Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) #86973952 válasza eladogeppc (#750) üzenetére


#86973952
törölt tag

Jelenleg nálam is. Most nem érdemes váltanom. Korábban azért száguldoztam ide-oda, mert nem volt még magyar Pite. Nekem meg nagyon bejön az új felület. Nem is az alap droid volt a lényeg, de hát a kettő együtt jár. :)

[ Szerkesztve ]

(#752) eladogeppc válasza #86973952 (#751) üzenetére


eladogeppc
veterán

Nekem a Wifi 5GHz-en is szarakodott már az első perctől kezdve.
2.4Ghz-en tökéletesen viselkedik.
Na de az, hogy nincs adatforgalom, az vicces és idegesítő.
1 napos a telefon. Ezért egy GSM volt nem veszi vissza. Valószínűleg pofán röhögnek.
Belvárosban Xiaomi telefon tökéletesen dolgozott.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#753) #86973952 válasza eladogeppc (#752) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ezt is megnézhetné valaki, hogy másnál is ilyen -e vagy egyedi hiba. Vagy esetleg Pite alatt van gond.

Én nem tudok 5 Ghz -en tesztelni.

Lehet ez szintén Pite hiba, mint a Telenor net kezelése.

(#754) pocokfej válasza eladogeppc (#752) üzenetére


pocokfej
csendes tag

Knox 0/0

(#755) O.CS


O.CS
aktív tag

Két hete használom a telefont és minden szép és jó, de!!
Az, hogy az akksi egy nap alatt 40%-ot merül úgy, hogy nem is játszom a telefonon, az durva!
Igaz, hogy két SIM van benne, de akkor is..

[ Szerkesztve ]

(#756) #86973952 válasza O.CS (#755) üzenetére


#86973952
törölt tag

Az rengeteg... Nekem például éjszaka, kb. 7-8 óra alatt 1-2% között merül. Net és AOD nélkül, de nincs semmi energiatakarékos vagy repülő mód.

Napközben húzza le valami vagy éjszaka is sokat merül? Bár lehet te is éjjel töltöd, mint sokan mások. Így ez nem derül ki. Meg az sem, hogy napközben mennyi netet használsz. Vagyis folyamatosan be van kapcsolva, vagy csak nagyon ritkán, vagy kizárólag wifi, vagy mobilnet. Illetve mennyire mászkálsz sokat. Esetleg mennyit kell jelet keresnie.

Az sem baj, ha látunk egy fogyasztási statisztikát.

[ Szerkesztve ]

(#757) O.CS válasza #86973952 (#756) üzenetére


O.CS
aktív tag

Tegnap este 22:00-kor vettem le a töltőről és most 19:25-kor 53%-on van.
Két SIM van benne és be van kapcsolva WIFI és a net is egész nap.Napi kb 10 telefonálás 1-5 perc, meg Facebook, néhány oldal megnézése és kész.

(#758) macilacus válasza O.CS (#757) üzenetére


macilacus
senior tag

Ha megnézed mit ír a telefon tesztje

"Az A7 képátlója generációsan nőtt, telepmérete viszont fordított arányosan zsugorodott, így oda a kétnapos, visszafogott használat. A 3300 mAh-ból egy intenzív nap azért kijön, csak este töltőre kell dugni, illetve másfél nap, lájtos nyomogatással, ötórás képernyőidővel. Ennek a 3D-s játék és a maximális fényerő a legnagyobb ellensége, az üzemidőt pedig különféle energiatakarékos módokkal lehet kitolni, avagy a mindig aktív kijelző elfelejtésével. A készenléti fogyasztás így kellemesen alacsony marad, mégis messze az A7 2017 kitartása."

akkor az alapján szerintem egyáltalán nem nevezhető rossznak.
Az enyém dual SIM-es, de csak egy SIM-mel használom és ha nem játszok, vagy olvasok rajta akkor az enyém is így fogyaszt.

