Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) O.CS válasza macilacus (#600) üzenetére


O.CS
aktív tag

Karcos?Ez nem karcálló?

(#602) #86973952 válasza macilacus (#600) üzenetére


#86973952
törölt tag

A 2. tetszik. :K

O.CS:
Most látom szerkesztettél. Attól függ milyen műanyag. Ezt a fajta tokot annyira nem ismerem.

Nekem például a Nillkin tokok sem jöttek be műanyagból. Másoknál is sok a panasz rájuk. Sarkoknál szokott repedni, lepattanni. Illetve a hátsó kamera kivágás és a széle között. Viszont kinézetre baromi jók.

#601:
Igazából tökéletes karcálló üveg telefonon nem létezik. Vannak ellenállóbak is, mint ami ezen a telefonon is van.

[ Szerkesztve ]

(#603) macilacus válasza O.CS (#601) üzenetére


macilacus
senior tag

Karc állónak karc álló, de valószínűleg kvarc homok került a tok kemény előlapja és a telefon előlapja közé, a kvarc homok meg simán karcolja a Gorilla Glasst :(((
A nem átlátszó flip tokoknak puha a belseje és azért nem szokott gondot okozni a kvarc homok sem.

(#598) O.CS:
Igen van, drága :DDD

[ Szerkesztve ]

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#604) macilacus válasza #86973952 (#602) üzenetére


macilacus
senior tag

Én inkább flip párti vagyok, persze ha veszek rá egyáltalán valamit, mivel általában por ütés és vízálló telefonjaim vannak. Most is van egy ilyenem :DDD

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#605) szekra válasza O.CS (#594) üzenetére


szekra
őstag

Tok és fólia nélkül használom.

(#606) janeszgol


janeszgol
félisten

Ilyet fekete piros kombinációban és ezt így, ahogy van.

(#607) #86973952 válasza janeszgol (#606) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ez az első olyan lesz, mint amit én rendeltem. :) GKK és társai.

[ Szerkesztve ]

(#608) #86973952


#86973952
törölt tag

Spanyol droid 9 -et ki akarja majd valaki próbálni? Holnap délelőtt leszedem és ránézek. Az a baj lassú linkes...6-7 óra alatt jön le. Felteszem majd Drive -ra utána.

Már elkezdtek róla beszélgetni XDA -n, de eddig senki nem volt képes arra, hogy megossza...nem is értem az embereket egy olyan fórumon.

[ Szerkesztve ]

(#609) Gyula196906


Gyula196906
senior tag

Sziasztok
Sehol nem találtam infót :
Vezeték nélküli töltést tudja?
Köszönöm a választ ha valaki tudja

(#610) macilacus válasza Gyula196906 (#609) üzenetére


macilacus
senior tag

nem :(

[ Szerkesztve ]

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#611) macilacus válasza macilacus (#597) üzenetére


macilacus
senior tag

Ígéretem szerint itt egy könyvolvasós napomról az akkumulátorhasználati képernyőkép

7 órás kijelző időnél még 50%-os az aksi :DDD

[ Szerkesztve ]

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#612) #86973952


#86973952
törölt tag

Felpörögtek az események droid 9, vagyis Pite ügyében.

Magyarok közül egyelőre csak a Voda szerepel a listában, de ami késik nem múlik.

Szóval magyar Voda szoftveresek közül lassan mindenki megkapja. Nem egyszerre.

(#613) macilacus válasza #86973952 (#612) üzenetére


macilacus
senior tag

Panaszkodtál, hogy a vodánál minden később jön erre ti vagytok az elsők :D

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#614) #86973952 válasza macilacus (#613) üzenetére


#86973952
törölt tag

Igen, rendesen megcáfoltak. :D Viszont ugye azt is mondtam, hogy a független Samsung ritkán első. Tudomásom szerint viszont magyarból csak VDH meg XEH verzió van.

Majd holnap leszedem VDH ROM -ot is. Jó ha meg van lementve.

