint Yoda...

"Eközben a bombákat felrobbantották, tehát az épület súlyosan megsérült, innentől keresztül szabadon tudtak támadni a közben már légtérben harcoló X-Wingek." - Miután a pajzsot Phasmával kikapcsoltatják azután már támadhattak az X-Wingek gond nélkül. Az épületet azért kellett volna teljesen elpusztítani, hogy az új "Halálcsillag" ne tudjon tüzelni, megbénítsák. Hozzáteszem nem volt elég a töltet és Poe-nak kell berepülnie, hogy befejezze.

" a fiatal Sith többször megjegyezte, hogy Anakin régi fénykardja őt illeti meg, mint hagyaték." - Nem Sith. Ren Lovagja. Ahogy Snoke sem Darth Snoke, ő sem Darth Kylo.

"Rey azonnal jobban használta az erőt, mint Kylo, akit az egyetlen életben maradt Jedi mester még képzett is éveken keresztül" - ez sem igaz ebben a formában. A kardot magához húzza, de előtte simán a fához csapja Kylo akit mint írtad is Chewie megsebesít azzal a fegyverrel amivel egyébként egy sima rohamosztagost a falhoz vág a lövedék. Tovább Kylo többször is megállítja a lézer lövedéket a levegőben. Rey ilyesmire nem lenne képes. A kard már hívta Rey-t simán el tudom képzelni, hogy maga az "Erő" szól bele ott is, hogy a kard kihez kerül és nem a két karakter valós tudása. Számomra pont az az egyik legnagyobb erénye a filmnek, hogy az "Erő" mint olyan visszakapja a misztikusságát, nem akarják midikloriánokkal meg vérvonallal meg ilyenekkel magyarázni.

-

A film nagyon tetszett többször is megnéztem. Az írásban sokszor elhangzik az, hogy "felkelők". Nem felkelők és nem is lázadók(Rebels), mert nem a film elején még hatalmon levő Köztársaság ellen harcolnak. Ellenállók(Resistance), akik az Új Rend ellen harcolnak látszólag függetlenül a Köztársaságtól. Egyébként az előzményeket külön regényben kiadták. Sok helyen New Orderezel, ha már a többieket a magyar nevén illeted akkor őket is illene vagy fordítva. Engem zavar ez a katyvasz.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#39) Zotwoo


Zotwoo
tag

Nekem már az is megmagyarázhatatlan, hogy Kylo miért visel maszkot, amikor ezt látszólag semmi sem követeli meg. Se asztma, se leégett arc.
A maszkjában pedig vákuumot lehet, hiszem ha felveszi, a kósza loboncának minden hátsó hajtömegét tökéletesen (!) eltünteti. Én a téli sapkában nem tudom így elrejteni a hajam, percek alatt sem.
Finn felvételénél nem volt pszichológiai teszt? Ott ha,ár kiderülhetett volna, hogy ő nem egy érzéstelen gyilkológép...

Zotwoo

(#40) kenand válasza Zotwoo (#39) üzenetére


kenand
veterán

Azért visel maszkot mert nagypapira szeretne hasonlítani ez ki is derül a filmből.
Na meg elég randa feje és nagy lapát füle van, még Yoda is megirigyelhetné. Szóval úgy sokkal dögösebb.

(#41) kovsol válasza Zotwoo (#39) üzenetére


kovsol
titán

Régi időkben is hordtak maszkot, hogy megfélemlítsék az ellenfelet. Pl Raven aki Jedi volt, majd átállt a sötét oldalra. Mikor újra visszatért a sötét oldalról, utána már nem hordta.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#42) h3lios válasza lugosi (#24) üzenetére


h3lios
addikt

Kicsit hosszabban reagálva, mert az előző postot már nem engednék szerkeszteni:

- sivatagos bolygón keresgélés
Egy Galaxis van jópár bolygó és egy magára hagyott gyerek keserves napjait valahogy nehezebb lenne előadni egy nagyvárosban vagy egy erdőben.
És itt az utalás is ott van, hogy Luke-ot is ugyan így rejtették el a Tatooine-on, mint Rey-t. Ha hiszünk abban az elméletben, hogy Luke a csaj apja akkor reális lépés a részéről, hogy Snoke-ék ne találhassák meg. Nyilván az emlékeit el kellett zárni, ezért nem emlékszik még a saját családjára sem.

- a kis robot után
Mivel mindenkit lemészároltak a faluban 1 droid kézenfekvő megoldásnak tűnik, ráadásul még elmetrükkel sem lehet irányítani. :))

- ami fontos infókat hordoz, ez a film nyitójelenete.
Legyen neked igazad, valóban biztonsági játék.

