Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Flashback


Flashback
addikt

Azért egy 4 éves lapkészlettel piacra dobni "normál" árban nem túl nyerő. De a termék jól néz ki. Ha s szenzorok jók és sikerült is optimalizálni akkor lehet piaca. De a Samsung Watch nem túl nagy konkurencia?
Lesz hivatalosan MO-n?

Várjuk a tesztet :R

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#2) synar


synar
őstag

Csak nekem tűnik úgy, hogy ez kifejezetten egy női óra és egy vastag szőrös férfi csuklón elég furcsán fog mutatni? :)

[ Szerkesztve ]

(#3) Flashback válasza synar (#2) üzenetére


Flashback
addikt

Szerintem unisexnek szánták de inkább női.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#4) sajo13


sajo13
senior tag

Ez sajnos elég gyenge lett 160 ezerért. Régi hardver, gyenge aksi (a Google számításai szerint akár 24 órás üzemidőt is biztosít).
Emellett csak egy méretben kapható, 41mm, ami tényleg a női órák átmérője szokott lenni. A lekerekített (3D) üveg csak tovább erősíti, hogy ez inkább egy női óra.

(#5) JoeYi válasza synar (#2) üzenetére


JoeYi
őstag

nekem is ez volt az első gondolat, hogy hol a férfi edition? Ráadásul Apple Watch 7-8 árszintjén van, ami azért bátor ilyen belsővel

(#6) kchris78


kchris78
veterán

katasztrófa. google mi?

(#7) kchris78 válasza synar (#2) üzenetére


kchris78
veterán

szerintem mar nincs ilyen definicio.. amikor megprobalok egy slim fit nadragot felvenni de a mar nem olyan is az, es azt erzem mintha leggings lenne rajtam, en mar semmin nem csodalkozom... metroszexualis :D .

[ Szerkesztve ]

(#8) k-adi


k-adi
nagyúr

jó lesz, majd csak naprakészebb hardvert kéne belepakolni meg szögletesebb designt adni, és akkor talán lenne értelme is

(#9) ClioRS


ClioRS
őstag

Akkor 24 óra üzemidő? WOW :DDD

(#10) moleculez


moleculez
veterán

Nekem így képen/renderen(?) tetszik a dolog, nagyon várom a teszteket, hogy mégis hogy muzsikál. Nekem valahogy átjön a design, a telóval együtt.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#11) laza99


laza99
csendes tag

Szerintetek kartyafuggetlen, ha berendelem EUban akkor mukszik itthon?

-one love

(#12) nozs23 válasza laza99 (#11) üzenetére


nozs23
addikt

Nem sajnálták a keretet. Kb. 1:1 arányban van a kijelzővel.

(#13) Wesiz


Wesiz
tag

maximum a mérete miatt lehet nőies, egyébként szerintem nagyon szép, letisztult design. hiába a gyenge hardver, a google jól optimalizál, valószínüleg a szenzorok is rendben vannak viszont az "akár egy napos üzemidő" mellett nem tudok elmenni. lesz min javítani a következő generációnál mert így csodálkoznék ha ez sikeres lenne

(#14) Flashback válasza JoeYi (#5) üzenetére


Flashback
addikt

Németben van most ilyen intro akció: Ha veszel egy Pixel 7 PRO-t kapsz mellé egy ilyen órát. Szerintem a kinti használt piacon lesz fent 200eur körül.

A keret viszont elszomorítóan nagy:

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#15) stewe780


stewe780
őstag

Nem értem ezt a lekerekített kijelzőt minek erőltetik. :F Akárhogy tartod, mindig megcsillan benne valami. Sérülékenyebb is...