[ Szerkesztve ]

(#615) macilacus válasza #86973952 (#614) üzenetére


macilacus
senior tag

Meg tudnád nekem nézni, hogy hogy működik pite alatt az ACR hívásrörzítő :DDD

Ha kell az általam használt, nem a legfrissebb verziót felteszem driveba, mert a legutóbbi frissítést már fel sem tettem, mivel írta, hogy a név szerinti rögzítéssel gond van.

[ Szerkesztve ]

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#616) #86973952 válasza macilacus (#615) üzenetére


#86973952
törölt tag

Később meg tudom nézni, mert ugye hívni sem ártana hozzá. :D

Mit kell amúgy nézni? Én nem használok ilyeneket. Rögzít mást is? Pl. a hívott fél neve, egyebek..

Egyébként gyanítom nem fog működni, vagy legalábbis nem normálisan. Mert Pite alatt már nagyon rámentek arra, hogy kizárják az ilyen alkalmazások normális működését. Droid szinten, nem maga a gyártó.

[ Szerkesztve ]

(#617) macilacus válasza #86973952 (#616) üzenetére


macilacus
senior tag

A beállítások/felvétel rézben legalul van egy olyan rész, hogy hozzárendelt számok, itt lehet a telefonkönyvből választani, vagy simán csak számot beírni, ezután ami ezekről a számokról jön mindig felveszi.
A felvétel, ha a telefon könyvből van akkor írja a telefonkönyvbe lévő nevet, ha csak beírt szám, akkor a számot a felvétel nevében.
Nálam oreon ez a verzió még működik.

Előre is köszi a próbát :))

[ Szerkesztve ]

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#618) Gerr'y válasza macilacus (#617) üzenetére


Gerr'y
senior tag

A legutóbbi frissítés A750FNXXU1ASB2 óta mintha gyorsabban oldaná fel az újlenyomat olvasó a készüléket. Eleinte tartottam ettől a bekapcsoló gombra szerelt megoldástól, de mostanra kimondtottan megtetszett. Jobban belengoldolva ésszerűbb megoldás, mint hátulra a kamerák alá helyezett leolvasó.

(#619) macilacus válasza Gerr'y (#618) üzenetére


macilacus
senior tag

Én nem vettem észre változást, az elejétől kezdve tökéletesen műkszik :D
A kamera alatti leolvasót én egyáltalán nem komázom, és szerencsére még nem is volt saját gépen csak oldalt vagy előlapon :DDD
:DDD Bár szerintem azért nem a hátuljára rakták a leolvasót, hanem oldalra, mert a kamera nem középen van :DDD

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#620) Hosssszu válasza Gerr'y (#618) üzenetére


Hosssszu
őstag

Ezt én inkább úgy érzékeltem hogy idővel mintha jobban érzékelne. Nem tudom hogy a frissítéstől függ, vagy valami más dolgod, de így érzem. Mikor elkezdtem használni szinte mindig csak 2-3.ra sikerült, azóta viszont szinte mindig elsőre felold. Hozzáteszem hogy izzadt ujjnál vannak gondok, de szerintem ez nem csak erre a telefonra jellemző.
Szubjektív vélemény, de nekem jobban kézre áll a hátlapon lévő olvasó.

(#621) #86973952 válasza macilacus (#619) üzenetére


#86973952
törölt tag

Fizikailag különálló ujjlenyomat olvasók közül szerintem is a legjobb ez a megoldás. Előlapra szerelt szintén praktikus, csak az már dizájnban nem túl jó, sok káva kell neki. Hátlapi megoldásnál az bosszantó, amikor közvetlen a kamerához van téve...szintén előfordult már Samsung -nál. Szerintem botrány...

Hosssszu:
Régi, november 1. security -s Voda ROM -on ez nekem is feltűnt. Azt hittem fizikai oka van, de Pitén nincs gondom.

Persze nem volt ilyen rossz az arány, mint nálad.

Bizonyára XEH verziót javították, VDH ugye nem kapott újat, hanem egyből Pitére lépett.

