Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) szazbolha válasza t72killer (#147) üzenetére


szazbolha
addikt

Magyarországon is fogják célzottan szabályozni a bányászatot a PM szerint. Ugyanez a szöveg, csak 15% lesz az általány. Visszamenőleg is ki lehet fizetni a tervek szerint. Ez főleg azokat érinti akik nem cégszerűen vagy nem EV.-ként végezték a tevékenységet.

(#152) szazbolha válasza t72killer (#149) üzenetére


szazbolha
addikt

"Értemén, hogy fáj nektek az eső árfolyam, és ez generál némi hisztit"

Én úgy látom, a hiszti a hiány miatt és a másik oldal minősítgetése nem a bányászok részéről történik ebben a topikban.

Továbbra is jelzem feléd, én nem vagyok cigány-tolvaj, ahogy írod most már harmadik alkalommal, viszont akinek ilyesmi jár a fejében más emberekkel kapcsolatban arról joggal feltételezem, mert csak ebben a keretrendszerben képes reagálni egy problémára.

(#153) Tüzi válasza t72killer (#149) üzenetére

ennél nincs olcsóbb áram
:))

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#154) szazbolha válasza Tüzi (#153) üzenetére


szazbolha
addikt

Ez a cikk jellemző a ti érvelési logikátokra, általában a mai kozmopolita, globalista sajtóra is.

Vastag betűvel szedve a cikk első mondata:
Illegális bitcoinbányát fülelt le a brit rendőrség

majd a cikk végén:
"Önmagában egyébként nem illegális bitcoint bányászni Nagy-Britanniában, viszont a bánya üzemeltetői lopták az áramot, ami viszont törvénytelen."

(#155) #54625216 válasza t72killer (#143) üzenetére


#54625216
törölt tag

Attól, hogy valami adóköteles, még nem lesz legális. A legtöbb országban az illegálisan szerzett jövedelem is adóköteles, elsősorban azért, hogy a bűncselekmény elévülésével se tudják szabadon költeni a lopott pénzt, mert akkor azonnal be kellene fizetni az elmaradt adót +kamatok, de mivel nem fizettek adót, az önmagában is folytatólagosan elkövetett bűncselekmény.

(#156) Tüzi válasza szazbolha (#154) üzenetére

akkor azért mégiscsak illegális volt :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#157) k-adi válasza Tüzi (#156) üzenetére


k-adi
nagyúr

igen az üzemeletetése, de nem maga a "bánya".. csak így jobb volt címnek

(#158) t72killer válasza Dare2Live (#150) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nézőpont kérdése, én tolvajnak nem mondanám, más de hasonló súlyú kategória. Monopol helyzettel visszaélés talán.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#159) zerodot válasza zolee001 (#6) üzenetére


zerodot
aktív tag

Azért nevetséges, hogy 10+ éve létezik és te a mai napig nem voltál képes utánanézni és/vagy felfogni, mi a lényege.

Persze, értem én, fórumokon okádni egyszerűbb.

(#160) Tüzi válasza zerodot (#159) üzenetére

Szerintem felfogta, hogy jelenleg mi a lenyege(:

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#161) zolee001 válasza zerodot (#159) üzenetére


zolee001
őstag

Azért mert a a véleményem eltér a tiédtöl a témával kapcsolatban?

(#162) szazbolha válasza zolee001 (#161) üzenetére


szazbolha
addikt

"Magam részéröl ugyanazon törvényeket alkalmaznám a bányászokkal szemben mint a pénzhamisitókkal"

Ez jó.
Mivel a Kripto bányászat semmilyen magyar törvényt nem sért.
Persze ma már egyre elterjedtebb nézet, hogy a JÓ ügy érdekében a törvényi kereteket átlépve is lehet (majd) embereket megbünteti, elítélni.

(#165) zerodot válasza zolee001 (#161) üzenetére


zerodot
aktív tag

Csak a te saját szavaiddal reagáltam a kommentedre. Ilyen alapon, szerinted azért agyament barom a feltalálója, és börtönbe küldenéd a bányászokkal együtt, mert a tiédtől eltér a véleménye?

