Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:46:27

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15601) nggabi válasza Tippmix46 (#15600) üzenetére


nggabi
nagyúr

nem. csak a teló netét lehet osztani a gép felé wifin vagy usb-n. fordítva nem. :N

vegyél wifis routert, pl extremedigitalban tplink wr740 4k.

"szenyor dzsíííí"

(#15602) Nazara válasza Tippmix46 (#15600) üzenetére


Nazara
őstag

Na, ez jó hir, üdv! :)
Letölteni ugyan nem tudod őket net nélkül, de a Google Play webes felületén kiválaszthatod a telepiteni kivánt alkalmazásokat, és a teló amint wifi-t észlel, le fogja húzni őket.

Rudimentary creatures of blood and flesh, you touch my mind, fumbling in ignorance, incapable of understanding.

(#15603) zack


zack
nagyúr

Nem tudom volt e már...

Jó hír a Samsung Galaxy Note mobilok tulajdonosainak

Ezek után mondja azt valaki hogy nem korrekt cég...

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#15604) tybsen válasza zack (#15603) üzenetére


tybsen
addikt

Ezek tenyleg jo hirek. Nekem volt korabban Note 1-em, nagyon jo keszulek.

Most eppen Nexus 4-et szerettem volna, de valahogy bizonytalan vagyok az LG-ben, meg üveg hátlap, meg nem is amoled kijelzo... Ami a Nexus 4 mellett szol, hogy gyorsan megkap minden frissitest, meg allitolag nagyon jo a felhasznaloi elmeny, akadasmentes, stb. De valahogy sokkal jobban vonz a Note/Note2.

Szoval visszahuz a szivem a Note-hoz (idokozben volt nehany telefon, galaxy nexus, LG 4x, Lumia 820, most atmenetileg galaxy s), de megszerettem ezt a nagy dögöt. ;] Gondolom ez a 4.1.2 frissites az utolso, amit megkap, szerintem szepen tamogatta a Samsung - mit gondoltok, erdemes még megvenni a Note 1-et (forma jobban tetszik, van itthon elfekvoben egy case mate tok hozzá :) és már eleg jó áron kapható) vagy logikusabb lenne Note 2-t venni? Megéri a kb 120 EUR felárat a Note 2?

Mert akkor lehet, hogy inkabb nem veszem meg az LG-t es hozzáspórolok, hogy Note 2 legyen. Szimpatikusabb a Samsung, meg a cserelheto - es nagyobb - akksi, a nem-üveg-keszulekhaz..

(#15605) zack válasza tybsen (#15604) üzenetére


zack
nagyúr

Ha van rá pénzed, Note 2-t vegyél. Jó érzés lesz még a 4.2-t 5.0-t is használni vele, és még ki tudja hány verziót a több mint 2 év alatt. Tehát hosszú távon ezzel jász a legjobban, attól függetlenül hogy a Note 1 is remek kütyü. Októberben jött ki, és még csak a support elején jár...
Van más egyéb érv is a 2-es mellett, dehát ez az új modell, ennyi pénzért jobbnak kell lennie sok mindenben, ez így van rendjén.
Nálam az S2-t váltotta, és a különbség nem 120 EUR volt, hanem 230...
Ez magyarországi viszonylatban sok, és ha a száraz ár/érték arányt nézzük nem ért ennyit a csere, mert az S2 is nagyon tuti lett, és egyelőre elég lett volna az is. De azért lett volna "B" oldala is a további S2 használatnak...Rövidesen support gondok lesznek, mert kezd kifutni a támogatottsága, tehát a 4.2-t már nem fogja megkapni nagy valószínűséggel. A hardvert tekintve jövő évben már egyre több helyen lesz érezhető a 2 vs 4 mag, és az 1 vs 2GB RAM. Idén ez még nem volt ennyire kontrasztos különbség, mert egy jó 2 magos kütyü tudta tartani a lépést, elsősorban a szoftvergyártók lépéshátránya miatt, de ez jövőre már változni fog.
Jelenleg mindenben a csúcsot képviseli, és ha a 2-est választod, minden egyes porcikájában éreztetni fogja veled, hogy most ő a csúcs. Én ezért fizettem rá +230EUR és te ezért fogsz kiadni +120EUR többet. Ez még 2013-ban is erős hardvernek fog számítani, hiába jönnek Q2-ben az 1080p "fecskék". Magyar prémium garanciával pedig 2015 elejéig védve leszel, és eddig a support is remélhetőleg ki fog tartani.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#15606) tybsen válasza zack (#15605) üzenetére


tybsen
addikt

Köszi a részletes választ, akkor esélyes a note 2, várok vele talán még egy hónapot, hátha csökken kicsit az ára még. Köszi.