[ Szerkesztve ]

(#622) #86973952 válasza macilacus (#617) üzenetére


#86973952
törölt tag

Mindegyik működik, de csak a régebbi verzió azonosítja a másik felet. Tehát Pitén működik, de ne frissíts.

(#623) macilacus válasza #86973952 (#622) üzenetére


macilacus
senior tag

Köszönöm :D
Akkor így én is le tudom tölteni a pitét :D az acr-ből marad a régi és úgy meglesznek az azonosítható felvételeim is :DDD
Sajnos a munkahelyi főnökeim miatt szükséges az azonosítható felvétel készítés :(((

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#624) #86973952 válasza macilacus (#623) üzenetére


#86973952
törölt tag

Hamarosan függetlenre is megérkezik. Szóval nemsokára nálad is lesz Pite.

Azt nem mondom, hogy mindenképp csinálj gyári visszaállítást...de továbbra is azt gondolom, hogy főverzió váltásnál ajánlott frissítés előtt visszaállítni. Szóval ilyeneket mindenképp külső tárolóra ments majd.

[ Szerkesztve ]

(#625) #86973952


#86973952
törölt tag

Visszaraktam a magyar Voda szoftvert. Oreo -t. Kíváncsi voltam jelzi -e a rendszer a frissítést.

A telefonról nem tudtam tudtam frissíteni. Azt írta nincs újabb verzió. Ez nem ritka, viszont tudtok ellene ti is tenni. Letöltitek a Samsung oldalárol a Smart Switch nevű programot és feltelepítitek a gépre. Elindítjátok a programot, összekötitek a gépet a telefonnal. Ezzel azonosítja a készüléket és a rajta lévő szoftvert.

Onnan is rá tudtok keresni a frissítésre és jelezni is fogja, hogy van új verzió.

Vodafone szoftverről van szó, tehát nem XEH verzió.

[ Szerkesztve ]

(#626) macilacus válasza #86973952 (#624) üzenetére


macilacus
senior tag

Mástól is hallottam, hogy érdemes frissítés előtt gyári visszaállítani, de nekem eddig sosem volt frissítés előtt gyári visszaállítás és nem volt gond sem. Miért van szükség rá?

Minden alkalmazást amit telepítek azt le is mentem total-commanderrel :D
Van már több mint 15GB alkalmazásom lementve :DDD

[ Szerkesztve ]

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#627) macilacus válasza #86973952 (#625) üzenetére


macilacus
senior tag

Az enyém TMH verzió

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#628) #86973952 válasza macilacus (#627) üzenetére


#86973952
törölt tag

TMH sincs. XEH se. Csak VDH Pite.

Elfelejtettem, hogy van TMH is. Köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#629) #86973952


#86973952
törölt tag

ÖSSZEFOGLALÓ! Véleményt szeretnék kérni tőletek. Elképzelhető, hogy valami nem érthető vagy elírtam. Akár nyelvtani tekintetben is.

Amennyiben megfelel, úgy ez kerülne a fejlécbe. A fejezet és téma címeket majd cserélem grafikus verzóra. Ha minden oke.

Kameráról, Gcam -ról, akkumulátorról is írok még később az összefogaló elejére.
--------------------------

Részletes specifikáció:
- Samsung
- GSMArena
- Mobilarena

Szoftver:
Magyarországon 3 fajta szoftverrel, vagyis CSC kóddal ellátott készüléket vásárolhatsz:
- Szolgáltatón kívül, illetve Telenornál XEH.
- Magyar Telekom TMH.
- Magyar Vodafone VDH.
További információkat a CSC kódokról itt találsz.

Fontos! megjegyezni továbbá azt is, hogy a Vodafone -nál vásárolt készülékek mindegyike single SIM. Tehát egy SIM kártyát kezel szoftveresen és hardveresen is. Másik szoftverre való áttéréstől nem lesz dual SIM. Dual SIM készülékek gyárilag XEH és TMH szoftverrel kerültek forgalomba.

