Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18851) Diokhan válasza Oldman2 (#18849) üzenetére


Diokhan
addikt

Akkor jó, köszi a választ.

(#18850) gyuri81 - Sejtettem, köszi szépen, csak gondoltam jobb, ha tisztázom :D

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#18852) akooos válasza gyuri81 (#18850) üzenetére


akooos
veterán

Úristen, a HD2 mekkora isten telefon volt :) Úgy imádtam...
Volt azon minden is, a linuxtól elkezdve, win 95-át mindenig...

(#18853) Diokhan válasza akooos (#18852) üzenetére


Diokhan
addikt

Igen, én is tettem rá mindent :) Ha lenne valahol, mai napig vennék egyet.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#18854) Diokhan


Diokhan
addikt

A hétvégén szerintem rászánom magam és ha lesz időm, akkor felteszem a deluxe romot. Ha türelmem is lesz hozzá, akkor csinálok róla dokumentációt, hogy lépésről lépésre mit kell csinálni, ha esetleg van rá igény. Mit szóltok?

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#18855) SyMbioTe válasza Diokhan (#18854) üzenetére

Én szívesen fogadom, én is gondolkodtam már, hogy kíváncsiságból megpróbálom felrakni. :K

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#18856) Diokhan válasza SyMbioTe (#18855) üzenetére


Diokhan
addikt

Rendben, akkor megcsinálom a hétvégén. :)

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#18857) Oldman2 válasza Diokhan (#18856) üzenetére


Oldman2
veterán

Amit feltétlen nézz meg, hogy elvileg javítva van az a hiba, hogy a legfrissebb TWRP-re nem ment eddig fel.

(#18858) CB válasza Diokhan (#18854) üzenetére


CB
senior tag

Szívesen kipróbálnám. Köszi.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#18859) Diokhan válasza Oldman2 (#18857) üzenetére


Diokhan
addikt

Köszi a tippet, meg fogom nézni, mindent át olvasok előtte, még jó, hogy jó az angolom :D

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#18860) Diokhan válasza Diokhan (#18859) üzenetére


Diokhan
addikt

Nos úgy néz ki, hogy vasárnap lesz belőle valami, mert szombaton gokartozni megyek a családdal :)

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#18861) Diokhan válasza Diokhan (#18860) üzenetére


Diokhan
addikt

Nos feltettem a TWRP-t és azóta bootloopban van a telefon.... Egyelőre küzdök, de nem tudom, hogy hogy hozom ki belőle. A wipe nem segít, mert a TWRP nem tudja mountolni a belső memóriát...

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#18862) Diokhan válasza Diokhan (#18861) üzenetére


Diokhan
addikt

Itt tartok jelenleg a Deluxe install után...

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#18863) Oldman2 válasza Diokhan (#18862) üzenetére


Oldman2
veterán

Mit csináltál pontosan eddig az állapotig?

(#18864) Diokhan válasza Oldman2 (#18863) üzenetére


Diokhan
addikt

Fel tettem a TWRP-t odinnal, majd a következő lépésnél a wipe-nál már problémába ütközött a dolog, mert nem tudta mountolni a belső meghajtót vagy csak szimplán nem látta a wipe-hoz. Ezután felment a rom aroma installerrel (mivel bootlooppal nem tudtam mást kezdeni), de ez lett a vége, és ha a resetre nyomok, akkor azt a képet kapom, mint a wipe parancsnál, tele piros sorral.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#18865) Oldman2 válasza Diokhan (#18864) üzenetére


Oldman2
veterán

A "nem látja a belső meghajtó" probléma megoldása (tudomásom szerint), a belső tárhely "Formázása" a TWRP-ben, a Wipe oldalon van egy ilyen lehetőség.

Nyugi, kezd elölről.

A TWRP az bejön gond nélkül?

(#18866) Diokhan válasza Oldman2 (#18865) üzenetére


Diokhan
addikt

Az bejön.megcsináltam a formázást is.
Most kezdem elölről. Addig úgysem nyugszom, amíg nem történik valami pozitív.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#18867) Diokhan válasza Diokhan (#18866) üzenetére


Diokhan
addikt

Na fent van, sikerült feltenni a Deluxe Romot. Viszont a komplikációk miatt nem csináltam képeket, így a leírásom sem lesz majd illusztrálva.
Oldman2 köszönöm a segítségedet.

[ Szerkesztve ]

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#18868) Oldman2 válasza Diokhan (#18867) üzenetére


Oldman2
veterán

Örülök, hogy összejött végül!
:C

Milyen CSC-t választottál?