(#166) zerodot válasza Tüzi (#160) üzenetére


zerodot
aktív tag

Sajnos nem, az írásai alapján fogalma nincs róla.

(#167) szazbolha válasza zerodot (#165) üzenetére


szazbolha
addikt

Ez ma már egy igen elterjedt viselkedésforma. A vélemények alapján trolloznak és közősítenek ki embereket, ha az a vélemény nem egyezik egy jól meghatározott csoport véleményével.

Csak remélni tudom, hogy nem Magyarországot nevezi Ratyilandnak.
Ez a fajta identitás-romboló vélekedés is abból a jól meghatározható körből származik vagy annak hatására jön létre, akik szerint addig szabad a vélemény, amíg az övékével egyezik.

(#168) Tüzi válasza zerodot (#166) üzenetére

"jelenleg mi a lényege"
érted? (: az, hogy minek indult, az egy dolog, jelenleg semmi másra nem jó mint co2-t nyomni a légkörbe, és vagyonokat "mozgatni" banki felügyelet nélkül...
teljesítmény nincs mögötte, gdp-hez nem tesz semmit, értékteremtése nincs.
összeszögelek két deszkát, amire rárakok egy nejlont azért, hogy egy hajléktalan ne ázzon az esőben, és kb végtelenszer többet tettem mint az összes bányász a világon evör'.
érted? (:

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#169) Tüzi válasza szazbolha (#167) üzenetére

legyen véleményed értelmes dologról.
mondjuk a klímaváltozásról, vagy az esőerdők kivágásáról, vagy arról, hogy spárgával jobb-e a borsónak kordont csinálni, vagy műagyag zsineggel...
ez a kriptolófax azért megy, mert mindenki azonnal akar meggazdagodni, lehetőleg 0 munkával.
van egy kedves ismerősöm, hajóács, versenyvitorlásokat javít.
ő nagyon egyszerűen, és tömören megfogalmazta a problémát a mai világról, miután 2 évig hiába keresett inast havi 600 nettóért (4-5 éve)
figyelj: "Ebben a világban dolgozni már senki nem akar, csupán reggel 9-kor kimászni az ágyból, felvenni egy inget, egy nyakkendőt, alsógatyában beülni a gép elé, feltölteni valamit a felhőbe, majd onnan le, és ezzel keresni 1-1.5milliót."

ez akkora igazság mint ide nyékládháza.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#170) Dare2Live válasza Tüzi (#169) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Én szivesen elmennék hajóács inasnak 600 nettoért.... :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#171) #49155328 válasza Tüzi (#169) üzenetére


#49155328
törölt tag

Hol lehet jelentkezni?
De már csak havi 900ért megyek inasnak.

(#172) szazbolha válasza Tüzi (#168) üzenetére


szazbolha
addikt

Csak szólok a zöld jóemberkéknek, hogy a földi élet (biomassza) 99%-nak a mainál jóval magasabb CO2 koncentráció lenne ideális.

(#173) snecy20 válasza szazbolha (#172) üzenetére


snecy20
veterán

Holnap reggel az lesz az első dolgom, hogy bekapom valamelyik random autó kipufogó csövét.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#174) szazbolha válasza Tüzi (#169) üzenetére


szazbolha
addikt

"legyen véleményed értelmes dologról."

Lássuk a sorrendet értelmes dolgok tekintetében: szex, intellektuális élvezetek, emberi kapcsolatok, tudományos ismeretek, hit, szeretet..... aztán nagyon lemaradva jönnek a zöldségek, meg a jóembernek való dolgok amitől más jóemberek jóembernek tartják egymást.

(#175) szazbolha válasza snecy20 (#173) üzenetére


szazbolha
addikt

Én is a lengyel szénerőműveket tüdőzőm le, amelyek a németeknek exportálnak áramot extraprofittal, mert azok meg jól megzöldültek és szélerőműveket építettek.

