Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vinibali


vinibali
őstag

nagyon jó kis gép, külön dicséret az SO-DIMMekért és a mini PCIe-ért. nem sokkal korábban volt itt valamilyen Plug n Play Kingston DDR3, ha az működik itt az elég jó kombó lehetne. a mini pcie-be dobni egy wifit és még post kártya is van(minek?!).
milyen érdekes, a "bios": amibios gyártja mégis UEFInek nevezik már, de talán a betűtípus másabb, mint egy mezei biosban:) úgy tudom az Asrock - és talán nem csak az Asrock féle - E350-es lapokban DDR3 1333 is megy :R

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#2) adorjant


adorjant
senior tag

Nem kötözködésként kérdem,csak véletlenül ilyen rövidek a desktop Brazos tesztek?

(#3) Oliverda válasza adorjant (#2) üzenetére


Oliverda
félisten

Ez egy alaplap bemutató (~gyorsteszt). Majd ha lesz rá idő, akkor talán mélyebben is meg lesz nézve a Brazos (mint CPU is).

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4) ddekany


ddekany
veterán

OK, ezt 2 másodperc alatt kiértékeltem a kép alapján: ventilátort => elégtelen, leülhet. Nem érdekel ha halk... mert egyrészt nem tudhatom előre, másrészt azt se tudhatom hány hónap után fog beszarni benne a csapágy (mozgó alkatrész), meg azt sem hogy mennyi idő alatt csinál filcet porból a bordán, hogy aztán bekrepáljon.

(#5) zörbi


zörbi
csendes tag

Ez a proci hardveres gyorsítás nélkül, tisztán CPU-ból is képes full-hd filmeket akadásmentesen lejátszani? Mert találkoztam már néhány filmmel ahol nem ment a hardveres gyorsítás, és a szofveres kódolás a 2.1GHz-es Athlon x2 -emet igencsak megizzasztja. Ha ez csak hardveresen boldogul a full hd-vel akkor HTPC-be nem mondható ideálisnak.

(#6) FRENK1988 válasza zörbi (#5) üzenetére


FRENK1988
veterán

Ezen en is elgondolkodtam. Remeljuk igen a valasz

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#7) O_L_I válasza zörbi (#5) üzenetére


O_L_I
őstag

Hardveres gyorsítás nélkül szerintem kb egy 720p-s filmet vinne el akadás mentesen.
Viszont én már nagyon rég nem találkoztam (években mérhető) olyan HD anyaggal amin ne ment volna a hardveres gyorsítás. Amúgy ezen az elven az összes médialejátszót is el lehet kapálni mert az a film amin nem megy a hardveres dekódolás azokon sem fog menni.
De még szerencse hogy minden HD anyagból 66 verzió szokott lenni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8) huskydog17 válasza zörbi (#5) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Nos, az UVD3 motor miatt minden H.264 és VC-1 anyagot képes hardveresen gyorsítani, sőt mi több, még a DivX/Xvid-et is. Ennélfogva nem hiszem, hogy emiatt kéne fájjon a fejed, mivel a HD anyagok több, mint 90%-át H.264-ben vagy VC-1-ben kódolják.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#9) hohoo válasza huskydog17 (#8) üzenetére


hohoo
senior tag

maradék 10%-át meg xvidben... és lassan lesz webm-es is a neten de elvileg azt is fogja majd tudni ha kész lesz a driver.

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#10) Boxi88 válasza ddekany (#4) üzenetére


Boxi88
őstag

Igen... kár azért a ventiért, nagyobb bordával (passzívan) tuti jobb lett volna!

(#11) frescho válasza FRENK1988 (#6) üzenetére


frescho
addikt

Nem viszi el. A CPU-ja eleg harmatos. Kis netezgetesre, film nezesre megfelel az E350, de kicsit is komolyabb felhasznalasra mar nem.

Ennek a lapnak nem latom ertelmet. Ennyiert mar szinte Sandy Bridge i3-mat lehet venni, ami idle-ben alig eszik tobbet es alapjaraton tudja azt a teljesitmenyt, amit az E350 1.6GHz-en. A realis ara 25k alatt lenne.

https://frescho.hu

(#12) Oliverda válasza frescho (#11) üzenetére


Oliverda
félisten

"Ennyiert mar szinte Sandy Bridge i3-mat lehet venni, ami idle-ben alig eszik tobbet es alapjaraton tudja azt a teljesitmenyt, amit az E350 1.6GHz-en."

