Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) #86973952 válasza castiels (#300) üzenetére


#86973952
törölt tag

Kamerában szerintem nincs túl sok különbség a kettő között. P20 lite szerintem inkább túlélesíti, A7 pedig inkább túlmossa a részleteket. A távolabbi részletek (pl. fák levelei) meg mindegyiknél paca, vagy inkább Mone festmény.

Súlyozni kellene, akkor én azt mondanám, hogy a P20 Lite felé billen inkább a mérleg kamerában. De...ennél a gyári app -ot ki lehet váltani Play -ről egy másikkal, és akkor törpül a különbség. Én úgy érzem, hogy ennek a kamerája többre képes, és több dolog orvosolható szoftveres javítással. Pl. valamilyen oknál fogva a gyári kamera app -ban nincs záridő állítás. Viszont... miután itt is van camera api2 támogatás, így ez is orvosolható másik app használatával.

Tavasszal várható amúgy a főverzió frissítés, ami a droid és a felület új verzióját is jelenti.

Játszani nem szoktam, de ha mondasz pár nevet kipróbálom. Valamikor este felé. Gyanítom egyébként, hogy ebben némileg erre fog billenni a mérleg. Egyes esetekben meg semerre.

Erősebb, aktív játék mellett az EMUI -nak egy idő után agresszívebb a leszabályozása. Órajelek, magok és RAM használata terén.

Ennek a kijelzője biztosan jobb, ezt tapasztaltam. Ami nem jelenti azt, hogy a P20 Lite képernyője rossz lenne.

Igazából mindegyik jó telefon és meg vannak a gyengeségeik meg az erősségeik. Egyikkel sem járnál rosszul, de ez felhasználás függő.

[ Szerkesztve ]

(#302) castiels válasza #86973952 (#301) üzenetére


castiels
addikt

Köszi, Pár kérdésem lenne még, értesìtő led van rajta?

Maga a szoftver milyen, lépegetés a menüben, kamera alkalmazás megnyitása egyből történik vagy vármi kell?

(#303) #86973952 válasza castiels (#302) üzenetére


#86973952
törölt tag

Király. Leírtam a nem túl rövid válaszom és véletlen lefrissítettem a képernyőt. Szóval elszállt minden. :D

Bár vaku jár a szelfi kamerához is, de nem látok rá opciót, hogy rá lehessen tenni az értesítést.

Jelen esetben viszont ennek nincs is túl sok jelentősége, mert a panel miatt kb. 0 -hoz konvergáló fogyasztással használható az Always On Display funkció.

Nem tudom mennyire ismered, gondolom már legalább hallottál róla. Lezárt kijelzőnél lévő állandó megjelenítés. Ide az óra, dátum, akksi kijelzés és grafika megjelenítés mellé értesítést is ki lehet tenni. Tehát jelzi, ha van nem fogadott hívásod vagy üzeneted. Ez ki- és bekapcsolható, illetve időzíthető is. Nekem reggel 6 és este 11 között működik.

Rendszer sebességben, menü lépegetesben, alkalmazás megnyitásban én nem érzek problémát. Azért persze nyilván van különbség egy felső kategóriás cucchoz képest. Pl. P20 Pro vagy Note 8. Mellesleg én minden telefonon leveszem a fejlesztői menüben az animációkat.

Nem kérdezted, de az ujjlenyomat olvasó elhelyezése elsőre kicsit fura volt nekem. De hamar megszoktam és szerintem baromi praktikus dolog. Ahogy az is, hogy a simításával lehúzható az értesítési függöny.

[ Szerkesztve ]

(#304) #86973952 válasza #86973952 (#303) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nálam az idő, a dátum, egy grafika, az értesítések, illetve az értesítési panelen is megjelenő applikáció értesítése is kint van. De lehet kitenni pl. naptárat, dupla órát és egyebeket.

Funkciójában több, mint az értesítési LED. Szerintem érdemes használni.

[ Szerkesztve ]

(#305) castiels válasza #86973952 (#304) üzenetére


castiels
addikt

Köszi szépen a kielégítő választ..:)

Neked volt egyébként P20 Lite is?

(#306) #86973952 válasza castiels (#305) üzenetére


#86973952
törölt tag

Igazából Huawei -ből az első szériáktól kezdve elég sok volt. Középső kategóriából rengeteg, illetve felsőből az összes, kivéve a 20 -as széria. Különlegesebb darabok is, mint a W széria. Sok-sok év Huawei után elég volt, nagyon meguntam.

