Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:46:27

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15451) nggabi válasza Gl4diator (#15449) üzenetére


nggabi
nagyúr

érdekes. én megpróbálnám a romot újrarakni, de lehet hardveres hiba is.

pollen: töröld ki a skypeot és telepítsd fel újra.

"szenyor dzsíííí"

(#15452) Polllen válasza nggabi (#15451) üzenetére


Polllen
nagyúr

Köszi a tippet... látszik, belepiszkált ms, mert ha nem jó, induljunk el újra otthonról... :W

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#15453) Gl4diator válasza nggabi (#15451) üzenetére


Gl4diator
tag

Hálistennek se szoftveres, se hardveres nem volt a hiba. A routert kellett újraindítani, aztán megjavult a wifi elérésem a Note-on. Érdekes, hogy attól függetlenül hogy a Note nem akart csatlakozni, a Notebookom simán látta a wifi jelet, meg ment is vele. Ez X-aktás ügy :)

(#15454) KTTech válasza Gl4diator (#15453) üzenetére


KTTech
veterán

Nem lehet, hogy csak olyan csatornára mászott át a router, amit nem szeret a Note? mert sajnos ilyen előfordul... Lockold valahol 3-10-es csatorna közt, az a biztos.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#15455) Amalgam


Amalgam
aktív tag

Már megint alkottam. :)

Kedvenc telefonom a Galaxy Note 6

(#15456) fujifilm1 válasza Amalgam (#15455) üzenetére


fujifilm1
senior tag

nem rosz. Az előző jobb, mert rajzolt. :)

(#15457) handrash válasza fujifilm1 (#15456) üzenetére


handrash
őstag

Valóban jobb a rajz!

[ Szerkesztve ]

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#15458) nggabi


nggabi
nagyúr

bakker, tegnap itt volt nálam még egy note meg egy s3, ki tudtam volna próbálni lsc-vel a wifidirectet. elfelejtettem :W

"szenyor dzsíííí"

(#15459) cotag


cotag
senior tag

A push service az mi?
Friss verzió érhető el.....
Kell az?

(#15460) dave182


dave182
senior tag

CM10.1-hez milyen kernel kell?

(#15461) fujifilm1 válasza nggabi (#15458) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Na hát én kipróbáltam. :)

(Mert hogy egy note 10.1 (wifi-s) el bővült a család.)... :)
Szóval a wifi direct nagyon klassz.

A nota (7) is fenn volt a wifi routeren meg az új családtag is.
Majd a wifi direct et be kapcsoltam. Volt egy párosítás szerüség majd egymás között lehetett fille-kat küldözgetni.
És közben lehet netezni is amíg megy át a nagy méretű file.

Gyors.

A file nevén a hosszan nyomásra jelenik meg a megosztás menüben a wifi direct.
(Meg rá kell bökni a készüléke hogy hova küldöd.)

Viszont könyvtárra nem ajánlotta fel csak a file-okra!

Más. A n8010 JB-n viszont van videó szerkesztő!

Mielőtt megkérdezitek:) Persze nem fut a nótán.(n7000-eb) :) (LSA)

Robi

[ Szerkesztve ]

(#15462) puskint válasza dave182 (#15460) üzenetére


puskint
tag

Vagy a default, vagy a thor. Mas stabil nincs.

(#15463) 206 cc


206 cc
senior tag

Ezt próbálta már vki?

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#15464) dave182 válasza puskint (#15462) üzenetére


dave182
senior tag

thor-ral próbálom de nem megy tovább a forgó cyanogenmod logonál,és már az is csak szaggatva megy...
mi lehet vajon?

(#15465) puskint válasza dave182 (#15464) üzenetére


puskint
tag

Szerintem a CM10-hez valót szedted le, nem a CM10.1-hez. :) Ez kéne menjen.

[ Szerkesztve ]

(#15466) skyli


skyli
senior tag

Sziasztok! Van egy elég gáz problémám... amióta a hugomnak odaadtam egy éjszakára a töltőmet (vmi alsókategóriás galaxyhoz), iszonyatosan lassan tölt a telefonom :S azt mondja h nem csinált semmit... lehet h a telefonban ment tönkre vmi vagy csak szoftveres? Meg ami fura még, hogy karácsonykor olyat csinált h nem volt rádugva semmi és azt hitte, hogy dokkolón van:o XXLSC van rajta (alliancerom)

(#15467) dave182 válasza puskint (#15465) üzenetére


dave182
senior tag

köszönöm most már műxik... :R

(#15468) Amalgam


Amalgam
aktív tag

.

