Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) koszos91


koszos91
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, hogy mik a tapasztalatok az a33-mal kapcsolatban? Pro és kontra is érdekelne. Egy Honor 20-t akarok cserélni, mert sajnos sikerült betörni a kijelzőt és annyiba lenne megcsináltatni, mintha vennék egy másikat használtan. Bár ahogy nézem a Honor 20 teljesítményben még mindig megállja a helyét.

Igazság szerint minimum 3 évre terveznék vele. Bár néztem sok tesztet, hogy ez az Exynos 1280 nem a legacélosabb, de vajon ez mennyire jön ki mindennapi használatba.

Fontos, hogy azért is ezt nézegetem, mert szolgáltatónál akarom megvenni.

A válaszokat előre is köszönöm! :R

- Anya megyek cseresznyét szedni! - De hát tél van Pistike! - Tudom... sapka, sál!

(#152) janeszgol válasza koszos91 (#151) üzenetére


janeszgol
félisten

CPU-ban elenyészőbb a különbség, de GPU-ban jó 30%-kal gyorsabb a Honor 20.
Amúgy nem rossz az A33. Szerintem egy jó telcsi. De miért nem A52s?

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#153) zichie


zichie
senior tag

Barátnőmnek A33-asa van, olyan beállítást keresek rajta, hogy ha éppen használja a mobilnetet, akkor tiltva legyen a hívás fogadás, de csak addig, amíg be van kapcsolva a mobilnet. Csak alkalmanként használja a mobilnetet, de ha beérkező hívása van, akkor a telefon - annak ellenére, hogy a VoLTE be van kapcsolva rajta - 2g-re dobja és megszűnik a net. Telekomos a kártyája, de flottás sajnos és a flotta tiltja a VoLTE használatot, az viszont fontos lenne, hogy ha 4G-n netezik, akkor ne szakadjon meg neki a net, inkább a hívás ne jöjjön létre, de a net maradjon.
Nekem is Telekomos sim kártyám van, de ha az én kártyámat teszem az ő készülékébe, ott 4g-n marad a telefon én nem száll el a mobilnet bejövő hívásnál, mert én nem flottás vagyok, hanem egyszerű feltöltőkártyás dominós.

[ Szerkesztve ]

(#154) Sgr_A válasza zichie (#153) üzenetére


Sgr_A
addikt

Sajna a hívás elsöbséget élvez nincs ilyen beállítás

(#155) KIA Ceed


KIA Ceed
csendes tag

Sziasztok,

3 napja ismerkedek vele, szerintem korrekt, Galaxy A6 után űrhajó. Hátlapot, fóliát, vagy tokot tudnátok linkelni, ami tökéletes hozzá és ajánlanátok? Thx!

(#156) vacs válasza KIA Ceed (#155) üzenetére


vacs
veterán

Szia.
smartdiszkont.hu-n vettem, 1 napon belül küldték.
Üveg + Tok
5%-os kupon: BIZALOM5
Mindkettő tökélete és olcsó is.

(^)(>.<)(^)

(#157) Dzsolo


Dzsolo
senior tag

Sziasztok

Ezekből van olyam amelyik működik rendesen? Esetleg csak én fogom ki a selejteket?
Az első hangszóróhibás volt, a második szoftveresen egy nagy bug, írni vele katasztrófa, 2 betűvel arrébb lévő karektert viszi be :D újlenyomatolvasó nincs a toppon és az értesítéseket kb 2 percig a képernyőn tartja (törölje le az ujlenyomatolvasót, vagy tul sokszor próbálkozott. NFC fizetés után használhatatlan 2 percig de általában ki kel lkapcsolni. A héten bontom a harmadikat, remélem az már jó lesz. Sajnos nem kapcsolodik újra az utoljára használt bluetotthos eszközhöz, nekem kell kiválasztani mihez kapcsolodjon, mondjuk ez az első Samsungom lehet ez itt alap Xiaomi MI készülékem alabpól tudta. Akku nagyon jó benne kijelzője nekem megfelel. Ha nem lenne ilyen bugos imádnám, de komolyan.

