Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) @tco@ válasza atok666 (#98) üzenetére


@tco@
aktív tag

Nem hogy kripto hívőkkel, hanem olyanokkal, akik valamilyen szinten legalább utánaolvastak :) A legtöbb, hasonló cikkekhez kommentető marhára nem tud érveket felhozni. Kripto in general=fúj, és itt vége, mindig átmegy ovisba a vita. De itt a lehetőség, cáfolj rám :)

(#102) #54625216 válasza @tco@ (#101) üzenetére


#54625216
törölt tag

Engem csak az az egyszerű kérdés érdekelne, hogy mi a valós érték a kripto mögött?
Mert eddig ahány kripto hívő, annyi választ hallottam és egyik sem volt túl meggyőző.

Alapvetően ott a baj a kripto hívőkkel, hogy egyenlőség jelet tesznek a valóság és aközé, amit az emberek gondolnak róla, mondván, hogy ha elég sok embert meggyőznek, hogy a semminek márpedig lehet értéke, akkor lesz is. Csakhogy valamikor szembesülni kell a valósággal és minél nagyobb a légvár, annál jobban fog fájni.

(#103) @tco@ válasza #54625216 (#102) üzenetére


@tco@
aktív tag

Ezt már szerintem 2 másik cikk alatt is kitárgyaltuk, ott is próbáltam ELI5 a legjobb tudásom szerint megválaszolni, de megpróbálom itt is :) Az értékét az a megmásíthatatlan, egyre több certtel (pl GDPR) rendelkező decentralizált rendszer adja, aminek a valós értékét bár még nem tudjuk, de messze a legmegbízhatóbb, legőszintébb nyílvántartásként működhet. Bár ez így eléggé le van sarkítva, de a lényeg ez végülis. Linkelhetek itt white papert meg hosszabb leírásokat, de aki tényleg akarta, rég elolvasta ezeket.

(#104) snecy20 válasza @tco@ (#103) üzenetére


snecy20
veterán

De az átlagos bányásznak, vagy egyáltalán az emberiségnek ez mennyire fontos?
Egy kicsit túl sok ideológia van mögé képzelve. Aki ebbe belevág, akár mining, akár crypto-trade szintjén, azt úgyis csak a profit hajtja.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#105) @tco@ válasza snecy20 (#104) üzenetére


@tco@
aktív tag

Lehet hogy kicsit túl van ideologizálva, de a legtöbb új technológiára ez ugyanúgy igaz. Hány elektromos autó hívő van vajon, annak gyengeségei ellenére is? Az se olyan kiforrott dolog mint a benzines közlekedés, de kétségtelenül fejlettebb, és az lesz a jövő.
Nem crypto-fan mindenki a profitot hajtja, de az emberek túlnyomó többsége igen. Azért maga a tech is érdekes, sokan szeretnek bele menet közben, vagy egyből bizniszt is építenek rá.

(#106) zolee001 válasza @tco@ (#103) üzenetére


zolee001
őstag

"Az értékét az a megmásíthatatlan, egyre több certtel (pl GDPR) rendelkező decentralizált rendszer adja, aminek a valós értékét bár még nem tudjuk, de messze a legmegbízhatóbb, legőszintébb nyílvántartásként működhet."

Ez komoly vagy vicc?
A GDRP EU only ha nem tudnád kb mindenki xarik rá,erre hivatkoznod... pl magyarországon arra jó,hogy birságokat szabjanak ki a be nem tartása miatt
https://en.wikipedia.org/wiki/General_Data_Protection_Regulation

Jól van,megkövetem magam és tényleg nem lett volna olyan rossz ötlet annó az a netadó

(#107) t72killer válasza snecy20 (#99) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:DD :DDD

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#108) Dare2Live válasza #54625216 (#102) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"hogy ha elég sok embert meggyőznek, hogy a semminek márpedig lehet értéke, akkor lesz is."

