Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Lasersailing


Lasersailing
senior tag

Sziasztok,

Időjárás előrejelzés adatait nem frissíti S10e-vel van párban az óra, elvileg 6 óránként kéne frissülnie, de 4 napja nem vagyok otthon mégis otthoni helyadatokat akar megadni, ott is 24-i adatokat. Telefonban engedélyezve van a kapcsolat a weather programnak. Más is tapasztalt ilyet? esetleg van ötlet, hogyan lehetne ezt megoldani?

Köszönöm előre is az ötleteket, hozzászólásokat!

(#352) harry3


harry3
őstag

Végre megérkezett a frissítés így 2 hónap után. :o

(#353) aron1994


aron1994
csendes tag

Alátámasztom az infot, mar repül is fel! :))

(#354) harry3 válasza aron1994 (#353) üzenetére


harry3
őstag

Amúgy nem panaszkodom, mert szerintem nagyon jó lett a frissítés. Pár új funkció, egy kis ráncfelvarrás, és olyan, mintha új órám lenne.

(#355) ollie válasza harry3 (#354) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ja, szerintem is tök jó lett, ez a virtuális küvetta nagyon bejön.

[ Szerkesztve ]

***

(#356) szasanyi


szasanyi
félisten

Valóban jól sikerült ez az új update, de sajnos a Galaxy Wearable nem változott. Ami kellene az, hogy a tevékenységek az azok adati is megtekinthetők legyen a telefonon, de nem találok ilyen lehetőséget. Néha jó lenne, mvilel a telőn jobban látható...

(#357) Atlantis


Atlantis
veterán

Megoldották Active 1-nél is a lünettát?

Sajna nekem még nem frissült.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#358) ollie válasza szasanyi (#356) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Megnézheted a telón, a samsung health alkalmazás kell hozzá.

***

(#359) ollie válasza Atlantis (#357) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Igen, és sokkal jobb lett, mint amire számítottam. A wearable appban keress rá a frissítésre, és megtalálja.

***

(#360) Atlantis válasza ollie (#359) üzenetére


Atlantis
veterán

Most néztem, még naprakésznek írja.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#361) szasanyi válasza ollie (#358) üzenetére


szasanyi
félisten

Köszi, megnézem. Nem tudom telepítve van-e alapból, de mi tuti nem telepítettük manuálisan.

(#362) ollie válasza szasanyi (#361) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Samsung telefonokon van csak alapból telepítve.

***

(#363) Lasersailing


Lasersailing
senior tag

Sziasztok,

Health-ben valahol be lehet állítani, hogy ne csak az elmúlt 30 nap edzésadatait lássam?

Köszi előre is!

(#364) ollie válasza Lasersailing (#363) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A bal oldali menüben a heti összefoglalókat bármeddig visszanézheted, és még lehetőség van az összes adat letöltésére is CSV formátumban, amit táblázat kezelő szoftverrel (pl excel) tudsz megnyitni, de elég zavaró lesz az adathalmaz.

[ Szerkesztve ]

***

(#365) szasanyi válasza ollie (#362) üzenetére


szasanyi
félisten

Pont nem olyan, de már telepítettem és így működik. :)

(#366) lexter00


lexter00
őstag

Ejj de jó lett a virtualis lünetta,ma raktam fe a legujabb frissitést és el vagyok ájulva tőle,pedig amilyen undorral indultam neki ennek az okosóra világnak annyira meglepett hogy mennyire jó is!

(#367) Lasersailing válasza ollie (#364) üzenetére


Lasersailing
senior tag

köszönöm szépen!
A csv-t hol tudom letölteni? esetleg beállítások / samsung health beállításai, személyes adatok letöltése?

(#368) ollie válasza Lasersailing (#367) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Igen.

***

(#369) Lasersailing válasza szasanyi (#356) üzenetére


Lasersailing
senior tag

S10e 2020 jan-1-i verziójú android telepítését követően a wearable is frissült nekem ma.

Amit szeretnél, az nem a health-ben látható? legutóbbi edzések / majd a konkrét edzést kiválasztva?

Ollie: köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#370) szasanyi válasza Lasersailing (#369) üzenetére


szasanyi
félisten

Már feltettem (Xiaomi telóra nem csak manuálisan lehet, alapból nem települ) így megoldódott. A wearable szoftvert nem láttam frissülni, és olyan opciót sem találtam első ránézésre.

(#371) Horovic


Horovic
aktív tag

Sziasztok! Hol tudom kikapcsolni, hogy a különböző edzések ( gyaloglás, kerékpár) ne induljon el automatikusan. Válaszokat köszönöm!

