Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) g2gti válasza Hosssszu (#350) üzenetére


g2gti
csendes tag

Nekem jelzett, felraktam de semmi változás (nyílván 😀), cirka 230 mega volt.

(#352) #86973952 válasza g2gti (#351) üzenetére


#86973952
törölt tag

Neked is dual SIM -es van?

(#353) g2gti válasza #86973952 (#352) üzenetére


g2gti
csendes tag

Igen, így használom a céges sim kártyát telózásra, meg vettem egyet netezésre.

(#354) #86973952 válasza g2gti (#353) üzenetére


#86973952
törölt tag

Csak azért kérdezem, mert nekem single van. Plusz Voda ROM. Szóval biztos lesz némi csúszás a tiétekhez képest.

Bár érdemben szerintem sok fejlődés nem várható. Security -ből is inkább a február 1 -ig zárt verzióban van több érdemi javítás.

Kamerában meg gondolom nem igazán fejlődött az új szoftveren? A HDR részen javítottak valamit? Volt néhány csúnya javítása, elmérése.

[ Szerkesztve ]

(#355) Hosssszu válasza #86973952 (#354) üzenetére


Hosssszu
őstag

Sajnos a kamerához nem nagyon tudok hozzászólni, havonta talán egy fotót, ha készítek. :D

Azt sem tudom hogy ez újdonság, vagy benne volt-e már korábban: Szuper lassított felvétel lehetősége.

(#356) #86973952 válasza Hosssszu (#355) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ahogy láttam a Samsung -nál független single verzióra is érkezett az, ami nálatok DS -re.

Annyira persze nem izgat, mert ez elvileg lényegi változást nem hoz. De remélem a főverzió frissítésnél nem lesz nagyobb csúszás nálunk.

Nekem bejön az új felület használat közben is, nem csak az előzetes hírekre épülve mondom.

[ Szerkesztve ]

(#357) g2gti válasza #86973952 (#354) üzenetére


g2gti
csendes tag

Én egy picit jobbnak látom, ezt beltéri fotóknál veszem észre, bár a HDR-t alapból nem használom, de mostanában mintha jobban sikerülnének a képek (gyári verzióval persze)

(#358) #86973952 válasza g2gti (#357) üzenetére


#86973952
törölt tag

Köszi, hogy megnézted. :) Ez jó hír. 👌

(#359) macilacus


macilacus
senior tag

Sziasztok!
Nektek csinált már olyat a telefon, hogy magától újraindul?
Nekem már többször csinált ilyet.

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#360) Hosssszu válasza macilacus (#359) üzenetére


Hosssszu
őstag

Hali!

Nekem szerencsére még nem.

(#361) #86973952 válasza macilacus (#359) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ezzel nem volt még soft reboot -om. Androidon viszont nem lenne meglepő.

Valamilyen művelet közben volt, vagy csak azt vetted észre, hogy nem tudod ujjlenyomattal feloldani. Csak kóddal vagy mintával?

(#362) macilacus válasza #86973952 (#361) üzenetére


macilacus
senior tag

Közölte, hogy újraindult és csak kóddal lehetett feloldani.
Bár ahogy nézem valamikor akkortájt frissítette kérés nélkül a googleszart, akarom mondani a googleplayt :DDD

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#363) Hosssszu válasza macilacus (#362) üzenetére


Hosssszu
őstag

Hát a Playtől nem nagyon kéne újraindulni.

(#364) macilacus válasza Hosssszu (#363) üzenetére


macilacus
senior tag

Én is úgy gondolom, de az történt akkor tájt.

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#365) Hosssszu válasza macilacus (#364) üzenetére


Hosssszu
őstag

Mondjuk ha csak egyszeri alkalom volt és többször nem jön elő, akkor talán elviselhető a dolog.

(#366) #86973952 válasza macilacus (#362) üzenetére


#86973952
törölt tag

Evileg Play -es cucctól nem kellene. Akkor sem, ha rendszer app...de droidon nem merek mindent kategorikusan kijelenteni.

