Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) aron1994


aron1994
csendes tag

Használ valaki az órához kijelzővédő fóliát?

(#152) Maxxy10 válasza aron1994 (#151) üzenetére


Maxxy10
addikt

Nem, felesleges.

(#153) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Ez az kütyü mobil nélkül is képes az NFC fizetésre? Vagy kell hozzá mobil net? (Pl. ha futáshoz nem cipelném a telefont.)
Képes csatlakozni valamilyen pulzusmérő mellkaspánthoz? Pcmag oldala szerint az apple watch és a Polar H10 146bpm-je helyett csak 140-t mutatott ez a Samsung watch active. :(((

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#154) Atlantis válasza Aprósólyom (#153) üzenetére


Atlantis
veterán

Szerintem még mobillal sem képes NFC-s fizetésre, mivel a Samsung Pay itthon nem működik.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#155) ollie válasza Aprósólyom (#153) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Csak a Samsung Pay-jel használhatod, ami nem működik nálunk.

***

(#156) Aprósólyom válasza ollie (#155) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Köszi srácok! Hát, Régen volt Samsung telóm, de erre a legkevésbé sem számítottam, hogy ez a márka is lekorlátozza az NFC-t. Ennek mi az oka? Csak a saját ökoszisztéma építése vagy biztonsági szempont? Egyéb?

Jevons paradox

(#157) Maxxy10 válasza Aprósólyom (#153) üzenetére


Maxxy10
addikt

Én Angliába napi szinten használom a Samsungpayt folyamatosan az órával fizetek telefon nélkül nem próbáltam de valószínűleg nem menne.
A Samsung Health app-on belül kell keresgélni,hogy ott tudod e csatlakoztatni a pántott és a végén együttes eredményeket nézni.

[ Szerkesztve ]

(#158) ollie válasza Aprósólyom (#156) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A bankodnak kéne írnia appot, ami az órán fut, ez meg nem fog megtörténni pár száz ember miatt (mert ugye a mobilodra is kell alkalmazás a fizetéshez) . Ugyanezért nincs (és információm szerint nem is lesz) samsung pay Magyarországon. Pesze utóbbi működik az órán, csak hát ennek működéshez külön szerződések kellenek a Samsungnak, meg talán extra törvényi előírásoknak kell megfelelni, és megint ott tartunk, hogy nem éri meg az extra befektetés. Aztán ki tudja, most, hogy az Apple elérhetővé tette a saját fizetési megoldását nálunk, lehet , hogy a Samsung is lépni fog. Szóval nincs korlátozva az NFC, csak nincs megoldva , hogy nálunk is működjön.

[ Szerkesztve ]

***

(#159) enonlui


enonlui
tag

Hello mindenki!

Segítségeteket szeretném kérni. Megpedig abban hogy. Hogyan lehet az órát headsettel össze kapcsolni?
Van egy sony bluetooth füles és az óra nem lát semmit. Csak a telót. Futáshoz nem vinném magammal a telót. Tehat az orara3raktam zenéket és úgy halhatnám vezeték nélküli fülessel. De az óra nem talál semmilyen kapcsolatot....
Valaki valamit tud mondani....?

(#160) enonlui


enonlui
tag

És próbáltam nfc vel. Mivel ez a gagyi sony füleseken nincs külön bluetooth-os gomb. Így nem tudtam a fülesen újra indítani a bluethoth-t. Tehát hiába rakom az nfc közelébe az órát semmi reakció

(#161) ollie válasza enonlui (#160) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mi a pontos típusa a fülesednek?

***

(#162) Ateszpapa válasza enonlui (#159) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Hali.
Az órán: Beállítások, kapcsolatok, Bluetooth, BT-headset és utána keresés.
A BT füles is legyen közben felismerhető.

(#163) sulu1701


sulu1701
aktív tag

Sziasztok,

A Magyarországi megjelenés napja óta használom az órát egyre kevesebb örömmel. Sajnos több olyan problémám van amire eddig nem találtam kifejezetten magyarázatot, így gondoltam megkérdezlek Titeket mik a tapasztalatok.

