Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zsolt501


zsolt501
nagyúr

A betegséget ismerem, nekem csípőprotézis lett a vége, mert a gyulladásnak elhalás (nekrózis) lett a vége, és a kádból való kilépés alkalmával hallhatóan és érezhetően beroppant a femurfej.
Engem 2009 szeptemberében operáltak, már két mankóval közlekedtem mert annyira fájt, az operáció után fél évvel már nem használtam mankót, rá további fél évvel már túrákra jártam és hegyet másztam.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#2) Eastman


Eastman
őstag

pm

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#3) sith7 válasza zsolt501 (#1) üzenetére


sith7
nagyúr

Úr isten
Nem nyugtattál meg ... hány éves voltál ? Mekkora volt a toktágulat ? Láz vagy valami előjel volt , hogy el fog törni ? Röntgen nem volt a gyulladásos időszak alatt ? Nem volt semmi előjel ?

(#4) zsolt501 válasza sith7 (#3) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nem felidegesíteni akartalak.
Az operációkor 36 éves voltam, de előtte kb 2 évvel előtte történt a beroppanás.
Lázam nem volt emlékeim szerint, előjele sem volt de mint utólag kiderült lehetett volna rá számítani, mert nálam egy autoimmun betegség kezelése okozta amit szóban a kezelő doki utólag elismert.
Volt röntgen, ráadásul nekem akkor derült ki hogy nagy a baj, mikor MRI vizsgálatra küldtek, mert a röntgenen nem látszott a sérülés, hiába is mondta a röntgen orvos hogy bizonyos porc és csont sérülések röntgenen nem látszanak az első kezelő doki váltig állította, hogy nekem semmi bajom, csak beképzelem magamnak, hogy hallottam a beroppanást, a hülye még gyógytornára is elküldött, utólag kiderült nagy hiba volt...
Mikor már alig tudtam menni, és a fájdalom miatt már fentanyl tapaszt kaptam akkor sikerült kikönyörögnöm egy ortopédiai beutalót, ahol a történetemből a proffnak azonnal beugrott hogy itt nagy a baj, már aznap meg lett az MRI vizsgálat és mellé egy csontsűrűség vizsgálat is ahol egyértelműen látszott hogy nagy a baj, és azonnal lett műtéti időpontom.
1 héttel a műtét előtt még nem volt biztos hogy műthető vagyok, mert a sok gyógyszeres kezelés miatt a véralvadásom nem volt jó, de szerencsére ezt meg tudták oldani és mikor telón felhívtak hogy mehet a műtét akkor örömömben felüvöltöttem, mert tudtam hogy vége lesz a fájdalomnak és a szenvedésnek.
De ez már a múlt, most lassan itt az idő a protézis cserére, mert lejárt a kihordási ideje.
Amikor a protézisről döntöttek akkor egy akkor még kísérleti protézist kaptam állítólag akkor én voltam a 2. ember aki ezt a protézist kapta, azóta ez már egy rendszeresített protézis lett mert semmi gond nem volt, sőt a prof szerint a történetemet oktatni kellene mert olyan látványos volt a gyógyulásom, és az hogy milyen minőségű lett az állapotom a 6 hónapos utókezelés után.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#5) sith7 válasza zsolt501 (#4) üzenetére


sith7
nagyúr

Köszönöm a választ

Az autoimmun betegséged hogyan derült ki ?
Elvileg nincs neki , de mit lehet tudni

(#6) zsolt501 válasza sith7 (#5) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Fulladtam, kifáradtam és minden nap estére belázasodtam.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#7) sith7 válasza zsolt501 (#6) üzenetére


sith7
nagyúr

Értem , ilyen nincs hálisten

(#8) zsolt501 válasza sith7 (#7) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nálam nem az autoimmun betegség okozta, hanem annak kezelése, de ez eléggé összetett dolog volt, sok mindentől lehet ilyen probléma, nálam sajnos a fő betegség kezelése váltotta ki az ízületi problémát.
Ha tudtok próbáljatok intézni egy csípő MRI vizsgálatot, hogy ki lehessen zárni a nagyobb bajt, mert az ízületi gyulladásos megbetegedések károsítják a porcot és a csontot.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#9) And01 válasza sith7 (#7) üzenetére


And01
aktív tag

Az én sztorim nagyjábol hasonló volt 10 évvel ezelött,
izuleti gyulladás, hol a csipő hol a vállak akar a térdek.
Mandulaműtét utanna javulás, de az első évben berobbant a csipőm újra.
Némi küzdelem utan ginseng-et kezdtem szedni, amit azota is
rendszeresen szedek [link]
termeszetes cucc tobb ezer eve hasznaljak kinaban (DM-ben is kapható hasonló)
Ez tényleg segit nekem. (nem reklám)

Egyébkent a problémátok jo eséllyel nem izuleti, hanem allergiás jellegü. (nalam is az)
A mandulamütet utan maradhatott egy kissebb gócpont, egy gyulladás,
ami egy streptococcus nevü bakteriumot termel.
Ez a bakterium pedig allergiás reakciókent betehet az izuleteknek, vagy tovabbi gyulladásokat okozhat.