(#372) Lasersailing válasza Horovic (#371) üzenetére


Lasersailing
senior tag

órán: health/beállítások/edzésészlelés/észlelni kívánt tevékenységek

(#373) Horovic válasza Lasersailing (#372) üzenetére


Horovic
aktív tag

Köszi! :R

(#379) steveboy86


steveboy86
tag

Sziasztok, nemrég kaptam egy ilyen okosórát, kérdésem érdemes rá valamilyen fóliát rakatni vagy azért normális használat mellett bírja a strapát?

(#380) ollie válasza steveboy86 (#379) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én megjelenésekor vettem meg (10-11 hónapja), de ránézésre nem látom karcosnak. Persze biztos ez is tele van mikro karcokkal, mint minden kijelző ennyi idő után. Viszont a kereten van 2-3 helyen kisebb kopás, ami ütődés miatt keletkezett, de ezzel nem lehet mit kezdeni azon kívül, hogy odafigyelsz, hogy ne verd a csuklódat mindenhez.

***

(#381) harry3 válasza steveboy86 (#379) üzenetére


harry3
őstag

A kijelző jól bírja, nekem még szép, viszont az oldalán van jó pár ütődés sajnos. Kapni szilikon tokot rá, azt használok azóta. Koppantom is mindenhová vele, és jól megvédi.

(#382) Atlantis válasza steveboy86 (#379) üzenetére


Atlantis
veterán

Én sem használok fóliát, közel 3/4-ed év alatt nem látok rajta semmi sérülést....azért ez erősen felhasználófüggő, a szokásaiddal te vagy tisztában.

Más: végre tegnap nekem is frissült...nagyon jó lett, gyakorlatilag lett belőle egy Active 1,5 :) , annyi dolgot megkapott a 2-estől.

Megjegyzem a cikk alcíme sem aktuális már, erősen ráférne a tesztre egy aktualizálás ezután a szoftververzió után.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#383) Lasersailing válasza harry3 (#381) üzenetére


Lasersailing
senior tag

És a virtuális lunetta működik e mellett a tok mellett?
Ilyen?

#379: steveboy86: nekem 3.5 hónapos 1 hónap után összeszedtem egy karcot. Bánom, hogy nem tettem rá fóliát...
A MM eladó szerint lejön a fólia ha úszol is benne (bár gondolom nem egyből, hanem idővel)

#382: Atlantis:
Miket kapott még meg a lünettán kívül az active 2-től? (hátha van valami, amit nem vettem észre de jól jönne).

Mondjuk az igaz, hogy annó a lünetta volt az egyetlen amiért adtam volna plusz pénzt, csak nem annyit amennyivel drágább volt, és most mégis megkaptam :)

[ Szerkesztve ]

(#384) Atlantis válasza Lasersailing (#383) üzenetére


Atlantis
veterán

Szerintem szoftveresen kb. ugyanaz lett...a hangszóró az, ami ugye különbség maradt. Gondolom majd nem kapja meg az EKG-t,meg az elesés-érzékelést, de azt még a másik sem tudja.

Amúgy nekem a lünetta sem hiányzott, most, hogy van, még a régi megoldást jobbnak érzem..

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#385) harry3 válasza Atlantis (#382) üzenetére


harry3
őstag

Éppen van annyi hely, hogy használható. Nem olyan kényelmes, mint nélküle, de működik.😁

(#386) steveboy86 válasza Atlantis (#382) üzenetére


steveboy86
tag

Rendben, köszi Mindenkinek, marad akkor egyenlőre így.

(#387) Arween


Arween
senior tag

sziasztok,bip után váltanék de nem tudok dönteni :) A watch active és Watch Active2 (44mm aluminium) variáns közt vacillálok.Méreten kívül mennyivel tud többet a 2-es ?
Ér + 30-40e ft-ot az új verzió?Írjátok hogy most kapott ez a verzió egy frissítést mi nagyon jó lett ,esetleg az üzemidő is javult valamennyit?Nálam szinte csak értesítéseket kellene továbítani + alvásfigyelés lenne a fontos sport opció nem annyira érdekes :)

(#388) ollie válasza Arween (#387) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A kettő között, a mérettől eltekintve, a hangszóró megléte a különbség. Az újban már van mikrofon, így azon keresztül is tudsz beszélni, telefonálni, ha BT-vel össze van kötve a telefonhoz. Na meg persze tudsz hangfelvételeket és videókat is hallgatni.

