Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) vicze


vicze
félisten

"lítium-polimer energiaforrás helyett ugyanis a Qnovo által fejlesztett technológiát alkalmazta"
:W
De most tényleg hogy lehet egy szakmai oldalon szakai cikkben ilyen hülyeséget leírni? :F

A Qnovo egy szoftveres megoldás "Adaptive charging software" semmi más. Azt meg hogy már korábban is használva volt meg se említem, kb. 0 újdonság, csak a marketing hiányzott eddig. :(

Tehát a szokásos Li-ion/poly aki van benne, 0 újdonsággal.

[ Szerkesztve ]

(#52) TTommi válasza RaveForce (#42) üzenetére


TTommi
aktív tag

Bocsanat, elfelejtettem mondani, hogy a Z szeriarol beszelek. A melegedes volt meg problema, ami szinten leginkabb a kamerahoz, azon belul is a 4K hoz kotheto.
De a hasznalhatosagaval, a rendszersebesseggel, az audio kepessegekkel, az uzemidovel, a beszelgetesi hangminoseggel, a navigacios kepessegekkel, a hangvezerlessel, a bongeszessel, Z2 ota a kijelzove, a felhasznaloi felulettel, kezelhetoseggel, halozati stabilitassal, SW tamogatassal, stb. nem tudok rola, hogy lenne ALTALANOS problema.
De ha nekem nem is hiszel, mert elvakult fan nak tartasz, akkor legalabb olvass figyelmesen, es akkor latni fogod, hogy a tesztek alapjan is ket problema korul megy mindig a hipe. A kamera es az ar. Ja es egyesek ultra vekony kavakat szeretnenek, ami teljesen elfogadhato, mivel nem vagyunk egyformak. Egyeb tekintetben a Sony-k ( azert van egy- ket felresikerult darab) igenis jol hasznalhato keszulekek.

SXZ2 és SXZ5c

(#53) envagyok válasza Lupous (#50) üzenetére


envagyok
veterán

Én Xperia sola / s / z1compact után átálltam Galaxy S7 edge-re nagy szívfájdalommal.
Szerintem a z1/z1 compact volt az utolsó normális és normális árazásu telefon.
Azért egy középkategóriás telefonért 200 nagyon sok.
Ezt a tudást/minőséget más gyártóktól már bőven meg lehet kapni 100 alatt.
Arról ne is beszéljünk, hogy az IP védettség/kamera is inkább visszafelé fejlődik, mint előre.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#54) AndyRich válasza TTommi (#33) üzenetére


AndyRich
csendes tag

Igen, ez a kamerakérdés nagyon fókuszban van a Sony telók tesztelésekor, s a felhasználok kommentelésekor.
Bár nekem az az érzésem, hogy sok kommentelő soha nem fényképezett a Z sorozat egyikével sem.
Abban egyetértünk, hogy nagyon megemeli az ISO-t, meg néha a HDR-t is indokolatlanul kapcsolja be.
Ezért rossz fényviszonyok mellett születnek rossz fotók. De szerintem egyéni beállításokat használva, abszolút felveszi a versenyt a legjobbakkal. Sőt... Én a Z2-vel, meg a Z3-al is nagyon szép fotókat tudtam/tudok csinálni. Részletgazdagságban meg veri a mezőnyt! Mindig felhozom a DXO Mark tesztjeit is, amiben nagyon jól szerepelnek a Sony kamerák! A mobilteló kamerák is!
Vszínű ők sem teljesen dilettánsok! :N
Amúgy meg ha sok hozzászólást olvasok itt a fórumon,már kezdem azt hinni, hogy annyira fanatikus Sony rajongó vagyok, hogy teljesen elveszítem az objektivitásomat, mert úgy látom a Z telóim jobb fotókat csinálnak, mint mondjuk az Iphone 5-6, vagy LG G3, Galaxy S6 :DD Ezekkel volt módom összehasonlítani!
Visszatérve az X-hez, szerintem abszolút rendben van a teló. Az ára pár hónapon belül úgyis lemegy.
A vízállóságot meg tudja majd az XP.

