Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-01-01 14:46:24

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) WOLFPUNTO


WOLFPUNTO
tag

Nekem több szempontból is tetszett. Számomra olyasmi érzést nyújtott, mint amikor kisgyerekként megnéztem a régi epizódokat. Sokat dobott a filmélményen, hogy 4DX-ben láttam. Akik egy kicsit az elvárásaimon alul teljesítettek, azok Phasma és Kylo Ren. Egyiknél sem éreztem azt amit az előzetesek sejtettek...ugyanakkor Finn karaktere nagyon kellemes csalódás volt a számomra és tetszett az áruló rohamosztagos dilemmája is. A netes mémektől elvonatkoztatva viszont TR-8R-es harc jelenete Finnel tényleg a székbe passzírozott :) Az előbb említett két karakter akik egy picit ,,csalódást" okoztak, talán a következő részben jobban kibontakoznak és tudnak valami többet, vagy újat mutatni és esetleg visszatér TR-8R is :D Összességében elég szórakoztatónak éreztem és várom a folytatást, amit ez a rész felvezetett és ami talán sokkal nagyobbat fog robbanni a mozikban és a rajongók szívében egyaránt. Talán ennek köszönhető Rey varázslatos megismerkedése az erővel is, amit egy csapásra ki is tudott aknázni... Szerintem, hogy kinek tetszett, vagy nem tetszett az teljesen szubjektív. Jó volt látni végre megint egy kicsit abból az epikus sorozatból, ami nagyban befolyásolta a gyerek és felnőttkoromat egyaránt.

(#152) h3lios


h3lios
addikt

Itt egy jó kis elmélet Snoke-ról, szerintem érdemes megnézni. :)

B-tag: H3lios#2825

(#153) Alchemist válasza TheSaint (#150) üzenetére


Alchemist
addikt

Ez a kiló gyerek a végén erősen emlékeztetett valakire..
:D

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#154) keIdor


keIdor
titán

Sokan leirtak mar azt, ami az en velemenyem is. Nem teszem meg en is, negativ, az a lenyeg. Aki olvasta a konyeveket es szerette, vagy ismeri a Kotor 1-2-t az tudja, hogy ennel sokkal jobb is lehetett volna. Ott volt mar minden kidolgozva, kar volt "kidobni" mindent. Nekem mindenesetre marad az a Star Wars, a Disney meg csinal amit akar...:)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#155) Findzs


Findzs
addikt

Nem tetszett, gagyi "utánérzés" volt.
Hihetetlen egyébként, hogy mennyire nem képesek "tökösen" folytatni ez ilyen nagy nevű filmeket.

A star trekkel is ez a bajom. A 2. része jó de nem mint star trek film hanem egy sci-fi akció.

Nagy kár, hogy csak a bevételt nézik manapság a gyártók.
Pedig hosszú távon jót tenne egy ilyen több részre tervezett sorozatnak ha "odatennék"

Nekem már úgy elvették a kedvem, hogy én már biztos, hogy se a következő star warsot se a következő star treket nem moziban fogom megnézni.

pár hülyeség:
- persze pont ott zuhannak le a tie vadásszal ahol a város van onnan pár órát gyalogolt a néger srác és már össze is futott a csajjal, könyörgöm egy bolygón? pont oda zuhanni? mekkora ennek az esélye? vicc
- az nem derült ki hogy a csaj aki mindent tud hogy lett tanult pilóta? csak beült az ezeréves sólyomba és uzsgyi? na persze
- meg kell találni lukot és akkor mi van ha megvan? erről szól az egész film
- kylo megérzi hant hogy a bolygóra érkezett de azt már nem hogy ott áll mögötte ...
- a csaj hirtelen megtanul jediül és bemagyarázza az egyébként is logikátlanul a cellájában vele tartózkodó katonának hogy engedje el
- mindenki őt keresi de mit ad isten pont hanék veszik észre ahogy ott mászik az ablak túloldalán
- menjünk kapcsoljuk ki a pajzsot ott melóztam tudom mit kell csinálni, egy volt szovjet laktanyában nem tudnál kinyitni egy fegyverszekrényt észrevétlen nem hogy egy pajzsot lekapcsolni
- lekapcsolják a pajzsot mint egy villanykapcsolót és senki nem tudja visszakapcsolni
- persze fénysebességgel mentek oda de a parancsnokságon élőben látják a történteket
- mellesleg ha fénysebességgel érkeznének egy bolygó légterébe hiába fékeznének belefúródnának a bolygóba mint a gyurmába
- a nagy kylo ren aki megállítja a kilőtt lézert a levegőben nem tudja legyőzni a lányt
- itt mindenki rokon, meg se fogunk lepődni, hogy a csaj luke lánya igaz?