[ Szerkesztve ]

***

(#389) Arween válasza ollie (#388) üzenetére


Arween
senior tag

köszönöm akkor nem éri meg a + pénzt részemről,nem szeretnék az órámba beszélni ,azt meghagyom David-nak :) Üzemidő javult esetleg a frissítéssel?

(#390) szasanyi válasza ollie (#388) üzenetére


szasanyi
félisten

+ SIM ha jól láttam. :F

(#391) Lasersailing válasza Arween (#389) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Sajnos nem. 1.5 napot bír, ha GPS és pulzus ki van kapcsolva. GPS-t csak sporthoz kapcsolom be. Pl. mai napom: reggel 100%-ra fel volt töltve, sport nem volt sajnos, 64%-on van most az óra. reggelre lemegy kb 45-50%-ra azaz kb. holnap estig fogja kibírni, ha nincs sport. Korábban is ugyanez volt kb.

(#392) Arween válasza lexter00 (#366) üzenetére


Arween
senior tag

Mit takar hogy jó lett a virtuális lünetta? :)

Lasersailing köszi kicsit reménkedtem a legalább 3 napban :U

[ Szerkesztve ]

(#393) Tatu-1981 válasza Lasersailing (#391) üzenetére


Tatu-1981
tag

Örülnék én a 1,5 napnak. A miénk 3 órát bír ki. Szerintem egy selejtes darab, de a Samsung szerint semmi gond, használjam így:

https://homar.blog.hu/2020/01/23/samsung_okosora_szerviz

2019. december 27. óta próbáljuk elérni a cserét, vagy javítást, eddig sikertelenül.

(#394) Lasersailing válasza Tatu-1981 (#393) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Elolvastam a linkelt történetet, sajnálom!

Fogyasztóvédelmet próbáld meg. már 7-8 éve is, hogy vettem két szénmonxid érzékelőt és egymás mellett mást értéket mutattak (jelentős különbség). Kicsit bohóckodtunk a bolttal, mert szerintük jó volt az érzékelő (kérdeztem, hogy melyik, mert akkor a másikat adnám vissza... :) ) . A végén fogyasztóvédelmet hívtam fel, mikor ezt említettem nekik ismét elküldtek, de 3 nap múlva felhívtak, hogy szeretnék visszaadni az árát...
Bár az tény, hogy elbenzineztem pár km-t, de ez elvi kérdés, hogy adják vissza ilyen esetben az árát!

(#395) Tatu-1981 válasza Lasersailing (#394) üzenetére


Tatu-1981
tag

Megtettem már a fogyasztóvédelmi bejelentést is. Kíváncsi vagyok, mikorra vezet eredményre.

(#396) ollie válasza Tatu-1981 (#393) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az nem lehet, hogy egy selejtes alaplapot és akkut ugyancsak selejtesre cseréltek. Tehát 2 eset lehet:
1. nem cserélték ki a szervizben amit mondtak (ez kizárt)
2. valamit nem mondasz el a történetben (nem állítom, hogy nem mondanál igazat, csak van valami tényező még a sztoriban, lehet, hogy te sem veszed figyelembe)

***

(#397) Lasersailing válasza ollie (#396) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Fujitsu laptopommal jártam úgy, hogy kikapcsolt állapotban merült az akksi (2 hetes laptop: 100%-os aksival betettem a táskába, másnap a szervizben hülyének néztek, hogy persze, hogy nem lehet bekapcsolni, ha lemerült az akksi). Végül addig jártam a nyakukra, míg kicserélték az alaplapot, de visszaadáskor is még bizonygatták, hogy én vagyok a hülye és semmi baja nem volt. Azóta nem merül le kikapcsolt állapotban. (természetesen teljesen ki volt kapcsolva, nem csak aludni ment)

Úgyhogy szerintem ők voltak a hülyék. :))
- meg én, hogy megvettem azt a laptopot...

Nem lehet, hogy Tatu-nak is folyamatosan eszi valami az akksiját?

[ Szerkesztve ]

(#398) ollie válasza Lasersailing (#397) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Azért remélem tudsz olvasni.

Kicserélték neki az alaplapot és az akkut is (vagyis az egész órát a ház és a kijelző kivételével), nincs más, ami merítené, hacsak nincs neki folyamatosan bekapcsolva a számlap. Na az, tényleg lemeríti 3 óra alatt, de az normális.

[ Szerkesztve ]

***

(#399) Maxxy10 válasza ollie (#398) üzenetére


Maxxy10
addikt

A kijelző is lehet hibás.

(#400) ollie válasza Maxxy10 (#399) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ilyenről még nem hallottam amióta okostelefonok vannak, hogy egy amoled kijelző hibája merítené az akkut.

***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.