Egyedül a P20 Lite volt nálam néhány napig. Mélyebb, rendszeres használatból eredő tapasztalatom nincs vele.

Barátnőmnek nézegettem, nála is P9 Lite -ot váltana. Elsősorban Xiaomi és Huawei vonalon néztünk neki vérfrissítést. Én inkább a Redmi Note 7 -et szerettem volna megvárni, de neki az már túl nagy. Úgy döntöttünk várunk a P30 Lite -ig, de szerintem az is nőni fog.

Samsung -ból én csak felső kategóriás cuccokat vettem. Abból is nekem inkább a Note széria. Illetve ott meg is áll nálam a márka.

Ezzel az A7 -tel tettem egy próbát a lejjebbi kategóriába és végülis azt mondhatom, hogy nem bántam meg.

Engem kicsit a szoftveres zártság zavar, de most már Huawei -nél is csak fizetősen lehet megoldani a bootloader nyitást. Ez persze nem mindenkit érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#307) Apucy01


Apucy01
őstag

Urak!

Ne verjetek agyon de most hogy olvastam pár hszt. úgy gondolom hogy játszani pc fotózni pedig rendes fényképezőgép való, de ha már minden kötél szakad akkor inkább A7 mint P20 lite, elég sok ismi viszi szervizbe a huaveit besárguló kilyelzővel... de ugyan ez a gond a honornál és a sonynál is utóbbit tapasztalom is.

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#308) #86973952 válasza Apucy01 (#307) üzenetére


#86973952
törölt tag

Megváltoztak már az emberek szokásai. Én emlékszem anno, hogy az SMS -re vagy az email -re is hasonló dolgokat mondtak. Az internettel, a közösségi felületekkel és egyéb funkciókkal karöltve az emberek már elvárják a multifunkciós eszközöket.

Igazából ezektől a tartalmaktól lesz okostelefon, és már egész iparág alakult arra, hogy minőségi játékot használhass, de a telefonos fotózás is már külön műfajjá nőtte ki magát.

Egyszerűen az emberek már igen nagy része nem akar több fajta eszközt. Inkább olyat néz, ahol a legkevesebb kompromisszum mellett a legtöbbet kapja a lehetőségeihez mérten. Egyéni preferencia, hogy kinek mi fontos.

....de nem verünk agyon. :D Neked más fontos.

[ Szerkesztve ]

(#309) Apucy01 válasza #86973952 (#308) üzenetére


Apucy01
őstag

köszi :D

nekem annyira nem fontos a kamera inkább az akku idő és a stabilitás ezekről még nem nagyon szólt a fáma. :D

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#310) #86973952


#86973952
törölt tag

Néhány makro fotó is, gyári kamera app -pal:
[link]
[link]
[link]
[link]

(#311) #86973952 válasza Apucy01 (#309) üzenetére


#86973952
törölt tag

Itt egy videó 480p -ben.

Most néztem, hogy ezen a telefonon még nem vettem le a felület animálásokat. Nem volt újraindítva, mióta megvettem. Teljesen sima nem lesz, mivel megy közben a videó felvevő, de szerintem viszonyítani így is lehet.

Azt nem mondom, hogy csúcs sima rendszer, de különösebb működési probléma nincs.

Közben a Flickr app is szarakodott egyet hibaüzenettel. :D

Szerk.:
Illetve videó rögzítés mellett nekem megy közben pár felületi módosító app is.
1. Egy gesztusvezérlő.
Szeretem azt használni, amit megszoktam. Jobban személyre lehet szabni, mint a gyári megoldásokat. Amiket általában sehogy nem lehet.
2. Egy nem gyári edge panel.
Bár nincs edge része a telefonnak, de be lehet szerezni Play áruházból hasonlót. Note8 -on sokat használom és nagyon megszerettem.

[ Szerkesztve ]

(#312) g2gti válasza #86973952 (#310) üzenetére


g2gti
csendes tag

Nagyon jó képek! Nem is rossz ez a kamera, és áprilisban remélhetőleg még szoftveresen is fejlődni fog :) én még sajna nem nagyon tapasztaltam ki, bár az általad korábban javasolt Camera Zomm FX Premium app tényleg jobb

(#313) g2gti válasza Apucy01 (#309) üzenetére


g2gti
csendes tag

Az akku idő nekem kicsit csalódás, de viszont nagyon hamar feltölt a telefon, az AOD nekem az akku kapacitás egy tizedét simán használja :(

(#314) #86973952 válasza g2gti (#313) üzenetére


#86973952
törölt tag

Igen, az sajnos átlagosnak mondható. Ami a telefonok nagy részére igaz. Ez persze nagyon felhasználói szokás függő.