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#16) ShadowX


ShadowX
őstag

Nem értem még mindig azokat akik a chipset öreg mivoltát boncolgatják. Igen ennyibe kerül, de a vásárlók 99%-ának fogalma sem lesz arról, hogy milyen a chipset vagy mennyi memória van az órájában. Ők annyit fognak látni (a vásárlók, hangsúlyozom) hogy ez egy szép okosóra....A maradék 1% meg max nem ilyet vesz. Nagy veszteség a Google-nek. :DDD

(#17) aujjobba válasza stewe780 (#15) üzenetére


aujjobba
addikt

Gondolom azert, mert az apple watch-ot allandoan kopkodtek, hogy nincs oraformaja, szogletes krumpli.
A Google oraja megse johetett ki ugyanolyan negyzetes kinezettel.
Gondolom a wearOS is kerekre van kitalalva eleve.

(#18) babosmiki


babosmiki
addikt

1,2"-os kijelző 160 ezerért? :C :DD Vegye aki akarja, mondjuk nőknek gyerekeknek jó lenne úgy egy százassal olcsóbban... :((

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#19) roli543


roli543
őstag

Azért nekem az ár elég erős. Tudom, Apple watch csak iPhone-nal kommunikál, de az (szerintem) sokkal jobb óra, mint ez. De szerintem a Galaxy Watch is jobb ennèl

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#20) stewe780 válasza aujjobba (#17) üzenetére


stewe780
őstag

Lehet félreérthető voltam, nem a kerek formával van gondom, nekem az egy óránál kifejezetten tetszik. Hanem, hogy a felülete nem sík. A lekerekítéssel a szélén, a görbülettel, amitől majd minden csillog rajta, akárhogyan tartod. Elképzelhető, hogy szép, amíg az első karcok meg nem jelennek rajta, de azok is sokkal hamarabb lesznek láthatóak, ott ütődik leghamarabb bármibe is.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#21) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

"Akár 24 órás üzemidő..."

Szóval normális okosóraként, GPS, zene, Bluetooth, stb., jó esetben fél nap lesz.
Bravo Google...

#?*@&!

(#22) aujjobba válasza stewe780 (#20) üzenetére


aujjobba
addikt

Jah, ertelek mar.

Az applewatch is lekerekitett (habar talan nem ennyire), de azon zavaro csillogast nem vettem eszre, karcos se lett ott.
A kijelzobe vestem szep karcokat amikor kerekcsere alkalmaval elfelejtettem levenni es vegighuztam a kerekjaratban, de az is csak eros fenyben latszik.
Az OLED feketeje sok ilyen hibat elfed, egyszeruen nem latszanak a fekete hatter miatt.
Raadasul a Google oran valami (gondolom) eros gorilla uveg van, valoszinuleg nem annyira serulekeny.

Az ara nem stimmel ennek valahogy, az AW SE 44mm-t hivatalos forgalmazotol full magyar 27%-os AFA-val vettem 120ezerert, ez meg nem is kaphato itthon, AFA/VAM/artisjus barmi nelkul az EUR erteket forintra atszamolva jon ki 160ezerre.
Ha kaphato lenne itthon, lehetne vagy 250ezer Ft minimum mire a boltban megveszed.
Persze tudom a forint gyengult olyan 20%-ot tavaly ota, de ugy se adja ki.

Az uzemido engem nem zavar kulonosebben, mar amennyiben biztonsaggal kihuzza a napot.
Az AW-t is hasonlo szoveggel reklamoztak, es valoban egesz napos hasznalattal, este 1-2 ora futassal (GPS + zene BT, pulzus, stb) 40% korul teszem toltore lefekveskor.
Tobbre nem szamitok es nem is varnek a Google oratol se, ha ezt tudja az mar remek.

szerk.:
Atsiklottam az EKG funkcio felett, ha ez dragitja nagyon akkor ertheto.
Almas berkekben az 5. szeriatol van ilyen, annak borsosabb volt valoban az ara talan 160ezer Ft korul, habar abban allways-on kijelzo volt.

[ Szerkesztve ]

(#23) synar válasza stewe780 (#20) üzenetére


synar
őstag

A forma miatt még védelemmel sem lesz könnyű ellátni a kijelzőt, max valami bumszli műanyag burkolat lesz rá Aliról.

