Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#23501) Keeperv85 válasza petij (#23500) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

"ha 100%-on van, még kell tölteni fél órát, utána pedig "

Hiába. A kernel 100%-nál kikapcsolja a PCM-IC-t, egy qA áram nem fog menni az akku felé...

"utána pedig cwm-ben wipe battery stats."

Teljesen felesleges. 100%-nál magától törli a rendszer...

"Ezután tökéletes lett az akksi."

Tökéletesen ugyan olyan, mint előtte...

(#23502) Márklár válasza Keeperv85 (#23501) üzenetére


Márklár
tag

Ha a kernel 100%-on kikapcsolja a PCM-IC-t, akkor miért nem pont 100%-nál jelenik meg a szmájli az emlitett programban (jelezve, hogy fullra van töltve az akku), miért csak 25-30 perc tovább töltés után?

Márklár

(#23503) Lipton


Lipton
őstag

Újabb rekord!
Már annyira kevés a szabad memória, hogy a telefon nem fogadja az SMS-eket se. :O

[ Szerkesztve ]

(#23504) Keeperv85 válasza Márklár (#23502) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Mert az említett program valószínűleg úgy működik, hogy lekérdezi az akku tényleges kapacitását, majd a megméri a töltőáramot és egy egyszerű számítás szerint kiszámolja a tényleges időt, amennyi idő alatt fel kell töltődjön az akku....

Ellenben a kernelben egy skála van előre megadva és semmit sem számol, csupán megnézi a megadott időközönként, hogy az akku feltöltése hol is tart abban a skálában. Ha elérte a felötlött állapotot, akkor átkapcsol USb-re és törli a batterystats fájlt

[ Módosította: crey ]

(#23505) Márklár válasza Keeperv85 (#23504) üzenetére


Márklár
tag

Köszi az infót!

Márklár

(#23506) petij válasza Keeperv85 (#23501) üzenetére


petij
tag

Ezt mind értem, de valamiért akkor sem kapcsol ki 15%-nál, hanem szépen lemegy teljesen. És ezt már többször is megcsináltam és csak így javult meg.
Lehet hogy megvuduztam a minit?! :DDD

(#23507) foxesh válasza Athes88 (#23492) üzenetére


foxesh
csendes tag

A lefagyás nekem egy gagyi memória kártya miatt történt folyton. Érdekes hogy az a memória kártya más telefonokban semmi ilyet nem csinált. Kényes ez a telefon... :U

(#23508) Athes88


Athes88
tag

Hát egy biztos nem a memóriakártya miatt kéne hogy hülyüljön mivel az jó minőségű, Kingston. Most átraktam bele a különvett mint írtam sajnos csak utángyártott akkut- Tapasztalatok: a fagyás úgy néz ki megszűnt talán azóta egyszer ha előfordult. Viszont most meg olyan idegesítő dolgot csinál hogy ha este kikapcsolom és előtte még simán megvan vagy 60% akkor reggel mikor bekapcsolom már nullán van tehát be sem kapcsol. Eddig kétszer volt ilyen hiba két egymást követő napon most megpróbálom még hogy nem kapcsolom ki estére hátha akkor jó lesz ha viszont akkor sem lesz változás akkor már gőzöm nincs mi lehet a baja :/

(#23509) krups8


krups8
tag

Sziasztok!

( :D )

"Sziasztok!

Egy Sony Xperia SP Sapphire témájából szeretnék egy képet kinyerni. Találtam másik topicban egy ThemeX nevű alkalmazást, de az nálam ha elindítom 4 pontot dob fel, amire rá tudok menni (gondolom ezek lennének a téma típusok) ezek:

-ADW Launcher EX Themes
-Apex/Nova Launcher Themes
-GO Launcher EX Themes
-GO Locker Themes

Bármelyikbe megyek, nem mutat semmit. 4.1.2 Android

Tudtok vallami megoldást? Aki tud segíteni annak előre is köszönöm!"

Több topicban is nyomulok vele :DD

(#23510) punky10 válasza krups8 (#23509) üzenetére


punky10
addikt

Szerintem inkább linkeld be hogy melyik képet szeretnéd,hátha igy hamarabb meglesz...