(#15607) fujifilm1


fujifilm1
senior tag

Azt hittem rossz fórumon járok ma reggel... :)
Na ennyi gyönyörű note 2 szó hallatán térjünk vissza a note 1--hez....

Valaki kérdezte hogy milyen JB Rom-ot és milyen auto call progit a ajánlunk.
Hát én az LSA-t mert annyira jó az akkuidő.
(Csak játszásiból egyszer két és fél nap-ot hagytam menni! (Melyik rommal volt ilyen valaha? amellett hogy tök jó gyors! Szerintem semelyik... :) )

Az LSA-ból az Ultimate v5.0 őt használom és a call rekordot a szignómból.

Ja és még egyszer visszatérve a N2-re. Én nagyon örülök hogy az a 2--es nem lett nagyon " ütős" mert így legalább 1-2 évet kihúzok egy modell mellet. :) (ennyit a 2 év támogatás érvről)
Utánna -ahogy ismerem magam - ugyis váltok mert kütyüfüggö vagyok. Ami szerintem gáz,de ez van. :). Segítség... :)

(#15608) nggabi válasza fujifilm1 (#15607) üzenetére


nggabi
nagyúr

én is néztem :DDD

zack: én olvastam, de sejthető volt h jön a hivatalos is. most nyilván húzzák az időt h minél többen megvegyék a note2-t, s3-at. valljuk be, a helyükben ki nem ezt csinálná? :D

viszont én még várok. január végére fullhds kijelzős mobilokat csiripelnek, aki most akar venni annak mindenképp megéri várni.

"szenyor dzsíííí"

(#15609) tybsen válasza nggabi (#15608) üzenetére


tybsen
addikt

Én sem veszem meg végül a nexus 4--et, várok még egy-két hónapot, aztán note 2 vagy meglátjuk, s4 hátha izgalmas lesz vagy note 3 addigra.

(#15610) Tippmix46 válasza tybsen (#15609) üzenetére


Tippmix46
senior tag

Új kérdés, friss Note1 tulajként :B ....reggel meglepve tapasztaltam, hogy nem ébresztett a telefon, pedig 9 órára beállítottam....kikapcsolt készülék esetében ez nem működik vagy valamit rosszul állítottam be?
Köszi!

(#15611) Nazara válasza Tippmix46 (#15610) üzenetére


Nazara
őstag

Sajnos egyetlen androidos okostelefon sem ébreszt kikapcsolt állapotban. Félmegoldás a repülő mód erre az esetre.

Szerintem fusd át az első hszt, mert sok érdekes infót tudhatsz meg a gépről.

[ Szerkesztve ]

Rudimentary creatures of blood and flesh, you touch my mind, fumbling in ignorance, incapable of understanding.

(#15612) Tippmix46 válasza Nazara (#15611) üzenetére


Tippmix46
senior tag

hopplá...ez aztán a meglepetés....ezt nem is gondoltam volna.....hihetetlen miket tudnak, ez meg nem megy...na mindegy, ettől még szeretem :K

Repülő módban nem tud hívást fogadni és nem csörög (olyan néma mód féle) és kevesebbet fogyaszt? Kijelzi ha keresne valaki?

ok, átfutom, köszi

[ Szerkesztve ]

(#15613) nggabi válasza Tippmix46 (#15610) üzenetére


nggabi
nagyúr

nagyon nagyon sokat olvass :) lesznek még hasonló kérdések bőven, érdemes lenne átfutnod aggleány írásait [link], 1.hsz-t, ezt [link]

"szenyor dzsíííí"

(#15614) Tippmix46 válasza nggabi (#15613) üzenetére


Tippmix46
senior tag

az elsőben erre nem találtam választ, így felteszem, ígérem a te általad linkeltet is elolvasom ma és addig újabb kérdésem nem lesz :R :

szóval jelenleg gyári lejátszó van rajta, ami a filmek többségével boldogul (messze nem mind megy azért, van ahol nincs hang, van ahol kép, de sokat visz), de azt vettem észre, hogy a kép fényerejéből és a színekből visszavesz, ezt nem lehetne kikapcsolni? Amikor kis képernyőre rakom, akkor visszajön az eredeti szín és fényerő, de nagyra rakva visszaveszi....vagy ez a gyári lejátszó sajátossága és töltsek le a googe playről egy másik lejátszót, annál nem lesz ez?

