Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9351) PA80


PA80
tag

1 hete megvan az A52s-em is. Féltem, hogy a 120 Hz-es kijelző rendesen szívni fogja az akkut, de szerencsére nincs így, nagyon jól bírja. Semmivel nem rosszabb az üzemideje, mint az A50-nek, sőt! Sebességben meg, hát mit mondjak: ha az A50-re azt mondtam, hogy pörgős, akkor ez hasít! Kamera még tesztelésre vár, amúgy nem tudok egyelőre mibe belekötni! Wifi, hotspot, bluetooth stabil, térerővel nincs gond, kijelző gyönyörű! Most felváltva van használva egyelőre az A50-el, természetesen azzal sincs semmi gond (kop-kop). Ez az A5x széria eddig nekem nagyon bejön!

(#9352) PA80


PA80
tag

Sziasztok! Hát, srácok, lehet, hogy "elvesztettem" szeretett A50-emet! :O Kb. 1. méterről kicsúszott a kezemből, tok persze pont most nem volt rajta :W és a kijelzőre esett. Hiába az üvegfólia, a kijelzőn hajszálrepedések keletkeztek! Semmilyen gombkombinációra nem reagál, ergo bekapcsolni nem lehet, laptop felismeri, de semmit nem "lát" rajta. Még elvileg 2 hétig garis, de szerintem erre nem vonatkozik a garancia, biztosítás nincs rajta. Javítattni szerintem nincs értelme, nem ér annyit. Milyen szerencse, hogy nemrég megvettem az A52s-t, mert meg lennék lőve! Esetleg van valakinek ötlete vagy menthetetlen?

[ Szerkesztve ]

(#9353) GoodSpeed válasza PA80 (#9352) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Az akkor kuka :( Nekem van egy feleslegben ;]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#9354) PA80 válasza GoodSpeed (#9353) üzenetére


PA80
tag

Most nem tudok megint telefont venni, köszi! Amúgy ha kicsit hosszabban nyomom a bekapcsológombot rezeg, tehát bekapcsol, de a képernyő sötét! Nem fogok rá költeni, nem ér annyit. Ennyi volt!

(#9355) PA80


PA80
tag

Búcsúzok is a topictól! Köszönöm mindenkinek, aki segített! :R Nagyon jó kis csapat gyűlt itt össze! Akinek még megvan a telefon, további sok sikert hozzá! Néha majd azért benézek! Sziasztok!

(#9356) draco31 válasza PA80 (#9352) üzenetére


draco31
veterán

Ezek alapján nem csak az érintő tört, hanem az oled is. Gép sajnos azért nem tud vele mit kezdeni, mert a telefonon le kell okézni a kapcsolatot. Így sajnos vége a dalnak valóban.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#9357) GoodSpeed válasza draco31 (#9356) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Na igen, nekem még le nem járt a garancia, 2 évig végig volt rajta biztosításom. Most pedig a Mi 11 Lite-on van fullos biztosítás, jóval drágábban. Az A50 meg ki sem megy a lakásból.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#9358) draco31 válasza GoodSpeed (#9357) üzenetére


draco31
veterán

Nekem gari után akku csere lett, de a második akku is a végét járja már.
Az üveg elrepedt, de tökéletesen működik. Most már várom a voda alkot-e valami akciót, aztán valószínű nálam is eljön a csere.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#9359) pècsimunkás


pècsimunkás
addikt

Egészen hihetetlen, hogy mennyire foshalmaz a Samsung- nem is tudom, hogy mondjam- rendszere?
Semmilyen pendrivot, vinyót nem ismer fel, ha mégis látja, akkor formázni akarja.
Egy pendrivot találtam amit valami alkalmazás által- amit itt, a fórumban ajánlottak- felismer, de az, hogy filmet ide- oda másolgatni, na az teljesen esélytelen!
Eddig bírtam ezt a telefont, 2 év alatt egy rossz szót sem írtam róla, de most össze tudnám törni!
Poco, OnePlus, Xiaomi...
Simán ide- oda másolgatok bármit, bárhonnan, bárhova.
A Samsung... ahogy kezdetem: egy foshalmaz!
Ha az újabb Samsungok is ilyenek, nem hiszem, hogy veszek még egyet valaha is!
Pedig ez ( volt ) a terv!