#312
Remélhetőleg igen, kapni fog. Szerintem van még benne fejlődési lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#315) g2gti válasza castiels (#300) üzenetére


g2gti
csendes tag

Szerintem A7. Én is pont a kettő között vaciláltam, de hardveresen (és talán kamerában) is jobb az A7, plusz nekem minőségibb benyomást is kelt a telefon, bár az üveg hátlap elég csúszós...

(#316) Apucy01 válasza #86973952 (#311) üzenetére


Apucy01
őstag

köszönöm! igy elnézve nem is rossz.

g2gti

Én az akku időt úgy nézem hogy max napi félóra fb és 0 játék csak telefonálás és kész, gondolom úgy nem lehet annyira rossz.

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#317) doooo válasza sasa58 (#297) üzenetére


doooo
veterán

De van olyan. A fenti sorban kell írnia, hogy élő fókusz, és mellette meg azt, hogy Auto/Automata, utóbbira menj rá, és nem fogja mosni a hátteret.

(#318) #86973952 válasza doooo (#317) üzenetére


#86973952
törölt tag

Szelfi módban kérdezte, ott valóban nincs ilyen. SZELFIFÓKUSZ a neve, de az eredmény valóban ugyanaz. Ezt írtam neki feljebb.

(#319) Apucy01


Apucy01
őstag

Ez alapján úgy gondolom hogy nem csak az ázsiai piacon lesz az A6s.

[link]

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#320) #86973952 válasza Apucy01 (#319) üzenetére


#86973952
törölt tag

Mármint miből?

Amúgy októberi videó, és:

(#321) doooo válasza #86973952 (#318) üzenetére


doooo
veterán

De auto mód csak van, mindegy mi a többi, ha arra rábök végre egyet, megoldódik ez a nagy probléma.

(#322) #86973952 válasza doooo (#321) üzenetére


#86973952
törölt tag

Akkor így mutatom:

Különböző beállítások SZELFI módban csak az előtérre vonatkoznak. Az arc mögötti részt nem változtatják. A bokeh csak a bal oldali SZELFIFÓKUSZ fülön van. Ezt írtam neki feljebb.

Illetve azt, hogy az alkalmazás újraindításánál marad a szelfi kamerán, ha onnan lép ki, de az alapról indul. Tehát minden alkalommal, amikor elinditja a kamera app -ot, a szelfi mód SZELFI fülről indul.

SZELFI fülre lépve nem szabadna mosnia a hátteret.

[ Szerkesztve ]

(#323) sasa58 válasza doooo (#321) üzenetére


sasa58
tag

Szelfi módban az enyémen nincs autó mód, és nem is lehet bele szerkeszteni a "Kameraüzemmódok szerkesztése" - nél sem. Nem tudom Neked milyen telefonod van!

(#324) doooo válasza sasa58 (#323) üzenetére


doooo
veterán

Na jó, kiderült, hogy Szelfi az alapértelmezett mód (ami máshol Auto vagy csak simán Fénykép, azt hittem, hogy itt is ugyanez a helyzet, és nem egy harmadik módon nevezik el, de most mindegy).
Akkor most, hogy így elmagyarázták, sikerült átraknod erre, hogy ne mossa a hátteret?

[ Szerkesztve ]

(#325) sasa58 válasza doooo (#324) üzenetére


sasa58
tag

Nem a mosás a jó kifejezés, hanem hogy totál életlen, annyira csak az arcra fókuszál. Az előző telefonjaimnál nem volt ez ennyire kihegyezve. Próbáltam már tesztképpen 3-4-6 m-re lévő tárgyakat fotózni a szelfikamerával: használhatatlan, életlen. Az is lehet, hogy ennek így kell lennie, és akkor én vagyok a hülye.

(#326) #86973952 válasza sasa58 (#325) üzenetére


#86973952
törölt tag

Szelfinél mindenképp van némi életlenítés. Akkor is, ha nincs bekapcsolva semmilyen simítás.

Ez más telefonnál is így van. Csak a minőség miatt itt lehet nagyobb az eltérés. Meg a lencse, kamera minőség is..

Mert ugye önmagában a megapixel nem minőségi mérőszám.

[ Szerkesztve ]

(#327) #86973952


#86973952
törölt tag

Úgymond "félközeli" fotó a gyári kamera app -pal. Erős napfénynél fényes felületű téma, kis széllel. Csak azért, hogy látszódjon mennyire tudja megoldani a kiégésre hajlamos dolgokat és a mozgást a gyári alkalmazás.

