Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) emvy válasza Dave0077 (#250) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem erdemes szerintem ezzel foglalkozni. Van ra 3 ev garancia, ha elfarad, irany a gari.

while (!sleep) sheep++;

(#252) Dave0077 válasza emvy (#251) üzenetére


Dave0077
csendes tag

Garanciaban biztosan cserelik? Es ha itt helyben nem....akkor majd lehet h hetekig telefon nelkul hagynak?! Ha pl elfarad a belso kijelzo, nem a foliara gondolok most, azt is cserelik, vagy mondjuk ki akarjak majd velem fizettetni, hallottam mar ezt azt.
Nem nagyon tortem vagy ejtettem meg le telefont :DD , erdemes biztositasban gondolkozni, ha igen ki milyet kotott vagy egyaltalan hol?

(#253) Titan3344 válasza Dave0077 (#252) üzenetére


Titan3344
junior tag

A simple nem biztosítja.
A Samsung csak úgy biztosítja, ha személyesen veszed meg náluk..(ezt sem értem pl a 21.szazadban)
Van még egy opció a qprotection.
De azok ordas nagy csalónak tűnnek.
Én nem kötöttem rá…
A többi meg pl. a generali qrwadraga.

ASUS ROG Strix SCAR G733ZX-KH050W / Samsung Z Fold 4 12/256 /ASUS RT-AX86S AX570

(#254) icemad válasza Titan3344 (#253) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Ott van még a lakásbiztosítás.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#255) Titan3344 válasza icemad (#254) üzenetére


Titan3344
junior tag

Már akinek van…
:))

ASUS ROG Strix SCAR G733ZX-KH050W / Samsung Z Fold 4 12/256 /ASUS RT-AX86S AX570

(#256) soko70


soko70
aktív tag

Frissítés miért nem jön? Legalább biztonsági? A Sammobile oldalon már októberi patch van, nem értem. Azért vannak apró dolgok ha jobb lenne. Nem tudjuk meg soha :))

[ Szerkesztve ]

(#257) soko70


soko70
aktív tag

Autóstartot milyet használtok? S-Pent használ valaki? Tapasztalat? Köszi

[ Szerkesztve ]

(#258) -=Starwing=- válasza soko70 (#257) üzenetére


-=Starwing=-
tag

Bár nem használok ilyet (nincs Fold-om), de ez elég szimpi autós tartó/töltő.

[link]

"Ajándék csónak ne nézd a lapát..." XD

(#259) syIex válasza soko70 (#257) üzenetére


syIex
veterán

Autós töltő / tartónak az eredeti Samsung nagyon jó. S-Pent én nem használtam se 3 sem a 4 esetén csak kipróbálásig. :N

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#260) emvy válasza soko70 (#257) üzenetére


emvy
nagyúr

el nem tudtam kepzelni az elso 10 masodpercben, hogy mit akarsz automatikusan elinditani

while (!sleep) sheep++;

(#261) soko70 válasza emvy (#260) üzenetére


soko70
aktív tag

Igazad van :R :C

(#262) MrOomen válasza soko70 (#256) üzenetére


MrOomen
tag

Ha szolgáltatónál vetted azok mindig csúszásban vannak :)
Ha nem, akkor meg az lehet hogy régiósan eloszlatják, és pár napot csúszhat

(#263) vinczetibor válasza MrOomen (#262) üzenetére


vinczetibor
aktív tag

Nekem sem jött még frissítés Samsungtól vett telefonra. Még mindig júliusi a biztonsági frissítés.

(#264) ADAM1337 válasza syIex (#259) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Én ezt ahogy átvettem vittem visza, egy F30-as bmw-be annyira előre lógott, hogy zavaró volt.

