Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:46:27

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18301) 206 cc válasza dave182 (#18300) üzenetére


206 cc
senior tag

Itt megtalálod mindig a legújabbat.

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#18302) dave182 válasza 206 cc (#18301) üzenetére


dave182
senior tag

:R Leköteleztél

[ Szerkesztve ]

(#18303) 206 cc válasza dave182 (#18302) üzenetére


206 cc
senior tag

Örülök hogy segíthettem! :R

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#18304) dave182 válasza 206 cc (#18303) üzenetére


dave182
senior tag

Azt nem tudod véletlenül hogy az Nggabi által pár napja linkelt some mods-ban hogyan lehet a crt animációt beizzítani?

(#18305) eax1650 válasza Pietro 22 (#18287) üzenetére


eax1650
aktív tag

A csoportos SMS küldés megoldása miatti keresgélés közepette csoda kis progira akadtam!
Majdnem mindent tud, amit ellehet képzelni!
Androidokat ismeri!
Magyarul!

A nagy Samsung a fasorban sincs az ajánlott kacatjával (Kies)!

http://www.webmaster442.hu/android-telefonok-pc-szinkronizalasa/

:C

[ Szerkesztve ]

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#18306) sunboy81 válasza dave182 (#18300) üzenetére


sunboy81
tag

nincs benne semmi extra..

Xiaomi note 8 pro

(#18307) 206 cc válasza dave182 (#18304) üzenetére


206 cc
senior tag

Azt a mod csomagot Ő rakta össze arra gondolsz? :F azt azt hiszem cwm-ből flash utána kell működnie...nálam ment...de már másik romom van így nem tudom most kipróbálni. :R

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#18308) dave182 válasza sunboy81 (#18306) üzenetére


dave182
senior tag

Nem tudom hol kell bekapcsolni...
Feltettem a csomagot de crt animáció nincs..

[ Szerkesztve ]

(#18309) fujifilm1


fujifilm1
senior tag

Sziasztok

van fenn egy új s-pen alkalmazás [link]
hangot is rögzít elég jópofának tűnik.... ingyenes :)

üdv, Robi

mégmindig azt állítom hogy a legjobb Rom fogyasztás szempontjából JonRom V3! :)

(#18310) FoxPuppy


FoxPuppy
tag

sziasztok

valaki nem tudna valami olyan kamera programot ajánlani amiben lehet állítani a bitrate-tet és az fps-t is , az lgcamera-n kívül?

köszönöm

(#18311) Pietro 22 válasza FoxPuppy (#18310) üzenetére


Pietro 22
aktív tag

Talan Snap Camera

[ Szerkesztve ]

(#18312) b3Ro


b3Ro
senior tag

Sziasztok!

Ismerősömnek van egy Note-ja, ezzel a rommal, és azt vettük eszre, h iszonyatúan lassú a telefon. Mintha egy 1 magos 500Mhz-en jaró okádék lenne...
Rakjuk fel a gyárit odinnal, vagy van valami ajánlásotok, h mit lenne érdemes felrakni ?

Segítséget előre is köszönöm!

(#18313) aizen92


aizen92
addikt

Beégésre nincs valami progi vagy gyári test? Mert ha egy video besötétűl latok egy ket bazinagy fekete foltot / bégés nyomot. ( gondolom ez garis buli lesz csak még gyűjtöm a dolgokat h ne csak 1 valami miatt hivjak szerelőt )

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#18314) donketya válasza kiskornel (#18276) üzenetére


donketya
csendes tag

Sziasztok ! Ez igazán szép akksifogyasztás ! Milyen romot használsz ? Hogy érted hogy volt már róla szó, miért ilyen sok a kijelzőhasználat ? Te is végig netezted a tönn mint 7 órát, és így lett ennyi ? Mert én azt szerettem volna bemutatni, hogy ilyen beállításokkal 1 H 30 perc netezés 25 % akksit visz el, tehát kb. 6 órás kijelzőhasználat lesz a végén. Az 1 H 30 percben semmi egyéb "nyomogatás" ( állítgatás, film, képnézegetés, stb.) nincs, csak folyamatos hálózazot igénylő netezés, email, tőzsde, óránkénti aut. időjárás.Nem értem másoknak hogy jön ki 3-4 óra üzemidő,szerettem volna segíteni.Köszi a választ előre is !

(#18315) gery2123 válasza aizen92 (#18313) üzenetére


gery2123
őstag

Az nem beeges , hanem a kijelzo ragasztasa. Legalábbis szerintem. Nekem is van egy kis helyen, de észre se veszem normál használatánál, csak akkor ha sötétben, fekete háttér van.