[ Szerkesztve ]

Kedvenc telefonom a Galaxy Note 6

(#15469) nggabi válasza skyli (#15466) üzenetére


nggabi
nagyúr

a gyári kábel maradt a töltőn? csak mert utángyártottal nekem is lassan tölti fel. :U

fujifilm1: :R

amalgam: mutasd a home screenedet topikban több sikered lenne :D

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#15470) dave182


dave182
senior tag

Használja valaki a cm10.1et? A swype-ot sehogy sem tudom működésre bírni...

(#15471) nggabi válasza dave182 (#15470) üzenetére


nggabi
nagyúr

adok egy sört annak aki megszerzi az ics alatti swypeot és működésre bírja jb alatt :DDD

"szenyor dzsíííí"

(#15472) Gabi 8906 válasza skyli (#15466) üzenetére


Gabi 8906
senior tag

Helló!

Lehet a töltőben ment valami tönkre. A Note töltője nem kompatibilis a kisebb Galaxy-k töltőjével.
Ez egy nagy teljesítményű töltő. A többihez gyengébbet adnak. Ezt nézte pont egy haverom, aki a Nokia N97-esét szerette volna tölteni vele egy délután. Szerencse hogy nem dugta rá. Ki is nyírhatta volna a telot vagy töltőt. :D :(

Apple IPhone 13 Promax+Lenovo Thinkplus-GM2 Pro+B&O Beoplay A1

(#15473) KTTech válasza Gabi 8906 (#15472) üzenetére


KTTech
veterán

Egyiknek se lett volna semmi baja. Attól, hogy a töltő le tud adni 1A-t, nem jelenti azt, hogy a teló ennyivel is fog tölteni. Azt szépen a töltő áramkör szabályozza. A Note-ra is lehet rakni 10A-es töltőt, mégse lesz tőle semmi baja (sőt, szinte az összes autós töltő 2A-el töltene, ha hagyná a teló, de mint tudjuk a töltőáram kernelfüggő is...)

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#15474) Gabi 8906 válasza KTTech (#15473) üzenetére


Gabi 8906
senior tag

Akkor nem tudom. :( Én erre tippeltem volna.

Apple IPhone 13 Promax+Lenovo Thinkplus-GM2 Pro+B&O Beoplay A1

(#15475) KTTech válasza Gabi 8906 (#15474) üzenetére


KTTech
veterán

Én a cégnél Nokia 900mAh töltővel (amit az 5800-hoz kaptam) + Nokia CA-148C átalakítóval (ezt az N900-am hoz hoztam el a cégtől még annó) töltöm a telóm. Egyiknek sincs semmi baja belőle, de nem is lehetne :)

Mivel a teló nem ismeri fel, így korlátozza a töltőáramot, olyan 350mAh körüli töltőárammal tölt, maximálisan. Sajnos nincs még a mostani kernelre hack, amivel gyorsabban töltené vele...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#15476) nggabi válasza KTTech (#15475) üzenetére


nggabi
nagyúr

akkor az utángyártott kábelekkel is ez a gond nem?

"szenyor dzsíííí"

(#15477) Polllen válasza nggabi (#15476) üzenetére


Polllen
nagyúr

en egy kindle 3 kabelevel toltok minden mobilt, mert ez a leghosszabb&semmi kulonbseg nincs a gyarihoz kepest

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#15478) KTTech válasza nggabi (#15476) üzenetére


KTTech
veterán

Igen, ez okozza a problémát. 3 séma van a kernelben: felismerhetetlen forrás, USB és (gyári)töltő. Ha jól emlékszem, a gyári kernelben 350-450-950mAh a három érték, amivel tölteni tud ezekről. Nálam akkor volt gond, amikor a kocsi töltő kábelét nem ismerte fel és 350mAh-val töltögetett és közben a GPS merítette rendesen... a másik ugyanolyan gagyi kábellel meg ment rendesen 950mAh-val. Szépen ketté is vágtam, ami megtréfált.

(na jó, custom kernellel, átírva az értékeket jó lett volna, de nem állt rendelkezésre ilyenem akkor, mert a Hydracore az a gyári sémát követi töltésnél. Talán a Speedmodban van felhúzva a felismerhetetlen a maximumra).

