Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) #86973952 válasza fenky (#850) üzenetére


#86973952
törölt tag

Itt is írtak róla. Majd bedobom ezt is az összefoglalóba.

Lesz egy rész a garanciáról, meg hogy eladáskor, használt készülék vásárláskor mire érdemes figyelni. Nem közvetlenül kapcsolódik a telefonhoz minden részében, de szerintem hasznos.

(#852) Wheelbarrow válasza #86973952 (#843) üzenetére


Wheelbarrow
aktív tag

Az enyém XEH ROM Voda kártyával. Ma pont olyan helyen voltam ahol a 4G gyenge volt. Egy két másodperc alatt 3G-re váltott és ment a mobilnet gond nélkül.

(#853) janeszgol válasza Apucy01 (#846) üzenetére


janeszgol
félisten

Természetesen. Edigital, Euronics, MM, Tesco, Interspar. Utóbbi kettőben nem a GSM boltok az építményben, hanem konkrétan maguk a Tesco és az Intersparon belül.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#854) #86973952 válasza Wheelbarrow (#852) üzenetére


#86973952
törölt tag

Gondolom Pite van nálad is, ugye?

Megnéztem közben. Igen, Pite. Köszi a visszajelzést.

Amíg nincs javítás az összefoglalóban benne lesz a hálózati probléma. Rövidesen összerakom.

macilacus:
Kipróbáltam Pitén. Nem működik már rendesen. A hívást rögzíti, hozzárendeli az adott hívószámot is, de a másik fél hangját nem rögzíti.

[ Szerkesztve ]

(#855) Wheelbarrow válasza #86973952 (#854) üzenetére


Wheelbarrow
aktív tag

Igen, Droid 9.

(#856) #86973952


#86973952
törölt tag

Módosítottam az összefoglalót. Amennyiben lesz változás, javítás, itt jelezni fogom és az összefoglaló ide vonatkozó részét is módosítom.

Android 9 (Pie) hiba:
Magyarországon 2019. márciusban a VDH és a XEH szoftveres készülékekhez jutott el hivatalosan az Android 9 -re épülő új One UI felület. TMH -ra még nem elérhető.

A jelenlegi, márciusi build nem kezeli normálisan Telenor és Telekom hálózatokat. 4G alatt nem vált az elérhető sávok között, illetve nem kapcsol át 3G vagy 2G hálózatra, ha a mobilnet gyenge. A gyártónál tudnak a hibáról és dolgoznak a javításon.

VDH és XEH esetében Vodafone SIM -mel nincs ilyen hiba.

[ Szerkesztve ]

(#857) macilacus válasza ollie (#849) üzenetére


macilacus
senior tag

Persze hogy tudom, sőt peres ügyben nem is fogadják el, csak akkor ha bizonyos embereknek az az érdeke :DDD ebből is látszik, hogy vannak kiskapuk.
Mellékesen jártam már úgy, hogy beszéltem hivatalos személlyel ahol előre közölték, hogy felvétel készítenek, mondtam, hogy én is mire kikérték maguknak és követelték, hogy azonnal kapcsoljam ki a felvétel, mondtam, hogy ha neki lehet akkor nekem miért nem erre lerakta.

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#858) macilacus válasza #86973952 (#854) üzenetére


macilacus
senior tag

Köszönöm a segítséged :))
Úgy látszik, hogy én akkor maradok pite nélkül :((( , mert oreonál még működik rendesen :DDD

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#859) janeszgol válasza macilacus (#857) üzenetére


janeszgol
félisten

Azt gondolom tudod, hogy ezek tárolását is törvény írja elő. Tehát a felvétel készítése nem áll meg ott, hogy lenyomod a rec gombot.
Gondolom ezért kérték ki maguknak.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#860) pocokfej


pocokfej
csendes tag

Egy tegnapi cikk ami szerint az lte probléma nem csak a mi tipusunkat érinti.
https://www.slashgear.com/sprint-galaxy-s8-and-note-8-lose-lte-after-android-9-pie-update-07572348/amp/

(#861) Gyula196906


Gyula196906
senior tag

Azért ez nem túl biztató
Gondoltam visszatérek samsungra (s3 után más telefonokat használtam)
Most ez van 2hete de ez nem bejövős már
lehet visszaváltok sziamiaura, a redmi 4x szinte semmivel sem volt rosszabb

(#862) pocokfej válasza Gyula196906 (#861) üzenetére


pocokfej
csendes tag

Amugy jo telefon ezt leszámitva samu most belefutott egy kapitális hibába de orvosolni fogják. Különben én is xiaomi s voltam ugy váltottam erre. A sok reklám kezdett zavarni amugy kivállo készülék volt. Ja meg azért mérget nem vennnék rá hogy a gyári romjuk nincs tele kémprogramokkal.