Szerintem várj bele, hogy megismétlődik -e. Aztán első körben mentés után egy FR biztos jól fog neki esni.

Szerk.:
Nálad frissült mostanában a rendszer? Azóta van ilyen, vagy már előtte is előfordult?

Melyik verziód van? Dual vagy single SIM?

[ Szerkesztve ]

(#367) macilacus válasza #86973952 (#366) üzenetére


macilacus
senior tag

Dual sim és nem frissült a rendszer.
Azt írja hogy a legújabb frissítés van, és 2018. november 1.

Kétszer csinált olyat, hogy használtam majd félreraktam és amikor újra felvettem homokórázott és olyan volt mintha újraindítás után lett volna de nem kért semmi kódot, elég volt az újlenyomat, viszont a háttérben lévő könyvolvasásom elfelejtette hol járok. Most harmadszorra pedig írta, hogy újra indult, és most tudta a könyvolvasó, hogy hol járok.

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#368) #86973952 válasza macilacus (#367) üzenetére


#86973952
törölt tag

Soft reboot -nál előfordulhat, hogy nem kér kódot. Sőt, lényegében ez lenne a soft reboot. Attól függ milyen jellegű a hiba.

Az első esetnél lehet csak valami megette a RAM -ot. Tehát nem indult újra. Azért töltötte újra a "könyveket".

Elképzelhető, hogy ROM szinten van nálad gubanc, ami esetleg a memória kezelést is érinti. Persze innen nehéz megállapítani. Viszont egyedi a dolog és az FR lehet megoldást nyújt.

Elvileg duálra már csorogtatják az új FW -t. Milyen a verziót ír nálad a szoftverre? XEH?

[ Szerkesztve ]

(#369) macilacus válasza #86973952 (#368) üzenetére


macilacus
senior tag

Sajnos a FR, FW, XEH rövidítések nem tudom mit takarnak, de itt egy kép a szoftver adatokról :DDD
Amúgy a memóriánál mindig 1GB feletti szabad területet írt amikor néztem.

[ Szerkesztve ]

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#370) #86973952 válasza macilacus (#369) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ok, igazad van. Kevesebbet rövidítek. :)

FR = factory reset = adattörléssel járó visszaállítás. Gyakorlatilag gyári visszaállítás. Tehát gyári állapotra áll vissza a rendszer. Minden ezen felüli adatot töröl a belső tárhelyről. App -ok, képek...stb. SD kártya adataihoz nem nyúl.

FW = firmware = ez esetben a telefonodon levő szoftver.

Samsung -nál benne van a szoftver jelölésében az, hogy milyen szoftver van rajta.
XEH az a független szofver. A tiéden TMH van, ami a magyar T -s hálózatot jelöli. Sok fajta van. Az enyém pl. VDH. Az magyar Vodás.

Szerk.:
A szoftverek közötti átjárás során az alap partíciók, a hálózati zár és egyéb finomságok nem változnak. Tehát XEH -re áttéréstől nem lesz a telefonból hálózat független, ha előtte függő volt.

Ez pl. olyan telefont érint, mint például az enyém. Voda ROM, Voda hálózati zárral.

[ Szerkesztve ]

(#371) #86973952 válasza macilacus (#369) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nem tudom, hogy csak nem figyeltem, vagy utána szerkesztetted bele.... :D Gondolom utóbbi.

1G+ szabad az nem rossz.

Droidon máshogy működik, mint pl. Windows -nál. Itt nem az a lényeg, hogy minél több szabad RAM legyen. Egyes app -ok, szinkronok, folyamatok, maga az alaprendszer, a hozzá tartozó komponensek jó, ha a háttérben maradnak. Nyilván ésszerű keretek között, ami nem veszélyezteti a normál, stabil működést.

