Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Gabb0225@


Gabb0225@
kezdő

Sziasztok!

Egy észervételem lenne egy kb 1 hónapos Fold4-el. Amikor sokáig van összecsukva az első kinyitásnál a kijelzőnek fura hangja van. Mintha igazodna, ropogna. Nem a mechanika adja ki, hanem a kijelző. Több alkalommal egymás után kinyitva halkul, kb a 4 után teljesen csendes. Ha nyitott állapotban hagyom a kijelzőt az első becsukás is halk lesz, akkor ez nem jelentkezik.

Elég hangos, jól hallható ez a jelenség..
Nem volt még ilyen telóm, ez normális?

[ Szerkesztve ]

(#352) zee36th válasza Gabb0225@ (#351) üzenetére


zee36th
csendes tag

Nálam nincs ilyen, 2.5 hónapja használom.

(#353) MrOomen válasza Gabb0225@ (#351) üzenetére


MrOomen
tag

Valószínű a zsanér, mivel elég stabilan, szorosan van összepakolva (sokkal "nehezebb" szerintem kinyitni, mint a korábbiakat :D ), tök jól tart, és mozgó alkatrész.
Szerintem semmi ok az aggodalomra, ha kicsit többet lwsz használva, meg fog szünni. :))

(#354) Elit3Zotya


Elit3Zotya
addikt

Sziasztok.!

Gondolkodom egy fold beszerzésén.
Kamera milyen.? Pár képet tudnátok feltölteni.
Várom már a napot amikor a Samsung végre elfelejti az exynost. És igazából ez a fold4 egy snapdragon 8+ gen 1-es s22/+ csak kicsit extrábban. :DDD

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#355) soko70 válasza Elit3Zotya (#354) üzenetére


soko70
aktív tag

Szia,

A hétvégi kirándulásról készítettem, plusz amit még találtam. Nem rég jött egy nagyobb frissítés, de most ennek a képeit jobbnak találom én mint az S22 ultra képeit. Persze erősen szubjektív. Van egy pár összehasonlításhoz is kép.
[képek_fold4]

(#356) soko70


soko70
aktív tag

Lehet már kérdeztem, autós tartó Samsung gyári mennyire vált be? :R Már ha van itt valakinek.

(#357) soko70


soko70
aktív tag

Egy kis húzosabb nap után, sokszor kinyitva: 26%-nál

[ Szerkesztve ]

(#358) T0rnad0 válasza Elit3Zotya (#354) üzenetére


T0rnad0
addikt

Szia!
Fotós topikból ismerve, nem ez a te mobilod :DDD
Viccet félretéve, szerintem egy elég jó szintet tud hozni, GCam-el (sajnos még nem tökéletes ) sokkal jobbak a színek és a részletesség: [link]
Én kb fél évente cseréltem a telefonokat ( legutóbbiak i13 PM, S22 Ultra, Z Flip 3 ), de mióta ez megvan, nem is érdekel a többi, kinyitva annyival több élményt ad.
Pont ahogy mondod, Samsungból csak Snapi! Z Flip 3-at lehet le se cseréltem volna (akksiidőn kívül egy nagyon jó telefon), csak régóta ki akartam próbálni és féláron jutottam hozzá céges telefonként a Fold-hoz. Akinek nem kell jó akksi és könnyen hordozható telefon kell, akkor Z Flip, ha kell a nagy kijelző és a jobb akksi, akkor Z Fold. Akinek az unalom gyorsaság, annak Apple i13-14 PM :)

Z Fold 4

(#359) Elit3Zotya válasza soko70 (#355) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Korrekt.! :R
Pedig itt aztán kellett részletet rögzíteni. Sima 22 től szvsz simán jobb képet csinál. Színek kicsit mintha túl lennének tolva, de gondolom használtad az AI-t.

#358T0rnad0 12S ultra mellé lenne, a 13 pro helyett.. :) Képeket elnézve egyébként szvsz veri a sima 22/22+-t.