Az óra egy Note 8 készülékkel van párosítva.

1.Naponta többször előfordul, hogy megszakad a BT kapcsolat az Óra és a telefon között (a telefon még csatlakoztatva van az autó BT-s fejegységével) ami nagyságrendileg 10-15 le és újra csatlakozás közé tehető.

2.Spotify offline zene hallgatás: Egyszerűen használhatatlan, hiába van az órára letöltve a zene ha nincs kapcsolat a telefonnal vagy Wifi-vel nem működik. 3-4 alkalommal sikerült működésre bírnom, de zene váltáskor megáll a technika. JBL reflect mini van az órához csatlakoztatva.

Egyáltalán nem tartom kizártnak a User errort, de már elég sok próbálkozással éltem, a telefonon és az órán is volt már gyári beállítások visszaállítása.

Szívesen veszem a tanácsokat, ötleteket.

Köszönöm!

(#164) Maxxy10 válasza sulu1701 (#163) üzenetére


Maxxy10
addikt

Szia!

Az első probléma nálam is fent áll pár hete kezdte el csinálni szerintem valamilyen szoftveres bug lehet remélem minél előbb javítani fogják.

A Spotify-al kapcsolatban nem tudok segíteni én már első nap elengedtem ezt a dolgot.. :(

(#165) Atlantis


Atlantis
veterán

Spotify még nem került előtérbe nálam, de a kapcsolat az stabil volt mind az i8-cal, mind most az S10e-vel.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#166) Maxxy10 válasza .Szaki. (#130) üzenetére


Maxxy10
addikt

Szia!
Ahogy látom mostmár elérhetőek a webshopban.

(#167) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Mi a reális akku idő?

(#168) Maxxy10 válasza gyuri2008 (#167) üzenetére


Maxxy10
addikt

1.5 nap

(#169) gyuri2008 válasza Maxxy10 (#168) üzenetére


gyuri2008
veterán

Köszönöm a gyors választ.
Elég karcsú.

[ Szerkesztve ]

(#170) ollie válasza gyuri2008 (#169) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ha éjszakára leveszed, és nem használod a pulzusmérést, akkor 3 nap is lehet. Egyébként 2 nap nekem mindig kijött, még pulzusméréssel is.

***

(#171) Atlantis válasza gyuri2008 (#167) üzenetére


Atlantis
veterán

2 nap fölött van nálam is, 10 percenkénti pulzusméréssel, ~1 óra edzéssel, éjszakai viseléssel. Szerintem bőven jó.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#172) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Köszönöm a válaszokat, a nejemnek akarok venni egyet.

(#173) harry3


harry3
őstag

Valaki nem tud olyan hazai boltot, ahol lehet kapni védőtokot?

(#174) Tybike81 válasza Atlantis (#171) üzenetére


Tybike81
őstag

Milyen beállításokkal? Nejemnek max 1.5 nap. Éjszaka jó éjt és repülős módban, napi 1 óra edzés vagy futás, giros ébresztés, állandó Bluetooth kapcsolat.

Samsung Galaxy S24 Ultra 512gb, SGW4 Classic 46mm

(#175) Maxxy10 válasza Tybike81 (#174) üzenetére


Maxxy10
addikt

Én úgy vettem észre,hogy nagyban függ attól mennyi értesítést kapok aznap. Valószínűleg a rezgés miatt. Pl nagyon busy napon muszáj volt este tölteni.

(#176) Atlantis válasza Tybike81 (#174) üzenetére


Atlantis
veterán

Kb. ez nekem is, éjszakai módot be szoktam kapcsolni, hogy ne világítson, ha kalimpálok, de repülő módot nem. Stresszfigyelést kikapcsoltam, pulzusmérés 10 percesre állítva, természetesen állandó BT nálam is.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#177) PuliPuli


PuliPuli
csendes tag

Sziasztok!