Hol?

A legolcsóbb SB i3 az olcsóbb helyeken is 26K körül van, egy legolcsóbb mini ITX-es lap meg 20K, ami összesen már 46K.

Amúgy a 720at szerintem is elviszi még CPU-ból is.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#13) hohoo válasza frescho (#11) üzenetére


hohoo
senior tag

1 magos 1,75 ghz-s athlon XP elvitte a 720p-s x264-et... akkor ez simán.

Ja ennyiért vehetsz egy i3-at... alaplap nélkül de talán ha megnyálazod a lábait és hozzányomod a bőrődhöz lehet vele hd filmezni :D

[ Szerkesztve ]

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#14) frenetik


frenetik
tag

tud valaki egy értelmes házat, amibe bele lehet ezt rakni és valahogy kinéz? :)

(#15) Brae


Brae
őstag

Nagyon jó cucc lenne, DE azzal a kis nyomorék ventilátorral elrontották az egészet. Ráadásul úgy látom, hogy az APU foglalata körüli kondik nagyon közel vannak, nem fér rá egy normális hűtőborda, ami elvinné passzívban.

(#16) And01 válasza Oliverda (#12) üzenetére


And01
aktív tag

Az első kép alatti cikknél:
"saphire" kimaradt egy betű!

Egyébként jó cikk!

(#17) O_L_I


O_L_I
őstag

Amúgy nekem ezzel csak az a gondom hogy:
Ez a deszka 34k
2 giga DDR3 SODIMM: ~6k
Mini ITX ház: ~10k
500GB 2,5" HDD: ~12k
slim DVD: ~9k
bill+egér ~X

Ez 71 rugó + bill meg egér.
Persze lehet olyan házat venni amibe belemegy a háromfeles hdd meg a rendes DVD de akkor viszont az kis méretből és az esztétikumból veszít ami itt fontos szerintem.

Ha dobunk mellé monitort akkor már ott van az ára bőven mint egy hasonló netbook.
ha TV-re megy akkor viszont nem fogja az ember mindenre használni, így média lejátszónak viszont megint csak drága.

[ Szerkesztve ]

(#18) joysefke válasza Oliverda (#12) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

720p -t CoreAVC kodekkel elvitte a régi A64 3000+ is, és az csak 1 magos volt, 1,8GHz-n
tudom, mert volt olyanom :)

J.

(#19) sarocker


sarocker
csendes tag

PASZ-SZÍV HŰ-TÉS !!!

Olyan nehéz lenne? Fél év, és traktorként zöröknek ezek a kis szar ventillátorok.

(#20) blackmoto válasza frenetik (#14) üzenetére


blackmoto
senior tag

Ha tényleg mITX-es rendszert szeretnél, akkor bátran ajánlom ezt a házat:

[link]

Én maximálisan meg vagyok vele elégedve. Teljesen passzív a házikó külső 60w-os táppal. A szellőzése is baromi jó, igaz, ehhez élére állítva kell használni. És még pofás is.

Az adataimnál láthatod, nekem miylen konfigom van. Bár én Asrock lappal építettem. Az a gép került nekem 69ezerbe. Szállítást meg a monitort, billentyűzetet nem adtam hozzá. Nyilvánvaló. Nekem megérte.

[ Szerkesztve ]

(#21) arn


arn
félisten

miert nem erre teszik a heatpipeos hutocsodakat? a lapok nagy reszere total feleslegesen kerul mindenfele benga hutes, ide viszont nem artana vmi passziv jofele. az arba beleferne.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#22) dezz


dezz
nagyúr

Na ne, ne vicceljetek már, hogy még mindig 600W-os táppal (aminek a saját fogyasztása is lehet akár 20W) tesztelitek a 10-20-30 W-os alaplapokat... Nem igaz, hogy nincs a PH!-nak pénze pl. egy ilyenre (kb. 8kHUF).