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#9360) kugli válasza pècsimunkás (#9359) üzenetére


kugli
aktív tag

A hiba az ön készülékében van. Nálam még mindig működik a külső adattárolóra való adat másolgatás.

(#9361) draco31 válasza pècsimunkás (#9359) üzenetére


draco31
veterán

Ezt még nem próbáltam ki több mint 2 év alatt, de van pl egy 360-as kamerám, amit bele kell dugni, az mindig működött eddig.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#9362) gerner1 válasza pècsimunkás (#9359) üzenetére


gerner1
veterán

Megpróbálok picit segíteni (hátha..) :
- Csak Fat32 & exFAT -ra formázott eszközöket kezel minden Samu (más licence -ér nem fizettek.).
- Az USB port, az a csatlakozó fizikai mivoltában USB-C, de USB2.0 szabványú. Értelemszerűen, az USB2.0 specifikációban rögzített tápellátást biztosítja, ergo pl olyan külső HDD -t nem tud ellátni, amelynek a tápigénye (a külső ház -éval együttesen!) meghaladja a szabvány felső limitjét (van ilyen, elég sok....).

Szóval, érdemes lehet megvizsgálni, hogy milyen file-rendszerre formázottak a kérdéses pendrive -ok. Másrészt, a felcsatolni próbált HDD tápigénye (a külső ház elektronikájának igényével együttesen!) meghaladja-e (??!) az USB2.0 -ban meghatározott limiteket.

Gyakorlati tapasztalatból, Samsung + HDD -éhez még egy kis "segítség":
Sokat lendít a sikeres felcsatlakoztatáshoz, és használatához, ha eleve USB-C -s külső házat használok + USB-C USB-C kábelt. Azaz, nincs egyéb más közbeiktatva (pl OTG adapter, stb...). Nálunk, minden olyan 2,5" -os HDD -t kezel az összes Samu, amelyek tápigénye 0,65A, vagy az alatti (külső ház: 'Verbatim 53104', és 'LC Power LC-25U3-Becrux-C1'...).

+ Az is sokat lendít az 'instant-hadrafoghatóságért', ha csak 1db partíciót tartalmaz a felcsatolni kívánt eszköz...

Összehasonlítani úgy korrekt, ha figyelembe vesszük, hogy mely rendszerek (feature -ök) licence-kötelesek, ki/kik miért fizettek (vagy sem..), stb... Illetve, valós merítésünk van az egyes készülékek portjainak is a pontos speckóiról ....

[ Szerkesztve ]

(#9363) pècsimunkás válasza gerner1 (#9362) üzenetére


pècsimunkás
addikt

NTFS- re vannak formálva a pedrive- ok.
A vinyó 1 terrás Toshiba 2,5" HDD..
Az 5,5 éves OP3- al simán ment minden, bármit csináltam vele, és az is USB- C 2.0- ás.
Mi8 lite sem mai telefon. Szintén bármit, bármire formázva simán lejátszik, vagy ide- oda mehet a másolás
Poco x3 pro, az is pont ilyen.
Mi Note 10 t, szintén zenész...
Kipróbáltam őket, mielőtt a fórumba írtam volna.
Na mindegy, ez van, majd a következő telefonnál erre is figyelek majd.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#9364) MadMancs válasza pècsimunkás (#9363) üzenetére


MadMancs
veterán

Nem lenne egyszerűbb exFAT ra formázni? Jobb és újabb mint NTFS, és kb minden is olvassa ami az elmúlt 5-6 évben készült.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#9365) pècsimunkás válasza MadMancs (#9364) üzenetére


pècsimunkás
addikt

De a tévéken meg az nem megy.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#9366) gerner1 válasza pècsimunkás (#9363) üzenetére


gerner1
veterán

"NTFS- re vannak formálva a pedrive- ok."
- Megoldható 3rd party programmal (fizetős), a play áruházból...

"A vinyó 1 terrás Toshiba 2,5" HDD.."
- Nem a gyártó a lényeg, hanem a tápigénye (a file-rendszeren kívül...). Ugyanakkor, jó eséllyel, itt is a nem megfelelő file-rendszerről lehet szó...