Egy semmi 100$os papír mögött van bármi más?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#109) szazbolha válasza snecy20 (#99) üzenetére


szazbolha
addikt

Nincs, minden korábbi magasztos és racionális eszme elinflálódott ebben a világban.
A zöldeknél is így van, csak ott még a politika nem engedi, hogy kimondjuk.

(#110) #54625216 válasza @tco@ (#103) üzenetére


#54625216
törölt tag

Ez magyarázat lehet magára a blockchain technológiára, de nem magyarázat az egyes coinok értékére.
Mintha azt mondanád, hogy egy csak papíron létező vállalat részvénye azért ér sokat, mert a tőzsde, amin kereskednek vele hatékony és megbízható módja a cégek adás-vételének.

(#111) bobalazs válasza snecy20 (#104) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Kriptonak annyi értelme van mint a blockchainnek. Van haszna, számos iparágban van és még többen lesz használva. Kb úgy kell kezelni mint egy villámgyors azonnal hozzáférhető adatbázist a világ bármelyik pontjáról bármikor. Na mond, nem hangzik jól?
Pl. lakást akarsz vásárolni majd egyszer a jövöben, és bár nem hiszem hogy jelenleg van ilyen, de tegyük fel hogy lesz, hogy mondjuk a pécsi J. A. utca 2B fsz 1 lakásra lennél kiváncsi hogy jelenleg eladó e, és anélkül hogy 13. ingatlankereskedőt felkeresnél, meg körbetelefonálnál, egyszerűen 10 mp alatt megnézhetnéd hogy eladó e.
Na ezt kell elképzelni mondjuk a jelenlegi jog, orvosi, és pénzügyi szektorokban, egyelőre ezekben fejlődnek a kriptók leginkább. Értéke meg pont annyi mint amennyit teremtünk vele.

(#112) szazbolha válasza Dare2Live (#108) üzenetére


szazbolha
addikt

"Egy semmi 100$os papír mögött van bármi más?"

Egy állam. Az államba vetett bizalom. Ami kb. ugyanaz, de mégsem.
Mert jó eséllyel az állami vezetőket 4 évente leválthatod - vagy annak a nemzetnek a polgárai akié a dollár- , ha úgy gondolod már nincs bizalmad feléjük.

(#113) #54625216 válasza Dare2Live (#108) üzenetére


#54625216
törölt tag

"Egy semmi 100$os papír mögött van bármi más?"

Egy ország gazdasága. Ha egy konkrét termékhez hozzá akarsz jutni az USA-ból, akkor dollárt kell venned. Ha az ország gazdasága jól teljesít, akkor nő az igény a valutája iránt, emiatt felmegy az árfolyama. Ez spekuláción túli, valós érték növekedés, nem arról szól, hogy Gipsz Jakab és a haverjai megegyeztek, hogy eztán értéket tulajdonítanak egy papírdarabnak.

#112 szazbolha

"Az államba vetett bizalom."

Az államba vetett bizalom csak a pénz spekulatív árfolyamát mozgatja, de az mindig korrigál a gazdaság valós teljesítményéhez. Ezért lehet csak ideig-óráig trükközni egyes gazdaságok fel- vagy leminősítésével, mert egy ponton túl a minősítő intézetnek is korrigálnia kell a valós állapotokhoz.

[ Szerkesztve ]

(#114) @tco@ válasza #54625216 (#110) üzenetére


@tco@
aktív tag

Ezt szintén kiveséztük, valami minimális "díjazás" kell a validátoroknak, különben mi hajtaná a rendszert ugye? Ha egy cég üzemeltetné, akkor is fizetned kéne valamiféle díjat, csak ott nem a rendszerre való igény árazná be, hanem az adott cég szakemberei a megtérülést szem előtt tartva.
#106 zolee001: Én komolyan írom, csak már megint olyannal vitázok, akinek halvány fogalma sincs a témáról. VeChain pl GDPR complient, googlezd meg ha van kedved.
Tényleg kéne az a netadó, az emberek jobban megbecsülnék az infókat, és nem lennének lusták olvasgatni kommentelés előtt...

