Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) gam3r-x válasza B.F.G. (#300) üzenetére


gam3r-x
csendes tag

A 292-es hozzászólásból. 😉

(#302) B.F.G. válasza gam3r-x (#301) üzenetére


B.F.G.
senior tag

:U uhh.. tényleg.... hát remélem, hogy ebből a hsz-ből tényleg az következik, hogy megkapjuk mi is utána majd rootolom ha a frissítésen is működik a módszer amit linkeltél.
Egyébként ezt a root módszert csak úgy találtad, hogy beírtad a youtube hogy how to root SGT4 7.0?

(#303) gam3r-x válasza B.F.G. (#302) üzenetére


gam3r-x
csendes tag

Már nem emlékszem, de valószínűleg google a barátom. De csak azért rootoltam, hogy működjön az ES File Explorer.

(#304) Trooper82


Trooper82
senior tag

http://www.youmobile.org/blogs/entry/Official-Samsung-Galaxy-Tab-4-7-0-and-Galaxy-Tab-4-8-0-Lollipop-5-0-2-Updates-to-Start-in-July

Itt láttam a hírt az update-ről. De eddig csak az lte verzióra adták ki. Az oldal alján az updates-nél vannak mindig a friss hírek.

(#305) kirusz1 válasza gam3r-x (#303) üzenetére


kirusz1
őstag

ES file explorer hez nem kell root tuttommal

(#306) gam3r-x válasza kirusz1 (#305) üzenetére


gam3r-x
csendes tag

Ha az sd kártyát is akarod vele kezelni, akkor kell.

(#307) gam3r-x válasza Trooper82 (#304) üzenetére


gam3r-x
csendes tag

Jó lenne egy frissítés, a wifi probléma miatt is, meg mert mostanában egyre többször állnak le az alkalmazások, csak úgy...

(#308) kirusz1 válasza gam3r-x (#306) üzenetére


kirusz1
őstag

Kezelésen mit értesz?

(#309) gam3r-x válasza kirusz1 (#308) üzenetére


gam3r-x
csendes tag

Törlés, áthelyezés stb.

(#310) kirusz1 válasza gam3r-x (#309) üzenetére


kirusz1
őstag

Ezt nem értem.ahoz minek?vagy rendszer fájlokat is törli?

(#311) gam3r-x válasza kirusz1 (#310) üzenetére


gam3r-x
csendes tag

Érteni én sem értem, de az ES File Explorer és társai (TC), csak akkor kezeli a memória kártyát, ha rootolva van a készülék.

(#312) kirusz1 válasza gam3r-x (#311) üzenetére


kirusz1
őstag

Kipróbálom.Régrbben használtam. ES-t.Root exproler és társaihoz kell root

(#313) gam3r-x


gam3r-x
csendes tag

Írtam a Samsung Magyarországnak, azt mondták, hogy nincs infójuk róla, hogy mikor lesz 5-ös android erre a tabletre, szóval szerintem egy darabig még várhatjuk. 😕

(#314) Wyco


Wyco
tag

Nap kerdese...nem olvasom vegig most a haromszaz kommentet, szorri...az LTE-verzioval lehet telefonalni? (kvazi, mukodik telefonként?)
Koszi!

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#315) bringasisti válasza Wyco (#314) üzenetére


bringasisti
őstag

Szia igen

BENEFON DELTA--------N8

(#316) gam3r-x


gam3r-x
csendes tag

Szoftverfrissítéssel kapcsolatban senkinek semmi hír?

(#317) Ági22 válasza gam3r-x (#316) üzenetére


Ági22
újonc

2 hete frissítettem a sammobile oldaláról,már éppen eladás előtt álltam.Az 5.1.1-el viszont szuper lett.2 nap 5 óra,10 óra képernyőidő után még 19%-on állok.Gyorsabb és sokkal jobb a menürendszer is.

(#318) ferke72


ferke72
aktív tag

Sziasztok!
t235 felől kérdeznék. szóba jött asus zenpad és huawei mediapad 8 lte..ezek után jött képbe 235..
ram ról hangzik benne és lte.. látom kamera nem bomba benne és üzemidő is baráti 5.1.1 rendszerrel is.
ti mire voksolnátok? :R

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#319) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Sziasztok. Tudtok Pesten jó, megbízható és nem "azonnallehúzó" szervizest, vagy kollégát aki jártas a képernyőcserében?