Egyelőre nem bizonyított, hogy a single SIM készülékek azonosak a dual SIM verziókkal. Annak ellenére sem állíthatunk ilyet, hogy ennek elég nagy a valószínűsége. Ettől függetlenül mindegyik verzió típusszáma: SM-A750FN.

Fontos! az is, hogy a garancia mindig a készülék gyári állopotára vonatkozik. Minden hardveres és szoftveres módosítás a garancia elvesztésével jár. Tehát mindig azzal a szoftveres verzióval vidd a szervizbe, ami hivatalosan a készülékhez jár.

Szoftverfrissítés:

I. verzió:
1. Belépsz a Beállítások menübe.
2. Szoftverfrissítés menüpont.
3. Itt meg tudod keresni, hogy van -e újabb verzió a készülékedre.
4. Letöltöd.
5. Telepíted.
6. A telefon egyszer újra fog indulni, amivel beilleszti a frissítéseket.

II. verzió:
Elképzelhető, hogy a telefonod nem jelez újabb frissítést. Pedig tudod, hogy van.
1. Letöltöd a Samsung oldalárol a Smart Switch alkalmazást.
2. Telepíted az számítógépre.
3. Összekötöd a telefont a számítógéppel.
4. Szintén elindítod a szoftverfrisstés keresést, de most már a fenti programban.

Innen már megegyezik a folyamat az I. verzió -val a 4 -es ponttól kezdve. Mivel a szoftver letötése a telefonra történik.

Első csatlakozáskor 2 eltérés, vagy leginkább kiegészítés is lesz:
- A telefonod meg fogja kérdezni, hogy engedélyezed -e a hozzáférést a számítógépnek. Engedélyezd.
- A Smart Switch program megkérdezi, hogy telepítheti -e az applikációt a telefonodra. Engedélyezd.

III. verzió:
Erről bővebben lejjebb, a Mélyvíz rész alatt olvashatsz.

Ehhez szükség van SamFirm -re vagy más, alternatív letöltésre. Illetve Odin -ra.

M É L Y V Í Z

Csak saját felelősségre!

SamFirm:
SamFirm mindig a legújabb, legfrissebb szoftvert tölti le. Fontos! viszont megadni néhány adatot, mivel sok típus, azon belül sok régió létezik.

Letöltés.

1. Letöltöd a programot.
2. Kicsomagolod egy mappába. Tehát nem kell telepíteni.
3. Elindítod az alkalmazást.
4. Kitöltöd a következő adatokat, sorokat:

Model: SM-A750FN
Ez a készülék típusa.

CSC: XXX
Ide a már feljebb tárgyalt CSS kódot írod be az XXX helyére.

Auto: ide tegyél egy pipát.

5. Nyomj a Check Update gombra.
Kiírja milyen frissítést talált és jobb oldalon a Download rész alatt mutatja róla az információkat.

6. Rányomsz a Download gombra, amivel letölti a szoftvert.
Becsomagolt .zip formátumban, amit ki kell majd bontani.

Odin:

Letöltés:

1. Letöltöd és kicsomagolod az Odin -t. Nem kell telepíteni, csak elindítani az exe fájlt.
Ezt fogod látni:

2. Letöltöd az adott ROM zip fájlt és kicsomagolod a benne lévő fájlokat.
Ezt fogod látni, nyilván nem teljesen azonos adatokkal másik ROM esetében:

Tehát BL részbe a BL kezdetű fájlt, AP részbe az AP kezdetű fájlt, CP részbe a CP kezdetű fájlt. CSC résznél két lehetőséged van, amihez általában 2 fajta fájl van a csomagban. A HOME_CSC kezdetű fájlt akkor kell használni, ha azonos CSC kódos szoftvert készült flash -elni, mint ami a telefonodon van. Ez esetben nem lesz FR a telepítéskor. A CSC kezdetű fájlt akkor kell használni, ha eltér a telefonodon lévő CSC a flash -elni kívánt szoftverétől. Ez esetben lefut az automata FR, tehát szükséges előtte menteni az adataidat egy külső tárolóba. Downgrade -nél is az a CSC fájl kell, ami CSC váltásnál.

