Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:34:24

LOGOUT.hu

Elsőnek javasolom, hogy az érintett tesztet olvasd el. Sok dolgot, melyet a cikk kitárgyal, helytakarékosság végett nem említek meg.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10701) eastsider


eastsider
nagyúr

Fura mennyire megoszlanak a vélemények az új ROMról...
xda-n is annyi a hiszti, ill. sokan dícsérik is. KIES-sel frissítettem én is, és sokkal jobb, mint az előző...

szerintetek ezeket a junk appokat mi is eltávolíthatjuk ?(tudom, S3, de na)
[link]

nekem temple run 2 sem szaggat...

[ Szerkesztve ]

(#10702) Jason19 válasza eastsider (#10701) üzenetére


Jason19
senior tag

Azt nem vitatom, hogy jobb mint az előző, csak az azelőttinél még mindig nem jobb :U

Aki LPZ-ről váltott, nem csoda, hogy dicséri. De LPY-hoz képest elég gyászos..

(#10703) sheep válasza Jason19 (#10702) üzenetére


sheep
addikt

ne általánosíts azért mert neked nem jó
én is felraktam és nálam még jobb mint az LPY
ahogy olvasom itt a fórumot eddig mindenkinek jobb lett

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#10704) eastsider válasza sheep (#10703) üzenetére


eastsider
nagyúr

xda-n is annyi embernek nem tetszik arányaiban, mint itt kb.. legtöbbnek szmúsz ahogy kind mondaná, de van aki meg szídja, nem is kicsit.
fura, hogy ilyen gyakran tolják ki a romokat... miért nem várnak vele kicsit, és csinálnak egy sokkal jobbat..
vagy Samunál ez bevett eljárás?

nekem yutub sem laggol, eddig laggolt...(néha) GB-nis volt gondja... de nem fagy meg, mint ahogy többen írták..

a mem kezelés is király. nem a szabad ramot kell lesni, (minek van az, ha ott van szabadon... használjuk csak, azért van, tessék bekesselni az alkalmazásokat... menjen szépen gyorsan minden...

nem is értem, hogy miért nem tartja kötelezően memóriában a tárcsázót... ICS-óta annyira lassan nyitja meg a legtöbb telefon... ez azért elég gáz egy telefonnál... tuti érdemes kirakni a kedvenceket főképernyőre, úgy talán gyorsabb az egész...

amúgy most a gyári TW-t használom... amúgy van nova primeom megvásárolva, de kicsit próbálgatom ezt is. semmi lag. úgy megy minden, ahogy kell...
LPZ-vel. illetve nem is azzal, hanem a thunderzap 2.5-tel volt olyan gondom, hogy 2-3 percre megfaygyasztotta a telót, akár a play áruház is... amióta leszedtem, nincs ez.. tuti valami összeakadt

(#10705) vallas válasza vazzz (#10629) üzenetére


vallas
őstag

Mókolva csak a kernel van, nincs fenn főzőtt rom, marad az odin....

A TZ3.5 kernel bezavarhat az odinos frissítésbe?

CWM backup az meg volt előtte....

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#10706) vallas válasza Piloss (#10651) üzenetére


vallas
őstag

Ez nekem is jól jönne, én is kihagytam ezt a lépést a TZ kernel felrakáskor... :W

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#10707) Jason19


Jason19
senior tag

Ha valakinek a 15fps smooth akkor biztosan, de mint mondtam, ugyanez volt lpz-nél, pedig ott aztán mindenféle módszer kipróbáltam, akkor talán mégiscsak a rommal van a hiba. Vagy a samsung csak nekem gyártott egy telefont, amivel az LPY teljesen jó - miközben másnak szar - amiben a tárcsázó 1 mp alatt betölt, viszont az lpz és lq4 is 15fps-re van lockolva. Mert ez sokkal valószínűbb, nem? :U

(#10708) eastsider


eastsider
nagyúr

XXLPZ kernel

[ Szerkesztve ]