Vérvétellel kimutathato ennek a bakteriumnak a jelenlete ami ha túl
magas eggyértelmüen tovabbi gyulladasra utal.

Én az Ormos intezetben budapesten voltam el egy ugynevezett Ultra termografiai viszgálaton
ami egy hőkamerás vizsgalat, ahol kis arcüreg gyulladást talaltak, olyan helyen
hogy fül orr gégesz meg sem találta volna. [link]

Majd most akarok visszamenni újra ismetelni/kontrollra.

Szerintem csináltassatok egy vérvételt (külön kell kérni streptococcus vizsgálatot a dokinál, alap vérvételkor nem vizsgálják)
Háziorvos altal Tb-n keresztul ez ingyenes.
Az alapjan talan többet tudtok majd.

Remélem tudtam segiteni.
Jobbulást.

[ Szerkesztve ]

(#10) sith7


sith7
nagyúr

köszönöm a válaszokat, sajnos a műtét előtt is volt izületi gyulladás, így nem hiszem, hogy az váltotta ki, de megpróbálok olyan vérképet csináltatni.

(#11) Tomasz72


Tomasz72
tag

Úristen, csóri gyerek, ennyi mindenen átesni..
Nem tudom mennyire van lehetőségetek más orvost is felkeresni...

Nejem, mióta megismerkedtünk folyamatos allergiás panaszokkal küzdött.
Neki mindkét mandulája ki van gyomlálva, de tavaly augusztusban már odáig fajult a dolog, hogy aludni nem tudott.
Fül orr gége, arcüreg CT, mindkét orrnyílást ellepte a polip.
Műtét után szólt a doki, hogy minden oké, de várja vissza egy hónap múlva, mert az orrsövényét is el kell intézni, ez is okozhatja a polip kiújulását.
Ez a doki volt az első, aki ezt felhozta, így a harmadik polip műtét után.
Szóval nem vagyok egy szakértő, de sajnos rengeteg múlik az orvos választáson...

Hotel Golf Seven Whiskey Bravo Foxtrott @ HG6RVA

(#12) sith7 válasza Tomasz72 (#11) üzenetére


sith7
nagyúr

Elvileg a város legjobb, és kb. egyetlen gyermek ortopédusához járunk ... de más is mondta már, hogy érdemes lenne mást is megkérdezni :U

(#13) Tomasz72 válasza sith7 (#12) üzenetére


Tomasz72
tag

Ja...
A gyermek ortopédus se népszerű szakma..
Kölök koromba én is szenvedtem a mandulámmal, meg volt a műtét időpont, aztán Fater gondolt egyet, és az akkori NDK-ba intézett egy pár napos tengerparti utat.
Mintha elvágták volna...
Majd 20 éves koromba vágott újra ágyhoz, de akkor annyira, hogy a doki is mondta, ha nem akarok az életemmel játszani, akkor most fekszek egy hetet, mert a szívizomra is ráhúzódhat...
Na akkor beszartam!
Idén töltöm a 48-at, de azóta kétszer estem ágynak.
De akkor nem lacafacázok, rögtön kímélő mód, így át,egy rajtam 3-4 nap alatt.

Fül orr gégészetileg, ha tényleg arra vezethető vissza a betegség, és persze van lehetőségetek, próbáljátok meg a Budai gyermekkorházat vagy a Szent Lászlót...

Hotel Golf Seven Whiskey Bravo Foxtrott @ HG6RVA

(#14) sith7 válasza Tomasz72 (#13) üzenetére


sith7
nagyúr

Nem biztos hogy az a gond, csak ott tapogatóztunk, azt ki kellett venni mindenképpen, de nem szűnt meg a dolog ... sajnos
Köszönöm az ötletet :R

(#15) Eastman válasza Tomasz72 (#13) üzenetére


Eastman
őstag

Salvus víz, netti kanna. Állítólag Indiában úgy mosnak arcüreget az emberek minden reggel mint mi fogat.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#16) UnA válasza Eastman (#15) üzenetére


UnA
Korrektor

"Egy csőrös edényből meleg, enyhén sós vizet csurgatunk félrehajtott fejjel először a jobb, majd a bal orrlyukunkba. A másik likon folyatjuk ki. (Amíg itthon is csináltam, soha nem lettem náthás.)" - tisztálkodás egy indiai ashramban, Popper Péter: Az önmagába térő ösvény

(#17) Eastman válasza UnA (#16) üzenetére


Eastman
őstag

Igen, használom. Kaptam egyet Indiából. :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#18) sith7 válasza Eastman (#15) üzenetére


sith7
nagyúr

komoly :Y

(#19) Tomasz72 válasza Eastman (#15) üzenetére


Tomasz72
tag

Ja ja...
Próbáltuk mi is, csak ezzel...
Aktív allergia szezonban nekem is rengeteget javít.
Kicsit ijesztőnek hangzik az alkalmazása, de szokható.