[ Szerkesztve ]

(#18869) Diokhan válasza Diokhan (#18867) üzenetére


Diokhan
addikt

Szóval akkor DeluxeRom install:

Amire szükségünk van:
-Samsung smart switch a biztonsági mentéshez [link]
-Odin a TWRP telepítéséhez [link]
-TWRP custom recovery [link]
-Legfrissebb DeluxeRom [link]
-Samsung device driver [link]
-Egy USB kábel
-...és sok türelem

Első lépésként telepíteni kell a samsung drivereket, majd elindítani a Samsung smart switch-et, és készíteni a telefonról biztonsági mentést.

Ezután el kell indítani az odin-t és csatlakoztatni rá a telefont.
A telefont "download" módba kell tenni. Ehhez kapcsoljuk ki a készüléket, majd nyomjuk meg egyszerre a "volume down" a "bixby" és a "power" gombokat addig, amíg be nem jön a download mód figyelmeztető ablaka. Itt "volume up" gombbal tudomásul vesszük a figyelmeztetést.
Az odin abalában az opciók fülön ki kell venni a pipát az auto reboot opció mellől, majd az AP (régebbi verziókon PDA) gombnál be kell tallózni az előzőleg letöltött TWRP....tar filet.
Ha ez megvan, akkor klikk a start gombra. Miután végez az odin, a zöld PASS! feliratot kell látnunk.

Innen nem készültek képek, igyekszem érthetően leírni, amit csináltam.

Ezzel kész van a TWRP install a telefonra.

Húzzuk le a kábelt a telefonról és ezzel egyidőben (nekem ehhez segítség kellett) nyomjuk a A "volume up" +"bixby"+"power" gombokat, hogy ezzel lépjünk be a TWRP-be. Ha ezt nem tesszük meg, akkor a reboot-al a telefon vissza állítja a gyári recovery-t. Amennyiben nem sikerült időben megnyomni a gombot, és a rendszer kezd el betölteni, akkor újra kell flashelni a TWRP-t.
Ha sikeresen beléptünk a TWRP-be, utána már a TWRP gondoskodik róla, hogy ne tegye vissza a telefon a gyári recovery-t.
Mindeközben felmásolhatjuk a DeluxeRom-ot a memória kártyára. Minimum 8 GB kártya kell hozzá, mivel a zip file majdnem 4 GB mérettel rendelkezik.
Másolás után helyezzük a kártyát a telefonba.
TWRP főoldalán nyomjunk a wipe opcióra és csináljunk gyári visszaálltást. Ezt csak simán alul jobbra húzással meg tudjuk tenni, nem igényel különösebb beállítást.
Ha kész, akkor lépjünk vissza a főoldalra és nyomjunk az install lehetőségre. Válasszuk ki alul a meghajtót, jelen esetben az SD kártyát, majd nyomjunk az ott megjelenő, előzőleg felmásolt DeluxeRom zip file-ra. Ezután jobbra húzással kezdhetjük az installálást. Ekkor elindul az aroma installer, és ott lépésről lépésre végig vezet minket a teleítési folyamaton, amelyet most csak azért nem írok le, mert mindenki maga tudja személyre szabni a telepített romot úgy, ahogy szeretné.

Ezzel miutána telepytás kész van, elkezdhetjük belakni a friss új romot.

A jelen leírás a saját tapasztalataimon alapszik, nem vállalok felelősséget a folyamat közben fellépő esetleges hibákért.

Íme a végeredmény:

Remélem segíthettem néhány fórumtársnak.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#18870) Oldman2 válasza Diokhan (#18869) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi!

SD kártya nélkül is megy, mivel TWRP alól a Mount opciót választva PC-ről látható az eszköz, ugyanúgy mint futó Android alól, ha ott az MTP (pontosabban a "Fájlok átvitele") módot választjuk ki.

A "Data Format"-ot végül kifelejtetted!?
:F

Végül ment a legújabb TWRP-vel is?

Én jelenleg még a 3.3.1-1-es TWRP-n vagyok, a v24-es Deluxe ROM-mal.

(#18871) gyuri81 válasza Diokhan (#18869) üzenetére


gyuri81
veterán

Köszönjük, majd be is rakom az összefoglalóba!:)

(#18872) Diokhan válasza Oldman2 (#18870) üzenetére


Diokhan
addikt

A data formatot azért nem írtam bele, mert az csak az én bénaságom miatt kellett nem?
A többi módot azért nem írrtam bele, mert én nem úgy csináltam.
A legújabb TWRP-vel csináltam és a v25-ös romot tettem fel.

