Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) k-adi


k-adi
nagyúr

újabb topik ami tele van sza(r)kértővel

(#52) #49155328 válasza zolee001 (#49) üzenetére


#49155328
törölt tag

Kína már kb 15x betiltotta a cryptót! :C
A többi meg FUD! Volt hogy vissza húzzák a vonatot. ;)
De a vonat már nem vár!! ;)

[ Szerkesztve ]

(#53) #49155328


#49155328
törölt tag

Irány USA. :U

[ Szerkesztve ]

(#54) Peter1918HUN


Peter1918HUN
tag

Végre ők is szívnak. :DD :DD :DD A nagy hírhedt kínából kiszorítják szegényeket..... :C :C :C

(#55) vzozo válasza PuMbA (#45) üzenetére


vzozo
senior tag

Játékokban tanulhatsz angolul, stratégiai játékokban fejlesztheted a logikád stb.

Hát igen, szerintem még a munkahelyi kiküldetések sem dobtak annyit az angol tudásomon felnőtt fejjel, mint amit anno gyerekként felszedtem a Sierra kalandjátékokból. Police Quest, King's Quest, Space Quest, Larry... Öreg vagyok. :DD

(#56) KMT válasza zolee001 (#49) üzenetére


KMT
addikt

Az látszik. Na akkor másféleképpen, utoljára. Lesz@rozod a kriptót azaz lényegében a blokklánc technológiát, bármiféle alátámasztás nélkül.
Bűnözőkhöz hasonlítod a bányászokat.
"tehát mindenki hülye csak te vagy okos"

És akkor az én hibám, hogy nem érvekkel támasztom alá, hogy miért hülyeség.

Ez a sok link nem tudom, melyiket bizonyítja. A pénzügyi szektor eddig is tele volt csalással. Talán egyre kevesebb a szabályzások, büntetések miatt. Majd a kripto is kiforrja magát.

(#57) KMT válasza #49155328 (#53) üzenetére


KMT
addikt

Ez nekem magas. Van egy villamosenergia-rendszer, ahol az energia X aránya megújuló. A felhasználók nem tudnak válogatni a megújuló és a fosszilis elektronok közül a konnektorban. Minden felhasználó X arányú megújulót és 1-X arányú nem megújulót használ. Hacsak nem kötik direktbe az újonnan telepített (!) megújuló erőműveket a bányákhoz, akkor pont annyira lesznek zöldek, mint az egész rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#58) Novver válasza vzozo (#55) üzenetére


Novver
senior tag

"My life for Hire" - Protoss Zealot - Starcraft :DDD

[ Szerkesztve ]

Life is a game... The game is my life!

(#59) anulu válasza KMT (#56) üzenetére


anulu
félisten

nem maga a blokklánc technológia a fos. hanem az, hogy valakik valahol úgy gondolták, hogy ezt coin-osítani kéne és random árfolyamon flat-re válthatóvá tenni.

másik oldalról, ami meg ilyen szinten energiaéhes, ráadásul úgy, hogy a meglevő technológiákhoz képest semmivel sem indokolható ez az igény, annak semmi keresnivalója. minél hamarabb el kell tűntetni a föld színéről.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#60) Dare2Live válasza KMT (#57) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

sok bánya megy pont költségek miatt megújulóval.

csak mint érdekesség

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#61) zolee001 válasza KMT (#56) üzenetére


zolee001
őstag

Okay,mi ez a xar?
Milyen valós fedezet áll mögötte?
Ezen az alapon az egyik játékpénzt is fizetöeszközzé lehetne nyilványitani

(#62) Dare2Live válasza anulu (#59) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"hogy valakik valahol úgy gondolták, hogy ezt coin-osítani kéne"

nem pontosan értem mi az, hogy coinosítani, de Satoshi a blokklánc kitalálója az első pillanattól "coin"ban gondolkodott ami átváltható odavissza fiatra és késöbbiekben lehet vele fizetni sött leválthatja ugy cakkpakk a fiat rendszert. Más kérdés ez utobbit btc nem tudja de utódai egyre inkább. Satoshi indokai pedig nagyon logikusak.

"a meglevő technológiákhoz képest semmivel sem indokolható"

semmi se tudott olyat mint a btc. Egy országok, fiat fölé növő elektronikus fizető eszköz. (Az eth meg aztán még ennél is sokkal többet tud.)