Hotel Golf Seven Whiskey Bravo Foxtrott @ HG6RVA

(#20) Petya XT


Petya XT
aktív tag

Sziasztok,

...nagyon sajnálom, kitartást ehhez a nyavalyás betegséghez, és kívánom, hogy mielőbb megoldódjon(kiderüljön), valóban nagyon nehéz lehet ezt ilyen fiatal korban, és szülőként is átélni :( :(

Túl sok okosságot nem tudok hozzáfűzni, csak a saját történetemet tudom leírni, ami szinte kísértetiesen hasonlít Zsolt történetéhez.
Az első tünetek megjelenése, és a műtét között pontosan két és fél év telt el, valami iszonyú gyorsan robbant le a bal csípőm. A panaszok előtt napi rendszerességgel futottam, kerékpároztam, semmi előjele nem volt.
Az első tünetek késszúrás jellegű fájdalmak a bal csípőben, jellemzően járáskor, hosszabb rövidebb időszakok váltották egymást, néha órákig fájt, volt hogy csak percekig. A fájdalom olyan mértékű volt, hogy potyogtak a könnyeim, volt, hogy úgy vittek el A pontból B-be a munkahelyen, mert magamtól nem tudtam a székig sem elmenni. Irány az ortopéd szakrendelés és onnan a RTG, ill. csontizotóp vizsgálat. RTG negatív, a csontizotóp szerint gyulladás van a bal csípőben. Ennek kezelése sima fájdalomcsillapító, gyógytorna, 5 hét táppénz.
Ugrunk öt hónapot, ugyanis a kezelések után teljesen panaszmentes voltam, már kezdtem is elfelejteni az egészet, bár a sportot abbahagytam.

Munkahely, fájdalom, most már mind a két csípőben felváltva, soha nem egyszerre, dinamikában ugyanaz, helyváltoztatási képesség nulla.
Megint doki, ekkor már egy traumatológus, ortopéd sebész nézett meg, feltűnt neki, hogy ezek a a csípők bizony nem forognak, a távolítási értékek is nagyon rosszak. RTG negatív, irány Szolnok MR. Amit itt a kezembe adtak, azon mindenki megdöbbent. Teljes labrumszakadás, tok teli van vízzel, csontciszta, és a nyak-fej határán csontkinövések, ami miatt gépész hasonlattal élve...szorul az egész. ismételném...rtg negatív!!

Utána jött egy kis szteroid injekció kúra csípőbe....semmi, Xilox, Flector, Naproxén...semmi hatás, ekkor úgy döntöttek csípő tükrözéses műtét. Mire oda eljutottam(több hónapra kaptam időpontot) közölték, hogy a balnak fakereszt, ezzel ez nem fog megoldódni. Visszamentem a sebész dokihoz, mondtam mi van. Újabb MR, ez Szegeden, itt bizony semmi baj nincsen. Dokihoz vissza, papír odaad, orvos színváltós lett, a két MR eredménye tökéletes ellentéte volt egymásnak. Azt mondta, hogy Ő itt feladja, menjek szegedi ortopéd klinikára, ott csináltak egy RTG-t, és annyit kérdeztek, hogy mikor volna alkalmas a műtét időpontja. Mondtam, hogy minél hamarabb, ha tényleg nincs más út, mert még szeretnék dolgozni is ebben az életben( ekkor már 8. hónapja voltam táppénzen, szerencsére itt nem csesztettek, tudták, hogy mi van).

Így eljutottunk oda, hogy 37 évesen egy rövid szárú Metha típusú TEP boldogtalan tulajdonosa lettem.

A felépülés után a klinikáról beutaltak immunológiai vizsgálatra, mert a kiváltó ok még mindig nem volt meg.
Itt rövid úton fény derült arra, hogy valami genetikai dolog van a háttérben és az okozott autoimmun betegséget. De azt, hogy pontosan mit nem tudták, mert több tünet is volt ami több betegségre is ráhúzható. Azt mondták jobb nem lesz, csinálni nem tudnak vele semmit, és a végkifejlet sem látható előre.

