Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) janeszgol válasza kcsa (#200) üzenetére


janeszgol
félisten

A sérült csatlakozó is okozhat ilyet. Nálam az S8-nál volt ilyen (sosem látott vizet a telefon). Vagy kosz. Én kicseréltetném, mert lehet később szervizeltetni kell.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#202) Drughi válasza kcsa (#200) üzenetére


Drughi
addikt

Állítólag ezek az új samsungok érzékenyek erre.
De nekem mondom, megszűnt a hétvége folyamán.

(#203) Drughi


Drughi
addikt

Megjött az Alzától a töltő, nem szólt érte a telefon, így ezzel gond nélkül megy a gyári kábellel.
Aliról rendeltem eredetinek mondott samsung gyorstöltőt is, de az még 2-3 hét. Kíváncsi leszek rá.

(#204) scyllarus válasza draco31 (#194) üzenetére


scyllarus
veterán

Ha még kell, én az emagról rendeltem átalakítót, nem gyári, de benne van, hogy Samsunghoz való. Mindkettő tökéletesen megy a gyerekek telefonjaival (és az én Xiaomimmal is).

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#205) draco31 válasza scyllarus (#204) üzenetére


draco31
veterán

Nem nekem kellett, hanem akinek én is válaszoltam, hogy nem megy a Xiaomi átalakítóval.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#206) gyuri2008


gyuri2008
veterán

20 wattos ihone töltővel tölthetem a telefont?

(#207) draco31 válasza gyuri2008 (#206) üzenetére


draco31
veterán

Igen.
Mindegy milyen töltőfej, bármelyik telefoné jó.
Nekem talán 6 éve volt utoljára gyári töltőfejjel töltve az aktuális telefonom.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#208) gyuri2008 válasza draco31 (#207) üzenetére


gyuri2008
veterán

Köszönöm a választ :R

(#209) DJosef


DJosef
őstag

Üdv!

A napokban vásároltam céges telefonnak egy A33-at.
Nagy jelentősége ugyan nincs inkább csak bosszant és/vagy kíváncsi vagyok arra, hogy másnál is jelentkezett az alábbi probléma:

A Samsung Members alkalmazás nem hajlandó elindulni.
Kis utánnaolvasás után a Szolgáltatói szoftververziónál a régiót megnézve lehet nálam a "probléma" ugyanis EUX régiós a készülékem. Nem tudom van e jelentősége de elsőre egy Digis kárytával próbáltam ki, egyébként a Media Markt-ba vásároltam függetlenül.

Ötlet, tippek?

Előre is Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Forget about it

(#210) GEPESZ66 válasza DJosef (#209) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Neken A53 van,ugysn ez a régió,Telekom kártyával,de elindul.

(#211) DJosef válasza GEPESZ66 (#210) üzenetére


DJosef
őstag

Hmm ez érdekes.
Próbáltam Telekom kártyával is és ugyanúgy nem hajlandó elindulni.

Vajon van jelentősége annak,hogy milyen kártyával történt az első indítás?

Forget about it

(#212) TODI1111 válasza DJosef (#209) üzenetére


TODI1111
addikt

" lehet nálam a "probléma" ugyanis EUX régiós a készülékem."
Ez nem lehet probléma mert már minden független samsung készülék EUX. A szolgáltatónál, például yettelnél vásárolt is.
Azt próbáltad már, hogy az alkalmazásoknál megkeresed, csinálsz egy kényszerleállítást majd gyorsítótár és adatok törlése?

(#213) DJosef válasza TODI1111 (#212) üzenetére


DJosef
őstag

Igen próbáltam.

Most megcsináltam újra annyi különbséggel,hogy nem WiFi-ről hanem mobilnetről próbáltam és működik. Utánna már ment WiFi-ről is.

Köszönöm a segítséget!

Forget about it

(#214) hacsa


hacsa
tag

Kedves Fórumozók. Galaxy A33-as készülékembe egy 64 GB-os Samsung micro SD kártyát helyezve az alábbi problémával szembesültem. A sikeres formázást követően egy idő után az SD kártya érzékelése megszűnik és csak újraindítás után ismeri fel újra. Létezhet, hogy a rendszer automatikusan lekapcsolja az SD kártya használatot egy idő után?