(#265) syIex válasza ADAM1337 (#264) üzenetére


syIex
veterán

Nekem az A6-ba tökéletesen működik régóta. :D

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#266) Titan3344


Titan3344
junior tag

Látom autóval flexelesi verseny lett itt kialakulóban.
Elég szánalmas

ASUS ROG Strix SCAR G733ZX-KH050W / Samsung Z Fold 4 12/256 /ASUS RT-AX86S AX570

(#267) ADAM1337 válasza Titan3344 (#266) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Én csak mondom hogy nem a legjobb sajna az a tartó, illetve ha meg van húzva egyes autóknál ahol a szellőző rács nem rád néz netto kuka..
Ez a kitépjük a szellőző rácsot kialakítás nem az igazi, amikor akciós volt 9k az alzán vettem kipróbálni de hagyjuk.

[ Szerkesztve ]

(#268) soko70 válasza ADAM1337 (#267) üzenetére


soko70
aktív tag

De találtál olyat ami jó lett? Vagy nem használsz?

(#269) gilfoyle


gilfoyle
őstag

Autós tartóban csak Brodit.
Autóspecifikus Proclip és rá a telóspecifikus tartó. Már van Fold 4-hez is, amúgy pedig a Fold 3 tartója is jó volt.

(#270) ADAM1337 válasza soko70 (#268) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Végül nem használok.

(#271) soko70


soko70
aktív tag

Nem annyira rossz, mint gondoltam, napi használatban, sok hajtogatással :)

[Akkumulátor]

(#272) Ck. válasza soko70 (#271) üzenetére


Ck.
addikt

Én ezeket a színes grafikonokat sosem tudtam értelmezni, pontosan melyik mit jelent? :DDD iPhone 13 Pro Max után nekem kifejezetten pozitív tapasztalatom van az akkut illetően, minimum hozza azt a szintet, de talán még jobb is. Érdemes amúgy bekapcsolni a 85%-os módot, valamint kikapcsolni a gyorstöltést?

Valaki nézte már, hogy az energiatakarékos teljesítményprofil pontosan mit csinál, mikor érdemes használni? Az akkumulátor menüpont alatt, a további beállításoknál található.
Mi a különbség a hagyományos energiatakarékos üzemmódhoz képest (CPU 70%, 60 Hz, stb.) , mikor melyiket és mire érdemes használni?

(#273) Titan3344


Titan3344
junior tag

En az akkuval egyáltalán nem vagyok elégedett.
Szamomra ez a készülék achilles sarka.
Pedig vagy 50 alkalmazást tettem melyalvasba , hogy azok se fogyasszanak.
Az akkukimelo moddal nem bírná egy napig sem.

ASUS ROG Strix SCAR G733ZX-KH050W / Samsung Z Fold 4 12/256 /ASUS RT-AX86S AX570

(#274) Ck. válasza Titan3344 (#273) üzenetére


Ck.
addikt

Használat függő is a dolog, nekem simán bírja másfél-2 napig is, de ennek az is köszönhető, hogy napi 10x órákat vagyok az utakon, addig meg a telefon a táskában/zsebben lapul és nincs használva az idő java részében.

Melyik akku kímélő módot használod a kettő opció közül? Az ezeréve meglévő klasszikus energiatakarékos módot, vagy az újonnan megjelent teljesítményprofil beállításokat? Én ez utóbbira lennék kíváncsi, hogy konkrétan mit csinál.

(#275) doooo válasza Titan3344 (#273) üzenetére


doooo
veterán

50 alkalmazást? Ennyit tudtál gond nélkül elaltatni (magyarán nélkülözni)?
Nem, itt nem a mobil a fő probléma. Hanem a sok szemét. Nyugodtan törölheted/kikapcsolhatod legtöbbjüket (amelyeket soha nem fogod használni).

De nem kell manuálisan altatnod őket amúgy sem. Akkubeállításoknál ráböksz a "háttérbeli használat korlátai" opcióra, majd ott bekapcsolod az egyetlen dolgot, amit be lehet kapcsolni. Ő maga fogja altatni azokat, amiket altatásra ítél. Hozzáadhatsz, meg elvehetsz belőlük (mert vannak dolgok, amiket nem ildomos altatni, ezeket a kivételekhez teheted), de ez sokkal biztosabb megoldás, mert mindig figyeli, hogy mit nem használsz, mi okoz problémákat, stb.