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#156) zseko


zseko
veterán

Kétszer röhögtem fel majdnem a moziban a film alatt: először mikor Ren hangját meghallottam, másodszor mikor meg is láttam. Meg kell hallgatnom az angol hangját, hogy ott is valóban ennyire szar-e, vagy az normális és a magyart b@szták el ugyanúgy, mint az Ultron Kora filmben a főgonoszét (ami az eredetihez képest valami hihetetlen ocsmány lett).

HR24.hu

(#157) nimfas válasza TheSaint (#150) üzenetére


nimfas
addikt

Az ugye leesett hogy nem klónok a katonák, ugye?
Gyerek korukban kezdik el nevelni őket katonának....
A többivel nagyjából egyet is értek ☺

(#158) Joe.36


Joe.36
addikt

Nekem tetszett nagyon, a 4-5-6 rész hangulatát hozta vissza végre számomra. 1-2 nem igazán tetszett, a 3 már jó volt.Én örülök az új filmnek. :)

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#159) CPT.Pirk válasza Joe.36 (#158) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A hangulat az egyetlen ami tényleg jó ebben a filmben (most a látványt nem nézve), de az is csak Solo haláláig tart. Kifejezetten rossz szájízzel jöttem ki a moziból.

Findzs: na igen, az a szinkron hang nagyon rossz volt! Mi eredeti nyelves 2D vetítésre vettünk jegyet, de sajnos mégis magyar hangú volt a film...

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#160) peter9228 válasza zseko (#156) üzenetére


peter9228
aktív tag

Trailerben meg tudod hallgatni a hangját.

(#161) Gorrodin


Gorrodin
újonc

A magam részéről a csalódottak listáját gyarapítom.
Napokig nem tudtam kiverni a fejemből az „élményt”, és egyfolytában az a gondolat társult vele, hogy hol a történet? Tényleg arról szól a film, hogy hol van Luke? A galaxis számára létfontosságú, hogy megtalálják az egyetlen dzsedit, akinek közben fogalma sincs róla, hogy mekkora szükség van rá. Ja, és MELLESLEG ismét elpusztítanak egy halálcsillagot. Mert ez a szál csak mellékesen jelenik meg. A SW-ban szó sincs ugyan a fizikai törvényszerűségek figyelembevételéről, de akkor is: egy bolygó magába szív egy napot? És csak akkor lesz sötét, amikor az utolsó morzsát is benyelte. Közben meg bolyong a világűrben? Mi hajtja? Vagy hogyan veszi célba a többi bolygót, ha nem közelíti meg? Ez egy „menő” bolygó. Ha igen, mitől van flórája és faunája? Nincsenek a filmben kis mellékszálak sem. Úgy értem olyanok, amik 2 percnél tovább élnek. Az emós kiscsávó meg egy vicc. Megállítja az energialövedéket, és csak úgy tartja egy helyben, míg beszélget. Ezt még a nagyapja sem tudta. De nem tud felaprítani egy szökött rohamosztagost. Aki egyébként az első bevetésén volt, tehát igen nagy harci tapasztalattal rendelkezett.
Mellesleg jegyzem meg, hogy valaki azt írta, wc pucoló volt, de ez egy tévedés. Azt mondta a tisztítóknál volt, nem azt, hogy takarító. Ez nyilván azoknak a neve volt, akik megtisztították a területet a nemkívánatos személyektől. Ettől függetlenül nem tudom miért kellene ismernie a szuper fegyver felépítését, vagy akár csak a bázisét. Azt sem értem, hogy a többszöri fiaskó ellenére miért volt ismét egy eldugott kis szobában a legfontosabb kapcsoló, amit a tisztítók egyik parancsnoka ki tud kapcsolni. Miért lőnek rommá egy falut(tábort) keresés közben, kockáztatva, hogy a droidot is eltalálják, megsemmisítve az adatot.
Azt sem nagyon értem, miért vannak a TIE vadászok biciklilánccal lezárva? Olyan sűrűn ruccannak ki velük a pilóták a kupiba engedély nélkül? Amikor észlelték a szökést, miért nem fogták be a vonósugárral? Az űrben lelőtt gép miért zuhan a bolygóra? Miért nem ég el, és miért nem kenődik szét a felszínen? Egyáltalán, egy 1 személyes vadászban mit keres két ember, az egyik a lövész állásban?
A csaj meg hogyan tanul meg 1 perc alatt profin repülni, mikor a felszálláskor többször a földhöz verte a gépet? Ja persze, a felszállás a legnehezebb manőver. Egy csillagrombolóban sokkal könnyebb manőverezni. A végén pedig dühből szét akarja csapni a csávót, pedig az az erő sötét oldala.
Csubi meg csak úgy elmegy Leia mellett, minha semmi köze nem lenne a dologhoz. Na ennyi nekem sok.

