Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-17 19:32:13

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) Sirandrish válasza Roland861010 (#199) üzenetére


Sirandrish
legenda

Igen, tudom...de ez nem akar.
Most ujrainditottam, és az órát nem is engedi kijelölni, mert hogy épp telepít, de marhára nem csinál semmit..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#202) polonic válasza Roland861010 (#198) üzenetére


polonic
félisten

Nekem is ez a tapasztalatom.
Most ez hiba lehet vagy direkt változtattak rajta.
Watch 4-gyel nem ilyen volt.

(#203) Roland861010 válasza GeoJoe (#200) üzenetére


Roland861010
addikt

Polonic
Majd ma felhivom a samsungot és utána kérdezek.

Ezért is írtam tegnap hogy a nyugalmi 10 perc az tényleg nyugalmi állapotot jelent az óra szerint.
A folyamatos pedig ha szinte percenként akarod mérni.

Amúgy pedig a séta módban ugye automatikusan méri a pulzust.

[ Szerkesztve ]

(#204) Csocsesz75 válasza Roland861010 (#203) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Folyamatosan is csak akkor tudja mérni ha nyugalomban van a kéz, ha mozog az ember keze nem tud mérni. Tehát ha az ember tesz vesz a nap folyamán és mozog a keze nagyon sokszor nem mér, ezt a telefonos applikációban nem lehet tetten érni csak az órán ha hirtelen ránézel a pulzus menüpontban vagy widgeten. Ezt ki lehet próbálni ha indítasz egy kézi mérést (ha folyamatosra van állítva akkor ilyet nem tudsz indítani, át kell állítani a másik kettő valamelyikére) és közben elkezded mozgatni a kezed kiírja, hogy maradj nyugton mert nem tud mérni.

Az edzésen kívüli, nap közbeni pulzusmérése szerintem kuka, hacsak nem marad mozdulatlan az ember keze egész nap. A Watch 4-nél ugyanez van.

Amazfit és Xiaomi órám ezt tökéletesen tudja.

(#205) $atirka


$atirka
senior tag

Hogyan vagy honnan tudom kitörölni a watch 4es előző órámat a telefonból, hogy itt a play-ben ne jelenjen meg?
link
A Google fiókban ki vagyok jelentkezve azzal az eszközzel.

[ Szerkesztve ]

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#206) Roland861010


Roland861010
addikt

Van egy ilyen alkalmazás ha valaki nem ismerné.
Innen szedtem ehhez is a kupont.

(#207) Csocsesz75 válasza $atirka (#193) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Most voltam bent a Yettelnél, kaptam egy feltöltőkártyás telefonszámot 490 forintért, 3000 forintot raktunk is rá, van a csomagban 1100 forintért havi megújuló mobilnet is (amit mint most nézem a Yettel alkalmazásban le is lehet mondani), rögtön hoztak egy Yettel eSIM kihajthatós kis papírt amiben bent van a PIN, PUK meg a QR kód.

QR kód beolvasása után 30 másodperccel már volt is hálózat az órán, telefonálás, sms, internet is hibátlanul működik.

(#208) Roland861010 válasza Csocsesz75 (#207) üzenetére


Roland861010
addikt

A tmobil sokkal jobb ilyen szempontból.
Igaz nekem minden csomagom korlátlan de kb fél perc volt ebbe is meg az asszony apple watchaba is az aktiválás.
Ingyen van mind a kettő.

[ Szerkesztve ]

(#209) $atirka válasza Roland861010 (#208) üzenetére


$atirka
senior tag

Oké, de Telekomnak nincs esim feltöltőkártyás lehetősége, csak előfizuhoz van.

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#210) ollie válasza $atirka (#205) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

1. [link]
Kiveszed a pipát a Watch 4 elől.

2. [link]
Itt megkeresed a Watch 4-et (többször is előfordulhat), rákattintasz, és ott a sign out-ot választod.
Mellesleg itt érdemes minden eszközről kijelentkezned, amit már nem használsz.

***

(#211) $atirka válasza Csocsesz75 (#207) üzenetére


$atirka
senior tag

Érdekes. Láttad a képet, amit kifotóztam az oldalukról...
De mind1 is, úgyis menekülőre fogtam a yetteltől, mára megutáltam őket. Sok helyen nincs vagy gyenge a térerő (megyeszékhely), az 5G-ről ne is beszéljünk. Márciustól Telekom lesz, ha lejár a hűség.

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#212) Roland861010 válasza $atirka (#209) üzenetére


Roland861010
addikt

Nekem nem is játszik a feltöltőkártyás esim... nem is látom értelmét..