Az AP fájlnál elképzelhető, hogy gondolkozni fog pár percig a számítógép. Esetleg úgy tűnhet, hogy kifagyott a program. Várj türelemmel.

Fontos megjegyezni!, hogy FRP lock kerülhet a készülékre. Ennek értelmezéséhez segítséget nyújt a google, mert tudomásom szerint ennek a témának a kitárgyalása tilos ezen a fórumon. Nálam erre nem volt szükség, így csak más leírásból tudom:

Fontos lépés () : A Beállítások ⇒Fejlesztői beállítások¹ ⇒OEM-feloldás -t állítsuk aktívra, hogy véletlenül se kerülhessen FRP lock -ba a készülékünk, a ROM-flash -t követően!

Egyébként a fenti linken is találhatsz fontos információkat. Bár vannak eltérések, sok hasznos dolgot leír. Inkább kérdezz többször, mint egyszer téglázz.

4. Kapcsold ki a telefonod. Arra figyelj, hogy az akkumulátor legyen legalább 50% -on.
5. Tartsd lenyomva egyszerre a hangerő+ és a hangerő- gombot.
6. Kösd össze USB -n a telefont és a számítógépet. A két gombot még mindig nyomdd és ne engedd el addig, amíg meg nem jelenik egy kék hátteres szöveges rész a telefon képernyőjén.
7. Nyomd meg a hangerő+ gombot a folytatáshoz.
8. Csatlakozás után megjelenik az Odin -ban a COM port száma, ahonnan kapcsolódik az eszköz.
9. Nyomd meg a START gombot az Odin -ban. Ezzel elkezdődik a flash.
10. Amikor végzett kiírja, hogy PASS!

Közben a telefon magától újraindul.

Az első indítás hosszabb lehet, mint máskor. Nem kell megijedni.

FONTOS!
Mindig csinálj biztonsági mentést!
Csak saját felelősségre! Az esetlegesen felmerülő károkért felelősséget nem vállalok!

[ Szerkesztve ]

(#630) Gyula196906 válasza #86973952 (#629) üzenetére


Gyula196906
senior tag

Szuper!!!
Sztem még egy laikus, témában járatlan is megcsinálja a leírás alapján
Köszönjük!!
:R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#631) #86973952 válasza Gyula196906 (#630) üzenetére


#86973952
törölt tag

Általában ez a célom. Remélem mindenkinek így jött le. :)

(#632) #86973952


#86973952
törölt tag

Hivatalos magyar Voda Pite.

(#633) szekra válasza #86973952 (#629) üzenetére


szekra
őstag

Szuper. :R

(#634) Hosssszu válasza #86973952 (#629) üzenetére


Hosssszu
őstag

Szerintem is teljesen jó és érthető a dolog. :R

(#635) #86973952


#86973952
törölt tag

Köszi a visszajelzéseket. :R

Felrakatom a fejlécbe és majd még tudom finomítani.

[ Szerkesztve ]

(#636) macilacus válasza #86973952 (#629) üzenetére


macilacus
senior tag

Nekem teszik, szép munka, köszönjük.

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#637) macilacus válasza #86973952 (#622) üzenetére


macilacus
senior tag

Az android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik-ban javában folyik a felvevős téma kibeszélése, és ott azt mondják, hogy amelyik verzió pitén névvel számmal működik az a másik fél hangját nem veszi fel rendesen, alig halható. Nálad rendesen halható volt a felvételen a másik fél is.

Ha felteszem a pitét és nem jön be, hogy tudok visszaállni oreóra?

[ Szerkesztve ]

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#638) #86973952 válasza macilacus (#637) üzenetére


#86973952
törölt tag

Működött mindegyik. VDH Pitén.