" OP3, Mi8 Lite, Poco X3, Mi note 10 t, stb..."
- Nyilván fizettek az  NTFS használati jogokért (vagy kínaisan nem, de ott van ⇒"okosba"..), azért olvassák a pendrive -okat.
HDD -nél szintén ez van, ha (eddig nem tisztázott a tápigénye...) csak ez okozza az 'elakadást'. Magasabb tápigény esetén, azok USB -s feature -ei, eltérnek a szabvány felső limitjétől.

(#9367) pècsimunkás válasza gerner1 (#9366) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Ilyen vinyóm van: [link]
Viszont nem találok leírást, mennyi a táp igénye.
Amúgy hétvégén vissza megyek Németországban, veszek belőle egy 2 terrásat, aami asszem 56 euró.
Szóval egész jó áron van...

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#9368) gerner1 válasza pècsimunkás (#9367) üzenetére


gerner1
veterán

A meghajtó cimkéjén vannak ezek az adatok. Tehát, neked, ehhez, szét kellene bontani a külső házat. Vagy, ha van egy megfelelő USB -s mérőeszközöd, akkor olyasmivel vizsgálható a komplett teljesítmény igény, bontás nélkül.

Én, például ilyesmik miatt sem veszek előregyátott, komplett, külső meghajtót. Csak külön, külső-ház + HDD/SSD...

A 2TB -os HDD -k többségében, darabra több fizikai disk van mint az 1TB -osokban, amely miatt erősebb motor kell, ergo magasabb a tápigény. Aztán ott van, hogy 5400, vagy 7200 as fordulaton üzemelnek...
De, nem lehetetlen. Van olyan típus, ami megfelelő lehet. Főleg azok, amelyek 5mm -nél nem vastagabbak, és 5400 -nál nem forognak többet.

Szóval, érdemes alaposan körbenézni, mielőtt kicsengetsz valamiért, némi baksist...

[ Szerkesztve ]

(#9369) pècsimunkás válasza gerner1 (#9368) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Köszönöm az információt :R!

Szerk.: a 2 tb- os Toshiba vinyó is 5400- as fordulaton üzemel.

Szerkesztettem. : a vinyóm is NTFS- re van formázva.
Ha negveszem a 2 terrásat, azt leformazom exFAT- ra.
Aztán át mentem az adatokat a régről, és azt is leformázom akkor. Kíváncsi leszek, mit mutat.
A pendriveok egyelőre maradnak ahogy vannak.

[ Szerkesztve ]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#9370) gerner1 válasza pècsimunkás (#9369) üzenetére


gerner1
veterán

Én, a rizikó csökkentést úgy kezdeném, hogy a meghajtó tápigényét vizslatnám, a file rendszer másodlagos. Ráadásul, ahogy már írtam, van utólagos opció az NTFS -re (én is használom...). De, ez, én vagyok a 'saját korlátaimmal'. Te is arra költöd a zsetont, amire jónak látod.👍

(#9371) pècsimunkás válasza gerner1 (#9370) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Mi az az alkalmazás, amit mondtál?
Ha kell egy alkalmazás, és fizetős, én megveszem, nem probléma.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#9372) MadMancs válasza pècsimunkás (#9371) üzenetére


MadMancs
veterán

Esetleg megoldás ha használsz total commander telón, van hozzá kimondottan otg plugin és NTFS is. Persze ez csak akkor működik ha nem rendszerszinten akarod hdd kezelni és elég TC-n belül.
Plugin hozzá.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#9373) gerner1 válasza pècsimunkás (#9371) üzenetére


gerner1
veterán

(#9374) pècsimunkás


pècsimunkás
addikt

Köszönöm a segítséget :R.
Most megyek sövényt nyírni :D , délután kipróbálom a dolgokat :R

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#9375) gerner1 válasza pècsimunkás (#9367) üzenetére


gerner1
veterán

Itt: LINK , LINK
0.9A -t firkálnak.

(#9376) gerner1 válasza gerner1 (#9368) üzenetére


gerner1
veterán

2TB -os WD Blue 2.5" : 0.55A : KÉP

(#9377) pècsimunkás válasza gerner1 (#9376) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Köszönöm :R!

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#9378) cimbi186


cimbi186
aktív tag

Sziasztok!

