Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) Zeki


Zeki
nagyúr

Megy a parasztvakítás. Ennyit tudnak már csak a gyártók.
- több ram!
- több rom!
- több kamera!
- magasabb órajel!
- legyen mégnagyobb!

Ezzel ki is fújt.

(#102) jksx válasza CptAdamica (#50) üzenetére


jksx
senior tag

Mitől fos a hangszóró? Azon hallgatsz zenét (megérdemled), vagy mit?
Nincs IP, lehúztam vagy hat évet nélküle (az elmúlt pár évet leszámítva, feltételezem, hogy Te is) és akkor mi van? Tök jó ez a microUSB őrület is, biztos összedől a világ, hogy csak ez az elavult csatlakozó van rajta...
A kamera, vagy inkább a szoftver az tényleg sz*r "minőséget" produkál. Nyilván nem akarnak vele belső konkurenciát csinálni maguknak. Sajnos ez jellemző pl. a Huawei lite szériákra is.

(#103) CptAdamica válasza jksx (#102) üzenetére


CptAdamica
veterán

Amúgy igen, például főzés közben általában telefonról hallgatok zenét.

Megyen!

(#104) darvinya válasza jksx (#102) üzenetére


darvinya
titán

Tök jó ez a microUSB őrület is, biztos összedől a világ, hogy csak ez az elavult csatlakozó van rajta...

Igen, mikor használod és töltenéd is közben merül, mint a Titanic, mert csak 1A-el tud tölteni, de telo fogyasztása 1.5A.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#105) ollie válasza darvinya (#104) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A mikro USB portot úgy tervezték, hogy akár 60W teljesítményt is át tudjon adni, ami 20V, 3A. Szóval akár 3A-val is lehet tölteni azon keresztül.

Amúgy nem a csatlakozó típusától függ (mikor vagy Type C) a maximum átvihető teljesítmény, hanem a szabványtól (2.0, 3.0, 3.1).

[ Szerkesztve ]

***

(#106) jksx válasza darvinya (#104) üzenetére


jksx
senior tag

Ha a töltő áramkör csak 1A leadására képes, nincs gyorstöltés, akkor tök mindegy, hogy van-e usb-c, vagy nincs. Mellesleg az 1,5A fogyasztást ugye nem gondoltad komolyan?

A Mate8-at is telepumpálta 1,5 óra alatt a gyorstöltő 5%-ról maxra (19W teljesítmény mellett, hja az kell az aksinak, hogy note 7 váljon belőle :) ) pedig csak az a fránya usb csatlakozója van. Igaz a telefonon tojást lehetett sütni, így az adaptív csoda azóta is a telefon dobozában van.

[ Szerkesztve ]

(#107) darvinya válasza ollie (#105) üzenetére


darvinya
titán

Ha szabvány, akkor USB 2-es 500mA -es, USB 3/3.1 900-1000mA -es.
60W-ot, azaz írásod alapján 20V 3A, amit kb. 2 óra alatt elégeti microUSB ajzatot.

(#106) jksx

Azt, hogy Mate 8 buherált töltő rendszere van, és hozzá adnak töltőt is, az csak gyors számított tönkre tételét jelenti, hogy vedd következő készüléket.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#108) ollie válasza darvinya (#107) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

USB 2 nem egyenlő a micro USB-vel, honnan veszed ezt?

***

(#109) jksx válasza darvinya (#107) üzenetére


jksx
senior tag

A Mate-nek nincs buherált töltő rendszere, hanem adaptív (gyorstöltő) rendszere van. Jó pár készüléknek van gyorstöltési lehetősége, ami szerintem is csak az akku gyorsabb elhalálozását hivatott elősegíteni. Az 500mA (usb downstream) a "dedikált" usb portra vonatkozik.

(#110) darvinya válasza ollie (#108) üzenetére


darvinya
titán

Csatlakozó típusa tényleg nem egyenlő szabvánnyal, csak miután USB 1-es szabványt 2000-ben elhagyták.
Így teljesen értelmetlen azt emlegetni microUSB alatt, mikor annak szabványa USB 2.
Link-elj olyan készüléket aminek microUSB-je van és nem USB 2 szabványú.

[b(]#109) jksx

Nem a gyors töltéstől fog tönkre menni az akku, hanem azon 2×0.2mm-es érintkezési ponton átpréselt Amper fogja hazavágni a csatlakozási pontot.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#111) ollie válasza darvinya (#110) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

És akkor miért nem mennek tönkre a mikroUSB-s telefonok, tabletek, melyeket 2-3A-val töltök éveken keresztül? Gyárilag 2A-s töltő van pl egy több mint 5 éves, Samsung tabletemhez.