Gyermekem leejtette, üveg ripitya...sírás-rívás-boronkodás...most jó lenne megtudni, mennyi lenne a szervizelés, bár szerintem lassan nem éri meg szervizelni...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#320) Blaise


Blaise
veterán

Sziasztok!

Behalt a tavaly karácsonyi sláger teszkós Op3n Dott tablet, amit a szüleimnek vettem. Alapvető dolgokra használták (böngészés, időjárás nézése, hírolvasás ilyesmi)

Valószínűleg visszaadják majd a vételárat (15 ezer Ft), de ezzel nemsokra megyek, mert ennyiből nem tudok hasonló gépet venni helyette, így feljebb lépnék. Értelmes áron (max 40-50ezer Ft) egyelőre csak ezt a Samsung Galaxy Tab 4 7.0 modellt látom, amit most akciósan 40 ezer körül szórnak.

Látom itt írogattak néhányan frissítésről. Jött rá végül hivatalosan 5.0 droid? Ha nem akkor lehet rá számítani? :R

(#321) dragonfx


dragonfx
veterán

hi.
kinek van ilyenje?
a sima t230as wifis?
érdekelne gyakorlati vélemény kijelző érzékenysége wifi jelerőssége.
kijelző szépsége.
akksi időtartama wifis játék alatt.
mivel jobb az 1280as felbontás?érzhetőbb mint az 1024?
1.5 gb ram hoz valamit?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#322) Zozo® válasza Ági22 (#317) üzenetére


Zozo®
tag

Szia! Melyiket raktad fel?
Az SM-T235-höz, nem látok magyart... van azeri, orosz, nordic, singapor és francia.

 iPhone 12 Pro Max Pacific Blue 256GB, MacBook Air 2017, Apple Watch Series 5, Airpods Pro , 2x Mi Box 3, 1X Mi Box S

(#323) kovabor


kovabor
tag

Sziasztok, "boldog" tulajdonosa vagyok egy ilyen készükléknek, sima t230-as wifis.

Első dolgom a tömérdek fölös app kilövése, touchwiz lecserélése, stb.

De így is annyit vacakol a rom, hogy el sem hiszem. Pl a videokba (chrome lejátszásnál) nem lehet beletekerni, belassul, stb.

Megszoktam már a sima egyszerű romokat, melyen nics ez az átszabott beállítások menü, meg stb. Nincs erre a készülékre egy sima rom, ami nem ilyen mindenféle "csicsás, felesleges kinézetet ad az egésznek?

A másik, hogy erre is fog jönni android 5.1, vagy ezt már a feledésbe merült kacatok közé sorolja a samsung?

Cyanogenmod várható rá, vagy létezik? S2-re azt raktam föl, meg Ace-re is. Meg amugy minden mozgo masinámra, jó lenne, ha erre is elkészülne...

Előre is köszönöm a válaszokat, és a segítséget,
Jut is eszembe: A segítségkérés:
írtam, hogy a belső videolejátszásba sehol nem tudok tekerni. Ez rom hiba, mert root->Chrome töröl->újratelepít->u.e.
Nincs mód csak külső lejátszóval játszatni bármilyen videót? (Biztos van rá megoldás, mert van olyan kütyüm, amit ugyanaz az oldal külsővel játszik le.) De mondjuk indavideoba sem tudok beletekerni, pontosabban csak egyszer, utána a video megy, de pörög a töltés, és utána akárhova kattintok, nem lépteti a videót.

Köszi

(#324) kovabor válasza dragonfx (#321) üzenetére


kovabor
tag

Látom, kérdezted milyen.

A kérdezett dolgokra:
Felbontás ideális, akku idő jó, kb 4 nap, de én nem játszom vele, viszon folymatosan wifi kapcsolat van, meg sok programot futtatok (security cam, stb), De kiirtottam rola a gyári fölöst. Nekem a samsung kezelőfelület felejtős, de szerintem ez megszokás kérdése. Ipadről egyszerűen nem lehet átszokni. Vacak.

A készülék amúgy jó, de (olvastam már azt hiszem itt is) nem éri meg az árát. Ennyiért sokkal jobbat lehet kapni más gyártóknál, s a minőség szerintem nem térhet el annyira.

Kamera használhatatlan, a kínai 10e forintos tabletben sokkal jobb van.
Ha őszinte akarok lenni, ez egy lehúzós, átverős készülék.

