Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Maxxy10 válasza ollie (#400) üzenetére


Maxxy10
addikt

Nem akarok vitatkozni. Évek óta dolgozom szervizben, legyen az iPhone vagy Samsung a kijelző flexèn lévő elektronika hibás lehet és ez okozhatja a gyorsabb merülést. Nem egy gyakori eset de nem is elszigetelt, a gyári ellenőrző szoftver nem mindig mutatja ki. Többször kell mérni az eredeti kijelzővel és egy új kijelzővel.

(#402) ollie válasza Maxxy10 (#401) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Oké, elhiszem.

***

(#403) Lasersailing válasza ollie (#398) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Igen, tudok olvasni.

Amit írtam az csak egy példa volt, hogy előfordult már velem olyan, hogy nem hittek nekem, de addig jártam az nyakukra, míg ki nem cseréltek egy általuk nem hibásnak gondolt egységet, ami végülis megoldotta a problémát. Ezt javaslom Neki is!

(#404) Tatu-1981 válasza ollie (#396) üzenetére


Tatu-1981
tag

Miután az első szervizeléskor cserélték a főpanelt és az akksit, továbbra is lemerült 3 óra alatt az óra. Második szervizeléskor arról tájékoztattak bennünket a szervizponton, hogy az óra nem megfelelően vette fel a töltést, és ezt javították.
Azaz a második körös szervizelésnél maga a Samsung is elismerte, hogy valami nem volt rendben az órával. Csak éppen nem tudták/akarták javítani. Állítólag másodszorra is cseréltek benne főpanelt. Ami érdekes, mert első főpanel cserekor változott a gyári szám, másodszorra már nem.

És nem volt bekapcsolva a számlap. Pl. alvó módban is lemerült 4 óra alatt.

(#405) Tatu-1981 válasza Tatu-1981 (#404) üzenetére


Tatu-1981
tag

Végül megoldódott az eset, tegnap kicseréltek az órát egy újra.
Elismerte a szerviz, hogy valóban hibás az óra, és azt is, hogy hibáztak a második körös javításkor, mivel csak a sztenderd ellenőrzéseket futtatták le. Ha akkor megteszik azt a részletesebb tesztelést, amit végül megcsináltak, már korábban is megtalálhatták volna a hibát.

Szóval végre megvan az új óra. Kár, hogy ehhez több, mint egy hónap ügyintézés, egy Tékozló Homár cikk és egy fogyasztóvédelmi bejelentés kellett.

(#406) ollie válasza Tatu-1981 (#405) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Örülök, hogy megoldódott.

***

(#407) Lasersailing válasza Tatu-1981 (#405) üzenetére


Lasersailing
senior tag

:C
Gratulálok a kitartásodért!
És bár sovány vigasz, de az korrekt, hogy elismerték, hogy hibáztak!

(#408) Felhasználom


Felhasználom
tag

Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy használja-e valaki az órát Huawei telefonnal. Kompromisszum nélkül használható vele? Láttam, hogy elvileg kompatibilisek, de mind a 2 gyártó tud furcsaságokat összehozni azért :D
Előre is köszönöm a segítséget! :)

(#409) Demonseed válasza Felhasználom (#408) üzenetére


Demonseed
csendes tag

Honor v10-el és honor 20proval se vettem észre semmi rendelleneset.

(#410) Eiki


Eiki
tag

Van barmilyen megoldás arra, hogy magyarul beszeljek az oraba, majd az a hangot szovegkent elmentse es kesobb mobilon/pc feldolgozhato legyen? Idealis esetben ez Onenote lenne, de igazabol barmi megfelelne...

(#411) ollie válasza Eiki (#410) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Keress az app store-ban sound recordert.

***

(#412) imis


imis
senior tag

Angliai beszerzésű óra átállítható magyarra? Most az ebay-en 30-35k között postával elérhető, szerintem jó árnak tűnik.

(#413) Maxxy10 válasza imis (#412) üzenetére


Maxxy10
addikt

Igen.

(#414) imis válasza Maxxy10 (#413) üzenetére


imis
senior tag

Köszi.

(#415) gigiradok


gigiradok
tag

Az utóbbi időben az órám nem akar gyorstölteni. Mikor felteszem a töltőre vagy kiírja, hogy 1,5 óra múlva kész, de később ha ránézek már 5 órát mond vagy alapból azt mondja, hogy 5 óra a teljes töltésig. Próbáltam már másik töltővel, másik adapterrel, másik konnektorral, de semmi. Páromnak ugyanilyen órája van, ugyanazt a töltőt használjuk és neki működik. Ezért feltételezem az órámmal van gond. Tapasztalt már valaki ilyet? Mit lehet vele tenni? Amúgy a frissítés óta jött elő a probléma.

(#416) Maxxy10 válasza gigiradok (#415) üzenetére


Maxxy10
addikt

hard reset

(#417) 3800+


3800+
őstag

Sziasztok!

Probalta mar valaki sima vezetknelkuli toltovel tolteni ami telefonokhoz valo? Ha arra a tolto talcara helyeznenk amire a telefont lehet toltene?