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#15479) dave182 válasza nggabi (#15471) üzenetére


dave182
senior tag

Ezt benéztem,nekem megy a 4.2 swype de a gyári android billentyűzetből lehet elérni.. Gondolom ez az a gesztus vezérelt dolog...piszok jól működik

(#15480) nggabi válasza KTTech (#15478) üzenetére


nggabi
nagyúr

hmmm. nekem is ez van, autós töltővel navigáció közben nem merül, de nem is tölti. már épp készültem új töltőt venni, de akkor még lehet várok egy kicsit. hátha lesz vmi megoldás erre.

"szenyor dzsíííí"

(#15481) KTTech válasza nggabi (#15480) üzenetére


KTTech
veterán

Akkor az kb. jól is működik :)
Ugyanis a teló maximális áramfelvétele majdnem annyi, mint amennyivel a töltő/tápáramkör el tudja látni a telót (ilyenkor nem is igazán tölti az akkut).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#15482) nggabi válasza KTTech (#15481) üzenetére


nggabi
nagyúr

akkor ez megoldódott :DDD :R mivel valami gagyi 700ftos autós töltőm van arra gyanakodtam h az karcsú a notehoz.

"szenyor dzsíííí"

(#15483) Tippmix46 válasza nggabi (#15482) üzenetére


Tippmix46
senior tag

Sziasztok!

teljesen új vagyok itt, szeretnék pár kérdést feltenni:

Note2, SIII és Note 1 között gondolkodom, hogy lecserélem régi Nokia telómat.
Előbbi kettő új készülékek, áruk 145 ezer Ft és 125 ezer Ft környékén van, míg a Note 1 újonnan 105 ezer Ft körül, használtan 80 ezer Ft környékén található.

Kérdésem, hogy

1) a Note 1re melyik android verzió telepíthető gond nélkül, egyszerűen? Ha jól tudom a gyári a 2.3.5ös, feltételezem azért ez cserélhető az SIIIas 4.0.4esére?

2) Másik kérdésem, hogy mkv. 1080p, HD filmeket hogyan jelenít meg?

3) Harmadik, hogy Samsung Smart LED tv-re kötve HD felbontásban tud-e filmet lejátszani microSD-ről, illetve HDban felvett nyaralás videókat HD-ban meg tudja-e jeleníteni az említett tv-n?

Köszönöm válaszotokat!

(#15484) nggabi válasza Tippmix46 (#15483) üzenetére


nggabi
nagyúr

szia.

1. gyári 4.0.4 van és nem hivatalos, de jól működő 4.1.2 is. nem nehéz felrakni. s3 romot nem rakunk note-ra :DDD
2. nekem teszt mkv-im vannak, azokat viszi szépen. fullhd-sak,de csak olyan 200mega körüliek. ha engem kérdezel sztem nem lesz gond a lejátszással.
3.ezt passzolom.

"szenyor dzsíííí"

(#15485) Tippmix46 válasza nggabi (#15484) üzenetére


Tippmix46
senior tag

pár kérdés csak lemaradt:

4) a párhuzamos programfuttatás osztott képernyőn megy rajta? mintha a note2 és SIII tudna például olyat, hogy osztja a képernyőt és felül teszem azt youtube alul meg facebookozás, ez tudja vajon?

5) tudja a telefon hogy a wifi-t megosztja más telefonnak, azaz routerként működik?

[ Szerkesztve ]

(#15486) nggabi válasza Tippmix46 (#15485) üzenetére


nggabi
nagyúr

4. a jb leakben megy, igen. egyébként kb ugyanaz a szoftver mint a note2 és s3 esetében, tehát minden új fícsör megvan itt is.

5. ezt szinte minden androidos telefon tudja.

viszont, ami lényeges. gyári garis telefont vegyél, tehát legyen még rá legalább 1 év vagy több gyári gar (2 év eredetileg).

láttam a note2 topikot is, a note 2 a több ram és nagyobb akksi miatt jobb, kijelző határeset. ára viszont jóval durvább mint az 1nek. nehéz döntés :)

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#15487) Tippmix46 válasza nggabi (#15486) üzenetére


Tippmix46
senior tag

80 ezer Ft-ért olyan használt Note1eseket is árulnak, amelyiken pl még az android 2.3.5 van...a gyári 4.0.4 azt jelenti, hogy a Samsung honlapjáról tudom úgymond hivatalosan rárakni a telóra? egyszerűség miatt kérdezem.

mkv-k esetében az 5-10 MGb-os, 1080p vagy 720p-s filmekre gondoltam én igazándiból :F