Közeljövőben szeretnék okosórát vásárolni magamnak, illetve édesapámnak 50-60 ezer forint környékén.
3 órát néztem ki ( A Xiaomitól most eltekintek):

Huawei Watch GT
Galaxy Gear S3 Frontire
Galaxy Watch Active

Heti nagyjából 8-10 órát kerékpározok edzésszerűen, illetve néha lejutok a konditermbe is.
A fater is biciklizik, csak ő kevesebbet.
Tanácsotokat, illetve a véleményeteket szeretném kérni a vásárlás előtt erről a típusról, illetve a többiről is, ha van valakinek tapasztalata.
Előre is Köszi!

(#178) sebgutkopf válasza PuliPuli (#177) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ha a sport és edzés tényleg szempont, ami a heti aktív óraszám alapján annak tűnik, akkor egy igazi sportórát vegyél a bringázáshoz. Ezok ugyanúgy minden telefonon értesítést kezelnek mint ezek, míg az akkus idejük 1-2 hét, a transzflektív kijelzők semmit se fogyasztanak, ellenben napfényben minden másnál jobban látható és nem melleslek gps követéssel is értelmezhető óraszámot tudnak produkálni.
Ami szempont, hogy milyen az alkalmazás oldali támogatásuk az óráknak (milyen funkciók, kimutatások elemzések érhetőek el), ebben óriási különbségek vannak a sportra és általános célra kitalált órák között.

Sportra: garmin, polar, suunto
Ezekhez külön kerékpáros kiegészítők is vehetők, mint wattmérő, pedálfordulat mérő, mellkaspánt, stb...

Általános okosórának meg, amiket te felsoroltál azok rendben vannak.

A célt tisztázd és látszani fog hogy neked mi való. Ja és nem biztos, hogy neked és apukádnak ugyanolyan óra kell.

(#179) PuliPuli válasza sebgutkopf (#178) üzenetére


PuliPuli
csendes tag

Köszi a részlets választ, én is néztem a dirket edzésre készült sportórákat, viszont szeretnék okosórát is és így a költségvetésembe nem fér bele sajnos mindekettő, ezért keresnék valami köztes megoldást.
Faternak valószínűleg marad a Gear S3 én meg agyalok rajta.

(#180) gyuri2008


gyuri2008
veterán

A viber hívásokat nem jelzi az óra.
Mi lehet a gond?

(#181) sebgutkopf válasza PuliPuli (#179) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Még mielőtt nagy érvágásnak tartanád a "sport órákat" azon túl, hogy azok sportra messze alkalmasabbak az okos dolgokban se olyan bénák mint gondolnák, egyre több sokszor akár fölösleges okos funkciókkal bővültek már a sport órák az elmúlt években, de mindezek mellett a jó képességeik nem vesztek el.

Sportra az is szempont, hogy gombos vagy érintőkijelzős a kezelés, amit izzadtan erőkifejtés közben is előfordulhat, hogy használni akarsz...

Alapvetően azt gondold át, hogy mi az a plusz, amit tényleg csak egy androidos vagy tizen okosóra tud, de pl egy garmin (vivoaktív 3, fenix 5, vagy ezek music verziói) nem, és értelme is van a funkciónak?
Nekem ugyan könnyű volt a döntés, mert nálam ez a lista nulla elemet tartalmazott, de ettől még neked szerepelhetnek rajta tételek.

(#182) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Sziasztok !

Vettem én is egy ilyen órát. A kérdésem az lenne, hogy ha pulzus mérésnél 10 perces időközök vannak beállítva, akkor miért csak pöttyök jelennek meg ?
Vonal grafikont nem tud belőle csinálni ? Ez így nagyon gáz.
Ha folyamatos mérést állítok be, akkor meg merül mint atom, de olyankor vonal ábra van.

Gyakori mérés esetén az órán csak max és min értéket mutat. :(

Köszönöm szépen !