(#24) Lami66


Lami66
őstag

Ha már a Fitbitre hivatkozik a gugli, megtarthatták volna a Fitbit Versa jellegzetes szögletes formáját. Az sokkal normálisabban néz ki mint ez a forma és karakteresebb is, nem ilyen tucatkinézet.

(#25) kchris78 válasza stewe780 (#20) üzenetére


kchris78
veterán

sokkal strapaállóbb nekem mint a Galaxy. Több évig volt AW-om és most is, egy évig volt GW. Na az élek (GW4 Active), azok aztán tényleg érzékenyek. Hiába van kemény anyagból, az még sokkal érzékenyebb.

(#26) mad823


mad823
őstag

régi Soc: egy Z80 is lehet benne, ha gördülékeny az OS
41 mm kevés: megnéztem az idei Patek Philippe modelleket, mind 41mm, egy sem több.
1 nap akksi: egy vagy másfél, tök mindegy. ha három lenne, azt mondom az már valami, de nem tartunk ott.
sok a keret: sok, de melyik kerek órán van kevesebb?

(#27) stewe780 válasza mad823 (#26) üzenetére


stewe780
őstag

Ezt egy elegáns óra méretéhez nem szabad hasonlítani, azok mindig kisebbek, mint a sportosak.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#28) Victorio


Victorio
aktív tag

Nekem az olyan kinézetű órák tetszenek, mint pl az első szériás Samsung Galaxy Watch.
Azokra ha ránézek akkor azt látom, hogy egy klasszikus fazon modern tudással. Elegáns, de sportos is egyben, öltöztet, felvehetem színházba is, munkamegbeszélésre is, meg hétköznap is. Tökéletes kiegészítők.
Ezek a legömbölyített, jellegtelen, gumiszíjas fazonok inkább valami játék órára emlékeztetnek. Rondák, semmilyen stílushoz nem passzolnak.
Gondolom nem véletlen, hogy mindenhol csak amúgy is ízléstelenül öltözött és sminkelt nőkkel reklámozzák, sehol egy öltönyös férfi akinek kézfogás közben látszik a csuklóján - mint a régi órareklámokban.
De lehet, csak én vagyok a becsontosodott vén fa hülye.

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#29) kchris78 válasza ShadowX (#16) üzenetére


kchris78
veterán

nem a teljesítmény a probléma az egy dolog. Hanem hogy mennyit fogyaszt. 4 éves technológiánál azért jobb fogyasztású célchipeket tudnak a mostaniak.. És az ebből következő frissíthetőség. Kihoznak majd egy up-to-date eszközt ami mindenben veri a mostanit: 4GB RAM teljesítmény stb.. Aztán meg is ette a fene a frissítést mert az új annyival többet tud hogy technikai lehetőség sincs a frissítésre.

(#30) stewe780 válasza Victorio (#28) üzenetére


stewe780
őstag

Fittnessz, sport, pulzust, véroxigént, és EKG-t tudó kütyükről van szó. Ezek a sportolásról szólnak. Egyszerűen nem színházba valók és kész.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#31) Flashback válasza mad823 (#26) üzenetére


Flashback
addikt

Pl a Samsung Watch 5 kisebb. De lehet hogy csak a domború üveg kelti a nagyobb hatást.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#32) Victorio válasza stewe780 (#30) üzenetére


Victorio
aktív tag

Igen, ezek a funkciók épp úgy hasznosak lennének egy olyan tokban is ami nekem tetszik.
Amúgy egy eladásokat fokozni hivatott mesterséges piaci szegmentációról beszélsz.
Direkt hiányzanak különböző fícsörök minden "vonalból", hogy ha neadj' Isten nem minden este színházban töltöd a szabadidőd, hanem néha sportolni is mennél akkor kelljen egy másik óra is a "sportos" szériából.
Ugyanaz a marketing húzás, mint amikor - az amúgy heroin árú - grafikai munkára szánt monitorokból kihagyják a 144 Hz FreeSync képességet, nehogy esetleg a nap végeztével ugyanazon a monitoron tudj egy frankót lövöldözni.

