Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Tüzi válasza Donki Hóte (#273) üzenetére

Oke :) taps :))

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#302) t72killer válasza zerodot (#298) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egy random elsőnapos shitcoin feltörhető :F? Mármint létező erőforrásokkal, normális időtávon belül?

Utsó bekezdés: full ASIC-ra kéne átállni, lehúzni a wc-n a GPU és winyó(!!!) evő coinokat.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#303) zerodot válasza t72killer (#302) üzenetére


zerodot
aktív tag

Hát egy 51%-os támadást annál könnyebb megcsinálni, minél kevesebb hashpower áll az adott blokklánc mögött. Olyan értelemben feltörni, hogy pl. visszafejteni a privát kulcsokat valszeg csak akkor lehetne, ha valami hiba lenne a kódban, de egy új cuccnál nyilván ennek is jóval nagyobb az esélye, mint egy 10+ éve futó dolognál.

Én a GPU bányászatot se tartom ördögtől valónak, legalábbis számomra nem értékesebb dolog a gaming, mint pl. egy eth hálózat biztosítása. HDD mining tudtommal elég új, csak a Chia-ról hallottam, de nem igazán foglalkoztam még vele, szóval erről nem tudok vélemény mondani.

(#304) t72killer válasza zerodot (#303) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A gpu-bányászat koncepciójával van baj: igazából elfutna a "rendszer" tizedennyi hardveren is, de a bályászok profitja attól függ, hogy tud-e több kártyát szerezni, mint a versenytársai.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#305) Dare2Live válasza t72killer (#302) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Egy egy napos kis coin ha bányásszák kevés hash áll.
Sajnos vannak oldalak alá nicehack ahova bérbe tudod adni a hashed és bérbe lehet venni.

Nem kell full asicra átállni. asic is k* sok CO2t termel. Át kell állni POS....ra.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#306) Dare2Live válasza zerodot (#298) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

szvsz:
BTC semmit se tud amit rakás coin ne tudna. Viszont igazából semmit se tud amit rakás más coin igen.
Egy igazi dinó ami szép lassan ki fog hallni.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#307) Dare2Live válasza szazbolha (#292) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Ezért nincs értelme."

jujj.... vízgőz egy tényező mégha a legnagyobb is egy egyenletben ami viszont! elsősorban is a második legnagyobbtól (CO2) függ.

szar pldaval: minnél több CO2 annál melegebb, minnél melegebb annál több vízgőz. A sor elején a co2 áll. """"Az a változó""""
Ahogy írtam a vízgőz azért nagyon fontos és rémítő mert egy baromi erős pozitív visszacsatolás ami elöbb utobb "ránk" fog szakadni.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#308) szazbolha válasza Dare2Live (#307) üzenetére


szazbolha
addikt

Tévedsz, nem a CO2 a második.

(#309) Dare2Live válasza szazbolha (#308) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

tudtam, hogy ez lesz ha túl leegyszerüsítem.

Akkor kérnék linket mért nem.

és kezdésnek akkor tőlem egy link ami nincs túl egyszerüsítve Though water is responsible for most (about 36-70%) of the total greenhouse effect, the role of water vapor as a greenhouse gas depends on temperature. On Earth, carbon dioxide is the most relevant, direct anthropologically influenced greenhouse gas.
Így korrekt. A kiemelés tőlem.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#310) szazbolha válasza Dare2Live (#309) üzenetére


szazbolha
addikt

Keresd meg a linket magad. Olyan szakirodalmat keress, ami nem kötődik a zöld CO2 lobby-hoz és lehetőleg 2000 előtt íródott. Az még nem a kőkorszak volt.

(#311) Dare2Live válasza szazbolha (#310) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Annyit tudok írni mint korábban. Konkrétan mit. Másrészt: 600éve meg azt hitték a föld lapos.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#312) szazbolha válasza Dare2Live (#311) üzenetére


szazbolha
addikt

Így van. Ezt a vitát rég megnyerted, nem kell pörgetned, én meg nem akarlak meggyőzni semmiről.

Nekem addig nem lesz rosszabb amíg csak fórumokon küzdötök a CO2 ellen.
A probléma ott kezdődik majd amikor a kéményemre, meg az autómra adót akartok kivetni a szép új világ nevében. Aztán meg a lábnyomomra... mindenre ami CO2 gyanús.
És abból pénzből (legálisan és tartósan beszedendő zöld adó) majd a zöld lobby mögött állok projektjeit finanszírozzátok.

Ekkor kicsit elégedetlen leszek.