(#863) #86973952 válasza pocokfej (#860) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nekem Note8 -on nincs ilyen gondom, pedig abban Telenor kártya van. De már nem emlékszem milyen CSC. Most már kíváncsi vagyok, de másik telefon van nálam. Néha váltogatok.

[ Szerkesztve ]

(#864) eladogeppc válasza #86973952 (#863) üzenetére


eladogeppc
veterán

S8-am volt kb pár hónapja, ilyen gondom nem volt.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#865) Apucy01 válasza janeszgol (#853) üzenetére


Apucy01
őstag

Köszönöm

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#866) fdani0807


fdani0807
tag

Sziasztok!
Telefon vásárlás előtt állok. Láttam a tesztekben, hogy nem csinál túl jó fotókat, viszont voltak fejlemények, hogy javult. Érdekelne, hogy a szoftverfrissítésekkel javult valamennyire a helyzet? Fontos szempont nálam a kamera és az üzemidő is! (Egy S6 edge-t tervezek leváltani)
Válaszokat előre is köszönöm! 😊

(#867) #86973952 válasza fdani0807 (#866) üzenetére


#86973952
törölt tag

Üzemidővel és kamerával kapcsolatban is több visszajelzés volt a témában. Érdemes visszakeresni. Például én is elég sok képet tettem fel.

Kamerára kitérve. Pite alatt véleményem szerint javult a minőség. Anno én az S6 Edge -t nyomogattam, fotóztam is vele, de az emlékeim erősen megfakultak. Arra viszont emlékszem, hogy annál is volt már szoftveres erőlködés, ami a képekben belenagyítva jól látszott. De..ha emlékeim nem csalnak, akkor az éjszakaiban (akkoriban) elég jónak számított a több képből csinált végeredmény miatt (is). Én azt javasolnám, ha lehetőséged van rá nézd meg egy boltban és csinálj pár képet.

Nem lennék biztos abban, hogy középső kategóriás Samsung -ot kellene nézni, ha az S6 Edge -hez képest minőségi fejlődést szeretnél kamerában.

Magánvélemény...mert mindenkinek más az igénye, és mindenki más szemmel néz egy képalkotást, végeredményt.

[ Szerkesztve ]

(#868) #86973952 válasza eladogeppc (#864) üzenetére


#86973952
törölt tag

Most megnéztem, nálam PAN -os a Pite Note8 -on. Tehát szolgáltatós. Viszont nem nagyon emlékszem azzal a telefonnal kapcsolatban ilyen visszajelzések tömkelegére.

Mindegy. Az a lényeg, hogy javítani fogják XEH -en. TMH meg szokásos módon sehol nem tart.

[ Szerkesztve ]

(#869) fdani0807 válasza #86973952 (#867) üzenetére


fdani0807
tag

Ebben igazad van. Köszönöm szépen a véleményed kifejtését!
Igazából nekem most is megfelel az S6 edge képminősége. Csak rosszabb ne legyen, azért kételkedem benne.
De még akkor nyomozok kicsit utána! :)
Továbbra is várom a véleményeiteket! :)

(#870) #86973952 válasza fdani0807 (#869) üzenetére


#86973952
törölt tag

Kamera fontos szempont, akkor nem szabad telefont venni anélkül, hogy megnézed személyesen. Tesztekkel se foglalkozz. :)

Bár...az is igaz, hogy lehet nem frissítették fel Pitére a boltban kitett telefonokat. Ami azért nem mindegy. Illetve azt is mindig elmondom, hogy többen alternatív kamera alkalmazást használunk. Play -ről.

[ Szerkesztve ]

(#871) ollie válasza fdani0807 (#866) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

S6 Edge-t ne cserélj középkategóriás telefonra, mert még mindig óriási különbség van a 4 éves felső, meg a mostani középkategória között a fényképezésben. Konkrétan a középkategória még mindig legalább egy nagyságrenddel rosszabb.

