Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-17 19:32:13

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) dancsuri válasza dancsuri (#1350) üzenetére


dancsuri
veterán

Nem várok, rendeltem [ezt]

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#1352) DrDobos válasza dancsuri (#1351) üzenetére


DrDobos
őstag

Szerintem ezzel foglalkozo forumtars párszáz forintert 3D nyomtat neked ilyet

Samsung Galaxy A55 5G

(#1353) Luigi962 válasza DrDobos (#1352) üzenetére


Luigi962
őstag

"Synar" kolléga ha jól tévedek.

(#1354) malisonX


malisonX
aktív tag

Lehet, hogy rosszul kerestem, de mintha erről még nem esett volna szó:
2022.11.16. 9:00 és 2022.12. 31. 23:59 között vásárolt (nem szürkeimportos) Watch5-ökhöz Vengru szíj igényelhető a Samsungtól, csak számla kell hozzá. [link]
Kellemes Ünnepeket!

(#1355) DrDobos válasza malisonX (#1354) üzenetére


DrDobos
őstag

Ha valaki nem tart a szijjra igenyt, en nagyon szivesen atvennem, sajnos en nem vagyok benne a promocios időszakban :B

Samsung Galaxy A55 5G

(#1356) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Üdvözlöm a Topiclakókat -- én is csatlakoznék.

A jézuska hozott egy sima 5 PRO-t, úgyhogy kemény öt nap tapasztalat áll mögöttem.

Hét éve használok Samsung órát, és a Gear S2 és a Watch után sajnos elég vegyesek az érzelmeim.

Első sorban nyilván a lünetta hiányzik. Anno egy pillanat alatt megszerettem és megszoktam, borzasztóan hiányzik egyrészt a funkcionalitása (a virtuális lünetta egy vicc), másrészt a hozzá kapcsolódó minőségérzet. Ez valami valódi volt egy elvirtuálisodó világban -- sikerült ügyesen ezt is beszántani.

Másodsorban az akkuidő tűnik elég karcsúnak még úgy is, hogy tudom, hogy még javulni fog, de a korábbi telefon a dobozból kivéve, első töltésből is elment két napig, az ötös meg elsőre tíz órát, másodjára másfél napot bírt, és most két napos üzemidőnél látszik megrekedni, olyan beállításokkal, amelyekkel a Watch még három évesen is tartalékkal bírta a három napot.

A szíj jópofa, de nem szeretem ezt a rendszert. (Negyven éve már volt ilyenem, akkor tetszett.) A gondom az vele, hogy különböző élethelyzetekre én napjában többször lazítom vagy feszítem a szíjat, ami a nagyományos változatnál két mozdulat, ennél meg ésszerűen kerülendő és macerás.

A töltőnél azt még megértem, hogy új rendszer van (tudom, hogy annyira azért nem új, de fáj, hogy a meglevő négy Samsung-óratöltőmet nem tudom használni, és a Type C- vel sincs bajom, azt viszont kifejezetten utálom, hogy a vezetéket összenövesztették a töltővel. Ez így szerintem több okból is célszerűtlen és kényelmetlen.

Az pedig, hogy a töltő a levegőben lóg, és az órát simán le kell tenni az asztalra, szerintem két árkategóriával lejjebb még elmenne, de egy prémium termék esetén egyszerűen gagyi. (A dancsuri által javasolt amazonos kombi töltő úton van.)

A pulzusmérése érezhetően megbízhatatlanabb, mint a korábbi óráké, az EKG-t és a vérnyomásmérést még nem próbáltam -- ünnepek után benézek a háziorvosomhoz egy ellenőrző mérésre.

Szóval csalódott vagyok, de 3-4 év alatt csak összeszokunk.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1357) ollie válasza MaCS_70 (#1356) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Melyik órát kaptad? Nem a Pro-t, ugye? Mert annak 4-5 nap az üzemideje.

***

(#1358) dancsuri válasza ollie (#1357) üzenetére


dancsuri
veterán

Remélem a csalódásod később elmúlik (én elégedett vagyok az E-simes 5 proval). Igen, a töltő nagyon jó vételnek bizonyult.