(#55) matyikusz133


matyikusz133
tag

Mennyi? :Y :Y

(#56) Tikakukac válasza AndyRich (#54) üzenetére


Tikakukac
titán

Amúgy meg ha sok hozzászólást olvasok itt a fórumon,már kezdem azt hinni, hogy annyira fanatikus Sony rajongó vagyok, hogy teljesen elveszítem az objektivitásomat, mert úgy látom a Z telóim jobb fotókat csinálnak, mint mondjuk az Iphone 5-6, vagy LG G3, Galaxy S6 :DD

Igazad van, fanatikus rajongó vagy. Ami nem baj, kell az ilyen is. Csak ne lenne mindig erőlködés szag, mikor bizonygatni kell, hogy háááát de ez pedig jó. Sajnos nem az, nagyon nem az.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#57) Enci1983


Enci1983
senior tag

Nekem csak az árával van bajom. A Huawei 2 darab kamerával nem tud ilyen képeket készíteni. Rengeteg beállítási lehetőség van, aki nem tudja használni illetve kihasználni annak nyílván nem való.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal.

(#58) TTommi válasza AndyRich (#54) üzenetére


TTommi
aktív tag

Szerintem a G4 es az S6, de meg a Huawei P8 is nagyon szep fotokat csinal gyenge fenyviszonyok kozepette manualis beallitassal. Igazad van abban, hogy a Sony is kepes erre, de a kivant eredmeny elerese erdekeben nagyon sok idot kell raszanni a beallitasra, mig a fent emlitett keszulekek eseten ez sokkal egyszerubb. Ha a kameraval nem is vagyok maradek nelkul megelegedve, azert a telefonnal osszessegeben igen. Kivancsi leszek az X performance- ra, mert iden szeretnek ket ev utan uj telot. Maradnek a Sony- nal, de a Z5 uzemidejevel nagyon nem vagyok kibekulve. Az X nel hianyzik egy csomo minden, amit megszoktam a Z2 nel, kulonosen a 4K. Inkabb vennek Z3 mat. Vagy az X performance, ha jo lesz.. Remelem az X utan azert letesztelik azt is!
Az X biztosan bekerul a szolgaltatoi kinalatba es ezzel egyutt az ara is merseklodni fog. A szlovak Telekomnal olvastam, hogy egy SBH 750 es headsettel adjak, ami nem resze a doboz tartalmanak, mivel kulon van csomagolva. Egy masik Sony- s nyilatkozatban is olvastam, hogy 2016 tol a Sony csak BT headseteket ad a telefonjaihoz. Ez lehet az oka, hogy az MA- s sracok es mas sem, talaltak semmit a dobozban.

SXZ2 és SXZ5c

(#59) TTommi válasza Enci1983 (#57) üzenetére


TTommi
aktív tag

A Huawei szep kepeket csinal, nekem ott massal van bajom. Pedig a Sony utan azok a telefonok tetszenek a legjobban. Nagyon gondolkodtam a P9 en, mert a Telekomnal piszok jo az ara, de inkabb varok meg egy kicsit.

SXZ2 és SXZ5c

(#60) pit stop válasza envagyok (#53) üzenetére


pit stop
addikt

100 alatt ilyen tudással és minőséggel? Úgy is most szeretnék venni, kérlek írd meg melyek ezek.
Persze legyem Magyarországi képviselete, és gyári 2 év garanciája.
Köszi :D

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#61) Balint1408


Balint1408
aktív tag

120-140k-ért még elmenne.
De így: :W

A térerő veled van!