(#213) ollie válasza $atirka (#211) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én is váltani fogok Telekomra, pedig már pont 20 éve vagyok Yettelnél (akkoriban még Pannon GSM volt).

***

(#214) Roland861010 válasza ollie (#213) üzenetére


Roland861010
addikt

Én utálom a Tmobilt de ilyen téren sokkal jobbak mint a többi.
Stabil 5G van már Érden is.
Igaz az otthoni internet még mindig csak 1000/25

(#215) $atirka válasza Roland861010 (#212) üzenetére


$atirka
senior tag

Szükségmegoldás fél évre.
Amúgy eléggé gáz, hogy évek óta ugyanott szakad meg a beszélgetés az m7-en, meg pl 4-es főúton nincs net kilométereken keresztül. De hogy tcomnak már évek óta van 5G hálózat, Zalaegerszegen meg még mindig sehol, pff...
Telekom otthoni net mondjuk az utolsó lenne amit választanék.

[ Szerkesztve ]

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#216) kakuk.tamas válasza $atirka (#215) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Ezt itt mértem Zegen egy éve 5G-n… [link]
Az optikás nete meg atomstabil. Márciusban volt egy éve, hogy 2000/1000-es net van, az új Telekom TV-vel, Mesh-sel, és akkor ment el a net amikor áramszünet volt.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#217) Roland861010 válasza kakuk.tamas (#216) üzenetére


Roland861010
addikt

Na Érden ennek kb az 1/10-e... de még így is jobb mint a 4G+.

(#218) $atirka válasza kakuk.tamas (#216) üzenetére


$atirka
senior tag

Éppen ezért mennék át Telekomra és ezért szidom a Yettelt.

Viszont az LTE jól bele tud marni az akkuba, látványos a merülés használat közben :U

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#219) barack2244


barack2244
tag

Akinek LTE változat van megnézné, hogy hosszabb telefonhívásnál gyenge térerőnél túlmelegszik-e az óra úgy mint a 4-es verzió?

(#220) Roland861010 válasza barack2244 (#219) üzenetére


Roland861010
addikt

Ahhoz kellene egy olyan hely ahol gyenge a térerő ;] :P

[ Szerkesztve ]

(#221) Csocsesz75 válasza barack2244 (#219) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Az óra térerején 4g-n a 4-ből 2 pálcika van. Felhívtam az órát, visszaváltott H+ ra és maximális 4 pálcika lett a térerő, közben az órán play áruházból telepítettem egy 10mb-os appot mikor ezzel végzett az óra böngészőjében felmentem a netre és elindítottam egy online rádióadást majd kb. 20 másodperc múlva a hívás 4:45 percnél megszakadt, túlmelegedett az óra. A szobában 28 fok van. Ezuán 4 perc kellett mire visszahűlt. Visszahűlés ideje alatt az óráról az imént telepített appot sem lehetett törölni, a beállított watchface helyett is csak egy alap fehér időkijelzés volt, csak a beállítások menüpont volt elérhető.

15 perc múlva ugyan ebben a szobában megint felhívtam az órát de most csak simán tartottam a vonalat, nem bütyköltem semmit az órán. 10 perc után bontottam a vonalat, nem melegedett túl.

[ Szerkesztve ]

(#222) $atirka válasza Csocsesz75 (#221) üzenetére


$atirka
senior tag

De jó neked, nálam 1:45nél megszakadt a hívás, repülőbe tette magát túlmelegedés miatt.
Csak 1 egység hiányzott végig a maximum térerőhöz. :((

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#223) $atirka


$atirka
senior tag

Aztán most közlekedtem a városban, közben meg hívtam az órát, most meg nem melegedett túl, 8 perc után kinyomtam.
Nyilván jobb a térerő nyílt terepen, de amikor lekapcsolt, akkor is majdnem maximumot mutatott. Ezek szerint nem valós térerő, amit mutat.
A 4es watchom nem volt LTE-s, de úgy tudom ugyanilyen volt az is. Hmm...

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#224) motown5l


motown5l
senior tag

Hellosztok. Nem tudom be állítani az órát úgy hogy tudjam használni telefon nélkül. Esim van hozzá. Telepiteskor be kérte a qr kódot és hozzá adtam. El is fogadta internet szépen megy rajta. De hívni nem tudom rajta. Fél hívta a szolgaltatot, és azt mondtam hogy csak simán adjam hozzá az, órát a telefon hoz. És mégse megy. Valami ötlet?Telefon számot meg tudom rakta nézni hogy mit használ?

[ Szerkesztve ]

(#225) $atirka válasza motown5l (#224) üzenetére


$atirka
senior tag

Telekom? Azt hiszem ilyenkor be kell kapcsoltatni a szolginál a volte-t.