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#23511) krups8 válasza punky10 (#23510) üzenetére


krups8
tag

Fú az a kép lezárt billentyűzetnél háttér. Szal hogy?

Nem tudom sajnos mással fotózni, de a Spaahire témában adja, Tengarpart naplementekor ahogy a kristálytiszta kék tenger vízét a hideg levegő által párologtatva még megvilágítja a lemenő nap fénye és festi zafírkékre. Sziklás part és világítótorony jobbfent.

[ Szerkesztve ]

(#23512) aero. válasza krups8 (#23511) üzenetére


aero.
veterán

Bekapcsológomb + hangerő le egyszerre.

[ Szerkesztve ]

(#23513) krups8 válasza aero. (#23512) üzenetére


krups8
tag

Ahhaaa!! :D

Ezt szeretném kinyerni és valahogy facebook háttérnek formálni, beállítani.

(#23514) aero. válasza krups8 (#23513) üzenetére


aero.
veterán

Csak álló 16:9-ben létezik, a FB borító mérete 851x315, ebből ki tudod vágni.

[ Szerkesztve ]

(#23515) punky10 válasza krups8 (#23513) üzenetére


punky10
addikt

Látod, hogy hatásosabb konkrét képre rákeresni, mint vagtában kérdezősködni... :)

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#23516) krups8 válasza aero. (#23514) üzenetére


krups8
tag

Kösszépen! Király vagy. :D :K

(#23517) krups8


krups8
tag

Nem értek én hozzá, de olyan hülye vagyok, hogy először rákeresek google és ha nem alakul kérdezek csak. :)

(#23518) gabe8719


gabe8719
senior tag

Sziasztok! Bocsi az alkalmatlankodós kérdésért, de SOS sürget az idő.

Van valami pofonegyszerű rootlehetőség .587-es ICS-re, ami működik? Hogy lehetne ezt most a leggyorsabban véghezvinni? Sajna a kínai egyklikkes nem működik.

Ha nincs, legvégső esetben megcsinálom a GB rootot és root megtartásával az ICS frissítést, de jobb lenne valami közvetlen megoldás.

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#23519) aero. válasza gabe8719 (#23518) üzenetére


aero.
veterán

Egyklikkes vagy downgrade van csak

(#23520) gabe8719 válasza aero. (#23519) üzenetére


gabe8719
senior tag

Köszi!:R

Nekiálltam a downgradenek, felraktam a 42-es GB-t, rootoltam, lefuttattam a szkriptet, már csak wipe data nélkül rá kéne flesselni az 587-et, de ez a rohadt flashtool (új verzió sajna) inaktiválja azt az oszlopot, ahol ki tudnám venni a pipát a wipe data alól...

A fórumos link már nem működik, el tudnék érni valahol egy régebbi verziót?

(#23521) gabe_


gabe_
őstag

Rég nem volt levéve a telóm hátlapja, nemrég megtettem, és azt vettem észre, hogy az akksi kicsit puffadt. Olyan mintha kicsit fel lenne fújódva. Az üzemidő normális, rendkívüli melegedést nem tapasztaltam.

Lecserélni nem akarom a készüléket, mert nagyon meg vagyok vele elégedve (2 éve nyúzom, tökéletesen kiszolgálja az igényeimet - persze jó lenne egy ma divatosabb, nagyobb kijelző, de nem találtam jelenleg olyan ár/értékű telót a t-mobilenál, amire leváltanám)

Ezt találtam, amit meg mernék venni, esetleg van más érdemes alternatíva?

(Amíg a gyári aksi bírja, addig úgyis csak nézelődök...)

Sovány szakácsban sose bízz!

(#23522) jenei1994 válasza gabe_ (#23521) üzenetére


jenei1994
addikt

Nézd meg a skyphonàl. www.skyphone.hu

(#23523) gabe_ válasza jenei1994 (#23522) üzenetére


gabe_
őstag

Jónak tűnik, köszi! :R

Sovány szakácsban sose bízz!