Gond akkor van, ha túl hamar elfogy a RAM, túl agresszív szabályozással működik a rendszer, vagy nem megfelelő működés miatt szabályoz le annak ellenére, hogy bőven van még szabad memória. Illetve az sem jó, ha egy app a nem megfelelő működés miatt elkezdeni felzabálni a szabad RAM -ot.

[ Szerkesztve ]

(#372) macilacus válasza #86973952 (#371) üzenetére


macilacus
senior tag

Utólag írtam bele, hogy mennyi a szabad memória.
A telefon az a telekomtól van, de kártyafüggetlen és nálam vodás kártyával megy.
Mondjuk én nem gyári launchert használok hanem lightning launchert :DDD

Remélem hamar jön rá a frissítés és megoldja a problémám.
Amúgy meg köszi a segítséget.

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#373) #86973952 válasza macilacus (#372) üzenetére


#86973952
törölt tag

Hu micsoda főképernyő. :D Szép munka.

Nálam nincs ilyen gond, de némileg más az enyémen lévő szoftver. Többször csinálja ezt, akkor külső tárolóra való biztonsági mentés után érdemes csinálni egy gyári visszaállítást. Megoldhatja a problémát. Amíg várod az új szoftvert.

(#374) macilacus válasza #86973952 (#373) üzenetére


macilacus
senior tag

Hát igen dolgoztam egy darabig a kinézettel. Ja és a kék telefonon nagyon dögös :DDD
Külön kellet csinálnom ikonokat azonkívül ez a launcher kis mérete ellenére is nagyon jól programozható, akár könyvtárban a könyvtárban a könyvtár, meghatározva honnét jelenik meg merre távozik a kép, milyen a sor és oszlopszerkezet stb. stb. a program alapból 1,2 MB míg így felprogramozva is csak 11,02 MB :DDD

Hát igen, ha még többször lesz ilyen, akkor megy a gyári visszaállítás.
Még egyszer köszi a segítséget :))

[ Szerkesztve ]

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#375) #86973952 válasza macilacus (#374) üzenetére


#86973952
törölt tag

Szívesen. :)

Egyik fórumtárs is ilyeneket kreál, akit már régebb óta ismerek. Eltart egy darabig, amíg az ember beletanul és kialakul a végleges forma.

Én Buzz launcher -t használtam régen. Azt is nagyon mélyen személyre lehetett szabni. Már megszűnt létezni az app a Google Play -en. Most nem olyan régen, pedig elég jó volt.

[ Szerkesztve ]

(#376) Hosssszu válasza #86973952 (#370) üzenetére


Hosssszu
őstag

"Samsung -nál benne van a szoftver jelölésében az, hogy milyen szoftver van rajta.
XEH az a független szofver. A tiéden TMH van, ami a magyar T -s hálózatot jelöli. Sok fajta van. Az enyém pl. VDH. Az magyar Vodás."

Köszönöm szépen az infót, ezt eddig nem is tudtam. :R

Tehát akkor nekem hiába van Telenortól a készülék ez azt jelenti hogy érintetlen a szoftvere?

(#377) #86973952 válasza Hosssszu (#376) üzenetére


#86973952
törölt tag

Igen, független ROM.

(#378) macilacus válasza #86973952 (#375) üzenetére


macilacus
senior tag

Úgy néz ki hogy a lightning launcher miatt vannak a gondok :(((
Tegnap éjjel egy kicsit csiszolni akartam a kinézeten és többször lefagyott a lightning launcher :((
Sajnos azt a tendenciát látom, hogy egyre kevesebb launcher működik az android rendszeren, olyan mintha a googlenak nem tetszene az hogy az eberek a saját szájízüknek megfelelően átalakítják a kinézetet, mintha azt akarnák, hogy minden telefon ugyanúgy nézzen ki :(((

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#379) #86973952 válasza macilacus (#378) üzenetére


#86973952
törölt tag

Tesztelgesd egy kicsit másik hasonló tudású launcher -rel. Meg pl. Nova -val. Hogy ott előjön -e a probléma.