(#18871) gyuri81 - Szivesen, sajnos nem úgy ment, ahogy terveztem (pedig nem ez volt az első, hisz a note4-et is romoltam párszor), de igyekeztem leírni amit csináltam. Ettől biztos van jobb, részletesebb, a többi módot is bemutató leírás is, nekem ennyire futotta :)

[ Szerkesztve ]

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#18873) laszlolczka válasza Oldman2 (#18870) üzenetére


laszlolczka
őstag

PA rom a legújabb TWRP-ét tar talmazza.Az aromában rá is kérdez. Diokhan:a data format szükséges,mivel nem volt nem tudott irni a rendszer particióra.

[ Szerkesztve ]

-Házas?igen már tiz éve.Gyerekek?Igen kettő.Állatok?-á tök kulturáltak.

(#18874) Oldman2 válasza laszlolczka (#18873) üzenetére


Oldman2
veterán

Lehet, de én még nem tettem fel a v25-öst. A v24 még nem ment a legújabbal. Ezért kérdeztem, hogy melyik TWRP-vel ment fel sikeresen.

(#18875) laszlolczka válasza Oldman2 (#18874) üzenetére


laszlolczka
őstag

Igy igaz,nálam csak a belső tárhelyről ment fel,a V25 viszont már minden honnan.

-Házas?igen már tiz éve.Gyerekek?Igen kettő.Állatok?-á tök kulturáltak.

(#18876) laszlolczka válasza Diokhan (#18872) üzenetére


laszlolczka
őstag

A data format szükséges(fontos).A legjobb üzemidővel rendelkező rom:ALEXNDR.

[ Szerkesztve ]

-Házas?igen már tiz éve.Gyerekek?Igen kettő.Állatok?-á tök kulturáltak.

(#18877) Diokhan válasza laszlolczka (#18873) üzenetére


Diokhan
addikt

Így már értem. Akkor majd javítom a leírást és újra küldöm a topikgazdának :)

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#18878) Dr V válasza Diokhan (#18869) üzenetére


Dr V
őstag

Knoxot ugrasztja, igaz?

(#18879) Kasya válasza Dr V (#18878) üzenetére


Kasya
nagyúr

Igen

(#18880) 10-11+


10-11+
csendes tag

sziasztok,

soha nem hallottam még a következő jelenségről, és amit a netről letöltöttem kezelési útmutatót, abban sem említik:
a tollat használva, az intelligens kijelöléssel kijelöltem egy szöveget.
erre ugye alapvetően 2 opció van:
netes keresés; ill
rögzítés a képernyőn. én ezt választottam, amit nem tudok eltüntetni.
ebben kérem a segítségeteket, hogy eltűnjön a kijelölt rész

köszönöm

ui:
itt hagyom a posztom, hátha valaki ugyanígy jár, és akkor ő is tudja a megoldását; uis közben hívott egy ismerősöm, és elmondta:
egyszer kell rákattintani, majd az "x" gomb, és minden jó :)

[ Szerkesztve ]

(#18881) Kasya válasza 10-11+ (#18880) üzenetére


Kasya
nagyúr

Ceruzával koppints rá ketszer-háromszor gyorsan. Alatta bejön a menusav.
Szerk: látom megoldódott :)

[ Szerkesztve ]

(#18882) Diokhan válasza Dr V (#18878) üzenetére


Diokhan
addikt

Nem tudom, hogy ettől vagy nem, nekem a knox az 0x030. Szerintem igen.

Mondjuk én eddig nem vagyok elégedett a rommal, hiányzik (vagy csak én nem találom) egy olyan beállítás ami nagyon kellene, akad sokminden, Facebook Market lista eddig nem akadt, YouTube lejátszás is akad, itt a fórumot görgetem lefelé és akad. Ezen kívül a mentés sem ment vissza hiánytalanul, sok mindent újra kellett csinálni.

[ Szerkesztve ]

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#18883) 10-11+ válasza Kasya (#18881) üzenetére


10-11+
csendes tag

sztem ez egy hiba, ismérvén a felhasználói "nyelvezetet", stílust, logikát, mert nem megoldás a 2 koppintás, sem a 3, 4..., csak 1, azaz EGYSZER KELL koppintani.
tehát ha ezt olvassa egy rendsz.fejleszto, neki üzenjük: szívesen :DD

(#18884) gyuri81


gyuri81
veterán

Frissítettem a témaösszefoglalót. Ha esetleg van valami kérésetek mit tegyek még bele, akkor szóljatok. :)

(#18885) laszlolczka válasza Diokhan (#18882) üzenetére


laszlolczka
őstag

Szeretném tudni milyen törléseket alkalmaztál a rom elinditása előtt.1-format data(yes).2=wipénél az otg és a memória kártya kivételével pipa került mindenhová?Aromán belül is teljes törlést végeztél?Ha ezeket végre hajtottad az általad felsorolt hibáknak nem szabad jelen lenni.A bizt.mentésből vissza pakolt cuccok is generálhatják a hibákat.Egyik romon sem jelentkeztek a hibák.

