Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) Ck. válasza amarna (#850) üzenetére


Ck.
addikt

Azt továbbra sem értem, hogy miért a Samsung hibája, hogy külső launcherben bizonyos funkciók nem elérhetőek. Miért nem a novát és társait szidjátok, hogy nem optimalizálják dinamikusan, mindkét kijelzőre testreszabhatóan a saját terméküket?

Ne várj gyári funkciót nem gyári szoftverkörnyezettől.

[ Szerkesztve ]

(#852) -=Starwing=- válasza Dave Crank (#838) üzenetére


-=Starwing=-
tag

Szia!

Én 1 hete használok egy ilyet, és nagyon bevált. Szerintem baromi jól néz ki, nagyon passzos rajta, kicsit sem lötyög. Robosztus tőle, de nekem emiatt is tetszik (egyelőre :DDD) mert egyáltalán nem az a szokványos. A ceruza tartó pedig védi a zsanért is. :) Két hét alatt megérkezett.
Majd rakok fel képeket róla :)
[link]

[ Szerkesztve ]

"Ajándék csónak ne nézd a lapát..." XD

(#853) Kincsesss válasza -=Starwing=- (#852) üzenetére


Kincsesss
tag

Ez borzalmas....már bocsáss meg! A szép készülékre rá sem lehet ismerni....

Samsung S23 Ultra Asus Zenfone 7 Pro Samsung Tab S9 5G

(#854) -=Starwing=- válasza Kincsesss (#853) üzenetére


-=Starwing=-
tag

Rendben, megbocsátok :D , hiszen teljes mértékben nézőpont kérdése ;)
Ahány felhasználó, annyi szokás. Van hozzá nem-strapa tok is. Nyilván az is védi, de ez talán még jobban. Illetve én csípem az ilyen kialakítást 🤷‍♂️
Persze mikor leveszem róla hogy csekkoljam az esetleges bejutott port, kigyönyörködöm magam benne 😊

"Ajándék csónak ne nézd a lapát..." XD

(#855) Ck. válasza Kincsesss (#853) üzenetére


Ck.
addikt

+1. Szerintem pl. egy gyári Samsung szilikon tok belebújós fogópánttal - bőven elegendő. Igaz, a zsanér felőli oldala szabadon van, de nem cukorbul van azért.
Nekem szeptember óta van meg, a külső kijelzőn nincs fólia, vmint a zsanér felőli oldalon sincs semmi, mégsincs a fedetlen részeken sérülés, de még hajszálkarc sem rajta. Ellenben ami védett, ott bizony van egy karc, amin fogalmam sincs, hogyan keletkezett. Szóval túlzottan agyonbabusgatni sem kell azért, mi értelme az egésznek, ha a szép készüléket felismerhetetlenségig elcsúfitjuk és rá sem ismerünk, vmint szinte sosem tapicskoljuk meg teljes valójában.
Pfú, hogy ezért mit fogok majd most kapni néhány percen belül... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#856) -=Starwing=- válasza Ck. (#855) üzenetére


-=Starwing=-
tag

Részemről semmi negatívat nem kapsz, hiszen ez is egy teljesen elfogadható érv. (Még el is szégyelltem magam. Na jó, azt azért nem 😇)

"Ajándék csónak ne nézd a lapát..." XD

(#857) motown5l válasza Dave Crank (#838) üzenetére


motown5l
senior tag

Nekem az eredeti van.Amihez van ceruza is. Külön lehet cserélgetni,hogy ceruza tartó vagy pedig a támasztó legyen rajta.
Nekem nem jön be. Kemény a tok. Szilikonból jobb lenne ami átlátszó
[kép]
Feketébe is van nekem .

