Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) laci_csk válasza laci_csk (#150) üzenetére


laci_csk
senior tag

idezet "Egy Xperia Z3 már 140.000 Ft környékén elérhető hazánkban ( a szürke importos árakat most hagyjuk, hiszen az X és XA esetén sem szürke importos árakról van szó, hanem hivatalosakról, szürke importos sufnikban nyilván az X is jóval olcsóbb lesz majd), így vélhetően más országokban is. Most pedig egy felső- középkategóriás készülékért kérnek ennél többet, majdnem 190.000 Ft-ot, mindenki döntse el, de hozzá kell tenni, hogy a Qualcomm 650 bizony veri teljesítményben a Qualcomm 801-es SoC-et, nem is kicsivel. Tehát ez hiába csak közép kategória, míg a másik anno felső volt, a vízállóságon kívül minden előny az Xperia X-nél van. Teljesítmény (erősebb SoC), gyorsabb RAM modul, dupla belső tárhely, fém ház, ujjlenyomat olvasó, és ugye a fém, ami minden gyártónál jelentősen megdrágítja a készülékeket. És akkor a 4x akkora felbontású előlapi kamerát még nem is említettük. Ugye? Így már nem is hangzik olyan szörnyen ez az ár... gondoljunk csak a hasonló kaliberú Galaxy A9-re vagy éppen a HTC One A9-re. Bizony ők sem olcsóbbak."

Xperia XZ3

(#152) haxiboy válasza laci_csk (#151) üzenetére


haxiboy
veterán

Igen csak egy s6-s7 árán van. Na így meg szarul hangzik.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#153) laci_csk válasza haxiboy (#152) üzenetére


laci_csk
senior tag

Sajnos nekem az s6 meg s7 hangzik szarul. :D

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#154) RaveForce válasza laci_csk (#153) üzenetére


RaveForce
veterán

ez ellen a vacak ellen?!....és itt a hangsúly a sajnoson van, ami a te szégyened, nem a samsungé ;] :DDD öcsém, ezek a fanok, napi humor :C

[ Szerkesztve ]

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#155) janeszgol válasza laci_csk (#150) üzenetére


janeszgol
félisten

Impozáns a lista. De! Az SoC csíkszélessége maradt 28 nm. Tehát a melegedés garantált. Ha az Xperia X jobban bírja, mint a széteső Z Akármelyik, M4, M5, akkor azt mondom igazad van és aki nem ezt veszi, az magával szúr ki.

De abban igazad van, hogy ez SoC tekintetében vastagon felsőkategória. Csak előreláthatólag húszezerrel drágább lesz az X Performance. Az meg már csúcs kateg. Akkor mégis túlárazott?
Senki nem váltott eurót, ott van az ár az MM, Edigital, Sony Center honlapján.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#156) laci_csk válasza RaveForce (#154) üzenetére


laci_csk
senior tag

De azert megengeded, hogy ne tetszedjen nekem az s6 vagy s7? Nem parhuzam keppen hanem ugy abszolute.

# haxiboy: Megneztem es azok dragabbak sokkal.

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#157) G-Guts válasza laci_csk (#156) üzenetére


G-Guts
aktív tag

De ha az s6 vagy s7 formatervével kiadnának egy Sony-t, akkor az gondolom neked máris csúcsdesign lenne, nem? ;]

[ Szerkesztve ]

(#158) laci_csk válasza G-Guts (#157) üzenetére


laci_csk
senior tag

Ratetted a pontot az i-re, eppen a fomajukat tartom ronda szappantartonak, hagyjuk a samu szappantarto dizajnt.
Ha forditva irtad volna, a speckok egy sony kinezettel, tala'n lenne valami latszata. De az s6-ot megeszi az X, maskulomben, marad az s7 esetleg.

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#159) .Szaki. válasza laci_csk (#158) üzenetére


.Szaki.
addikt

Az, hogy kinek mi tetszik az teljesen szubjektív, azonban a tényen nem változtat, hogy a Samsungnak valamiért sikerült a "szappantartó" formával elnyerni az android userek nagy részét. Engem nem, mert a Note szérián kívül egyik sem tetszik, de legalább ott némi változtatás van. A Sonynál semmi. Azért az ne legyen már a formaterv, hogy egyszer középre, egyszer jobb oldalra, egyszer meg alulra teszem a vakut. Öt éve kb ugyan az a forma minden telefonjukon, borzasztó unalmas. Valamint iszonyat árpolitikájuk van, a Samsungnak is, de ők legalább kiépítették a vásarlókört. Szóval fel kéne ébredniük, mert így csak lefelé ível a pályájuk továbbra is.