[ Szerkesztve ]

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#759) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Ez ment vissza: XEH-A750FNXXU1ARL3-20190221152210
Úgy néz ki, hogy mind a Wifi, mind a 4G kezelés kaka.
Ez nem ROM hiba lesz szerintem. :R

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#760) #86973952 válasza O.CS (#757) üzenetére


#86973952
törölt tag

Azért így ebben a formában normális. Közel 24 óra alatt, egész nap nettel. Kikapcsolt képernyő mellett a szinkronok sem állnak meg. Meg ilyen használat mellett lehet érdemes energiatakarékos módot választani.

Persze attól is függ milyen applikációk vannak fent. Pl. egy Messenger vagy egy FB jobban húzza az akksit. Ilyenkor lényeges mit mutat a fogyasztási statisztika.

[ Szerkesztve ]

(#761) macilacus


macilacus
senior tag

Itthon nekem van Wifi 5GHz ezért most megnéztem

[ Szerkesztve ]

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#762) #86973952 válasza macilacus (#761) üzenetére


#86973952
törölt tag

Akkor így már tuti hardveres hiba lesz eladogeppc -nél.

Köszi a tesztelést, visszajelzést.

[ Szerkesztve ]

(#763) eladogeppc válasza #86973952 (#762) üzenetére


eladogeppc
veterán

Nálam Digi 500 van. Laptop és iPhone 200-at bőven tartja, és eddig az összes tartotta.
Az a fura, hogy ez a 100Mbit ez valami varázs szám lehet, mert megindul mint a dög, aztán lezuhan.
Most nem tudom mi lelte, de úgy néz ki, hogy rendben van.

4G továbbra is gyengélkedik, holnapra az is kiderül, hogy rendben van-e.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#764) #86973952 válasza eladogeppc (#763) üzenetére


#86973952
törölt tag

Diginél mondjuk nálam is volt már ilyen...persze ritka. A telefon szempontjából viszont jó hír.

SIM kártya cserét meg tudsz oldani? Vagy az újabb darab?

[ Szerkesztve ]

(#765) eladogeppc válasza #86973952 (#764) üzenetére


eladogeppc
veterán

Elég friss, nincs fél éves. Sűrűn nem tudom cserélni. Menjek be attól függetlenül telenorba ?

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#766) #86973952 válasza eladogeppc (#765) üzenetére


#86973952
törölt tag

Szerintem fél éves kártyánál nem kellene ilyen gondnak lennie. Így már jónak kell lennie Oreo -ra visszaváltva.

Illetve, ha meg tudod nézni másik telefonban a kártyát az sem rossz. De szerintem nem lesz gond a SIM -mel.

(#767) eladogeppc válasza #86973952 (#766) üzenetére


eladogeppc
veterán

Mobil csere most volt. PocoPhoneal és Lumia 735-el is ment rendesen. Azért tűnt fel ennyire. Buszon simán tudtam böngészni.
Kíváncsi leszek holnap.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#768) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Sziasztok !

Jelentem, hogy a vissza állas óta a 4G-m rendben működik.
Viszont folyamatosan frissíteni akar.
Ami volt minimális bluetooth szakadás is megszűnt, plusz az új XEH Pie alatt reggel zenét hallgattam a fülesemen (bluetooth) estére már nem csatlakozott mert elfelejtette. Ez sincs a régi romon.
Egyenlőre jó.
Ha minden jó lesz, egyet lépek előre. Ez még nem pie lesz elvileg.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#769) #86973952 válasza eladogeppc (#768) üzenetére


#86973952
törölt tag

Köszi, ez jó hír. Majd hétvégén beleírom ezeket az anomáliákat az összefoglalóba. Amíg meg nem változik benne marad.

Érdekes egyébként az, hogy VDH ROM -on semmi ilyesmi nincs. Ami 2 dolgot feltételez...

Egyrészt a Telenor nem tesztelte a ROM -ot. Mivel őt érintő hiba is van benne. Ez lehetséges, mert XEH.

Másrészt van benne más hiba is, amit a Voda például biztosan kitesztelt és javítva is lett. Akkor miért nem javítottak XEH -nél?