(#162) kkf


kkf
aktív tag

nekem is nagy csalódás, pedig még fanatikus sem vagyok.
Kylo Ren-t megformáló színész tuti a producernek valami rokona, másképp ki az a hülye, aki főgonosznak egy fősulis padból kirángatott, csöpögős orrú, kimondottan szerencsétlen ábrázatú fazont erőltet bele egy filmművészeti történelemkő folytatásába. ejh, Lukacs bácsi tutira ezt nem hagyta volna.
"Vader papa segíts, érzem, hogy vonz a fény, most így hogy fogom beteljesíteni az örökséged!!" te jó Isten, mekkora balf@sz....
én már mondjuk itt feladtam az összes várakozásom, de azért még sikerült detektálnom jó néhány plot holet, és a rengeteg nyilvánvaló CTRL+C->CTRL+V-t már meg sem kellene említenem.
ha kiveszem a SW kontextusból, akkor egy 7/10 adható a filmre szvsz, de ugye ezt rajongóként nem tehetem meg, ezért én egy kőkemény 6-ost adnék rá.
mondjuk ha alapvetően ez a film csak egy tisztelgés akart lenni az eredeti SW trilógia előtt, akkor jogos a vállveregetés, mert ha mást nem is, de azt teljesen jól megvalósította.
IMDB-n is lassan azért csak kúszik lefele, még legelőször 8,9-en volt, ma már csak 8,5. ez még mindig bőven sok.

"Vigyázzá, mer Vindózt rakok fel rád, aszt összeomlasz!"

(#163) Degeczi válasza zseko (#156) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Semmi gond az angol hangokkal, ezt tényleg nem érdemes lecserélt szereplőgárdával hallgatni.
(ill. egy helyen vicces angolban is, h amikor Han Solot bekeríti két kalózcsapat, az egyik vezetője vaskos skót kiejtéssel szólal meg :) de az persze nem baj, miért is ne lehetne. És megtartották azt a hagyományt is, h a birodalmi tisztek mind britek)

(#164) keIdor válasza h3lios (#152) üzenetére


keIdor
titán

Sith kód... kár is ilyet felvetnie a srácnak, ezek mindent elkaszáltak, ami szépen fel lett építve az évek alatt.
Ez a Snoke nem igazán hasonlított egy muun-ra, Darth Plageuis pedig annak a fajnak a képviselője volt. A filmekben ez nincs se említve se mutatva, innentől kezdve Sidious mestere egy Ewok is lehet vagy egy Rancor...:(

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#165) jedis válasza CPT.Pirk (#159) üzenetére


jedis
senior tag

Fentebb írtam már, hogy Ford már a Birodalom visszavágban ki akarta nyíratni magát Lucas-sal, az Indiana Jones miatt, de Lucas nem ment bele. Szerintem most is csak úgy vállalta el a filmet, hogy van két kikötése.