A recovery-be szeretnék belépni egy jó kis wipe cache csinálnék.
Nyomom a hangerő fel és bekapcsoló gombot(illetve már mindent is próbáltam) de nem sikerül sokadjára sem.
Van ennek valami más trükkje is?
Vagy csak én vagyok nagyon láma?

Valaki segítsen lécci.

(#9379) pècsimunkás válasza cimbi186 (#9378) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Dugd számítógépre a telefont, akkor menni fog.
Idióta megoldás :U !

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#9380) cimbi186 válasza pècsimunkás (#9379) üzenetére


cimbi186
aktív tag

Köszönöm szépen!
Sikerült!

(Tényleg idióta megoldás :F )

(#9381) pècsimunkás válasza cimbi186 (#9380) üzenetére


pècsimunkás
addikt

👍

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#9382) Klon


Klon
aktív tag

Sziasztok!
Segítség kéne...
ujraindítottam a telót, és a samsung logo-tól nem megy tovább. Vár sokáig, és ujraindul magától. újra és újra... Csinálta FR-t, persze mindenem oda lett. újra raktam, működött, de a 3-4 újraindítás után újra nem indul.
ADBAppControl ezt irja:

épp most történt, h ezt írta a telefon:


újra nyomtam egy FR-t, most beindult.
Viszont ez így negyon nem oké. Járt már így valaki?

Köszi szépen!

(#9383) gerner1 válasza Klon (#9382) üzenetére


gerner1
veterán

Szerviz előtt, még lehetőség, hogy a legutolsó firmware -t, (az alap "CSC file -t használva, amellyel szintén lesz egy automatikus FR is...) újra flash -eled ODIN -nal.

(#9384) Klon válasza gerner1 (#9383) üzenetére


Klon
aktív tag

szia!

Köszi hogy írtál!
egy picit segítenél ebben?
Régen S4-es időszakban rootolt volt a telefon, akkor használtam ODIN-t utoljára.

az A50 gyári, nem rootolt.

azt az alap CSC-t honnan szedjem le? Hanyas verziójú ODIN kell, és melyik helyre kell becsatolni a CSC-t?

Köszi

(#9385) gerner1 válasza Klon (#9384) üzenetére


gerner1
veterán

Frija -val letöltöd a legutolsó OXM firmware -t. Az (is!), tartalmaz 2db "CSC" file -t. A sammobile -on megtudod nézni, hogy mely & mikori a legutolsó firmware + ott van info is, hogy melyik verz.ODIN kell hozzá (ODIN -hoz is van link..).

Ebben a leírásban, lecseréled az evidens dolgokat SM-A505FN -re, és a XEH kódot használva letöltöd ami kell. Aztán, ott van a többi is...

[ Szerkesztve ]

(#9386) Klon válasza gerner1 (#9385) üzenetére


Klon
aktív tag

hu, hát ez elég bonyinak tűnik.
akkor is XEH kell, ha telenor-os vagyok?

(#9387) gerner1 válasza Klon (#9386) üzenetére


gerner1
veterán

A XEH, csak egy kód a sok közül, amely az OXM firmware alá tartozik. Lehívhatod DBT -vel is éppen, ha neked úgy tetszik, mert a letöltött végeredmény ua, azaz: OXM.

Én, külön telenoros (PAN) kódot nem látok. Szóval két dolgot lenne érdemes akkor még ellenőrizni, de ahhoz a telónak be kéne tudnia bootolni, hogy az OS -ből lehívhatóak legyenek.

(#9388) Klon válasza gerner1 (#9387) üzenetére


Klon
aktív tag

haladok szép lassan, egy olyan kérdés még lenne, hogy a odin-ba a többit is (AP,BL,CP) be kell csatolni, vagy elég csak a CSC?

(#9389) gerner1 válasza Klon (#9388) üzenetére


gerner1
veterán

A többit is.

(#9390) Klon


Klon
aktív tag

na végigment. Frijával töltöttem le a zip-et... (4,28 GB)
a leírásodból a "Flash ⇒FR -rel:" részt csináltam a leírtaknak megfelelően.