(#10709) sheep válasza eastsider (#10704) üzenetére


sheep
addikt

igen de azok panaszkodnak akiknek eddig is volt gondjuk
akiknek laggolt a launcher, nem ismerte fel a Kies, stb, azoknak nem nagyon lett jobb most sem
nem tudom hogy mi állhat emögött, de nekem semmi problémám, és eddig sem volt
lehet hogy van egy rosszabb széria vagy nem tudom, de azért ne általánosítsunk már mert néhány embernek rossz
nyilván a fórumba azok fognak írni akiknek rossz valami, és nem azok akiknek jó
szvsz sokkal többen vannak azok akiknél minden rendben van

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#10710) keke69


keke69
őstag

Basszus azt hittem kijött a 4.1.2 gyári mert csak átfutottam a topikot,kies indul telefon rá,semmi.Vissza fórum olvasás részletesen,letörés:(

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#10711) Jason19 válasza sheep (#10709) üzenetére


Jason19
senior tag

Nekem az LPY-vel nem volt baj, LPZ-vel kezdődtek a gondok.. Mellesleg akiknek semmi gond, azoknak a többsége rootolt/custom kernelen van..

Nova laucher is ugyanúgy laggol.. lényegében minden.

[ Szerkesztve ]

(#10712) vallas válasza eastsider (#10708) üzenetére


vallas
őstag

You need permission to access this item.

de küldtem mail... :)

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#10713) sheep válasza Jason19 (#10711) üzenetére


sheep
addikt

nekem pl gyári rendszerem van, custom kernel sincs
a tiédhez hasonló problémát (az előző verzió jobb volt) egy embernél olvastam (te0o írta ugyanezt kb)
nem te vagy véletlenül "tesztelem" az xda-n?

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#10714) Jason19


Jason19
senior tag

Feltettem a tz 3.0-át és mostmár nyoma sincs a lagnak..

(#10715) Gery15 válasza Jason19 (#10711) üzenetére


Gery15
addikt

Full gyári JB, kernel meg minden és semmi gondom... :U

HyperX

(#10716) Acef válasza sheep (#10713) üzenetére


Acef
addikt

+1
szintén minden gyári, és O.K.. jelenleg: ...XXLQ4
Eddig sem voltak problémáim, és a frissítésekkel minden még gyorsabb, jobb.
JB-t odinnal raktam, utána KIES-el frissítettem.

Lehet, hogy kipróbálom a TZ-t.
Akinek problémai voltak, azoknak megoldotta.
Nekem rendben volt minden, kíváncsi vagyok, hogy van-e még hová fejlődni.

(#10717) Carline válasza sheep (#10713) üzenetére


Carline
őstag

Lehet hogy Ő az.
Ott is pont úgy reagál az úgy firmware-ra mint itt.
Van akinek jó van akinek nem.
Valamilyen szórás biztosan van a telefonon belül is, mert világszerte így van.
Szerencsére (kopp-kopp-kopp) nekem jól működött már a GB is, nem volt gördítési hibám sem.
JB óta max az akku merülés az ami zavar.
Most töltöm a csoki V5 romot. Teszem fel az LQ4-re.
ZTE-n edződtem androidra, ott is alap volt, hogy hetente toltam az új romot (egy ideig).

Odinnal feltehető stock JB kernelek
Mind a két kernel fájl (kernel.bin.md5 és kernel2.bin.md5) benne van a csomagban. Binary counter nem növekszik.
Felrakásnál 1.85 Odin ajánlott. Re-partition NE legyen bepipálva, csak az Auto Reboot és az F.Reset Time.
A letöltött fájlt a PDA részbe kell betallózni.
Előtte egy wipe dalvik-cache nem árt CWM alól.

XXLPY kernel: [link]
XXLPZ kernel: [link]
XXLQ4 kernel: [link]

[ Szerkesztve ]

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#10718) Jason19 válasza Carline (#10717) üzenetére


Jason19
senior tag

Igen, én, de nem tudom ezzel hogy jutunk előre a probléma megoldásban :F

Az mondjuk nem tudom, hogy miért meglepő ha ugyanazt írom le mint itt, hogy szaggat (tz kernellel nem)
Inkább akkor lenne meglepő, ha ott meg áradoznék, hogy milyen fasza lett.. :)
Most pedig megy vissza az LPY... az nekem bevált, és valószínű majd csak a magyart teszem fel rá. De legalább már tudom, hogy a kernel a hibás..

