Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) xlife11


xlife11
senior tag

Lustaság.

(#2) total90


total90
veterán

2 hete a lakóházban a legfelső emeleten a srác épp ezt csinálta... tele lett a csatorna, volt egy eső és beázott. A hülye még kihívta a házkezelőséget, hogy "jajj beázott a szobám".... még jól meg is büntették :DDD
Egyébként szerintem ez nem is lustaság, simán bunkóság.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#3) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Mit vársz? Most komolyan. Nem ismered eléggé a magyar nép természetét? A pofánk nagy, elvárások, mutogatások terén az élen járunk. Szerénységben, tenniakarásban meg kullogunk. Abszurdisztán vaze.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#4) Zolaash


Zolaash
aktív tag

Tahó mentalitás. Sajnos V. Stryker kollégának igazat kell adjak.

Rip and tear

(#5) Thunderzolee

Azt gondoltam a postot olvasva, ezt nyilván autóablakból dobálják ki.
Elszörnyülködve olvastam a kettes hsz-t. :Y

Eszembe nem jutna bármit is kidobni ablakon. Mondjuk én utcán se dobálok el semmit, elfér a zsebemben is, aztán majd kidobom, ha kuka közelében vagyok.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#6) Samus


Samus
addikt

Sajnos ez mindenhol így van...Nemrég sétáltam a PTE-BTK előtt lévő "kertben", padok egymás mellett, mellettük 2 méterre szemetes. De mindenhol. Mész öt métert és szemetes. De még így is találtam csikkeket a padok alatt. Az egész egyetem terülten annyi kihelyezett szemetes van, mint nálunk az egész városban, és sokan még így sem képesek beledobni a belevalót...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#7) nincsisbéla válasza xlife11 (#1) üzenetére


nincsisbéla
aktív tag

+1! :K

Mentalita'

(#8) Huma


Huma
addikt

Valamelyik egyetemi kollégiumnál azért szereltek fel egy hálót, függőlegesen a fal mellett mert az egyetemisták folyamatosan dobálták le a dolgokat az emeletről és elejét akarták venni ennek és a személyi sérüléseknek.
Mi lett az eredmény?
Ugyanúgy dobálták ki a szemetet. Végül már az első emeleti erkélyeken folyt be az összegyűlt szemét.
Végül le is szerelték a hálót.

És ez az értelmiség...

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#9) stangli


stangli
senior tag

Egyetemistákról jut eszembe. Sétáltatom ma a kutyát a feneketlen tónál. Tele van diákokkal, akik iszogatnak, pipálnak éstb, ezzel semmi probléma, de hogy a szemetesbe egy elfogyasztott piás üveget sem tudnak beledobni, az már jobban _asza a csőröm.

Egy szitu a sok közül, a padot körbeülték vagy 8-an, szemetes a pad mellett van. A szemetes üres, a szemetes és padkörül tele szeméttel.. üres borosüveg, sörös doboz éstb... vicces, hogy annyira nem erőltetik meg magukat, hogy a mellettük lévő kukába rakják a saját szemetüket...

(#10) Huma válasza stangli (#9) üzenetére


Huma
addikt

Nekem már általános alsóban megtanították, hogy szemetelni nem szabad.
-Tanítónéni: Nem szabad szemetet eldobni!
-Diák: Miért? Mit számítok én, mikor száz másik eldobja?
-T: Ha mindenki így gondolkodna akkor az egész ország szemétben úszna.

Az a baj, hogy a felnőtt emberek többsége egy 10 éves gyerek szintjén gondolkodik.
És mint tudjuk a diplomákhoz nem jár automatikusan ész is. A legtöbb egyetemet segghülyén is el lehet végezni.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#11) ArchElf


ArchElf
addikt

Mi átvettük a kollégiumi szobát a kivonult felsőévesektől. Eltoltuk a szekrényeket és a hátulja mögött rétegekben állt a szemét. Gyakorlatilag szemetes helyett a szekrény mögé dobták a szemetet. Volt ott minden: konzervdoboz, gyümölcshéj, kenyérdarabok, almacsutka, zacskók, stb. Szinte évgyűrűben voltak ott (a szekrény mögött egy befalazott ajtó volt, fért oda szemét rendezen). Látszott, hogy amikor nagyon büdös lehetett már a szobában csak szórtak a tetejére egy adag ultrát vagy öntöttek rá egy kis hypo-t...

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#12) Raucher válasza V.Stryker (#3) üzenetére


Raucher
tag

Nem ismered eléggé a magyar nép természetét?

Az ön/nemzet szapulást, el kellene felejteni végre. Ráadásul alaptalan ez esetben (is). Ez nem csak a magyarokra jellemző.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#13) banhammer válasza ArchElf (#11) üzenetére


banhammer
veterán

Anyám...

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#14) V.Stryker válasza Raucher (#12) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ezen kár vitatkozni. Attól,hogy homokba dugjuk a fejünket és nem tartunk egy kis önismeretet, attól még a helyzet marad. Sőt, önismeret nélkül javulás sem lesz. Ez azért gondolom világos. Persze vannak akik azt mondják,hogy mi vagyunk a legszebbek, legokosabbak, legintelligensebbek, de ettől még nagypofájú, mindenkit le és megszóló, kicsinyes bagázs vagyunk Európa nyugatabbik feléhez képest. Mindenki fikázza az EU-t is, mert az divat, sőt, néha én is. De gondoljunk már bele, hogy mire kellünk mi nekik? Mink van, amivel akkora k.rva nagy császárnak tartjuk magunkat? :((( Ez az ország egy katasztrófa. Egy logikátlan, rugalmatlan, bürokratikus törvény és szabálystruktúrára épül az egész. Egy dolgot nem lehet mondani, hogy na ez nálunk jól működik...