Ezután a "további akkumulátorbeállításokra" böksz, ott pedig bekapcsolod az "adaptív akkumulátorkezelést". Az alatta található "feldolgozási sebesség" résznél pedig kiválasztod az "optimalizált" opciót.

(#276) Titan3344 válasza doooo (#275) üzenetére


Titan3344
junior tag

Kb Így jártam el.
És semmi "szemét" nincs a telefonon. Ne nézz ennyire kezdőnek.
Ennek ellenére épphogy egy napot bír.
Ez ebben az árkategóriában elég kevés.
Mondjuk én azért hasznalom is rendesen.
Az adaptív akkukezeles van bekapcsolva csak.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix SCAR G733ZX-KH050W / Samsung Z Fold 4 12/256 /ASUS RT-AX86S AX570

(#277) doooo válasza Titan3344 (#276) üzenetére


doooo
veterán

Az akkuidő nem függ az árkategóriától, sőt...
Konkurense meg nincs is, ami Kínán kívül megvehető lenne (de akkuidőben például egyik sem jobb, más "lemaradásokról" most nem is beszélve).
Persze ennyi alkalmazás mellett, meg főleg ha bevallottan is egész nap nyomod, akkor power-user vagy, és így nem csoda ha merül. Pláne egy ekkora, állandóan működő képernyő mellett (más mobilon ugye nem találni ekkorát). Logikus tehát, ha a nap végére töltened kell. Több egyszerűen nem várható el jelenleg.
De azokat csináld meg, amiket mondtam (ha az adaptív kezelés már megvan, annyival kevesebbet kell), egyik sem korlátozza a felhasználói élményt, de cserébe segíthetnek többet kihozni az akkuból.

[ Szerkesztve ]

(#278) doooo válasza Titan3344 (#276) üzenetére


doooo
veterán

Az is sokat számít amúgy, hogy hány SIM-et használsz, milyen neten vagy egész nap (mobilnet sokkal többet eszik a wifinél, pláne rosszabb lefedettségnél), stb.

(#279) Ck. válasza doooo (#275) üzenetére


Ck.
addikt

Szia,
Úgy tűnik eléggé benne vagy a témában. Az akkumulátor további beállításainál a Normál és az Energiatakarékos teljesítményprofil között milyen különbséget tapasztaltál?

Alkalmazások manuális hozzáadásával az altatási listához, mikor érdemes a mély és mikor a normál altatást alkalmazni?

Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#280) doooo válasza Ck. (#279) üzenetére


doooo
veterán

Jó, hogy kérdezel, mert most kiderült, hogy egy picit más a Fold rendszere, mint a többi jelenlegi Samsungé, az egyedi, 4.1.1-es OneUI verzió miatt.
Én pedig nem ilyen mobilt használok, hanem S21U-t, ahol OneUI 4.1 alatt még más ez a "teljesítményprofilos" dolog.
Ahogy fentebb mondtam, nálam "feldolgozási sebesség" van odaírva, és 3 opció van: optimalizált, magas, maximális. Ezek közül az "optimalizált" a jó választás.
A Fold4 két opciója viszont eleve más. Ebben a cikkben látszik a benchmarkokban érzékelhető különbség a két mód között: [link]
Az órajeleket viszont alapból nem veszi le, mint a hagyományos, energiatakarékos mód (amit említettél, és ami továbbra is ugyanúgy elérhető dolog).
Ami annyit tesz, hogy nagyon komoly appok, hosszabb használatakor lép csak életbe korlátozás, vagy ha nagyon sokat van folyamatosan használva, így hűvösebb maradhat a készülék (ami jó az akkunak).
Tehát ha valaki egész nap nyüstöli, mint Titan kolléga, akkor szerintem érdemes kipróbálni, mert akárcsak nálam az optimalizált módnál, úgy itt sem várható a felhasználói élmény érezhető csorbulása, de az akkunak segíthet.
Nálad (aki nem ennyire power-user, és aki amúgy is meg van elégedve az üzemidővel) mindegy melyik van bekapcsolva, nincs igazán esély érezhető különbségre. ;)