-- PSN_ID: GerY2123

(#18316) zsoltti


zsoltti
senior tag

ilyen mindegyiken van, de csak este látható, és ezt szerintem nem cserélik, ilyen a gyártás technológia. Egyálltalán nem zavaró

(#18317) aizen92 válasza zsoltti (#18316) üzenetére


aizen92
addikt

rendben köszönöm :R

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#18318) 2ofthem


2ofthem
aktív tag

Olyan torrent appot nem ismer valaki ami nem lassítja be a rendszert?
Akármelyiket próbálom, letöltés közben katasztrófa ami történik.
Utánna minden visszaáll a rendes kerékvágásba, de amíg letölt gyakorlatilag használhatatlan.

(#18319) kiskornel válasza donketya (#18314) üzenetére


kiskornel
addikt

Na egen... leírhattam volna. Az előtte levő hsz-emben megállapítottam, hogy az egyetlen baj az ezekkel a készülékekkel, hgoy alultervezték az akksijukat. A gyári akksi egy ....
Konkrétan ezt úgy sikerült elérni, hogy vettem egy utángyártott 5000mAh-ás akkumulátort.
Elvileg arra vettem, hogy a fényképezőhöz kötve is tudjam használni a Note-ot, mert usb kapcsolatban a fényképezővel még jobban merül. Mióta a JB frissítést feltettem, a gyári akksival alig lehet használni a telo-t. Állandóan azt nézni, mikor merül le. Ilyen nagy akksival elég jól el lehet vele lenni. :DDD

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#18320) 2ofthem válasza 2ofthem (#18318) üzenetére


2ofthem
aktív tag

Megoldódott, kaptam javaslatot rá hogy egyből külső sd-re töltsem a dolgokat, így mintha nem is töltenék, gond nélkül fut minden. Ha másnak is volt ilyen gondja remélem ezzel segíthettem :)

(#18321) donketya válasza kiskornel (#18319) üzenetére


donketya
csendes tag

Köszi, igy már értem.. Én pont azért irtam le a beállításaimat, hogy másoknak is jobb legyen az üzemideje. Te kikapcsolgatod az adathasználat menüben külön-külön az appoknál a szinkronizálást ? Ha nem próbáld ki, rengeteg energiát lehet spórolni vele. Én mindent kikapcsoltam ami a listán van, kivéve a dolphint, emailt, idöjárást, tözsdei progikat. Igy lett 5 óra 40 perc a kijelzőhasznlat, és ez végig netezve, 1 éves gyári akksival.. 1 próbát megér, szerintem mindenkinek !

(#18322) nggabi válasza 2ofthem (#18318) üzenetére


nggabi
nagyúr

ne torrentezz telón, tönkreteszi a memóriát benne.

"szenyor dzsíííí"

(#18323) Djuree válasza nggabi (#18322) üzenetére


Djuree
félisten

miva :F

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#18324) sunboy81 válasza Djuree (#18323) üzenetére


sunboy81
tag

Memoriachipet tonkre teheti..

Xiaomi note 8 pro

(#18325) Djuree válasza sunboy81 (#18324) üzenetére


Djuree
félisten

azigen, erről még nem hallottam. durva...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#18326) phonefan


phonefan
tag

Hi.
A kamera shutter hangját nem lehet valahol levenni?? Nagyon zavaró ha pl csend van... Ráadásul sztem alapból full hangkapacitásra van állítva.

„Szeretném a látványból a lehető legkevesebbet mutatni, úgy, hogy az a lehető legtöbbet jelentse.”

(#18327) FoxPuppy válasza Pietro 22 (#18311) üzenetére


FoxPuppy
tag

köszöntem!

(#18328) Djuree válasza phonefan (#18326) üzenetére


Djuree
félisten

lenémítod addig a telót amíg fotózol, ez a legegyszerűbb :K

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#18329) zsoltti válasza nggabi (#18322) üzenetére


zsoltti
senior tag

Nekem mindig lefagy ha torrentezek

(#18330) phonefan válasza Djuree (#18328) üzenetére


phonefan
tag

Igaz. De ez elég gagyi mód. Béna h nem lehet megoldani..

„Szeretném a látványból a lehető legkevesebbet mutatni, úgy, hogy az a lehető legtöbbet jelentse.”