Vagy fogjunk össze azok ellen a tudósok ellen akik szerint a CO2 koncentráció évszakonként jelentősen változik a vegetáció miatt.
Illetve szüntessük meg az egyszerhasználatos gumi termékeket, mint pl condom.

(#176) Tüzi válasza szazbolha (#172) üzenetére

Az agyad, az :DDD Ne beszélj már ilyen zöldségeket légy szíves... az lehet, hogy specifikusan egy fajnak jó lenne, de mivel minden faj nagyon sok másik fajjal van bezárva egy ökoszisztémába, ennek eredményeképp annak az egy fajnak is hátrányos lenne.
Ne akard már ilyen nonszensz érvvel védeni azt, hogy naponta tonnaszám megy a co2 a légkörbe a kriptolufi miatt... a hőről nem is beszélve... de ez tulajdonképp a kriptósok szerint tök jó dolog, csak a sok hülye hozzáértő biológus, klimatológus, és ezernyi kutató azért állítja ennek az ellenkezőjét mert tudtak időben beszállni a bányászatba... :D

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#177) szazbolha válasza Tüzi (#176) üzenetére


szazbolha
addikt

Mi van? Mi a baj az agyammal?

Én nem 1 fajról beszéltem, hanem a földön létező élőlények 99%-ról. Nézz már utána ha méá szeretsz zöldnek látszódni.

(#178) Tüzi válasza Dare2Live (#170) üzenetére

[link] itt tudsz érdeklődni hátha meggondolta magát (feladta a küzdelmet az emberekkel), de faipari végzettség alap feltétel volt.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#179) Tüzi válasza szazbolha (#177) üzenetére

Ejtsük a témát szerintem. Én remélem, hogy megéred azt a kort amikor 800ppm lesz a légkör co2 tartalma, (most még csak 420nál járunk) és akkor talán rájössz arra, hogy mekkora égbekiáltó b.romságot írtál le 2021-ben.
Csak jelzem, hogy semmilyen jégmintában nem találtak nemhogy 400 ppm-es buborékot, de még 350-est sem... 300-ast sem...

"In 2015, John Higgins of Prince University and colleagues extended the ice core to approximately 1 million years (990,000) with ice core records from shallow blue ice that may "contain the oldest easily accessible ice on the planet" (p. 6887). Between 800 KYr and 1 MYr before present, researchers found that the concentration of CO2 in the atmosphere ranged between 221 and 277 parts per million. They are comparable to cycles between 450 and 800 KYr ago, although slightly higher. The study also shows that the coupling of Antarctic temperature and atmospheric CO2 extended into the mid-Pleistocene that ended almost a million years ago."

Most akkor magyarázd meg, hogy jó az mindenkinek, ha magas a co2, tehát bányásszunk orrbaszájba kriptót... de mondjuk az ez miatt bekövetkező, az ökoszisztéma számára kezelhetetlenül gyors éghajlatváltozással ne törődj, majd megoldódik...
[link]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#180) szazbolha válasza Tüzi (#179) üzenetére


szazbolha
addikt

"Ejtsük a témát szerintem. "

Egyetértek. Láthatóan zöld paneleket ismételgetsz alap ismeretek nélkül.

(#181) t72killer válasza szazbolha (#180) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A téma"ejtés" nem úgy működik, hogy utoljára még egyet jól beszólsz.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#182) k-adi válasza t72killer (#181) üzenetére


k-adi
nagyúr

üdv az interneten

(#183) szazbolha válasza t72killer (#181) üzenetére


szazbolha
addikt

Nem értem a kifogásod.
Az nem volt a téma, hogy a zöldjóember a közismert paneleket lobogtatja.

Az lett volna a téma folytatása, ha megkérdem, hogy az elmúlt másfél évben mitől szűnt meg a klímakatasztrófa, a klíma-válsághelyzet és egyéb népszerű világvége téma, amivel az embereket riogatni lehet és vásárlási szokásaikat megváltoztatni.
Nem lehetett róla olvasni, nem harsogta a független média, és még új cikkeket sem citáltak, vagy épp nem közösítettek ki újabb klima-vész-tagadókat az értelmes emberek táborából.
Elmaradt a beharangozott világvége. CO2 eltűnt a mumosok listájáról.
Volt ennek valami fizikai oka?
Vagy Gréta eltűnése köthető valamilyen tudományos felfedezéshez?