***

(#112) darvinya válasza ollie (#111) üzenetére


darvinya
titán

Mert meg mérve soha nem töltött annyival, max. 1.5A enged át, de azt sem folyamatosan kb. 5 percig utána már csak 500-700mA -rel.
Ezt használat közbeni(kicsivel komolyabb játéknál, pl: HayDay) töltéskor jön, hogy inkább merül, mint töltődik.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#113) ollie válasza darvinya (#112) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

De nem. A Galaxy S7 is mikroUSB-s, és jóval többel tölt.

***

(#114) oszi61


oszi61
tag

Sziasztok!
Én egy hónapja használom a készüléket,amelyet 90 000 forintért vettem Samsung boltban! Nekem bevált!
Igen a fényképező része nem a legjobb,de nem is vártam el a készüléktől! Szerintem ne hasonlítsuk össze egy prémium kategóriás készülékkel! Ennyi pénzért egy gyártó sem fogja telepakolni extrákkal a készülékét!
Jó az ujjlenyomat-olvasó. Ráadásul jó helyen van! Az arcfelismerő is jól működik! Két kártyát és egy memóriakártyát kezel!Üzemidőben az egy napot kibírja! Nekem,mint munkatelefon nagyon megfelel az S8+ mellé! :)

[ Szerkesztve ]

(#115) Donki Hóte válasza oszi61 (#114) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Használd egészséggel, a telefon megfelelő a minennapi használathoz.

Az itteni értetlenkedés csak azért van, mert a gyártók azért tesznek több lencsés kamerát a telefonba, hogy jobb képeket lehessen vele csinálni, ha viszont a Samsung három lencsével nem tud jobb képeket készíteni, mint a korábbi egylencsés telefonjai, akkor megkérdőjeleződik a lencseszaporítás értelme :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#116) oszi61 válasza Donki Hóte (#115) üzenetére


oszi61
tag

Köszönöm szépen!
Ez teljesen jogos! Én is tudom,hogy ez csak reklámfogás a gyártók részéréről! :( De mindent a helyén kell kezelni!
Üdv: oszi

(#117) Richoo44 válasza oszi61 (#116) üzenetére


Richoo44
aktív tag

Igen, az egy remek dolog, hogy a helyén kezeljük a készüléket, de azzal eladni egy telefont, hogy a 3 kamera lesz az erőssége, ezzel szemben egy akarmilyen olcsóbb árfekvésű telefon hozza ezt a szintet, ez még a Samsung tól is szemet dolog, az, hogy a B brand-es gyártók erre vetemednek az oké, nekik nincs hírèrtekük, nincs múltjuk nincsenek komoly eladási számaik.De ez mi?egy Samsung is lemegy kutyába? Undorító szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#118) oszi61 válasza Richoo44 (#117) üzenetére


oszi61
tag

Részben igazad Van! De azért tudtuk az árából,hogy három kamera ellenére nem fog jobban teljesíteni egy prémium kategóriás készüléknél! Nem véletlenül drágábbak azok a készülékek akár kettő lencsével!

(#119) Richoo44 válasza oszi61 (#118) üzenetére


Richoo44
aktív tag

Nem azzal van a gond, hogy ár-érték arányban ennyit tud(jó, valahol ez is gond), hanem azzal, hogy ezt a megtévesztést a Samsung teszi, nem pedig pl. egy Umidigi, ahol tudod, hogy semmit nem ér, amit promóznak.
Szóval félre ne érts, nem a telefont akarom lefikázni, hanem a Samsung gusztustalan, és megtévesztő üzletpolitikáját.

[ Szerkesztve ]

(#120) oszi61 válasza Richoo44 (#119) üzenetére


oszi61
tag

Nekem nem volt megtévesztő,már az ára miatt sem! A S8+ készülékem mikor kijött és megvásároltam,több mint a duplája volt! Annyival jobb is! :R

(#121) cs.zs. válasza Richoo44 (#117) üzenetére


cs.zs.
addikt

Emlékszel még a HTC 4MP-es Ultrapixel megoldására? Akkora hírverése volt, hogy tyűűűű, aztán meg kiderült hogy ... khm...

...

(#122) oszi61 válasza cs.zs. (#121) üzenetére


oszi61
tag

Igen! Sajnos ilyen is van! Nem etikus dolog ez a gyártók részéről ez igaz! :(

(#123) Richoo44 válasza cs.zs. (#121) üzenetére


Richoo44
aktív tag

Igen, és tapasztaltam is egy HTC U Play készüléken. 😁. Csak hát, a HTC közel nem olyan ismert és keresett márka mint a Samsung.