(#18331) Pietro 22 válasza FoxPuppy (#18327) üzenetére


Pietro 22
aktív tag

Igazan nincs mit! :)

(#18332) b3Ro


b3Ro
senior tag

(#18333) FoxPuppy


FoxPuppy
tag

ki mit tud erről az új N8-as kernel-ről ? miért lesz nekünk ez jó? :)

(#18334) gery2123 válasza b3Ro (#18332) üzenetére


gery2123
őstag

Annak a romnak nem lenne szabad olyan lassúnak lennie. Ha safe kernel van fent akkor egy Hard reset s ha akkor sem jó, akkor full wipe és fel egy rom. Én ezt csinálnám.

-- PSN_ID: GerY2123

(#18335) FoxPuppy válasza b3Ro (#18312) üzenetére


FoxPuppy
tag

hát én az az igazság hogy cm romot használok lehúzva 800 mhz-el és folyékony, néha egy kis elhanyagolható laggal nagyon jó akksiidővel.
Szóval biztos nem normális hogy szaggat nektek a rom! Mindenképpen meg kéne próbálni valamit philz kernellel. és innen vagy valami biztonságos kernelből az összes wipe-ot és system formatot végig nyomni és valami normális T-romot felpakolni. Ha átmentek cm-re a DH vagy thor kernellel mondjuk a Stunner-t vagy az Asylum-ot az innen, TW-romot nem tudok ajánlani.

[ Szerkesztve ]

(#18336) b3Ro válasza FoxPuppy (#18335) üzenetére


b3Ro
senior tag

gyari rendszert szeretnenk. megprobaljuk ezt v ezt, es remelem, h jo lesz. elotte akkor letkaritjuk az egesz belso tarhelyet, es wipolunk mindent.
cwm bol mi a jo ha fent van ? ha jol emlekszem akkor valami 5x verzioju van neki...

(#18337) FoxPuppy válasza b3Ro (#18336) üzenetére


FoxPuppy
tag

cwm-ből már rég 6 felett vagyunk, ha felteszed valamelyik biztonságos kernelt pl philzt vagy a speedmodot , azzal együtt felkerül a legújabb cwm is. a belsőtárhelyekkel való gyalulássaal óvatosan efs mappa mentés legyen, onnantól mehet.

(#18338) b3Ro válasza FoxPuppy (#18337) üzenetére


b3Ro
senior tag

efs mappat erdmes akkor lementeni, majd visszamasolni format utan ? komoly baj lehet, ha csak ugy leformazom ?
felrakok akkor majd mindenek elott, egy frissebb cwm-et kernellel

[ Szerkesztve ]

(#18339) FoxPuppy válasza b3Ro (#18338) üzenetére


FoxPuppy
tag

én egyszer csináltam mentést, azóta azt sem tudom hol van... :D nem szoktam visszamásolgatni
sztem nem lesz belőle baj, nekem még soha nem volt azt a részt nem érintheti, de egy biztos mentés nem árt róla.

(#18340) b3Ro válasza FoxPuppy (#18339) üzenetére


b3Ro
senior tag

Rendben. Holnap tudok vele foglalkozni, addig lementem a romokat. Koszonom a segitseget, bizok benne, h sikerul újjávarázsolni... :)

(#18341) tybsen


tybsen
addikt

Gondoltam itt is megkerdezem, mert nyilvan Ti jobban meg tudjatok itelni a kerdest, mivel Note 1-etek van.. szoval:

Galaxy Note 1-et mar nem erdemes megvenni ha a kovetkezo kb 1-2 evre tervezek vele? (99 ezerert lattam atszamitva, 2 ev hivatalos garanciaval az ausztriai MM-ban, most ment le az ara, 4.1 volt rajta). Nekem volt tavaly Note-om, nagyon szerettem - eladtam, de hianyzik. :U A Note 2 nem tetszik annyira es joval dragabb is, persze jobb is, egyertelmu.

Esetleg erdemes varnom egy Alcatel one touch scribe HD-re , ez eleg jo aron lesz, bar kisebb a kijelzo es keskenyebb is meg nem cserelheto az akksi, vagy birjam ki a Note 3-ig? Igazabol a Note 1-ben pont a forma es a szelessege tetszik - alapvetoen bongeszesre kellene meg altalanos feladatokra, jatszani nem szoktam, esetleg ritkan valami egyszerubbet. Skype, fenykepek neha, scanneles. Vagy szerintetek nem erdemes mar a frissitek hianya, stb miatt ezt venni es inkabb kicsit dragabban pl. Nexus 4? Nyilvan en is erzem a kulonbseget N4 es Note 1 sebessege kozott, de ahogy fentebb irtam, leginkabb bongeszesre hasznalom, erre meg a nagyobb kijelzo olcsobb aron szimpatikusabb. Mit gondoltok? Eleg ez a hardver erre kovetkezo 1-2 evre vagy inkabb nezzek valami mast? Elore is koszi!