Persze az is lehet majd hamarosan jön XEH verzióra javítás, a többire meg nem. Tehát kifejezetten ezt orvosolják.

Viszont így is vicces az egész. Jófej dolog tőlük, hogy hetekkel hamarabb kiadnak egy beígért frissítést.. De ez akkor jó, ha normálisan is működik. Nem csak 1 ROM -on, hanem az összesen.

[ Szerkesztve ]

(#770) pocokfej válasza #86973952 (#769) üzenetére


pocokfej
csendes tag

Jó de feltételezhetjük azt is hogy hibás a készülékünk bár erre nincs sok esély. Ami elgondolkodtató hogy miért nincs több panaszos? Bár nekem ez a hiba hamar elöjött mivel folyamat utazom és ugye nem mindenhol megy full a 4g .És még egy gondolat. Lehet hiba az is hogy bár fogja a 4g jelet de azon a másik frekvencián nem képes forgalmazni.( ha jol tudom azon belül is váltogat frekvenciákat)
És jol tudom hogy a vodafon a telenor tornyokat használja?

(#771) #86973952 válasza pocokfej (#770) üzenetére


#86973952
törölt tag

Eddig aki visszajelzett Telenor kártyával ezen a ROM -on, ott adottak voltak a problémák. Nyilván általános következtetést nem lehet levonni a mennyiség miatt, de abból tudunk gazdálkodni, ami van. :)

Lehet itt hálózati beállítás, modem probléma is. Telenor önmagában meg nem annyira elterjedt nemzetközi vonalon.

Például amikor egyik Huawei telefonon teljesen kínai ROM -okat teszteltem ott is kizárólag a Telenor SIM használat volt korlátozott. Minden más, nagy hazai SIM ment, de Telenor csak 2G -n volt képes normális működésre. Ott például már a hang sem ment 2G felett.

Szerk.:
Én egyébként használok Telenor kártyát is, csak ebbe a telefonba nem tudom belerakni. Másikban használom egy másik Voda kártyával. Duál SIM. Az időnként nekem is feltűnik, hogy a Telenor kártya egyes helyeken gyengelkedik, ahol a Voda jobban megy. És általában ez jellemző, nem fordítva.

Ez amúgy nem feltétlen gond, ha normálisan vált a frekvenciák között.

[ Szerkesztve ]

(#772) eladogeppc válasza #86973952 (#771) üzenetére


eladogeppc
veterán

Én elvetném a hardver hibámat, mert akkor a régi ROM-al is bajok lennének.
Otthon nekem még az 5Ghz-es Wifivel volt problémám, ami érdekesen reggelre úgy néz ki megoldódott.
2db router-em van, ami 5Ghz-en dolgozik, a második (TP-Link) routerrel megvan a 200Mbit. Így úgy gondolom, hogy az első routeremmel van valami bibi.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#773) pocokfej válasza eladogeppc (#772) üzenetére


pocokfej
csendes tag

Oks
Várjuk a frissitést ha nem oldja meg akkor megy a szervizbe ha ott is bénáznak vissza az oreohoz.

(#774) eladogeppc válasza pocokfej (#773) üzenetére


eladogeppc
veterán

Miért menne szervizbe ? Most nem értem.. :F

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#775) #86973952 válasza pocokfej (#773) üzenetére


#86973952
törölt tag

Az a baj, hogy mivel (láthatóan) alapvetően szoftveres a hiba, így a szerviz nem sok mindent tud vele kezdeni. Tehát amíg nem jön a XEH Pitére frissítés, addig inkább ilyen használat mellett az Oreo javasolt.

(#776) pocokfej válasza eladogeppc (#774) üzenetére


pocokfej
csendes tag

Mert én azért a legujabb oprendszert használnám amit hivatalosan frissitenek. Oreora már nem fogsz kapni semmi frissités!!És ha hibátlanul nem müködik érvényesiteném a garanciát. Ami elötte müködött az az ujjal ne már hogy szarab legyen.
Egyett értek azzal hogy szolgáltató hiba lehet.

