Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) smokin


smokin
tag

Nálam még mindig folyamatosan villog a szenzor,pedig egész estére kikapcsoltam és úgy töltöttem.
Ha haza érek akkor megpróbálom a gyári visszaállítást,hátha az segít rajta.

i'm too old for this shit

(#102) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Valaki használ valamilyen fóliát?

(#103) Selathia


Selathia
újonc

Sziasztok! Watch activehoz van valamilyen app ami intelligens ébresztést is tud? A sleep as android-ot próbáltam, de szerintem borzasztó és nem venném meg pénzért, valami egyszerű megoldás nincs?

(#104) ollie válasza Selathia (#103) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A GNight Sleep Smart nagyon jó, de egy éjszaka alatt lemeríti az órát, mert folyamatosan analizál minden adatot.

Érdemes amúgy megkérdezned másik, népszerűbb, tizenes watch topikjában, mert minden tizen app fut ezen az órán is.

***

(#105) hhenry válasza Maxxy10 (#102) üzenetére


hhenry
őstag

Nem nagyon karcolódnak én úgy tapasztalom

(#106) maccar


maccar
újonc

Sziasztok, az Acitve óra gyári óraszámlapjai beszerezhetőek vagy letölthetőek valahonnan? Tudna valaki segíteni ebben?

(#107) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Nekem most jelzett a telefon, hogy van elérhető szoftver frissítés az órára.

(#108) thomeee91 válasza Maxxy10 (#107) üzenetére


thomeee91
csendes tag

Hasznos frissítés volt, ránézésre 1.5x lassabban merül az akkumulátor.

(#109) ollie válasza thomeee91 (#108) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Tényleg úgy néz ki, mintha lassabban merülne. Az update előtt kb másfél százalékot merült nálam az akku óránként, most meg kb egyet. A töltés kijelzés is tetszik, most mutatja a kikapcsolt kijelzőn is, hogy épp tölt. Kíváncsi vagyok, hogy így most tényleg át fogok-e tudni állni a 3 napos töltésre a 2 naposról (a 3. napba már nem mertem belemenni 30% körüli akkuval).

***

(#110) Maxxy10 válasza ollie (#109) üzenetére


Maxxy10
addikt

Nálam most egy nap alatt 26% merült az update előtt ez kb a duplája volt.

(#111) ollie válasza Maxxy10 (#110) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nekem többet, olyan 32-33%-ot 1 nap alatt, az update előtt 40% volt.

***

(#112) sebgutkopf válasza tepsivitez (#30) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Futáshoz vagyél egy renses sportótát. Értesítést azok is tudnak és elmennek akksiról 1-2 hetet. Olcsóbbnak ott a Garmin vivoaktiv 3 kb 70k és sportban messzemás szint. Vannak zenelejátszós verziók is. De ott vannak a Suunto és Polar-ok is.

(#113) sebgutkopf válasza bernina (#48) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Szerintem a multisport órák, és ezek nem egymás konkurensei. Más a felhasználás és a célcsoport.

(#114) Maxxy10 válasza ollie (#111) üzenetére


Maxxy10
addikt

Tegnap volt a rekord 23% folyamatos pulzusmérővel.

(#115) Greg Vinous válasza Maxxy10 (#114) üzenetére


Greg Vinous
tag

AOD be volt kapcsolva ehhez a 23%-os fogyáshoz?

(#116) Maxxy10 válasza Greg Vinous (#115) üzenetére


Maxxy10
addikt

Nem.

(#117) thomeee91 válasza Maxxy10 (#114) üzenetére


thomeee91
csendes tag

Nappal ki volt kapcsolva a bluetooth kapcsolat?
Én max úgy tudok ilyet összehozni, hogy éjféltől reggel 8ig repülőgépes üzemmód + éjszakai üzemmód, az kb. -6% a 8 óra alatt.
Utána nappal pár óránként a bluetooth-t bekapcsolom szinkronizálni. Így estére kb. -25-30%


Terheléses teszt pedig: futáshoz egyszerre használom a bluetooth fülhallgató (Galaxy buds) zenehallgatást az óráról, GPS, aktivitásmérés, folyamatos pulzusmérés, így körülbelül 2 óra 50 percet bír nekem 100%-ról 0-ra.