"annak semmi keresnivalója. minél hamarabb el kell tűntetni a föld színéről."

csillió ilyen dolog van a földön aztán mégse tűntetik el. Ráadásul a blokklánc ld picit feljebb olyat tud amit semmi.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#63) Dare2Live válasza zolee001 (#61) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Mint minden fiat mögött. A bizalom.

És nagyon sok szempontból sokkal jobban lehet bízni a cryptokban mint bármely fiatban.

Nem mellesleg ez az a bizalom a fő oka annak, hogy 10éve ért 10$árt most meg 40.000$árt.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#64) bobalazs válasza Eugene Roe (#2) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

De rossz poén. Adjál nekik tippeket, sajnos megcsinálják.

(#65) VIC20 válasza Z10N (#37) üzenetére


VIC20
őstag

,,...Kazakhstan ott van mellettuk, meg a tobbi "sztan". De ott van Vietnam, Laos, Thailand..."

Ilyen országok nincsenek.

(#66) KMT válasza Dare2Live (#60) üzenetére


KMT
addikt

De hogyan? Külön erőművük van? Ha nincs, akkor nem megújulóval megy, legfeljebb akkora részben, mint bármi más azon a villamosenergia-hálózaton.

(#67) floatr válasza KMT (#66) üzenetére


floatr
veterán

A coin farmhoz van egy napelem farm, ami nem számít környezetterhelésnek, hiszen a semmiből manifesztálódik, és nem e-hulladékként végzi - köddé válik.
Azért egy pár megawattos naperőmű már tekintélyes helyet foglal

(#68) Gargouille válasza floatr (#46) üzenetére


Gargouille
őstag

Szerintem valami másra reagáltál mint amit írtam, kiemelem a lényeget:

"a környezet szempontjából nézve - ugyanannyira felesleges és káros, csupán a mértékek mások"

Attól, hogy játékok régóta vannak, még ugyanúgy igaz. Nyilván 1db gamer sokkal kevesebb áramot fogyaszt, mint egy bányászfarm. Ha a világ összes gamerét összeadom még akkor is lehet, hogy a farmok visznek el több áramot (bár itt azért már lehet egálban vannak). Ezen nem fogunk hajba kapni.

Én csak az álságos környezetvédelmi hivatkozásról beszéltem, mivel ha tényleg a környezet védelme a szempont, akkor minden olyan áram fogyasztás, ami nem létszükséglet (értsd például az élelmiszer előállítására szolgál, vagy lélegeztetőgépet üzemeltet, vagy egy szennyvíz átemelő telep szivattyúit működteti stb.), csak mondjuk szórakozást szolgál (mozik, gamerkedés, tegnapi vacsi posztolgatása a facebookon, vagy épp felhőben tárolt és soha meg nem nézett mobillal készült fotók petabyte-jait 0-24-ben tároló és elérhetővé tevő szerverek, vagy a világító reklámok városszerte és így tovább) az nettó környezetszennyezés.

Hangsúlyozom, ha valóban a környezet szempontjából nézzük a dolgot és nem pedig az egyén önös érdekének a nézőpontjából. Az egy tök érthető álláspont ha a gamer bosszankodik mert drágább a VGA kártya (vagy épp nincs) és emiatt haragszik a bányászokra. Ez valid. De álságos ezt úgy előadni, mintha igazából a környezetért aggódna.

Amúgy mivel én nem bányászom és nem is játszom, csak mint külső szemlélő érdekel a téma, nincs személyes érintettségem.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#69) Dare2Live válasza KMT (#66) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Igen.

Amúgy tök egyszerű mért. Az áram messze a legnagyobb költség. Ha te nappal fele annyiból megtermeled mint amennyiért gridről kapod megéri. Ez nem azt jelenti, hogy nincs rajta griden. Grid balancol ahogy nálunk MOon is. btw MOon is sok bánya így megy. Hó végén megkapják a 8.000Fts áramszámlát ami nap nélkül 900.000Ft lett volna...