***

(#872) ollie válasza fdani0807 (#869) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Lényegesen rosszabb az S6 edge-nél kamerában.

***

(#873) Hatvan9 válasza ollie (#872) üzenetére


Hatvan9
senior tag

GSM aréna szerint az A8 majdnem hozza az S7 fotó képességeit, az A7-ben pedig elvileg jobb kamera van az A8-nál, az S6-nál pedig jobb az S7, ebből következtetni azt lehet hogy kb. azonos szinten vannak ha csak nem jobb az A7.

[ Szerkesztve ]

(#874) ollie válasza Hatvan9 (#873) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Kizárt.

***

(#875) #86973952 válasza Hatvan9 (#873) üzenetére


#86973952
törölt tag

Összeségében ez így erős túlzás. Mellesleg a szenzorok mellett egyéb kamera komponenseknek és a szoftvernek is jelentős szerepe van a képalkotásban.

Én nem mondanám, hogy a középső kategória hozza a pár évvel ezelőtti felső kategóriás telefonok szintjét. Talán Xiaomi -nál igen, de ott is a Gcam miatt, mert önmagában a gyári szoftverrel nem sokat ér a kamera. Vagy legalábbis nem éri el a felső kategóriát. Pixel összevonással sem.

[ Szerkesztve ]

(#876) janeszgol válasza Hatvan9 (#873) üzenetére


janeszgol
félisten

Ezt nem tudom. Azt viszont igen, hogy az S8 jobb kamerában, mint az A7 2018. S7 telefont csak próbáltam, annál lehet jobb az A7 2018. (Media Marktban próbáltam, ott az A6 (igen, a hat) jobb képeket lőtt, mint az S7.)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#877) Hatvan9 válasza #86973952 (#875) üzenetére


Hatvan9
senior tag

(#878) Wheelbarrow válasza ollie (#871) üzenetére


Wheelbarrow
aktív tag

Nem akarok vitát generálni de nem tudod, hogy most mire van pénze. Ha ennyi van akkor ennyiből kell kihoznia a legjobbat. Az a véleményem, hogy egy 4 éves elavult telefont megtartani nem bölcs dolog, bármennyire is jó volt akkor.

(#879) #86973952 válasza Hatvan9 (#877) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nem, ott mondjuk pont meghal a vonalélesség 24 MP -en.

Amúgy ilyen tesztképeknél nem fognak kijönni a valódi problémák. Például a Samsung részlet feldolgozása.

Samsung -nál is szerintem RAW -nál jön ki a kamera képessége. Ahol nem nyúl bele a szoftver.

Például az említett S6 Edge és S7 Edge részletbe nagyítása. Saját szoftveres feldolgozásával:


S6 Edge például itt sokkal kevésbé festmény szerű, mint az 7 -es verzió.

Viszont továbbra is azt mondom minden nézőpont kérdése. Ezért érdemes kidobálni egy telefont vásárlás előtt. Amennyiben a kamera fontos, akkor azt. Többen eltérő, vagy más szempontok alapján ítélnek meg egy képet. Illetve az adott telefon képességeit.

[ Szerkesztve ]

(#880) pocokfej


pocokfej
csendes tag

A holland pie megindult

(#881) #86973952 válasza pocokfej (#880) üzenetére


#86973952
törölt tag

Az is még a régi, 05.03.2019 build verzió.

(#882) pocokfej válasza #86973952 (#881) üzenetére


pocokfej
csendes tag

Nem lehet hogy javitott?
Hollandiába leállitották a frissitést tudomásom szerint mikor kiderült a hiba.

(#883) #86973952 válasza pocokfej (#882) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nem hiszem. Sanszos külön, új fw -vel jön a javítás. Meg a build date és a csomag neve is az, mint eddig. Illetve a changelist is régi.

Lehet valamelyik szolgáltatósnál állították le. VDF, TNL vagy DNL. Utóbbi 2 valamelyike sanszosabb.

[ Szerkesztve ]

(#884) pocokfej


pocokfej
csendes tag

[ Szerkesztve ]

(#885) #86973952 válasza pocokfej (#884) üzenetére


#86973952
törölt tag

Kitty nem nagyon van képben a telefont illetően. :DDD

Ez amúgy melyik üfsz.? Samsung -os?