1. Qrva sok pénz
2. Qrvára öljék már meg valahogy

Szerintem neki már nagyon teli van a f... az SW-vel. Meg gondolom neki is marhára tetszett az új rész forgatókönyve/lényege/mondanivalója stb.

ui.: lehet hogy a forgatókönyv elolvasása után jött csak a "második kikötés"

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#166) Malibutomi válasza TheSaint (#150) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Mondjuk viccesen hangzik ekkora negativ kritika ugy hogy kozben lerod hogy meg annyira sem figyeltel hogy eszrevedd a rohamosztagosok nem klonok. Meg egy parbeszed is van:
"Inkabb klonokat jellene alkalmaznunk."
" Ne becsmerelje az embereimet a legjobb kikepzest kapjak."

(#167) nimfas válasza Gorrodin (#161) üzenetére


nimfas
addikt

"Azt sem nagyon értem, miért vannak a TIE vadászok biciklilánccal lezárva? Olyan sűrűn ruccannak ki velük a pilóták a kupiba engedély nélkül? Amikor észlelték a szökést, miért nem fogták be a vonósugárral? Az űrben lelőtt gép miért zuhan a bolygóra? Miért nem ég el, és miért nem kenődik szét a felszínen? Egyáltalán, egy 1 személyes vadászban mit keres két ember, az egyik a lövész állásban?"

A biciklilánc szerintem a tankolást szolgálja. Ez egy továbbfejlesztett tie vadász 2 személyes és hátsó löveggel.

Ha ismersz egy kis fizikát akkor tudod, hogy a bolygó tömegvonzása nem szűnik meg a légkör határán, hanem a Föld esetén többszáz Km magasságában. Illetve nem szűnik meg, csak folyamatosan csökken, lásd a holdat is a föld gravitációja tarja itt.

(#168) Malibutomi válasza Findzs (#155) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

A legtobb kerdesed mar ki lett beszelve itt, joparat pedig magad valaszoltal meg az utolso ponttal.

Ez most nem neked:
Nem tokeletes a film, van benne sok hiba, es tulzottan reboot szagu.
De ugy latom sokan olyan dolgokat kritizalnak amiket ha egyaltalan figyelnek a film alatt (klonok-e a rohamosztagosok), vagy hasznaljak az agyukat kicsit (TIE biciklilanc) maguktol is tudnanak. Az meg hogy van benne jopar logikai bukfenc az SW-vel jar, az eredeti filmekben is van jo sok.

[ Szerkesztve ]

(#169) h3lios válasza keIdor (#164) üzenetére


h3lios
addikt

Az EU törlésével az is megszűnt létezni, miszerint Plagueis muun lenne. Egyetlen "hivatalos" forrásunk mostantól a 3. részben elhangzott beszélgetés Palpatine és Anakin között. Ebben pedig nem említették, hogy melyik fajból származik. Tehát ez nem akadálya a Snoke teóriáknak. :)

B-tag: H3lios#2825

(#170) CPT.Pirk válasza jedis (#165) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen ezt tudom. De nélküle már a folytatások nem lesznek ugyanolyanok...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#171) doooo válasza Xaels (#99) üzenetére


doooo
veterán

Lehet, hogy ellentmondásosnak tűnik amit a második bekezdésedben bemásoltál, de nem az, mert attól, hogy nyalni akartak nekik, megvan rá a bizonyíték, hogy még az se jött össze nekik, ezzel együtt az egész "szellemiség" is elment egy egyszerű, plothole-os akciófilm felé. A CGI nyilvánvalóan erőteljes jelenlétét pedig nem negatívumként mondtam, csak rávilágítottam, hogy azzal kapcsolatban is lóditottak, amikor mindenfélét ígérgettek.
Lucas nélkül nem lenne Star Wars, és ha kicsit cooperatívabb lett volna vele a készítőcsapat, talán ennyi abszurd dolog (legalábbis amiket sokan leírtak ide) se történt volna a filmben. A Special Edtiton-ök meg azért nem lettek annyira "teletömve" CGI cuccokkal.
De neked legyen igazad. Talán ha trilógiává szélesedik a dolog, majd jobbnak tűnik.

#96 jedis: Azért nem mátrixbéli lassításra gondoltam.. :DDD Csak azért kérdeztem, mert két rövid jeleneten kívül, (Obi-Wan halála, meg amikor Darth Vader megjelenik Luke-nak a Dagobah-n), ha jól emlékszem egyáltalán nem volt hasonló a saga-ban. :P

(#172) Syl válasza Gorrodin (#161) üzenetére


Syl
nagyúr

>Közben meg bolyong a világűrben?