(#23524) X_C


X_C
tag

Sziasztok! A telefonompn valamiért nem elérhető a fastboot mód és a cwm recoverybe is úgy tudok belépni hogy a bekapcsolásnál a bekapcsoló gombot nyomogatom. Mitől lehet ez? Rá lehet rakni a minire egy miuit?

(#23525) csako válasza X_C (#23524) üzenetére


csako
veterán

Csak kártyafüggetlen miniken van fastboot, a cwm-be való belépés módja pedig normális.
Lehet rakni miui-t [link]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#23526) X_C válasza csako (#23525) üzenetére


X_C
tag

Arra gondolok, hogy nem tudok romot ráhúzni flashtoollal, mert nem ismeri fel a telefont, ha kikapcsolt àllapotban rádugom a gépre miközben nyomva tartom a hangerő gombot. A miuihoz kell kernelcsere meg nyitott bootloader?

(#23527) csako válasza X_C (#23526) üzenetére


csako
veterán

Ha csak a gyári romot akarod flashtoolal feltenni, ahhoz nem a fastboot-ot kell választani, hanem a flash mode-ot és a hangerő lefele gombot kell nyomni.
Amit linkeltem miui-t, ahhoz nem kell nyitott bootloader.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#23528) X_C válasza csako (#23527) üzenetére


X_C
tag

Arra gondoltam én is, bocsánat. De nem működik.

(#23529) csako válasza X_C (#23528) üzenetére


csako
veterán

Milyen oprendszer? Driverek fel vannak telepítve?

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#23530) X_C válasza csako (#23529) üzenetére


X_C
tag

Win 7, lehet hogy nimcsenek. Milyen drivereket kell telepiteni a telefonén kívül?

(#23531) csako válasza X_C (#23530) üzenetére


csako
veterán

Alapból a C:\Flashtool\drivers mappában van egy .exe, amit elindítva telepítheted őket, mindent be kell pipálni a driver-választásnál.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#23532) gabe_


gabe_
őstag

Azért egy púpos akksitól nem is rossz... :)

Sovány szakácsban sose bízz!

(#23533) punky10 válasza gabe_ (#23532) üzenetére


punky10
addikt

A púp szerencsét hoz... :D

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#23534) gabe_ válasza punky10 (#23533) üzenetére


gabe_
őstag

több delej fér bele :)

Sovány szakácsban sose bízz!

(#23535) Márklár válasza gabe_ (#23532) üzenetére


Márklár
tag

Az akksi fénykorában gondolom ilyen volt:

(#23536) X_C


X_C
tag

Üdv betört a kijelzőm, nincs valakinek itt esetleg eladó érintőpanele? vagy hol tudnék venni?

(#23537) Foose


Foose
addikt

Sziasztok! Gyári rom van a telómon,(ICS,4.1.B.0.587) azon gondolkozok hogy valami stabil főzött rom kellene. Mit javasoltok? Szemeztem a MIUI romokkal,de nem tetszik hogy nem nagyon lehet widgetet használni. NEm kell nekem semmi csicsa,semmi olyan ami pfú de új,közben meg nem működik rajta néhány dolog,inkább a használhatóság lenne a lényeg. Tipp? Régen xperia mini pro-n a smultronic-ot használtam. Azóta van ettől "jobb" amit érdemes? Bootloader nyitható,de úgy tudom vannak romok amihez nem kell nyitni.

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#23538) Flayer válasza Foose (#23537) üzenetére


Flayer
senior tag

Szia!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1936672

Parancsolj!:)

Ne lépj a Fűre inkább szívd el!!!

(#23539) aero. válasza Foose (#23537) üzenetére


aero.
veterán

Lehet widgeteket használni, pont úgy, mint más launchereknél.
Csak az app drawer nem külön van, hanem oldalra.

