Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:34:36

LOGOUT.hu

-= Sony Xperia Z3 Compact =-

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13901) Janaboy válasza AtHoS (#13898) üzenetére


Janaboy
veterán

Nem láttam kérdőjelet :)

Janaboy

(#13902) Csari93 válasza AtHoS (#13900) üzenetére


Csari93
aktív tag

Húha, így azért árnyaltabb... mivel Sony frissítések voltak, biztos voltam benne, hogy most az hozta elő... na sebaj, rákeresek google-on, hátha találok valamit. Köszi a reakciókat!

www.flickr.com/csari

(#13903) neorow1 válasza bezz (#13889) üzenetére


neorow1
senior tag

Akkor most el vannak látva Z3C-vel, mert velem együtt adtak le szintén egyet, ami be sem kapcsolt, illetve a memóriakártya sem maradt benne, ami az enyémen is hiba.. Garis javítást csak azután csinálnak ha már ki van cserélve a törött digitizer, igaz hogy a kijelzőn is vannak lila foltok, meg a ragasztás is elengedett, de előbb a pénz kell nekik.

(#13904) Viktor77 válasza pattantyu (#13890) üzenetére


Viktor77
titán

"Augusztus végén elkezdett szarakodni a GPS-e. Rákeresve azt találtam, hogy az egyik szoftverfrissítés rontotta el, nem csak az enyémet, hanem az összes Z3, illetve Z3 compact GPS-ét. Vártam még pár frissítést, hátha javítják, de semmi. Aztán valahol olvastam, hogy az alaplap cseréje megoldotta másoknál a gondot. "

Már az első mondatoknál bukik a dolog. Egy szoftverfrissítés úgy elrontotta a telefont, hogy csak alapcserével javítható? Mi van? Milyen összesét? A topicban egy szó nem volt erről, pedig az "összes" Z3C-ről beszélünk.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#13905) #97246720


#97246720
törölt tag

Üdv...ha esetleg valaki kíváncsi, frissítettem a Sony Concept Marshmallow blogom, belekerült a Z3 Compact-os FTF képfájl is, elvileg az utolsó kiadott 2099-es verzió, 2123 és 2134-es frissítést OTA-n lehet letölteni...

Sony Concept Marshmallow Béta rendszer Z3(D6603)-ra és Z3C(D5803)-ra

[ Szerkesztve ]

(#13906) forfung válasza Csari93 (#13902) üzenetére


forfung
csendes tag

heló!
Ilyet most én is tapasztaltam egy hete kb, nálam skype és messenger hívásoknál kezdett villogni a kijelző, és ugyanúgy nem tudtam bekapcsolni a oldalsó gombbal se a dupla tapival, azóta nem csinálta.
Erről ha van valakinek infója szívesen venném.

Másik srácok! a sim fedél állandóan kiugrik a helyéről, összefoglalóban le is van írva ez az általános hiba (szintén vicc egy ilyen telefonnál..). Ezzel garanciában csinálnak valamit, vagy speedshop és társaiban kétezer pénzért nézni kéne másik fedelet? A microsd-s fedél meg szépen zár, de így nem vízhatlan....

(#13907) pattantyu válasza Viktor77 (#13904) üzenetére


pattantyu
tag

Írd be a google-be: sony z3 gps problem. Én megtettem. A jelenség annyi volt amúgy, hogy a GPS jel vétele baromi sokat gyengült. Látta a műholdakat, de nem tudott csatlakozni, vagy amihez tudott, ahhoz is nagyon gyengén. Felhős időben semmi, illetve csatlakozás esetén szar pontosság, sok eldobással.

Az egyik fórumban azt olvastam, hogy az alaplapcsere megoldást hozott másoknak. Nekem az volt az ötletem, hogy a Sony is rájött a hibára, ezért az újakat, meg az új alaplapokat nagyobb GPS antennával látta el. Mások is írták, hogy egy antennabővítés, azaz egy kis fémszál hozzátoldása az antennához sokat javított a helyzeten. Na jó, de egy garis, pöpec telefonnál, ami még csak le se esett soha, ki a fene állna neki ilyeneknek. Természetesen soha nem szedtem szét. Ha lett volna okom, akkor is a szerviz tegye meg, ne én.