(#23) Oliverda válasza dezz (#22) üzenetére


Oliverda
félisten

A differenciát bármilyen táppal ki lehet mérni, akinek meg nagyon fontos az 5W különbség, az majd vesz magának egy ilyet a géphez.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#24) plömplöm válasza dezz (#22) üzenetére


plömplöm
őstag

egy négymazzagos ventire sincs, hogy ne legyen zsákbamacska a ventivezérléses dolog...

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#25) frescho válasza hohoo (#13) üzenetére


frescho
addikt

De az csak 720p.

Miert kell ITX-ben gondolkozni? 38-ert van lap+CPU, amiert kb. negyszer nagyobb teljesitmenyt kapsz.

Oliverda: Lehet, de kerdes, hogy mit mersz. Egy 400-as tappal cirka dupla annyit eszik, mint panel taprol. ha egy jobban fogyaszto rendszerhez nezed, akkor hamis kepet kaphatsz. Mondjuk egy X2 tereles nelkuli es alatti fogyasztasanal a hatasfok 50%-rol 80% fole ugrik.

https://frescho.hu

(#26) szponzor válasza dezz (#22) üzenetére


szponzor
senior tag

Nekem viszont jó lenne egy ilyen az i5-ömhöz. Kicsit zavar a táp hangja, ha a tápot kiszedem, akkor meg nagyobb procihűtő is beférne.

(#27) nagysandor88 válasza Oliverda (#12) üzenetére


nagysandor88
tag

I3 kb 10k-val drágább, és sokszor erősebb. Azt nekem ne mondja senki, hogy ilyen célu gépen soha nem fog kitömöríteni, és akkor az i3 előnye nagyságrendekben mérhető. Alap használat mellet jól konfigurált energiagazdálkodással az i3 ideje nagy részét idle-ben tölti és olyankor aligha fogyaszt többet pár wattal mint egy ilyen szmötyi (haverom így hívja az övét). Akknek meg ez a pár vatt számít, az megérdemli, hogy egy atom szintü szaron szenvedjen...

Általában telóról írok, így gyakran elgépelek dolgokat, találd ki mit akarok! #### Kedvenc hirdetéstípusom: Eladó laptop, Ár megegyezés szerint Aztán álmodd meg mit adna el és mennyiért!?

(#28) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Nem tudom mennyit számít, de a képen lévő L1 és L2 gyorsítótár adatok siralmasak. Azt nem tudom, hogy ez a teljesítményt mennyire befolyásolja, de akkor se szép látvány:

Bocs, hogy megint őskövület gépemmel jövök, de ez van kéznél és ezzel tudom összehasonlítani:

A két proci közt van 10 év különbség.

[ Szerkesztve ]

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#29) gyiku


gyiku
nagyúr

minek POST CODE kijelző, ha nem megy a tuning?

hüllő

(#30) Diego2002


Diego2002
tag

Az atom is elviszi a 720p-t (nyilván CPU-val), és mivel ezt valamivel nagyobb teljesítményűnek tartják, így ez is elviszi. Amúgy nem ez volt a fő kérdés... De tényleg ritka az a film, amit nem lehet hardveresen lejátszani.

Amúgy ennek a lapnak van egy kistestvére is, abba sima DDR3 való, kevesebb csatlakozóval (5 sata, 9 usb, nincs usb3) és csak 6 csatornás hangkártyával, de az ára is kevesebb kb. 30%-al. Szerintem az is megéri bőven...

..::Diego::..

(#31) O_L_I válasza frescho (#25) üzenetére


O_L_I
őstag

Nem KELL ITX-ben gondolkozni csak lehet. Pl lehet valaki nem akar a TV mellé rakni egy ATX házat...

Akinek nem számít hogy mekkora, hogy mutat és mennyit fogyaszt a gép annak természetesen ez egy teljesen értelmetlen termék.

(#32) Flashback


Flashback
addikt

Lassan nagyobb lesz a driver CD mint az alaplap!!