[ Szerkesztve ]

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#183) Atlantis válasza eladogeppc (#182) üzenetére


Atlantis
veterán

Ha 10 percenként méretsz vele, honnan tudná szerencsétlen óra a köztes értékeket? Összeköthetné a pontokat, ez igaz, de attól az még nem lenne valós a diagram...edzés közben meg folyamatos a mérés, arról van vonal-diagram.

Más kérdés, hogy szerintem a pulzusmérése kritikán aluli módon pontatlan, személy szerint nem is foglalkozom vele.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#184) eladogeppc válasza Atlantis (#183) üzenetére


eladogeppc
veterán

Pont ezért vettem egyébként.
Előtte egy Amazfit BIP-em volt. Összemértem a Huawei Band 2 Pro-mmal, vérnyomásmérővel és a futópad pulzus mérőjével. Az Amazfit BIP nem volt gáz, max 1-5 eltérés volt csak.

De az is fura, hogy tegnap éjfélkor vettem le töltőről, és nem igen használtam még, konkrétan jött 3 messenger üzenet, illetve 2 óra folyamatos pulzus mérés volt amit kikapcsoltam és most 35%-ot merült. Ez kemény azért.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#185) sebgutkopf válasza eladogeppc (#184) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Szerintem kicsit hasonló dilemmád lehet, mint amiről előtted PuliPuli-val irkáltam. Tisztázni kell, hogy mire van szükséged. Mint általános és divatos óra jó az active és árban is kellemes. Fiam is ilyet watch active-ot használ.
Míg ha sport és edzés a fókusz, akkor venni kell egy igazi rendes mulisport órát (garmin, suunto, polar). Azok egész nap mérik folyamatos diagrammal a pulzust edzésen kívül is és mégis 1-2 hetet elmennek és ha olyan fontos a messenger üziket is mutatják.
A bip egyébként árához képest elég jó, a gyengéje a szoftver támogatottság (mobil app), ami azért messze van a nagyok szintjétől.

(#186) eladogeppc válasza sebgutkopf (#185) üzenetére


eladogeppc
veterán

Ez mind rendben is van, de nálam alig nyomkodva 1 nap alatt 24%-ra lemerült az óra úgy, hogy szinte semmi sync nincs.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#187) ollie válasza eladogeppc (#186) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ez normális. Az okosórák ilyenek.

***

(#188) eladogeppc válasza ollie (#187) üzenetére


eladogeppc
veterán

Amazfit BIP és Stratos nem

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#189) ollie válasza eladogeppc (#188) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Azoknak a támogatottsága a béka segge alatt van, és kijelzőjük a közelébe sem jön az amolednek.

***

(#190) eladogeppc válasza ollie (#189) üzenetére


eladogeppc
veterán

:DD
Ne legyél nevetséges. Elég komoly szoftvere van. Igaz kaja adatokat nem ad, viszont legalább normális módon tálalja a pulzus és egyéb adatokat.
Egyébként az email, messenger jelzések és szövegek is normálisan megjelennek.
Ez aktivitás mérő, nem dizájn elem.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#191) sebgutkopf válasza eladogeppc (#188) üzenetére


sebgutkopf
őstag

A bip és stratos is inkább a sportórák rendeződése szerint működik és nem igazi okos órák, nem droidot futtatnak, ezért bírják jobban.
Persze az örök kérdés, hogy ki mit ért okos, sport, vagy bővített funkciójú sport óra alatt. Ma a sport órák funkcióit kibővítették annyira, hogy sokan azokra is azt mondják okosóra, amiből az is nagyon jól látszik, hogy a valóban hasznos órába tehető funkciókat jól megoldották, kvári az "igazi okosórák" nem feltétlen olyan vonzóak már.

(#192) harry3 válasza eladogeppc (#190) üzenetére


harry3
őstag

Már akinek komoly. Nekem a Honor, Huawei, Xiaomi és társai által nyújtott szolgáltatások és a felhasználói élmény eltörpül amellett, amit a Samsung vagy akár a Fitbit, Garmin nyújt.