Neked nem szóltak, hogy ez valójában egy "Alfa holdbázis" reboot? ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#173) jedis válasza CPT.Pirk (#170) üzenetére


jedis
senior tag

Hát az a kis pozitívum ami volt a filmben, az főleg őneki volt köszönhető. Remélem szembesülni fognak a nagy "hájp" lecsengése után azzal a ténnyel, hogy a film közel sem hozta azt az elvárást, amit kellett volna neki ( nem a bevételekre célzok ), és összekaparnak valami épkézláb folytatást 2017-re :U . Reménykedem, de közbe meg majdnem biztos vagyok benne, hogy nem fog összejönni nekik az sem, de hát a remény hal meg utoljára . :U Például tartok tőle, hogy elindul valami szerelmi szál Rey, és Finn között :U Nem, nem vagyok rasszista. Pl. a régi részekben Billy Dee Williams szenzációs volt Lando szerepében, reménykedtem is benne, hogy ebben is benne lesz, de sajnos nem. Vagy Samuel L. Jackson, az új(régi) részekben , a legéletűbb Jedi mester volt szerintem. Hanem azokról van szó, akik irányítják az egész filmipart , és alárendelnek mindent a pénznek. Legyen benne egy afro főszereplő, mert nem vagyunk (ugye) rasszisták, és ne legyen túl sötét, és véres, mert akkor ugrott a 12 éves korosztály bla bla bla. Lehet hogy a 9-edik részben, meg már meleg rohamosztagosok vagy fejvadászok is lesznek, hát ha így tízezerrel több meleg ül be a moziba :(( :U Minden réteget meg akarnak fogni, mint anno Lucas Jar-jar -al akarta a fiatalabbakat, és a két szék közül, szinte a földre ült . :U Fentebb már linkelték is a riportot vele, és szépen odab.szott a Disney-nek, csak már késő . :U Szerintem már úgy meg bánta a Star Wars eladását, mint a kutya, aki 10-et fialt, de már nem lehet visszacsinálni. :U . Az E.T. -ből, és a Titanic-ból se csináltak folytatást, és nem is hiányoltuk. :N :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#174) Syl válasza jedis (#173) üzenetére


Syl
nagyúr

>a Titanic-ból se csináltak folytatást

Vagy mégis? :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#175) #00137984


#00137984
törölt tag

Az új Halálcsillag vagy ennyire kifigurázható és súlytalanra vett főgonosz sem rombolhatott volna többet a Star Wars univerzumban, mint egy olyan nagy ikon értelmetlenül gyengén kivitelezett megőlése mint Han Solo. Ez nem bátor, hanem meggondolatlan lépés volt a Disney részéről, mert ennél még Leila halála is logikusabb lett volna. Amúgy Leila-ban is megvan az erő és alap ismereteim szerint már valamelyik könyvben megjelent folytatásban már képzett Jedi volt és komoly erő és kardpárbaj harcokat vivott a sötét oldal jól képzett Sith tanitványai ellen. A fiával szemben is erélyesebben felléphetett volna, mert ez megint egy családi ügy és a megoldása elől még Luke sem bújhatott volna ki. Han Solo igy Leila halála után mértéktelen dühében egymaga szétvágta volna a Halálcsillagot (még a tiz X-Wing vadász is felesleges lett volna), és elindult volna elégtételt venni a teljesen a sőtét oldalt választó fia után. Ebből természetesen Luke nem érzett akkor nyilván semmit sem vagy nem érdekelte a barátai és testvére sorsa, hogy a film végén ennyire nyugodtan levegőzget ott a romok között. Amikor a SW 5 részében pont azért ment felkészületlenül a Bespin-re megküzdeni és majdnem meghallni Darth Vader markában, mert meglátta jővő idő látomásában, hogy a barátai nagy bajba kerülnek majd. Kylo Ren egy képzett Sith, de ehez képest még Finn is túlélt néhány perc harcjelenetet ellene, nem is szólva Rey majdnem haza is vágja. A Jedi Academy-t szintén megemlitik a filmben. Én a játékot néhányszor végigvittem már, ezért ott nem mindegy a fejlettségi szinted szerint meddig harcolhatnál egy erős Sith lovag vagy akár tanitványa ellen. Voltak hosszú és emlékezetes harcok és ezt a filmben nyomokban nem láttam viszont. Ennyit romlott volna a Sttar Wars szinvonal ilyen rövid időn belül. A Star Wars Battlefront sem mindenkinek nyerte el a tetszését, de ez Star Wars 7 nem sikerült valami jól, és hagyhatták volna még kicsit szundikálni mielőtt felélesztenek egy ekkora franchise-t. Itt is jobb storybook-ot megirtunk volna egynéhányan. Itt is olvastam néhány érdekes felvetést olyanoktól akiknek szivügye vagy legalábbis egyik kedvence a Star Wars.