Egyébként jó kis telefon, ja meg az a HD hívás egy vicc zajos mint a franc.
Amiket én használok és ajánlani is merem:
Tok:
[link]
[link]
Fólia
[link]

(#158) draco31 válasza Dzsolo (#157) üzenetére


draco31
veterán

Tesóm épp a percekben vesz magának egy ilyet, remélem ott nem lesznek ilyen hibák.
Egy 4 éves Samu A9 2018-ast vált le vele.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#159) Redome86


Redome86
tag

Sziasztok!

Valaki avasson be a titokba, mégis hogyan lehet kihozni az akkuból 2 napot, mint ahogy a tesztben is látszott?!
November vége óta használom a kütyüt, szinte csak wifi-n, 5G nélkül, BT-szal (Galaxy Watch 4). Üzemidő pedig a képeken láthatóan alakul... Szerintem ez így nagyon kevés. :((( Este kap egy factory resetet, és egyenként pakolok mindent is vissza rá, mert rohadt idegesítő, hogy egy Messenger üzenet megírása alatt tud merülni 2%-ot... És nem a Háború és béke szanszkrit fordítását írom le...

"Nem tudom, hogy kell képernyőképet küldeni..." "Semmi baj. A billentyűzetet látod?"

(#160) hibavissza


hibavissza
veterán

Elszalasztott hívásra, üzenetre mi figyelmeztet itt? Led nincs, AOD nincs. Hogy jelez? A52-őn nem találtam erre menüpontot, de ott adott az AOD.
Ebben van közelségérzékelő vagy itt is a szoftveres megoldással próbálkoznak?

(#161) krisz4b70 válasza hibavissza (#160) üzenetére


krisz4b70
aktív tag

Szia, szerintem nincs semmi jelzés sajna.

Nekem is lenne egy kérdésem. Lehet olyat, hogy lépésszámokat kirakom a zárképernyőre? Nem igazán találok ilyen opciót.

(#162) draco31


draco31
veterán

Tesómnak jövő hét végén üzemelem be, A9 2018-at vált nála, az 4 évig ment hiba mentesen. Baja még most sincs, de ki tudja mikor adta volna meg magát, marad tartalákba.
Remélem ez is elmegy majd azért 3 évig legalább.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#163) hibavissza válasza krisz4b70 (#161) üzenetére


hibavissza
veterán

Ez elég betegül hangzik. Hogy a viharba lehet egy ilyen szolgáltatást kihagyni.

(#164) melyon válasza hibavissza (#163) üzenetére


melyon
csendes tag

Szia.
Spec soha sem használtam AOD-t sem.
Ha volt nem fogadott hívás, vagy bármilyen látatlan üzenet, a telefon a felemeléskor rezzenéssel jelzi az infót.
Ha pedig felnyitod látod is őket.
Ha te szeretnél AOD szerű kijelzést, egy rakás erre a célra való apk található a kedved szerint válogathatsz közülük.
Ha ez így nem jó, akkor ez nem a neked való készülék talán....
Nekem ezért az árért amennyiért hozzá jutottam ez a tudás és minőség maximálisan elég úgy ahogy van, de tudom ez csak az én véleményem....
Munkához, médiához, a mindennapi dolgokhoz és akkuidőben is :) teljesen jó.... szerintem.
Üdv.

(#165) draco31 válasza melyon (#164) üzenetére


draco31
veterán

Dupla koppos ébresztés gondolom van benne, akkor az is opció.
Én amikor az A50-es vettem, ott is zavart, hogy nincs értesítő LED benne, AOD-t meg nem akartam használni. Aztán egy pár hét után már rutinná vált, hogy ha nem volt nálam a telefon, gyors koppintás és már mutatta is, hogy van-e valami.

Tesóm esetén meg flip-es tokban lesz, így nem is nagyon fog neki sem hiányozni a dolog.
Még azt nem tudom, hogy mágneses érzékelőt raktak-e bele, mert akkor meg a tok kinyitásra majd fel is éled.
Az A9-ben volt, és az A50-ben is ilyen mágneses érzékelő, hátha ebből sem hagyták ki.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#166) Redome86 válasza Redome86 (#159) üzenetére


Redome86
tag

Valaki valami választ, reakciót? :F

"Nem tudom, hogy kell képernyőképet küldeni..." "Semmi baj. A billentyűzetet látod?"