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#1359) MaCS_70 válasza ollie (#1357) üzenetére


MaCS_70
félisten

Dede, 5 PRO, LTE nélkül.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1360) ACE- válasza DrDobos (#1355) üzenetére


ACE-
addikt

Ezzel én is így vagyok... :(

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#1361) ACE- válasza ollie (#1357) üzenetére


ACE-
addikt

Az a 4-5 nap nalam max. 3, talan még pár ora plusszal... nem tudom 5 napot hogyan lehet elérni, max. úgy ha nem is használod...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#1362) Badboys válasza MaCS_70 (#1359) üzenetére


Badboys
őstag

Ott valami nem kerek Nekem LTE s van 5Pro és simán megy 4-5 napot 20 pár% nál teszem töltőre. Próbáld meg újra tenni a rendszert. Mondjuk az Eü részét nem igen használom mert eléggé megbízhatatlan. sajnos, de hát samu.

(#1363) dancsuri


dancsuri
veterán

Van egy a számomra pillanatnyilag megoldhatatlan probléma (feleségem órája). A Wallet program, a gyorsabb elérés miatt a használt óraszámlap egyik "gombja". Most viszont egy HR. után nem jelenik meg a választható programok között.

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#1364) ollie válasza dancsuri (#1363) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A Wallet fel van telepítve az órára? Ha igen, indítsátok el, és utána próbáljátok beállítani.

***

(#1365) dancsuri válasza ollie (#1364) üzenetére


dancsuri
veterán

Természetesen "ezeken" már túl vagyok. A programok közül indítható, és működik is megfelelően. CSAK AZ ÓRA SAZÁMLAPON nincs a választható appok között.

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#1366) ACE- válasza dancsuri (#1365) üzenetére


ACE-
addikt

Szerintem töröld az oraszamlapot és rakd újra.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#1367) dancsuri válasza ACE- (#1366) üzenetére


dancsuri
veterán

Mindent töröltem, a Wearable progit is a telórol, most jó. Köszi.

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#1368) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Kezd beállni az akkuidőm, de a Watch még mindig jobb -- 3 évesen...

Kérdés: tudnátok ajánlani az órára a telefon távollétében is működő, gpx-fájlt termelő trackloggert?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1369) polonic válasza MaCS_70 (#1368) üzenetére


polonic
félisten

Ha az órán követed az edzést a samsung health-szel, akkor a telefonon a samsung health-ből lehet exportálni a gpx-et.

(#1370) MaCS_70 válasza polonic (#1369) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm -- de hogyan indítom el / állítom le a rögzítést?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1371) polonic válasza MaCS_70 (#1370) üzenetére


polonic
félisten

Nem kell semmit elindítani külön. Ha edzést indítasz órán, ami gps-t használ, akkor a telefonon ott lesz az exportálás lehetőség.
A GPS ugye telefon távollétében is működik. Aztán, amikor újból kapcsolatban van a teló az órával, akkor megtörténik a szinkronizálás és minden látszik a telón a SH-ben.

[ Szerkesztve ]

(#1372) MaCS_70 válasza polonic (#1371) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nagyon köszönöm!

De hogyan indítok edzést? (Eddig nem használtam a Healtht.) Azt látom, hogy egy idő után elindul a rögzítés magától, de annak az elejáről (ha egyáltalán elindult) egy nagy rész hiányzik.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1373) polonic válasza MaCS_70 (#1372) üzenetére


polonic
félisten

Az órán elindítod az SH-t, utána előzmények mutatása, aztán válasszon edzést, és ott lesznek ezek:

Itt egy csomót ki tudsz választani. De ez kicsit körülményes.

Vagy kiteszed kártyára a gyakran használt edzéseket, én is ezt használom, és innen egyből indul:

Az automatikus észlelést szerintem kapcsold ki és kézzel indítsd az edzéseket. Nem mindig jó és akkor nem biztos, hogy jó lesz a gps követés akkor. Meg, ahogy írtad is, azoknak az eleje hiányzik.

[ Szerkesztve ]

(#1374) MaCS_70 válasza polonic (#1373) üzenetére


MaCS_70
félisten

Így világos, nagyon köszönöm!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1375) kbadam83


kbadam83
senior tag

Sziasztok, Garmin óráról érkeztem pár napja. Nagyon megvagyok elégedve a ketyerével 1 dolgot kivéve. Ugyan úgy hordom mint a Garmint hordtam, és azt tapasztalom, hogy a pulzus mérés valamiért nem tökéletes. Az a probléma, hogy állandó mérésre van állítva, még sem méri folyamatosan sajnos. Visszanézve a grafikonokon is látszik, hogy nem folyamatosak az adatok, hanem időközönként van csak mért érték. De látszik is ha kicsit megemelem a kezemen az órát, hogy nem mindig megy a zöld fény. Valamit én rontok el, vagy ennél az óránál a folyamatos mérés az ilyen
Köszönöm válaszotokat

És még valami, éjszaka is rajtam van de tegnap is elaludtam 22:20-kor az alvás grafikonon megnéztem az óra szerint 00:25-kor aludtam el. A Garmin percre pontosan írta ezt mindig. Más ilyet tapasztalt?