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#33) Timer


Timer
veterán

Mekkora határ nagy f_s lett ez, te jó ég. Ennyiért, ezt?! Remélem viccelnek, mert komolyan nem gondolhatták. 1 napos üzemidő, meg egy akkora káva, amin egy malacot felaprít egy tehetségesebb hentes. Ennyi telt a világ egyik legértékesebb tech cégétől, és a viselhető aktivitásmérők atyjától. Gratulálok.

Nem mellesleg, nem csak az egészség, hanem a pofátlan árazás is a Fitbittől jött, úgy látom, bár ezzel kapcsolatban a Google se marad le sokkal.

[ Szerkesztve ]

(#34) Viktor S válasza Victorio (#28) üzenetére


Viktor S
csendes tag

Szerintem a férfiak többsége bal kezén hordja az óráját és jobb kézzel fog kezet.

(#35) nuke7 válasza Timer (#33) üzenetére


nuke7
veterán

+1 :K
inkább fitbit.
nem baj amúgy, az egynapos üzemidő, ha nem másfél óra a töltése... :Y

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#36) Timer válasza nuke7 (#35) üzenetére


Timer
veterán

Ja, de ennek annyi. Vagy inkább kettő.

[ Szerkesztve ]

(#37) kerxy válasza Timer (#36) üzenetére


kerxy
senior tag

"Recharge time is 80 minutes for a full charge, or 20 mins for 30% (enough for sleep)"

[link]

(#38) Timer válasza kerxy (#37) üzenetére


Timer
veterán

Igaz, kevertem! Mostanában folyamatosan az órák adatlapjait bújom. Köszi a korrekciót! :R

[ Szerkesztve ]

(#39) arn


arn
félisten

Akar 24 ora uzemido :))

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#40) Gonz0 válasza arn (#39) üzenetére


Gonz0
tag

18 órás, egész napos üzemidő... :D

“I can’t see an end. I have no control and I don’t think there’s any escape - I don’t even have a home anymore. It’s time for a new keyboard.”

(#41) arn válasza Gonz0 (#40) üzenetére


arn
félisten

Majd szoljatok, ha elmegy ket hetig… addig nem veszem komolyan, mint orat.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#42) Bossi


Bossi
őstag

Én Pixel párti vagyok telefon téren, de ez az óra valóban gyenge... Viszont valamit ki kellett dobni, hogy legyen saját óra is.
A kinézet számomra is inkább női óra hatását kelti.
Tudom ás rendszer stb. meg most azért bajban van a Huawei, de a GT 3 pro ami nekem van 3 nap után 82% akku. Na majd ha itt tart akkor érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#43) mate9419


mate9419
újonc

LTE verzió működik haza mobilszolgáltatókkal?

(#44) janika1988 válasza mate9419 (#43) üzenetére


janika1988
tag

A vodafone-nál biztosan nem. Nem csak ez, hanem egyik okosóra sem.
T-Mobile maximum, de inkább kétlem azt is, mert nem támogatott ország vagyunk. :(

Remélem azért lesz topikja, engem az EKG funkció érdekelne, hogy lehet mókolni, hogy menjen itt. VPN-nel próbálkoztam, bár lehet keveset. Majd egy hét múlva megyek vonattal Hollandiáig, az osztrák határtól elvileg támogatott végig az EKG, kíváncsi leszek, megjelenik-e a menüben.

Pixel 8 eladó

(#45) kerxy válasza janika1988 (#44) üzenetére


kerxy
senior tag

Engem az LTE egyelőre nem mozgat meg, de az EKG inkább érdekel...itthon alapértelmezetten nem mukodik? Eezt nem teljesen értem, ennek mi az oka? Számos más óra van, ami EKG-val mukodik ebben a régióban is.