Az alkalmazások altatása már könnyebb téma.
Mélyaltatásba olyasmit érdemes rakni, amit szinte sosem használsz. Tehát lehet, hogy havonta egyszer szükséged van rá, és ezért nem akarod törölni, de nem is akarod, hogy egye az akkut, vagy hasonlók (a rendszer ezt automatikusan is megteszi egy-két hét után, előbb sima alvásba, majd ha a felhasználó nem ellenzi, mélyalvásba teszi a régóta nem használt appokat). Ezzel minden értesítés megszűnik az adott alkalmazástól, és ha újra meg akarod nyitni, akkor kicsit több időbe fog telni (pár másodperccel többe) a dolog, mert a rendszernek újra be kell téged jelentkeztetnie, bizonyos adatokat újra le kell töltenie, stb, stb. Cserébe tényleg jó az akkunak, meg a rendszernek, mert kevesebb a felesleges adat, kevesebb az adatforgalom, nincs esély appok beakadására, összeomlására, stb. Nálam most épp a Drive, a Térkép, meg hasonlók vannak itt, amik egy részét amúgy sem lehet törölni teljesen, mert a rendszer részei.

A sima altatás nem ilyen drasztikus. Ezeket ugyanúgy, bármikor, azonnal megnyithatod, egyedül a háttérben nem futhatnak állandóan, és így az értesítések késhetnek. Nálam pl. a Facebook így van altatva (manuálisan). Hírhedten akkuzabáló (ilyen appokat érdemes ide rakni, amiket használsz sűrűn, de abnormálisan sokat fogyasztanak; az akkuhasználat adatainál mindig látszik mi eszi a legtöbbet), az értesítések meg nem fontosak, úgyis sűrűn megnyitom az appot, meglátom őket ott is. Késhetnek nyugodtan, sőt, ki is lehet teljesen kapcsolni őket.
Üzenetküldő appokat mondjuk épp ezért nem ajánlott alvásba rakni. Ott pont az azonnali értesítés a lényeg. :K Ezeket hozzá lehet adni a "soha nem alvó alkalmazások" listájához, ahol olyanokat is érdemes tartani, amiket soha nem akarsz altatni. Mondjuk mint a bankok appjait.

[ Szerkesztve ]

(#281) Titan3344


Titan3344
junior tag

Nyilvan nem várok el több napos akkuidot, de azért egyet tudjon stabilan.
Egy pelda, leveszem a töltőről és par óra alatt merül 5 százalékot úgy, hogy hozzá sem nyúlok… AOD kikapcsolva.
Ráadásul itthon ahol wifit hasznalok.
Majd ránézek ilyenkor mit használ ennyire.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix SCAR G733ZX-KH050W / Samsung Z Fold 4 12/256 /ASUS RT-AX86S AX570

(#282) soko70


soko70
aktív tag

Most egy dolgot nem értek, hogy a fenébe van az amit a videóban rögtön az első tippnél mond el srác, mert sehol nem találom. De lehet csak vak vagyok.

[link]

(#283) soko70 válasza soko70 (#282) üzenetére


soko70
aktív tag

Ekkora különbség lehet? Vagy itt csak ennyi jár? Bocsánat, de volt még pár dolog ami nekünk nincs benne a szoftverben? Miért? Holnap írok a Samsungnak. Bosszant. :W

(#284) doooo válasza soko70 (#283) üzenetére


doooo
veterán

Mit nem találsz? A világító széleket?
Beállítások->Értesítések->Rövid előugró értesítések beállításai->világító szélek stílusa - és itt kiválasztasz mindent, amit szeretnél, milyen effektus legyen, milyen színű, stb.