Fele ennyiért építenék egy zene kiszolgálót, de ennyiért sok ilyen célra.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#33) adalbert1


adalbert1
veterán

Én sem értem hogy az ilyen kis lapok többségét miért nem passzív hűtéssel csinálják... :(

(#34) Oliverda válasza nagysandor88 (#27) üzenetére


Oliverda
félisten

Pontosan 12K a különbség a legjobb esetben is, ami az alaplaphoz mérten bő 30 százalékos plusz, úgy, hogy aki HTPC-nek veszi annak ez egy felesleges kiadás. Ráadásul a Brazos több szempontból ideálisabb választás az utóbbi célhoz. Na de akkor innen már csak +10K az i5, és még lehetne sorolni, hogy ez meg az csak ennyivel meg annyival kerül többe.

"Azt nekem ne mondja senki, hogy ilyen célu gépen soha nem fog kitömöríteni"

Nem tudom, hogy hány embernek ér meg több ezer forintot, hogy nagy ritkán másodpercekkel vagy perccel gyorsabban végezzen egy tömörítés. Szerintem sokaknak nem.

Badman 4ever: A P3 anno csúcs proci volt, ez meg szándékosan egy alacsony fogyasztású és egyszerűsített architektúra. Ráadásul ugye ez egy szintetikus teszt, ami a valós élményről nem sokat mond.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#35) frescho válasza O_L_I (#31) üzenetére


frescho
addikt

O_L_I: HTPC-nek tokeletes. De ha kicsit nagyobbak az igenyek, akkor mar nem es akkor mar el tud rakni az ember egy mATX hazat.

Oliverda: Mindig csak a HTPC. Hany ember epit otthon HTPC-t? Sokan ott kovetik el a hibat, hogy nem HTPC-nek veszik es csodalkoznak, hogy gyenge. Ha mATX gepet veszel, akkor mar csak 3-4k a kulonbseg arban, de teljesitmenyben sokszoros. De a legolcsobb X2-re is kenterbe veri az E350-et, igaz annak a fogyasztasa nem ilyen barati.

A teljesitmenye az erosebb egy magos CPU-kkal van egy szinten. Kiprobaltam, egy Athlon 64 3000+ /nal erosebb, de egy 145-os Sempronnal hatarozottan gyengebb.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#36) dezz válasza Oliverda (#23) üzenetére


dezz
nagyúr

Na ja, csak:
1. Nem 5W, hanem mint írtam, akár 20 W is lehet egy nagyobb táp saját fogyasztása.
2. Ilyen alacsony fogyasztás mellett a hatásfok is annyival rosszabb és annyit változik, hogy a látszólagos különségek sem a valóságot tükrözik.
3. Az olvasók "erősen hajlamosak" eltérő tesztekből származó fogyasztásokat összehasonlítani.
4. Nem mindegy, hogyan arányik a különbség a fogyasztáshoz, pl. az egyik konfig a felét fogyaszthatja valójában, miközben úgy tűnik, alig fogyaszt kevesebbet.
5. Így eltörpül az ilyen extraalacsony fogyasztású rendszerek egyik fő előnye.
6. Az ilyen kis alaplapokhoz való házakhoz is kisteljesítményű táp tartozik, így nem ártana megközelítőleg olyan fogyasztási értékekkel előállni, amiket ezekkel kap majd a vevő.
7. Profi oldalakon megfelelő táppal tesztelnek, szerintem nektek is közéjük kellene sorolni magatokat. Nehogy már párezer forinton múljon...

Ennyi érv elég lesz, hogy meggyőzze a főszerkesztőt? :DDD

(#37) lajthabalazs


lajthabalazs
senior tag

Jó kis alaplap, de nagyon magasra van árazva, szeirntem túl sok feature ez egy ilyen kis lapnak. Az eSata és USB3 portokhoz még alig vannak támogatott eszközök. A mini PCIe szintén nagyon drágán és korlátozottan használható csak ki.

Nem vitatom, hogy van, akinek minderre szüksége van. De kétlem, hogy akinek olyan eszközei vannak, amik ezeket a szolgáltatásokat kihasználják, azok bármire Brazos-t használnának. Játékra gyenge, file szervernek sokat fogyaszt és nehezen konfigurálható. Média centernek nagy, netezős gépnek jobb a laptop. Sok pénzből nem érdemes megvenni. Kevés pénzből meg össze lehet rakni olcsóbban: eSata portot hátlapi kivezetéssel, Bluetooth-t 3$-os mini adapterrel, mini PCIe helyett USB-s eszközt használva egy 10-essel olcsóbban fog kijönni a vásárló.