(#215) GEPESZ66 válasza hacsa (#214) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Ezek a kártyák néha könnyen meghibásodnak.
De ki kellene próbálni másik telefonban.
Vagy próbáld meg számítógépen leformázni.
Én az A53 ba nem raktam kártyát, inkább a képeket lementem, ami ugye a legtöbb helyet foglalja talán.

(#216) Hejja1234


Hejja1234
tag

Sziasztok,
végigolvastam a hozzászólásokat, de nem egyértelmű, hogy a YouTube videókon látható megoldással van jól működő AOD vagy felejtős teljesen?
Személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi.

Köszönöm!

(#217) Viktor0610 válasza Hejja1234 (#216) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ha jól értem, feltelepít egy appot, ami AoD-funkciót ad.
Így nyilván menni fog, a Playen csillió ilyen app van.

Samsung Galaxy A54

(#218) Hejja1234 válasza Viktor0610 (#217) üzenetére


Hejja1234
tag

A hozzászólások nagy része az AOD hiányáról szól, ha ilyen egyszerű megoldani, akkor minek ennyit ezen rugózni?

(#219) Viktor0610 válasza Hejja1234 (#218) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ez jó kérdés.
Húgomnak vettünk ilyen telót. Neki is hiányzott az AoD, de azt mondta, ha külön appal oldható meg, akkor nem érdekli. :DDD

Samsung Galaxy A54

(#220) PirosHello


PirosHello
senior tag

Megjött az április 1-i biztonsági frissítés.

"Soha ne mondd, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#221) zümzümm


zümzümm
senior tag

Sziasztok
Tegnap kaptam kézhez ezt a mobilt. Hatalmas csalódás számomra hogy kimaradt az AOD.
Van rá mód hogy valahogy mégis látható legyen sötét képernyőnél az óra és az értesítések, de legalább az óra. Ez hiányzik a legjobban. :F

(#222) trobi28 válasza zümzümm (#221) üzenetére


trobi28
addikt

Olvass vissza, egy csomó app van van a play áruházban, próbálgasd őket.

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#223) PirosHello válasza zümzümm (#221) üzenetére


PirosHello
senior tag

Always On: Edge Music Lighting

[ Szerkesztve ]

"Soha ne mondd, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#224) Redome86 válasza scyllarus (#204) üzenetére


Redome86
tag

Hello, egy linket tudnál küldeni pm-ben az átalakitóról?
Thx!

"Nem tudom, hogy kell képernyőképet küldeni..." "Semmi baj. A billentyűzetet látod?"

(#225) kcsa


kcsa
veterán

A33-at ismét kifelejtik a havi patch-körből? Már a májusi sem jött meg :/

(#226) PirosHello válasza kcsa (#225) üzenetére


PirosHello
senior tag

Szerintem nem havonta, hanem kéthavonta jön a biztonsági frissítés. Júniusi lehet a következő.

"Soha ne mondd, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#227) kcsa válasza PirosHello (#226) üzenetére


kcsa
veterán

Akkor csak hozzá vagyok szokva az S sorozat havi javításaihoz? :( :)

(#228) PirosHello válasza kcsa (#227) üzenetére


PirosHello
senior tag

Igen, ez "csak" egy A sorozat. Az A52s-re is az áprilisi után most jött a júniusi.

[ Szerkesztve ]

"Soha ne mondd, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#229) Drughi


Drughi
addikt

Ma jött egy májusi frissités

(#230) Peterhappy válasza Drughi (#229) üzenetére


Peterhappy
őstag

Köszi az infot! Jön is lefelé.

(#231) PirosHello válasza Drughi (#229) üzenetére


PirosHello
senior tag

Köszi, hogy szóltál. Valóban frissítés, de június 1-i.

"Soha ne mondd, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#232) A Zéé


A Zéé
addikt

Sziasztok!
A dupla koppos feloldást ki lehet valahogy kapcsolni? Egész nap mászkálok, mocorgok, és Így, hogy bejöttek a melegek állandóan felold a kijelző.
Az a kisebbik rossz, hogy most is másfél órára le van még tiltva a telefon a sok sikertelen feloldási kísérlet miatt (pedig kellett volna használnom, de ez még megoldható volt most), de többször is eljutott odáig, hogy a segélyhívót felhívta... Aztán elég kellemetlen, amikor a +36 112 hív vissza, hogy mi a probléma, mert a negyedik hívás jön be tőlem egymás után.