[ Szerkesztve ]

(#777) #86973952 válasza pocokfej (#776) üzenetére


#86973952
törölt tag

Csak ezzel semmit nem tud kezdeni a szerviz. Plusz sanszos egy csomó ideig nélkülöznie kell. Esetleg elállási jog netes rendelésnél szóba jöhet, ha valaki nem akarja megvárni.
_____

#771 hozzászóláshoz. Itt egy példa. Bal a Telenor, jobb a Voda. Másik telefon, Auchan Solymár. Alacsony vételi szint mellett lassú és instabil is. Érdekes, hogy ilyen vétel mellett például a Voda net simán pörög.

[ Szerkesztve ]

(#778) O.CS válasza #86973952 (#771) üzenetére


O.CS
aktív tag

Én a Telenornál vettem a telefont és független.
Ezért van benne egy Vodafone és egy Telenor kártya.A Telenor valóbban gyengébb lefedettség szempontjából mint a Voda.

(#779) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Sziasztok !

Nos. A legutolsó Oreo-ig nincs gondom. Ma megint upgrade a legutolsó XEH romra (Pie) és ismét vannak bugok.
Sajnos a bluetooth meg-meg szakadása megvan megint, azaz képernyő lezárása, feloldása random megszakítja a zenét Samsung lejátszó alatt. Sony fülesem van, MDR-XB70BT. Eddig minden telefonnal tökéletes, nem gondolom hibásnak.
Újra előjött a 4G nincsen egy 10-20mp-re, majd ez fogad.

Aztán gondol egyet, és ez lesz belőle ugyan ott:

A Wifi 5Ghz probléma most nem mutatkozott reggel, úgyhogy nálam az egyik router cseréje lesz.

Meglátásom szerint valamit a modem résznél csesztek el.

Azt sem értem, hogy miért a B3 sávot erőlteti Telenor esetén a telefon ?!

Baromi zavaró, hogy egyik pillanatban megy a net gond nélkül, aztán megáll, vár..

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#780) #86973952 válasza eladogeppc (#779) üzenetére


#86973952
törölt tag

Majd megnézem én is autóban BT kapcsolatnál mit művel a Pite. Utoljára szerintem Oreo -n néztem, ott nekem sem volt gond.

(#781) eladogeppc válasza #86973952 (#780) üzenetére


eladogeppc
veterán

Teljesen eklektikus sajnos. Én úgy látom, hogy a B3 sáv miatt csinálja egyébként a hülyeségeket. Nem áll át B20-ra. Szerintem valójában nem tudja a B20-at. :R

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#782) #86973952 válasza eladogeppc (#781) üzenetére


#86973952
törölt tag

(#783) eladogeppc válasza #86973952 (#782) üzenetére


eladogeppc
veterán

Ez milyen progi ?

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#784) #86973952 válasza eladogeppc (#783) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ezzel néztem. Én most éppen B20 -on vagyok Vodával.

Szerk.:
Mobilnet mellé a GPS -t is be kell kapcsolni a pontos adatokhoz.

[ Szerkesztve ]

(#785) Czvik2.0


Czvik2.0
tag

Nos úgy néz ki nekem is vacakol a 4G. Független XEH rom Telekom kártya.

(#786) #86973952 válasza Czvik2.0 (#785) üzenetére


#86973952
törölt tag

Akkor sanszos a XEH ROM -mal Pita alatt van valami 4G probléma.

Nálad milyen gond van? Ugyanaz, amiről feljebb beszéltünk? Mikori a SIM kártyád?

Másnál is van XEH ROM alatt Telekom probléma 4G -n?

[ Szerkesztve ]

(#787) pocokfej válasza #86973952 (#786) üzenetére


pocokfej
csendes tag

Szerinted küldjek rá probaképp egy vodás romot?