X vs. S6 vs.S7

[ Szerkesztve ]

(#160) BaLee válasza .Szaki. (#159) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Azért ez a design dolog nem ennyire egyszerű. Próbálkoztak ők mindenfélével (és most elég csak az általam birtokolt telefonokon végigmenni) de ez a letisztult design jön be a legtöbbeknek. Ott volt az Xperia Neo egy érdekes formavilággal, meg egy kicsit búcsús kinézettel a sok csillogó műanyag miatt. Aztán jön a váltás az Xperia P-nél a hosszú átlátszó csíkkal (még jópár másik telefon megkapta ezt a design-t) és az elején még érdekes volt de 1-2 év alatt lecsengett és már inkább utálták a népek meg a tesztelők is. Emlékszem valami tesztben meg is említették, hogy végre elhagyták ezt a megoldást pedig elég egyedi volt.

A Z generációval szerintem egy szép formát raktak le az asztalra amit tovább csiszolgatnak.

Samsungnál ugyanez meg az S szériában, évek óta ugyanúgy néz ki és akinek már alapból nem jött be (pl. nekem) az nem fogja azt választani.

Árpolitikájuk ezzel a készülékkel tényleg öngól szagú.

(#161) .Szaki. válasza BaLee (#160) üzenetére


.Szaki.
addikt

A Neo és a P még anno nekem is tetszett, de forma terén érdemes felnézninaz előbb általam linkeltnoldalra és csak rákattintani a Sonyra, ahol képekkel az összes típus fent van. Aki a vaku elhelyezésén kívül bármit is észrevesz, az igazán szemfüles szerintem. Időnként nem árt változtatni és mostnnem arra gondoltam, hogy feltétlen az egészet variálják át. Ezen a téren nekem az LG és a Huawei/Honor politikája tetszik.

(#162) laci_csk


laci_csk
senior tag

Akinek a Sony tetszik eppen a mostani (Z) kinezete miatt tetszik, nekem is ezert, na akkor miert valtoztassanak rajta hogy elpartoljanak azok akik eppen ezert csipazzak a sony-t? Ez nonszensz. Nezzen ugy ki mint egy samu pl., hogy aztan ne tetszedjen amikeppen/ami miatt nem szeretem a samu telokat?

(#160) BaLee: +1

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#163) G-Guts válasza laci_csk (#158) üzenetére


G-Guts
aktív tag

Ne lökd már te is ezt a szappantartó dumát... Azt a jóval kerekdedebb telefonokra mondták - pl. Samsung Galaxy 5 (nem az S széria)- , nem az olyanokra, amelyeknek a szélei le vannak kerekítve.

(#164) laci_csk válasza G-Guts (#163) üzenetére


laci_csk
senior tag

Akkor legyen modernebb szappantarto. ;]
Nekem a Samutol CSAK a Note4 tetszik eppen a szogletesebb mivolta miatt. A Note5 az mar bukta (szappantartosabb) :O Lassuk a 6/7(?) milyen lesz, kerekedik vagy nem?

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#165) Dr. 444Hertz válasza laci_csk (#150) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Egyetértek a véleményeddel.
A SD650 kb. olyan jó, mint a tavalyi csúcs 810, annyi szerintem a bökkenő, hogy ott van a Z5, amit ma már jóval olcsóbban be lehet szerezni. Önmagában az X egy felsőkategóriás, igen jól összerakott telefon.

[ Szerkesztve ]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#166) Dr. 444Hertz válasza G-Guts (#163) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Szerintem az S7 is szappantartó, de kinek a pap, kinek a papné.
Egyébként sokan lehúzzák a Sony telókat a kávájuk miatt. Szerintem aki szereti a Sony-t, pont a tégla kinézet miatt szereti. Én például ragaszkodom a kávához, mert így kényelmesebb egy kézzel írni. A hosszúkás dizájn is tetszik nekem.

[ Szerkesztve ]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#167) .Szaki. válasza laci_csk (#162) üzenetére


.Szaki.
addikt

Még lehetne is valami abban amit mondasz, de ha olyan jó alternatíva lenne mind teljesítményre, mind árra, mind formára a Sony, akkor most nem ott tartana ahol tart. Így meg édes mindegy, hogy a picike fan club mit gondol a formáról, abból a Sony telefonos ága nem fog megélni, új politikára van szükségük és más gyártóktól elszedni az ügyfeleket. Így viszont erre kevés esély van. Vagy reális áron kéne adni a telefonokat, vagy újítani minden téren, mert annak sajnos bizony oka van, hogy sorra kevesebb telefont adnak el.