Kép

Élénkebb, például fényes narancs színnél már nehezebb dolga van a fentihez hasonló körülmények mellett. De így is maradtak "vonalak".

Persze kissé közelebbről, mint az előző.

Kép

[ Szerkesztve ]

(#328) Arnold666


Arnold666
csendes tag

Kár itt apró jó pontokat keresgélni kamera téren, beharangozáshoz képest, meg árhoz, botrányosan rossz képeket csinál, sajnos most is beigazolódott amit gondoltam, sokkal jobb egy 2-3 éves csúcsmobilt (pl.: s7) megvenni újjan kb 20 ezerrel többért (bár az s7 95 ezer árukeresőn) , mint egy aktuális középkategóriát, huawei p9-t váltottunk erre, hogy is mondjam, a p9 kétszer jobb mobil mint ez, pedig 3 éves, igaz csúcsmobil volt, de az s7 is 2 szer jobb mint ez főleg kamera téren! Ennek max a nagy és szép kijelző az előnye, mint minden samsungnak! Rossz képek (max szabadban sok fénynél tűrhető, de szobában siralmas), nagyon lassan tölt fel, üzemidő átlagos, kb 60 ezer lenne a reális ár érte!

(#329) ollie válasza Arnold666 (#328) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mindig is így lesz, hogy a a felső kategóriához képest legalább 5-6 évvel lesz lemaradva a középkategória fényképezés terén, különben nem venne senki csúcsmobilt.

***

(#330) #86973952 válasza Arnold666 (#328) üzenetére


#86973952
törölt tag

Használt piacot felesleges összevetni az újjal, mivel nem azonos feltételekkel, háttérrel vásárolod meg az adott terméket.

Az minden középső kategóriás keszülékről elmondható, hogy van használtan jobb minőségű telefon is. Egyszerűen azért, mert tök más szegmensbe szánták őket. Drágább, minőségi szenzorokat, lencsét, vázat, felépítést és egyéb alkatrészt használtak.

Az a kérdés, hogy azonos feltételekkel van -e olyan készülék, ami többet nyújt. Akár jobb áron is. Ez pedig egyéni preferencia kérdése, mivel a középső kategóriában mindig vannak lemondások. Azt kell választani, ami a legjobban kiszolgálja az adott ember igényeit.

Általánosságban véve pedig a kamera tudása kb. a kategóriájának megfelelő. Borzalmasnak nem mondanám, de valóban van jobb is. Ott pedig általában más jár lemondással. Vagy pl. a kamera jobb minőségéhez mókolni kell, mert a stock kamera app rossz, camera2 api meg alapból nincs benne a szoftverben.

A két említett telefon. A P9 180 ezren, az S7 pedig 239 ezren indított. Évekkel ezelőtti, de több téren minőségibb csucsmodellek. Ez természetes. Mellesleg most már egyik markának sem ezen az áron mennek a csúcskészülékei.

[ Szerkesztve ]

(#331) g2gti válasza #86973952 (#330) üzenetére


g2gti
csendes tag

Abszolút egyetértek a véleményeddel, én is ugyanígy gondolom :)

(#332) janeszgol


janeszgol
félisten

A nővérem ilyen telefont kapott cégesnek. Most az Edigitalban 80 ezer ft. Szerintem egy elég kellemes készülék és nekem a kamerája sem borzalmas. Sőt! Még a szobában lámpafénynél is érétkelhető képet csinált. A kategóriatársai (P10 Lite, Mate 20 Lite, Asus Zenfone M1) rosszabbul teljesítenek kamera terén.

Szerintem megéri az árát!

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#333) Hosssszu


Hosssszu
őstag

Sziasztok!

Nemrég váltottam Huawei P9-ről erre a telóra.
Eddig nekem megfelel, semmi gondom nincs vele.
(egyenlőre) Egy kérdésem lenne: A P9-en volt egy gyári app, (vagy widget?) ami lezárta a képernyőt, használtam is bőszen. Ezen a készüléken viszont nem találtam ilyet. Persze letöltöttem egyet az áruházból, de jobban szeretem a gyári megoldásokat.
A kérdésem az, hogy én kerestem rosszul, vagy ezen a készüléken tényleg nincs ilyen megoldás?

Köszönöm szépen a segítséget! :R

(#334) #86973952 válasza Hosssszu (#333) üzenetére


#86973952
törölt tag

Én nem találkoztam ilyen gyári megoldással ennél a telefonnál.