(#46) Timer válasza kerxy (#45) üzenetére


Timer
veterán

Jogi procedúra hiánya, engedélyeztetni kellene, amit vagy nem tettek meg, vagy elhúzódik, vagy nem kaptak engedélyt. Jó ég tudja, nem kutattam utána, mert teljesen mindegy, a lényeg a végeredmény. A Fitbit Charge 5 ugyanezt a szenzort kapta, az se tudja hivatalosan itthon az EKG-t, pedig tavasz óta piacon van. Ez sokat elmond arról, mennyi sansz van rá, hogy a Pixelben hivatalosan működni fog valaha itthon...

(#47) kerxy válasza Timer (#46) üzenetére


kerxy
senior tag

Értem, köszi, akkor ez tapasztalat vagy csak tipp, hogy Pixel Watch-on nem megy?

(#48) Timer válasza kerxy (#47) üzenetére


Timer
veterán

Nekem csak tipp, de annak elég jó! :)

(#49) mate9419 válasza kerxy (#45) üzenetére


mate9419
újonc

Nekem közben megérkezett az óra. Vodanal vagyok szóval nem váltok szolgáltatót amíg nem látom, hogy másnál működik az lte.

EKG... Nem érhető el itthon, google playben sem jelenik meg. Én VPN el próbalkoztam, de nem sikerült. Engem kifejezetten zavar, hogy itt egy nagyon jó óra, ami szép is, még a brutál vastag csuklómon is állat, de nem tud egy rohadt EKG-t mikor a hw ott van benne.. egyébként a car crash detection is ugyanez, Magyarországon nem érhető el. Bár ha hivatalosan nem forgalmazza itthon akkor nem értem miért fáj ha megy a funkció, de nem értek hozzá..

Remélem lesz vmi (ésszerű) workaround ezekhez a funkciókhoz.
Addig is marad a puffogás :)

(#50) Timer válasza mate9419 (#49) üzenetére


Timer
veterán

Nem meglepő lépés, de valóban gusztustalan. Engem ezzel vesztettek el most Fitbiték, pedig nagyon kedveltem a brandet, vettem is tőlük rendszeresen, és másnak is ajánlottam, de ennyi volt. A pofátlanságnak is van határa. Ha nem megy egy funkció, add olcsóbban a termékedet, és probléma megoldva. De nem, te kifizeted a 100%-ot, és használsz belőle 75-öt kábé, mert valami jogi csűrés-csavarás miatt a Te országodban nem megy a többi... hát b*sszák meg.

Próbáld meg úgy, hogy a google fiókod területi és nyelvi beállításait angolra rakod, az órát meg reseteld, és próbáld ismét a rendszerhez adni. Google Pay esetén sokáig ment ez a tweak galaxy watchokon, amikor itthon még nem lehetett használni hivatalosan a GPay-t.

[ Szerkesztve ]

(#51) janika1988 válasza kerxy (#45) üzenetére


janika1988
tag

Na, megvolt a trip, már az osztrák határon megjelent az EKG és mióta itthon vagyok, meg is maradt a menüben, szóval akinek ez számít, el kell ugorjon a sógorékig pl. :U

SIMet nem tudom, hogy hogy lehet hozzáadni, de majd megyek még Németországba és megpróbálom ott resetelni, bár a menü teljesen sötét az appban, mikor múltkor voltam, csak annyit ír, hogy állítsa be a mobilszolgáltatását. 🤔

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 eladó

(#52) Timer válasza janika1988 (#51) üzenetére


Timer
veterán

Köszi az infót. Gusztustalan ez a területekre vonatkozó restrikció...

(#53) Cannabis7 válasza mad823 (#26) üzenetére


Cannabis7
senior tag

Igaz, de sajnos elég lassúnak számít a rendszer is igy 2022ben már.

41 mm már unisex méret, de egy vastag csukloju férfin elég hülyén néz ki.

Amúgy szép óra, nekem tetszik a szofver, a watch face-k egyediek es kreatívak első próbálkozásra jó, de nem adnék erte ennyi pénzt az akadozó rendszer, es gyenge akksiido miatt, talan a 2. Próbálkozás jobban sikerul.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.