(#10719) skifekete válasza Jason19 (#10718) üzenetére


skifekete
senior tag

Ha TZvel nem szaggat, akkor minek teszed fel az lpyt?

Nem a víz a hülye, ha nem tudsz úszni

(#10720) vazzz


vazzz
őstag

Na már megy a counter reset jb alatt is[link]

(#10721) Jason19 válasza skifekete (#10719) üzenetére


Jason19
senior tag

Nem szeretem babrálni nagyon, a stock LPY-vel meg pont ugyanott vagyok, mint buherált LQ4-el.. leszámítva két haszontalan appot :U

Off: Ez most nemide tartozik, de valaki eltudná magyarázni nekem a T-s mozaik díjcsomagok működését? Elvileg fizetek egy 5k-s havidíjat, ebbe benne van a lebeszélhető 5k hívás, az internet, stb. Előző hónapban keveset hívogattam, és 2k-t kellett fizetni, most többet, és 8k Ft-ot kell... (átlagban még meg is van az 5k :DDD ) gondolom túlmentem az 5k-n - bár ezt nemhiszem, kevesebbnek tűnt, pláne a 2k-shoz képest - de előtte hogy lett 2k?

[ Szerkesztve ]

(#10722) Acef válasza Carline (#10717) üzenetére


Acef
addikt

Carline, vazzz, sheep, ..... ill. más gyakorlott root és kernel felrakók - használók!

Tudom, hogy ettől szokott kiakadni mindenki, de nem szeretnék téglát gyártani, a gyakorlatlanságom miatt.
Tehát kérdezek:
Nem ROOT-olt, T-Mobilos, jelenleg KIES-el frissített LQ4-et futtatok az Advancen. Nincs semmi problémám a telefonnal, de nincs olyan dolog, amin ne lehetne javítani.
Szeretném kipróbálni a TZ, csoki, .... kernelt, vagy romot, ROOT-ot, stb...
1x frissítettem ODIN-al, nincs benne gyakorlatom, mert utána a KIES-t használtam. A korábbi telefonjaimat is csak a gyári rendszerekkel frissítettem. A WIPE factory reset és a Download mód megy, +nincsenek USB-s csatlakoztatási problémáim, de nem vagyok jártas ezekben a dolgokban.
Mit javasoltok, mit próbáljak, mi az ami bevált? Mivel jobb, mint az LQ4?
És legfőképp: hogyan kell felrakni?

(#10723) skifekete válasza Acef (#10722) üzenetére


skifekete
senior tag

Ennek esetleg lehetne nyitni valami alfórumot vagy ilyesmit? Többször linkelték a felrakását, stb de ezeket visszakeresgélni elég hajhullató

Nem a víz a hülye, ha nem tudsz úszni

(#10724) Carline válasza vazzz (#10720) üzenetére


Carline
őstag

Volt valaki aki kipróbálta és sikeres lett a művelet.
Szerencsére nem érint a counter nullázás, de hasznos lehet.
A triangle away fizetős a playen ez meg egy ingyenes, terminálba írható parancssor.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#10725) Acef válasza skifekete (#10723) üzenetére


Acef
addikt

Igen, egyrészt hajhullató, másrészt ha nem megfelelően rakom össze a több felhasználótól gyűjtött infót, akkor téglázom a telefont.

(#10726) Carline válasza Acef (#10722) üzenetére


Carline
őstag

Root le volt írva (talán én írtam?) keress rá.
Kernel felrakása 1.hsz-ben.
De beírom a logout blogomba (nehogy kihulljon a hajatok :D )
Majd jól a blog végére írom és utalok rá, hogy ez ám nem támogatott a mi kis magyar telónkon.