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#226) lala666 válasza motown5l (#224) üzenetére


lala666
senior tag

Voltét kapcsoltasd be,ugyan így jártam én is.

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#227) motown5l válasza $atirka (#225) üzenetére


motown5l
senior tag

Külföld. O2 szolgáltató.
És meg van egy kérdésem. Kaptam egy earbuds o t hozzá ajándékba . Azt hol tudom le kérni?

(#228) GeoJoe


GeoJoe
senior tag

Pro LTE: folyamatos pulzus mellett, néhol teló nélkül mobilneten sok mozgással (de kevés értesítéssel) 79%-ra ment le. Ráadásul odacsaptam párszor néhány fémtárgynak és semmi baja. Barátok maradunk :)

(#229) Csocsesz75 válasza GeoJoe (#228) üzenetére


Csocsesz75
őstag

A folyamatos pulzus hiba ellenére talán mi is barátok maradunk.

(#230) $atirka válasza motown5l (#227) üzenetére


$atirka
senior tag

Szolgáltatótól vetted? Ha igen, akkor itt úgy kellett, ha jól emlékszem, hogy tőlük kell kérni egy igazolást, hogy megvetted az órát, azt a doksit meg el kell küldeni a members app-nak, aztán majd rajtuk keresztül kapod meg az ajándékot.
Ha Samsungtól vetted és nem volt benne a csomagban, akkor közvetlen memberstől kérjed.

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#231) Roland861010


Roland861010
addikt

Két nap után az első probléma...

(#232) szilasz007 válasza Roland861010 (#231) üzenetére


szilasz007
aktív tag

Oh ilyesmi volt a 4-es indulása idején. Ott is elő-elő fordult az, hogy allergiás reakció jelent meg a szíjra. Ha nem múlik el, használd más szíjjal. Olvastam olyat, hogy volt akinél ez 1-2 hét volt...

(#233) Roland861010 válasza szilasz007 (#232) üzenetére


Roland861010
addikt

Mire el múlt vagy mire megszokta?
Sosem volt ilyen még egy óránál sem. Lehet túl szorosra húztam.

Várom hogy küldjék az új szíjat.

(#234) szilasz007


szilasz007
aktív tag

Nálam úgy, hogy kilőttem a hey google-t, 38% 1d 7h után. kb 2 óra követett sétával. Nekem ez már a szeretet alapja tud lenni. Lehet végre lesz egy olyan Wear-es órám, amit tudok, majd úgy használni, hogy nem arra kell gondolnom, fogok-e tudni fizetni az este? (retorikai példa :) )

Viszont ezzel az újféle pánttal kezdek nagyon nem megbékülni. Ha izzadok, lecsúszik a csuklómra az óra, mert bár hordva nem érzem nehéznek, de lehúzza a súlya. A 4-es az megmaradt normálisan a karomon. Ha feljebb teszem, akkor meg a fém csat kellemetlen. Még szerencse, hogy adtak hozzá 4-es féle pántot.
Azzal legalább a 3 az 1-ben padon is tudom majd tölteni...

(#235) szilasz007 válasza Roland861010 (#233) üzenetére


szilasz007
aktív tag

volt akinek egyáltalán nem múlt el amíg hordta, majd utána váltás után a gyógyulás volt két hét. Rákerestem. [link]
Na itt mondjuk azt mondják 2-3 nap és elmúlik. Izzadság okozta irritáció, allergia, sok minden lehet. Viszont a szíj csere továbbra is egy megoldás.

(#236) Roland861010 válasza szilasz007 (#235) üzenetére


Roland861010
addikt

Be megyek a samsungba és megmondom kártalanítást kérek mivel veszélyeztetik az egészségem. ;] :))
Mint nálunk a munkahelyen.
Mindenkinek kártérítést ad az állam ha ugy gondolják nem jól bánnak vele.

(#237) eami válasza Roland861010 (#231) üzenetére


eami
addikt

nem ment a szíj alá esetleg víz? nálam akkor szokott az óra hátulja alatt kipirosodni ha víz megy alá és nem tud kiszaradni hamar.

más...
Ollie: neked mennyi időt saccol az akksi miután levetted a toltorol, és mennyit bír ténylegesen (már ha teszteltedes nem töltöttél rá)?

(#238) ollie válasza eami (#237) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Most van nálam az óra negyedik napja, még nem tudom megmondani, meddig fogja bírni, de előreláthatóan kb 4 nap lesz. 67%-on volt, amikor megkaptam, 1 napra rá töltöttem, aztán tegnap megint 50% körüli töltöttséggel, szóval még nem vártam meg, hogy lemerüljön. Amúgy kb 50%-oit merült 2 nap alatt (kb 48 óra volt).