(#168) laci_csk válasza .Szaki. (#167) üzenetére


laci_csk
senior tag

Erdekes, nekem nem tunik dragabbnak mint mas cegtol ugyanolyan telefon, mert akkor vettem volna mas cegtol. A Huvejt is allandoan bamultam es mas kinai ceget, de nem volt olcsobb, ami meg valamivel ocsobb az meg nem volt hivatalos. Nekem a 2 ev garancia, ami az eddigi teloimra is volt, nagyon is szamit.

Nehogy mar tavalyi vagy azelotti telefont vegyek csak azert mert ugyanabban az arban van vagy netalan valamivel olcsobb, ez nalam nem megy.

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#169) .Szaki. válasza laci_csk (#168) üzenetére


.Szaki.
addikt

Én sem mondtam ilyet, most egy éve, hogy megvettem a Honor 4X-et, hasonló tudással volt kapható az M4, sokkal drágábban, más Sony meg nem volt ebben a kategóriában, csak butább, vagy sokkal drágább. Úgy, hogy LG, Huawei/Honor, Samsung és HTC volt a listán, ezek közül a HTC volt a legirreálisabb, aztán a Sony, Samsung, LG és végül a legjobb specifikációval a Honor. Mind akkortájt debütált, nem régebbiekhez mértem.

Mindegy, ezen vitázhatunk még naphosszat, nem fogunk dűlőre jutni úgy látom, ami tény, hogy a Sonynak most nagyon nem megy a szekér ebben az ágazatban, és ennek biztosan meg van az oka. Ismerőseim közül négy Sony van, két ősrégi, egyik nem tudom mi, a másik egy xperia mini pro, amik a mai napig tökéletesen mennek és két SP, mindkettő a szervizben lakik. Szóval ebből sem lehet levonni messzemenő következtetéseket.

Mindenesetre félreértés ne essék, örülök, hogy van akinek bevált, maradjon is így, remélem a tiéd is menni fog amíg kell neki, de sajnos akkor is kevesen vagytok Sonysok és ez nem lehet véletlen. :R

(#170) tevike


tevike
senior tag

Azt hittem kozep/felso kategoriat olvasok a tesztben.

Erre 200.000,- Hat ezek hulyek.

Ez a telefon 120.000as indulo arral majd 100.000 korul lenne jo vetel tudasaban.

Szar uzlet politika hogy adjunk el keveset de vagyonert mint sem olcsobban de tobbet.

- NO PAIN ~ NO GAIN -

(#171) Pyrox


Pyrox
csendes tag

A formaterv tetszik, a hardver az elégséges kategória, az árazás meg pofátlan, mint általában. :))

(#172) gippazoid válasza #39469312 (#49) üzenetére


gippazoid
senior tag

Ha pedig tanácsot adsz hogy mit vegyen és elmondod neki, miért vegye inkább azt, akkor végül mégis csak azt veszi meg, amit nem kellene, Te meg fogod a fejed hogy minek kérdezte akkor...

[ Szerkesztve ]

Gippazoid Novelties Inc.

(#173) gippazoid válasza Lupous (#50) üzenetére


gippazoid
senior tag

"Sajnos néha rakoncátlankodik az utóbbi időben a fülnél lévő hangszóró"

Nem egyedi eset.
Kollégámnak a 2 éves jótállás lejárta után 1 hónappal kezdte ezt.
Annyi történik hogy a készülék össze van ragasztva és a ragasztó elenged így a hangszóró nem mindig érintkezik az elektronikai panellal.
Biztos nem futotta a készülék árából egy tartósabb ragasztóra...

Gippazoid Novelties Inc.

(#174) haxiboy válasza gippazoid (#173) üzenetére


haxiboy
veterán

Ugyanezt bejátszotta már rengeteg gyártó, nem csak telefonoknál.
Intel bácsinál pl menő ha rossz minőségű pasztát raknak a lid és a core közé :K

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#175) tevike válasza Deck (#98) üzenetére


tevike
senior tag

Ez a C5, ez nekem is tetszik. Amit belinkeltel letezo telefon akkor vede meg ezt 😄

- NO PAIN ~ NO GAIN -

(#176) Deck válasza tevike (#175) üzenetére


Deck
titán

Hardvere szar sajnos. Akksija is.

PS5

(#177) laci_csk válasza Deck (#176) üzenetére


laci_csk
senior tag

a hardwernel mit kifogasolsz?

Xperia XZ3

(#178) Deck válasza laci_csk (#177) üzenetére


Deck
titán

Ez komoly?

