Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-05-07 00:09:53

LOGOUT.hu

Ha nem működik az OTA update:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10951) Ricardo válasza csorbajeno (#10950) üzenetére


Ricardo
félisten

Mégis működik. Most csináltam egy új tesztet, és rendben van.
Lehet az volt a gond, hogy az előzőt a frissítés utáni első bekapcsolásánál csináltam közvetlenül azután hogy felállt a rendszer. Nagyon kíváncsi voltam megcsinálták e és ez volt az első dolgom. :)
A mostani teszt viszont ilyen lett.

(#10952) csorbajeno válasza Ricardo (#10951) üzenetére


csorbajeno
veterán

Király, így még szinte bántja a szemem a kép a shifting miatt😂

(#10953) csorbajeno


csorbajeno
veterán

A mai napon TMH-ra is kijött a 6.1. Legalábbis most van találat.

(#10954) Seraph 16


Seraph 16
őstag

SIO-ra itt a májusi biztonsági csomag.

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#10955) slice14 válasza Seraph 16 (#10954) üzenetére


slice14
veterán

XEH-ra úgyszintén.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#10956) ElRamos


ElRamos
tag

Sziasztok!

Mióta felraktátok a One UI 6.1-et, tapasztaltatok teljesítmény romlást? Lehet hogy nincs is hozzá köze, de ma úgy jártam, hogy kb. 74-75%-on volt a telefon töltöttsége, mikor kb. 1 óra intezívebb fotózás után 54%-ra csökkent az töltöttség, ráadásul nagyon felmelegedett a telefon, olyan szinten, hogy a fényerőt állítani sem tudtam, elhalványult a képernyő! Miután "lehűlt", már újra lehetett állítani a fényerőt, illetve olyan volt, mint előtte. A másik ami érdekes, hogy játék közben sokkal gyorsabban melegszik, legalábbis ezt tapasztaltam. A fiam kb. 10-15 percet játszott egy hardverigényesebb játékkal, a telefon meg olyan meleg lett, hogy szó szerint égette a kezem. Másnak is van hasonló tapasztalata?

(#10957) Viktor77 válasza ElRamos (#10956) üzenetére


Viktor77
titán

Nekem olyan amilyet leírtál, mióta megvettem. A teljesítménnyel elégedett vagyok (bár igen, melegszik, főleg nyáron), de a merüléssel nagyon nem, egy sok-sok éves S7-em nem merült így.
Még egyszer nem lesz Exynosos telefonom, az biztos, pedig az S21-ben lévő cucc még a jobbak közül való.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#10958) csorbajeno válasza slice14 (#10955) üzenetére


csorbajeno
veterán

TMH-ra is kijött. :K

(#10959) Ricardo válasza csorbajeno (#10958) üzenetére


Ricardo
félisten

Köszi. Most kúszik felfele.

(#10960) leweegee


leweegee
aktív tag

Na végre valami hasznos, 6.1 alatt végre működik a beépített hivásrögzítés VoWifi hívás esetén is.

[ Szerkesztve ]

Ne nőj fel! Csapda!

(#10961) jotzo01 válasza slice14 (#10913) üzenetére


jotzo01
tag

S21+ XEH, play frissítés, május 1.

(#10962) Enigma1945 válasza jotzo01 (#10961) üzenetére


Enigma1945
őstag

Szia. Bocsi hogy megkerdezem, de mi az a XEH? Meg TMH?

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

(#10963) sirgeoff válasza Enigma1945 (#10962) üzenetére


sirgeoff
tag

A firmware ország/szolgáltató specifikus része. Tartalmazhat beállításokat és programokat is.
XEH - független magyarországi
TMH - telekom hungary

(#10964) Enigma1945 válasza sirgeoff (#10963) üzenetére


Enigma1945
őstag

Nagyon köszönöm :R :R

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

(#10965) ett


ett
aktív tag

Sziasztok!