-Házas?igen már tiz éve.Gyerekek?Igen kettő.Állatok?-á tök kulturáltak.

(#18886) Diokhan válasza laszlolczka (#18885) üzenetére


Diokhan
addikt

Nos mivel előszhör csináltam és közben gondom is adódott a bootloop miatt, nem jegyeztem meg, hogy ilyen törléseket alkalmaztam, de ha jól emlékszem, akkor aroma installeren belül már nem is volt törlés, csak kérdezgetett, hogy melyik komponenseket akarom telepíteni, és kész. A wipe-nál azt hiszem az első 4 opciót pipáltam be.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#18887) ericdrawen74


ericdrawen74
senior tag

A DeluxeROM v25-höz melyik kernelt ajánljátok? A hadesKernel v1.4-el nem működik.

Olyan világ jön, amikor mindenki gyanús, aki szép. És aki tehetséges. És akinek jelleme van… A szépség inzultus lesz. A tehetség provokáció. És a jellem merénylet!… Mert most ők jönnek… A rútak. A tehetségtelenek. A jellemtelenek. (Márai Sándor)

(#18888) gyuri81 válasza ericdrawen74 (#18887) üzenetére


gyuri81
veterán

Nekem a sajátja van fent.

(#18889) Diokhan válasza ericdrawen74 (#18887) üzenetére


Diokhan
addikt

Amit a rom maga feltesz.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#18890) gyuri81 válasza Diokhan (#18889) üzenetére


gyuri81
veterán

Annyira nem vagyok elégedett ezzel a kernellel. Az imént a Samsung böngésző tekergetese közben újraindult a telefon.

(#18891) Diokhan válasza gyuri81 (#18890) üzenetére


Diokhan
addikt

Nekem is kilépeget a böngészőből meg a facebook appból is. Egyelőre úgy érzem, hogy megbántam a ROM telepítést. Lehet, hogy később ez majd változni fog, de egyelőre nem látom ennek a romnak az előnyeit. Szerintem egy kicsivel talán jobban is merül, mint a gyári romon.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#18892) laszlolczka válasza Diokhan (#18891) üzenetére


laszlolczka
őstag

Jobban merül,a gyári kernel még mindig jobban birja.5-6 óra kijelző idő.Igaz ALEXNDR-en vagyok.

-Házas?igen már tiz éve.Gyerekek?Igen kettő.Állatok?-á tök kulturáltak.

(#18893) gyuri81 válasza laszlolczka (#18892) üzenetére


gyuri81
veterán

Honnan tudom letölteni a gyári kernelt?

Akkor ha jól értem te most az ALEXNDR romon vagy? Mik a tapasztalataid?

(#18894) laszlolczka válasza gyuri81 (#18893) üzenetére


laszlolczka
őstag

Talán a telegramon találsz stock kernelt.Maga a rom teljesen gyári,kipucolt.Nem aroma telepitős,de települ a legfrissebb magisk is.Stabil,gyors üzemidő nagyon jó.Ezen a romon hiba nélkül működik az irisz feloldás.

-Házas?igen már tiz éve.Gyerekek?Igen kettő.Állatok?-á tök kulturáltak.

(#18895) laszlolczka


laszlolczka
őstag

Android 10 bőség,3-rom is megjelent.XDA.

-Házas?igen már tiz éve.Gyerekek?Igen kettő.Állatok?-á tök kulturáltak.

(#18896) gyuri81 válasza laszlolczka (#18895) üzenetére


gyuri81
veterán

Igen, de egyik sem a gyári alapokon van.

(#18897) Diokhan válasza gyuri81 (#18896) üzenetére


Diokhan
addikt

Én bele nyugodtam, hogy nem lesz rá 10es droid, pláne miután egy jóbarátom szidja a 10es androidot note10+ 5G-n. Azt mondta, hogy inkább maradt volna 9esen.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#18898) gyuri81 válasza Diokhan (#18862) üzenetére


gyuri81
veterán

Most nézem, hogy te meztelen használod a telefont? :) se tok,se fólia :) bátor...

(#18899) Diokhan válasza gyuri81 (#18898) üzenetére


Diokhan
addikt

Nem, csak a rom install idejére kivettem a tokbol, mert bele kellett tenni a kártyát. Fólia nincs rajta mert halál karcosan vettem már, de van rajta egy masszív tok.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#18900) SyMbioTe válasza gyuri81 (#18898) üzenetére

Én úgy használom. Mondjuk most be is törtem a hátlap jobb felső sarkát. :DDD

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.