[ Szerkesztve ]

(#184) t72killer válasza k-adi (#182) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:DDD , mondasz valamit.

#183: részemről téma lezárva.
és/de ... <- ebben a sorban már nem szerepel semmi, lévén témát lezártuk.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#185) szazbolha válasza t72killer (#184) üzenetére


szazbolha
addikt

Szerintem is. Gondolkozzatok el ezeken a furaságokon jó-zöld emberek.

(#186) t72killer válasza szazbolha (#185) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Lezárva = elmentem dolgomra, ami nem a klikkvadász média lelkivilágán való elmélkedés lesz, hanem nézek egy pár új hangfalat.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#187) Tüzi válasza t72killer (#186) üzenetére

Ha latsz marantz hd880-at, szolhatnal. Az kell mar csak a szettemhez.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#188) t72killer válasza Tüzi (#187) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#189) zerodot válasza Tüzi (#168) üzenetére


zerodot
aktív tag

Egyáltalán nem így van. Nézz utána jobban. De ne az indexen meg itcafen és hasonlókon, mert ott kriptós témában csak bulvár szintű cikkeket fogsz találni. Ha a kriptóról akarsz tanulni, kriptós oldalakat és fórumokat olvass, kriptós embereket és projekteket kövess, kriptóval foglalkozó videókat és podcasteket nézz/hallgass. Persze azon belül sem könnyű megtalálni az értékes forrásokat, pláne ilyenkor, mikor mindenki meg van őrülve a bull piac miatt. Mikor évekre beszakad az árfolyam, akkor könnyebb, mert nagyobb a csönd, kevesebb a zaj.

A háttérben rengeteg fejlesztés zajlik. Főleg eth+defi téren, de sok más dolog is.

Azzal, hogy elolvasod a kedvenc újságodban, hogy a csúnya kriptó milyen rossz és haszontalan, és e héten is mennyi CO2-t termelt, és elhiszed és meghatározónak tekinted ezeket az általában klikkvadász cikkeket, sőt még vissza is mondod alattuk kommentben, csak magadat tartod buborékban. A te dolgod, hogy elhiszed-e, amit az első szembejövő embertől hallasz és az alapjan formálsz véleményt vagy nyitott maradsz és megpróbálsz rendesen utánajárni a dolgoknak.

Az hogy minek is indult, és attól már elég messze járunk? Igen, nagyon is messze. Csak épp az ellenkező irányban, mint ahogy te gondolod :)

(#190) t72killer válasza zerodot (#189) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Engem ebben az állítólagos "nagy evolúcióban" az lep meg, hogy az elavult BTC miért nem lett végül egy kuka sh.tcoin, ha az utódok annyira fejlettebbek nála, és azok közül egyik-másikban van a jövő?

Nem mondom, ez még persze bekövetkezhet. Ahogy írod van fejlesztés: ezek a fejlesztések egyes coinokhoz kapcsolódnak leginkább, azaz ha egy olyanért, ami a fejlesztésből kimaradt, mégiscsak rakás pénzt adnak a "befektetők", az irreálisan túl van árazva.

A bányászat jelenlegi, minden PC-s hardvert felemésztő formája is abszolút elavult, annakidején amikor még a Litecoin volt a sztár, az ASIC-ok simán kibányászták a piacról a kazán radeonos rigeket: miért nem lehet pl ebbe az irányba taszigálni a "piacot", ahelyett, hogy a HDD-evő coin után lassan rácuppannak az egerekre és billentyűzetekre?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#191) Dare2Live válasza t72killer (#190) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

sztem azért mert a büfi számára BTC = crypto
Az átlag 99.9% még az életben nem hallott pl a cardano/polkaról... te vagy tüzi pl igen? De 99% még az ethereumról sem.
Az áttörés, letaszítást én attól várom ha majd egy tranzakció 0.1$ lesz és 20sec és nem 15$ és 5perc mint most. ETHnál a POS átállással elvileg eljön. Cardanonál már most is működik csak majd ősztől lesz elég okos.
A lehetőségek meg innen kb végtelenek.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#192) Tüzi válasza zerodot (#189) üzenetére