(#124) cs.zs. válasza Richoo44 (#123) üzenetére


cs.zs.
addikt

Oké, de ők saját magukat automatikusan felkategorizálták a prémium gyártók közé. Ismert, vagy nem ismert - PRÉMIUM. Az ultrapixel pedig a prémium gyártó prémium kamerája volt...

...

(#125) dingdongkng válasza darvinya (#110) üzenetére


dingdongkng
tag

Linkeljek usb 3-as microusb csatit? SGS5 SG Note3. Ilyesmi. Létezik a csatlakozó. De amúgy az hogy egy csatlakozó milyen áram leadására képes, az a Host csatlakozó szabványán múlik. Az remek dolog, hogy az USB 2-n annó 500 Ma-t tudott, de attól még ha a telefonodat beledugod egy USB 3.0-ás csatlakozóba, az képes leadni a teljes áramleadási képességét, annak ellenére, hogy az adatátviteli módja csak 2.0-ás lenne.

"Nem a gyors töltéstől fog tönkre menni az akku, hanem azon 2×0.2mm-es érintkezési ponton átpréselt Amper fogja hazavágni a csatlakozási pontot." :D :D Annó volt egy LG Optimus Pro-m (amúgy egy hulladék volt), ami egy belső zárlat következtében annyira felforrósodott, hogy a készülék háza megolvadt. (Lsd. Nem 300Ma áram folyt át rajta). A csatlakozó a mai napig tökéletes. (A telefon persze tönkrement, de a csati ki lett harvestálva. Amúgy ha bedugtad a telefonba a kábelt az incidens után még meg is próbált bootolni, sőt az akksit is töltötte). Ezek a MicroUSB csatlakozók amúgy fizikailag szoktak elfáradni...

A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

(#126) #81733120 válasza oszi61 (#114) üzenetére


#81733120
törölt tag

Nem rossz ez. :K Szoftveresen gondolom majd még csiszolnak rajta, így volt ez az A6+-nál is.

(#127) Stabi83 válasza #81733120 (#126) üzenetére


Stabi83
senior tag

Az a baj hogy mostanában pont a szoftveres reszelgetés marad ki. Kiadnak egy telefont aztán ahelyett hogy javítgatnák szoftveresen inkább kiadnak egy újat hogy azt vedd meg mert abban már javítva van ( persze ugyan úgy azt is leszarják utánna ). Egyszer ha sok időm lesz összeszámolom hogy csak idén hány telefont adott ki a samu globálisan és ezek hogy állnak frissítések ügyében ( nem főverzió hanem javítás ). Úgy érzem hogy a készülékek száma jóval magasabb lesz mint a javításoké...

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#128) ollie válasza Richoo44 (#119) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mármint miért megtévesztő? Ennyi pénzért nem is vártam jobbat.

***

(#129) atike


atike
nagyúr

Olcsóbban rendben lenne. Ennyiért nem jó vétel - szerintem.

(#130) Hopkins95 válasza ollie (#128) üzenetére


Hopkins95
addikt

De igen, mert ez Samsung, ami elvileg egy prémium gyártó. És sokan ezért azt hiszik, ha Samsungot vesznek, akkor az garancia a minőségre. Hát ez esetben nem... :N Nem is csoda, hogy a kínai piacon nem rúgnak labdába...Az a baj, hogy ez még bármelyik B kategóriás gyártótól sem lett volna jól fogadva, nem hogy a Samsungtól.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#131) ollie válasza Hopkins95 (#130) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A prémium kategória drágább ennél az A7 1017-nél.

[ Szerkesztve ]

***

(#132) Hopkins95 válasza ollie (#131) üzenetére


Hopkins95
addikt

Az lehet, de az ember először a prémium kategóriával köti össze a Samsungot, mert mindig a Galaxy S9 és Note9-et látja a városban reklámokban és a posztereken.

Ja és persze a fotós képességekkel promózzák ezt a telefont, ami azért elég ciki a fotós teljesítményéhez képest: Samsung Galaxy A7 TV Commercial : Your World Widened (2018)

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#133) doooo válasza ollie (#131) üzenetére


doooo
veterán

A7 1017:
"Örökítse meg a keresztes hadak csatáit az új, 3 lencsés kamerarendszer nyújtotta lehetőségekkel!"
"Őszentsége, VIII. Benedek pápa ajánlásával"
:DDD

[ Szerkesztve ]

(#134) dingdongkng válasza Hopkins95 (#132) üzenetére


dingdongkng
tag

Ezzel én is egyetértek. Nem is a plakáton lévő hirdetések miatt, hanem azért mert eladások, és darabszámok, és általános pozicionálás szempontjából a Samsung egy A vonalbeli piaci szereplő. Az ő termékeiért azért fizetek extra (hozzáteszem nincs ezzel semmi gond, hogy extra kell fizetni), mert mellé elvárom, hogy ami az ő márkajelzésüket viseli, az megüt egy olyan minőségbeli - átgondoltságbeli - teljesítménybeli minimumot, hogy a kétéves garanciaidő alatt semmilyen okom ne legyen a készüléket cserélni.