A védelem a véletlen érintések ellen, vagy mi a tök be van kapcsolva. De ez így nagyon gáz, egy telefonom sem csinált még ilyent sosem...

Just a simple Lineman...

(#233) draco31 válasza A Zéé (#232) üzenetére


draco31
veterán

Nekem az A50-el volt hasonló bajom, meg más márkával is.
Így aztán átszoktam arra, hogy kijelzővel kifelé van a zsebemben, tehát a hátlap van a combom felé. Jobban kell így ügyelni ütésekre esetleg, de megszűnnek az ilyen megőrülések. :)

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#234) A Zéé válasza draco31 (#233) üzenetére


A Zéé
addikt

ahh, az instant halál lenne neki.
Létrázok, gödörbe mászok, falnak támaszkodok, hajolok meg hasonlók majdnem egész nap...
Céges A04 van a másik zsebemben, az már sajnos pórul is járt amiatt, mert kifelé állt a kijelzője. De az pl. sosem old fel véletlen dupla koppal. Ahogy előtte az A40, meg a Lumiák sem csináltak ilyent sosem.
Lehet, hogy a gyári flip tok lesz a megoldás a mostani Spigen helyett.

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#235) Drughi válasza A Zéé (#234) üzenetére


Drughi
addikt

Nincs PIN-kód, arcfelismerés, újlenyomat beállítva rajta? Mert akkor nem old fel, csak a kijelző kapcsol be.

szerk: Speciális funkciók - Kéz és egyéb mozdulatok - Képernyő-bekapcs. két érintéssel

[ Szerkesztve ]

(#236) draco31 válasza Drughi (#235) üzenetére


draco31
veterán

De be van , írta is, hogy egy időre már letiltotta, mert nem jókat ír a combja :D

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#237) A Zéé válasza Drughi (#235) üzenetére


A Zéé
addikt

Köszi!
Kerestem, de nem találtam... (3 óra 34 perc múlva be is állíthatom :W !)
PIN és újlenyomat is be van állítva amúgy :K

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#238) turbulencia8


turbulencia8
őstag

Sziasztok!
Gyors megosztom tapasztalataimat (régen fórumoztam, mert a korábbi Galaxy S20 szinte tökéletes telefon volt, soha nem kellett semmit mókolni rajta, nem lassult, nem kellett újraindítani stb.) Egy hónapja mégis váltottam A33-ra, mert utóbbiban jobb a két sim kezelése és végre jó a térerőm az irodában is, egyáltalán nem szakadoznak a hívások. A korábbi S20 hiába sokkal gyorsabb és jobb a kamerája, az A33-at is sikerült kitapasztalni annyira, hogy elfogadható a mindennapos használatra és magán célra is.

Rendszersebesség: a vituális (RAM Plusz) memóriát 6GB-re állíottam, azóta nincs akadozás - nálam sok memóriát eszik a munkaprofil (Knox), a céges VPN, Bitdefender stb.
Akku: szerintem nem a két SIM vagy az 5G fogyaszt sokat, hanem a 90Hz-re állított kijelző, amint az kikapcsoltam, nagyon jó lett az üzemidő a külön munkahelyi profil ellenére is (amúgy nagyon jól megcsinálták a privát tér elkülönításét).
Kijelző: szép, de a vastag káva elég béna, ezért üres fekete hátteret állítottam be, így megbarátkoztam a telóval, tokot nem használok.
A33 fényképező: a főkamera jól használható, csak "fagyos"-ra kell állítani a színszűrőt, különben brutálisan túlszaturál az S20-hoz képest is. Használok külön Panasonic LX15 fényképezőt esti és beltéri témákhoz, de egy-egy alkami fotóhoz az A33 is elmegy.

Az A33 kapcsán összességében örülök a jó hívásminőségnek és az 5G-nek, bicajozáshoz az IP68-nak, a jó ujjlenyomatolvasónak és a normális üzemidőnek.

[ Szerkesztve ]

(#239) GEPESZ66 válasza turbulencia8 (#238) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Én azt olvastam, hogy a RAM + bekapcsolása inkább káros mint hasznos.
Lassítja a telefont.
Nekem az A53 szintén céges, van munkaprofil, Bitdefender, stb. de így is 1,5 GB a szabad RAM.