[ Szerkesztve ]

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#360) soko70 válasza Elit3Zotya (#359) üzenetére


soko70
aktív tag

Igen, pedig már hányszor megfogadtam, hogy ki kapcsolom, nem baj. Egy pár így is jó lett, legfeljebb lehet után dolgozni ha kell. Majd a 13-ra leszek kíváncsi, kb két hét és mi is megkapjuk.

[ Szerkesztve ]

(#361) bcl válasza T0rnad0 (#358) üzenetére


bcl
senior tag

A GCam-et még sosem próbáltam. Valamikor a nyáron utána néztem, de annyi verzió volt, és a Fold4-hez (pontosabban akkor még a 3-hoz kerestem :) ) egy sem...
Te melyiket használod?

(#362) csoe


csoe
tag

Na hát bekövetkezett a rémálom: nyitás közben kicsit akadt, de gondoltam csak nem jól fogtam meg, viszont utána közepén törött kijelző fogadott. :( nyomást nem érzékelte, aztán meg a képe is teljesen megszűnt. A külső kijelzőn minden funkció tökéletesen működött tovább.

El nem tudom képzelni, mi lelte, mert tokban volt és nem érte semmi megrázkódtatás sem.

Samsung.comos rendelés, a terméktámogatás chat javaslatára a a westendben lévő Experience Store-ba adtam le. Nagyon remélem, hogy nem akarnak majd negyed Mihályt legombolni rólam :/

(#363) Elit3Zotya válasza csoe (#362) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Na ezt nagyon sajnálom, pedig 200 ezerre vannak tervezve és nem nagyon hallani ilyesmiről. :(((

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#364) Titan3344 válasza csoe (#362) üzenetére


Titan3344
junior tag

Elvileg kene ingyen csereljék a kijelzőt is.
Majd ha lesz valami fejlemény, oszd meg velünk.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix SCAR G733ZX-KH050W / Samsung Z Fold 4 12/256 /ASUS RT-AX86S AX570

(#365) bcl válasza csoe (#362) üzenetére


bcl
senior tag

Sajnos a redditen szinte naponta olvasni ilyen sztorikról F3 és F4 kapcsán is. Elvileg gariban meg kéne, hogy oldják!
A webes rendelésről nekem s szegedi SES-ben azt mondták, hogy macerás, abban az értelemben, hogy nekik a Samsungtól ki kell kérniük a garipapírt (mert azt ugye nem kaptunk (én (is) előrendelésben vettem)), és ez meghosszabbítja az ügyintézést, mert plusz pár nap. Drukkolok, hogy rendben legyen minden, és írj majd, hogy hogyan rendeződött a dolog!

(#366) vinczetibor válasza bcl (#365) üzenetére


vinczetibor
aktív tag

Online egyből látják, hogy meddig van rá garancia. Ez a garanciapapír dolog valami magyar fejlövés.

(#367) T0rnad0 válasza bcl (#361) üzenetére


T0rnad0
addikt

MGC_8.1.101_A9_GV1zfix_MGC.apk [link]

Z Fold 4

(#368) Titan3344 válasza bcl (#365) üzenetére


Titan3344
junior tag

Azért kötve hiszem hogy sűrűn előfordul ez a hiba főleg a fold4-nel…
De nyilván anyaghiba becsuszhat bármikor.

ASUS ROG Strix SCAR G733ZX-KH050W / Samsung Z Fold 4 12/256 /ASUS RT-AX86S AX570

(#369) bcl válasza Titan3344 (#368) üzenetére


bcl
senior tag

Nem mondtam, hogy sűrűn fordul elő, azt mondta, hogy szinte naponta olvasok róla a redditen.
Most nézem, a GalaxyFold subnak több, mint 40 000 felhasználója van. Heti néhány azért nem olyan vészes.
Hány embernek nincs vele baja - és pont ezért nem is ír róla.