Félreértés ne essék global ez nagyon nem igaz. BTC 70% kína 5% irán. Túlnyomó részt szénnel megy. Azért avval mert piszok olcsó. Ja és az egész hisztit a BTC CO2 generálja. A második legnagyobb "szennyező" az ETH ld képet minimálisat szennyez BTChez képest. Ráadásul 1-2éven belűl át fog állni POSra onnan aztán végképp röhely lesz a hiszti azoktól akik benzines autóba ülnek. De mástól is aki elektromosságot használ.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#70) Mirman válasza Dare2Live (#63) üzenetére


Mirman
őstag

Kurva nagy bizalom lehet benne ha egy random miliárdos twitter bejegyzése miatt esik 10-30%-ot . :U

(#71) zolee001 válasza Dare2Live (#63) üzenetére


zolee001
őstag

"Nem mellesleg ez az a bizalom a fő oka annak, hogy 10éve ért 10$árt most meg 40.000$árt.'

Az USD,Euro,Yen,Pounds értéke mitöl annyi amennyi?
A mögötte lévö gatdaság,olaj,arany fedezet miatt
A coinok mögött mi van? Semmi
Elon Musk beszól valamit és összeomlik az egész
(Okay,igen Kósa elmebeteg mikrofon elött mozgott a szája és a FT is beszakadt anno)

(#72) Dare2Live válasza Mirman (#70) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Akit ez zavar vehet stablet.

A "sima" crypto viszont ilyen. Nincs mögötte árfolyammal játszó hatóság aki stabilizálja, elinflálja, alapkamatot emel vagy végtelenül hígítja. Ezért is ér egy darab ETH 2700$árt miközben 6éve csak 1$árt ér. Nem higítják mint az őrült mint azt teszik a $/eur/jen/gbp/forintal... Ez az értékörző befektetés és nem az aki fiatba tartja a pénzét. :P

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#73) Dare2Live válasza zolee001 (#71) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"A mögötte lévö gatdaság,olaj,arany fedezet miatt"

Hát jó szar akkor a $/eur/forint mögött lévő gazdaság összevetve egy pl ETH/USD... vel. :P

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#74) zolee001 válasza Dare2Live (#73) üzenetére


zolee001
őstag

Usd vel bárhol a világon fizetsz 200+ éve, és ezekkel a coinokkal?
Ugorj le a lidlibe 2 kifliért és a pénztárnál fizess coinnal

(#75) Dare2Live válasza zolee001 (#74) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

1. Idekevertél egy tök más témát.

2. jelenleg is lehet cryptoval fizetni csak a fee magas, meg nem szögegyszerű.
de ez sincs már sokáig így:
google: USDC matercard/visa

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#76) @tco@ válasza zolee001 (#74) üzenetére


@tco@
aktív tag

Mindennek el kell indulnia valahol, azért mert egy lidnyiben még épp nem eszik a cryptot, attól nem lesz életképtelen se a koncepció, se a jövőben esetleg ráépülő pénzügyi rendszer. Megdöbbentenek az ilyen jól alátámaszott és átgondolt érvelések, de ez az én hibám, én járok ilyen topicokba popcorn zabálva.

(#77) Dare2Live válasza @tco@ (#76) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

igazából a legnagyobb hülye én vagyok.

Tök egyértelmű fogalma sincs arról amiről beszél. Terel is. Én meg válaszolgatok. :W

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#78) bobalazs válasza Dare2Live (#63) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Gondolom ez [link]nem sok újat fog neked mondani, pár dolgot viszont ki lehet emelni.
Számos mérőszám szerint a kriptoeszközök buborékban vannak
lesz egy kettő kiemelkedő kripto ami túléli a pukkanást, kb mint a mint a dotcom lufihoz hasonlíthatóan.

a bitcoin pedig jelenleg nem biztosít jövedelmet és csak nagyon szerény hasznosságot
Ezért a Goldman úgy látja, hogy a bitcoin valószínűleg előbb-utóbb elveszíti a domináns digitális értéktároló címét egy másik, nagyobb gyakorlati használattal és technológiai agilitással rendelkező kriptopénz javára - pl ETH

Hasonlóképpen, a Bitcoin használhatósága potenciálisan javulhat a Lightning Network bevezetésével, az intelligens szerződéseket támogató protokollváltással és a PoS-re való áttéréssel.
Másszóval még ezt nem kell még temetni

(#79) , válasza @tco@ (#76) üzenetére


,
addikt

Binance Visa Card-dal nem lehet fizetni a Lidlben?