Tünetek, mint Zsoltnak: Álmosság, fáradság, láz esténként és ízületi fájdalmak, néha nem tudok fogni reggelente, annyira merevek az ujjaim, ezek a mai napig megvannak. De a jó oldalát nézem, tudok járni, ezzel együtt dolgozni is, csak vannak napok, amikor nagyon nehéz. Márciusban megyek kontrollra mind a két klinikára, volt egy röntgen nemrégen, ott a jobb fejen is nekrózis jelei mutatkoztak, így sok jóra nem számítok, de már pont lesz@rom az egészet. :Y

Sajnos komplex dolgokkal még mindig nehezen birkóznak meg a dokik( és le kalappal az összes előtt, mert az én esetemben nagyot mentek, ez egyszerűen így alakult, mindegyik a saját területén szaki).

Elnézést, ha hosszúra sikerült, hosszú történet volt :)

Tehát kitartás, nem csüggedni!

(#21) sith7 válasza Petya XT (#20) üzenetére


sith7
nagyúr

Tehát kitartás, nem csüggedni!

köszi

Hát megdöbbentő történet volt ez is, most már nem csak ideges vagyok, hanem félek a jövőtől is ... a fiam jövőjétől, hogy mi várhat rá :(((

(#22) Petya XT válasza sith7 (#21) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Semmiképpen. Azért írtam le részletesen, hogy az esetemben is tüneti módon kezelték először. De sokkal összetettebb. MR, ortopédia, immun. Ezekre érdemes fókuszálni, az idő itt, ami a felismerést és a kezelés illeti elég fontos. Ha nekem is időben kiderül az autoimmun betegség, lehet, hogy nem vonzana a mágnes :)

És nem akartalak megijeszteni, csak gondoljatok mindenre!

(#23) sith7 válasza Petya XT (#22) üzenetére


sith7
nagyúr

Persze, értem én, de tudod, ha esetleg valamikor lázas lesz , mi fog eszembe jutni ?
Influenza ? :N

(#24) Petya XT válasza sith7 (#23) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Nézd, az nem törvényszerű...sőt!, hogy ilyen végkifejlete legyen a dolognak. Az sokkal inkább valószínű, hogy a góckutatás meghozza eredményét, és megoldódik a probléma a mandulával. Fiatal szervezet, regenerálódási képessége kitűnő. Igen, pontosan. Megfázott. :)

(#25) sith7 válasza Petya XT (#24) üzenetére


sith7
nagyúr

:R :R :R

(#26) Eastman


Eastman
őstag

Mik a hírek? Jobban vagy?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#27) sith7 válasza Eastman (#26) üzenetére


sith7
nagyúr

Jelenleg is itthon van, de most nem annyira komoly, mint eddig szokott, meglátjuk mi lesz belőle ... Felfogadtunk egy úszásoktatót, remélhetőleg ha meggyógyul, tanítani, edzeni fogja, immunrendszere elvileg erősödni fog a heti 2 úszástól
Többféle véreredményre várunk, röntgen, ultrahang
+ mellette a szokásos dolgok, C vitamin, Béres extra, zöldség, gyümölcs ... amivel most mindenki el van foglalva, abba meg bele se gondolok :o :(((

[ Szerkesztve ]

(#28) Petya XT


Petya XT
aktív tag

Szia,

Ez valamelyik nap jutott eszembe, érdemes volna kipróbálni, csak azt nem tudom , fiatalon hogy lehet szedni... Kiváló immunerősítő. Meg kellene kérdezni róla valami szakit. A keletiek nyomják rendesen.

Én sokáig szedtem kapszulás kivitelben.

[Ganoderma]

[ Szerkesztve ]

(#29) sith7 válasza Petya XT (#28) üzenetére


sith7
nagyúr

Szia

köszi a tippet , rákérdezek az orvosnál :R

(#30) Petya XT válasza sith7 (#29) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Gondoltam beírom, fogászati panorámaröntgen, ciszta az arcüregben.... Amikor ültették be a protézist, ilyet pont nem csináltak. A szájsebész szerint jó eséllyel ettől mentek tönkre a csípőim. WTF.
Most majd a Fül-Orr-Gégén kiszedik valahogy. Az egy vidám nap lesz, úgy érzem.

(#31) MaxxDamage válasza Petya XT (#20) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Szia!

Már eltelt pár év, jól vagy, minden rendben?
Hasonlóan éreztem és jártam én is, de annyiban más, hogy nekem szteroid gyógyszerek nagy mennyiségben okozta azt, hogy lehet Mk csípő protézis csere lesz.....fog kelleni! :U

Most gyógyszeres kezelés, pihentetés és kétkezi mankó (Mk oldali tehermentesítés) használata mellett korlátozottan mozoghatok...

Sok pénzt költöttem orvosra, vizsgalatra, stb...hogy gyorsan megtudjuk mi is a gond.
Remélem jól fogok kijönni ebből a történetből!

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#32) MaxxDamage válasza MaxxDamage (#31) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Javítás: (mert elírtam)
Nem "Mk csípő protézis csere lesz....." hanem Mk oldali protézis fog kelleni, ha a gyógyszer nem hozza helyre!

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.