(#15615) Nazara válasza Tippmix46 (#15612) üzenetére


Nazara
őstag

Lekapcsolódik mindenféle vezetéknélküli hálózatról, és kikapcsolja az antennáit, nem csörög, és a fogyasztás is nagyon minimális. Mondjuk manuálisan pl. Wifit ekkor is vissza tudod kapcsolni. Ha keres valaki, úgy tudom, hogy azt szolgáltatói sms-ből tudhatod meg, ha aktiválva van, pl: T-mobile küld egy rövid üzenetet, hogy ez, meg ez keresett ekkor és ekkor. Többiekről sajnos nem tudok nyilatkozni.

Rudimentary creatures of blood and flesh, you touch my mind, fumbling in ignorance, incapable of understanding.

(#15616) nggabi válasza Tippmix46 (#15614) üzenetére


nggabi
nagyúr

mxplayer, bsplayer, mvideoplayer ezek a jobbak marketen.

"szenyor dzsíííí"

(#15617) Tippmix46 válasza nggabi (#15616) üzenetére


Tippmix46
senior tag

délután letöltöm őket....amúgy a pchez/laptophoz való csatlakoztatáshoz van valami olyan progi, mint anno a nokiánál a pc suite?
Samsung kies esetleg? olvastam róla olyan rémhírt (nem tudom valós-e), hogy a független telefont sokaknál függővé tette....
Köszi!

(#15618) Kapanyél


Kapanyél
őstag

Ez vótmá?

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#15619) Tippmix46 válasza Tippmix46 (#15617) üzenetére


Tippmix46
senior tag

ha jól látom a kies-el usb-n is lehet a samsung appsról alkalmazásokat áthúzni a telóra

(#15620) Amalgam


Amalgam
aktív tag

Ezt láttátok már?

Kedvenc telefonom a Galaxy Note 6

(#15621) kungzi válasza Amalgam (#15620) üzenetére


kungzi
veterán

Ezerszer, de Fake videó!

(#15622) dave182 válasza Tippmix46 (#15619) üzenetére


dave182
senior tag

Személy szerint nem javaslom a KIES használatát.. Csak ősz hajszálaid lesznek...

(#15623) wertigo1984


wertigo1984
őstag

Sziasztok!

Lenne egy problemam asszony Note-javal. A Galeriabol a kepek egy resze eltunt, illetve egy fekete kocka jelenik meg a helyukon. A kepek sd kartyan vannak tarolva. Tegnap meg tokeletesen ment minden, de most ahogy meg nyitotta, a telefon belassult, es a kepek egy reszet jelenitette meg, a tobbit nem. Kivettem az akksit meg a memoria kartyat, majd minden vissza, de ugyanaz. Mit csinaljak?

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#15624) nggabi válasza wertigo1984 (#15623) üzenetére


nggabi
nagyúr

töröld ki a dcim/.thumbnails mappákat, vagy használj quickpic-et.

az asszonynak nótája van? :Y beszabehu :C

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#15625) Polllen válasza nggabi (#15624) üzenetére


Polllen
nagyúr

há' jóasszony! :DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#15626) wertigo1984 válasza nggabi (#15624) üzenetére


wertigo1984
őstag

Ha kitorlom amit mondtal, akkor amiket fekete kockakent jelenitett meg kepek, azokat is vegleg torlom ezzel?

Bizony, bementunk a samu markaboltjaba, mondta hogy neki ez tetszik, es ra par napra megvettem. En Galaxy Tab 2 P3100-at hasznalok telefonkent is. :K

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#15627) wertigo1984 válasza nggabi (#15624) üzenetére


wertigo1984
őstag

[link] pillanat atlepek laptopra...

[ Szerkesztve ]

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#15628) kungzi válasza wertigo1984 (#15627) üzenetére


kungzi
veterán

nem jó a link :N

(#15629) wertigo1984


wertigo1984
őstag

Na most talán sikerül, sorry csak tabról linkeltem... :B

[link]

Ja a Dcim/.Thumbnails-ban az összes kép megvan, csak a Galériában nem.

[ Szerkesztve ]

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#15630) Polllen válasza wertigo1984 (#15629) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nekem ilyet csak akkor csinált, amikor kitöröltem egy-két képet file explorerből, a galléria meg nem találta...

Szóval ha minden kép megvan, akkor galéria cache törlés és akkor muszáj lesz újra indexelnie.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#15631) wertigo1984 válasza Polllen (#15630) üzenetére


wertigo1984
őstag

Galépia cache törlést hogy tudok csinálni? Tele van neki egy csomó ehhez hasonló élő hátterekkel, én először ezekre gyanakodtam.

[ Szerkesztve ]

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#15632) Polllen válasza wertigo1984 (#15631) üzenetére


Polllen
nagyúr

Vagy kép lett törölve/áthelyezve vagy a cache sérült meg. Az egyik megoldás, amit nggabi mondott, a másik a beállítások/alkalmazások/galéria és ott van egy cache törlése gomb.