Szóval kéne egy kis szerénység, egy kis pofát befogás, tenni akarás és társadalmi felelősségvállalás. Majd akkor el lehet indulni valamerre. De ez még odébb lesz. Addig is marad a nyavalygás és az üres pofázás, a beleszarás mindenbe. Lásd, minek dobjam bele a szemetet a kukába, ha a csöves kiborítja, más se dobja bele és egyébként is mindenki kapja be. :D

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#15) stangli válasza V.Stryker (#14) üzenetére


stangli
senior tag

+1 like :DDD

Valahol el kell indulni, ha nem beszélünk róla, és mindenki hallgat róla az sem jó :)

Pl. itt a Kosztolányinál van egy tűzoltóság. Hadd ne mondjam 3napja fekszik fél kiló kenyér szétszórva a tűzoltóság mellett... ma du. napfénynél lefotózom, ha még ott lesz, és elküldöm az önkormányzatnak. Gondolom, hogy ott lesz, mert 3nap alatt sem a közmunkásoknak, sem a takarítóknak, sem a tűzoltóknak nem sikerült eltakarítaniuk...

De ha a kutyám szarni merészel valaki ablaka alatt, akkor le tudnak ordítani, hogy miért pont oda és miért nem 10méterrel odébb... úgy, hogy a kutyám után még ürülék nem maradt sehol, még vidéken a kertes családi ház udvarában sem.
Szóval érdekes az emberek tűrőképessége, hogy a kutya ürítése (miután kijön belőle összeszedésre kerül) már zavaró, de a mellette lévő szó szerint értsd a tescós húsos műanyag tál (kb 2hete ott rothad) már nem zavaró.

(#16) Raucher válasza V.Stryker (#14) üzenetére


Raucher
tag

Azt hiszem félre értesz.

Én nem azt mondom, hogy császárok a magyarok, de nem szégyenkeznünk sincs miért.

Felénk a szelektív hulladékot is szelektíven gyűjtik. Oszt rendszeresen sikerül más színhez dobni az üvegeket. A konyhai hulladék gyűjtőjébe műanyagot dobnak. Az újrafeldolgozható hulladékokhoz, megy a zacskós kutyaszar is, ha nem a papír gyűjtőbe pottyan bele, merő véletlenül. (A kutyaszar amúgy is kényes téma, mert vannak kutyatartók akik még a járda közepéről sem hajlandók eltakarítani a kipréselt anyagot. Persze az összes kutyatartóra megy az általánosítás.)
Rövid ideig laktam olyan helyen, ahova nyugdíjasoknak hordtak meleg ételt, félszociális alapon. A cégnél le kellett tiltatni a desszertet, mert hamarabb ért le a harmadik emeletről az ablakon át földre, mint az ételszállító lifttel.
Az utcán nem azért nincs szemét, mert nem dobálják el az emberek, eldobálják, csak rendszeresen takarítják az utcákat.
Én elég "rendes" környéken lakom, a gettósabb tájakon láttam már durvábbat is. A tévékészüléket hónapokon keresztül a lépcsőház előtt tartották. Ingyen leadhatja a hulladékgyűjtőbe, csak oda el kellene vinni.
Mióta nem dohányzom, zavar a füst. Néha csábít, néha nagyon kellemetlen. A belvárosba nem nagyon lehet kocsival menni, 12 perc parkolás 1 euró, de még ilyen áron sincs szabad parkolóhely. (Az egyenruhás ördögök félóránként ellenőriznek, nincs sumákolás.) A kijáratoknál mindig rágyújt valaki, egy adag füstöt be kell nyelni.
Az S-Bahnokon is betiltották az alkoholfogyasztást néhány hónapja. Az utolsó szabad estén S-Bahn partit rendeztek a fiatalok. Hatalmas károkat okoztak járművekben.

Ezeket leginkább az őslakos németek csinálják. A külföldiek többsége - egy ott született réteget leszámítva - inkább örül a jólétének és odafigyel magára.

Azt gondolom, közel tíz éves itt tartózkodás tapasztalatai alapján, hogy alapvetően nincs különbség a magyar és német emberek között. Talán a németek jobban élnek a lehetőségeikkel egy kicsit, de ennyi és nem több.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#17) Raucher válasza Raucher (#16) üzenetére


Raucher
tag

A legfontosabbat elfelejtettem.

Erre felé sokkal alacsonyabb az ittas vezetés okán kiszabott büntetések aránya, mint Magyarországon. Persze ez nem valami felsőbbrendű önmegtartóztatás okán van így. A zéró tolerancia helyett, egy üveg világos sör elfogyasztásának megfelelő alkoholszint fölé helyezték a büntetési határt.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#18) kmisi99


kmisi99
addikt

A kaját szerintem nyugodtam lehet kidobálni van aki megegye egy hét múlva nyoma se lesz csak táplálja a környezetet a nem lebomló dolgokat meg tényleg nagy parasztság szétszórni. Olvasgattam az első pár hozzászólást és a házból kidobni a kaját na az a tahóság hülyeség bunkóság minden mértékben

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.