Odin -nal tudsz visszaállni. De ahhoz SamFirm -mel éredemes még most letölteni a jelenlegi ROM -ot.

Viszont...azt gyanítom nálad, vagyis TMH -n később lesz frissítés, mint Voda és független szoftverre. Ahogy elnézem az összes Pite, mindegyik régióban febr. 1. security patch.

Neked, ha jól emlékszem március 1. van. Így akkor TMH biztos már újabb javításos Pitét kap.

Szerk.:
Azt elfelejtettem odaírni az összefoglalóban a SamFirm részhez, hogy a legutóbbi ROM tölthető ezzel a módszerrel. Mindjárt javítom.

Nem felejtettem el beleírni, csak már meg van makkanva az agyam...

[ Szerkesztve ]

(#639) macilacus válasza #86973952 (#638) üzenetére


macilacus
senior tag

Február 1.-ei marcius 7.-ei frissítéssel

Ha jól értem SamFirm-mel csak letöltöm a gépre és ha nem tetszik a pite azt teszem vissza?
Ilyenkor minden adat elveszik igaz?

Ezt a verziót szedi le
A750FNXXU1ASB1/A750FNODX1ASB1/A750FNXXU1ASA4/A750FNXXU1ASB1

[ Szerkesztve ]

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#640) #86973952 válasza macilacus (#639) üzenetére


#86973952
törölt tag

Akkor én értettelek félre korábban. Most látom....

Így a fenti megjegyzésem sztornó, neked is február 1. biztonsági patch van.

Igen. Downgrade, vagyis korábbi szoftverre való visszatérésnél mindenképp olyan CSC fájl kiválasztása javasolt, aminek visszaállítás lesz a vége. Tehát minden felhasználói adat elveszik.

Szerk.:
Mivel nagy valószínűséggel már nem lesz új Oreo egyik magyar CSC -re sem, így majd leszedem mindegyiket és beteszem az összefoglalóba. XEH, TMH és VDH verziókat.

Így nem kell keresgélni, ha valaki vissza akar állni a korábbi droidra.

[ Szerkesztve ]

(#641) fenky


fenky
tag

Már több, mint két hete van nálam a telefon, kezdem megszokni (5 év Z2 után van mit), viszont a kamera képességeivel nem igazán vagyok elégedett sem fotó, sem videófelvétel terén (igaz eddig csak a gyári app-ot próbálgattam). Feltételezem user error, mert akár itt visszaolvasva is vannak jó kritikák és mintaképek.
A kérdésem az lenne, hogy ki milyen kameraszoftvert, illetve milyen fényviszonyok között milyen beállításokat használ?

(#642) #86973952 válasza fenky (#641) üzenetére


#86973952
törölt tag

Többen HD Camera Pro, Camera ZOOM FX Premium, Camera FV 5 Pro verzió használnak. Érdemben amúgy nem minden helyzetben jobbak az alternatív alkalmazások, de van mikor jobb képet alkotnak.

Egyébként Pite alatt azért van némi javulás. Azt nem mondom, hogy "tökéletes". Az én képeim az utóbbi időben leginkább a gyári kamera app Pite verziójával készültek. Ezt általában meg is szoktam említeni, hogy jól kereshető legyen.

Nézz vissza, nézd meg azokat is. Összehasonlításnak jó szerintem a mostani Oreo -s állapothoz.

Szerk.:
Amúgy sok helyzetben érdemes visszaváltani 12 MP -re. Szebb lesz az eredmény. Nem mindig erőlködi túl a részletek természetellenes javítását a gyári kamera alkalmazás (sem).

[ Szerkesztve ]

(#643) fenky válasza #86973952 (#642) üzenetére


fenky
tag

18 MP-n használom 16:9-es arányban, de megpróbálom akkor 12, 4:3-on.
Azt észrevettem, hogy az autómata mód minden telefonon egy rakás szar... SZVSZ erre odafigyelhetne már valamelyik gyártó, mert aki a beállításokkal akar vacakolni, az nem ilyenekkel fotóz, viszont a laikusok (mint pl. én) foghatják a fejüket, hogy mosódott, zajos, olajfestmény az eredmény.