(#118) Maxxy10 válasza thomeee91 (#117) üzenetére


Maxxy10
addikt

Nem, folyamatos kapcsolat volt a telefonnal wifi off GPS on
Viszont aznap kevés értesítés jött ha sokat kapok egy 5%-10% többlet van.
Viszont ezt ne 24 órára értsd hanem reggeltől estig, este már nincs szükségem az órára így leveszem magamról.

(#119) engé


engé
tag

Többen is panaszkodtak a megállíthatatlanul villogó pulzusmérő miatt. Úgy tűnik megvan a megoldás: A stressz szintet mérő widget okozza. Ha megnyitjuk és legörgetünk legalulra, akkor ott lesz az auto sztressz beállításokban az opció, amivel kikapcsolató a sztressz szint folyamatos mérése. Utána nálam már nem jelentkezett a folyamatos villogás.

(#120) ollie válasza engé (#119) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Köszi!

Úgy van kikapcsolva, hogy jobb oldalon van a kapcsoló, és piros a háttere?

***

(#121) engé válasza ollie (#120) üzenetére


engé
tag

Fordítva. Bal oldalon legyen az indikátor üres háttérrel (alapértelmezettben bekapcsolva van a funkció). Utána mar nem fog villogni ha bekukucskálsz a hátlaphoz.

[ Szerkesztve ]

(#122) Linirozi


Linirozi
újonc

Sziasztok! Segítséget kérnék. Galaxy Watch Active órát vásároltam. Párosítottam a Samsung S9 telefonommal. Mind az órán, mind a telefon Samsung Wearable applikación beállítottam a helyadatok megjelenítését és a GPS-t. Viszont szabadban való sportolasomat nem jelzi térképen így sem, ha az órán indítom el pl. a futást. Ha telefonon az S Healtben indítom el a futast ott mutatja. Mit rontottam el?

(#123) Greg Vinous válasza engé (#119) üzenetére


Greg Vinous
tag

Kikapcsoltam én is az auto stressz mérést, de nekem továbbra is ezerrel villog a zöld fény, ha benézek az óra és a csuklóm közé. :(

(#124) ollie válasza Greg Vinous (#123) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ja, szerintem sincs összefüggés. Én kikapcsoltam ezt meg a pulzus mérést is, mégis előfordul időnként, hogy villog.

***

(#125) Vassy76


Vassy76
újonc

Sziasztok,
azt meg tudnátok mondani, hogy ha egy értesítést törlök az óráról, az a telefonról is törlődik vagy ott csicsereg nekem továbbra is, amíg magán a telefonon el nem olvasom (Note8)?
Köszi!

(#126) ollie válasza Vassy76 (#125) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Törlődik a mobilon is.

***

(#127) Vassy76 válasza ollie (#126) üzenetére


Vassy76
újonc

Szuper, köszi! :)

(A Samu boltban a srác azt mondta, hogy a telefonról nem törlődik ilyenkor az noti, de nem volt túl meggyőző a válasza. Ez a funkció nagyon tetszik nekem a Fitbit Versa-ban, ha ebben az órában is benne van, az nekem plusz egy pont! :) )

(#128) kkdesign


kkdesign
senior tag

Sziasztok! Ismerősöm szeretne ilyen órát, de Huawei P20-a van. elmondása alapján angol fórumokon az a hír járja, hogy nem igen működnek együtt. Van erről valakinek hiteles információja?

(#129) Maxxy10 válasza kkdesign (#128) üzenetére


Maxxy10
addikt

Compatible Devices: Samsung Smartphone, Non-Samsung Android Smartphone(Android OS 5.0 and above RAM 1.5GB and above), iOS 9.0 and above iPhone 5 and above.
Szerintem gond nélkül megy majd vele.

(#130) .Szaki.


.Szaki.
addikt

Sziasztok!

A Samsung Galaxy Fit-ről tudtok esetleg valamit?

Idén jelent meg a Watch Active és a Fit e társaságában, de sehol sem lehet megvásárolni.

Esetleg rendelkezik valaki valami információval, hogy egyáltalán kapható lesz-e?