PS5

(#179) papi77 válasza Deck (#178) üzenetére


papi77
addikt

Azért mert neked nem elég egy felső-közép kategóriás soc,attól még a többségnek szerintem megfelel!
Itt az árral vannak gondok...!

Az első: NOKIA 1611

(#180) Dr. 444Hertz válasza papi77 (#179) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

+1
Szerintem a készülék irtójó. Az ára az, ami undorító.

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#181) laci_csk válasza Deck (#178) üzenetére


laci_csk
senior tag

Igen, mi a baj a hardwerrel?

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#182) brek666


brek666
tag

(#183) lm83 válasza brek666 (#182) üzenetére


lm83
őstag

Hát ez igen.
Biztos jót tesz az előrendeléseknek...
Vagy aki előrendeli, úgysem olvas ilyeneket? :F

(#184) papi77 válasza lm83 (#183) üzenetére


papi77
addikt

Fél órás 4k videó után szokta ezt csinálni 40 fokos melegben a z3c nálam.

Az első: NOKIA 1611

(#185) brek666 válasza papi77 (#184) üzenetére


brek666
tag

z3 nálam random csinálta legtöbbször sima fhd nál kb 3 perc után.Volt mikor elment 15 öt is.

Mgendedhetetlen így menni kellett.

(#186) papi77 válasza brek666 (#185) üzenetére


papi77
addikt

Állitólag az első szoftokkal voltak ilyen jellegű problémák,de nekem több is volt,és nem rapasztaltam a hibát!

Az első: NOKIA 1611

(#187) brek666 válasza papi77 (#186) üzenetére


brek666
tag

Fél évig volt meg több szoftverzión csinálta.Mindegy a sanyinak amúgy is vége nem fognak hiányozni.

(#188) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Arról van infó, hogy az x performance mikor fog megjelenni?

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#189) papi77 válasza adamssss (#188) üzenetére


papi77
addikt

Elméletileg júli 17.
[link]

Az első: NOKIA 1611

(#190) pit stop


pit stop
addikt

Már van Vodánál is. Kíváncsi leszek ki lesz első itteni tulaj :)

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#191) janeszgol válasza brek666 (#182) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez csak azért gáz, mert minden erősebb Sony ezt csinálja. Z összes, M4 Aqua. A cikkben kérdezett pedig röhejes. Egy részt hardveres is, mivel melegszik a telefon (SoC, plusz az elrendezés, külső anyag), másrészt szoftveres, mert ez egy védelem. Ez olyan, mint a processzornál is a hőmérsékleti bios értékek. Be lehet állítani, hogy mikor vegye vissza a fekvenciát, mikor vágja le a gépet. Dobj fel egy CM-et, mindjárt nem ír ki semmi melegedéssel kapcsolatos blablát. :)

Az a baj, hogy a Sony neve egyet jelent a melegedéssel. Azt gondoltam, hogy a hangzatos MWC-s duma után javították a régi hibákat. Úgy látom nem.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#192) Damage401


Damage401
senior tag

Nem nagyon pörög a topik. Gondolom nem sok tulaj van aki 200k kiad érte :(

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#193) Deck válasza Damage401 (#192) üzenetére


Deck
titán

Nem ér ennyit és nem lett jó teló. Galaxy S7 is ennyi.. Az pedig aztán üt.

PS5

(#194) papi77 válasza Deck (#193) üzenetére


papi77
addikt

Igen,ha éppen nem dobja el a hálózatot egy-két órára :DD

Az első: NOKIA 1611

(#195) bajzal válasza Damage401 (#192) üzenetére


bajzal
őstag

Egyik telefon topicja sem pörög egyből.. Várni kell amíg le megy az ára aztán jól van.

(#196) Dr. 444Hertz


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Olyan csend van... Még mindig

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#197) Damage401 válasza Dr. 444Hertz (#196) üzenetére


Damage401
senior tag

Mindenkinek működik rendesen a teló. vagy nincs senkinek mivel még az ára nem indokolja a vételt.

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#198) bajzal


bajzal
őstag

Még, hogy a Sony-knak rossz a kamerája :C

(#199) flash-


flash-
veterán

Erdeklodnek.hogy vajon lesz compact meretu xperia?vagy mar mind 5 coll vagy nagyobb meretu kijelzovel jonnek?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#200) Dr. 444Hertz válasza flash- (#199) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Én abban reménykedek, hogy lesz.
Mivel mindig a páratlan számú Z-khez jött compact testvér (Z1, Z3, Z5), és az idei X (Performance) nagyjából Z6-nak felel meg, ezért úgy gondolom, még jöhet egy kis testvér a következő készülékcsalád megjelenésekor.

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.