(#62) kato78 válasza Lupous (#50) üzenetére


kato78
tag

Ha van lehetöséged váltani, akkor a Z3C vagy Z5C. Sonyn belül. Nekem Z3C -m van, ha a fórumokra hagyatkoztam volna, akkor a legolcsóbb butatelefont vettem volna, mert mindig van amit leszólnak, ... Z3C sem rossz, képeket szerintem mobilos részen jókat csinál, SGS4 után is ezt mondom, pedig ott masszív 13Mpx felbontás megvolt, itt a 20 helyett 9,6 -ban készítek képeket, úgy jók. A Z5C kamera részen szerintem a 10 legjobb között van, valahol volt is egy cikk erröl. Ellenben ez az X, visszalépés. Nincs 4k felvétel, ami pedig már a Z3C -ben is benne van/volt, így sem sem az ár miatt, sem abban amit nyújt nem jó vétel. 85e pengö volt a telefonom, 1,5 hónapja vettem, de nem érzem, hogy erre az X -re váltani szeretnék. Max a Z5C -re, ha ez kihullik alólam. Ja, a por és vízállóság hiánya szintén érthetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#63) kato78 válasza AndyRich (#54) üzenetére


kato78
tag

+1, kis türelemmel és kitartással qrva jó képeket lehet készíteni a telefonnal.

(#64) TTommi válasza Lupous (#50) üzenetére


TTommi
aktív tag

Ha a kamera és a biometrikus szenzor a fontosabb, akkor vedd a Z5c-t. Ha az üzemidő és a jó ár, akkor a Z3c-t.

SXZ2 és SXZ5c

(#65) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Ez nem atlagos akksiido? Ez nagyon is atlagos, vagy inkább kicsit borzasztó, ilyen áron

Inkább mi4c vagy szinte barmi más készülék...

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#66) holozis_HUN válasza matehajagos (#5) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Ha jól tudom az X Performance (a flagship, legerősebb csúcsmodell) tartalmazza. Ez az X középen helyezkedik el. Kíváncsi vagyok az X Perfromance tesztre!

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#67) tejbele


tejbele
csendes tag

Tetszetős kis teló. :DD

Üdv, Tejbele

(#68) enginev3.0 válasza holozis_HUN (#66) üzenetére


enginev3.0
félisten

En nem, mert ha ennek ilyen ára van, az 280 körül áll meg

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#69) KYZRR


KYZRR
őstag

Media Markt-ban már 170e Ft, egy 15-25-ezret még esne ez az ár, akkor szvsz annyiért jó lenne.

You can only die once, make sure it is worth it...

(#70) papi77 válasza KYZRR (#69) üzenetére


papi77
addikt

Ja még egy kicsit lemegy,és kezdő árnak jó is lesz :DD

Az első: NOKIA 1611

(#71) .DLL


.DLL
veterán

Nem sok szó esik arról az NFC karikáról a bal felső sarokban, még a külső jegyek felsorolásánál sem látni (eléggé copy+paste jelleget kölcsönözve a mondatnak :P bocsi) nem mintha nem lenne látható, de ennyierővel az előlapi kamera, hangszóró, stb. is az, mindenesetre elég fura megoldás, hogy tényleg az előlapra került. :F

Amúgy szerintem az Xperia XA sokkal zorallabbul néz ki, durva, hogy a kistesónak tudtak olyan minimális oldalsó kávát teremteni, ezen meg elég "hagyományos" a keret mérete. [Kép] Én bizony az XA-t vinném pláne, hogy olcsóbb :P (ha nem szúrták el valamivel nagyon az ár/érték arányt)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#72) pit stop válasza enginev3.0 (#68) üzenetére


pit stop
addikt

220 lesz Sony márkaboltban.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#73) fornettisuti


fornettisuti
veterán

ebből sem húznak ki sok penzt

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#74) erer1000


erer1000
őstag

csak szerintem nem szép? vagyis olyan semmilyen :/ 200-ért :U

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#75) Lecs@ válasza erer1000 (#74) üzenetére


Lecs@
addikt

+1

[ Szerkesztve ]

512 GB

(#76) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

200k? Ugyan már.

(#77) papi77


papi77
addikt

Egyébként az mm ben az xa most 85k!

Az első: NOKIA 1611

(#78) Deck


Deck
titán

Ez nem tetszik..

4 óra kijelző idő? Ez valami vicc? Z3-am lazán megy 6 óra fölött.

A vízállóság is nagy - hiszen volt, hogy véletlen víz érte a telefonom és tudtam jól, hogy nem lesz gond.. Esőben is jó volt stb.

Hátulja se tetszik..

Az ára persze lesz 200k..