(#131) Atlantis


Atlantis
veterán

Beszereztem egy ilyen órát, első okosórám és egyelőre még iPhone-nal használom. Kérdésem lenne, hogy van ennek hátránya, van olyan funkció, ami így nem működik?

A folyamatosan villogó zöld fény nálam is probléma...nem tudom, hogy emiatt-e, de 1 napot ha kibír a cucc, ez nem túl jó. Alapon van minden, még nem sokat állitgattam, ahogy elindult, úgy van.

Kinek milyen szoftververzió van, melyik a legfrissebb?

Csak BT-on kapcsolódhat telefonhoz? Akkor minek van benne Wi-FI?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#132) ollie válasza Atlantis (#131) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Wifi azért van hogy tudj internetre kapcsolódni mobil nélkül is.

***

(#133) Atlantis válasza ollie (#132) üzenetére


Atlantis
veterán

Sajátos, de akkor ez van.

A zöld fényes problémát látszólag megoldotta a stresszfigyelés kikapcsolása és a pulzusmérés 10 percesre való átállitása...azóta eddig nem sikerült rajtakapnom, hogy villogna. Kiváncsi vagyok, az akkuidő hogy alakul ezzel.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#134) smokin válasza Atlantis (#133) üzenetére


smokin
tag

Nekem a legutóbbi frissítéssel 2napot simán kibír.

i'm too old for this shit

(#135) Linirozi


Linirozi
újonc

Linirozi
újonc
Sziasztok! Segítséget kérnék. Galaxy Watch Active órát vásároltam. Párosítottam a Samsung S9 telefonommal. Mind az órán, mind a telefon Samsung Wearable applikación beállítottam a helyadatok megjelenítését és a GPS-t. Viszont szabadban való sportolasomat nem jelzi térképen így sem, ha az órán indítom el pl. a futást. Ha telefonon az S Healtben indítom el a futast,ott mutatja. Mit rontottam el?

(#136) Atlantis válasza smokin (#134) üzenetére


Atlantis
veterán

Határozottan jobb lett nálam is az üzemidő a fenti módosítások után.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#137) Atlantis


Atlantis
veterán

Valami nem kerek azért...az akku egyik nap egy éjszaka alatt merül 40%-ot, másik nap meg 10-et sem...fogalmam sincs, miért, nem tudom megnézni, mi ragad be. Kikapcsoltam minden vackot rajta, nem néz pulzust, nem néz stresszt, nem kapcsol be kézemelésre, csak érintésre, de így is éhen döglik 1 nap alatt, ha beragad neki valami. Az elég gáz, hogy naponta ki-be kapcsoljam, mert egyébként megbízhatatlan, mikor megy az agyára valami.

A GPS-t én sem tudom működésre bírni, elvileg jól van beállítva, de soha nem mér távolságot edzésnél. Üzenetre, mail-re nem tudok válaszolni vele, hiába néztem a használati útmutatót, azok felületek be sem jönnek.

Kicsit csalódás ez így...

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#138) Maxxy10 válasza Atlantis (#137) üzenetére


Maxxy10
addikt

Éjszakára én kikapcsolom amúgy se szeretek órában aludni.
A GPS csak a helyet mutatja nekem,hogy erre felé végeztem az edzést/sétát.
Az üzenetre válaszolni szerintem nagyon egyszerű nálam az nagy piros pont.

(#139) Atlantis válasza Maxxy10 (#138) üzenetére


Atlantis
veterán

Semmi életjelet nem mutat a GPS nálam...hogy lehet tesztelni, hogy egyáltalán működik-e?

Milyen telefonnal használod? Nem tudom, az nem kavar-e be neki, hogy nem Androiddal van párosítva.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#140) Atlantis


Atlantis
veterán

Jól elbeszélgetek magammal. :)

Találtam egy cikket, talán másnak is hasznos lesz: a problémáim egy részét az iOS-társítás okozza... :(

A GPS-t is sikerült életre kelteni, de elverném a nyakát annak, aki kitalálta, hogy ha már a kapcsolatoknál engedélyezem a hozzáférést, akkor az edzésnél külön mi a bánatos kutyalábért kell még egyszer engedélyezni?