(#115) t72killer válasza Dare2Live (#108) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az, hogy USA-ban ez a törvényes fizetőeszköz, és a gazdasági ügyleteket ebben kell könyvelni, adózni, stb.
Fizethetsz mikiegérfüle-coinban a Tesláért, de az ÁFÁ-t dollárban kell befizetnie utána a cégnek, stb.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#116) szazbolha válasza #54625216 (#113) üzenetére


szazbolha
addikt

Nagyjából egyetértek, de volt rá példa, amikor egyes országok szándékosan alulértékelt szinten tartották a valutáikat.

Ettől függetlenül az egyes állampolgárt ezek nem érdeklik, nem is tudnak róla, sem a gazdaság állapotát nem tudják felmérni. A pénz iránti bizalomban megjelenik az állammal szembeni bizalom, és az hogy tudjon konkrétan vele vásárolni. Ha nincs bizalom, az állam által kibocsájtott pénz sem működik. Erre példa mikor más valuták jelennek meg fizetőeszközként egy ország polgárainál a mindennapi vásárlásaikban.

(#117) #49155328


#49155328
törölt tag

;]

(#118) atok666 válasza @tco@ (#101) üzenetére


atok666
őstag

Milyen cafolatot varsz? Mit cafoljak meg?
Merem allitani, hogy a banyaszok 99% csak a profit miatt csinalja az egeszet, es magasrol tesz minden masra (marmint amit a technologia elmeletileg nyujthat). Az, hogy te jobban bizol a blokklancon tarolt visszavonhatatlan/hamisithatatlan tranzakciokban, az szuper es nagyszeru, de annak ne masok igyak meg a levet.
Amig abbol allna a banyaszat, hogy fustfelhoket eregetsz, vagy azert fizet vki, hogy meredten bamulj valamire, addig a kutya nem szolna, de tisztan onzo haszonszerzesi celbol csinalsz olyat, ami a mas elvezeti karara megy. Ezert utalnak a gemerek benneteket mind a sz@rt, ezzel nem tudsz mit csinalni.

Megprobalok vmi analogiat idehozni - feltetelezzuk, hogy szereted a konyveket es szeretsz olvasni.
Namost, jon vki aki kitalalja, hogy vevo lenne az egett konyv fustjere. Ugye latod mi kovetkezik.... Ilyenkor te, mint feltetelezett konyvmoly, mennyire dijaznad, hogy az osszes nyomdabol kiaramlo konyvet vki felvasarolna es egetne el, hogy a fustjet eladja? Amit meg talalnal esetleg konyvet a bolhapiacon, azt megvehetned 3-4-5x aron? Mire gondolnal? Tobbet nem olvasok es inkabb nekifogok sportolni, mert igy lesz a szomszednak ujabb $11-nyi elado fustje?

Atok

(#119) szazbolha válasza atok666 (#118) üzenetére


szazbolha
addikt

Én csak egyet nem értek.
Miféle ideológia mondatja veled, hogy a "pusztán haszonszerzési cél" rosszabb mint a pusztán szórakozás szerzési cél?

(#120) bobalazs válasza #49155328 (#117) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