[ Szerkesztve ]

PS5

(#79) musicryder


musicryder
tag

Az árazása nem lepett meg, mivel már egy ideje lehetett hallani a várható árról...
Ha a Flex 3-as pletyka tényleg csak pletyka lesz és az LG nem hozza össze akkor szerintem vevő leszek egy új X modellre...
Természetesen nem erre a modellre, mert tény, hogy baromira túl lett árazva, de a Performance várható 240e ft-os ára a mostani csúcshardverekkel elfogadható lesz ( kb minden márka ennyiért szórja most a gépeit ), mire meg tél környékén megvenném addigra kicsit talán esni is fog...

Xperia™ X10 mini Pro, Xperia™ M2, LG G Flex 2, Xperia™ Z, Xperia™ Z5, Huawei P9, Xperia™ XZ Premium, Xperia™ 1, Iphone 12 Pro

(#80) RIC5I


RIC5I
tag

olyan szomorú vagyok hogy a sony már csak azér csinál telefonokat mert egykor legenda volt réged imádtam a sony telefonokat most is a leg szebbek de ez igy nem :(

Hatékonyság nem tetszés kérdése.

(#81) GSPLR


GSPLR
senior tag

Na, a Sony tolja a szarcunamit :DDD

Huawei

(#82) pit stop válasza Deck (#78) üzenetére


pit stop
addikt

gsmarena telep méretéhez képest elég jóra hozta ki azért...
Dekrer nem gondoltam, hogy maradsz Sony vonalon :D

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#83) Nigér


Nigér
őstag

"A táblázatból jól látszik, hogy a készülékben lévő chipset többnyire képes felülkerekedni a Snapdragon 808-on, amit tavaly csúcsmodellekben is láthattunk."

Oké, de itt fhd-t a G4-ben viszont Qhd kijelzőt hajt meg a vas...

[ Szerkesztve ]

(#84) Deck válasza pit stop (#82) üzenetére


Deck
titán

Z után Z2 majd pár hétre rá Z3 :D

Megvagyok elégedve vele de ha majd cserélnék tuti nem olyanra aminek gyengébb az üzemideje.

PS5

(#85) K0vasz


K0vasz
aktív tag

A szaggató videofelvételnél még csak elhültem, de a 200ezres árnál már felnevettem... ez így majdnem pont kétszer annyiba kerül, mint amennyit ér

(#86) .DLL válasza .DLL (#71) üzenetére


.DLL
veterán

Bocs, a következő oldalon egy képaláírás megemlíti az NFC jelenlétét, ezt elsőre nem vettem észre. De talán akkor is szerencsésebb lenne a szöveges részben is említést tenni a helyéről. ; )

(P.H.)

(#87) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Köszi a tesztet. Kissé túlárazott.

(#88) ctvagyok


ctvagyok
őstag

Kíváncsi vagyok a 650 mennyi throttlingol. Azért megnéznék ennél a készüléknél egy jó kis terheléses tesztet. De ami késik nem múlik vagy mi.
Amúgy nem annyira vészesek a képek nappal. Persze ha 150 lenne áfával akkor nem sírna annyira az emberek szája.
De igen, ennyiért inkább LG G5 vagy S7 vagy P9 vagy akármi más. Ha szolgáltatós árakat nézünk akkor ezek is kijönnek kb 200k ból.

[ Szerkesztve ]

(#89) atike


atike
nagyúr

Ennyi pénzért ez minden csak nem jó ajánlat. Még ha nyitóár is. A P9 180-al nyitott és kb minden szempontból jobb. Ezt ha bevállalták volna egy 160-as nyitóárral (még az is sok amúgy) mindjárt jobb lenne a helyzete... De így... Ez sem győzött meg arról, hogy vegyek valaha Sonyt... :U

(#90) Inkvizitor1


Inkvizitor1
tag

"Általában ugyanis 4-500 etetés után már redukálódik az üzemidő, a Qnovónak köszönhetően azonban ez a probléma csak 800 töltés után jelentkezik."
Ez az igazi japán fejlesztés, amikor valaki hosszú távon és minőségben gondolkodik. Ezért szeretem a Sony-t és ezért van Toyotám :D. Csak annyi a gixer, hogy, ha 2 naponta töltök, akkor 2 év alatt 360 töltés, 2,5 év alatt 450, és akkor már inkább veszek újat utána. 800 töltés az 4,5 év minimum, annyi ideig nem akarok egy (2-3 évesen már elavult) készüléket használni.