(#313) t72killer válasza szazbolha (#312) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én nem csak a fórumon küzdök:

1. Nem csinálok 3+ gyereket (a jövő SUV-tulaja, házépítője, stb)
2. Nem csereberélem a sok tonna CO2 árán legyártott cuccaimat (pl autó...) olyan gyakran, mint győri polgármesterek y barátnőiket. Igen, nem lesz Tesla a 10éves dízelből.
3. Nem repülök évi 2x Balira (mostanság leginkább sehova se)
4. Nem veszek igénybe felesleges szolgáltatásokat, ahol ha más nem is, a dolgozó kocsival megy be nekem szolgálratni
...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#314) szazbolha válasza t72killer (#313) üzenetére


szazbolha
addikt

"Nem csinálok 3+ gyereket (a jövő SUV-tulaja, házépítője, stb)"

Ez döbbenetes és rendkívül amorális.
Ne haragudj, kiváló táptalaja vagy annak a terjedő kártékony ideológiának, amely a fehér ember visszaszorítását tűzte ki célul. Az egyik eszköze lettél CO2-vel a zászlódon.
Normális ember a gyermek áldást, a család tervezést nem a CO2-ből vezeti le.
Egyszerűen hihetetlen, hogy ez a gondolat így, ilyen nyersen megjelenhet a magyar társadalomban, biztos nem vagy egyedül ezzel a zöld-kártékony elhatározással.

Majd a fekete-afrikai "t72killer" csinál helyetted 10-et is.
Nem lesz itt gond.

(#315) t72killer válasza szazbolha (#314) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem mondtam, hogy csak én csináljam ezt, nyilván a száhelben is legfőbb ideje lenne tabikat szedni/ gumit húzni. Ettől függetlenül nem kezdek szaporodási versenybe velük.

Nem a CO2-ből vezettem le, az kb 20.melléktermék, azok után, h mennyit tudok értelmesen felnevelni, iskoláztatni és amennyire a megfizethetetlenné váló ingatlanok világában értelmes hagyatékot hagyni.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#316) zerodot válasza Dare2Live (#306) üzenetére


zerodot
aktív tag

Feljebb írtam, az elsősége miatt ebben van a legnagyobb bizalom, ezért nem fog kihalni. Store of Value-ként ez marad az első még nagyon sokáig vagy akár végleg. Hasonlóan az aranyhoz a fizikai világban.

Vicces azért egy 12 éves dolgot dínónak nevezni :) Főleg hogy fejlesztik ezt is folyamatosan. A kicsi és gyors fizetésekhez pl. ott a LN. Épp most kezdi egy komplett ország tesztelni/használni.

(#317) zerodot válasza Dare2Live (#305) üzenetére


zerodot
aktív tag

Hogyan termel az asic CO2-t? Azt a szénerőmű termeli ha nem tévedek? Vagyis az energiaelőállítást kell tisztává tenni, nem az asicot betiltani.

A PoS még mindig nem egyértelmű, mennyire működőképes. Az eth-nél is évek óta húzódik az átállás. Emellett ott az alapvető probléma, azaz hogy pénzből egy nagyobb államnak/cégnek szinte "végtelen" mennyiség áll a rendelkezésre, vagyis elvileg fel tudna vásárolni annyi coint, hogy átvegye az irányítást egy PoS blockchain felett. Persze ez se lenne triviális, mert nem lehet gyorsan kivitelezni, különben az egekbe küldené a coin árát. De az elvi lehetőség ott van.

Ezzel szemben energiát egyáltalán nem olyan egyszerű szerezni ilyen mennyiségben. De ha az rendelkezésre is állna, akkor még mindig kell hozzá mining hw. Azt meg nem lehet a semmiből előteremteni. Leadod a megrendelést ennyi-meg-ennyi chipre, aztán a gyártó azt mondja, oké, kb. 3 év lesz. Szóval jelenleg a PoW még mindig a legbiztosabb megoldás arra, hogy egy erős politikai vagy gazdasági szereplő ne tudjon egykönnyen 51% támadást kivitelezni.

A PoS-nél lényegében minden a virtuális térben zajlik. A PoW-nek viszont pont az a lényege és az erőssége, hogy konkrét fizikai dologhoz (= energiához) köti azt, hogy mennyire szólhat bele valaki a hálózát működésébe. Ezt sokan nem látják vagy nem értik.

(#318) Dare2Live válasza zerodot (#317) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"A PoS még mindig nem egyértelmű, mennyire működőképes."

ld cardano, polka... vonalat. Tökéletesen látszik mennyire működőképes.