(#80) Dare2Live válasza bobalazs (#78) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

jó hosszú. majd mégegyszer átfutom. kösz.

btw ez megint más de legyen:
A coinok 90% sztem shitcoin. Semmi olyat nem adnak ami miatt sikeresek lehetnének másolnak egy másik projektet. Ha pukkanás lesz a jelentős részük sztem kukázódni fog.

Én már rég/többször leírtam, hogy a BTC az uttörő a legnagyobb de a mult. Fejlődésképtelen, energiazabáló, igazából nem alkalmas fizetőeszköznek és buta mint a tök. Az viszi az hajtja, hogy a 90%nak crypot = BTC.

"Hasonlóképpen, a Bitcoin használhatósága potenciálisan javulhat a Lightning Network bevezetésével, az intelligens szerződéseket támogató protokollváltással és a PoS-re való áttéréssel."

A LN eddig nem váltotta be a hozzá füzött reményeket, annyira nem, hogy a BTC tranzakciók jeleentős része is ethereumon megy. Nem látom, hogy BTC érdemben okosodna a POSra való átállás pedig BTCnél csak egy mese. Különös gond ezen a téren hogy a hash 70%+a kínai kezekben van. Ami miatt nem kell temetni a BTCt az az, hogy a befiknek crypto = btc.

Én ahogy korábban az ETH, ADA, Polka... vonalra fogadok. Esetleg még XRPre. aztán lehet tévedek justmy2cent

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#81) devast válasza Dare2Live (#80) üzenetére


devast
addikt

Én már rég/többször leírtam, hogy a BTC az uttörő a legnagyobb de a mult. Fejlődésképtelen, energiazabáló, igazából nem alkalmas fizetőeszköznek és buta mint a tök. Az viszi az hajtja, hogy a 90%nak crypot = BTC.
Nincs azzal semmi baj, hogy konzervatív. Fejlődik ez is de lassabban. Hozzátenném, hogy pl etherbe igen nagy értékekkel játszanak, minél bonyolultabb a kód, minél gyorsabb a fejlesztés annál nagyobb az esély, hogy valami kritikus bug bennmarad, és ha ezt olyan látja meg akinek érdekében áll beburítani akkor gondolkodás nélkül ki fogja használni. És itt nincs rollback. DAO hackelés jó példa volt erre, ilyet még egyszer nem lehet eljátszani, ugyanis akkor semmi értelme a blokkláncnak ha bármikor kedvük szerint lehetne visszacsinálni bármit.

[ Szerkesztve ]

(#82) @tco@ válasza , (#79) üzenetére


@tco@
aktív tag

Fogalmam sincs, ebbe a témába még nem ástam bele magam, ezért nem tudok érdemben válaszolni :) Egy biztos, ahol még nem lehet az elterjedt kártyákkal (p visa, master, amex), ott hamarosan biztosan lehet majd...

(#83) #54625216 válasza Dare2Live (#63) üzenetére


#54625216
törölt tag

"Nem mellesleg ez az a bizalom a fő oka annak, hogy 10éve ért 10$árt most meg 40.000$árt."

És pontosan ezért nem szabad bízni benne.

(#84) Dare2Live válasza #54625216 (#83) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

? Mármint mert emelkedik nem kell? wtf.

És nem ezért kell vagy nemkell bízni benne. Sött ez nem bank nem is kell se hinni, se bízni benne. A kód nyitott. Meg lehet nézni. És máris nem kell bízni.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#85) Dare2Live válasza devast (#81) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

mondjuk sztem azért mert lassan fejlődik még lehet benne hiba.

Ebből a szempontból persze vszeg a cardano a legleg. Nekem egyik top pickem.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#86) zolee001 válasza Dare2Live (#84) üzenetére


zolee001
őstag

Irán betiltotta a kriptopénzek bányászatát, Belső-Mongólia is lesújt

Majd szépen sorban minden értelmes ország ezt teszi,akkor mennyire fog emelkedni az árfolyam?

(#87) szazbolha


szazbolha
addikt

"Sorra állnak le a kínai kriptobányászok"

Végre lesz esélye az európai bányászoknak.

(#88) bobalazs válasza zolee001 (#86) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Bányászat nélkül nincs tranzakció, úgy meg semmit nem ér, a forgalom generál árat, ha mindenki csak holdol akkor nem sokat ér.