(#167) draco31 válasza Redome86 (#166) üzenetére


draco31
veterán

Ezek sosem fognak tudni 2 napot. Max ha nincsenek használva.
Teszteken mindig más eredmény jön ki, mint egy felhasználónál.
Pl. lehet pont két adótorony határán vagy vele sokat, ilyenkor ugrál egyikről a másikra mindig, az is tudja enni az akkut akár. Meg ezer más dolog, ami a teszteken nem jön ki.
Nekem egy Xiaomi van, azt hiszem 5000-es akkuval. Ha egész nap hozzá nem nyúlok, vagyis csak épp válaszolok pár üzenetre, legyen a kijelző idő 1 óra. Na akkor van este 50-60% körül. És minden be van kapcsolva az NFC-n kívül.
Ezekre már úgy kell tekinteni évek óta, hogy az egy napot bírja ki kényelmesen. Ha több kell, akkor valamelyik hatalmas akkus strapa telefon a megoldás.
Az A50-esem, ami korábban volt, az 1 évesen ha nyúztam, akkor délre 30%-on volt. Ha meg nem volt bántva, akkor este volt 60-on. De olyan napjai is voltak, hogy valóban hozzá nem nyúltam, mert reggel 8-tól délig kaszáltam, és eltűnt 50%.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#168) Dzsolo válasza Redome86 (#166) üzenetére


Dzsolo
senior tag

Nekem kibír 2 napot, sötét témával. BT- napi 1 órát megy fülesre csatlakozva. Munkára használom, sokat telefonálok, kis Outlook. Második nap 25 és 9% között teszem töltőre, autómata fényerőn használom. Alkalmazásokbol csak a szükségesek vannak telepítve. Egyébként én kellemesen cslódtam benne, na ne akarj egyszerre youtubot hallgatni meg fizetni mert azt nem szereti, de más bajom nincs vele.
Mivel neked állandóan megya BT ezért ez 1 napos telefon lesz nálad.

(#169) Lei559


Lei559
tag

Szisztok,

Most került hozzám egy ilyen telefon , újonnan.

Esetleg más is tapasztalt problémát a hangszóróval? Rettenet doboz hangja van , alul / felül szól , és kb 10-20% hangerőtől kézben tartva olyan mintha a hangal együtt a rezgő funkció is működne. Olyan érzés mintha telefon belsejéből jönne a hang ami rettenetes rezonanciával társúl. Sajna nem tudom jobban körbe írni..

előtte egy Redmi 9-em volt ami fényévekkel kellemesebben szólt. nem hinném hogy ez normális , mert tehnikailag egy lényegesen régebbi és olcsóbb konstrukció. :F

Valakinek valami ötlet? :S

(#170) draco31 válasza Lei559 (#169) üzenetére


draco31
veterán

Tesómnak hétvégén üzemeltem be, nem tapasztaltam ilyet.
Valahol tesztben olvastam, vagy mondták, hogy stereo, de nem az igazi. Azt mondjuk én sem hallottam ki belőle, hogy stereo lenne, de doboz hangot nem tapasztaltam.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#171) kiro76 válasza Lei559 (#169) üzenetére


kiro76
tag

Igen, dobozhang van rendesen. Szerintem az üregesen kopogó műanyag hátlap miatt van.
Elég silány cucc.

(#172) Lei559 válasza kiro76 (#171) üzenetére


Lei559
tag

Köszönöm a választ mindenkinek! Ma reggel összefutottam egy másik példánnyal is , és az is ugyan ezt produkálja. Itt valóban minőségbeli problémák vannak.. nincsenek nagy igényeim de azért ez durva.

(#173) newsync válasza hibavissza (#160) üzenetére


newsync
tag

ttps://www.youtube.com/watch?v=3igglEUv9HQ

-én most szeretnék venni ilyen telefont és számomra is fontos lenne az értesítés funkció. A videó alapján van több megoldás is.Megkérhetnélek ,hogy leteszteled működnek e normálisan?