[ Szerkesztve ]

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#10727) vazzz válasza Carline (#10724) üzenetére


vazzz
őstag

Szerencsére már engem sem érint, de jó tudni, hogy van ilyen opció. :)

(#10728) Acef válasza Carline (#10726) üzenetére


Acef
addikt

Köszönöm, hogy vigyázol a frizurámra / frizuránkra :) :R

A módosításoknál mi az ajánlott? TZ , csoki, ....

(#10729) donat_sz válasza skifekete (#10657) üzenetére


donat_sz
senior tag

(#10730) szabacsik válasza vazzz (#10720) üzenetére


szabacsik
őstag

Jövök neked egy sörrel :C :C :C :DD :DD :DD
Köszi az infót :)

[ Szerkesztve ]

/\____/\

(#10731) Carline


Carline
őstag

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A blogom vége felé írtam a JB-vel kapcsolatosan pár dolgot.
Ha úgy gondoljátok valamiről még kellene ott írnom, ne fogjátok vissza magatokat. Jelezzétek. :)
Keresőknek: root odin download mód kernel
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

[ Szerkesztve ]

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#10732) derrik válasza Carline (#10724) üzenetére


derrik
őstag

triangle away akkor használható Advance-n?

(#10733) Carline válasza derrik (#10732) üzenetére


Carline
őstag

Miért? Írta ezt valaki?
Én azt írtam, hogy az fizetős a parancssoros változat meg nem.
Egyébként nem elérhető a telónkhoz a triangle away.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#10734) zjuhasz


zjuhasz
aktív tag

sziasztok,
van egy olyan félelmem, hogy ha majd kijön valamelyik hazai szolgáltató a JB-el, akkor először az lpy-t hozza ki, majd hónapokra rá az lpz-t, stb. Szóval hogy mindig 4-5 verzióval le lesz maradva az épp aktuális legfrissebbhez képest.
Alaptalan?

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#10735) Silverblue75 válasza Acef (#10581) üzenetére


Silverblue75
csendes tag

Üdv! Ezt nem értem itt pont nem azt mutatja, hogy ennyire leterheli a 625Mb Ram-ot és abbó 530Mb-ot használ vagy rosszul látom? :F

Honor Band 5 1.1.0.104 , Honor View20 Android 9.1 Magic GPU Turbo 3.0

(#10736) szabacsik válasza Silverblue75 (#10735) üzenetére


szabacsik
őstag

Jól látod csak nem figyelsz :)
Fut azért ott 5 progi és írja, hogy mennyit használnak azok. Ezek mellett még van szabad ram ez a kép lényege. Tehát több van mint volt. (nekem 280-310mb körül pl.)

/\____/\

(#10737) donat_sz válasza donat_sz (#10642) üzenetére


donat_sz
senior tag

na furi a helyzet, mert wifin tudtam csatlakozni a kies-hez, de usb kábelen nem (hátra dugtam az alaplapi portokra), igazából a gép nem is látja, hogy rá van dugva bármi is. nem tudom az usb eszközt leválasztani mint egy pendriveot!

(#10738) dashed válasza Silverblue75 (#10735) üzenetére


dashed
senior tag

De. A kepen az latszik, hogy 529mb van hasznalatban.

(#10739) Acef válasza Silverblue75 (#10735) üzenetére


Acef
addikt

Szia!
Ez azt mutatja, hogy keveset "kajál" a megnyitott alkalmazások ellenére, tehát JÓ!

egyébként még a jó sem elég jó, ezért most gondolkodom a rootoláson .... :)
próbálok képbe kerülni Carline, Sheep, vazzz leírásai alapján

(#10740) Acef válasza Carline (#10731) üzenetére


Acef
addikt

Hi!