(#89) , válasza @tco@ (#82) üzenetére


,
addikt

Tudtommal ahol elfogadják a Visa kártyákat, ott fizethetsz kriptóval is (pl. Binance Visa Card révén is). Onnantól kezdve pedig teljesen mindegy szerintem, hogy épp USD vagy valamelyik coin van-e a kártyán, mert úgyis átváltásra kerül az adott ország pénznemére fizetéskor (a konkrét példa esetében HUF-ra, amikor a Lidlben fizeti az illető a kiflijét).

(#90) szazbolha válasza erer1000 (#32) üzenetére


szazbolha
addikt

A túrázással megnöveled a CO2 kibocsájtásod, és ha nem vigyázol a kiutált tehenek sorsára jutsz.

(#91) szazbolha válasza Gargouille (#41) üzenetére


szazbolha
addikt

"Amúgy pedig ne izgulj, csak addig ilyen fontos a föld sorsa, amíg drága a VGA kártya."

Szerintem nem, elég ha megjelenik a COVID 22, amely majd a 25 év alattiakat támadja.
1,5 éve nincs klimakataszrófa, talán grétát is kikezelték a klima-rettegésből.
De ha tévednék, akkor majd jön a kripto-katasztrófa, mert mindig kell valami, ami kicsit több mint média hír.

(#92) szazbolha válasza KMT (#57) üzenetére


szazbolha
addikt

Majd kérdezd meg a németeket mire mentek a sok szélerőművel meg az atom bezárásával.
Valakik zsebe viszont tele lett a zöld cuccok államilag dotált árával.

(#93) Dare2Live válasza zolee001 (#86) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

és? A báynászatukat tiltotta be. Az árfolyamot ez nem érdekli.

Amire hatással van a bányászat betiltása az a diff. Ennél jobb híreket nem is kaphatnának a bányászok. Juhéééé! :DD

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#94) szazbolha válasza Dare2Live (#72) üzenetére


szazbolha
addikt

"Nincs mögötte árfolyammal játszó hatóság"
Egyetértek, akik az árfolyammal játszanak, az nem a hatóság.

(#95) Dare2Live válasza szazbolha (#94) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

és itt a legfontosabb, hogy nem tudják mint a $/eur/forint/gbp/jen.... higítani. Ezek mára végtelen mennyiségben vannak nyomtatva. BTCből meg 2021ben lesz 21millió. Az egyik pont ezért a másikhoz képest inflálódik a másik nem. Vagy ha úgy tetszik az egyik árfolyama bezuhan vagy ha tetszik a másiké elszáll. A vége a dolognak, hogy 12éve 10000BTCért vettél egy pizzát. 10éve 1BTCért vettél egy pizzát.... most meg 1BTCért kapsz 5.000pizzát. aztán lehet tévedek és nem is. :DDD

szerk: amúgy sztem pont ez mozgatta meg az árfolyamokat. Hogy FED lehet csökkenti a higítás mértékét, 2022ben abbahagyhatja. de ez már baromira off

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#96) Johnny válasza Agyrák666 (#20) üzenetére


Johnny
senior tag

Mennyire de mennyire nem is hasonlít a kettő egymáshoz, lol

(#97) #54625216 válasza Dare2Live (#84) üzenetére


#54625216
törölt tag

"Mármint mert emelkedik nem kell? wtf."

Aminek az árfolyama 10 év alatt a 4000szeresére nő, abban nem lehet bízni, mert a világon nem létezik olyan dolog, aminek a valós értéke ennyi idő alatt ennyivel növekedne. Azaz az árfolyamot a spekuláció fújja.
A befektetők pedig nem a kriptoban bíznak, hanem a buborék további növekedésében, és hogy ők még időben kiugorhatnak.

(#98) atok666


atok666
őstag

Tenyleg kripto hivokkek vitatkoztok az interneten? :D Amig 1$ velt hasznot hoz a rigje/portfolioja, addig ez lesz a szent gral…
Ilyen erovel a laposfold-hivot is lehet gyozkodni egy forumon, hogy a Fold marpedig gombolyu…

Atok

(#99) snecy20 válasza atok666 (#98) üzenetére


snecy20
veterán

Ó, pedig már kezdtem reménykedni hogy a profiton felül esetleg van még egy, a háttérben meghúzódó magasztos eszme is a bányászat mögött... vagy valami. :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#100) Dare2Live válasza #54625216 (#97) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

evvel a hszel az 50-100 P/Es RV árfolyamok világában nem tudok vitatkozni. :R

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.