- egymással szemben áll a birodalom és a lázadók (még arra sem vesszük a fáradságot, hogy köztársaság és birodalom áll szemben, mert bár van köztársaság, de ilyen lázadók akkor is vannak persze, külön)
Köztársaság itt is van, csak a galaxis másik végén. Ezért támogatják Leia-ékat akik az ellenállók, ők helyileg ott vannak a növekvő First Order mellett ezért kézenfekvőbb őket támogatni, mint a rakás hajóval a világvégéről idejönni harcolni. A lázadó nevet felejtsd el, mert hülyeség ebben az értelemben véve.

- a lázadók jelvénye ugyanaz
Továbbra sincsenek lázadók, csak ellenállók. És miért cserélnék le a logo-t ha ez úgy unblock az új köztársasághoz és hozzájuk köthető ?

- 30 év alatt nem sokat fejlődött a technika, x-szárnyú van meg tie fighter
Az X-Wing továbbfejlődött, mások a hajtóművek, a Tie pedig nagyjából ugyan az maradt.
De minek cserélnének le 1 működő Designt ? A csillagromboló is megmaradt a 3. rész óta csak a híd elrendezés és a forma alakult a közel 70 év folyamán.

- van halálcsillag, ami el tud pusztítani egy bolygót
Valamivel sakkban kell tartani a galaxist, nagy flotta hiányában pedig nem képviseltek elég nagy katonai erőt ahhoz, hogy ezt meg tudják valósítani. Ha megnézed a filmet végig csak 1 csillagrombolót és a bolygót láthattunk az Order részéről.

- aminek van egy gyenge pontja, amit egy kis beszivárgó egység aláaknáz (mellesleg részben személy szerint is ugyanazok az emberek)
Nyilván tapasztalt embereket fognak odaküldeni, nem Pista bácsit a sarki kocsmából. A gyengepont mondjuk tényleg gagyi megoldás 3. alkalommal.

- van benne egy apa-fiú konfliktus, ami szintén egy feneketlen mélység fölötti HÍDON csúcsosodik ki (itt éreztem azt, hogy hányni fogok)
Valóban nagy a hasonlóság. Bár szerintem a jelenet ettől függetlenül ütős volt, nekem tetszett.

- a főgonosznak lézerkardozás közben levágják a kezét
Már mondtam, nem vágták le a kezét.

- egy kis űrhajó berepül és le-tecsung-tecsungozza a halálcsillag fontos részegységét, miközben a kísérőit lelövik
Egymagában nem lett volna rá képes, ha nem robbantanak lyukat az oszcillátorra mehettek volna akárhány x-wingel is, nem tudták volna leszedni. Nyilván ha valahova mennek akkor elvesznek szövetségesek is. De ezt nagyjából bármelyik filmre rá tudod húzni nemcsak a SW 4-7 párhuzamra.

- ugyanúgy 15 perc van hátra a lázadók bolygójának kilövéséig
Ha 20 percet adnak meg sem változtat semmin, feszültség keltéshez kellett.

- a birodalmi főtiszt ugyanúgy a helyén marad hogy hátha el tudja sütni a cuccot, igazá már omlik össze minden
Ez sem igaz, akik a hídon maradtak nem főtisztek voltak, csak beosztottak. Hux ahogy szétlőtték az oszcillátort rögtön Snoke-hoz ment jelenteni. Később pedig a boss parancsára ment Ren-ért menekülni.

- van kantinos jelenet és kantinos zenekar
Fan service, ha nem lett volna valszeg ezért panaszkodnának az emberek, tök jó retro feeling volt. :)

- a kantinban ugyanúgy fel lehet bérelni űrhajósokat, hogy elvigyenek valahova, akik ugyanúgy ketten vannak, és közülük az egyik ugyanúgy egy furcsa idegen
Egy nagy galaxisban sok faj él és párban utaznak nem tudom, hogy ezen megint miért kell kiakadni. :D A filmben semmi jelentősége nem volt annak a 2 faszinak, mert nem tartott velük Finn.

- Han Solo tartozik valakiknek akik ezért üldözik és meg akarják ölni
Mint minden csempész a világon.

- valaki azt gondolta magáról, hogy jó jedi mester, felnevelt egy tanítványt, aki utána átállt a sötét oldalra
Luke felnevelt 1 rakat jedit, tehát jó mester az már más kérdés, hogy Rennek elég kemény családi háttere volt, Anakinnal is ezért nem bírtak anno. Csak ott nem 1 Mesterről volt szó, hanem több százról.