"Szóval jelenleg a PoW még mindig a legbiztosabb megoldás arra, hogy egy erős politikai vagy gazdasági szereplő ne tudjon egykönnyen 51% támadást kivitelezni."

Kínában van a BTC hash 70%+a. Egy darab 1984 államban.

"Hogyan termel az asic CO2-t? Azt a szénerőmű termeli ha nem tévedek?"

És ha ASIC nem menne nem kellene megtermelnie.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#319) Dare2Live válasza zerodot (#316) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

bizalom vmiben ahol a hash 70%+a kínában van? jujj.

Az LN ahogy jelenleg kinéz megbukott. Több BTC vándorol ethereumon wraped formában mint LNen.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#320) Dare2Live válasza szazbolha (#312) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Nekem addig nem lesz rosszabb amíg csak fórumokon küzdötök a CO2 ellen."

Én itt se küzdök. És ez már rohadt rég túlnött a forumon.

"A probléma ott kezdődik majd amikor a kéményemre, meg az autómra adót akartok kivetni a szép új világ nevében."

Én nem akarok de ez ilyen olyan formában már megtörtént.

"Ekkor kicsit elégedetlen leszek."

Akkor ld feljebb már most is lehetsz. Ez már nem a jövő.

Amúgy a védőoltások ellen is küzdöttek anno sokan.... :C

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#321) szazbolha válasza Dare2Live (#320) üzenetére


szazbolha
addikt

Gondolom az a szellemi kör akik most a CO2 ellen küzdenek.

(#322) Dare2Live válasza szazbolha (#321) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

atr se hitték el mert régi könyvekben nem volt... ;]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#323) szazbolha válasza Dare2Live (#322) üzenetére


szazbolha
addikt

Valamit nagyon keverhetsz, mert az oltásokkal kapcsolatos tudományos állítások jóval előbb kerültek a könyvekbe, mint a föld hőháztartásával és klímájával kapcsolatosak.

(#324) Dare2Live válasza szazbolha (#323) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

semmit se keverek. Ott is megvolt az az időszak amikor mamelukok ugyanúgy vélekedtek róla mint most a témánkról.

szerk: Sött igazából most is megvan.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#325) zerodot válasza Dare2Live (#318) üzenetére


zerodot
aktív tag

> ld cardano, polka... vonalat.
Ezek még nagyon új cuccok. A fő dolgok, amiket ígérnek, még nincsenek készen. De én nem is erről beszéltem, hanem az alapvető PoS problémáról, olvasd vissza, leírtam részletesen.

> Kínában van a BTC hash 70%+a
Szerencsére ez gyorsan változik. Avagy olvasd el újra a topic címét.

> Az LN ahogy jelenleg kinéz megbukott.
LOL. Bocs, teljes baromságokat irkálsz. Most kezdenek jól használható appok kijönni hozzá, pl. Strike, az elején vagyunk. Mintha egy kisgyerekre azt mondanád, hogy életképtelen, mert nem tud autót vezetni.
Eth-en a defi miatt van akkora btc volume, aminek semmi köze az instant tranzakciókhoz, a kettőt összehasonlítani teljes értelmetlenség.

(#326) zerodot válasza Dare2Live (#318) üzenetére


zerodot
aktív tag

> És ha ASIC nem menne nem kellene megtermelnie.

Hát még ha aranyat nem bányásznánk, mennyi energiát nem kellene megtermelni. Ha pedig a bankrendszert leállítanánk, azzal mennyit nyernénk! :C


De ja, persze, igazad van, állítsuk le a bitkojintot, 0.13%-kal kevesebb CO2-t fogunk termelni, és a Föld máris megmenekült... :C


(#327) Dare2Live válasza zerodot (#326) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ha ki lehetne váltani akkor mért ne?

Az egész ETH POS átállás egyik lényege pedig pont ez. A másik meg a tarnzakció szám.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#328) t72killer válasza zerodot (#326) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ezeket oszd még le az egyes kategóriák valós használati számaival, hány lakáshitel, átutalás illetve aranyozott audio-csati, ékszer, befektetési érme stb jut erre.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#329) Dare2Live válasza zerodot (#325) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Lehet újak de mihez képest? BTC is az. Vagy akkor BTC se működik mert új?

"az alapvető PoS problémáról"

Ami nem létezik? :)

"Szerencsére ez gyorsan változik. "

Ez jövő. Majd ha a hash max 40% lesz kínában lehet tapsolni. Tényleg előrelépés lehet.