Egyébként mindenhol egyforma a szoftver. Sose volt regionális különbség ilyesmiben.

(#285) doooo válasza doooo (#284) üzenetére


doooo
veterán

Ha valamit nem találsz, akkor itt kérdezz, meg a neten böngéssz (a Samsung oldalán is sok útmutató van), nem kell azonnal írnod közvetlenül a Samsungnak.

(#286) soko70 válasza doooo (#285) üzenetére


soko70
aktív tag

Basszus, kösz! :R :R :R :R

(#287) Ck. válasza doooo (#280) üzenetére


Ck.
addikt

Köszönöm szépen a részletes választ! :R

(#288) bcl


bcl
senior tag

Nekem ma reggel dobott fel frissítést. Független, Samsung vásárlás.
Már letöltöttem, de még nem raktam fel.

(#289) T0rnad0 válasza bcl (#288) üzenetére


T0rnad0
addikt

1.4 GB-os szeretetcsomag :)

[ Szerkesztve ]

Z Fold 4

(#290) Titan3344


Titan3344
junior tag

Most olvastam, hogy lesz/már van úgynevezett" javítás mód " a samsungokban, ha pl szervizbe viszi az ember… (ne kelljen)
De amugy létezik már ilyen?

ASUS ROG Strix SCAR G733ZX-KH050W / Samsung Z Fold 4 12/256 /ASUS RT-AX86S AX570

(#291) soko70 válasza T0rnad0 (#289) üzenetére


soko70
aktív tag

Éljen, már vártam. :C

(#292) vinczetibor


vinczetibor
aktív tag

Megjelent a Fold 4 kamera tesztje a DXOMARK-on.
Nagy előrelépés nincs a Fold 3-hoz képest...
[link]

(#293) doooo válasza vinczetibor (#292) üzenetére


doooo
veterán

A DxOmark a legutolsó oldal, ami mérvadó.
Ott annál a mobilnál van épp előrelépés, amely gyártója fizet (és azok fizetnek, akiknek nagyon fontos a kínai piac, ahol ez az oldal még relevánsnak és "függetlennek" számít; bármennyire is abszurd ez).
Egyébként csak egy vicc az egész (pláne a pontozós, listás rész).

[ Szerkesztve ]

(#294) Titan3344 válasza vinczetibor (#292) üzenetére


Titan3344
junior tag

Nekem van elorelepes a huawei p smart-hoz képest, nyugi :K
Sztem aki 3-rol vált, azok vannak a legkevesebben a vevők közt.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix SCAR G733ZX-KH050W / Samsung Z Fold 4 12/256 /ASUS RT-AX86S AX570

(#295) vinczetibor válasza Titan3344 (#294) üzenetére


vinczetibor
aktív tag

Sajnos, az egyik én vagyok...

(#296) syIex válasza vinczetibor (#292) üzenetére


syIex
veterán

Hatalmas előrelépés van a Fold 3-hoz képest. Nem tudom ezek mit néznek néha.. :DDD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#297) bcl válasza Titan3344 (#294) üzenetére


bcl
senior tag

Még egy madár jelen! :D
- bár nekem pont azok nagyon jól jöttek, amit változtattak, én boldog vagyok, nem bántam meg a váltást :)
(a pénztárcámat ne kérdezzük... :DDD )

(#298) syIex válasza bcl (#297) üzenetére


syIex
veterán

+1. :D

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#299) soko70


soko70
aktív tag

A frissítés után mintha kicsit az üzemidő javult volna, de lehet csak be beszélem magamnak.

(#300) ADAM1337 válasza syIex (#296) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Nekem is érdekes Fold 3 tulajként én kézben néztem a 2-t egymás mellett és én se értem nekik ez hogy jött ki.
Mert a fold 4 messze részletgazdagabb volt.

(#295) vinczetibor: Valszeg én is váltok, ha normalizálodik az ára.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.