Az lehet a 2 sim-kártya miatt, hogy.közepes energiatakarékos mód, sok szar törlése, fölösleges cuccok letiltása, állandó alvómódba helyezése, AOD off megvolt és "egyhelyben" óránként 3-4%-ot merül? :(((
Mondják, hogy az energiagazdálkodása tanul, meg majd "beáll", de majdnem 3 hét alatt nem jött össze. Remélem nem hibás a készülék.

Amúgy a kijelző gyönyörű, a rendszer stabil, nem akad, nem melegszik játék alatt.

(#644) macilacus válasza fenky (#641) üzenetére


macilacus
senior tag

Hali!

Éjszakai fotózáshoz tapasztalatom szerint a gyári alkalmazás a legjobb.
Nappali képekhez a Camera FV-5 pro és a Camera ZOOM FX Premium alkalmazásokat használom, ámbár a ZOOM FX-et még csak tanulgatom.
A gyári kamerában van a szuperlassít, a hyperlapse, és a lassítás amivel jókat lehet poénkodni, illetve az élőfókusszal lehet háttérhomályos képeket készíteni.
Szerintem ebben a kategóriában ez a kamera nagyon is jó, bár mindenki elviselne jobbat is :DDD

(#643) fenky

Fentebb linkeltem két akkumulátorhasználati fotót is 1, 2, az elsőnél három óra játék a másodiknál vagy 6 óra könyvolvasás volt, a képernyő fotókon látszik a készítéskori %-os töltöttség is.
Igazából mindenkinél a szokásai határozzák meg, hogy hogy merül a telefon.
Nálam átlag használattal bírja a másfél két napot, viszont ha nyüstölöm akkor is kibírja nap végéig, ez így azért nem rossz.
Ja és soha semmilyen energiatakarékos módot nem használok.
Ez a telefon ezt tudja, és ez azért nem rossz :DDD

[ Szerkesztve ]

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#645) #86973952 válasza fenky (#643) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nekem amúgy a Samsung algoritmusa sem tetszik a képfeldolgozás terén. Persze összhatásban jó. Részleteiben annyira nem jön be. Itt meg ugye jobban látszik.

Automatán meg szerintem minden márkán vannak bajok. Felkarolva a HDR és AI segítségekkel, amik sokszor inkább rontanak.

Majd mutass az akkumulátorról egy teljes statisztikát is. Hátha mi látunk valami furát. Óránként 3-4% rengeteg. Annyit nem szabadna fogyasztania. 2 SIM -mel sem.

(#646) #86973952


#86973952
törölt tag

Automata képjavítás nem mindig természetes Pite verzióban, de amúgy egész csinosak. Kivéve, ha csinál beégést.

- Alap

- Gyári automata javítás

- Másik gyári automata javítás

(#647) fenky válasza #86973952 (#645) üzenetére


fenky
tag

[Ez] a mai akku használat, ez most elég vállalható! Reggel 5 utan húztam le a töltőről, nap közben pici fészbuk (Chrommal, az app tiltva), prohardver, kb. fél óra fotó nézegetés, a többi kijelzőidő annyi, hogy nézegettem az időt. 2 sim (minkettő T-s), sd kártya, közepes energiatakarékossági mód, auto. fényerő.

Szerk.: a torrentet a screenshoot előtt indítottam el, nap közben nem ment.

[ Szerkesztve ]

(#648) macilacus válasza fenky (#647) üzenetére


macilacus
senior tag

Volt bekapcsolva valamilyen akku kímélő mód?

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#649) g2gti


g2gti
csendes tag

Jelentem a függetlenre is megjött az új pite :) még nem tudtam felrakni mert melózok (mobilnet) de délután meglesz :)

(#650) janeszgol válasza g2gti (#649) üzenetére


janeszgol
félisten

Már megjött a Droid 9, azaz a Pie? :Y

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.