Kéne egy kis segítség.
Van nekem egy S21 plusom és szolgáltatót váltottam. Szlovák Orange volt eddig és Telekom lett belőle. Viszont nem megy a Volte azóta. Ránéztem és Orange-os (ORS)rom van rajta, szeretnék rá (ORX) függetlent tenni. Még nagyon rég regisztráltam Sammobile-ra, de onnan már nem enged letölteni semmit.
Honnan lehet levarázsolni?

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#10966) Gabesz87


Gabesz87
veterán

Ezt a VoWifit mennyire érdemes használni? Mert őszintén szólva én falra mászok tőle, hogy pl. az udvaron, ahol már elég csekély a wifi jelerősség, de még kapcsolódva van, telefonálás közben nem hallanak, nem értenek. Kapcsolgatni nincs kedvem, úgyhogy gondoltam, kikapcsolom a g..be. Mit vesztek vele? Elvileg gyenge térerő esetén van jelentősége (ezt mondjuk anyósoméknál vályog házban talán épp jól jön), de itthon nem releváns.

(#10967) modd3r válasza Gabesz87 (#10966) üzenetére


modd3r
őstag

Anno többen panaszkodtak más Galaxy topikban arra, hogy nem mindig jön meg a bejövő hívás, stb.

[ Szerkesztve ]

(#10968) leweegee válasza Gabesz87 (#10966) üzenetére


leweegee
aktív tag

Nekem sajnos nélkülözhetetlen, de gondom nem volt vele eddig. Ha itt átálítod, hogy a mobilhálózatot preferálja, megszűnnek az általad leírt negatív dolgok, viszont ha gatya a mobilhálózat, és van wifi akkor arra csatlakozik. :R

Ne nőj fel! Csapda!

(#10969) Gabesz87 válasza leweegee (#10968) üzenetére


Gabesz87
veterán

Ez a beállítás hol van? Én nem találok ilyet. Csak a Kapcsolatok/Mobilhálózatok alatt látok olyat, hogy WiFi Hang eSIM, és itt tudom ki-be kapcsolni.

(#10970) leweegee válasza Gabesz87 (#10969) üzenetére


leweegee
aktív tag

Ott arra az ikonra böksz hosszan. Sehol máshol nem lehet előcsalogatni valamiért.

[ Szerkesztve ]

Ne nőj fel! Csapda!

(#10971) Gabesz87 válasza leweegee (#10970) üzenetére


Gabesz87
veterán

Ahha, megvan. Köszi. Na meglátom akkor így milyen lesz.

(#10972) SztiviVander válasza leweegee (#10970) üzenetére


SztiviVander
őstag

Dehogynem. Tarcsazo - beallitasok - wifi hivas, ott vannak az opciok hogy mi legye az elsodleges, mobilhalo vagy wifi

(#10973) slice14 válasza SztiviVander (#10972) üzenetére


slice14
veterán

De akár a Beállítások -> Kapcsolatok -> WIFI hívás menü pontban is megtalálható. Lényeg hogy ne a kapcsolót nyomkodja, hanem a mellette lévő részt. De pl. ez a menü pont Telekom SIM-mel nem jelenik meg.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#10974) leweegee válasza SztiviVander (#10972) üzenetére


leweegee
aktív tag

Igazad van helyesbítek, nálam nem lehet előcsalogatni csak így, bár hozzáteszem valami dzsunka tavolkeleti rom van a telón trémobil e-simmel. :DD

Ne nőj fel! Csapda!

(#10975) Seraph 16


Seraph 16
őstag

Tudtok olyan helyet ajánlani, ahol napon belül megvan az akku csere, és elég a szerviz beállítást aktiválni, nem kell factory reset?

Sajnos egyre gyakrabban nem bír ki egy intenzív napot...

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#10976) MadMancs válasza leweegee (#10970) üzenetére


MadMancs
veterán

Dehogynem, beállítások - kapcsolatok - wifi hívás menüpont alatt is ott van.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#10977) leweegee válasza MadMancs (#10976) üzenetére


leweegee
aktív tag

Neked. :))

Ne nőj fel! Csapda!