- aki utána egy maszkos faszi lett
Arc nélkül nagyobb a misztikum az emberek mögött. Egyébként a tiszteket leszámítva mindenkit maszk van, mert a háborúban így nehezebb a beazonosítás. Ezen felül a nagyfater a példaképe, akinek a maszk volt a jellegzetessége, persze hogy lemásolta az öreget.

- a maszkos faszi vívódik hogy van benne jó még
Csak itt az a különbség, hogy nem teljes egészében a sötét oldal része, még tanulja az egészet és ebben a folyamatban akadályozza a jó éne, Vadernél ilyen nem volt. Lemészárolta az egyik legnevesebb Jedi Mestert meg még pár száz ifjoncot, onnantól 30 éven keresztül kétség sem volt arról, hogy melyik oldalon áll.

- egy eltorzult fejű vén szatyor az emperor
Ha ismered, hogy mivel jár a sötét oldal és Sithnek lenni akkor ezt le sem írtad volna. A Sith-ek nem csak hatalmas erőt nyernek a sötét oldalból, hanem a testük is eltorzul miatta. Sidious-nak is az aszott éne a valódi, amit láttál az első 2 és fél részben az csak 1 maszk volt, amit az erő segítségével öltött fel. Nyilván szüksége volt rá, hogy ne leplezzék le. Ez a maszk semmisült meg Winduval folytatott párbaj után. És ezt utána már nem is tudta vissza venni.

- a millenium falconon a padló alatti rekeszekben bújnak el
Itt is adott 1 csempész hajó, miért ne használják ki a lehetőséget ? :D

- a kiszabaduláshoz egyszer bevetik az elmetrükköt
Több filmben is használták az elmetrükköt, Jedi képesség, akkor használják amikor akarják. A force Lightning-al sem volt baj a 2-3. részben, hogy fúúúúj VI. rész Copy... :)

- a megmaradt jedi mester egy elhagyatott bolgyón van, és felkeresi a leendő tanítványa (épp csak nem süllyedt a mocsárba az űrhajója)
A kudarcot vallott Jedi Mesterek már csak ilyenek, ez valszeg a Jedi rend ismérve, ha valaki kudarcot vall, onnantól száműzetésben kell élnie.

- Ben nevű főszereplő... ehhez is sokat gondolkoztak...
Obi-Wan előtti tiszteltként is felfogható a gyerek neve. :) A Harry Potternél sem ment a fika, hogy a gyerekeket miért a tanáraik után nevezték el...

- megjelenik ugyanaz a holosakk a millenium falconon
Nosztalgia - Fan Service, amit igényelnek az emberek, azt kapják.

- a lázadók bázisán a térképek ugyanazok, az álló plexire zöld alkoholos filccel rajzolt körök
Miért cseréljék le a már működő technológiát. :D Ha Green Screeneztek volna JJ-ék, akkor azért menne a fika. Ez a színészeket segíti, ha megnézel 1 Amerika kapitány kettőt, ott az emberek csak a levegőben hadonásznak és össze vissza néznek, mert nincs támpont arra, hogy a végleges filmben hova is fognak mutatni, vagy mi jelenik meg előttük odavetítve.

Az pedig, hogy a bolygó légterébe fénysebeséggel hatolnak be megint 1 újdonság, de le is húzod. Nyilván könnyebb ezt kivitelezni, mint a hajónyi szélességű lyukba betalálni a 2. halálcsillagon. Ott kivitelezhetetlen lett volna ez a manőver a felépítés miatt. Itt csak simán el kellett kerülni a felszínnel való becsapódást. Ott nem a felszínre kellett leszállni, hanem a középpontjába behatolni. Van a kettő között különbség. :D

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#43) D1Rect


D1Rect
félisten

Nekem tetszett a film, de több jelenet is kiábrándító volt:
- Han Solo csak úgy pont arra járt. Érted, arra volt dolga a szörnyekkel.
- Halálcsillag. Megint. Rly? Tök jó, hogy már megint van egy "odalövünk instant win" gomb rajta.
- Kylo Ren vs. senkiházistormtrooper + negyedkajaadagonélősivatagigyöngyszem.
Lehet nekem nagyok az elvárásaim Rennel szemben, de pár másodperc alatt kellett volna felaprítani mindkettőt.