(#174) draco31 válasza Lei559 (#172) üzenetére


draco31
veterán

Egy A53 volt most nálam beállításon.
Ebben hallani, hogy stereo a hang. És nem is mondanám dobozosnak, de minimálisan halkabb mint a Redmi Note 9-esem.
A hátlap az viszont ezen is gyatra, kopogtatva hallatszik, hogy levegő van mögötte. Ez kicsit ront az érzeten.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#175) PirosHello


PirosHello
senior tag

Megjött a OneUI 5.1 :)

"Soha ne mondd, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#176) Dzsolo válasza PirosHello (#175) üzenetére


Dzsolo
senior tag

Köszi, Már szedem is.
Egyébként én már megszoktam a telefont még a végén azt mondom rá, hogy jó :D
Xiaomi Mi után telefonálásközbeni hang elég furcsa volt rajta, de már fel sem tűnik...

(#177) kiro76


kiro76
tag

"Ne zavarjanak" módban szeretnék névjegyeket hozzáadni a kivételekhez. Egy névjegyhez csak egy telefonszámot enged hozzáadni, hiába van több szám elmentve. Csak az "alapértelmezett szám"-ot lehet kiválasztani. A többi számát ugyanannak a névjegynek mintha nem is látná a rendszer.
Tudtok erre valami megoldást?

(#178) Drughi válasza PirosHello (#175) üzenetére


Drughi
addikt

Ez már android 13 alapú?

Jövő héten csatlakozok egy példánnyal, meglátjuk jóban leszünk-e

(#179) PirosHello válasza Drughi (#178) üzenetére


PirosHello
senior tag

Persze. Már a OneUI 5.0 is 13 alapú volt.

"Soha ne mondd, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#180) Drughi válasza PirosHello (#179) üzenetére


Drughi
addikt

:R

(#181) Drughi


Drughi
addikt

Töltőt ki milyet használ hozzá?

(#182) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Normál használattal mennyi az üzemideje?

(#183) melyon válasza Drughi (#181) üzenetére


melyon
csendes tag

Én spec. a gyors töltést kikapcsoltam és egy régi, gyári 2 Amperes Samsung töltőt használok.

(#184) Drughi válasza melyon (#183) üzenetére


Drughi
addikt

Én nagyon szerettem az OP gyorstöltését, itt is akarom használni.
2 év alatt 80%-ra kopott az akku, de azt hiszem ez bőven jó.
400ezres iphonok hullanak 1 év alatt el az akku miatt

(#185) gyuri2008 válasza Drughi (#181) üzenetére


gyuri2008
veterán

Én iphon 20w

(#186) newsync


newsync
tag

csak én nem találom,vagy nincs benne auto restart at set time?

(#187) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Kérdésem lenne USB C -> 3,5 mm jack átalakító ügyben.
Kipróbáltunk egy Sony és egy Xiaomi átalakítót, de nem vitte át a hangot a fülesre.
Direkt Samsung gyártmány kellene a helyes működéshez?

Samsung Galaxy A54

(#188) PirosHello válasza Drughi (#181) üzenetére


PirosHello
senior tag

Nekem a cég vett hozzá egy Samsung 25W-os töltőt, azzal. Mivel nem 0-ról töltöm, kicsit több, mint 1 óra alatt feltölt és nem melegszik. Mivel céges, két év múlva úgyis lecserélik, minek kíméljem az akkut? :U

"Soha ne mondd, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#189) Drughi válasza PirosHello (#188) üzenetére


Drughi
addikt

Én sem szoktam egyik telefonomat sem kímélni...
Eszköz azért van, hogy kiszolgáljon.

(#190) Ledi


Ledi
aktív tag

Sziasztok!

Szeretném, tudni, hogy pontosan hány év az A33 terméktámogatása?

Valahol azt olvastam, hogy 3 főverziót és 4 év biztonsági frissítést kap. Máshol 4 verziófrissítést és 5 év sec. támogatást kap a készülék.

Most melyik az igaz? Van olyan hivatalos Samsung oldal ahol modellre ezt megadják?