"jb leakben" segítsél lécci, mire gondolsz?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#15488) nggabi válasza Tippmix46 (#15487) üzenetére


nggabi
nagyúr

4 gigánál nagyobb filet nem tudsz bemásolni a telóra vagy a kártyára. ezt ext-re formázott pendriveról tudnád max lejátszani, vagy usb-s hddről. nehéz ügy, az ntfs-t alapból nem látja a teló. viszont ezzel a másik két telón is gondod lesz, szal ez a döntésben ne befolyásoljon.

azért ennyire nem lesz egyszerű, de kb igen. letöltöd, odinnal felrakod, örülsz.

nekünk még csak olyan 4.1-es rom van ami teszt verzió. de azon kívül h nem adták ki még hivatalosan semmi gond nincs velük. [link] itt el tudod dönteni h mennyire egyszerű felrakni, videó is van h mit tud kb.

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#15489) kungzi válasza Tippmix46 (#15487) üzenetére


kungzi
veterán

vagy ha van olyan kernel, ami támogatja az ExFat-t. így SD karira tudsz 4GB-nál nagyobb file-t is másolni

(#15490) Tippmix46 válasza nggabi (#15488) üzenetére


Tippmix46
senior tag

hülye kérdés jön: :B

tehát 5 Gb-os filmeket nem tudok felrakni, de 3 gb-osat akármennyit, amit a sd tárhely enged, pl. 32 gb-ra kb. 10et?

Közben megnéztem, hogy a használt Note1ek többségén már kifutott a garancia, azért "olyan olcsók", azaz 80 ezer Ft-ért már gari nélküliek vannak...azért nem értem ezt, mert ez a telefon 2011 végén jött ki, azaz 1 éves, magyarán ezek a most általam látott használt készülékek akkor valószínűleg 1 év bolti garisak lehetnek:(

Magyarán aki 2 év bolti garisan vette 2012 elején, az nemigen adja el még ezek szerint:(, azokon ugyanis min.1 év garanciának kellene még lennie

(#15491) kungzi


kungzi
veterán

szerintetek egy októberi gyári garis s2-re mennyit kellene dobnom egy gyári garis note-ra?

(#15492) nggabi válasza Tippmix46 (#15490) üzenetére


nggabi
nagyúr

igen, ha kisebb filmek vannak azokból annyit raksz fel amennyi ráfér :)

a legtöbb bolti garis jah, gyári garisat alig találni. de azért lehet, pl olyan szolgáltatósat amit papírral is tudnak igazolni h nem részletre vették. a szolgáltató függőkre is 2 év gyári gari van (sokszor rosszul tudják az eladók is), viszont itt benne van a letiltás veszélye is, erre is figyelni kell.

kungzi: sztem nincs az a pénz ;] viccet félretéve: olyan 15-20k-t emlegetnek amennyit még rádobnának a cserére. lehet jobban jársz ha eladod és kpra veszel note-tot.

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#15493) kungzi válasza nggabi (#15492) üzenetére


kungzi
veterán

+20k-ért tudnék gyári garis független S3-ra váltani :) akkor inkább az :D

(#15494) nggabi válasza kungzi (#15493) üzenetére


nggabi
nagyúr

az nagyjából árban is van. csináld :DDD

"szenyor dzsíííí"

(#15495) Mcomp


Mcomp
tag

Kérdésem a következő hogy tudom a legegyszerűbben visszaállítani az eredeti állapotot mert az 1-es be leírtak kicsit bonyolultnak tűnik lehet hülyeséget írok mobil odin-nal ha felrakom a t-s LRI romot az megoldás?

(#15496) hito válasza winhelper (#15403) üzenetére


hito
nagyúr

Na, még a minitab-ot használod? :) Akksi üzemidőhöz mit szólsz? Én simán kitaposok belőle 2-2,5napot, ami azért elég szép eredmény. Eddig nekem ezzel megy a legtöbbet egy töltéssel.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#15497) kazmerr


kazmerr
aktív tag

(#15498) Polllen válasza kazmerr (#15497) üzenetére


Polllen
nagyúr

De ezt eddig is tudtuk, nem? :DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#15499) Djuree válasza Polllen (#15498) üzenetére


Djuree
félisten

én is ezt gondoltam :DD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#15500) kazmerr válasza Polllen (#15498) üzenetére


kazmerr
aktív tag

Tudtuk, biztunk benne de hivatalos megerősítés még nem volt, csak "lesz JB 2012 q4-ben" jelleggel. Vagy én maradtam le? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.