[ Szerkesztve ]

(#176) nimfas válasza #00137984 (#175) üzenetére


nimfas
addikt

Leia... és nem Leila, bocs, de baszta a szemem :D

(#177) norbert1998


norbert1998
veterán

Szép kis summa :R

Emléktörléssel kapcsolatban: (kotor)A KOTOR-ban megcsinálták Revan-nel, ami egy bazi nagy fordulat volt, hogy végig a "halott" főgonoszt irányítottuk.Én konkrétan majd lepetéztem rajta!

A másik dolog, ami rohadt irritáló volt és még most is fentakadok rajta, pedig 18-án láttam:
Melyik idióta barom találta ki, hogy az új ártúnak egy tekegolyónak kell lennie? Hol logikus ez?
Végülis, biztos könnyű lehet úgy odamenni mindenféle konzolokhoz meg kapcsolókhoz, hogy a "kerekének" egy adott pontja nézzen pontosan derékszögben a kapcsolóhoz, nem? Meg mi bajuk volt az R egységek design-jával? :W
Azok legalább tudtak repülni, nem pattogni összevissza :W
Kíváncssi vagyok, ez hogy megy ki a hajók szárnyaira és hasonló pontjaikra javítani őket :W

Ezt leszámítva nekem bejött a film, bár Rey viselkedése néha kicsit fura volt...
És sok volt a klisé. Végülis, tök új dolog, hogy a dueling közepette a két ellenfél közt szétnyílik a talaj, nem? Vagy hogy jajpapideszeretlek, ja mégsebumm meghalsz. :W

[ Szerkesztve ]

(#178) #00137984 válasza nimfas (#176) üzenetére


#00137984
törölt tag

Mindig elirom Leia nevét, de most Copy-Paste (18. és 23. hsz) nyomattam be és nem is tünt fel. Inkább Star Trekk rajongónak nevezném magam. ;) :B

[ Szerkesztve ]

(#179) Malibutomi válasza #00137984 (#175) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Parszor ki lett vesezve mar ez a Kylo Ren harcolas, olvass vissza.

(#180) whitezo88


whitezo88
nagyúr

Snoke-ról majd úgyis többet megtudhatunk, de ez a Plagueis történet teljesen jó lenne. Félek, hogy nem így lesz viszont. Ugyebár Plagueis erősebb volt mint Sidious, 1-1 párharcban nem tudta volna megölni, ezért ölte meg trükkel őt (ha megölte...). A halált pedig legyőzhette, ha valóban helyén való amiket Sidious is mesélt Anakinnak róla, nem ő lett volna az első (lásd Darth Vitiate)

A Rule of Two eleve arról szólt, hogy amint a tanítvány legyőzte mesterét, azt jelentette, hogy erősebbé vált, így a sithek csak erősebbek lettek az előttük lévőnél, mivel vitték tovább a tudást és az erő feletti hatalmat.

És így Snoke felvehette az új nevét, elhagyva a sith tradíciókat, és több tanítványt is maga mellé vett, kíváncsi leszek a többi Ren lovagra. Meg aztán nem ugorhat elő a semmiből egy figura a sithek bukása után, aki behatóan ismeri a sötét oldalt, és kezébe veszi a birodalom maradékát.