[ Szerkesztve ]

(#858) -=Starwing=- válasza -=Starwing=- (#852) üzenetére


-=Starwing=-
tag

Ja, és akkor a képek. Botránkozzatok...!! :DDD :DD :DDD


"Ajándék csónak ne nézd a lapát..." XD

(#859) amarna válasza Ck. (#851) üzenetére


amarna
tag

A külső launcher hibája, ha eltünik a gyári beállítások menűjéből a kezdőképernyő menűpont? :D Akkor biztosan nem a softwer környezettel van gond, mi? A novának és társainak ehhez semmi köze. Ez a Samsung szokásos bénázása, vagy szándékos kicseszése, hogy csak is azt használd, amit ők lenyomnak a torkodon. A frissitéseket is így szokták elbszni.

(#860) Ck. válasza amarna (#859) üzenetére


Ck.
addikt

Talán mert az a menüpont a One UI része? Ha annyira zavar, írj a Nova fejlesztőinek, hogy az ő launcherük beállitásaiban legyen külön testreszabási lehetőség mindkét kijelzőre.
Ne haragudj, de nehéz ezzel a problémával azonosulni....ha bebukik a kedvenc launchered szoftverfejlesztő cége, akkor mi lesz? Soha többet nem veszel okostelefont?

[ Szerkesztve ]

(#861) winben válasza -=Starwing=- (#858) üzenetére


winben
aktív tag

mint egy T72-es harckocsi :D

[ Szerkesztve ]

(#862) Kincsesss válasza winben (#861) üzenetére


Kincsesss
tag

-+1

Samsung S23 Ultra Asus Zenfone 7 Pro Samsung Tab S9 5G

(#863) winben


winben
aktív tag

IRL téma: a ti környezetetekben milyen reakciót vált ki ha a kütyüt a kezedben meglátják akár kinyitva, akár becsukva?

Én azt figyeltem meg, hogy IT-ban dolgozóként munkahelyi környezetben azok, akiket nem érdekel annyira a kütyüzés teljesen semlegesek, nem foglalkoznak vele, nem szólnak, nem is kérdeznek róla (és ez teliesen rendjén is van így). Abban a környezetben viszont (pl zenészek, vagy a rokonság) akik nem tech-es irányultságúak teli szájjal kérdezik, hogy miez, minek, "fú, ez biztosan egy nagyon drága valami" és "hülyeség ez, nincs ennek semmi értelme".

Tudom, értelmetlen ezt boncolgatni, de úgy érzem magam, mint 10-15 éve az első okostelefonokkal, hogy mindenki próbálta megmagyarázni, hogy nincs értelme az egésznek, hogy hülyeség, ő biztosan nem venne ilyet, vagy (!) "ennyi pénzért két telefont veszek" (pedig el sem mondom mennyibe került) - és meg sem hallja/hallgatja ha érvelek azzal, hogy nekem ez nem telefon és igazából mire használom, miért választottam.

Bocs a rantért, de már ott tartok, hogy mérlegelnem kell hol használom egyáltalán, hogy inkább már meg se lássák nálam...

(#864) Kincsesss válasza winben (#863) üzenetére


Kincsesss
tag

Igazad van! Hasonlót tapasztaltam. Ne a fafejeket tekintsd zsinórmértéknek! Fold 3, Fold 4....Kurva jó telók és hatalmas innováció van bennük. Ezt Te is jól tudod, biztos vagyok benne!

Samsung S23 Ultra Asus Zenfone 7 Pro Samsung Tab S9 5G

(#865) Ck. válasza winben (#863) üzenetére


Ck.
addikt

"Bocs a rantért, de már ott tartok, hogy mérlegelnem kell hol használom egyáltalán, hogy inkább már meg se lássák nálam..."

Én ugyanígy vagyok a zenehallgatással. Hiába van az autóban is 14 hangszórós térhatású Mark Levinson hifim vagy komoly zajszűrős, drága fejhallgatóim, max 15-20%-on hallgathatom csak a zenéim, sokszor alig hallom amit hallgatok. De nem merem hangosabban, mert félek h kiszűrődik és megnéznek, megszólnak, kiröhögnek, mert sosem az éppen aktuális mainstream vonalat hallgatom orrba-szájba, hanem rengeteg 70-80-90-es évekbeli retrot is, meg néhányat a 2000-es évekből és ez égő, főleg ha mások is tudomást szereznek róla.

