Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Frawly


Frawly
veterán

Egész jó kis disztró, és a szóban forgó rettenet gyenge gépen is meglepően szépen, reszponzívan fut, még a screencapture mellett is akadozásmentes. Szépen be van lőve designügyileg is, és tetszik a grafikus csomagkezelő is. Én ugyan maradok az Archnál, de nyugodtan ajánlani fogom majd, ha valaki régi gépre keres felhasználóbarát Linuxot. Ezt a Slimjetet meg fogom nézni magamnak.

Viszont elhangzott szakmai tévedés is: pl. a PAE-val kapcsolatban. Egyrészt az a szerencsétlen nem "paj", hanem bevett magyarsággal "pé-a-e", vagy "pé-á-e", másrészt a videóban elhangzottak ellenére a 64 bites rendszeren nem segít, mivel 64 biten architekturális okokból nincs PAE, és nem is kell. A PAE akkor fontos, ha 32 biten akarunk 4 gigányi vagy több memóriát kihasználni, a nem-PAE-kernel pedig régi gépeken fontos, mivel sok modern disztró átállt alapból PAE-kernelre, és ha a prociban nincs PAE-támogatás, akkor csak non-PAE-kernellel lehet linuxozni.

A másik a Comton-kompozitor. Nyugodtan fel lehet tenni egy ilyen régi gépre is, nem okoz nagy többletterhelést, főleg ha van hardveres videógyorsítás, és nem kapcsolunk be minden effektet (de az átlátszóság, árnyék belefér kisebb terhelésen is, igaz én LXDE-vel és 1 giga RAM-mal használtam). Már csak azért is fel kell tenni, mert az Xfce kifejezetten híres arról, hogy elböki a v-syncet és emiatt görgetésnél, filmeknél, játékoknál sávosodás (tearing) léphet fel, a kompozitor ezt meg tudja szüntetni. Gnome-ra, KDE-re, stb. nem kell feltenni, azok saját kompozitorral jönnek alapból.

A libffmpeg pedig nem mpeg4-es decoder, hanem többféle médiaformátumot támogató általános decoder/codec. Elég lett volna szerintem a csomagkezelőből feltenni.

A Skype saját telepítővel került fel, a csomagkezelőt megkerülve, ezért mutatta úgy a csomagkezelő, hogy nincs fent.

Plusz én 880MB RAM-on nem Xfce-znék, de talán nem is LXDE-znék, hanem Openboxot vagy IceWM-et vagy hasonlót tennék fel, ezekkel jóval 100 mega alá belőhető a memóriafogyasztás, ez nem csak a Puppy kiváltsága. Xfce-t még 1 giga RAM mellett sem jó ötlet használni.

A videóba egy dolgot belevehettél volna még, az pedig a Flashplayer telepítése, ezt nem is láttam a csomagkezelőben, vagy benne van, csak te nem görgettél végig minden kategóriát. Nagyon kezdőknek ezzel meggyűlhet a baja. Ámbátor a Chrome-alapú "brózer""bráozör"-nél nem segít, mivel ahhoz meg Pepperflash kell, bár lehet abban benne is van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.