[ Szerkesztve ]

(#181) zseko válasza Syl (#174) üzenetére


zseko
veterán

Az nem folytatás, az f@szság :DDD :DDD Az Asylum kiadó készítette, aki olyan 'neves' kiadásokat is készített mint a Sharknado, Megapiranha, Transmorphers, Terminators, Megapiton kontra óriásaligátor, hogy csak párat említsek :)

HR24.hu

(#182) Polllen válasza h3lios (#21) üzenetére


Polllen
nagyúr

" 1 rohadt jó lezárt story-t kellett folytatni, amit elképzelésem sincs, hogyan oldottak volna meg a Starkiller base nélkül."
"És SW keretek között ilyen szuperfegyver nélkül mivel lenne nagyhatalmi helyzetben a First Order ?"

Majdnem a teljes csillagromboló flotta sértetlen maradt a 2. halálcsillag elpusztítása után. Egy flotta, amit janicsár sereggel üzemeltetnek elég komoly fegyvertény. (Bár erre mondta havercsaj, hogy neki inkább az afrikai gyerekkatonák ugrottak be.)

Sondi1986

Azon, hogy Leila Rey-hez lép oda a filmvégén Csubakka helyett, én is nagyon meglepődtem.

Amúgy a film maga tetszett, látványos volt, Han Solo és Csubakka hozta a formáját, elkapott közben az SW hangulat. Még a disney-s poénok is ültek.
Viszont a film felétől erősen mondogattam magamban, hogy ne, ne legyen több párhuzam a régivel. De csak jöttek, még Yoda is.

A végén úgy álltam fel a moziban, hogy jó film volt, de JJ csak reboot-t tud készíteni? Ahogy más is írta már a Star Trek-ben ez jól sikerült a párhuzamos idővonallal. Zseniálisan csavartak meg dolgokat az eredeti sorozatból és filmekből. De itt folytatást vártam. Ez volt az egyetlen elvárásom.

Így nincs meg összességében a wow hatás. Nem mertek eredetiek lennie.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#183) perempe


perempe
addikt

van benne néger srác?

* Brahms: 4. szimfónia *

(#184) medica válasza perempe (#183) üzenetére


medica
senior tag

A pozitív néger karaktert minden amerikai filmbe beleerőszakolják sajnos.

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#185) keIdor válasza whitezo88 (#180) üzenetére


keIdor
titán

Egyébként említette valahol Sidious, hogy Plageuis volt a mestere? Mert azt hiszem sehol, csak a könyvből tudjuk meg. Szerintem simán törölték ezt is... könnyen lehet, hogy mese marad.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#186) section9 válasza medica (#184) üzenetére


section9
őstag

Hogyan lehetne pozitív karakter Finn az áruló? :DD ;]

(#187) pdev1811 válasza psylocke (#9) üzenetére


pdev1811
tag

Aztán mégis milyen jogon kérted volna vissza a pénzedet? Megvetted, megnézted, így jártál...
Dolgoztam moziban, engem próbáltál volna átrángatni a pult felett...

(#188) Blyan válasza keIdor (#185) üzenetére


Blyan
félisten

A film regényben benne van.

“Igen – mondta. – Igen, emlékszem.
Az árnyék olyan közel hajolt, hogy úgy tűnt, az egész világot betölti.
– Anakin, ez nem csupán mítosz.
A fiatal Jedi nagyot nyelt.
– Darth Plagueis valóságos volt.
Anakintól csak erőtlen suttogásra tellett:
– Valóságos…?
– Darth Plagueis volt a mesterem. Ő mutatta meg nekem az utat a saját hatalmához – jelentette ki az árnyék száraz, tárgyilagos hangon –, mielőtt megöltem őt.”

Excerpt From: Stover, Matthew. “A Sith-ek bosszúja.” iBooks.
This material may be protected by copyright.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#189) unravel válasza pdev1811 (#187) üzenetére


unravel
őstag

édesistenem ... köztünk élnek.