(#240) Drughi válasza GEPESZ66 (#239) üzenetére


Drughi
addikt

Ha a PC-kből indulunk ki igazad lehet. A RAM-nak sokkal gyorsbb az olvasási sebessége mint egy fizikai háttértárolónak (SD, HDD, SSD stb), így lehet, hogy felesleges a bővítés mert sokkal lassabb az írási olvasási sebessége.

(#241) Drughi válasza turbulencia8 (#238) üzenetére


Drughi
addikt

Én egy OP Nord-ról váltottam, ami egy kifejezetten jó telefon volt és bizony nem biztos, hogy megérte.
Itt bizony vannak lassulások, az ujjlenyomat olvasó is lassabb, meg maga a rendszer, de szokható, vállalható.
De hogy egy 2 éves technika, ami akkori áron kevesebbe került, mint most az A33, hozza ugyanazt a szintet, az elég sokatmondó.

Összességében nézve jó teló, a céges A32-t pl minden téren felülmúlja, hiába csak 1 generáció van közöttük.

(#242) draco31


draco31
veterán

Hogy lehet a Bixby-t kinyírni teljesen?
Lett egy TWS füles tesómnak a mobilhoz. Bizonyos érintésre előhozza a hangvezérlést. Mindne le van már pedig tiltva a Bixby-ben, de akkor is előjön. Ha meg adattörlést csinálok, akkor meg telibe képen jön, hogy tudom aktiválni újra.

Nekem Xiaomi van, ott a Google hangfelismerőnek bepipáltam, hogy ne létezzen, és annyi.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#243) turbulencia8


turbulencia8
őstag

A Bitdefendert törölnöm kellett, mert nagyon lassú lett az A33, a Ram Pluszt is visszaraktam 4GB-re. A kijelző színhőmérsékletét élénken hagytam, de hidegre állítottam, így elviselhetőbbek a túlszaturált képek, és fölraktam 90Hz-re a kijelzőt (korábban azt hittem, hogy nagyon merít). Most megint kifejezetten jó a sebesség, a munkaprofil is szépen fut, üzemidő is jó, a térerő továbbra is kiváló.
A lassulás miatt majdnem vettem egy S21 FE-t, de örülök, hogy csak a Bitdefender volt a hunyó, idén fölöslegesen nem költök telefonra.

[ Szerkesztve ]

(#244) GEPESZ66 válasza turbulencia8 (#243) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Az A53 telefonomon még a Bitdefender van.
Én emiatt nem tapasztalok lassulast.
120Hz-en használom a telefont.
Ezzel sincs gond.
A ket telefon szinte ugyan az.
Viszint azt tapasztaltam,hogy néha a szabad RAM 1GB alá megy,s ekkor piszkosul akadozik.
A karbantartas sem segít,csak az újraindítas.
De ez ritkán van,mindjárt észre is veszem.

(#245) turbulencia8 válasza GEPESZ66 (#244) üzenetére


turbulencia8
őstag

En sokkal nyugodtabban hasznalom a ceges A33-at (ket profillal es sim kartyaval), miota leszedtem a Bitdefendert. Igy egyaltalan nem kell ujrainditgatni.

[ Szerkesztve ]

(#246) GEPESZ66 válasza turbulencia8 (#245) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Én is kipróbálom, hogy leszedem a BD-t.
Szintén céges telefon, két profillal.
Az adathalász védelem miatt raktam fel a BD-t.
De sosem jelzett eddig, hogy olyan oldalra tévedtem volna.
A böngészőknek is van ilyen védelme, az is igaz.
Ha meg olyan oldalra tévednék, kártya adatokat nem adok meg.

(#247) adman


adman
tag

Sziasztok, ha nem tölt a telefon mi a teendő? Próbáltuk mindenféle töltőfejjel és több kábellel is de semmi. Volt már vkinek ilyen? Köszi

(#248) draco31 válasza adman (#247) üzenetére


draco31
veterán

Nincs kosz a csatlakozóban? Ilyennel gyakran találkoztam már, aztán a pocolás megoldota.
Ha nem ez, akkor vagy a csatlakozó adta meg magát, vagy a töltőelektronika a telóban, mindkét esetben szerviz.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#249) kiro76


kiro76
tag

Jött frissítés.
Csak szólok, ha valakinek nem automatikusra van állítva.
aug.1.-jei

(#250) Peterhappy válasza kiro76 (#249) üzenetére


Peterhappy
őstag

:R
Nekem automatikusra van allitva, de nem jelzett...

Most maszik lefele, koszonom!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.