The old world is dying, and the new world struggles to be born; now is the time of monsters

(#91) lm83


lm83
őstag

Ennek fényében, hogy az XA feleennyi, még azt teszi kedvezővé?
Azért csak nem feleennyire rossz :)

(#92) kislaszlo83


kislaszlo83
tag

Ez most komoly????
200k ezért???
Ne máááá!!!!
Így fognak kimászni a sz@rból???
Szerintem még mélyebbre süllyednek benne!!!
Fele pénzért is ugyanezt a hsz-t írtam volna. Hagyni kéne a mobil piacot, és nem szenvedni tovább. Le kell húzni a rolót, és az embereket átrakni a tv/ps/fényképező összeszerelő gyártósorra...

(#93) Bibby


Bibby
addikt

Biztos hogy a hátlap műanyag? Máshol eddig fémet olvastam, matt borítással.

Ελευθερια η θανατος

(#94) Deck válasza kislaszlo83 (#92) üzenetére


Deck
titán

Nem kell túlzásokba esni. A Z sorozat a legjobbak közt van.

PS5

(#95) kislaszlo83 válasza Deck (#94) üzenetére


kislaszlo83
tag

Ez igaz volt..
De ez már nem Z, és nincs is ott a legjobbak között. Szerintem egy szolgáltatói árlistán is talál az ember legalább 10 olyan telót ami sokkal jobb ennél ezen az áron. A kínai csodákról nem is beszélve.

(#96) Deck válasza kislaszlo83 (#95) üzenetére


Deck
titán

Sajna már nem Z az igaz. De nem kell attól még az egészet temetni. Hisz számomra eddig ők csinálták a legjobb okostelefonokat (Z széria)

Ha most kéne váltanom nem tudom mire cserélnék..

Ips feltétlenül, root legyen garancia vesztés nélkül, 2 év garancia, tw kilőve, csakis snapdragonos telefon, ne műanyag legyen, nézzen ki jól, akksi ideje legyen jó legalább mint a mostani telefonom kijelző ideje 6-7 óra.

Hiába van xiaomi csoda telefon ha ebből majdnem mindegyiken elvérzik.

Vagy milyen telókat ajánlanál? Majd lesz még X telefon aztán tanulnak a hibákból.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#97) kislaszlo83 válasza Deck (#96) üzenetére


kislaszlo83
tag

Mivel a tw-t kilőtted, így samut nem, habár sztem az ésszerű választás lenne.
A Te esetedben, akkor még a Huawei P9 ami elfogadható alternatíva lehet, esetleg Lg, meg a Honor7, de ez mindenkinél egyéni preferencia kérdése.
Az asszony jó ideig nyúzott egy M2-öt, most lerágta már a fejem egy M4-ért, jövő héten megkapja, hátha akkor békén hagy. :DDD
Ezt csak azért írtam, hogy lásd, nem vagyok Sony gyűlölő, különben nem venném meg, de ez az árazás, ehhez a tudáshoz egyszerűen undorítóan sok, és ezt nehéz megmagyarázni, talán lehtetlen is.

[ Szerkesztve ]

(#98) Deck válasza kislaszlo83 (#97) üzenetére


Deck
titán

P9 a soc miatt kiesik. LG nem tetszik.

Az új samsungok tetszenek viszont. Ott kéne valami fasza telefon. Mutatom a designt ami bejön nekem:

[ Szerkesztve ]

PS5

(#99) gerii


gerii
addikt

Azért az komoly, hogy az árából vehet az ember 3db Redmi Note 3 Pro-t.

[ Szerkesztve ]

(#100) laci_csk válasza erer1000 (#74) üzenetére


laci_csk
senior tag

130-150-ert mar szep lenne, vagy jol nezne ki? Micsoda mondat? :W

Xperia XZ3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.