¯\_(ツ)_/¯

(#190) Syl válasza zseko (#181) üzenetére


Syl
nagyúr

Akkor pontosan érted mekkora csalódás nekem ez az új Episode. :O

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#191) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Egy kis elmélkedés az új halálcsillaghoz a kiegészítő könyvek ismerete nélkül:
-Snoke fajától is származhatott a technológia
-lehet, hogy nem egy komplett naprendszert lőttek ki, hanem egy bolygót a holdjaival. A terraformálás biztosan jól ment annyira, hogy a holdakat is lakhatóvá tegyék. Egyébként meg ugyanannak a rendszernek a szomszéd bolygóiról is necces lett volna látni a lövedéket/halálsugarat, nemhogy pár fényévvel távolabbról.
-a különálló célpontok ugye bolygók/holdak, amiknek mindnek van elég jó kis gravitációjuk, az elég ahhoz, hogy eltérítse a lövést. Biztos egyszerre nem egyet lőttek, hanem úgy, mintha kilőnének 5-6 sugarat, és a bolygók gravitációja segít azokat szétválasztani.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#192) TheSaint válasza Malibutomi (#166) üzenetére


TheSaint
aktív tag

Igen, ez a ködös megjegyzés szólt arról, hogy most részben, egészben (?) vannak nem klón katonák, akik mik is? Önkéntesek, zsoldosok, gyermekkoruktól kezdve erre nevelték őket? Mi lett a régi klónokkal, várják a nyugdíjas postást?
Életszagúbb lett volna akkor bemutatni a rohamosztagosokat sisak nélkül, mégis kik ők, miért vannak ott, stb.
Ez ilyen tipikus Disney-s mese húzás, ők ott vannak azt jó napot.

(#193) elfelejtette válasza elfelejtette (#191) üzenetére


elfelejtette
veterán

Ja igen, még annyit, hogy a régi karakterek nekem tetszettek, mindenképpen kellenek a folyamatosság fenntartásához, csak c3po nem hiányzott, mikor megláttam, majdnem felálltam a székből, hogy kimenjek a moziból...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#194) Xaels válasza elfelejtette (#193) üzenetére


Xaels
félisten

Na igen, sokan panaszkodnak a poénokra pedig ezek sokkal eredetibbek voltak mint amiket Lucas erőltetett az állandóan darabjaira eső C3PO-val, az őt ide-oda taszigáló R2D2-val és a robothatsereg IQ light katonáival. Jar Jar idiótaságáról nem is beszélve. Örültem, hogy a két régi droid csak nosztalgiafaktorként volt jelen minimálisan.

(#192) TheSaint számolj utána, hogy a klónhadsereg milyen idősnek kellene lennie. Közel 60év telt el azóta, hogy bevetették őket.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#195) Alchemist válasza kkf (#162) üzenetére


Alchemist
addikt

főgonosznak egy fősulis padból kirángatott, csöpögős orrú, kimondottan szerencsétlen ábrázatú fazont erőltet bele

Az apja inkább Jar-Jar volt, mint Solo...
:)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#196) Alchemist válasza Polllen (#182) üzenetére


Alchemist
addikt

Ahogy más is írta már a Star Trek-ben ez jól sikerült a párhuzamos idővonallal. Zseniálisan csavartak meg dolgokat az eredeti sorozatból és filmekből.

Az még rosszabb volt, a sok lens flare effekt között a Star Trek 2 sztorija teljesen kiesett a fejemből.
Jogos cikizés...

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#197) TheSaint válasza Xaels (#194) üzenetére


TheSaint
aktív tag

Igen, egy über genetikai klónokról van szó akiknek a fejlődését gyorsították, gondolom a felnőttkort is ki tudták volna tolni, DE NEM EZ A LÉNYEG, hanem, hogy így vagy úgy legyen végigvezetve ez a szál és legyen mellé egy korrekt magyarázat, főleg annak fényében, hogy a nyitó jelenetben egy rohamosztagost látunk akinek megszólal a lelkiismerete (?) és a sisakját levéve egy színes bőrű katona tárulkozik elénk :Y , mindez egy folytatásos történetnél elég ütős és váratlan fordulat amit illett volna kifejteni.

(#198) Xaels válasza TheSaint (#197) üzenetére


Xaels
félisten

Kifejtik. Gyerekként szakítja el az Első Rend a szüleitől, hogy katonát neveljen belőle és az első bevetése volt amikor elfogják Poe-t...

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#199) kovsol válasza TheSaint (#197) üzenetére


kovsol
titán

Javaslom mindenkinek, hogy olvasson SW könyveket is. Filmek csak épp hogy megkapargatja a felszínt.

May the Force be with you!

(#200) Alchemist


Alchemist
addikt

Közben ez is elkészült :)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.