Olvasok, mint egy kisiskolás, köszönöm! :R

/nagyom csendes a fórum, szerintem még jó néhányan olvasgatnak a blogjaitokban../

(#10741) sheep válasza Acef (#10740) üzenetére


sheep
addikt

én csak a rootban tudok segíteni, a custom romokat/kerneleket még nem próbáltam mert nekem a gyári rendszerrel sincs semmi bajom
amit lehetett fagyasztottam és nálam pöpec minden, most laktam be a telefont újra

a root pedig nagyon egyszerü, a blogomban le van írva, fél perc az egész (ugyanaz a root jó mindegyik JB-hez, már rootoltam is az LQ4-et)
kattints az aláírásomban lévő Logout-blogra, és ott le lesz írva
rootolás után pedig lesz egy superuser ikonod az appok között
ezután letöltöd a play-ről a "root app delete" progit, és leállítod azokat az appokat amik nem kellenek

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#10742) xAcidx


xAcidx
tag

Sziasztok!

Valaki tudna nekem mondani egy normálisan működő torrent alkalmazást? Utorrentet használok most, amikor elsőnek használtam, akkor 25-30 órán keresztűl tökéletes volt. 200+ torrentből mindet seedelte. Utána teljesen megvadult és most csak 90-95-tel teszi ezt...
Aztán kipróbáltam valami atorrentet, de demó volt mert a teljesért fizetni kellett volna. Hát az mégrosszabb eredményt produkált.

A válaszokat előre is köszönöm :)

(#10743) eastsider válasza sheep (#10741) üzenetére


eastsider
nagyúr

a kernel felrakása eléggé nulla nehézséggel bír. 1 sor kódot kell kopipésztelni terminalba :)

meg igaziból van már ilyen is

ill. minden kernel threadjének 1. hsz-ébe ott van a howto szájbarágósan :)
xperiáról jövök.. ott nem ennyi volt a kernel csere... ott BL.t kellett nyitni stb stb... itt meg... segged alá tolják a kernelcserét garvesztés nélkül :D

más: TW launcherből (stock) nem lehet eltüntetni valahogy a Widgetes fület drawerben? gondolom nem, de hátha (annyira felesleges)

[ Szerkesztve ]

(#10744) a man válasza xAcidx (#10742) üzenetére


a man
tag

Esetleg a tTorrent?

(#10745) sheep válasza eastsider (#10743) üzenetére


sheep
addikt

ja vágom, előző telefonoknál sokféle romot kipróbáltam, szét moddoltam mindent, de most úgy érzem hogy nincs szükségem a cserére, és nem is követem az xda-n sem
egyelőre nekem jó minden így ahogy van, ami hiányzik az még nincs xda-n sem sajna

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#10746) eastsider válasza sheep (#10745) üzenetére


eastsider
nagyúr

CM-et várod?
én egyébként megvagyok nélküle.
most én is elégedett vagyok ezzel az új rommal... csak rootoltam, próbáltam a thunderzapot, chucky romot...(ez kegyetlen undorítóan nézett ki :D )
de most jó ez...

egész nap 3G, aztán itthon Wifi, kamera, mindenféle szinkron ON, a nagy merülés az vmi játék (temple run2, vice city)

[ Szerkesztve ]

(#10747) justice84


justice84
tag

Van olyan aki a GB-t visszarakta régebben és most feltette ujra a JB-t (XXLQ4)? A kérdésem az lenne hogy egyből a XXLQ4 rakta fel vagy ennek is van előfeltétele mint a XXLPZ megléte? Mert az volt hogy XXLPY-ra lehet tenni a XXLPZ -t.Mert nekem ez meg nem vilagos.

(#10748) madizoltan


madizoltan
csendes tag

Sziasztok!
Ahhoz hogy felkerüljön az LQ4, előtte sorba fel kell tenni az LPY-t majd LPZ-t?
Mert most csak 2.3.6. van fent, és ha innen egyből mehet az LQ4 az jó lenne.

(#10749) eastsider válasza madizoltan (#10748) üzenetére


eastsider
nagyúr

xda-n azt írják, h mehet egyből, urban legend a brick, vmi mást csesztek el a júzerek...
itt pedig azt, hogy nem mindegy...
remélem sokat segítettem :D

(#10750) szabacsik


szabacsik
őstag

Azt hiszem urban legendről kiderült, hogy rossz volt az odin verziója

[ Szerkesztve ]

/\____/\

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.