LN:
Lehet most elkezdenek rá appok jönni de eddig ami van az megbukott. És veled ellentétben ezt a community is belátta és olyat lépett, hogy :Y . Ha bejön és nem késő lehet mégse dino/bukott coin a BTC.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#330) zerodot válasza Dare2Live (#329) üzenetére


zerodot
aktív tag

> ha ki lehetne váltani akkor mért ne?
Pontosan. Ha ki lehetne.

De egyelőre nem lehet minden tulajdonságát 100% kiváltani, ezt ecseteltem már feljebb, de olyan mintha el se olvastad volna vagy nem akarnád felfogni. Nekem viszont semmi kedvem 6x elismételni, amit már egyszer leírtam.

> veled ellentétben ezt a community is belátta
Melyik community? :U A BTC gyűlölők társasága? Jó kis community lehet. Biztosan nagyon menő dolog a BTC-t utálni, de sajnos ez nem viszi előbbre a világot.

> és olyat lépett, hogy :Y
Erre már inkább rá se merek kérdezni, annyira ilyesztően hangzik.

(#331) Dare2Live válasza zerodot (#330) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Ha ki lehetne."

Nah megent: Mivel rakás POS működik már most is így kijelenthető, hogy ki lehet. Nekem sincs kedvem elismételni mert ahogy látom túl bonyolult megérteni, hogy de működik.

" A BTC gyűlölők társasága?" + "Erre már inkább rá se merek kérdezni, annyira ilyesztően hangzik."

Elsőre gondoltam leírom de aztán rájöttem egy google keresés kidobta volna. Így maradj csak az ami vagy: tudatlan.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#332) zerodot válasza Dare2Live (#331) üzenetére


zerodot
aktív tag

> Így maradj csak az ami vagy: tudatlan.
Gratulálok, sikerült eljutnod oda, hogy értelmes dolgot nem tudsz írni, így hát személyeskedsz. Dagonyázz a mocsárban, ha neked ez bejön, de én nem kérek belőle. Csak majd legyen aki kihúz, ha végleg elkezdesz belesüllyedni.

Eldöntheted, hogy elkezdesz utánanézni a dolgoknak, és gondolkodni rajtuk (tudom nem könnyű) vagy megmaradsz a hiedelmeidnél és aki mást mond, azt lehülyézed. Te dolgod.

Good luck.

(#333) Dare2Live válasza zerodot (#332) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Gratulálok, sikerült eljutnod oda, hogy értelmes dolgot nem tudsz írni"

Pontatlan. Tudnék de akinek fogalma sincs mi jön btcnél miben állapodott meg a community annak fogalma sincs mi is van a BTCvel.
Másrészt aki ennyire tudatlan annak nem csak fogalma nincs de nem is érdekli. Ha érdekelné googlizott volna egyet.
Dagonyázz csak a tudatlanságod mocsarában. :C Nem nem fogom neked kiguglizni.

"Eldöntheted, hogy elkezdesz utánanézni a dolgoknak"

Én? A fenti után? :C Az elmúlt 12év egyik de sok szempontból a legnagyobb változtása jön te nem tudsz róla és nekem kéne utánanézni. :C

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#334) Johnny


Johnny
senior tag

https://telex.hu/tech/2021/06/24/kina-bitcoin-kritpovaluta-banyaszat-betiltas-aramfogyasztas-durvan-csokken-szecsuan

Ebben is benne hogy Texasba vinnék. Másik tegnapi hír a Texasban az áramszolgáltató korlátozza távolról a klímák fogyasztását hogy védje a hálózatot a túlterheléstől. Nem üti a kettő egymást ?

(#335) t72killer válasza Johnny (#334) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Majd kiizzadják :DD ;]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#336) zerodot válasza Johnny (#334) üzenetére


zerodot
aktív tag

Az a kérdés milyen hálózatról szól az a másik hír. Mert ha az áramelosztó hálózat túlterhelése a gond, az valószínűleg nem nagyon érinti a bitcoin bányákat, mivel azokat jellemzően az erőművek közvetlen közelébe telepítik.

Sőt a túltermelés "elfogyasztására" is szoktak már miner farmokat használni, ugyanis nem annyira triviális egy erőmű teljesítményét leszabályozni, ha csökken az energiaigény a hálózatban; a megújuló energiával (nap, szél) működőknél pedig pláne nagyon problémás a szabályozás... Vannak már kulcsrakész konténerek, amiket az erőmű mellé raknak le és egyenesen onnan vezérlik, megmondják hogy most ennyi meg ennyi teljesítményt vegyen fel, mert épp nem tudják máshova irányítani. Az asicok a konténerben pedig szépen átkonvertálják a fölös energiát pénzzé.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.