(#18342) Nazara válasza tybsen (#18341) üzenetére


Nazara
őstag

Én rengeteget gondolkodok az esetleges utód kilétén, és még fogok is egy ideig. A minimobil-fetisták mondhatnak akármit, én már biztosan nem fogok 5 col alá menni, a Note-ot is tudom egy kézzel használni, a hatalmas kijelző meg visszaadhatatlan élmény. Szerintem össességében a Samsung nyújta a legtöbbet a felső-kategóriában, garancia, szoftveres támogatás, sebesség, megbizhatóság, valamint üzemidő terén. (Tradicionális, itthoni szolgáltatóknál forgalmazott gyártói modellekhez viszonyitva, pl.: LG, Sony, Nokia, Apple, Alcatel)
Ami a Note-ot illeti: ha hihetünk a kiszivárgott hireknek, akkor kapni fogunk 4.2.2-őt, ami elég szép támogatási ciklus lesz a Samsungtól, nálam piros pont, nem számitottam rá. A JB-vel rengeteget gyorsult a kezelőfelület, valamint az alkalmazások, főképp az üzemidő kárára. Utóbbira beszereztem egy külső tápegységet, de szinte sohasem használom, csak ha valamerre utazok, és sokat videózok, buszon nyomkodom a gépet. Ami még fontos kérdés, az a RAM, ami a Nótán 1 gb, és szerintem gyári rendszeren elég kevés marad belőle szabadon a valódi multitaskhoz. Én kipucoltam a végleges német romot, igy általában 400 mega van szabadon, amivel Facebook, böngésző, Temple Run 2, What's app tud egyszerre futni. A processzor nyilván nem egy nyolcmagos, én a következő 1-2 évre csak akkor venném meg, ha nem akarsz a legújabb Modern Combat szintű játékokkal játszani, mert általános használatra bőven elég.

btw, amennyiben az ár a lényeg, és nem vagy heavy user, akkor szerintem vedd a Note-ot. Én valszeg maradok Samu fronton, következő modellem az ár miatt vagy a Note 2, vagy jobb esetben egy S4-Note3 lesz, szolgáltatói árazástól függően.

Egyébként ár-érték arányban későbbi értékesithetőség szempontjából a Nexus 4 a jobb, könnyebb lesz túladni a referenciamobilon.

Rudimentary creatures of blood and flesh, you touch my mind, fumbling in ignorance, incapable of understanding.

(#18343) FoxPuppy válasza b3Ro (#18340) üzenetére


FoxPuppy
tag

hajrá, igazán nincs mit! :)

(#18344) tybsen válasza Nazara (#18342) üzenetére


tybsen
addikt

Koszi a segitseget!

Epp most irtam a "milyen telefont vegyek" topikba, hogy vilagos, hogy a Nexus 4 gyorsabb es jobb, de:

"Az üveg hátlap nagyon visszatart (a cserelhetetlen akku es memoriabovites hianya is fajo pont, de nem annyira, mint ez az uveg dolog). Nem akarok folyton azon parazni, hogy nehogy leessen, nekem ez egy hasznalati targy, es bar vigyazok ra es nem epitkezesen dolgozom, sajnos eddig nem volt olyan keszulek, ami ne esett volna le / csuszott volna ki a zsebembol, kocsibol stb. Pont mult heten lattam egy sracot aki repedt hatlapu nexus-sal telefonalt, durvan nezett ki a cucc, es azert egy 120 ezres keszulek ne legyen mar uvegbol. Korabban N4-et szerettem volna, de ez az uveg-dolog nem szimpatikus :(

Raadasul mivel nekem a nagy kijelzo fontos, igy a N4 4,7" kijelzoje sem annyira OK, mivel a kijelzobol eleve elvesznek a gombok is helyet - osszehasonlitva pl. egy LG 4x vagy L9 kijelzoje nagyobb, pontosabban jobban kihasznalhato pl. bongeszesnel. Nem is beszelve a Note 1-rol.

De persze fontolgatom a dolgot mert hosszu tavon az update-ek miatt nyilvan jobban jarnek a N4-gyel."