De van ilyen, előfordul, és sajnos azért nem olyan nagyon ritkán...

(#370) Titan3344 válasza csoe (#362) üzenetére


Titan3344
junior tag

Képet nem csináltál erről a repedesrol?
Kíváncsi lennék rá.

ASUS ROG Strix SCAR G733ZX-KH050W / Samsung Z Fold 4 12/256 /ASUS RT-AX86S AX570

(#371) -=Starwing=-


-=Starwing=-
tag

Egyre több az 500e körüli F4 a hirdetési oldalakon, ráadásul bontatlanul, számlával, mo.-i, SES vásárlás, stb. Nem értem, valaki magyarázza el nekem hogyan működhet ez...?

"Ajándék csónak ne nézd a lapát..." XD

(#372) csoe válasza Titan3344 (#370) üzenetére


csoe
tag

Érzésre olyan, mintha a szerkezet hátulról "bekönyökölt" volna a kijelzőbe. :( [kép]

(#373) csoe válasza -=Starwing=- (#371) üzenetére


csoe
tag

Volt egy "vegyél sok dolgot egyszerre, és akkor egyre nagyobb diszkontot kapsz" akció, gondolom valamekkora anyagi ráfordítás mellett lehet "privát kereskedőként" némi hasznot realizálni.

De ez persze csak tipp.

(#374) Titan3344 válasza csoe (#372) üzenetére


Titan3344
junior tag

nem túl jól néz ki....
tuti a zsanér adta meg magát és attól repedt így el
gondolom infarktust kaptál amikor megláttad

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix SCAR G733ZX-KH050W / Samsung Z Fold 4 12/256 /ASUS RT-AX86S AX570

(#375) csoe válasza Titan3344 (#374) üzenetére


csoe
tag

Igen, sajnos tuti zsanér. Igazából amiatt voltam nagyon mérges magamra, mert ha épp nem sietve nyitottam volna ki, érezném kellett volna, hogy valami nem oké, és akkor talán menthető lett volna a display.

Mindegy, ez van, csak remélni tudom, hogy (szükség esetén némi jóindulat mellett) megcsinálják gariban, mivel egyébként tényleg nem érte általam érzékelhető "extra" külső hatás.

(#376) Titan3344 válasza csoe (#375) üzenetére


Titan3344
junior tag

kiváncsi leszek..anno volt egy edge7-em, konkrétan a hideg-meleg változástól elrepedt a hátlapja...
azt mondták bevizsgálás után, hogy leejtettem ....

de a te esetedben egyértelmű, hogy a zsanér adta meg magát, amit sztem nem tudnak kimagyarázni

ASUS ROG Strix SCAR G733ZX-KH050W / Samsung Z Fold 4 12/256 /ASUS RT-AX86S AX570

(#377) soko70 válasza -=Starwing=- (#371) üzenetére


soko70
aktív tag

Én így vettem egy Flip4-t, készülék beszámítás és engedmények. Már akkor is ha jól emlékszem olyan 460 körül volt, -10% és még -10% és a beküldött készülék beszámítás. Augusztusban egy hétig ment így. A számlán 307e szerepel bruttó. Elég hamar rájöttek, hogy hoppá :DD
Ha belegondolok egy 640e készülékből kapsz -10% és készülék beszámítás, simán kijöhet az 500e. Ráadásul azt hiszem 80e-ig volt maximalizálva a beszámítás. És még így is nyer rajta. Azért olyan sok Fold 4 hirdetést azért nem látok.

[ Szerkesztve ]

(#378) Titan3344 válasza soko70 (#377) üzenetére


Titan3344
junior tag

Itt újat egyet láttam 520ezerert.
Az ilyen noname boltok is adjak 550 korul
De ugye a samunal is voltak jó kis akciók amikor kijott a 4es szeria.(asszem 580ra jott ki egy 256gigas modell a kedvezményekkel.)