(#13908) pattantyu válasza HofiZoli (#13892) üzenetére


pattantyu
tag

Nekem is ez lesz a vége, az tuti! Addig ütöm őket, amíg ki nem verem belőlük. Már túl vagyok pár ilyen meccsen. Ezt is simán nyerem, de nekem nem kell a telefon vissza, a vételárat fogom követelni. Simán letelt a 30 nap, nem tudták visszaállítani a megfelelő működést, sőt, az ő hibájukból hónapok óta nincs telefonom. Elmehet az egész banda a p.cs.ba. Már írtam a panaszkönyvbe, de nem állok meg itt. Legközelebb ki fogok tépni belőle egy lapot, majd magyarázkodhatnak a köcsögök!

(#13909) pattantyu


pattantyu
tag

Ja, és meg fogom rendelni a Oneplus X-et. Remélem azzal jobban járok...

(#13910) rootmin válasza pattantyu (#13890) üzenetére


rootmin
tag

Elég béna indoklás...

Mivel nyom nélkül bonthatatlan készülékről beszélünk, a felhasználói beavatkozás kizárva.
Ha pedig egy NYHL-en (aka. NYÁK-on) úgy okozol mechanikai sérülést, hogy a készülékházon ennek nincs látható nyoma, akkor az tuti nem stimmelt már új korában sem. Üveg hamarabb törik, mint az üvegszálas epoxi... Ha egy SMD alkatrész pattan le akkora behatástól, amitől a burkolat nem sérül, az gyártási hiba.

Egyébként ránézésre a mikroszkópos képen elég sok a forraszpaszta maradvány (bár valszeg nem az okoz itt gondot, elég csúnya...) , simán lehet valami egyéb gyártási hiba. Én nem vagyok technológus, de a helyedben megmutatnám a képet egynek.

(#13911) VMatteo válasza pattantyu (#13907) üzenetére


VMatteo
őstag

de ha GPS hibád volt, miért nem adtad garanciába a Cordonba?

Tisztelet a Gépésznek!

(#13912) half333


half333
őstag

sziasztok! tudna valaki segíteni root szempontjából? nagyon régen csináltam már,és már nem tudom h kell,tudom ott a google,de javarészt angol cikkeket találtam,meg nem sok időm van utána nézni. és kellene CWM is teljes rom mentéshez,meg hangerő növeléshez.

(#13913) Viktor77 válasza half333 (#13912) üzenetére


Viktor77
titán

Összefoglaló?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#13914) half333 válasza Viktor77 (#13913) üzenetére


half333
őstag

igen,és linkek,ha lehet.
és még annyi kérdésem lenne,h nem befolyásolja a sima root az akku üzemidejét?

[ Szerkesztve ]

(#13915) rikxjeee válasza half333 (#13914) üzenetére


rikxjeee
tag

Arra céloz, hogy olvasd el az összefoglalót...

[ Szerkesztve ]

(#13916) holozis_HUN válasza rikxjeee (#13915) üzenetére


holozis_HUN
veterán

:DDD

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#13917) half333 válasza rikxjeee (#13915) üzenetére


half333
őstag

ott 4.x.x szoftverra irnak a root-ról,nekem 5.1.1 van a telón

(#13918) rikxjeee válasza half333 (#13917) üzenetére


rikxjeee
tag

Inkább hagyd a csudába, ha a fenti, meglehetősen korrekt leírást sem érted.

[ Szerkesztve ]

(#13919) #97246720 válasza rikxjeee (#13918) üzenetére


#97246720
törölt tag

4.4 alatt a towelroot vagy a kingroot nem működik?

bár lehet hülye kérdés volt, mert a kingroot z3-on működik 4.4en

[ Szerkesztve ]

(#13920) szabi97 válasza #97246720 (#13919) üzenetére


szabi97
tag

Kingroot csak 5.0-ig működik, 5.1.1-en nekem nem ment.
Wajk korábban írta, hogy csak 5.0-ig jó.