(#886) pocokfej válasza #86973952 (#885) üzenetére


pocokfej
csendes tag

Igen
Nem hagyom nyugton öket minden forumon piszkálás van.
Érezék a törödést.
:DD

[ Szerkesztve ]

(#887) #86973952 válasza pocokfej (#886) üzenetére


#86973952
törölt tag

Az a baj, hogy az ügyfélszolgálatok ilyen kérdésekben nem túl használhatók. Sokszor hülyeséget is mondanak. Ettől függetlenül lehet valamelyik ROM -on van ilyen funkció. De az sem biztos, hogy magyar verziókon....

Szerintem előbb fog megérkezni az első fecske, minthogy az üfsz. normális időpontot ír.

[ Szerkesztve ]

(#888) topyjo válasza #86973952 (#887) üzenetére


topyjo
aktív tag

Nekem telekomos van, és ott van benne a volte, ahol az üfsz. írta.

" 10 milliárd légy nem tévedhet!"

(#889) #86973952 válasza topyjo (#888) üzenetére


#86973952
törölt tag

TMH ROM? Mert azon meg se Pite, se 4G gond nincs.

Biztos van pár olyan ROM, ahol a támogatás miatt benne van vagy előjön. Viszont ez tökre nem általános.

(#890) Apucy01


Apucy01
őstag

Sziasztok!

legkésőbb szombaton érkezik nekem is az A7 független de telenoros kártyával lesz használva, érdemes kapásból pitére frissiteni? Vagy érdemesebb várni vele?

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#891) #86973952 válasza Apucy01 (#890) üzenetére


#86973952
törölt tag

Telenor SIM -mel használva szerintem várj még a Pitére frissítéssel. Amíg megérkezik a javítás. Igaz ez a Telekom -ra is.

Oreo -n nincs gond.

[ Szerkesztve ]

(#892) janeszgol válasza #86973952 (#891) üzenetére


janeszgol
félisten

Nekem nincs gondom Telekomos simmel. Igaz a telefon szerintem független (dual sim, bár ez nem jelenti azt, hogy független lenne).

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#893) #86973952 válasza janeszgol (#892) üzenetére


#86973952
törölt tag

TMH és Oreo?

(#894) macilacus válasza topyjo (#888) üzenetére


macilacus
senior tag

Nekem is telekomos és nincs benne volte, se ott, se máshol, legalábbis a beállítások keresője szerint :DDD

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#895) Apucy01 válasza #86973952 (#891) üzenetére


Apucy01
őstag

köszi :R

A7 és A50 között vaciláltam de nem jobb annyival az A50 szerintem.

[ Szerkesztve ]

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#896) #86973952 válasza Apucy01 (#895) üzenetére


#86973952
törölt tag

A50 -nek azért van pár előnye, de kérdés az adott vásárló mit használ ki belőle. Például belső tárhely, akkumulátor vagy soc.

Viszont a kijelző is nagyobb annál, és van noccs. Ami van akit zavar, van akit nem.

[ Szerkesztve ]

(#897) Gyula196906 válasza macilacus (#894) üzenetére


Gyula196906
senior tag

Az enyém is telekomos és benne van

Janeszgol: független

[ Szerkesztve ]

(#898) pocokfej


pocokfej
csendes tag

Xeh telenor

(#899) ollie válasza pocokfej (#898) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A Telenor még nem kapcsolta be a VoLTE-t erre a készülékre.

Amúgy ha kikapcsoltad a 4G-t, akkor szerintem nem is fogsz látni VoLTE kapcsolót (amennyiben majd egyszer lesz).

[ Szerkesztve ]

***

(#900) #86973952


#86973952
törölt tag

"Srácok"! Pite, tehát android 9 XEH ROM -ról van szó. Ott van ilyen, a fentiekben tárgyalt hiba. Szuper amúgy, hogy visszajeleztek, mert ettől működik ilyen jól ez a téma is. Aminek én momentán nagyon örülök. :) Csak nem mindegy milyen ROM -on nézitek.

VoLTE támogatás lehet amúgy. Csak nem minden szoftver releváns ebből a szempontból.

VDH nem lényeges, mert Vodán nincs ilyen gond. Illetve többen jelezték, hogy XEH -en Voda kártya szintén jól működik.

TMH szintén nem lényeges, mert ott még nincs Pite. Oreo -n viszont jól működik a 4G kezelés.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.