Szoval amire en hasznalom a "telefont", azt nagyreszt altalanos hasznalat - javareszt bongeszes, sport alkalmazasok, whatsapp, skype, fenykepek, neha egy-egy scanneles, facebook neha (messenger), meg persze szeretek vele szorakozni, allitgatni, probalgatni, stb. Jatszani nem szoktam annyira, csak ritkan. Ami fontos lenne, es a jelenleg regi galaxy S-nel a halálom, hogy minden nagyon lassu, ha kilepek valamibol, ujratolti sokszor a kezdokepernyot, ha ranyomok valamire, nem reagal azonnal (illetve ido, mire betolti), tehat gyakorlatilag faziskesessel reagal az egesz telefon. Ez sokszor bosszanto, pl. ha gyorsan fel akarok hivni valakit, vagy pl. a bongeszobol kimasolni egy szoveget es bemasolni google forditoba, stb. Vagy egy fenykepet gyorsan elkesziteni es elkuldeni whatsapp-on vagy e-mailben. Vagy egy excel tablat megnyitni google drive-ban, megnyitni egy fitness alkalmazast, mellette parhuzamosan bongeszni, oda-vissza valtani 3-4-5 alkalmazas kozott. Szoval kb igy hasznalom. (Most csak kenyszerbol hasznalom a galaxy S-t egy par honapja, mert nem talaltam meg azt, amire szivesen kiadnek penzt, es ha lassan es docogosen is, de vegulis a galaxy S is megcsinal mindent - illetve volt egy galaxy nexusom, de beazott allapotban vettem - uzletbol! - es visszakaptam a penzt persze.. a lenyeg, hogy ezert keresgelek es pont tegnap lattam meg, hogy mennyire lement a regi nagy kedvenc Note 1 ára :) ).

(#18345) Polllen válasza Nazara (#18342) üzenetére


Polllen
nagyúr

ha az ember tipikusan csak akkor profital a nagyobb kijelzobol, amikor egy tabot is tudna hasznalni - akar 7 v 10"-t, akkor nem biztos, h a note a jo vetel. Persze ktsg keret fontos.

En pont ezen a hatarmesgyen vagyok&neha jobb szetvalasztani a feature-ket. Pl jo moka filmet nezni errol, akar tvre kotni, de a bejovo infok jol bele tudnak kakkantani. a tab nem fog csorogni;)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#18346) tybsen válasza Polllen (#18345) üzenetére


tybsen
addikt

Nekem annak idejen volt 7" tab is, amit kvazi telefonkent hasznaltam (mivel nem sokat telefonalok, ill. ha igen, azt altalaban vezetes kozben kihangositva, vagy otthon). Nyilvan voltak helyzetek, amikor eros kompromisszumokra kenyszerul az ember egy ekkora cuccal, de vegulis az aktualis eletszakaszomban nem volt rossz. Most is gondolkodtam, hogy nem veszek 5" koruli telefont, hanem inkabb egy fonepad-ot vagy galaxy tab 2. 7.0-t, de ezek hardverileg nem kozelitik meg a Nexus 7-et, meg hat ugye a felhasznaloi elmeny is.. Csak mivel van ceges telefonom is, meg privat is, igy nem akarok plusz egy tabletet is folyton magamnal hordani, mert az a tapasztalatom, hogy ha van telefon ES tablet, akkor altalaban a telefonhoz nyulok es a tablet egy ido utan otthon marad. Egy olyan tablet lenne jo, ami telefonkent is mukodik es nincs olyan vastag kerete (pl. ascend mate), mint a jelenlegieknek

(#18347) Polllen válasza tybsen (#18346) üzenetére


Polllen
nagyúr

Érthető, én utálom a vezeték nélküli kihangosítást, így a 7"-s telefon kilőve. :DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#18348) Nazara válasza tybsen (#18344) üzenetére


Nazara
őstag

Viszont amennyiben ilyen sokszor használsz párhuzamosan több alkalmazást, lehet érdemesebb lenne egy 2Gb RAMmal ellátott készülék felé nyitnod. Vagy kitakaritani mindent ami felesleges, hogy még csak véletlenül se inditsa el magának a rendszer (ugye google maps figyelsz? :DDD)

(#18345) Polllen: Igen, jó is lehetne a tab akár, csak azt egész nap hurcolni, munka/iskola/nyaralás/buli közben elhelyezni nem egyszerű. Pont ezét szemezek az S4-gyel, mert a kijelző minimálisan kisebb, viszont a telefont egyszerűbb lesz hordozni.

Rudimentary creatures of blood and flesh, you touch my mind, fumbling in ignorance, incapable of understanding.

(#18349) tybsen válasza Nazara (#18348) üzenetére


tybsen
addikt

Igen, ebben viszont igazad van. Na majd meglatom, de nagyon koszonom a segitseget!

(#18350) Polllen válasza Nazara (#18348) üzenetére


Polllen
nagyúr

En is az s3/s4-t tekintem note utodnak:)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.