(#13921) holozis_HUN válasza half333 (#13917) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Flashtoolal felrakod az 5.0-t. Majd Kingrootal rootolod. Aztán felrakod a dualrecovery-t. És felpakolsz egy wajk 4.3-at és kész.

Kingroot használata: letöltöd telóval, feltelepíted, majd megnyitod és rákattintasz hogy root. Lement. Majd felrakod a dualrecovery-t esetleg úgy, ahogy a leírásban van. USB hibakeresés be, leszeded, install.bat futtatása, nyomod amit kell és láss csodát megvan :) Ennyi az egész. Ja és kell gép a dualrecovery felrakásához, azt gépre töltsd le!

[ Szerkesztve ]

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#13922) pattantyu válasza VMatteo (#13911) üzenetére


pattantyu
tag

Szerinted mit tettem? Náluk van szeptembet 30. óta. Ők nem akarják garanciában javítani a fenti kamu indokból kifolyólag.

(#13923) Quasi_modo válasza pattantyu (#13907) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Írd be a google-be: sony z3 gps problem
Csak itt nem a Z3 - ról van szó, hanem a Z3 Compactról. Gyanítom nem egyforma a kettő belülről.

valami

(#13924) #97246720 válasza szabi97 (#13920) üzenetére


#97246720
törölt tag

de van prerootolt 5.1.1 nem? 4.4et felteszi, rootolja, feltesz egy dual recovery-t, és recoveryből felteszi a prerootolt 5.1.1-et...voálá, fent is van egy rootolt 5.1.1

a gps hiba vagy SoC baj vagy csak szoftveres gond...a haverom vodás z3c-je volt ilyen,csak képernyő kikapcs és visszakapcs után talált műholdat...most a legfrissebb szoftverrel tökéletesen megy

[ Szerkesztve ]

(#13925) rgeorge válasza pattantyu (#13907) üzenetére


rgeorge
addikt

Mindkét Z3 topikot rendszeresen olvasom, GPS problémára nem emlékszem egyikből sem. A saját Compactomon sem tapasztaltam, pedig érzékeny vagyok rá, az előző telefonomon az őrületbe kergetett a rossz GPS, amit ott valóban szoftver oldalon egy frissítéssel rontottak el.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#13926) hevizms válasza VMatteo (#13911) üzenetére


hevizms
addikt

Szerintem ott járt.Legalábbis a szakvélemény alján az ő nevük van.

(#13927) ottesz válasza #97246720 (#13905) üzenetére


ottesz
aktív tag

Nekem fel is települt.....sony content-tel.Az ota frissítés is magától megjött......Kiváncsi vagyok....

(#13928) Janaboy


Janaboy
veterán

Arra van beallitas h dokkolba teve ejjeli orakent mukodjon? Csokkentett fenyero stb.

Janaboy

(#13929) Armahun válasza Janaboy (#13928) üzenetére


Armahun
addikt

Igen.
A widgetek között van egy óra nevezető. Azt kiteszed valamelyik asztalra és azzal tudod indítani.
Rábökve lehet kapcsolgatni a nappali és éjszakai módot.
Ha minden igaz a smart connect appban is megadhatod eseménynek a dokkot és műveletnek az óra indítását.

[ Szerkesztve ]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#13930) VMatteo válasza hevizms (#13926) üzenetére


VMatteo
őstag

Nem értem. Szar volt a gps, beadtad a cordonba es ők most mondják hogy az alaplapod összebarmoltad és no gari?

Tisztelet a Gépésznek!

(#13931) pattantyu válasza Quasi_modo (#13923) üzenetére


pattantyu
tag

Amikor beírtam, hogy sony z3 comapact gps problem, akkor találtam mindent, Z3-t, Z3 compactot.