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix SCAR G733ZX-KH050W / Samsung Z Fold 4 12/256 /ASUS RT-AX86S AX570

(#379) -=Starwing=- válasza soko70 (#377) üzenetére


-=Starwing=-
tag

Persze, azt értem amikor kedvezményekkel leviszed az árát, és úgy veszed meg. De azt nem értem, amikor magánszemély hirdeti 490-500e-ért, 1 hónaposan, bontatlanul. Mi benne a biznisz? Azt nehezen tudom elhinni hogy vásárlás után meggondolták magukat... :DDD Vagy ennyi lenne a reális ára?

"Ajándék csónak ne nézd a lapát..." XD

(#380) Titan3344 válasza -=Starwing=- (#379) üzenetére


Titan3344
junior tag

Nyilván nem tartja úgy az árát, mint regy ajfos.
Ezt mindenki tudja.

ASUS ROG Strix SCAR G733ZX-KH050W / Samsung Z Fold 4 12/256 /ASUS RT-AX86S AX570

(#381) emvy válasza -=Starwing=- (#379) üzenetére


emvy
nagyúr

En is ennyiert adtam el, sot, talan kicsit olcsobban is (extra tokkal, stb.). Pont ugy tortent, ahogy irtad: megvettem, megneztem, 3 nap utan meggondoltam magam -- nem hirdetni akartam, hanem eladni. Nyilvan bukik rajta az ember bo hatszamjegyu osszeget, de ez ilyen mufaj.

while (!sleep) sheep++;

(#382) Titan3344 válasza emvy (#381) üzenetére


Titan3344
junior tag

3 nap után?
Miért nem éltél a 14napos elallassal? :Y

ASUS ROG Strix SCAR G733ZX-KH050W / Samsung Z Fold 4 12/256 /ASUS RT-AX86S AX570

(#383) soko70 válasza Titan3344 (#382) üzenetére


soko70
aktív tag

Mert lehet nem online vette. Közben rájöttem, hogy anno én akartam megvenni, a vodafonos flottához tartozik, céges.

[ Szerkesztve ]

(#384) Titan3344 válasza csoe (#375) üzenetére


Titan3344
junior tag

Mi a helyzet a javítással? 🙂

ASUS ROG Strix SCAR G733ZX-KH050W / Samsung Z Fold 4 12/256 /ASUS RT-AX86S AX570

(#385) csoe válasza Titan3344 (#384) üzenetére


csoe
tag

A hosszú hétvége nem vált a gyors reakció javára, bízom benne, hogy ma-holnap kapok valami visszajelzést. 🙄 Bármi lesz is a mondásuk, fogom jelezni!

(#386) WiZARD


WiZARD
addikt

ses.hu-n bruttó 567k most (készülékbeszámítással) a 256os (+ extra OTP-s 5% kedvezmény is érvényesíthető elvileg)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#387) Elit3Zotya


Elit3Zotya
addikt

Na én is beléptem a klubba, nem tudom meddig tart majd. :)

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#388) Elit3Zotya válasza Gabb0225@ (#351) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Nálam ugyan ez van, Pedig lényegében új a teló, gondolom ez normális. :F Másnál is jelen van ez? Lehet azért mert nagyon új még a teló..?

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#389) Titan3344 válasza Elit3Zotya (#387) üzenetére


Titan3344
junior tag

Olyan szép ez a mobil…
Faj hogy tokban kell tartanom 😄

ASUS ROG Strix SCAR G733ZX-KH050W / Samsung Z Fold 4 12/256 /ASUS RT-AX86S AX570

(#390) csoe válasza Elit3Zotya (#387) üzenetére


csoe
tag

Kitűnő típus- és színválasztás 👍 használd minél tovább elégedetlen!