[ Szerkesztve ]

(#1376) Csocsesz75 válasza kbadam83 (#1375) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Ez sajnos ilyen, hibás. Ilyen volt már a Watch 4 is és azóta ba..nak kijavítani.

(#1377) Macka


Macka
veterán

Sziasztok, talán tudtok segíteni.
Nekem az állandó pulzusmérés be van kapcsolva, ami a gyári face-ekkel rendesen működik.

Ellenben, ha teszek az órára custom face-t, nem változik a kiírt pulzus, azaz nem frissíti magát.

Kellene még állítani valamit?

(#1378) MaCS_70


MaCS_70
félisten

5 nap alatt megjött a töltőállomás az Amazontól.

Érdekes darab.

A Note9-et és a Note10-et szépen tölti Qi-n, a Note4-gyel nem áll szóba.

A Watch5 PRO-t tölti. Kb. 15 óra alatt 10-ről 100%-ra... :Y

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1379) kbadam83 válasza Macka (#1377) üzenetére


kbadam83
senior tag

Ugyan ez volt nekem is mire tegnap írtam is ide, hogy sajnos az állandó pulzus mérés elég hektikusan működik ( szarul ). Ha valamilyen edzést elindítok akkor szépen méri folyamatosan de alap állapotban nem. Én bekapcsoltam a 10 perces mérést az 90%-ban méri 10 percenként, de van hogy itt is kimarad néha. Ugyan ez az alvásnál is, eddig mióta megvan minden nap azt írja, hogy éjszaka én van, hogy nem alszok hanem ébren vagyok. Holott végig alszom az éjszakát. Reméljük sikerül javítani valamikor majd, mert az ezelőtti Garmin órám sosem hibázott ezekben.

(#1380) Macka válasza kbadam83 (#1379) üzenetére


Macka
veterán

Érdekes, mert a gyári face-ekkel ez hibátlanul működik nálam. Csak a gyári óralapok nem igazán tetszenek.

(#1381) kbadam83 válasza Macka (#1380) üzenetére


kbadam83
senior tag

Na én meg töltöttem le sok számlapot. Most már fogalmam sincs melyik a gyári :F Hol találom és honnan tudom melyek a gyárnak?

(#1382) kbadam83 válasza Macka (#1380) üzenetére


kbadam83
senior tag

És tényleg a gyárival tökéletes, akkor ha a gyárit cseréli az ember a folyamatos pulzusmérésnek búcsút inthet :(((

(#1383) Macka válasza kbadam83 (#1382) üzenetére


Macka
veterán

Igen, nekem is így tűnik, csak nem értem az okát.
Van mellette egy Huawei órám is, azon ez tökéletesen működik.

(#1384) dancsuri válasza MaCS_70 (#1378) üzenetére


dancsuri
veterán

Én nem panaszkodom rá

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#1385) csoe válasza MaCS_70 (#1378) üzenetére


csoe
tag

15 óra alatt??? :Y :Y

(#1386) Luigi962 válasza csoe (#1385) üzenetére


Luigi962
őstag

Lehet elírta :W :W :W

[ Szerkesztve ]

(#1387) MaCS_70 válasza csoe (#1385) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, 15 óra kellett neki.

De lehet, hogy az órával van a gond, és elkiabáltam, hogy rendbejött az akkuidő.

Tegnap kora délután vettem le eme remek töltőről ama 15 órás töltés után, és éppen most kapcsolt ki lemerülve.

Se wifi, se OoD, se GPS, se Hey Google...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1388) doongoo válasza ollie (#1357) üzenetére


doongoo
addikt

Azért a 4-5 nap az csak eléggé korlátozott okoshasználat mellett jöhet ki szerintem. Nálam az első szörnyű akksiidők után egy FR után most beállt kb. 3 napra. Ezzel már elégedett vagyok, de a 4-5 nap nálam biztosan nem lesz meg sosem (vagy ha igen, akkor felelslegesen vettem okosórát, mert nem használom)

(#1389) ollie válasza doongoo (#1388) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem edzek, sportolok semmit, de azon kívül mindegy megy. Csak egy dolgot korlátozam, hogy érintésre ne éledjen fel a kijelző (de emelésre feléled). Rengeteg az értesítés, méri a gyaloglást (ami nekem 7-8km naponta), fizetek NFC-vel, stb, gyakorlatilag semmi nincs lekorlátozva. A GPS-t nem használom rajta, mert mindig nálam van a telefon, de amúgy semmi sincs korlátozva. Amíg az órával aludtam (csak zuhanyozáshoz vettem le), 4 bő napot tudott. A bőröm nem bírja, ha állandóan óra van rajta, ezért leveszem, amikor itthon vagyok, így bő 5 napot bír. Persze lehet, hogy szerencsés vagyok, és kicsit nagyobb kapacítású akku jutott nekem (mert ugye a névleges kapacitáshoz képest van egy kis szóródás).