Csak hogy kiderüljön valami kapcsolódó hiba -e, vagy tényleg a launcher -rel van gond. Utóbbit még javíthatják az app fejlesztői, de akkor már meg van mi okozza.

[ Szerkesztve ]

(#380) Hosssszu válasza #86973952 (#377) üzenetére


Hosssszu
őstag

Ez kellemes meglepetés.

(#381) janeszgol


janeszgol
félisten

Ma én is csatlakoztam egy példánnyal. Nagyon tetszik a telefon, még annak ellenére is, hogy marha nagy és PWMes a kijelzője. Két esetben nem hozza az S8at hétköznapi használatban (vízállóság és játékteljesítmény), minden másban szerintem felér vele. Tehát érzetre hozza a 2 éves csúcsmodellt.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#382) #86973952 válasza janeszgol (#381) üzenetére


#86973952
törölt tag

Vannak azért még előnyei az S8 -nak, de szerintem tényleg egész jól sikerült telefon.

Nekem a gyári edge panel hiányzik, amit Note8 -on is használok. Úgy emlékszem S8 -on is van. Szerintem simán át lehetne vinni nem edge kijelzőre is.

Kíváncsi leszek az One UI itt mit hoz magával.

(#383) #86973952


#86973952
törölt tag

Van egy új 6.1 -es Gcam, ami már ki tudja használni a maximális felbontást.

Hibák viszont itt is vannak, de már alakul. Egyébként az egyik Mi8 base update verziója.

HDR javítás, night mód, raw mentés nincs. Előlapi kamera sem megy, de szerintem erre tálalok beállítást.

Nem működő HDR ellenére a részletesség jobbnak tűnik, a különböző fényeket is jobban állítja.

Még nem teljesen tesztelt verzió...

[ Szerkesztve ]

(#384) Mindy-Lee válasza macilacus (#378) üzenetére


Mindy-Lee
tag

Annak idején, amikor használtam egy P9 Lite - 2016-ot, letöltöttem hozzá témákat a gyártó oldaláról. Egy idő után többször észrevettem, hogy a telefon "kérte", hogy először a kódot adjam meg (aztán használjam az ujjlenyomat olvasót). Valószínűleg újraindult, amíg nem néztem rá. Aztán eszembe jutott, hogy a probléma kezdete egybeesett adott témák használatával (váltogattam őket). Miután áttértem másikra, és azokat nem alkalmaztam többet, megszűnt a hiba.
Arra tippelek, hogy mivel ezek a launcherek-et és témákat felhasználók készítik (utóbbinál azokat is, amik a gyártói oldalon vannak), és lehet, nincsenek megfelelően optimalizálva. De simán lehet, hogy tévedek.

(#385) #86973952 válasza Mindy-Lee (#384) üzenetére


#86973952
törölt tag

Huawei -nél lehetett ilyen. Ott volt egy két nagyobb váltás a témázás és rendszer felépítésben. Egyes XML vagy dpi módosítások okozhattak system UI leállást, illetve rendszer újraindulást. Másszóval igen, ott lehetett ilyen gond.

(#386) Astroboy


Astroboy
őstag

Üdv mindenkinek!
Szintén zenész! :D Nekem is a kinézet, a kijelző tetszik meg a sebesség, a kamerákkal még ismerkedek. Tényleg, az üveg hátlap is majom-kemény, vagy az sima salgoglas?
ρσгτσ amit linkeltél kipróbálom, érzetre is sok van még ezekben a kamerákban. A kinézet miatt eddig csak a free Smart launcher 5-öt szedtem le, sok-sok customization és jó kezelhetőség, de ha van erre jobb progi akkor szívesen kipróbálnám.

janeszgol: fekete vagy kék?

(#387) #86973952 válasza Astroboy (#386) üzenetére


#86973952
törölt tag

Gorilla Glass a hátlap is.

Én nem használok launcher -t, úgyhogy ebben nem tudok segíteni.