(#391) bbmt válasza WiZARD (#386) üzenetére


bbmt
senior tag

Ha van egyetemista a családban/haveri körben akkor van plussz kedvezmény, így az OTP kedvezménnyel 485K-ra vittem le.
Erősen agyalok rajta basszus... :O

A kanál a gyengék villája

(#392) WiZARD válasza bbmt (#391) üzenetére


WiZARD
addikt

Cégre akarom venni, szóval az már nem játszik.
(azt még leboltolom a könyvelővel, hogy a privát otp kártyával fizetem...)
szerk: bár most látom az is csak egy kuponkód, kérdés a végén visszadobják-e, vagy automatán megy és nem tűnik fel senkinek :)

Csak még bizonytalan vagyok, hogy kell-e nekem S22U helyett. Mennyit használnám csukva és mennyit tudnám nyitva. (na meg 2.5 éves lányom mit művelne vele, ha épp mesét akar nézni)

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#393) Ck. válasza Titan3344 (#389) üzenetére


Ck.
addikt

Nem kell. Én nem szoktam tokban hordani a telefonjaimat, legutóbb a 13 Pro Max is tok nélkül volt 1 évig.

Ehhez kaptam ajándékba egy S-Pen tokot és vettem egy gyári szilikon fogantyús tokot is, de sokszor eljátszom a csupaszág gondolatával.

(#394) Elit3Zotya válasza Ck. (#393) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Ha otthon vagyok, akkor nem használok tokot így sokkal jobb használni, és mert még attól is félek, hogy bekerül a por és az karcolja meg, nem egyszer megtörtént már. De ha megyek valahova, akkor megy fel rá a tok azonnal, előtte elmosva természetesen. :) Egy ilyen van jelenleg hozzá. Meglepően könnyen le és fel lehet rakni. Üvegfólia nélkül meg végzetes használni. Kise veszed a dobozból és már ott is a karc rajta. Ezek a victus üvegek, az eddigi leggyengébbek.

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#395) Titan3344 válasza Ck. (#393) üzenetére


Titan3344
junior tag

Nekem meló miatt kell… plusz notórius telefon összetörö vagyok sajnos

ASUS ROG Strix SCAR G733ZX-KH050W / Samsung Z Fold 4 12/256 /ASUS RT-AX86S AX570

(#396) Ck. válasza Elit3Zotya (#394) üzenetére


Ck.
addikt

Nekem is ilyen van, csak fehér. Hol szereztél kéket? A Samsung oldalán is csak fehér és szürke kapható.
Fóliát én nem használok, nyilván belül a gyárit nem veszem le, de kívülre nem rakok semmit, engem egyszerűen zavar. Szeretem a csupasz kijelzőt, magamtól sose teszek fel semmit.

[ Szerkesztve ]

(#397) Elit3Zotya válasza Ck. (#396) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Nem én vettem, ajándék volt hozzá. :)

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#398) gornn


gornn
csendes tag

Én is vásároltam a hétvégén egy Fold4-et. Azután hogy vissza kellett vinnem egy Fold3-at két naposan, mert buborékos volt középen a belső fólia :( Remélem ezzel nem lesz gond. Habár ennél is az egyik sarokban egy pici bubi látszik a fólia alatt, de nem vészes. Nem tudom érdemes e ezt is a három napon belül cseréltetni? Hivatalos Samsung üzletben vettem.

Ami még zavar és írták több helyen, hogy a készülék kicsit megrázva a kameránál kattog, de ez elvileg az OIS. Ugye? :)

Amúgy gyönyörűséges!

[ Szerkesztve ]

(#399) darnyi válasza gornn (#398) üzenetére


darnyi
tag

Az kattog. Itt leírják pontosan az okát :
https://www.samsung.com/hu/support/mobile-devices/miert-ad-ki-az-s9-plusz-hangot-ha-razom/

(#400) gornn


gornn
csendes tag

Köszönöm. Eddig iPhone-t használtam, annál nem volt ilyen, azért volt kicsit meglepő. De ha ez normális akkor nem parázok tőle. Már csak tokot és fóliát kell rá szereznem. Ha tudtok bevált megoldást ami nem rontja el a készülék szépségét, szívesen fogadom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.