De Neked is csak ugyanazt a tanácsot tudom adni, amit nekem a feleségem és a barátaim: Sz@rni kell másokra, mégis kik azok a senkik, akiknek adni kell a véleményére...?

[ Szerkesztve ]

(#866) T0rnad0 válasza winben (#863) üzenetére


T0rnad0
addikt

Nekem is olyan tokom van, mint -=Starwing=- fórumtársnak, meg most várok egy másik ütésálló tokot is.
A reakciók:

:DDD

Z Fold 4

(#867) Kincsesss válasza T0rnad0 (#866) üzenetére


Kincsesss
tag

:C :C :C :C :C

Samsung S23 Ultra Asus Zenfone 7 Pro Samsung Tab S9 5G

(#868) winben válasza T0rnad0 (#866) üzenetére


winben
aktív tag

Azazz! Mikor Nokia E90-esem is volt anno mikor meglátta valaki a kezemben "úristen, mi az a féltégla??" :))

(#869) bcl válasza winben (#868) üzenetére


bcl
senior tag

Egyébként vicces, de a 9500, majd az E90 után - pedig húú, de régen volt! - nem is olyan nagyok a Foldok :DDD
És tényleg érdekes, hogy a kettő között vagy egy évig más telefonom volt, meg az E90 után 2011-ben vettem az N8-at - 12 éve!! - és mégis, mikor az első Foldot a kezembe vettem, ismerős volt az érzés :)
...nincs itt semmi új, kérem! :DDD

(#870) winben válasza bcl (#869) üzenetére


winben
aktív tag

Nekem anno a 9500 kimaradt, de az E90 meghározó volt - valszeg akkor még pörgött a kinek van apróbb mobilja történet és az E90 nagyon kilógott a sorból...

Érdekességként rákerestem a méretekre, mindkettő összecsukva
Fold4: 155.1 x 67.1 x 15.8 mm
E90: 132 x 57 x 20 mm

Nekem utána már N900-as Maemo linuxos telóm volt hosszú évekig - neki csak egy széttolható mechanizmusa volt egy aprócska billentyűzettel. A ramja se sok volt, de már touchscreen volt végre ceruzával és debian alapokkal.

És ja, eltelt kb tíz év és màr LumaFusion-nel 4K videót vágok a Fold-on. A készülék változott, de újraélem a kommunikátor érzést.

(#871) Sanraith válasza winben (#863) üzenetére


Sanraith
aktív tag

Amikor valaki bepróbálkozik bármilyen kütyüm létjogosultságával, csak annyit szoktam mondani, hogy "azért ezt vettem, mert ez tetszett". Ez rövidre is zárja a vitákat, de szerencsére ritkán van ilyen élményem.

Általában csak meglepődnek rajta hogy kinyílik, én meg megkérdezem hogy szeretnék-e megfogdosni. :D

(#872) -=Starwing=- válasza T0rnad0 (#866) üzenetére


-=Starwing=-
tag

Bizony, az én tokomra is ez a reakció :DDD :DD :DDD

"Ajándék csónak ne nézd a lapát..." XD

(#873) winben


winben
aktív tag

Magyar keyboard layout a kora tavaszi napfényben... :))
[kép]

Amúgy másnál is azt csinálja a teló, hogy telefonálás közben a külső kis hangszóró szól és csak ha rányomok a kihangosításra lesz kihangosítva a hìvás...? Akkora hülyeség - ha kinyitva van a készülék, jön egy bejövő hívás, felveszem és nem hallok a másikból semmit, muszáj fullscreen-be tennem a hivás ablakot és rányomni a hangszóró ikonra, vagy ha hívás közben kinyitom se hangosít ki automata...

(#874) Snoop27


Snoop27
őstag

Kűlső kijelzőn mennyire lehet jól játszani? Ok, ott a nagy ha játszanál, de ha úgy alakúl, hogy nem nyitod ki akkor nagyon zavaró a keskenysége? Valamint ha kinyitod megoldható az, hogy egyik oldalt a játék fusson, a másik oldalt pedig browser vagy fb? Köszi.