(#23540) Foose válasza Flayer (#23538) üzenetére


Foose
addikt

Aham,úgy látom Te is a Serenity-t ajánlod :) Meglesem,bár korábban amikor ezt akartam felrakni,mindehol törölt linkek voltak. Köszönöm!!
(#23539) aero. Hát,én nem nagyon láttam egy widgetet sem srceen fotókon,azért gondoltam hogy nem lehet. Már csak azt nem tudom,érdemesebb-e MIUI mondjuk egy smultronic helyett,mivel másabb...?! Nem játékra kell a rom,hanem netezni,fotózni,közösségi hálózatra... (nem FB,pfúj)

esetleg melyik MIUI romot ajánljátok?? Látom van már v5... de magyar nyelv van benne? Stabil romot keressek?? Mert ha jól értem van olyan MIUI is ami még nem "stable"... :)

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#23541) aero. válasza Foose (#23540) üzenetére


aero.
veterán

Ilyen kis kijelzőn szerintem nincs értelme a MIUI-nak, én mindig is használni akartam, de mikor kipróbáltam nem volt teljes az élmény. Sok téma nem is jó hozzá, és valamiért nekem míg lww-m volt, minden miui jobban ette az akksit. Van valamelyikbe magyar, én meg nem mondom egyébként, hogy melyikbe már (morelocale2-vel fel lehet amúgy mindegyikre tenni). Ha nyitott a BL-ed, akkor csak a CM az élhető megoldás szerintem.

(#23542) Flayer válasza Foose (#23540) üzenetére


Flayer
senior tag

Az a gond,hogy nekem nagyon lassú a feltöltésem!:(

Ha még is ezt a romot választod talán valakinek meg van feltöltve valahová és kérsz tőle egy linket! :))

Ne lépj a Fűre inkább szívd el!!!

(#23543) Foose válasza aero. (#23541) üzenetére


Foose
addikt

Értem. Akkor bármennyire is tetszik,lebeszéltél a MIUI romról. :U Köszi!

#23542) Flayer Köszi Neked is,akkor nem kell nekem MIUI...

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#23544) csako válasza Flayer (#23542) üzenetére


csako
veterán

Ha kell valakinek szívesen feldobom valahova. :)

Mellesleg én leragadtam a Viper V8-nál

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#23545) Foose


Foose
addikt

Na szóval,egyenlőre a Smultronic v5 romot raktam fel. Szerencsére csak xparts kellett,onnan már simán felment recoveryből a rom. De nem jó a wifi :( Kellene hozzá kernel,de ha kernelt akarok felrakni,akkor már nyitni kell a BL-t is??

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#23546) aero. válasza Foose (#23545) üzenetére


aero.
veterán

Valami formatot kihagytál, azért nem jó a wifi.

(#23547) Foose válasza aero. (#23546) üzenetére


Foose
addikt

Elvileg nem formáztam semmit. Mert az volt írva hogy csak dobjam fel a zipet (rom) és kalap. És megmarad minden adat. Ez így is van,csak nincs wifi. Na most akkor épp azt akarom hogy minden wipe-t tolok,csak ugye xparts-ot használtam recovery felrakásra. Most ugye rom felrakás után megint nincs recovery. Feltenném xparts-al a recoveryt,de ugye nincs wifi :D Megpróbálom mobilnettel. Nem tölt semmit :( Play bejön,de az xparts nem tölti le amit kell. Nem értem.

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#23548) aero. válasza Foose (#23547) üzenetére


aero.
veterán

Akkor nem kell wipe, ha ugyanazt a romot telepítés ujra, minden más esetben kell .. Format /system is

(#23549) Foose válasza aero. (#23548) üzenetére


Foose
addikt

De nem azt raktam. Most gyári volt,és rátoltam a smultronicot. Semmit wipe nem volt,el is induzlt a teló,de úgy látom valami nem kóser,a superuser is leállt elsőre,de root-ot nem talál. Elszállt a rott a rom felrakás miatt? Lehet azért nem tölt az xparts sem. Csak a recoverybe tudnék belépni..

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#23550) aero. válasza Foose (#23549) üzenetére


aero.
veterán

Pont az a baj, hogy nem azt raktad. Ha nem ugyanazt rakod, kötelező a wipe. Azért indult el, mert az is ugyanúgy arra a ROM-ra épül, de sok mindent változtattak benne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.