A hektikus akkuhasználatra viszont nem találtam magyarázatot, jó lenne, ha listázva lenne, mi mennyit fogyasztott.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#141) Maxxy10 válasza Atlantis (#139) üzenetére


Maxxy10
addikt

Dolgozni is szoktam így nem tudok rögtön válaszolni.. :)

10 perc séta/1000 lépés után jelez az óra,hogy rögzíti a sétát mikor befejezem a jelentésben csak annak a helyét mutatja a GPS ahol abbahagytam a megtett útvonalat sajnos nem.. Ma megpróbálom ha én állítom be,hogy na már most séta lesz akkor elkezdi e pontosan követni az útvonalat.

S9 telefonnal használom és a Samsung Health appal követem a dolgokat.

Szerk.: Én is kíváncsi vagyok,hogy mi mikor mennyit eszik az aksibol de így is kibírom a két napot. De egy 10-15 percet reggelente szoktam tölteni.

[ Szerkesztve ]

(#142) Atlantis válasza Maxxy10 (#141) üzenetére


Atlantis
veterán

Nem reklamálásnak szántam, én is dolgozok...csak ma kevésbé lelkesen. :)

Nos, ha éjszakára kikapcsolod (ahogy korábban írtad) és reggel még töltöd is 10-15 percet, akkor nem nagy teljesítmény a 2 nap. :)

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#143) Wazzo


Wazzo
csendes tag

Hol tudom beállítani a magyar diktálást? Messengeren kaptam üzenetet, válaszolnék magyarul, viszont csak az angolt ismeri. Telefon/óra angol nyelvre állítva.

(#144) ollie válasza Wazzo (#143) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem tudsz magyarul diktálni.

***

(#145) mugencivic


mugencivic
tag

Vettem egy ilyen órát, eddig aránylag tetszik, S10e-vel használom.

Tegnap vettem hozzájuk egy Samsung gyári dupla vezetéknélküli töltőt (Wireless Charger Duo). Ezt ni: [link]

Drága (29990 - SE Store), de elvileg nagyon praktikus, pl. mert egyszerre lehet tölteni a telefont és az órát, egy adapter kell csak hozzá, ráadásul az S10-hez ez a létező leggyorsabb QI töltő.

Egyetlen probléma van csak, hogy amikor az órát töltöm vele a jobb oldali részen, hiába éri el a 100%-os töltöttséget és vált zöldre a LED, soha nem áll le a ventilátor ami a töltőben van. Mindegy, hogy ki vagy bekapcsolt állapotban töltöm az órát.

Ugyanakkor ha a telefont töltöm rajta (akkor is ha a jobb oldalon, ahol az órát szokás), akkor leáll a ventilátor ha vége a töltésnek.

Na ez így elég bosszantó. Nem mintha zavaróan hangos lenne a ventilátor benne, sőt... De szerintem valami akkor se kerek, így én nem annyira szívesen hagyom rajta éjszakára az órát, ugyanakkor kivárni sincs kedvem hogy a töltés végeztével levegyem (mert az kb. 2 óra)...

Valaki esetleg találkozott már ezzel a problémával? Az óra a hülye vagy a töltő?

(#146) miklos16


miklos16
csendes tag

Sziasztok, szeretnék vásárolni egy ilyen órát, de felmerült egy kérdés bennem, megtudná valaki mondani, hogy facebook messengerbe kapott képeket meg tudom e nézni az órán?

(#147) Maxxy10 válasza miklos16 (#146) üzenetére


Maxxy10
addikt

Sajnos nem. Csak válaszolni tudsz.

(#148) Atlantis


Atlantis
veterán

Valaki tud esetleg normális fémszíjat hozzá? A gyári szilikon nálam is irritációt okoz.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#149) ollie válasza Atlantis (#148) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Standard óraszíj, bármelyik jó, amelyik ilyen széles (20mm?). Dögivel van fémszíj az eBay-en, de szerintem itthon is bármelyik órás boltban rengeteget találsz.

***

(#150) Atlantis válasza ollie (#149) üzenetére


Atlantis
veterán

eBay-t néztem én is, rendeltem is...meglátjuk, az beválik-e.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.