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#875) gilfoyle válasza Snoop27 (#874) üzenetére


gilfoyle
őstag

Attól függ mivel játszol. Egy függőleges kialakítású játékkal pl. "faltörő" vagy egy shoot'em up-pal simán , de egy komolyabb stratégiával már nem.
Ha kinyitod , nem minden program támogatja a megosztást, a játékok tipikusan nem; de ha mégis, akkor megint ott vagy, mintha keskeny kijelzőn tolnád...

[ Szerkesztve ]

(#877) Ck. válasza moorland (#876) üzenetére


Ck.
addikt

Szia,
Hát ilyen hozzaszólást is ritkán hallani. Pedig én ráadásul totál más platformról jövök, de el sem tudnék képzelni már más telefont. :)

(#878) Snoop27 válasza gilfoyle (#875) üzenetére


Snoop27
őstag

Értem, akkor ez alapján nem a legjobb játékra.

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#879) gilfoyle válasza Snoop27 (#878) üzenetére


gilfoyle
őstag

Kinyitva szinte tablet. Lehet ezzel játszani, még jobban mint a hagyományoson.

(#880) moorland válasza Ck. (#877) üzenetére


moorland
csendes tag

A hozzaszolasomat töröltek, arulas miatt :) , Isten aldja a sebeskezü Moderatorokat!
Igen, nekem is volt mas rendszerü telefonom elötte, van jopar dolog, ami emlekeim szerint ott valahogy app szinten jobban müködött.

[ Szerkesztve ]

(#881) winben válasza Snoop27 (#874) üzenetére


winben
aktív tag

ha fektetve használod akkor kicsit szélesebb a képernyő és kényelmesebb az osztott képernyős mód.

(#882) motown5l


motown5l
senior tag

Hellosztok. Eddig bírta az eredeti Samsung tok. El tört a támasztja. El fáradt. Nehéz neki a telefon.

(#883) vinczetibor válasza motown5l (#882) üzenetére


vinczetibor
aktív tag

Nekem tegnap tört el a külső kijelző felöli vékony tok rész. Nem örültem neki, de eddig még mind eltört, amit a Fold 3-ra és Fold 4-re raktam.

(#884) Ck.


Ck.
addikt

Nekem a gyári szilikon, pántos tok szeptember óta tesz hű szolgálatot, nem volt vele problémám. Az ajándék S-Pen-es, kitámasztós tok azóta is bontatlan, eddig nem éreztem késztetést rá, így erről nem tudok nyilatkozni. Tartalékba esetleg jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#885) Snoop27 válasza winben (#881) üzenetére


Snoop27
őstag

Mix fold 2 és Honor VS volt még nálam versenyben, de vagy nem lehet beszerezni vagy irreálisan magas az ára.

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#886) motown5l válasza vinczetibor (#883) üzenetére


motown5l
senior tag

Elég szomorú, hogy ennyi pénzt ki ad érte az, ember, és bírja 1 hónapig. Még az, a szerencse hogy kettőt rendeltem belőle.. Neked sikerült már venni ujjat rá? És ha igen, milyen fajtát

(#887) Ck. válasza motown5l (#886) üzenetére


Ck.
addikt

A gyári, pántos szilikon tok szeptember óta tökéletes, semmi probléma, a legjobb tok ami valaha volt nekem. Érdemes tenni vele egy próbát.

[ Szerkesztve ]

(#888) motown5l válasza Ck. (#884) üzenetére


motown5l
senior tag

Az s penes tok ment tönkre nekem.
Pantosra lehet hogy be ruháhozok

[ Szerkesztve ]

(#889) vinczetibor válasza motown5l (#886) üzenetére


vinczetibor
aktív tag

Ilyet vettem és egyelőre még egyben van.
[link]
Mondjuk sokat nem véd, de legalább vékony marad tőle a telefon.