Pl ezt: http://www.thecellguide.com/sonyxperia-z-gpsissue.php

(#13932) pattantyu válasza VMatteo (#13930) üzenetére


pattantyu
tag

Nem mondják, hogy összebarmolta. Ismeretlen eredetű hibát mondanak, ami miatt nem javítják gariban. Természetesen ezzel nem utasíthatnák el, mivel ilyen indok nincs. Neki kell bizonyítania a nem rendeltetésszerű használatot. Erről szól a garancia. Én azt mondom, hogy nem esett le, nem sérült, ami igaz is. Innentől neki kéne bizonyítani, hogy a hibát a nem rendeletésszerű használat okozta. Ezt nem tette meg, sőt nem is próbálta. Írtam nekik, hogy emiatt nem tudom ezt az "indokot" elfogadni. Annyit írtak, hogy nekik ez a véleményük. Kösz... Kicsit se törvényellenes.

(#13933) hevizms válasza VMatteo (#13930) üzenetére


hevizms
addikt

Én nem adtam be sehova.Nem az én telóm. :)

(#13934) Essien válasza hevizms (#13933) üzenetére


Essien
aktív tag

Tegnap "nagy odafigyelés" mellett sikerült a sima z3 concept ROM-ot fleshelni a compactomra. :D csak azért osztom meg mert hogy vki így jár ne ijedjen meg visszafordítható bár leizzadtam :D

Hevizms: Nem válasz akart lenni, ne haragudj.

[ Szerkesztve ]

(#13935) #97246720 válasza Essien (#13934) üzenetére


#97246720
törölt tag

Ugyan úgy kell flashelni mint a gyári Stock romot, csak a legfrissebb flashtoolnál mikor az fsc scriptes ablak felugrik akkor no-t kell nyomni,eggyel régebbi verzió is felteszi, abba még nincs fsc scriptes ablak

(#13936) Essien válasza #97246720 (#13935) üzenetére


Essien
aktív tag

Tudom, csak a 6603 ast szedtem le mert nem figyeltem oda és azt is simán feltette a flashtool :) Miután végzett bekapcsolásnál csak fekete világító kép fogadott és bármit nyomtam nem reagált semmire csak rezzent egyet de ki nem kapcsolt. Amikor rádugtam gépre akkor írta ki hogy d6603 telefon csatlakoztatva és ekkor esett le hogy rosszat flasheltem. Kb 20 percet szenvedtem vele mire sikerült vhogy kikapcsolni... Utána simán ment már flashtool-al a 5503-as :C Öröm.

(#13937) vazzz válasza Essien (#13936) üzenetére


vazzz
őstag

Akkor a 5803-at meg se próbálod? :)

(#13938) Essien válasza vazzz (#13937) üzenetére


Essien
aktív tag

:-D elírtam köszi a javítást.

(#13939) pattantyu


pattantyu
tag

Ma ezt kaptam a Cordontól:

Tekintettel panaszára, ügyfél elégedettség céljából a szerviz a készülék fő áramköri paneljét lecseréli.
Amint átvehető a készülék, sms-ben értesítjük.
Megértését és türelmét köszönjük.

Anyátokat!

(#13940) Misua


Misua
senior tag

Sziasztok,

Segítség kéne!

Nejemnek vettünk e készüléket, nos 3 hét után el lett ejtve kb 20 centiről laminált padlóra.
Azóta a GSM modul megvadult...hol működik hol nem.
Leadtuk a gariba - válasz Condortól - ismeretlen eredetű mechanikai sérülés miatt garancia megvonva. Mellékelt fotókon az eggyik saroknál 1 mm-s repedést vették észre mely miatt alaplapon is történt valami sérülés. Condornál történő javítás után tovább élhet a gari. Mást nem írták...főleg az összegeket.
Gondolom azért hogy már önköltségből vizsgáltassuk meg náluk a készüléket.

Nos a kérdéseim: mennyi lesz a bevizsgálás és kb mennyi lehet a végösszeg?
Köszi szépen!