(#121) @tco@ válasza atok666 (#118) üzenetére


@tco@
aktív tag

Még mindig keveritek a szezont a f.szommal, a btc-t olyan ember nem támogatja, aki valóban a techben hisz. Elavult, bányászni kell, nem jó, igen, eth ugyanez, bár az meg át fog állni a PoS metódusra. De nem ezt kérdezted, csak pontosítani akartam.
Ha nagyon akarok, a gamingbe (gamerként) is bele tudok kötni, drágán vesz (venne, ha lenne) gamer pc-t valaki, és mások szórakoztatására streamel, 30 év múlva meg az én adómból kezelik a "munkavégzés" közben kialakult gerincsérvét. Túl elvont hasonlat? Szerintem nem. A btc és eth bányászok egy új rendszer (egyelőre nem gazdaságos) üzemeltetését végzik, szintén haszonszerzési céllal. Amúgy pedig már megint úgy csinál az ellentábor, mintha nem ugrana a pörköltes fazékba alkalomadtán, nem értem.
A könyves analógiád szerintem téves, de felhasználom. Valaki felvásárolja a könyveket, mert hatalmas tudásra szeretne vele szert tenni, neked így viszont nem jut, ő ellenben iszonyat pénzt keres a tudásával. Ilyenkor mi lenne a helyzet?
Továbbra se a bányászott coinokat védem, semmi közöm az egész dologhoz, de míg az emberek mindig 3 számmal és 4 kategóriával drágább autóval járnak mint ami reális lenne, valamint a dohányzás tizedeli a népességet, addig nem értem min lepődünk meg igazából.

(#122) #49155328 válasza bobalazs (#120) üzenetére


#49155328
törölt tag

(#123) bobalazs válasza #49155328 (#122) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

tudom, én se. de jót röhögtem aztán azt mondja nem is poén. a hülye eladja a házát hogy meme coint vegyen.

(#124) Gargouille válasza atok666 (#118) üzenetére


Gargouille
őstag

"Merem allitani, hogy a banyaszok 99% csak a profit miatt csinalja az egeszet, es magasrol tesz minden masra (marmint amit a technologia elmeletileg nyujthat)"

Te miért jársz be a munkahelyedre? Nem azért, hogy a magad számára profitot termelj? Vagy például aki olcsóbban vesz valamit és eladja drágábban, az milyen értéket termel mégis? Tudtommal a gazdasági élet összes létező szereplője is pontosan ugyanezt teszi, profitot akar termelni, hiszen ez a célja az egész kapitalizmusnak. Fel lehet ezt róni ugyan a bányászoknak, de hát akkor mindenki másnak is, nem?

Meg ugye nézőpont kérdése az is, hogy ki károsít meg kit, hiszen akár meg is lehet fordítani a dolgot és azt is mondhatná egy bányász, hogy a k***ög gamer akarja lenyúlni a VGA-t előle, hogy ő ne tudjon bányászni és pénzt keresni. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#125) snecy20 válasza Gargouille (#124) üzenetére


snecy20
veterán

Szemét tetvek ezek a gémerek, hogy merik a piacon lévő VGA-k 8-10%-át birtokolni a bányászoknál lévő 90-92%-kal szemben. :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#126) atok666 válasza @tco@ (#121) üzenetére


atok666
őstag

@konyves analogia - szarik o a konyvekben levo tudasra, csak az elegetesebol eredo fustot akarja eladni. Ez az egyetlen oka, amiert felvasarolja a konyveket.

Atok

(#127) atok666 válasza Gargouille (#124) üzenetére


atok666
őstag

Te most mire valaszoltal? Elolvastad amit irtam? Nem ugy latom.

Atok

(#128) @tco@ válasza atok666 (#126) üzenetére


@tco@
aktív tag

Elllenben ha a benne levő tudás miatt vásárolja fel az összesen, akkor mi van? A gpu-kat se darálják le a bányászok, elérhető, csak nem férnek hozzá most sokan. Valószínűleg egy pasztázás és venticsere után újra hadra fogható egy mining gpu is gaming célra. Az elégetett könyv viszont a múlté.

[ Szerkesztve ]

(#129) floatr válasza szazbolha (#119) üzenetére


floatr
veterán

Ott van a probléma, hogy a pénznyomdászok felverik az egekbe az árakat, mivel nekik mindegy, kinyomtatják pár hónap alatt a bekerülési ktget, ha 24 órában pörög pár kártya. A másik meg, amikor "mindent kalapácsnak néznek" - hülye hasonlat, de nem erre gyártották, nem ezért ment a marketinghadjárat oda-vissza, hogy drogot számoljanak vele.
De értem... pénz. Megértem a rézgyüjtőket is

#128 @tco@
Bár a legtöbb coinos erre nagyívben tesz, de egy komplet iparági láncolat szenvedi ezt meg. Nincsen generációs megújúlás a GPU-k terén, nincsen technológiai fejlődés a fejlesztői iparban, és lassan már nincsen épített PC sem. Emiatt inkább laptopokat vennének az emberek, meg konzolt - az is megindul a lejtőn. Érezhetően nagyobb a kereslet konzolok iránt, ahogy egyre inkább elérhetetlen a PC hardware, ami újabb hiány tényező.