(#38) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

az a helyzet, hogy egyre több embert érdekel, hogy a számítógép kicsi és pofás legyen,
az átlag felhasználok 90%-nak elég egy ilyen gép(aki nem játszik) ilyen kis méretben akár az asztal dísze is lehet ...
nekem i3-mas miniITX-em van HD5850-el, tehát lehet teljesítményt és a kis méretet is ötvözni, csak persze az én lap+ CPU+ VGA +RAM -om ~90eFt
ez a lap a fogyasztás mániásoknak éppen megfelel a notiramokkal, akit annyira nem érdekel a fogyasztás 24eFt-ért SAPPHIRE Pure White Fusion E350 ami szinte ua. csak sima DDR3-mal kevesebb SATA és nincs rajta USB3.0
lajthabalazs: azoknak van az általam előbb említett lapjuk ;)
amúgy USB3.0 nagyon jó dolog és aminek kell az támogatja is, nekem van pendrive-om és 2db külső vinyóm erre a szabványra

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#39) Med1on válasza Oliverda (#34) üzenetére


Med1on
aktív tag

"ennek okán korábbi tesztjeinket most nem ismételtük meg."
Bocs, de azt hiszem a hivatkozást rosszul adtad meg.

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#40) frescho válasza kisza25 (#38) üzenetére


frescho
addikt

Mennyivel eszik kevesebbet a noti memoria, ha ugyanazok a chipek vannak rajta? Meg ha alacsonyabb feszultsegen jar, akkor sem lehet 1W-nal nagyobb a kulonbseg.

A 24 ezres verzio mar nem rossz vetel. A tobbletet nem eri meg.

https://frescho.hu

(#41) Kansas válasza lajthabalazs (#37) üzenetére


Kansas
addikt

Aki ilyet vesz, arra, amire való, az nem fogja non-stop fejleszteni, min. 2-3 évet használja ezt a konfigot, ha nem többet szvsz.
Ennek fényében az hogy van rajta olyan eszköz, ami majd csak fél-egy év múlva fog igazán elterjedni, és 4-6 év múlva kimenni a divatból(már ha ki fog), szerintem teljesen indokolt.
A mai 10e spórolásnál többet bír számítani az, hogy meddig lesz használatra alkalmas a kis gép, 3 évig, 5-ig, vagy tovább.
Persze, lehet vanni médialejátszót, NAS-t, vagy bármilyen céleszközt, azok 5 év múlva is java részt ugyanazt fogják tudni, egy számítógép viszont tud lépést tartani a korral szoftveresen...
Az meg, hogy file szervernek nehezen konfigolható, enyhén véleményes, tehetsz rá pl FreeNAS-t, Open Filer-t, vagy ha szánsz rá pici pénzt is, akár Windows Home Server-t is, mindegyik elég könnyen konfigolható.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#42) Oliverda válasza frescho (#35) üzenetére


Oliverda
félisten

Annyira nem kevés mint azt gondolnád.

"Ha mATX gepet veszel, akkor mar csak 3-4k a kulonbseg arban,"

...ha Brazos-ból is mATX veszel, akkor viszont már nem. Mindenesetre akkor már ide lehetne keverni a többi platformot is, a többi mATX-es alaplappal, és jöhetne egy végeláthatatlan teljesen felesleges vita.

dezz:

3. Az olvasók "erősen hajlamosak" eltérő tesztekből származó fogyasztásokat összehasonlítani.

Mivel már jó ideje a jelenlegi táppal tesztelünk, ezért ezt akár meg is tehetik.

"Profi oldalakon megfelelő táppal tesztelnek, szerintem nektek is közéjük kellene sorolni magatokat."

Persze, meg ők nem pár ezer, hanem több tízezres fogyasztásmérővel tesztelnek, amire itt nincs keret. Még az ilyen alacsony és ingadozó fogyasztást is nehezen lehet már stabilan mérni a jelenlegi cuccunkkal, így gyanítom, hogy egy ilyen paneltáp csak tovább rontana ezen a helyzeten.

Főszerkesztőt pedig már csak holnap tudom megkérdezni erről.