Ja, egyébként a watchface nem mindegy. Van amelyik nagyon meríti az órát, van amelyik alig, meg a kettő között is előfordul.

[ Szerkesztve ]

***

(#1390) ACE- válasza ollie (#1389) üzenetére


ACE-
addikt

Hát, ha nincs is rajtad az óra, akkor nyilván sokkal kevesebbet fogyaszt, hiszen akkor semmilyen értesítés nem megy rá, és mérés, egyéb adatforgalom sincs, kijelző sem kapcsol be még véletlenül sem. Úgy nem csoda hogy 5 napot bír. Gondolom nem csak pár órát vagy otthon. Nekem is kb. 3 napot bír, nekem sincs GPS, edzés, és egyéb pulzusmérés, de nekem csak akkor nincs a kezemen ha töltöm.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#1391) ollie válasza ACE- (#1390) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Olvastad, hogy ha non stop rajtam van, akkor bő 4 napot bír?

***

(#1392) Macka


Macka
veterán

Ki milyen face-t használ, ami real time mutatja a pulzust?

(#1393) dancsuri válasza MaCS_70 (#1387) üzenetére


dancsuri
veterán

Az asszonyét így tölti

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#1394) atomstefi válasza dancsuri (#1308) üzenetére


atomstefi
csendes tag

Szia,
Neked hogyan alakul az akku idő az új frissítéssel, mert nekem 20 óra alatt lemerült, előtte pedig 3 napot kibírt?

(#1395) goldister


goldister
tag

Ticwatch 3 pro-m van, de az utobbi napokban elgondoltkodtam a cserén. Elsősorban samsung órákat néztem, köztük a 44mm-ese LTE verziójút. Kinek milyen véleménye van róla? Üzemidő ennél hogy alakul? :R

(#1396) dancsuri válasza atomstefi (#1394) üzenetére


dancsuri
veterán

Az enyém ( E-simes 45mm pro) bő 2 nap :(((
Feleségemé (E-sim 40mm) bő 1 nap :(((
Remélem javulni fognak.

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#1397) MaCS_70 válasza dancsuri (#1393) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én rájöttem, hogy az óra hajlamos félrecsúszni az állványon. Ma reggel nagy ügygonddal feltettem, szépen odasimult, aztán egy jócskán elálló órát vettem le róla. Ez sokmindent megmagyaráz.

Az üzemidőt viszont elkiabáltam. Délben 95%-os töltöttséggel indultam el otthonról, két napra -- töltő nélkül.

Az óra saját bevallása szerint jelenleg 70%-on áll, ami szerinte 1 nap 4 órára elég még... :(

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1398) goldister válasza goldister (#1395) üzenetére


goldister
tag

+ ti honnan vennétek? Árukeresőn nézve láttam olcsón a smartshop (98e, gondolom szürke importos) illetve aqua-t. (123e) Szerintetek?

(#1399) Gubu0101 válasza goldister (#1398) üzenetére


Gubu0101
veterán

Hat,en ha venni akarok valamit,akkor mindig arukereson vadaszok a leheto legolcsobbra,de azert a boltot megvalogatom,utana nezek.Nem szoktam foglalkozni azzal,hogy honnan szerzik be.pl.Aquatol rendeltem fulhallgatot 34 ezer volt,ugyan ez az Emagnal 80 :U Nem kerdes,hogy melyiket valasztottam :D

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#1400) JoHn123 válasza MaCS_70 (#1397) üzenetére


JoHn123
tag

Uzemido: Mikor megvettem en is ezzel szenvedtem: 1, max 2 napot ment el. Az itteni tanacsok alapjan elvittem szervizbe. Ott parkolt kb 3 hetet, csereltek alaplapot meg akkut. Most 3 napot mindig elmegy, nyugodtabb napokon 4-et is. Viszont a hivatalos szerviz egy olyan regiokodos alaplapot rakott bele, amiben tiltva van a vernyomas meres.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.