(#325) Szabcsizz válasza kovabor (#323) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Szia!
Jól tetted,hogy töröltél/tiltottál minden felesleges dolgot amit csak lehetett.Viszont a Chrome-ot,én a helyedben nem használnám ezen a tabon.Egyszerűen kevés hozzá,azért találkozol ilyen anomáliákkal.A gyári böngésző jól teszi a dolgát(már amennyire tudja),plusz a Play-en találsz csomó alternatívát,ami nem annyira teljesítmény éhes,mint a Google megoldása.A ROM-okkal kapcsolatban meg annyit,hogy XDA-n találsz hozzá,AOSP alapút.Ha jól emlékszem..

Szerk:ezt az oldalt lesd meg,ha Custom ROM-okat szeretnél használni. XDA

[ Szerkesztve ]

(#326) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

Most kaptam egy T230-as készüléket. Van egy kezdőlapom meg 2 másik lap is. Azokat hogyan tudom törölni? Ha hosszan nyomok a kijelzőre nem ugrik fel olyan opció, hogy lap törlése, ha meg simán a lapokra nyomok, betesz egy újat.

Másik kérdés, hogy ezen a tableten van lehetőség másik készülék beállításainak/appjainak a telepítésére? A telefonomon (S5) reset után megkérdezi, hogy akarom-e egy másik készülékem beállításait alkalmazni?
Jó lenne, ha nem egyesével kellene telepítenem az alkalmazásokat, hanem leszinkronizálná valahogy a telefonomról. Lehetséges ez?

Illetve még egy kérdés: usb-ről próbáltam tölteni, az akku pirossal át van húzva és azt írja nem töltődik. Kolléganőmnek ugyanez a problémája van, csak másik tablettel, viszont neki tölt. Kezdjek aggódni?

[ Szerkesztve ]

(#327) Szabcsizz válasza #54715584 (#326) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Szia!
Ujjhúzó mozdulatot lell a főképernyőn csinálni,és ott majd értelemszerűen fogod tudni törölni a többi lapot.
A másik meg,hogy nem baj hogy az az ikon van ott,tudomásom szerint ettől függetlenül vesz fel töltést USB-ről is.

(#328) #54715584 válasza Szabcsizz (#327) üzenetére


#54715584
törölt tag

Igen, közben rájöttem, hogy 2 ujj kell hozzá. :)
A töltés is ment, csak fura volt az áthúzott jel.
Viszont nálam laggol a rendszer, eléggé lassúcska és akadozik.
A névjegy szerint a legutóbbi frissítés van fent. Samsung phone info szerint viszont nincsen imei szám és néhány dolognak elég fura neve van.
Odinnal újratelepítés segíthet ezen a dolgon? Amikor megkaptam, reset utáni állapot volt elérhető.

(#329) Szabcsizz válasza #54715584 (#328) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Egy újratelepítés nem árthat.Főleg ha használtan vásároltad,esetleg sufni GSM-ből.Ilyen esetben kötelező egy újrahúzás,vagy gyári visszaállítás.Viszont csodát ne várj ettől a készüléktől.Dobj rá egy Nova launcher-t,plusz a Samsung/Google hülye alkalmazásait töröld/tiltsd.Én is mindent tiltottam/töröltem amit csak lehetett.Úgy már tűrhetőbb lesz a sebessége.

[ Szerkesztve ]

(#330) donguba


donguba
csendes tag

Valaki tud segiteni?
Raktam a 230 as ba 32 gigas karit.
HOgy tudom oda telepiteni a jatekokat mert keves a hely a tabon.
Koszi

(#331) #54715584 válasza donguba (#330) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nekem az ellenkezője kellene. Az egyik játék folyamatosan a kártyára akar települni. Megnéztem a kártyára telepített alkalmazásokat, szinte az összes rajta van a listán, de 0 byte mérettel.

(#332) Zozo® válasza Szabcsizz (#329) üzenetére


Zozo®
tag

Lehet, hogy én tudom rosszul, de imei csak a sim kártyásnak van.

 iPhone 12 Pro Max Pacific Blue 256GB, MacBook Air 2017, Apple Watch Series 5, Airpods Pro , 2x Mi Box 3, 1X Mi Box S

(#333) kovabor válasza Szabcsizz (#325) üzenetére


kovabor
tag

Prism Barebone van mar rajta, ez jol teszi a dolgat, eleg sok ideig nirja. Koszonom a tanacsot, mielott kerdeztem, mar vigigbongesztem, csak remenykedtem, hatha mar valaki itt is vegigprobalta az egeszet.
en is kaptam ezt a tabit, ennyi penzert egyszeruen... nem szeretem a samsungot (hozzateszem, a laptopom, telefonom, tabom, stb samsung😁) de ettol fuggetlenul nem jo minoseguek. van kivetel, mert a samsung s2 a mai napig jol teszi a dolgat 6.0.1 el, de annak is irrealis ara volt anno, azt is kesobb kaptam. sok kinai csodat hasznalok, van amit tobb eve, s vannak olyan jok, mint egy samu .

ennek a tabnak tenyleg szep a kepe, de ennel tovabb semmi extra.