Jelenleg egy 4 éves Nokia 3.1 telóm van ami elégé a végét járja, így cserére szorul. Eddig az A53-mal szemeztem, de látom, hogy a kisebb modell jelenleg kb. 30 ezerrel olcsóbb.

(#191) Drughi válasza Ledi (#190) üzenetére


Drughi
addikt

Az új A szériás készülékek élettartama is meghosszabbodik. A Galaxy A53 5G esetében négy generáción keresztül elérhetők a One UI és Android OS frissítések és öt évig a biztonsági frissítések is garantáltak. Ez lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy a minél hosszabb okostelefon-életciklus érdekében hozzáférjenek a legújabb szoftverekhez és biztonsági megoldásokhoz

Forrás: [link]
Ugyanazt kapja az A53 mint az A33 is.
12-es androiddal jött ki (One Ui 4) tehát a 15ös-nek kellene lennie a végére ( One ui 7)
Mar ha beleszámolják a kezdeti rendszert, ha az nem akkor +1.

(#192) Ledi válasza Drughi (#191) üzenetére


Ledi
aktív tag

"A Galaxy A53 5G akár négy generációs One UI és Android OS frissítést és öt év biztonsági frissítést támogat, míg a Galaxy A33 5G három generációs One UI és Android OS frissítést és akár négy év biztonsági frissítést támogat."

Köszi! :R

A linkelt oldal 3. pontja szerint az A33 max. 4 évig támogatott.

Ha 12-es Androiddal jött ki akkor maximum a 12+3 vagyis 15 verzióig támogatott.

(#193) draco31 válasza Viktor0610 (#187) üzenetére


draco31
veterán

Képesek megtenni, hogy igen.
Nekem van itthon egy A53, kipróbálom vele mindjárt a Xiaomi átalakítót.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#194) draco31 válasza Viktor0610 (#187) üzenetére


draco31
veterán

Az A53 kiírja a Xiaomi átalakítóra, hogy nem támogatott USB eszköz.
Szóval akkor úgy alkították, hogy csak a saját márkával megy.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#195) Viktor0610 válasza draco31 (#194) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Köszi a próbát! :R
Lehet, Bluetooth füles lesz a megoldás.

Samsung Galaxy A54

(#196) Drughi


Drughi
addikt

Sziasztok,

Most vettem kézbe a telefont és ez a kép fogad, ha felrakom töltőre:

Jól sejtem, hogy beázhatott? Az a vízcsepp ikon erre utal.
Gyári kábelt egyelőre nincs módom használni, mert nincs usb-c töltőm, de ez a kábel-töltő eddig mindent vitt.

(#197) draco31 válasza Drughi (#196) üzenetére


draco31
veterán

Nem beázás, csak vizesnek érzékeli az usb csatit.
Szárítás, vagy papirzsepi bele, úgy hogy ne szakadjon bele, ilyesmi.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#198) kcsa válasza Drughi (#196) üzenetére


kcsa
veterán

Ma bontottam ki egyet a saját kezemmel (lányomé lesz, kipróbálom mielőtt odaadom). Annyira új, hogy még fólia is rajta van, előttem van az asztalon, lejött rá az 5.1, majd a töltőn hagytam - úgy raknám vissza a dobozba hogy 80% környékére töltöm.

De kábé két perce a szemem sarkából látom, hogy újraindul, és ugyanez a kép fogadott mint nálad, pedig garantáltan 5 méteres sugarú körben nincs folyadék, és ez egy két órája kibontott telefon.

Másik töltőre dugva elindult a töltés újra, most figyelem mi történik.

Remekül indul a kapcsolatom a telefonnal.

(#199) Drughi válasza kcsa (#198) üzenetére


Drughi
addikt

Nekem a hétvége folyamán megoldódott a probléma, pedig ugyanazokkal a töltőkkel és kábelekkel próbálkoztam.

Arra tudok gondolni, hogy szállítás közben a kinti hideg miatt esetleg egy kis pára lecsapódik.

(#200) kcsa válasza Drughi (#199) üzenetére


kcsa
veterán

Tegnap délután óta a táskámban volt a lakásban, sehova nem mentem, ma vettem elő, semmi ilyen nem történhetett.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.