Arra figyelj, hogy ne az adatokat töröld, mert akkor game over képek...

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#15633) zack


zack
nagyúr

"Sasszem" :DDD

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#15634) wertigo1984 válasza Polllen (#15632) üzenetére


wertigo1984
őstag

Cache kiüritve, de ugyanaz maradt. Dcimben az összes kép megvan, ha törlöm a mappát, akkor az összes elvész. Marad a quickpic :R

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#15635) hito


hito
nagyúr

Na most akkor szeretnék kérni egy linket a lehető legjobb, legstabilabb és leggyorsabb JB Note2 klón romról :) Van ilyen?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#15636) Camper2006


Camper2006
tag

Új PhilZ-cwm6 / PhilZ Touch v3.95 Kernel :) :
[link]

𝐍𝐨𝐰 𝐥𝐨𝐚𝐝𝐢𝐧𝐠. . .42% ▓▓▓▓▓▓▓▓░░░░░░░░░░░░ 100%

(#15637) nggabi válasza Camper2006 (#15636) üzenetére


nggabi
nagyúr

a pics@ba, tegnap raktam fel a 3.94-et :DDD :W

wertigo1984: a thumb mappában csak a kicsi képek vannak. amiket fekete kockaként jelenít meg már amúgy is ki vannak törölve.

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#15638) Camper2006 válasza Camper2006 (#15636) üzenetére


Camper2006
tag

..hát ez nagyon repűl :DD

𝐍𝐨𝐰 𝐥𝐨𝐚𝐝𝐢𝐧𝐠. . .42% ▓▓▓▓▓▓▓▓░░░░░░░░░░░░ 100%

(#15639) zsoltti válasza Camper2006 (#15636) üzenetére


zsoltti
senior tag

Ebbe csak a CWM módosul , a kernel nem, igaz? Csak mert nincs forrás kód nem?
Úgyértem a rendszer nem gyorsul.

[ Szerkesztve ]

(#15640) Dondenis


Dondenis
aktív tag

Sziasztok. A Note-omon
JB 4.1.2 van. Az lenne a kérdésem hogy órajelet lehet e növelni? Pl 1.6-ra.

(#15641) hito válasza Dondenis (#15640) üzenetére


hito
nagyúr

En egyszer probaltam, az enyem nem birta, szetfagyott. Igaz, az egy masik note volt. Keszulekfuggo, nem mindegyik birja az OC-t, ki kell probalni.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#15642) Dondenis válasza Camper2006 (#15638) üzenetére


Dondenis
aktív tag

JB 4.1.2 vel 4980 megvan. :)

(#15643) #68216320


#68216320
törölt tag

Próbáltátok már TW JB-vel a supercurio-féle VoodooLouder-t? ICS alatt már használtam, ott is erősített 1.5dB-t, de JB alatt 10.5dB-t emel a fejhallgató kimeneten. Brutális! Próbáljátok ki! Nem trükközik a hangképpel, hanem a DAC-ot hajtja meg közvetlen. Szerintem ez kihozza a Yamaha chip-ből amit lehet. A srác csinálta a híres voodoosound-ot a Galaxy S-hez is, amivel az híresen jó hangú telefonná vált. (Wolfson)

[ Szerkesztve ]

(#15644) Dondenis válasza hito (#15641) üzenetére


Dondenis
aktív tag

Amúgy értelme van? Érezhető változás lenne?

(#15645) wertigo1984 válasza nggabi (#15637) üzenetére


wertigo1984
őstag

:R köszönöm

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#15646) hito válasza Dondenis (#15644) üzenetére


hito
nagyúr

Nem tudom. Ha jo a kernel akkor biztos. Nekem volt keszulekem ami tulhajtastol nemhogy nem gyorsult, hanem egyenesen belassult. Azota fenntartasokkal kezelem a temat. Elvileg gyorsulnia kene, igen.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#15647) Dondenis válasza hito (#15646) üzenetére


Dondenis
aktív tag

Ok. Köszönöm

(#15648) Dondenis válasza hito (#15646) üzenetére


Dondenis
aktív tag

Esetleg valami jó kernelt tudsz ajánlani? Amivel a procit engedi húzni. :)

(#15649) hito válasza Dondenis (#15648) üzenetére


hito
nagyúr

Hát kernel témában vannak itt nálam sokkal kiműveltebbek userek is, úgyhogy én inkább nem adnék tanácsot. Tedd fel a nagyközönségnek (is) a kérdést :K

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#15650) Polllen válasza #68216320 (#15643) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nekem megvan, de gyakorlati haszna csak akkor van, ha olyan fejest vagy hangfalat kotsz ra, amihez keves a kimenet.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.