(#13941) bezz válasza bezz (#13889) üzenetére


bezz
tag

Na jött az árajánlat Cordontól az összetört kijelzőmre. Szerintem korrekt, úgy hogy a gari is megmarad, meg elvileg a "vízállóság" is.
Ezt írták:

Tisztelt Ügyfelünk,

Készülékének javítási költsége Br. 36.576 Ft. Amennyiben az árajánlatot nem fogadja el, a készülék még nem lesz kiadható, összeszerelt állapotban, ezért azonnal sajnos nem áll módunkban kiadni azt. Amint átvehető lesz, a megadott elérhetőségeken értesíteni fogjuk. A javítási költség elutasítása esetén a bevizsgálás összege, Br.2500Ft, melyet készpénzben fizethet ki a készülék átvételekor Ügyfélszolgálatunkon.
Várjuk válaszát

(#13942) neorow1 válasza bezz (#13941) üzenetére


neorow1
senior tag

Az tök jó, én előbb adtam le mint te, ugyanezzel a hibával és még semmi..

(#13943) neorow1 válasza neorow1 (#13942) üzenetére


neorow1
senior tag

Na megérkezett, igaz 3 ezerrel drágábban :U

Tisztelt Ügyfelünk,

Készülékének javítási költsége Br. 39.624 Ft. Amennyiben az árajánlatot nem fogadja el, a készülék még nem lesz kiadható, összeszerelt állapotban, ezért azonnal sajnos nem áll módunkban kiadni azt. Amint átvehető lesz, a megadott elérhetőségeken értesíteni fogjuk. A javítási költség elutasítása esetén a bevizsgálás összege, Br.2500Ft, melyet készpénzben fizethet ki a készülék átvételekor Ügyfélszolgálatunkon.
Várjuk válaszát

(#13944) marilllyo


marilllyo
veterán

Most láttam MM-ben a Z5C-t. Azzzzztaqrva de jól néz ki...

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#13945) Wajk


Wajk
addikt

Ha valaki szeretné próbálgatni, az új Kamera 2.0 felület elérhetővé vált a Z5 szériára és már portolták is nekünk.

Véleményem szerinte elég gyors, FC-t akkor tapasztaltam amikor az előlapi kamerára váltva a módok között SWIPE-al váltottam, meg talán a videózás nem megy az előlapival. Máshol nem sikerült előidézni, és az annyira engem nem hat meg mert a hátlapival fotózok úgyis.

Letölteni innen lehet, csak flashelni kell Recovery-ből

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#13946) Viktor77 válasza Wajk (#13945) üzenetére


Viktor77
titán

Két kérdés.

1. Ezzel jobb képeket lehet csinálni?
2. Ha nem jönne be, a régit hogy tudom visszatenni?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#13947) szabi97 válasza Viktor77 (#13946) üzenetére


szabi97
tag

Én úgy szoktam, hogy a letöltött zip fájlban megnézem milyen fájlok vannak és ezeket a fájlokat root explorer-rel kimásolom a system-ből sd vagy belső tárhelyre valahová, ha mégse tetszene, akkor csak visszamásolom a helyére az eredeti fájlokkal felülírva amit fel flasheltél, utánna csak újraindítom és olyan mint a régi. :)

[ Szerkesztve ]

(#13948) slay007


slay007
csendes tag

Sziasztok szerintetek milyen összegre számítsak a telefonom szervizelésével kapcsolatban a hátulján az üveg tört be illetve sérült a keret is.A telenornál vettem a telefont a helyszínen ott kellet hagynom 5080ftot bevizsgálási díjnak bár úgy olvastam 2500ft a Cordon oldalán.Úgy írta a hölgy hogy vízállóságát illetve garanciáját szeretném megtartani?Csak látván akinek a kijelzője tört be annak 36 illetve 39 ezer ftjába kerül remélem ez nem lesz annyi. A működését nem folyásólta be az esés így erre a két alkatrészcserére számítok!

¸¸Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz" ¸¸Mivel mindig az okos enged, már rég a hülyék uralkodnak. " ¸¸A sikerhez vezető út - karbantartás miatt - zárva. "

(#13949) #97246720 válasza Wajk (#13945) üzenetére


#97246720
törölt tag

Manual Camera módot támogatja már így a rendszer?

(#13950) Janaboy válasza Armahun (#13929) üzenetére


Janaboy
veterán

Haat ez se teljesen tiszta, meg a fenyero jatek ok, app elinditas ok, de pl h ne kapcsolja ki a kijelzot a dokkolon azt h allitsam be?

Janaboy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.