[ Szerkesztve ]

(#130) atok666 válasza @tco@ (#128) üzenetére


atok666
őstag

De nem azert vasarolja fel! Azt meg te is pontosan tudod.

Koszonom, befejeztem, lasd #98

Atok

(#131) #49155328 válasza Gargouille (#124) üzenetére


#49155328
törölt tag

A főnöke számára termeli a profitot! Míg ő "éhbérért" dolgozik.

(#132) akaido


akaido
addikt

2060-ban 98 éves lennék, ha megérném Kína karbonsemlegességét, de addigra nagy valószínűséggel én már csak "carbon" leszek... :((

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#133) KMT válasza szazbolha (#92) üzenetére


KMT
addikt

Kicsit túltolták a zőccséget. Még szerencse, hogy össze vannak kapcsolva más országokkal, különben lenne baj.

(#134) k-adi válasza floatr (#129) üzenetére


k-adi
nagyúr

"Érezhetően nagyobb a kereslet konzolok iránt, ahogy egyre inkább elérhetetlen a PC hardware, ami újabb hiány tényező."


hát ez nagyon jó.. így is vegetált a pc gaming :U így még kevésbé lesz érdekük pc-re portolni

(#135) kilua válasza Dare2Live (#95) üzenetére


kilua
senior tag

"itt a legfontosabb, hogy nem tudják mint a $/eur/forint/gbp/jen.... higítani. Ezek mára végtelen mennyiségben vannak nyomtatva. BTCből meg 2021ben lesz 21millió. "

Igen mint az arany wwww

Ez piacilag akkor lenne így ha csak a bitcoin lenne, de aztán jött sokezer másik kripto, bárki létrehozhat újat (tulipánt is bárki nekiállhatott termelni) a kriptopiac a végtelenségig higul. A bitcoinban nincs semmi különleges a kriptopiacon belül azon kívül hogy "én voltam itt előbb" de ez egyre kevésbé döntő érv.

[ Szerkesztve ]

(#136) @tco@ válasza atok666 (#130) üzenetére


@tco@
aktív tag

De, a gpu-kat is használják, a könyveket is használnák az én hasonlatom szerint. Továbbra se támogatom bányászatot, ki kéne már kopnia, de az én analógiám szerintem helytállóbb...

(#137) Tüzi válasza PuMbA (#5) üzenetére

Ebben az a vicces (nem is vicces igazából), hogy eddig azt mondták, globálisan van valahol Németország alatt a fogyasztás.
Most meg kiderül, hogy csak a kínai farmok Olaszország áramigényét eszik meg.
Értem, hogy kínában van a legtöbb farm, de azért nem csak ott bányásznak... közel sem csak ott.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#138) t72killer válasza Tüzi (#137) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Gondolom időben is változik ez. Leginkább nő, mert a hardvert folyamatosan veszik és még az ősi AMD vegákat se adják el - az se lepne meg, ha 6-7éves VGA-kat se selejteztek volna le.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#139) Tüzi válasza t72killer (#138) üzenetére