Koszi elore is!:)

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#418) Maxxy10 válasza 3800+ (#417) üzenetére


Maxxy10
addikt

Èn próbáltam nem működik. Apple watch töltővel sem működik.

(#419) 3800+ válasza Maxxy10 (#418) üzenetére


3800+
őstag

Köszönöm szépen! :)

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#420) ollie válasza Maxxy10 (#418) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Van amivel működik, pl. az újabb Samsung töltőkkel.

***

(#421) imis


imis
senior tag

Első próbálkozásoknál a stressz mérésnél kiírta az oxigén szintet is, de most nem mutatja. Beállítás lehet az oka?

(#422) Pug


Pug
veterán

Mea culpa, faszlama voltam :R

[ Szerkesztve ]

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#423) Locutus


Locutus
veterán

Sziasztok
Az asszony mindenáron ilyen órát akar most venni nekem. Főleg azért, mert követni kéne a pulzusomat, némi aritmiás gondok miatt. Neki egy Gear Fit 2 van, igazából ha lehetne még kapni magamnak is olyat vennék de nincs.
Igy maradt ez, meg a withings move ecg. Az ugye tud ekg-t rajzolni, viszont cserébe minden másban butább, főleg mert nincs kijelzője. Igazából egész más készülék, csak a hasonló ár, meg az ekg miatt került képbe.

A kérdésem a watch active-val kapcsolatban:
- az óra alja milyen anyagból van? van ott bármi fém? (allergia miatt)
- a mérési megbizhatósága gondolom nem lehet rosszabb egy gear fit 2-nél? (főleg pulzus, lépés)
- mennyire strapabíró az óra anyaga? üvege, kerete... gyk 30 éve nem hordok órát, elég nagy változás lesz...

Amúgy 130 euróért a tenger zöld lenne. Az szerintem nem rossz ár érte, nem? Itthon azért simán 60+ a zöld bárhol.

[ Szerkesztve ]

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#424) ratcache válasza Locutus (#423) üzenetére


ratcache
aktív tag

nem lebeszélni akarlak róla (nekem is ilyen van), de újonnan nem érné meg esetleg inkább a 2?

annál még talán van esély, hogy végre bekerül az ekg funkció is, be van rá ígérve.

pont az alján egyébként nincs fém (valami plusz réteg van az érintkezők felett), de az óratesthez is hozzáérsz használat közben, így kizárni nem lehet.

az enyém kb. 1 éves, az órán magán nem látok sérülést pedig koppant már itt-ott, viszont az üveget autó csomagtartóval sikerült meghúznom, arra érdemes lehet akár egy fóliát tenni. mást nem látok rajta, hajszálkarcot sem igazán.

a pulzusmérő omron vérnyomásmérővel próbálgatva meglehetősen pontosnak tűnik, +/- 2-5 eltérést mért nyugalmi állapotban, de aktivitás közben nem hasonlítgattam össze őket.

(#425) Locutus válasza ratcache (#424) üzenetére


Locutus
veterán

Azért az active2-nél elég nagy ugrás van árban, azt 200 euró alatt nemigen úsznám meg. Amúgy pont ezért nem gondolkodtam benne, mert az EKG csak ígérgetett funkció, abból még akármi is lehet, meg nem is...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#426) Pug válasza Locutus (#425) üzenetére


Pug
veterán

Az EKG miatt nem erdemes a 2esre a pluszpenz (ha lesz benne egyaltalan), a mellkasi EKG-n kivul az osszes tobbi mokusvakitas... :N

Amugy Alzanal a szurke meg a Rose most 46K.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#427) Locutus válasza Pug (#426) üzenetére


Locutus
veterán

Akkor ugyanennyi :) De azok nem tetszenek. Meg az Alza se :D

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#428) ollie válasza Locutus (#423) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az alja üveg, bár nem az egész, de majdnem, a többi része vagy festett alumínium vagy acél (kiviteltől függően).

***

(#429) Locutus válasza Locutus (#423) üzenetére


Locutus
veterán

Közben meglett az óra. Igazából elég finom kis darab, annyira nem zavar a viselése. Bár az előnyei sem annyira egyértelműek, elvégre 30 évig megvoltam nélküle :)

Kérdéseim:
- olvastam, hogy létezik olyan app, ami az alvást figyelve a megfelelő időpontban tud ébreszteni... ez működik valahogy ezzel az órával is?
- létezik, hogy tényleg 33-ra megy le a pulzusom éjszaka néha? :D Az asszony gear fit2-je ilyet sosem mért. Vagy itt is kell kalibrálni valamit valahogyan?
- ha ismertek jó számlapokat, jöhetnek ajánlások. Főleg amin sok infó megjelenik egyből a kezdőképernyőn, de mégsem egy kaotikus katyvasz.
- van bármi egyéb app, akár fizetős, amit érdemes használni?

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#430) szantoka


szantoka
csendes tag

Sziasztok,

Most lett egy ilyen órám, a kérdésem az, hogy a Samsung pay még mindig nem elérhető? Van bármi app amivel a fizetés megoldható lenne óráról?

Köszönöm, üdv

(#431) ollie válasza szantoka (#430) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Magyar bank által kiadott kártyával nem használható. Nincs ilyen app.