(#10978) MadMancs válasza leweegee (#10977) üzenetére


MadMancs
veterán

Az szép. 😅

Na jó ez ultra, de elméletileg FW ugyanaz 😅

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#10979) leweegee válasza MadMancs (#10978) üzenetére


leweegee
aktív tag

Az enyém sima, XID rommal, meg t-mobile e-simmel, vagy ez vagy az, az oka de nincs ilyen menüpontom. Viszont redőnyikon van és működik is a wifi hívás. Erre varrjál gombot. :DDD

[ Szerkesztve ]

Ne nőj fel! Csapda!

(#10980) slice14 válasza leweegee (#10979) üzenetére


slice14
veterán

Én azt tapasztaltam hogy Telekom eSIM-mel mincs ott a WIFI hívás menü pont, de pl. Yettel-essel meg megjelent.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#10981) MadMancs válasza leweegee (#10979) üzenetére


MadMancs
veterán

Végülis a lényeg hogy működik 😅 Nekem Yettel eSIM és Netfone fizikai SIM. Működik mindkettővel WoWifi, de Yettelen általában kikapcsolom, csak ott be ahol muszáj, mert bugos. Van amikor nem jönnek be a hívások, csak SMS, vagy épp hívásnál csak csend. Yettel kivizsgálta, Samsung bug, valamiért aktív VoWifi mellett is VoLTE majd GSM próbálkozik teló. Legalábbis erre jutott Yettel technikai csoport aki realtime monitorozza sim. Az mondjuk érdekes hogy csak yettellel van ez.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#10982) mhydas99 válasza Seraph 16 (#10975) üzenetére


mhydas99
tag

Neked kibirt valaha egy napot??? Nekem meg kozepes hasznalat mellett sem soha...

[ Szerkesztve ]

(#10983) SztiviVander válasza leweegee (#10979) üzenetére


SztiviVander
őstag

Eleg sanszos hogy az az indonez fw nem tartalmazza az europai szolgaltatok wowifi profiljait, vagy nem ugy ahogy egy xeh vagy varmilyen eu-s verzio :D

(#10984) leweegee válasza SztiviVander (#10983) üzenetére


leweegee
aktív tag

Az is igaz, cserébe olyat tud amit az EU romok nem. :DDD Ennyi kényelmetlenség nekem belefér.

Ne nőj fel! Csapda!

(#10985) SztiviVander válasza leweegee (#10984) üzenetére


SztiviVander
őstag

Van akinek megeri a hivasrogzitesert cserebe elviselni pl az ilyen es hasonlo kellemetlen dolgokat, ami az izraeli/ukran/indonez/thai csc-vel jar, meg van akinek nem :)

[ Szerkesztve ]

(#10986) Seraph 16 válasza mhydas99 (#10982) üzenetére


Seraph 16
őstag

S21+, ez igen.

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#10987) TODI1111 válasza SztiviVander (#10985) üzenetére


TODI1111
addikt

Szerintem ez inább szolgáltatóhoz kapcsolódhat. Nekem ILO (izrael) csc van a készülékemen (S24 ultra, Yettel) van Wi-Fi hívás opció

(#10988) Parallaxis válasza TODI1111 (#10987) üzenetére


Parallaxis
addikt

Indonéznél is van és működik is, csak a menüstruktúrából hiányzik (redőnymenüben van).