Ez tavalyi hír volt az oldalon. Tavalyelőtt még Ausztria volt, tavaly már közel Németország... Most meg kiderült, hogy már csak kínában közel Olaszország a fogyasztás (még ha 2016os is) Vicc b+...
6-7 éves vga-k? Nem is tették. Régi 9xx m gtx-ek ára is felfele ment 30-40%al... De még a lassan 10 éves 7970m-em is többet ér. Van egy 128megás Ti4800-m, megvárom míg felmegy az is, és eladom. Pedig nagyon komoly Prescott P4 konfigban van mint retro gép, de ha ez folytatódik, felrakom apróra... Ráadásul 2db 320-as vinyó van benne raidben, lassan azok is aranyárban lesznek.
Hétvégén kimegyek lendzsóra, összevásárolok minden vinyót. Is.
lol

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#140) t72killer válasza Tüzi (#139) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Van egy 1050ti-m elfekvőben, ezekután rakjam széfbe:Y?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#141) Tüzi válasza t72killer (#140) üzenetére

Azért, hogy széffel együtt lopják el? :DDD

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#142) t72killer válasza Tüzi (#141) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Noigen, bármi lehet... Ha megtudják, hogy VGA van benne, akkor tuti kihagyják a legközelebbi bankot és hozzám jönnek...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#143) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Dél-Korea 2022-től adóztatni fogja a kriptopénzes tranzakciókkal szerzett vagyont - jelentette a dél-koreai Yonhap hírügynökség. A tervek szerint az így szerzett bevételekre 20 százalékos adó vonatkozik majd, és a személyi jövedelemadóval együtt kell bevallani és befizetni, leghamarabb 2023 márciusában."[link]

Az adóztatás viszont út a legalizáció felé, amit az állam elkezdett adóztatni = hasznot húz belőle, azt aligha fogja betiltani.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#144) szazbolha válasza t72killer (#142) üzenetére


szazbolha
addikt

Ezzel azt állítod, hogy a bányászok tolvajok?

(#145) t72killer válasza szazbolha (#144) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez alapján legalábbis nem. Törvényileg nem szabályozott területen üzemeltek, ennek törvényes keretek közé terelése a legalizáció. A cikk egyébként nem csak a bányászokról szól.

Ezen kívül: gigantikus externáliákkal dolgoznak, aminek egy sor egyéb szereplő szívja meg a levét, szóval lehet úgy is fogalmazni.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#146) szazbolha válasza t72killer (#145) üzenetére


szazbolha
addikt

Tévedsz. Ma (sőt már 3 éve is ez volt a helyzet) törvényileg szabályozott keretek között lehet kripto bányászati tevékenységet folytatni Magyarországon. Adózni is kell utána.

Te mint zöld PC jó emberke úgy fogalmazol, hogy mindenkinek érthető legyen: te a jó oldalon állsz, a bányászok meg a rossz oldalon. Nem mondod ki, sőt elsőre tagadod, de mégis letolvajolozod őket, azután is hogy rákérdeztem. Ismételve az előzményt.

Én nem vagyok tolvaj, de akinek ezen jár az esze másokkal kapcsolatban azt annak tartom.

(#147) t72killer válasza szazbolha (#146) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A cikk D-Koreáról szól, Mo igen kicsi szelet. Globálisan kérdés, hogyan rendezik a nagyobb gazdasági hatalmak a kriptók státuszát, illetve hová teszik őket.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#148) Eugene Roe válasza szazbolha (#144) üzenetére


Eugene Roe
őstag

A hobbiját már ellopták, meddig várjon még? :P

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#149) t72killer válasza Eugene Roe (#148) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Értemén, hogy fáj nektek az eső árfolyam, és ez generál némi hisztit:P Érdekes, az anno a kertünkben zöldségfélék gyűjtögetése közben rajtakapott kisebbség is érvelt úgy, hogy aki őt tolvajnak gondolja, arról ő húdecsúnyán vélekedik...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#150) Dare2Live válasza t72killer (#149) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ezzel most mit akarsz mondani? Nem ellopják a boltból. Hanem megveszik a gamerek elől a vga karit. Ezért tolvajok?

Az elmúlt 4hónap meg brutál profitábilis volt bányászoknak persze van aki durcizik/hisztizik mert még nincs meg a pénz lambora... :P

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.