Mindenesetre ha kell, akkor tudom adni a címet ahová postázhatod a tápot, és akkor ki tudom próbálni majd. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#43) 3shae


3shae
aktív tag

Lemaradtam, de nagyon.. Mégis mit jelent, hogy APU? :F

Bármi kérdésed van a meghirdetett termékeimmel kapcsolatban, nyugodtan írj PÜ-t vagy hívj! Mi legyen a nicked? 2shae! Az már foglalt.. akkor legyen 3!

(#44) Kansas válasza 3shae (#43) üzenetére


Kansas
addikt

Jó esetben ANYU párja... :D (bocsi, kihagyhatatlan volt)

Egyébként Accelerated Processing Unit, mivel ez külön-külön több a CPU-nál is és a GPU-nál is, kerestek neki valami nevet, ezt találták ;]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#45) benedekco válasza Oliverda (#42) üzenetére


benedekco
addikt

valljuk be őszintén, azért elférne itt a ph!-n egy 600W(inkább csak bármilyen ATX, de mind1) vs paneltáp teszt is... ha már ennyire nem akartok átállni, legalább egy tesztet nyomjatok a sima ATX és a paneltáp között

ha nyitnátok egy "fejlesztjük a PH-t" című bankszámlaszámot, akkor szívesen utalnék oda egy pár ezresnyi forintot, csak, hogy a tesztek minősége megugorjon... pl vehetnétek komolyabb mérőműszereket ;)

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#46) 3shae válasza Kansas (#44) üzenetére


3shae
aktív tag

B+! :D

Amúgy köszi a választ, de olyan régen raktam már össze gépet (valamikor 2008 őszén) hogy kiestem ezekből a hw újdonságokból. Csak arra lettem figyelmes, hogy mindenki apuzik :)

Bármi kérdésed van a meghirdetett termékeimmel kapcsolatban, nyugodtan írj PÜ-t vagy hívj! Mi legyen a nicked? 2shae! Az már foglalt.. akkor legyen 3!

(#47) kisza25 válasza frescho (#40) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ezért írtam a "fogyasztás mániásoknak" amúgy nem hiszem, hogy sokkal kevesebbet fogyasztana, mert nekem van 1333Mhz-es notiramom és az 1,5V feszt kap, mint az asztaliban, de ezt nem biztos, hogy ők is tudják :P

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#48) Kansas válasza benedekco (#45) üzenetére


Kansas
addikt

Utóbbi ötlethez én is csatlakoznék, nekem is megérne pár ezrest adott esetben.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#49) Geller72


Geller72
veterán

(Jó)Néhányan összetévesztik az i3/i5 vs. ehhez hasonló rendszerek funkcionalitását. Kb. pont ezek azok az emberek, akik nem tudnak gépet venni, mert azt sem tudják, "mire/minek" akarják pontosan azt a gépet. Megveszik, összerakják, aztán panaszkodnak, hogy jaj de szar, mert ezt nem tudja, meg azt nem tudja. Holott tudja/tudná, ha azt vette volna, amit szeretne, hogy tudjon. Egy MTB-vel sem mennél a TDF-ra. Mert qrvra nem oda való.
:( :(

(#50) dezz válasza nagysandor88 (#27) üzenetére


dezz
nagyúr

Az a "sokszor erősebb" jó lesz 2x-nek CPU-ban, és az sem mindig jön ki. [link]
GPU-ban meg jóval gyengébb (az i3)! [link] (Arról nem beszélve, hogy ott nincs OpenCL 1.1 támogatás sem, amit egyre többmindenre fognak használni.)

(#35) frescho: Nekem az egyik gépemben egy s.754-es A64 van, és még az is teljesen jól használható hétköznapi dolgokra (itt persze nem játékra gondolok, ami az utóbbi évek játékait illeti), normális GPU-val. Az E-350 sem sokkal lassabb...

Kipróbáltam, hogy fixen 1 GHz-re állítottam, még úgy sem volt elviselhetetlen... Pedig csak 1 mag.

(#42) Oliverda: Látom, még sok ilyet akarsz olvasni: "file szervernek sokat fogyaszt" (by lajthabalazs)... ;]

A más tesztek alatt pl. a laptopok fogyasztását is értettem... De ide vehetjük az asztali médiaplayereket is.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.