Nem nezek utana, mert nem erdekel. Ha erdekelne se lenne idom ra, van haz, kert, autok, melo a ceggel/ben, stb. Orulok, hogy luk van a seggemen, nemhogy azzal barmoljam el az idomet, hogy egy szamomra moralisan megkerdojelezheto dologgal.foglalkozzak.
Engem ugy neveltek, hogy dolgozzak, csinaljak valami olyasmit aminek van latszatja, kezzel foghato eredmenye, es tegyem ezt ugy, hogy ne artsak kozben vele senkinek.
Ennek tetejebe meg termeszetszereto ember is vagyok, szoval nekem sehol nem fer be ez a tema az eletembe. Azert megy a kripto, mert senki sem akar mar dolgozni, kis tulzassal egy funyirot is keptelenek mar berantani az emberek... Arrol meg ne is beszeljunk, ha meg kell javitani.
Ez a velemenyem a kripto kamurol.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#193) @tco@ válasza Tüzi (#192) üzenetére


@tco@
aktív tag

Te az a tipikus sértődött kisgyerek lehettél akinek elvették az uzsiját, most meg kimaradt anno a btc-ből, ezért nem hajlandó olvasni se róla, most meg már fáj. Ez nem baj, csak ne legyél rá büszke hogy ignoráns vagy.

(#194) @tco@ válasza zerodot (#189) üzenetére


@tco@
aktív tag

Hagyd, nincs mindenki ugyanazon a szinten, még olvasni se hajlandóak egy kicsit. Ezt a csatát már megvívtuk a többi crypto-t temető cikk alatt is, csak éppen úgy tűnik, hogy a 10x nagyobb pozitív hírek meg nem elég klikkvadász erejűek...

(#195) szazbolha válasza Tüzi (#192) üzenetére


szazbolha
addikt

Miből gondolod, hogy a bányászok nem dolgoznak?
Miből gondolod, hogy a legtöbbnek nincs szakmája, munkahelye esetleg cége ahogy neked?

Nagyon gáz ez a morális elítélés, meghogy tolvajoknak nevezitek a bányászokat.
Zsigeri dolognak tűnik.

(#196) Tüzi válasza @tco@ (#193) üzenetére

Ezt hogy talaltad ki ennyibol? o: reg elfeledett sebeimet teped itt fel telketlen, te...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#197) snecy20 válasza @tco@ (#193) üzenetére


snecy20
veterán

Miért gondoljátok, hogy aki ezen az állásponton van, az csak sértődött kisgyerek lehet? :)
Aki nagyon akart volna, az már be tudott volna lépni 6-8 év alatt, vagy akár az elmúlt bő fél évben a bányászatba. Nyilván oka van, ha valaki ezt nem tette meg.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#198) @tco@ válasza Tüzi (#196) üzenetére


@tco@
aktív tag

Sajnálom, nem akartam :DDD

(#199) @tco@ válasza snecy20 (#197) üzenetére


@tco@
aktív tag

Mert egyből elkezd mindenki önigazolni a világ fele, nincs időm, életem van, gyerekem van, füvet vágok. Senki se azt írja hogy olvasott róla, de nem győzte meg a tech. Azt se, hogy nahát, ennek még lehet is értelme, de nem értem/nem érdekel/túl kockázatos nekem. Ezeket el tudná fogadni az ellentábor, vagy ki középen van, mint én pl.

(#200) Dare2Live válasza Tüzi (#192) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Nem nezek utana, mert nem erdekel."

De azért a velős véleményedet azt leírod kitudja hány hszen keresztül újra és újra. :C Ami tök8, hogy hülyeség vagy sem de csak tolod és tolod. :C

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.