(#335) Hosssszu válasza #86973952 (#334) üzenetére


Hosssszu
őstag

Akkor szerencsére nem voltam felületes amikor kerestem a dolgot.

Köszönöm szépen a választ!

(#336) #86973952 válasza Hosssszu (#335) üzenetére


#86973952
törölt tag

Huawei -en én sosem használtam. Viszont elég sokan megszokták, megszerették. Nekem is vannak "berögződéseim". :)

Szerencsére Play -en van alternatíva.

(#337) lajbii


lajbii
tag

Elkészült a Pie béta A7-re :Y

[link]

lajbii felhasználónak 52 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! + A Mostani.

(#338) Hosssszu válasza #86973952 (#336) üzenetére


Hosssszu
őstag

Igen, én hozzászoktam. Valahogy nekem sokkal kézenfekvőbbnek tűnik a képernyőn lezárni a képernyőt. Ez most egy paradoxon? :DDD :DDD
Mondjuk a Playen kellett vadászni, mert eléggé sok ilyen app a feloldás után jelszót kért, de szerencsére találtam olyat, ami ujjlenyomat feloldáskor nem kér jelszót.

[ Szerkesztve ]

(#339) #86973952 válasza lajbii (#337) üzenetére


#86973952
törölt tag

Most néztem én is. Indiában. Hamarosan lesznek majd videók is.

Hosssszu:
:D Az.

[ Szerkesztve ]

(#340) Anybody


Anybody
csendes tag

Üdv!

Érdeklődnék, hogy Telenortól vett e valaki ilyen telót?
Ha igen függő vagy független?

Köszönöm!

(#341) Hosssszu válasza Anybody (#340) üzenetére


Hosssszu
őstag

Szia!

Én nemrég vettem a Telenornál.
Egy rövid próba erejéig kipróbáltam a 2. SIM foglalatot egy Vodafonos kártyával, azt nagyon szépen megette. Lehetett hívni is a Vodás számot. Szóvala 2. SIM slot tutira független, az 1. slotot idő hiányában nem tudtam idegen kártyával tesztelni.

Emiatt a hozzászólás miatt néztem meg. Vagy szerencsém volt, vagy már azok is függetlenek. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#342) Anybody válasza Hosssszu (#341) üzenetére


Anybody
csendes tag

Köszönöm!

(#343) #86973952 válasza Hosssszu (#341) üzenetére


#86973952
törölt tag

Azért az új vevőknek érdemes megnézni, mert Telenornál is volt már olyan, hogy egy idő után függőn jöttek egyes telefonok. Bár tény az is, hogy DS -nél ez ritka.

[ Szerkesztve ]

(#344) #86973952


#86973952
törölt tag

Béta Pite A7 -en. Egy kis videó, ha valakit érdekel.

(#345) Hosssszu válasza #86973952 (#343) üzenetére


Hosssszu
őstag

Igen, ezért is írtam hogy lehet szerencsém volt. Nyakamat én sem tenném rá hogy mindegyik független.

(#346) #86973952 válasza Hosssszu (#345) üzenetére


#86973952
törölt tag

Kicsi rá az esély, de a minimális százalék is elég...

Egyébként a Voda single az hálózat függő...ha már a témánál vagyunk.

[ Szerkesztve ]

(#347) #86973952 válasza #86973952 (#286) üzenetére


#86973952
törölt tag

Úgy látszik a Samsung jól halad a frissítésekkel. Note8 márciusra tervezett Pite frissítése a héten megkezdődött nálunk is. Nekem is jelzett, fel is ment.

Talán A7 -tel is felgyorsulnak. Persze más kategóriába szánt készülék, de az esély meg van.

(#348) Hosssszu


Hosssszu
őstag

Egy kis infó, hogy ne csak kérdezzek:

Ma rákerestem manuálisan szoftverfrissítésre és talált egyet. (Telenornál vásárolt készülék)
-2018. decemberi android biztonsági javítás.
-Szuper lassított felvétel lehetősége.
-Meg persze a szokásos sallang.

Ha látok valami újdonságot használat közben, leírom.

(#349) #86973952 válasza Hosssszu (#348) üzenetére


#86973952
törölt tag

Security patch frissítést nem vitték túlzásba. :D Azt hittem már a február 1. verzió jön. Nagy valószínűséggel single is ezt kapja majd. Nekem még nem jelzett.

(#350) Hosssszu válasza #86973952 (#349) üzenetére


Hosssszu
őstag

Jó munkához idő kell! :D

Nekem sem jelzett, csak unalmamban nyomtam egy manuális keresést.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.