(#10989) ett válasza ett (#10965) üzenetére


ett
aktív tag

Közben találtam orx csc-jű romot, fel is raktam. Viszont valamit biztos rosszul csináltam, mert újraindítás után még mindig maradt benne orange cucc. Aztán amikor néztem a software infó részt ugyanúgy ott volt az "ors" rész, ami elvileg Orange és így nem működik a volte telekommal. Ki lehet azt szedni onnan és vagy telekomos rommal vagy a függetlennel amit leszedtem azt a részt áttenni telekomosra vagy függetlenre? A service provider software version részre gondolok. [kép]

[ Szerkesztve ]

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#10990) sgeza válasza ett (#10989) üzenetére


sgeza
veterán

Nincs olyan, hogy orx vagy ors rom. OXM rom van (illetve még számos egyéb), ami tartalmaz bizonyos régióknak megfelelő beállítást a csc kódnak megfelelően. A készülék beállított csc kódján múlik, hogy mely beállítás (funkciók) lesznek aktiválva.
Fejből már nem tudom, milyen oldalon, de van lehetőség (kibírható pénzösszegért) régiót váltani.

Illetve, ha olyan rom csoportot teszel fel, ami a tiédet nem tartalmazza, akkor elvileg arra átáll. Nem ellenőriztem, hogy az ors, illetve orx egyébként az OXM rom részei-e.

Meg persze ez az általam ismert (régebbi) állapothoz képest már változhatott.

[ Szerkesztve ]

(#10991) ett válasza sgeza (#10990) üzenetére


ett
aktív tag

Köszi!

Szóval akkor nem csináltam lényegében semmit.
Eredetileg ez a rom volt rajta:
[link]

Itt ha megnézem az orx is része, meg a tms is.
Ha sikerülne valahogy régiót váltani akkor elvileg menne a volte. Vagy tévedek?

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#10992) Seraph 16


Seraph 16
őstag

Szerintetek 3rd party töltő használható hosszú távon a készülékkel, lehet rossz hatással az akku élettartamára?

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#10993) attila.86 válasza Seraph 16 (#10992) üzenetére


attila.86
tag

Ha nem hisztizik közben a telefon, akkor csakis a töltés sebességével arányos valamelyest a degradáció.

(#10994) Notalab


Notalab
tag

Sziasztok! Vettem egy nagyon jó állapotú S21-estva Telekomtól, de a teló bekapcsolása után nem tudok csak nemzetközi nyelvek közül választani. Nyilván angolra raktam. Utána hiába állítom a "nyelvnél" Magyarra (amit elöbb le kell tölteni és defaultra állítani), és törlöm ki az Angolt, a menü és a funkciók vegyes nyelvűek de főleg angol marad. Mi a megoldás? ROM csere?
Ezt látom:
Hálás lennék, ha valaki segíteni tudna!
Nem nekem lesz a teló, ezért fontos a Magyar nyelv.

[ Szerkesztve ]

...

(#10995) Notalab


Notalab
tag

Aj-jajj, lehet hogy ez egy USA modell: SM-G991U1? De hogy került a Telekomhoz? Próbáljam meg visszacserélni? Csak ugye a Felújított telóknál más feltételek vannak.
(nem érdekel a snapdragon, a magyar nyelv kell a "felhasználónak" :P )

[ Szerkesztve ]

...

(#10996) Viktor77 válasza Notalab (#10995) üzenetére


Viktor77
titán

Ez bizony amcsi verzió. Vidd vissza, verd ki a balhét, ez így átverés, hacsak nincs külön feltüntetve, hogy amerikai verzió.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#10997) Notalab válasza Viktor77 (#10996) üzenetére


Notalab
tag

Köszi, az lesz! Csak idő, meg energia... :W

...

(#10998) TODI1111 válasza Notalab (#10994) üzenetére


TODI1111
addikt

Azért az elég érdekes, hogy hogyan árulhatnak amerikai verziós készüléket? :F

(#10999) Avayasoft válasza TODI1111 (#10998) üzenetére


Avayasoft
tag

Használt - felújított teló. Valaki eladta nekik.

(#11000) Enigma1945 válasza Notalab (#10994) üzenetére


Enigma1945
őstag

Szia
Ha gondolod szivesen elcserelem veled, hibatlan allapotu, karcmentes, minden tartozekos. Teljesen magyar. :) irj privit.

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.