Sikeresen végig ment. Újraindult (talán valami lengyel nyelven) elkezdtem állítgatni, kért egy elsődleges SIM beállítást és egy újraindítást. Ezután a hiba ugyanaz, a samsung logo-nál meg áll :(

(#9391) Klon


Klon
aktív tag

na, most beindult :)
Merjek biztonsági másolatot visszaállítani, vagy inkább full nulláról csináljam?
Köszi minden segítséget!

(#9392) gerner1 válasza Klon (#9390) üzenetére


gerner1
veterán

Akkor, ez, az a bootloop, amivel otthon már nem tudsz mit kezdeni. Marad a szerviz, és sajnos sanszos az alaplap hiba...

(#9393) bmt50


bmt50
senior tag

Nagyon hajtják ezt az 5G hálózatot, képesek lekapcsolni érte(és ezzel kinyírni sok telefont) a 3G-t.
Aztán nemis mindenhol, minden esetben sokkal gyorsabb:
[link]
Sebaj, a kis plusszért cserébe legalább ezek a telefonok drágábbak. 😉

[ Szerkesztve ]

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#9394) MadMancs válasza bmt50 (#9393) üzenetére


MadMancs
veterán

Továbbra se értem miért a sebességre asszociál mindenki. Legtöbb embert pont nem érdekli hogy most 30 vagy 300mbps. Az már anál inkább hogy ne fulladjon ki a cella csúcsidőben mint pl B20. Na ez az amiben 5G sokkal jobb, mivel átlag 100x annyi felhasználót képes kiszolgálni egyidőben mint a 4G. Persze ez 5G DSS re nem igaz, viszont ha 3G frekiket is 4G/5G re hasznosítják, megint előrébb vagyunk sokkal.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#9395) nyitom válasza MadMancs (#9394) üzenetére


nyitom
aktív tag

Nekem az a furcsa,hogy még vannak olyan telefonok használatban amik még a 4 g t sem tudják. Pedig ezek igen csak öregek és már sokmindenre nem használhatóak, ha egyáltalán még működőképesek. :N

[ Szerkesztve ]

ELVTÁRSAK KONYEC !!!

(#9396) bmt50 válasza nyitom (#9395) üzenetére


bmt50
senior tag

Tudnak viszont mást, amit a maiak nem:
-kicsik, egykezes használat jól megy. (Minden MA tesztben fájlalják a tepsi méretet),
-akkuidő nem rosszabb, főleg mivel sokba még könnyen tudsz akkut cserélni;
- régi hardverükön egyszerűbb alkalmazások, webböngésző, navigáció szépen elfut;
- jó alternatívák a Nokia által (is) preferált nyomógombos "okosított", de nem okos telefonoknak.

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#9397) Nozy82


Nozy82
tag

Sziasztok!
Egy ismerősnek cseréltem kijelzőt egy A50-be, de nem gyári hanem csak utángyártott kijelzőt vett bele. Összeraktam és az érintést nem veszi! Mi lehet a gond? Lehet az utángyártott kijelző nem jó?

(#9398) satee76


satee76
aktív tag

Az a kérdésem, hogy találkoztatok már olyannal, hogy a telefon nem hajlandó a gyors töltésre? Semmilyen töltő fejjel, semmilyen kábellel és a gyors töltés opció be van kapcsolva? Jövő hónapban lesz 2 éves a telefon, érezhetően kevesebbet bír az akksi. Lehet hogy ez valami akksi védelem a töltő vezérlésben, hogy a kapacitás veszteséggel együtt ezt a funkciót nem engedi működni?

(#9399) gerner1 válasza satee76 (#9398) üzenetére


gerner1
veterán

Hogyan jutottál erre a következtetésre, hogy nem müxik a gy.töltés ?
- Nem írja ki csatlakoztatáskor?
- Vagy, -mondjuk- több alkalommal tesztelve lett, hogy plö: 20% -ról mennyi (?) idő alatt tölt fel: végig kikapcsolt kijelzővel ?
- ... ?

(#9400) satee76 válasza gerner1 (#9399) üzenetére


satee76
aktív tag

Nem írja ki, eddig kírta. Meg 2 és 1/2 óra a feltöltés 23%-ról 100%-ra. Csak éjszaka töltöm. De igazad, nem szoktam a sötétben mellette ülni, hogy azért mert 2 óra 27 percet ir ki, valójában annyi e. De utána megnézhetem, és a z bizony több mint 2 és fél óra.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.