Az sd kartya problemara meg root a megoldas. at kell irni az egxik file t, mrrt alapbol nem engedi irni az sd-t.
Ha nincs root, akkor a jatekot ugy tudod telepiteni, hogy addig kiveszed az sd kartyat, vagy lecsatlakoztatod a beallitasokban.

Megegyszer kosz a segitseget

(#334) kovabor válasza donguba (#330) üzenetére


kovabor
tag

http://winaero.com/blog/unlock-external-sd-card-writing-for-all-apps-in-android-4-4-kitkat/

itt takalod a leirast, ez megoldhatja a problemat, de ertelemszeruen root kell hozza. en beleintegraltam a telepitett romomba, igy egyszerubb volt. Talan a prism rom mar tartalmazza, nem probaltam eddig...

ja es meg csak annyi, hogy xda-n mar van egy cm11 kezdemenyezes, de nagyin alpha verzio, igy nem tudni, lesz e belole valami.

konkluzio: ez tablet annyira vacak, hogy meg a cyanogenmod12 (mivel egyszeruen nem fut rajta a kernel) sem fut el rajta, sot mi tobb, a cm11 is osszeomlasokkal ez a processzor, meg tudomisenmivanebbenatabletbenban dolgok nem jok...

szep estet

(#335) kovabor válasza Szabcsizz (#325) üzenetére


kovabor
tag

szia/sztok

gondoltam (mivel szeretem a chromot), kiprobalom rajta a dev chrom appot. azzal gyonyoruen mukodik a video tekergetes, meg gyorsabb lett az oldalbetoltes.

sajnos ez sok kompromisszum egy ilyen kutyunel, de... mit van mit teenni....

meg annyi, hogy feltettem a sokat dicsert, megis szerintem kevesek altal ismert Greenify appot, es egyszeruen... erezheto a valtozas. ha valaki nem ismerne: hibernalja az appokat, de csak addig, mig ujra nem ghasznalod, s ezzel energiat takarit meg. jobb, mint barmely mas hasonlo app. nekem jelenleg egy toltessel igy 27szazalekon van, de mar tobb, mint hat napja hasznalom😃

[ Szerkesztve ]

(#336) Babetta-X


Babetta-X
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy érdekes problémám, ami szerintem samsung sajátosság, de nem tudom orvosolni. Adott egy samsung galaxy tab 2, évekig ezzel skypeoltam, és minden jó, de a kamerája egyszer csak gondol egyet, és hívás után ráközelít az arcomra (a hívott fél látja) és utána így is marad, tehát nem látni az egész képet, csak az arcom kb.
Gondoltam majd az idő megoldja a problémát, most egy Galaxy Tab 4.0-val skypeolok, és a legnagyobb meglepetésemre a hiba ugyanúgy fentáll. Ha telefonról skypeolok, akkor tökéletes minden, de a tableten állandóan nagyít. Mitől lehet ez mi rá a megoldás? A beállításokat végigböngésztem, de ott semmit nem találtam sajnos.

(#337) Mui


Mui
tag

Sziasztok. Van egy ilyen tabletunk amire vegzl nem kerult folia. Lett is rajta egy hatalamas karc. :( Lehet ezt valahogy javitani?

(#338) _Roy_


_Roy_
tag

sziasztok

volt olyan problémátok a tab-al, hogy eldobja a sim az adatkapcsolatot és ezért újraindul

(#339) B.F.G.


B.F.G.
senior tag

A véleményetekre lenék kíváncsi, szerintetek mennyiért lehetne eladni:
Samsung Galaxy Tab4 T230 tablet-met?

Meg hol lenne érdemes meghirdetni?

Valakit érdekel esetleg?

2018.06.04-ig van rá garancia +1 évet vásároltam rá.

[ Szerkesztve ]

(#340) Tailor21


Tailor21
csendes tag

https://youtu.be/dCuTH3je07E

Házilag javítható ez a hiba?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.