(#388) macilacus


macilacus
senior tag

Launcher problémám margójára.
Miután mint írtam kiderült, hogy úgy néz ki a launcherral volt a baj az eszközkarbantartás is jelezte, hogy a launcherrel gondok vannak, rányomtam a problémák megoldása gombra és azóta semmi baj vele :DDD úgy látszik a samsungnál erre is gondoltak, ez így viszont egy nagy pozitívum :))

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#389) #86973952 válasza macilacus (#388) üzenetére


#86973952
törölt tag

Azért egy-egy újabb launcher frissítés után kíváncsi leszek hogy viselkedik. Remélhetőleg jól.

(#390) #86973952 válasza Astroboy (#386) üzenetére


#86973952
törölt tag

Korlátozott fényben, beltérben, este nekem jobbnak tűnik. Teljesen még nem teszteltem.

Nappali, erős napfénynél is jobb az összhatás. Részletbe nagyítva talán a gyári kamera a simítás miatt szebb, de az összkép, kontúrozás, színek miatt mégis jobbnak tűnik nekem a Gcam.

(#391) #86973952 válasza #86973952 (#390) üzenetére


#86973952
törölt tag

3 db kollázs. Mindig a bal oldali a Gcam.

Egész kép.

Illetve nem fókuszban levő részek nagyítása.
Egy.
Kettő.

(#392) TomPack válasza janeszgol (#381) üzenetére


TomPack
őstag

Milyen az a PWM-es kijelző?

(#393) janeszgol válasza TomPack (#392) üzenetére


janeszgol
félisten

Villódzó. Gyerekkorodban kapcsolgattad a villanyt? Mikor felcsuktad majd gyorsan le úgy érezted, mintha sötétebb lenne a szoba, pedig hidd el egy pillanatig teljesen felkapcsolódott a lámpa. Na így szabályozzák a PWM-es kijelzők a fényerőt, mikor leveszed. (A legrosszabb esetben 1-99 % között, a jobbak csak bizonyos, jellemzően 20% alatt szoktak villódzni.)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#394) TomPack válasza janeszgol (#393) üzenetére


TomPack
őstag

Mindegyik amoled kijelző ilyen, vagy csak ennél a típusnál van ez a probléma?

(#395) janeszgol válasza TomPack (#394) üzenetére


janeszgol
félisten

Szinte mindegyik ilyen. Egyről tudok, ami nem ilyen: Lumia 650.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#396) #86973952 válasza TomPack (#394) üzenetére


#86973952
törölt tag

Próbálkozás van az elhagyására, de siker nem sok. Általánosabban jellemző, ahogy pl. Note9 -en is. Nyilván nem egyforma mindegyik kijelző e tekintetben sem.

[ Szerkesztve ]

(#397) #86973952


#86973952
törölt tag

Elindult hozzám egy ilyen tok feketében. Megérkezés után majd beszámolok róla, ha van érdeklődés iránta.

(#398) janeszgol válasza #86973952 (#397) üzenetére


janeszgol
félisten

Ugyanezt vettem meg, ugyan így fekete, piros kombinációban. A fogása jó, a kidolgozása frankó. A piros részek műanyagok, illetve a tok felső éle (ami alá a kijelző széle megy) megerősített tartású. Szerintem jó tok.
2500 forint volt a bestmarktban.
Illetve a nővérem cégesére egy függőlegesen összecsukható műbőr tokot vettem. Az meg 1880 ft volt szintén ott.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#399) #86973952 válasza janeszgol (#398) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ez is a műanyag, keményebb felületű verzió.

Más fajtát akartam, csak erre nem volt. Igaz, drágább is lett volna. Nem 700 forint. Kidolgozásban, minőségben ugyanez, csak van rajta egy szilikonos puha réteg is. Szerintem ez is jó lesz.

(#400) martin1369


martin1369
aktív tag

Sziasztok.Gyárilag milyen zenelejátszó van ezen a telefonon?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.