***

(#239) eami válasza ollie (#238) üzenetére


eami
addikt

az egész jónak tűnik. Kíváncsi vagyok majd ha beall mi lesz a tapasztalat.

A sima nekem most 3 órával később hogy levettem a toltorol ír 2 nap 10 órát. Nekem amúgy így is okés mert amikor zuhizok úgy is toltore kerül és olyankor maxra is tölti. Viszont azért kíváncsi vagyok mennyivel húzza tovább a nagy tesó.

[ Szerkesztve ]

(#240) Roland861010 válasza eami (#237) üzenetére


Roland861010
addikt

Nálam így áll most igaz este most nem volt rajtam viszont csütörtök este 8 tol tegnap este 8ig folyamatosan rajtam volt.
Kivéve fürdésnél vettem le.
Ment közben a tesztelés nyomogatas ki-be kapcsolgattam a funkciókat.
Óra lapokat cseréltem azokat babraltam a telefonon.

[ Szerkesztve ]

(#241) barack2244 válasza Csocsesz75 (#221) üzenetére


barack2244
tag

Azért váltott vissza H+-ra hívásnál mert nincs engedélyezve a volte a szolgáltatódnál az előfizetésedre.

Köszönöm a tesztet. Nem váltok 5-re, ez is túlmelegszik akkor.

(#242) Mike81 válasza $atirka (#211) üzenetére


Mike81
senior tag

Szia!
A Telekomnál sem fenékig tejfel az élet. Ha nem hiper szuper giga csomagban vagy ami tudja az 5G-t akkor napközben bele tudsz futni dög lassú netbe. Mivel lelőtték a 3G-t gondolom a 4G túlterhelt lett.

(#243) Roland861010


Roland861010
addikt

Na meg van az első sérülés.
Nem látszik rendesen de tapintható....

(#244) $atirka válasza Roland861010 (#243) üzenetére


$atirka
senior tag

Részvétem :F

Ma navigáltam naviki appal oda-vissza 1,5-1,5km-t bicóval, közben háttérben rögzítette az útvonalat (igaz csak az egyik irányba) a gyári shealt. Most telefon nálam volt, tehát no-lte.
Reggel 9kor vettem le a töltőről, most értünk haza (kocsival mentünk a helyszínre), az óra meg 70%-on van. Állandó pulzus, GPS, stb...
A w4classic itt már ~20%on lenne ahogy emlékszem.

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#245) kakuk.tamas válasza Roland861010 (#243) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Ez ilyen. Használati tárgy, sérül.
Én átlagba két nap alatt odaverem valaminek az órám mindig.
Eddigi rekorder az Watch7-esem, amit a MM-ben a kezemre raktam, és ahogy zártam ki a rollert, neki vertem a biciklitartónak. Azaz kb 10 perc alatt sikerült meggyötörnöm. :DDD :C

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#246) Csocsesz75 válasza $atirka (#244) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Én reggel 6-kor vettem le töltőről, egész nap használtam rendesen. Appokat telepítgettem-töröltem, számlapokat telepítgettem-szerkesztgettem, 3 hívás ebből 1 LTE-n, 3 óra online rádió felváltva bluetoothon-wifin-LTE-n, folyamatos pulzus (amit ugye nem tud mérni mert közben tettem-vettem, mozgott a kezem), kb. 80-100 értesítés is jött, meg mittudomén mit csináltam rajta. Most van 13%-on.

(#247) Roland861010 válasza Csocsesz75 (#246) üzenetére


Roland861010
addikt

Ez szerintem extrém használat már.
Ez egy telefonnak is "sok" lenne nem egy órának.

kakuk.tamas
Használati tárgy de elvileg ennek ennyit bírnia kellene hogy egy kis koppanás után ne legyen rajta fizikai sérülés...

(#248) Csocsesz75 válasza Roland861010 (#247) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Ez az, kíváncsi voltam mit bír. A következő teszt jövő hétvégén lesz, 1 nap csak LTE-mobilnet.

Hétközben munkában nem ezt hordom, csak munka után veszem fel.

[ Szerkesztve ]

(#249) Roland861010 válasza Csocsesz75 (#248) üzenetére


Roland861010
addikt

Azt hittem ez valami "éles " használat. De akkor ezek szerint csak teszt.
Amúgy szerintem egész korrekt így is.

(#250) $atirka válasza Csocsesz75 (#246) üzenetére


$atirka
senior tag

Frankó, akkor jól bírja, Te győztél:K

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.