Ugye a kamera veszélyes ilyen téren, hiszen nehezen definiálható a minimum, elkészíti a képeket, tud mindent amit papíron tudnia kell, de pl. az hogy a készülék a dobozból kivéve lassú, akad az elfogadhatatlan. - A tetszettet ezért én is indokolatlannak tartom.

A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

(#135) FіkuszKukіsz válasza dingdongkng (#134) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Azért ez túlzás. Egyáltalán nem lassú. A8-ban lévő proci és GPU dolgozik benne. Ezt a döcögést sem tapasztaltam amíg nálam volt a készülék. Szerintem azok véleményére kellene adni akik napi szinten használják/használták.

Romanes eunt domus

(#136) oszi61 válasza FіkuszKukіsz (#135) üzenetére


oszi61
tag

Szerintem nem lassú! Én mindennap használom nem tapasztaltam még a készüléknél,hogy belassult,vagy szaggatott volna! Mivel munkatelefonom,ezért bátran kimerem mondani,hogy nem rossz készülék!
Ezt a képet most készítettem! Tudom,hogy belelehet kötni,de azért annyira nem rossz!

(#137) doooo válasza oszi61 (#136) üzenetére


doooo
veterán

Abban lehet belekötni, hogy nem eredeti méretben van, tehát nem tudni milyen belenagyítva.

(#138) oszi61 válasza doooo (#137) üzenetére


oszi61
tag

Valami tárhelyre megpróbálom felrakni!

[ Szerkesztve ]

(#139) oszi61 válasza oszi61 (#138) üzenetére


oszi61
tag

http://keptarhely.eu/download.php?file=20181106v00onl372.jpeg

[ Szerkesztve ]

(#140) doooo válasza oszi61 (#139) üzenetére


doooo
veterán

Így már más. Na hát egy kicsit visszavehetne az élesítésből, de egyébként meg megegyezik az itteni tesztpéldány képeinek minőségével. Vagyis teljesen vállalható. Csak a HDR-t kell kijavítania a Samsungnak.

(#141) oszi61 válasza doooo (#140) üzenetére


oszi61
tag

Ennél jobbat nem vártam tőle! Nyilvánvaló,hogy ez a készülék három kamera ellenére sem a felsőkategóriába tartozik!

[ Szerkesztve ]

(#142) Wallenberg


Wallenberg
senior tag

Samsung Galaxy A7 (2018) vagy Huawei P10?

Melyik a jobb üzemidőben, kamerában, gyorsaságban stb?

[ Szerkesztve ]

(#143) vodrosjozsi


vodrosjozsi
őstag

Ma megnéztem a media markt-ban és hát nem is rossz azt kell, hogy mondjam.
Lazán elfogadnám bár az hogy ennyire könnyű meg műanyag az nem tetszett, de ez úgyis a fiataloknak lett kitalálva.

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#144) doooo válasza vodrosjozsi (#143) üzenetére


doooo
veterán

Milyen műanyag? Üveg (vagy hát ha úgy nézzük az is elég mű, de te nyilván nem erre gondoltál).

(#145) doooo válasza Wallenberg (#142) üzenetére


doooo
veterán

A P10 csak kijelzőben és talán üzemidőben rosszabb (illetve jóval régebbi és sokkal kisebb). Ezeken kívül mindenben jobb.

(#146) Stabi83 válasza Wallenberg (#142) üzenetére


Stabi83
senior tag

Kamera funkciókban jobban áll az A7, minőségben viszont jobb a P10 ha pedig igazak a pletykák akkor a Pie frissítésel minden Huawei készülék kameraszoftverén javítanak.
Akkuban nem tudom mit tud az A7, de nekem a P10 gond nélkül kibírt egy erősebb napot.

[ Szerkesztve ]

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#147) vodrosjozsi válasza doooo (#144) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

hát nagyon nem annak érződött, bár nem értek hozzá szóval mindegy is, nem szóltam.

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#148) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Tuti nincs semmi csinálva utómunkában a fotókkal? Ennyire atom szarok csak nem lehetnek.

(#149) Silentfrog válasza gekkoXT (#148) üzenetére


Silentfrog
veterán

De igen. :)
Direkt elrontják a képeket, majd a végén rárakják a Tetszett plecsnit azért hogy hergeljék a jónépet! :DDD

(#150) ollie válasza gekkoXT (#148) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ez a telefon a középkategória aljára van pozicionálva a samsung által, azt a szintet meg hozza.

***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.