[ Szerkesztve ]

(#890) motown5l válasza vinczetibor (#889) üzenetére


motown5l
senior tag

Nem nagyon tudnak erre a kinyithatos telefononra ki talalmlni valami jó tokot. Épp valamelyik nap néztem a YouTube, hogy amelyik tok rendelkezik elől üveggel, az karcolja a kijelzot. Mikor alá kerül a kosz.

(#891) goldister


goldister
tag

Majdnem egy fold3-at vettem részletre az mm-ben 470-ért. De végül fold4 lett. Hamarosan csatlakozom a klubhoz.
Dobtam rá egy kis kupont is, így a vége: (alapból mikor beraktam a kosárba leugrottt 563-ra, majd egy 10% kupon besegített)

Plusz az erste ad 10% visszatérítést (Samsung moneyback)+ 4% hitelkártya miatt, szóval kb: 450 jön ki a végső ár. Már alig várom :C

(#892) gilfoyle válasza goldister (#891) üzenetére


gilfoyle
őstag

Holnap reggelig ennyi, akkor jár le a tavaszváró akciója a Samsungnak.
(én is gondolkodom rajta)

[ Szerkesztve ]

(#893) T0rnad0


T0rnad0
addikt

Most néztem, hogy jött egy 418 MB-os frissítés.

Z Fold 4

(#894) winben válasza T0rnad0 (#893) üzenetére


winben
aktív tag

hm azt mondja: "a frissítést követően a biztonsági irányelv frissítései miatt nem térhet vissza a szoftver régebbi verziójához"

guszta. :U

(#895) Ck.


Ck.
addikt

Ti mennyire veszitek komolyan ezt a blikkes cikket? [link]
Mikortól lehet ismét használni a telefont? Wifi hívás nélkül nálam térerő sincs a házban, ez most is iszonyat nagy kib@szás.

(#896) gilfoyle válasza Ck. (#895) üzenetére


gilfoyle
őstag

Ez Exynos chisetet érintő probléma, a Fold4 Snapdragon. Szóval nyugi.

(#897) Sanraith válasza Ck. (#895) üzenetére


Sanraith
aktív tag

(#898) winben


winben
aktív tag

Srácok, ti szoktatok a Smart Switch-csel külső adathordozóra biztonsági mentést készíteni?

Ma harmadjára futok már neki, hogy type-c pendrive-ra csináljak titkosított mentést (ahogy már számtalanszor csináltam) végigmegy 100%-ig és ott megáll. Órák óta 1 perc van hátra, a pendrive is már szinte hideg és semmi nem történik. :(((

[kép]

(#899) rolee777


rolee777
tag

Sziasztok. Ha Facebook-ot nézem a külső kijelzőn, és kinyitom hogy nagyobba lássam újratölti. És ugyanígy fordítva, ha összecsukom! Erre valami megoldás?

Samsung Z Fold 4 5G, Samsung Z Flip 3 5G, Samsung Galaxy Note 10+, Honor Magicwatch 2 46mm, Huawei P30 Pro, Galaxy Tab S 8.4 LTE , Iphone Se, Vodafone Tab Prime

(#900) moorland


moorland
csendes tag

Sziasztok Hozzaertök :)
Nekem az ertesitesekkel kapcsolatban lenne kerdesem. Nem tudom mit, hogyan lehetne beallitani, de ha az android auto-t hasznalom, akkor a messenger ertesiteseit egyaltalan nem kapom meg, nem ertesülök a hivasokrol sem. Jobb esetben amikor csöngetnek elhallgat az eppen hallgatott media, de semmi ertesites, hogy hivas lenne.
A messenger vagy whatsapp vagy akarmilyen tarsalkodo alkalmazast meglehet valahogy a telefon hivaslistajaban jeleniteni? Iphone alatt ez tökeletesen müködött.
Tovabbi erdekesseg, hogy a Galaxy Watch 5-re sem kapom meg az ertesiteseket.
Elöre is köszönöm az epitö hosszaszolasokat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.