(#44) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Direkt vegigneztem az uj resz elott az osszes regit, pedig nem vagyok egy Star Wars rajongo, egyszeruen csak filmkedvelo, es ugy gondolom, hogy a SW annyira az aktualis kultura resze, hogy hozzatartozik a muveltseghez az ismerete. (Teljesen mellekesen jegyzem meg, hogy igy - nem gyerek fejjel nezve - a Birodalom Visszavag tetszett a legjobban, kesobb utanaolvasva ezzel abszolut nem vagyok egyedul, es erdekes, hogy pont azt a filmet nem Lucas rendezte, igy viszont mar ertheto :D)
Szoval ez az uj resz egy vicc. En folytatast vartam, valami uj epikus, kornak megfeleloen kicsit arnyalt, nem fekete-feher grandiozus uj reszt. Erre kaptam egy elfuseralt uj remenyt. Ennyire atverve reg ereztem magam, spoiler veszely miatt mentem el inkabb moziba (pedig nem vagyok moziba jaros) de ezert nagyon kar volt. Es azt is kimerem jelenteni, mivel epp most neztem ujra oket mint irtam, hogy ennel meg az elozmeny trilogia barmelyik resze is jobb volt, pedig azt nem lett volna nehez felulmulni.
Abrams Star Terkjei tetszettek, de mostmar rajottem, hogy egy rettento gyava (vagy epp nem tul kreativ) ember, mintha csak rebootolni merne, csak a regi legokockakbol epiteni valamit, ami legalabb a die hard fanokbol ki fogja huzni a sok penzt. Valamilyen szinten szomoru ez az egesz.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#45) h3lios válasza D1Rect (#43) üzenetére


h3lios
addikt

Nem arra jártak, hanem keresték közben a sólymot is. Benne is volt a filmben, hogy "nem tiszta hajó", tehát messziről kiszúrja mindenki a Galaxisban. Mondta is Han a fiataloknak, hogy keres nekik 1 másik hajót amivel nem találják meg őket.

Ren: Fejben teljesen szét volt csúszva a film végére. Rohadt nagy volt benne a vívódás és elvégre mégiscsak most kaszabolta le a saját faterját. Ha ez nem lett volna elég Chewie 1 Blasterrel oldalba lőtte. Nem véletlen ütögette magát a harc közben. A hóban az egyik jelenetnél látszott is hogy vérzik rendesen a srác.

Ezt figyelembe véve Finnt lazán elintézte és majdnem végigvágta a srácot hátulról. A srác pedig ettől függetlenül lehetett képzett a kard használatban (nyilván nem fénykard). De láthattuk, hogy a másik rohamosztagos is elég jól tolja azzal a buzogány szerű valamivel. A csaj meg valszeg Luke valamilyen hozzátartozója / korábbi tanítványa. Tehát nem csak egy random roncsvadász, akiben csak úgy hirtelen felébredt az erő.

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#46) Skillet válasza kenand (#6) üzenetére


Skillet
addikt

Talán ezzel a véleménnyel tudok még a legjobban azonosulni. A sokat szidott előzmény trilógia nekem például tetszik. Jól ki volt dolgozva az egész, nem csak csihi-puhi volt. Biztosan sokaknak pont ez a baja vele. :)
Ízlések és pofonok...
A mostani film biztosan nem érdemli meg a jelenlegi 8.6-os értékelést.

(#11) Mattyokar-nek rengeteg dologban igaza van. Érzelem nulla, nem lehetett átélni egyetlen jelenetet sem. Olyan volt az egész, mintha kb 3 részt csaptak volna össze egyetlen epizódba.

(#15) asvald
Edward norton? Hmmmm. Szerintem ő jelenleg 46 éves kb. Hogyan is játszott volna el hitelesen egy húszas éveinek végében járó srácot? :B

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#47) fordfairlane válasza Skillet (#46) üzenetére


fordfairlane
veterán

A sokat szidott előzmény trilógia nekem például tetszik. Jól ki volt dolgozva az egész, nem csak csihi-puhi volt. Biztosan sokaknak pont ez a baja vele.

Az előzménytrilógiával nekem nem az a bajom, hogy nem volt benne elég akciójelenet, de abban egyetértek, hogy a mostaninál az is jobb volt.

x gon' give it to ya

(#48) kenand


kenand
veterán

Már nem tudtam módosítani
IV rész utáni világ részletesen ki vot találva
Han Solo+ Leia gyerekei Jaina Solo, Jacen Solo és Anakin Solo
Luke és Mara Jade gyermeke Ben Skywalker
info

(Invason képregény, Legacy képregény stb)

(#49) Hallosz


Hallosz
senior tag

Szerintem. Képileg látványos, tartalmilag szánalmas. Kár volt megnézni. Itt kiszálltam a SW-ből.
A kereszt "vasas" kard, és az a maszk, inkább Ivanhoe-ra emlékeztetett. Nevetséges.
Vajon a Jar-Jar Binks féle, sith lord vonal milyen lett volna?

Mert lakni, muszáj.

(#50) Syl válasza Hallosz (#49) üzenetére


Syl
nagyúr

Valószínűleg sokkal jobb, mint ez ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.