***

(#432) szantoka válasza ollie (#431) üzenetére


szantoka
csendes tag

De akkor pl. Egy revolut kártyával mukodhetne is nem? A baj inkabb csak az hogy az aruhazban sehol sem találom letolthetokent az appot :(

(#433) ollie válasza szantoka (#432) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Milyen appot? A Samsung Pay-en kell regisztrálnod a Revolut kártyát.

***

(#434) thomeee91 válasza szantoka (#432) üzenetére


thomeee91
csendes tag

Nekem Curve kártyával működik. Még az előző firmware update előtt konzolból egyszerűen át lehetett állítani az óra régióját BTU-ra, és a BTU régiós órákon megjelenik a samsung pay.

Jelenleg nem tudom hogyan lehet régiót váltani, gondolom bonyolodott kicsit a dolog, így már nem olyan egyszerű rávarázsolni a Samsung Pay-t.

(#435) Dimond G


Dimond G
senior tag

Sziasztok!
Holnap után lesz egy ilyen órám!
Kérdésem az lenne, hogy 3. fél óralapját honnan lehet majd letölteni rá?
Ha csak alvást figyel, értesít, ébreszt az óra akkor is kibírja az 1.5 napot, vagy netán a 2. napot?
Köszönöm a válaszokat!

(#436) ollie válasza Dimond G (#435) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A Samsung app store-ban vannak óralapok, ha oda nincs feltöltve, akkor csak a Galaxy Watch Studio programmal lehet rátölteni.

***

(#437) Lasersailing válasza Dimond G (#435) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Nekem 1.5 napot bír ki hasonló használat mellett. 2.nap este tuti tölteni kell.
Kivéve, ha energiatakarékosra teszed, de akkor halványszürke lesz a kijelző és alig látható.
3. fél óralapjával óvatosan, van olyan, ami jobban meríti az akksit! (de szerintem nem mind)

[ Szerkesztve ]

(#438) farkas26


farkas26
tag

Sziasztok!
A feleségem kapta ezt az órát(Samsung Galaxy Watch Active (SM-R500N) )
Imádja csak egy bosszantó dolog van számára benne, hogy hogyan lehetne beállítani futás közben folyamatosan mérje a pulzust? Minden más edzésnél az elejétől a végéig folyamatosan méri neki a pulzust , de futásnál csak max az első 10percet mér, :F

"A jövő sem a régi"

(#439) harry3 válasza farkas26 (#438) üzenetére


harry3
őstag

Hmmm. Nálam folyamatosan méri. Esetleg ha csináltok egy factory resetet? Néha azért produkál hulyeségeket az óra. :W

(#440) Dimond G


Dimond G
senior tag

Sziasztok!
Holnap lesz egy ilyen órám!
Jól gondolom, hogy ez nem tudja a vérnyomásmérést?
Csak az Active 2! Dél-Koreában. [link] :DDD

(#441) Dimond G


Dimond G
senior tag

Óraszíjat honnan rendeltetek, pl magyar viszonylatban?
Főleg olyan érdekelne, amiben szellőzik a szíj alatti bőröm!
Köszönöm a válaszokat! :R

(#442) ollie válasza Dimond G (#441) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Szabványos, 20 mm-es óraszíj kell hozzá, vagyis bármelyik órásnál, ahol árulnak szíjakat.

***

(#443) farkas26 válasza harry3 (#439) üzenetére


farkas26
tag

majd azt is megpróbáljuk, egyenlőre újra indítottuk, a köv futásnál kiderül

"A jövő sem a régi"

(#444) Gabesz1019


Gabesz1019
senior tag

Sziasztok!

Vettem egy Galaxy Watch Active-ot, a héten érkezik. A kérdésem az lenne, hogy tölthetem az órát az A5 2017 gyári gyorstöltő adapterével (9V 1.67A és 5V 2.0A van ráírva)? Vagy inkább egy gyengébb 5V 1.0A töltőt használjak?

(#445) Dimond G válasza Gabesz1019 (#444) üzenetére


Dimond G
senior tag

Szia!
Személy szerint a normál töltést javaslom!

(#446) imis


imis
senior tag

Az AOD-t az órán hogyan tudom kikapcsolni?

(#447) ollie válasza imis (#446) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Milyen AoD-ra gondolsz? Állandóan megy a számlap? Egyébként mindent állíthatsz a Galaxy Wearable appban.

***

(#448) imis válasza ollie (#447) üzenetére


imis
senior tag

Igen, folyamatos és halványan mutatja az időt. Ezt szeretném kikapcsolni.

(#449) imis válasza imis (#446) üzenetére


imis
senior tag

AOD Az órán a beállításoknál, óra számlapok, mindig van óra.

(#450) Dimond G


Dimond G
senior tag

Sziasztok!
Nálatok is azt csinálja az óra, ha wifi-re kapcsoltok, akkor megszakad a kapcsolat a teló és az óra között? Majd helyre áll, de az addig jött üzenet nem jelzi! :W
Lehet ezt beállítani? Más bajom nem is lenne az órával, de ez roppant idegesítő! :W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.