(#788) Wheelbarrow


Wheelbarrow
aktív tag

Pite, XEH ROM. Vodafone 4G és 5Ghz Wi-Fi. Nálam minden OK.

(#789) eladogeppc válasza #86973952 (#786) üzenetére


eladogeppc
veterán

Szerintem ez általános lesz ennél a típusnál. Pie alatt szerintem fos a modem. 4 vonal helyett csak 1-2 volt. :R

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#790) pocokfej válasza Wheelbarrow (#788) üzenetére


pocokfej
csendes tag

Városközpontba egyhelyben nekem is jo.

(#791) Wheelbarrow válasza pocokfej (#790) üzenetére


Wheelbarrow
aktív tag

Csak 3 tornyot lát és úgy ennyi de majd megállok valahol a mezőn és ott is megnézem délutánra.
A Vodának egyébként nagyon jó a hálózata. A feleségen céges T-mobilos telefonja sokszor problémázik vidéken.

[ Szerkesztve ]

(#792) #86973952 válasza pocokfej (#787) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nem tudom hogy viselkedik vele.

Lehet hétvégén feldobok egy Pite XEH ROM -ot és megnézem. Csak az a baj, ha a Vodát nem érinti a probléma, akkor hiába nézem. Meg hétvégén tuti csak Pesten belül leszek, szóval gyenge jelen sem nagyon lesz...

BT részt meg majd késő délután megnézem a kocsiban. Azt viszont tuti VDH Pitén.

Wheelbarrow
Telenor -ral is vannak gondok Pest mellett. Voda meg gyönyörűen hozza maxon a jelet.

Én 99% -ban BP -n és környékén mozgok napközben.

[ Szerkesztve ]

(#793) Czvik2.0 válasza #86973952 (#786) üzenetére


Czvik2.0
tag

A kártya néhány hónapos. Mutatja hogy van 4G nem is kevés de épp hogy történik valami de leginkább semmi.

(#794) pocokfej válasza #86973952 (#792) üzenetére


pocokfej
csendes tag

Egy simmel

(#795) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Én Budapesten mozgok, konkréten 133E busszal mentem haza, kb 800m-re lehetett egy baszott nagy épület, rárakva az antennák, térerő majd szétverte a készüléket, de a valós adatforgalom egyik percben 110MBit / 30Mbit, aztán gondolt egyet 2 perc múlva, ismételten 20Mbit/2Mbit.
Szerintem ez a B20-akat fogja érinteni elsősorban. Telenor Sucks.
Viszont pont ő hirdeti, hogy vegyed az A7-et akciósan, aztán Telenor Logo. :C

Nagyon bánni fogom, ha nem megy, amert akkor kénytelen leszek eladni az amúgy egész jó kütyüt. :R

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#796) macilacus


macilacus
senior tag

Az enyém telekomos, vodás SIM-mel, oreon, ha lesz pite a telekomosokra, majd azon is megnézem :DDD

Az értesítés szerint ma változtak play irányelvek, vettetek észre változást?

[ Szerkesztve ]

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#797) #86973952 válasza macilacus (#796) üzenetére


#86973952
törölt tag

Erre gondolsz? :D

(#798) pocokfej


pocokfej
csendes tag

Uraim híreim vannak
Most voltam a pécsi Samsung hivatalos szervizébe.
Tudnak a hibáról jövöhéten jön rá frissités.
De ami meglepö hogy a ficko azt mondta minden régio vonatkozik.
3db vodás van náluk bent.
2 letöséget ajánlott
Vagy benthagyom 1 hét
Vagy megvárom a frissités és az megoldja a problémát

(#799) #86973952 válasza pocokfej (#798) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ez már csak azért is fura, mert nálam tényleg tökéletesen működik Vodán. :D

Azért köszönjük a visszajelzést. Ezek szerint rövidesen itt a javítás.

(#800) macilacus válasza #86973952 (#797) üzenetére


macilacus
senior tag

Nem, hanem erre :DDD

Amúgy mikori a kép arról amit linkeltél?

[ Szerkesztve ]

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.