(#193) eladogeppc válasza sebgutkopf (#191) üzenetére


eladogeppc
veterán

Ez igaz. Egyetértek veled.
A Samura vissza térve azért durva ez az 1-1,5 napos üzemidő.
Nem életszerű egy órát ennyiszer levenni és töltögetni.
Elvittem egy beltéri futásra futópadon 30 percre, és ezalatt 16%-ot merült.
Ha folyamatos a pulzus mérés akkor éppen egy nap jön ki.
Néztem még Wear OS órát, de a fitt tevékenység elég gyenge ott is.

[ Szerkesztve ]

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#194) harry3 válasza eladogeppc (#193) üzenetére


harry3
őstag

A Wear OS-szel sem jársz jobban, ott is ennyi az üzemidő. Ne vedd sértésnek a kérdésemet, de ha láttad a tesztekből, hogy 1-1,5 nap max. az üzemidő és tudtad, hogy neked ez hátrány, akkor miért ezt az órát választottad?

(#195) eladogeppc válasza harry3 (#194) üzenetére


eladogeppc
veterán

Egyáltalán nem tudtam, sőt megerősítettek a Samsungban, hogy 4 napot bőven kibír.
Egyébként a hányinger Health szoftvere miatt rágtam be, mert nem látom külön egyértelműen az edzéseimet illetve nagyon merítette a folyamatos pulzus mérés.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#196) sebgutkopf válasza eladogeppc (#193) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Kíváncsiságból majd megkérdezem a srácot otthon neki mennyit megy el. Heti 1-2 futásra ő is használja, és nagyjából ez a 1,5 naponta töltés az stimmel, amit a vezeték nélküli töltés még úgy ahogy elviselhetővé tesz.

Amit viszont tudok, hogy az én garmin-om az elmegy 14 napot. Ha nagyon sokat használom a gps követést (heti 8-10 óra futás és mtb), akkor 7 nap. Vagy akár egész napos teljes reggeltől estig tartó sportnapot is könnyedén végigbír gps + galileo rögzítéssel, pulzussal stb... egy óra alatt merül így kb 5%-ot.

Összességében tényleg nem biztos, hogy az igényeidnek igazán megfelelő eszközt vetted meg.

(#197) Atlantis válasza eladogeppc (#195) üzenetére


Atlantis
veterán

Tanulság: nem az eladóknak kell hinni, legtöbbje azt sem tudja, miért van ott, azt meg pláne nem, hogy mit árul (tisztelet a kivételnek).

Nálam beállít a 2 nap körüli üzemidőre, így már megfelel, az elején viszont én sem voltam jóban az eszközzel. Ami bosszantó, az elbaszott szíjrögzítési megoldás, utángyártott szíjat alig lehet hozzá értelmeset találni, gyáriban meg csak ezek a szemétre való szilikonszíjak vannak. Már látom, hogy az lesz a halála az órának, hogy a szíjrögzítő pöcök a folyamatos feszültségtől ki fog szakadni a tokozásból.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#198) harry3 válasza eladogeppc (#195) üzenetére


harry3
őstag

Az eladónak hinni, akinek az a célja, hogy vásárolj? Ilyet nem csinálunk.
A szoftvert is ki lehetett volna előbb próbálod, mert önmagában is működik, nekem az az első, ha az nem tetszik lehet akármilyen fasz@ a kütyü.
Bocs, de ezek mind elkerülhetőek lettek volna. Ezzel nem az órát védem, csak úgy jön le, hogy az óra és a szoftver a rossz, holott itt arról van szó, hogy nem a neked megfelelő órát vetted.

(#199) ollie válasza Atlantis (#197) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Pedig ez egy sztenderd, óraszíj rögzítő megoldás.

***

(#200) Atlantis válasza ollie (#199) üzenetére


Atlantis
veterán

Egy masszívabb verziót jobban el tudnék képzelni, vagy legalább fémből lenne az óratok, mert így eléggé csenevésznek tűnik.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.